LEATHERFAC

LEATHERFAC

Thomas Hewit

okres Brno
IGNORANT - kožená tvář

homepage
Skype: santjago6

14 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
  • 5.8.2020  01:36
  Poslední království (TV seriál) (2015)
  *****

  Skvělý seriál, který vás vtáhne. Minimálně tedy první tři série. Čtvrtá jde už s kvalitou trochu dolů bohužel. Jediné co bych vytknul, je deficit dobré hudby ala GOT nebo The Vikings. Založit hudbu k mnohahodinovému seriálu na jednom slabém stále opakovaném motivu je setsakra neinvenční. Nehledě na to, že mi ten přiblblý ječák už po pár dílech lezl na nervy neskutečným způsobem, stejně jako neustálé omýlání předchozího děje na začátku každého dílu. A na frázi. "I am Uthred, son of Uthred" jsem byl už po pár dílech neméně alergický. Tak to jen drobné výtky, jinak seroš celkově výborný.

  • 5.8.2020  00:57

  Jeden z nejhloupějších filmů co jsem za poslední roky viděl. Středověk, rytířské turnaje a do toho rocková muzika, na první pohled nedobové kostýmy, nedobové účesy, prostě jedno velké wtf? Jak mohl tohle vytvořit scénarista L.A. přísně tajné, to fakt nechápu. Možná bych i přivřel oko, kdyby ta komediálnost a celý film byly zábavné, ale je to navíc předlouhá bezbřehá nuda o ničem. Nemá to spád, nikam se to neposouvá a od začátku víte jak to dopadne.

  • 3.8.2020  14:21

  SPOJLERY!!! Zatím asi nejslabší díl s nejhloupějším jednáním postav. Eduard se začíná chovat povážlivě nerozumně až pitomě (nesmyslný útok na Winchester na konci dílu). Hesten má v moci Uhtreda - může ho podříznout jako sele, ale místo toho ho jen pověsí hlavou dolů uprostřed lesa hlídaného dvěma strážci a riskuje tak naprosto nesmyslně jeho případné vysvobození - proč proboha? Vždyť to naprosto nedává smysl? Takhle by Hesten nejednal, dle dřívějších činů - je to mazaný darebák. Podříznul by ho hned, neriskoval by takto nesmyslně přežití nejsilnějšího nepřítele, když se ho může snadno a rychle zbavit hned a navždy. Brida se chová jako kunda všech kund, zabíjí nesmyslně všechny živé, je nasraná na celý svět - celá postava začala být jak jednoznačně černobílá, až přestala být uvěřitelná. Třeba V GMT královna Cercei je tak skvělá, protože i když se chová jako kunda, její chování má většinou své důvody a je chytrá a krásná a tak dokáže ukrást naše sympatie. Dobrý záporák musí být vždycky i trochu sympatický a musí v něm zůstat i špetka dobra, aby byl rozporuplný a uvěřitelný zároveň, aby mohl vyvolat naše emoce. Brida měla ze začátku moje sympatie v prvních dílech, protože nebyla jednoznačně zlá. Ve čtvrté sérii už chcete jen aby ji někdo odrovnal a prostě zmizela, stejně jako Skade. Třeba Hesten je sympatický darebák a je fajn, že doposud přežil. Jinak celkově na tomhle seriálu nesedí trochu fakt, že si nevyhranil o kom vlastně je - jestli vypráví příběh z pohledu Vikingů (tak jako seriál Vikingové) nebo je to příběh očima Sasů. Vlastně se to tu míchá, a tak vlastně není komu fandit. Vikingové jsou tu odporní uzurpátoři, kteří přišli jen vraždit, znásilňovat a krást - obyčejní loupežníci a vrahové (těžko považovat za kladnéí hrdiny) a sasové jsou zas hašteřiví, mocichtiví, lakotní intrikánští pámbíčkáři. Uhtredovi nelze fandit v přidání ani k jedné straně. A smrt krále Alfréda seriálu moc neprospěla. Nebyl to zrovna sympaťák, ale měl svoje charisma a vztah s Uhtedem seriál v podstatě táhnul. Eduard takové charisma nemá (narozdíl od jeho sestry) a je to tudíž pro seriál velké mínus. Podobně jako smrt Ragnara ve Viginzích. Tam to byl samozřejmě větší průser - respektive smrt celého seriálu.

