Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Krimi
  • Drama
  • Animovaný
  • Pohádka

Poslední recenze (728)

plakát

Parazit (2019) 

60% — Pozor, mírné spoilery. První polovina filmu je opravdu skvělá. Expozice šílené bezskrupulózní rodiny a jejich vynalézavý způsob, jak se vetřít do rodiny extrémně bohatých, ale jinak trochu simple lidí, to mě opravdu bavilo. Bylo mi však jasné, že u toho nemůže zůstat, tak přišlo překvápko s utajeným „podnájemníkem“ v bunkru. Tady ale tempo filmu začalo polevovat. Situace to byly určitě nečekané, ale na druhou stranu přemrštěné. Poslední půlhodina se pak neuvěřitelně táhla, hypnotizoval jsem hodinovou ručičku a při každé zatmívačce jsem se těšil, že už konečně vyjedou závěrečné titulky, a při každé následující roztmívačce jsem si jenom povzdechnul. Závěr byl totiž neskutečně natažený. Od dcery, která film viděla a která mě prakticky donutila se na něj podívat, jsem věděl, že to skončí masakrem. Jenže ten nejdřív dlouho nepřicházel, a když konečně přišel, ty důvody, proč k němu došlo, byly takové nemastné, neslané. U toho pošuka, který takovou dobu žil v podzemí, bych to i pochopil, ale aby se tatík zpovykal jenom kvůli tomu, že panu šéfovi nevoněl? A navíc film pokračoval ještě několik nekonečných minut i po masakru, kdy jsme čekali na pointu, která byla očekávatelná a na to, jak dlouho trvala, tak i taková nic moc. Moje výsledné hodnocení tak reflektuje především první polovinu filmu a také přece jenom neotřelý námět.

plakát

Kukačky (2021) (TV seriál) 

80% — Překvapivě povedený seriál. Režisér Arichtev má za sebou participaci na projektech, které ne vždy patřily mezi ty, které mě zajímaly. Spíš naopak. Tady se to ale povedlo. Zajímavý námět, vycházející ze skutečné události, ale kompletně přetvořený podle potřeb tvůrců, předkládající situaci, do které by se žádní rodiče nikdy nechtěli dostat. Částečně detektivní zápletka (kdo vyměnil novorozence, kdo za minulého režimu udal rodinu současné primářky Kateřiny), částečně vztahové problémy (Marcela a její „nápadníci“, David a Tereza), ale především rozbor pocitů zasažených manželských párů (Olga a Karel vs. Tereza a Martin). Sledujeme příběh a ptáme se: „Jak bychom se zachovali v podobné situaci my?“ Napomáhají i kvalitní herecké výkony, především Sabiny Remundové, Davida Novotného a Marty Dancingerové, sympatie vzbuzuje i Denisa Barešová. Dokonalý je taktéž Petr Kostka ve své roli protivného starce, celkem dobře mu sekunduje Libuše Švormová v roli jeho manželky, i když nedostala tolik prostoru. A nesmím zapomenout na představitele obou chlapeckých rolí, např. ten autismus jsem Viktoru Sekaninovi naprosto uvěřil. Marek Adamczyk měl asi trochu smůlu na postavu, jeho Martin je po celou dobu pojat spíše nesympaticky, ale i on měl ve spoustě případů svoji pravdu. Seriál mě rozhodně dokázal přitáhnout k obrazovce, i když pár nedotažeností tam bylo. Především podivná postava vyšetřovatele (David Máj), který na vše nahlížel optikou hokejového zápasu. Tato linka byla podivně rozmělněna a na konci nedošla svého uzavření: Jak tedy byl případ oficiálně uzavřen? Byl někdo potrestán? Kdo? A jak? Podobně dopadla i linka s Martinovými rodiči (Jiří Štrébl a Veronika Freimanová), pořád se do případu nevhodně montovali, dokonce údajně podali soudní žalobu, ale v posledních dílech to vyšumělo do ztracena. To je také hlavní důvod, proč nedávám plné hodnocení.

plakát

Případ mrtvého nebožtíka (2020) 

40% — Neměl jsem od filmu žádná přehnaná očekávání, ale začátek mě celkem příjemně překvapil. Bylo zřejmé, že se autoři inspirovali v sérii „Bláznivá střela“, přičemž některé fórky byly slabší, ale některé zase celkem dobré, a tak jsem se docela i zasmál, což se u komedie předpokládá. Bylo jasné, že úvodní tempo nemůže vydržet celou dobu, neboť bude potřeba dodat i aspoň trochu smysluplný příběh. A tak zhruba po půlhodině (přesně jsem to nesledoval) začalo příběhu přibývat a fórků ubývat. Nutnost odvyprávět, byť bizarní, příběh a smysluplně ho ukončit vedla k tomu, že se film stával nudnější a nudnější. Dokonce jsem zaregistroval, že manželka, která se zezačátku taky docela bavila, najednou začala dřímat. Mě to sice nepostihlo, ale až tak daleko jsem k tomu taky neměl. Určitě není od věci, když se někdo pokusí realizovat vyloženě oddychovou kriminální komedii. Sázka na styl „Bláznivé střely“ asi vyšla o něco lépe než Jaroslavu Soukupovi kdysi sázka na styl „Policejní akademie“. Škoda, že film nedokázal udržet nasazené tempo a že místo toho, aby postupem času gradoval, tak jeho zábavnost měla spíše klesající tendenci. A ani rozuzlení nebylo takové, aby výsledný dojem pozvedlo nějak výrazně výše, navíc „modří už nějakou chvíli něco tušili“. Výsledkem je tak oddychový film, který vám hlavně zezačátku vyloudí úsměv na tváři, a pokud náhodou při jeho sledování neodoláte spánku a zaspíte konec, tak vás to ani nemusí moc mrzet.

Poslední hodnocení (1 103)

Parazit (2019)

22.04.2021

Kukačky (2021) (TV seriál)

16.04.2021

Případ mrtvého nebožtíka (2020)

12.04.2021

Lekce (1996) (TV film)

18.02.2021

Půlnoční vlak (2008)

08.11.2020

Ďábel (2010)

12.10.2020

Daria (2020)

01.10.2020

Setkání v Praze, s vraždou (2008) (TV film)

29.09.2020

Případ dvou básníků (2019) (TV film)

27.09.2020

Reklama

Reklama

Reklama