  • 18.7.2020  23:30

  15 let mi trvalo se překecat. Tušil jsem, že to nebude můj šálek - a taky není. Komiksárny jdou po většinou mimo mě a tohle šlo mimo mě celkem hodně. Dal jsem první část. Začátek se dal přežít. Bohužel od chvile "o 8 let později" kde sympatickou introvertní holčičku nahradila hnusná tuctová striptérka Albová to šlo do kopru. Co mělo kurva znamenat to žluté přetrapné stvoření raději nechci pátrat. Další díly mě nezaujaly už vůbec, takže vypnuto a nazdar. Jestli tomu dám ještě někdy šanci? Nedám.

  • 7.7.2020  19:13

  Film, který bohužel dost zestárnul. S odstupem času se mi postava Luboše jeví vlastně jako nezodpovědný blbec, který nedokáže ani držet slovo. Každá rozumná ženská by od něj utekla mnohem dřív. Nejhorší na tom je, že tenhle film to prezentuje dětem tak, že ten nezodpovědný tatínek hrající pořád nějaké intriky je děsně cool, zatímco zodpovědná, rozumná matka je hrozná hysterka a nudná sucharka. To se mi moc nelíbí. Jinak ovšem jako celek na dnešní poměry celkem příjemná rodinná komedie. Já osobně mám ale mnohem raději třeba Setkání v červenci, Na samotě u lesa nebo léto s kovbojem.

  • 26.6.2020  08:37
  Plán útěku 2 (2018)
  odpad!

  Mnohem horší neš poslední Rambo. Verbal to tu rozebral celkem dokonale, víc není potřeba asi dodávat. Snad jen, že ten Arnold tady fakt chybí hodně. Teda krom toho, že tu chybí skoro všechno, co dělalo jedničku koukatelnou...

  • 20.6.2020  23:29

  Tak já bych to tak zle určitě neviděl. Nenudil jsem se, atmošku to mělo místy hodně hutnou, pocity velmi nepříjemné a ta malá byla skvělá - myslím, že ji ještě uvidíme. Clarke byl snesitelnej a Lithgowa mám čím dál raději. Konec mě sice trochu zklamal ale: původní film byla osumdesátková béčková číčovina, takže ten konec odpouštím a zaokrouhluju nahoru, protože jinak jsem dostal mnohem víc, než jsem čekal.

  • 19.6.2020  02:37

  Už jsem dlouho neviděl rádobyáčkový film s tak vykonstruovaně plochými a černobílými charaktery. Bývalý bankovní lupič se v lochu změnil na hodného a milujícího manžela a dobráka od kosti. Zatímco odporný a zlý policajt si na něj zasedl a nedá pokoj, dokud ho nedostane. Stejně jako odporný a zlý prokurátor a vlastně celý zbytek justice. Bla bla blá. Místy to bylo všechno tak nereálně přehnané až se mi chtělo smát. Tedy skoro. Vlastně ani nebylo čemu. Tohle není velký film. Není ani dobrý. A vlastně to není ani kriminálka. Spíš psychologické drama. A Gabin hraje všechny role stejně. Srovnání s Rudolfem Hrušínským není adekvátní.

  • 18.6.2020  03:52

  L.A. přísně tajné trochu přes kopírák. A že je to jen slabší otisk, je cítit ve všem. Příběh poněkud lacinný, děj překombinovaný, režie nevýrazná. De Palma nikdynebyl můj oblíbený režisér. A celkově mi to hlavně přijde tak, že to s případem Černé Dahlie vlastně souvisí jen tím názvem. Čekal jsem asi trochu něco jiného. Průser to ale určitě není, takže za tři.

  • 17.6.2020  02:13

  Scénaristicky trochu blbá krimoška haprující na spoustě nelogičnostech až nesmyslném chování hlavních postav. Viz. třeba: zabijou mi v bytě kamaráda co mi chtěl pomoct, ten samý večer si tam pošlu partnerku pro věci, když vím, že po mě pořád jdou? Nebo přijdou cizí chlapi večer na návštěvu, řeknou manželce, že cosi důležitýho nesou manželovi, ona je bez rozpaků pošle do koupelny za manželem, který se zrovna koupe, aniž by na něj předem aspoň houhla??? Co to kurva je? :-)) Konec to trochu napravuje, byť je celkem očekávatelný...

  • 12.6.2020  02:54
  Arn (2007)
  **

  Očekával jsem dobrodružství, drsné severské bitvy, náboženský fanatismus a krev. Dostal jsem uslintanou romantiku, nevýraznou hlavní postavu bez sympatií, co vypadá i po třicítce aka údajně nejlepší bojovník jako fousaté děcko, náboženské křesťanské plky, jednu pětiminutovou trapnou bitvu a dvouhodinovou sáhodlouhou nudu s televizním vizuálem. Nejdražší švédský film? No potěž... Pusťte si raději seriál Templáři, nebo jakýkoliv díl GOT a dostanete 100x lepší zábavu než nejdražší švédský historický velkofilm. O dílu s templáři ze seriálu Robin Hood z 80. let ani nemluvě - to mělo mnohem lepší atmosféru a templáři působili jako chlapi a válečníci. Tady vůbec. Poněkud trpká vizitka...

  • 3.6.2020  03:17

  Redforda jsem nikdy nemusel - nejspíš nemám rád blonďatý chlapy. Vždycky mi připadal jako takovej ten nudnej hezoun, ze kterýho sou ženský podělaný bůhví proč. Něco jako Hugh Grant. Barbaru naopak rád mám, ale tady ne. Shrnuto: on je nudný suchar, ona hysterická levicivá píča. Film se celkově táhne jak smrad, nic zajímavého se neděje a řeči o americkosovětské politice to zrovna nezlepšují. Od přesunu do Holiwůdu měl film přestal úplně zajímat. Sorry.

  • 19.5.2020  01:25

  Škoda, že je Petrovsky snobský suchar a studený čumák. A není to vina Baryšnikova, toho mám celkem rád, ale ta postava je děsná...

  • 19.5.2020  00:48

  Burger je nezajímavej zoufalec a pro šestou sérii to znamená sešup dolů, naštěstí to zachraňuje výborný vtipný Harry, který nahradil nudného pana Mekdůdla (za což nemůže ani tak jeho Dejl Kůpr, jako scénář, neb ta postava je prostě vysoce otravná, ať by ji hrál kdokoliv) a Harry je tak nejlepším oživením poslední série. Byť ty trable s židovskou vírou si mohli tvůrci odpustit. " Ale svatba perfektní. Myslím, že Miranda se nám postarala o zlatou..." :-))

  • 19.5.2020  00:41

  Burger je ještě horší zoufalec, než Božský...

  • 19.5.2020  00:36
  Exodus (1960)
  **

  První půlka celkem koukatelná, ale jak se do toho začala montovat moc politika, přestalo mě to naprosto bavit. Bohužel ukázkový příklad kdy hudba je mnohem lepší než film samotný. A nezachránil to ani můj oblíbenec Newman.

  • 14.5.2020  23:57
  Sex ve městě - Série 4 (série) (2001)
  ****

  NinadeL: Aiden? Spíš koho by nebavil? Aiden je nejlepší chlap seriálu proboha. Ten "Božský" pitomec mu nesahá ani po kotníky a ostatní chlapi Carrie jsou taky už jen slabej odvar :-))

  • 8.5.2020  01:15
  Grizzly (1976)
  **

  Vlastně by to nebylo úplně špatné, nebýt několika "ale". Námět dobrý (když pominem fakt, že to jsou "Medvědí čelisti"), herci ač béčkové kategorie celkem sympatičtí, medvěd živej... Ale: postavy se chovají občas debilně, lovci nehorázně amatérsky - hlavně tedy dva největší lovci v závěrečné scéně, čtyřmetrovej medvěd byl nejspíš inspirací Petru Novákovi pro vznik písně "Já budu chodit po špičkách" protože jeho funění kurva není slyšet ani když obětem dejchá skoro na záda a taky možná Timu Burtonovi pro Střihorukého Edwarda, bo umí stříhat hlavy koňům jednou ranou :-D No a poslední ale tvoří hudba, která by měla dělat hustou atmošku (viz. Čelisti) ale tady to skladatel posírá tím, že si Grizzlyho spletl s romantickým dobrodružstvím... Škoda.

  • 7.5.2020  04:00
  Backcountry (2014)
  ****

  Strašlivá rozjebávka - idelní pustit před spaním děckám... Grizzly zabiják je taky sada, ovšem toto je celkově mnohem reálnější a realističtější. Společně s filmem Revenant, asi nejděsivěji natočená scéna setkání s medvědem (taková blízká setkání mědvědího druhu...) Čili přesně to, co nikdy nechcete zažít. Čundr ve stanu, ranní pohodička a pak najednou venku za oknem...uááávrrr. A ste prostě v piči. Pokud nebudete mít nehorázné štěstí hraničící se zázrakem, dopadne to pravděpodobně asi tak nějak jako v tomto filmu. Takže za poslední půlhodinu jasných 5*. (Grizzly zabiják nebo Na ostří nože mě bavily celé a to hodně) Co ovšem s tou předchozí hodinou, kde se v podstatě nic neděje a člověk je nucen koukat na na totálně nudný, nesympatický pár, kde ona je taková ta běžná kikina a on kokot...? Promarněná hodina - něco mezi jednou hvězdou a odpadem. Zkrátka casting, příběh a běžné dialogy nebudou Donaldovou silnou stránkou, nicméně útoky medvědů a to co se děje potom, na to je Donald sakra kadet. Takže mu tu předchozí nudu odpustím a budu doufat, že příště se polepší.

  • 2.5.2020  00:22

  Tak takhle mě už dlouho žádný film nenasral. Bacha spoilery!!! S těma čtyřma hvězdama to fakt myslíte lidi vážně? Tohle už nemá s Terminátorem vůbec nic společného. Ano krom přestárlých důchodců Lindy a Arnolda, ale opravdu je chceme vidět takhle? Já teda určitě ne - hlavně z Lindy - která se mi vždycky líbila se mi tu svírá srdce. Tady je na ni opravdu smutný pohled, ani ne kvůli zestárnutí, jako spíš co z ní udělal scénář. Ano scénář, který sesmolili 4 scénaristi, z nichž většina zatím nenapsala skoro nic, nebo druhořadé béčkoviny. Podle toho to taky vypadá. Už úvodní antré nemá vůbec nápaditost ani šťávu jako v prvních dvou filmech, spíš má člověk pocit, že se omylem ocitl v nějaké sračkoudní mexické telenovele (ó jak se teď najednou jeví trojka v mnohem lepším světle...) Čemuž výrazně napomáhá i obsazení budoucí vůdkyně odboje i nového Terminátora. A taky samozřejmě zasazení úvodních scén do Mexika že ;) No aspoň to není tak idiotsky překombinovaný děj jako v pětce. Gabriel Luna nesahá charismatem Robertu Patrickovi ani po kotníky a přemrštěné digischopnosti tuto zásadní hereckou vlastnost opravdu nenahradí. Natalia R. je zajímavá ještě mnohem míň, takže těžko říct, čím si tyto role vysloužili... Mackenzie je skvělá a sexy, podobný typ jako Linda za mlada, takže spokojenost, horší už je to s napsáním postavy - proč si vůdkyně odboje pošle jako svého ochránce proti nejmodernějšímu typu terminátora někoho kdo se potřebuje dopovat hordou steroidů a všeliakých léků aby 3x za den neskolaboval??? O Arnoldovi, který si žije svůj diskopříběh s rodinkou na chatě a štrikuje záclony se raději vůbec nebudeme bavit - co za kokota může tohle vymyslet. A co hůř - schválit a natočit? Zní jako totálně špatný vtip, i kdyby to měl točit Tarantino. Ale tohle není Tarantino - je to poslední díl Terminátora! Takže závěrem? Tady se ukazuje kdo holt umí a kdo ne. První Terminátor měl mnohem menší rozpočet, mnohem slabší technické efekty (terminátoří kostry se animovaly ještě ručně, stejně jako všechny makety, figuríny a ostatní efekty) a přesto měl film napětí a atmosféru, že by se daly krájet a děj odsýpal, že se člověk nestihl ani nadechnout natož se nudit. Zatímco výplodek současné generace, s nesouměřitelnými (téměř neomezenými) možnostmi efektů a mnohonásobným rozpočtem je jedno velké rozplizlé hovno, na kterém nestojí za pochvalu opravdu nic. Zatímco dřívější generace filmařů spoléhali na originální nápady, skvělé scénáře a atmosféru, dnešní machři si myslí, že tohle všechna za ně odmaká tuna nepřehledného digibordelu. Ale takhle to prostě nefunguje a pan Miller tenhle souboj s o 40 let starším (analogovým ha ha) kovovým kostlivcem prohrál na plné čáře. To co možná funguje na komiksové pubescenty v Dedpůlovi, nemusí (a taky rozhodně nefunguje) fungovat v tomhle pokračování legendy nejlegendárnější. Tudíž proklínám každého, kdo se na tomhle kurvení legendy podílel. Haugh.

  • 1.5.2020  03:39

  Tak přátelé já to mám zas trochu naopak všechno. Když se v roce 2003 kolem prvního dílu strhla slušná pirátská mánie, tohle všechno šlo nějak kolem (mimo)mě. Nadšení jsem tehdy nesdílel. Dvojka mě zaujala už trochu víc, ale pořád nic moc. Série mě začala skutečně bavit asi až od trojky. Čtverka bez Legolase a jeho blond pipiny potěšila neméně a po pětce mě to teprve chytlo dokonale. Po maratonu celé série v roce 2020 beru na milost i první dva díly. Ale abych se vrátil k Salazarovi. Film obsahuje hned několik scén, které jsou vskutku nazapomenutelné. Hned úvodní scéna s bankou je solidní nářez.Milé překvapení je role starosty, v níž jsem správně identifikoval Bruce Spenceho, známého z Návratu krále jako Sauronova ústa ;) Dále gilotina, Salazarovy "plovoucí" vlasy, omlazený Jack a jeho geniální vyjebávka se Salazarem obratem lodi v pekelném trojúhelníku a samozřejmě velké finále s rozevřeným mořem a jízdou na kotvě. Co se týká závěru (v podstatě v tomto případě uzavření jednoho velkého sériového příběhu, ať už bude další pokračování či nikoliv), tak je to asi nejromantičtější závěr velké dobrodružné série co jsem viděl a přesto jsem naprosto spokojen - srovnáno třeba s koncem Pána prstenu, Hobbita, Game of Thrones, tady je ten závěr relativně krátký, nenucený spíš jen tak jakoby mimochodem, ač v podstatě šťastný, není plačtivý, srdcebolný ani přeslazený (jako v LOTR) ani překombinovaný a problematicky přijmutelný (GOT). Je tak prostě akorát. Těžko nepochválit vynikající hudbu, která sice často variuje původní téma, leč zároveň přináší i spoustu nových zajímavých témat. Nevýrazné duo mladých a nesnesitelnou drzou emancipovanost přechytralé hvězdářky, která je občas na facku, (bohužel častý nešvar současných mladých hrdinek) jsem ochoten vůči těmto převažujícím drtivým kladům odpustit.

  • 30.4.2020  00:29

  Pro mě osobně jeden z nejzábavnějších dílů - závěrečná námořní bitva je opravdu velkolepá a grandiozní... :)

  • 23.4.2020  05:11

  Trojkové filmy jsou čirý průměr. Pětkové čirý nadprůměr. Co ale ty čtverkové? Silnější než průměr, ale ne dost na to, aby dosáhly nadprůměru? Možná. Možná filmy, které vás zamrzí i naserou zároveň, právě proto, že měly navíc, ale cosi jim k tomu prostě schází. Nevíte přesně co, ale prostě to tak je. Chybí jim to něco, co vás dokáže rozechvět, rozčísnout vejpůl, zlomit v pase, rozdrtit na kousky a pak znovu poskládat jako kostičky z Lega. Pán přílivu je bohužel přesně ten typ čtverkového filmu, kterému fandíte a rádi byste, aby na vás zapůsobil silněji než může...ale přitom cítíte, že na to nemá. Přesto, že tyto ambice zjevně měl, ale nějak to prostě dře. Na druhou stranu třeba Dvě tváře lásky je tak neambiciozní film, že si ho skoro ani nevšimnete a přitam tam to všechno je. A je to tam s takovou lehkostí a těm dvěma to věříte, jakoby to žili. Možná to jen problém Pána přílivu - je trochu moc snaživý a trochu moc ambiciozní. A proto to úplně nefunguje. Ani chemie hlavních představitelů, ani trochu překonstruovaný příběh. A je to škoda.

  • 23.4.2020  01:33
  Svědomí (TV film) (1985)
  **

  Bohužel velmi velmi slabé. Dvě hvězdy za úvodní proslov na přednášce, za hudbu a vtipné rozuzlení. Jinak ale bohužel 90 min. nudy. Ani Anthony to nezachránil, byť se snažil jak mohl.

  • 21.4.2020  10:23
  Hejkal (TV film) (1978)
  *

  Takový dost zvláštní bizárek o asimilování strašidla do lidské společnosti... No nevím - s takovou plejádou herců natočit takovou hovadinu to už chce talent...

  • 18.4.2020  07:50
  Bídníci (1958)
  *

  Netuším jestli to Viktor takhle stupidně už napsal, nebo jestli mu to zkurvil až tenhle režisér, poněvadž je to první verze, kterou jsem viděl (když pominu něco možná viděno v dětství). Budu doufat, že b.) je správně. Protože takovouhle snůšku neuvěřitelných nespravedlností a útrap aby jeden opravdu pohledal. Vlastně celý Valžánův příběh mi přijde jako vycucaný z prstu. Celý život je vlastně perzekuován za úplnou banalitu. Není to zloděj, podvodník ani vrah. Ukradl pitomej chleba a odseděl si za to 19 let! Přijde mi trochu přitažené za vlasy, aby ho kvůli tomu popotahovali jako starostu jen pro přiznání, že je bývalý galejník, nějak mi to nedává smysl. Ale nechť, je to francouzská klasika, čert to vem. Nicméně v tomhle provedení jsou postavy tak jednostraně černobílé a ploché a děj taková červená knihovna, že jsou vedle toho všechny díly Angeliky dohromady nebo Belmondův Kartuš umělecká díla hodna Vláčila. Abych nebyl nespravedlivý, první díl byl ještě jakž takž koukatelný, ale dvojka už byla tak nestydatě stupidní až to bolelo. A jakmile se to začne točit kolem povstání, tak to už je opravdu vrchol. Nic tak přehnaně patetického už jsem sakra dlouho neviděl. Dialogy tak hloupoučky naivní, že jsem se co chvilku chytal za hlavu. Poslední hodina dvojky naprosto úmorná. Takže jednu hvězdu za Gabéna, který film táhne a kterého je tam (hlavně ve dvojce) zatraceně málo a za slušnou hudbu. Jinak bych tomu napálil bez skrupulí odpad. Nechápu to přemrštěné hodnocení tady - zřejmě nostalgie z dětství. Koukali jste na to teď někdy, nebo hodnotíte jen na základě vzpomínek?

  • 9.4.2020  06:52

  Gray Man bohužel trpí na stejné neduhy, jako většina nepodařených filmů o známých seriových vrazích. Čili je: nudný, nezáživný, sterilně popisný, bez napětí. Představitel hlavní role není Fishovi podobný ani vzdáleně. Celkově je výběr herců nezajímavý a chudý, stejně jako televizní vizuál a režie. Proč si začínající režiséři berou takováhle sousta? Za mě naprosto promarněné téma.

  • 9.4.2020  04:54
  Predátor 2 (1990)
  ***

  1. Velkoměsto není totéž co džungle 2. Danny Glover je sice jistě lepší herec než Arnold - ale hodí se spíš do jiného typu filmů, tady prostě Arnold citelně chybí 3. Stejně jako kvalitní scénář. I přesto všechno by to možná bylo i na slabší 4* nebýt poslední dvacetiminutovky, která jakž takž slušné pokračování hodila do kategorie parodií ala Scary movie a podobně. Prdátor opravující si rány v koupelně staršího páru, kde na něj číhá na chodbě babka v natáčkách s pometlem??? Souboj v prdátoří lodi, kde Prdátor, který předtím zlikvidoval několik band mafiánů bez mrknutí tykadla, najednou zápasí s hrdinným policistou a není schopen ho sejmout? Loď která byla původně pod výtahem jakéhosi baráku uprostřed města si jen tak odletí aniž by kvůli tomu spadlo 10 bloků domů kolem? Danny pak vyleze z kráteru (jakoby nic, aniž by ho ten žár sežehnul na uhel), který je najednou kdesi na periferii u dálnice místo v centru obydleného velkoměsta? Mám pocit, jakoby to napsal Krastyho opičák ze Simpsnů. Přitom Thomasové napsali údajně i scénář k prvnímu Prdátorovi, tak nevím co se tady pokazilo.

  • 6.4.2020  01:56
  Korálový ostrov (TV seriál) (1983)
  *****

  Můj oblíbený seriál z Magionu (nebo Vegy?) Fousek Ralph, malý zlodějíček Petřík a neomalený drzý Jack. Na rozdíl od jiných seriálů, které jsem v dětství miloval a které mi v dospělosti přišly naprosto pitomé (např Čáryfuk, Gumídci, Kačeři, Děti z kouřové hory) je Korálový ostrov velice příjemně koukatelný, ba dokonce skvělý i v dospělosti v roce 2020! Ten rarach s klem v nosu jak tam háže tu holku jako oběť žralokům, ten mě děsil hodně dlouho... Stejně tak jsem se třásl strachy o malého Petříka, když ho tahali do té jeskyně tunelem pod mořem.

  • 6.4.2020  01:47

  Jeden ze seriálů mého dětství, které jsou kupodivu koukatelné i v dospělosti s odstupem 35 let!!! Další takový je Robin Hood nebo Korálový ostrov.. Tyto seriály jsou nejen koukatelné, ale dokonce skvělé. První čtyři díly Silvera jsou naprosto výborné, pozdější díly jsou už trochu roztahané a postavám se neustále dějí takové klacky pod nohy, že je to až neuvěřitelná smůla a občas se chovají tak trochu debilně a naivně - hlavně Jim, který je občas dobrý jako Mirek Dušín a tudíž trochu na facku. Nicméně člověk to musí brát tak, že je to seriál pro náctileté a ti tyhle drobnosti snad odpustí, tak jako jsme tehdy odpustili rádi i my. Brian Blessed jako Silver je prostě dokonalý a navždycky pro mě zůstane jediným skutečným Silverem právě on. Je velká škoda, že v tomto obsazení nevnikla i adaptace původního Tajuplného ostrava.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20