LEATHERFAC

LEATHERFAC

Thomas Hewit

okres Brno
IGNORANT - kožená tvář

homepage
Skype: santjago6

14 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
  • 17.5.2019  16:02

  Více psychologický než detektivka, řekl bych. Trio Fialová, Kvietik, Romančík jsou výborní a Chudík s Polonyim naplňujují dokonale svoje úlohy. Jen mi v tom trochu chybí to Kalašovské napětí a tísnivá atmosféra strachu.

  • 15.5.2019  02:23

  Jen tak přemýšlím, kdo z horkých kandidátů je aktuálně dostatečně silný (duševně i fyzicky) k tomu, aby byl schopný vládnout na železném trůnu. Matka draků se během posledních tří sérií postupně začíná měnit ze sympatické bojovnice za spravedlnost, v afektovanou podrážděnou nevyzrálou fůrii s permanentním PMS, která už má pouze jediný cíl - železný trůn a to za každou cenu, bez ohledu na to, jestli má na něj stále ještě oprávněný nárok. Což definitivně potvrdila způsobem, jakým se postavila k informaci, kým ve skutečnosti je Jon. Ten se pro změnu začíná občas chovat jako pan podpantoflík a tak je vlastně oba dva jejich vztah paradoxně začal oslabovat, oproti logickému očekávání, že z nich bude neporazitelný pár. Oproti tomu spojení Eurona a Cercei se zdá pro oba velmi posilující, na duchu i na těle Dokonce se jim podařilo (jak se zdá) společně vyřešit hlavní nebezpečí jejich nepřátel - což jsou draci. Daenearys je spontánní, občas afektovaná, což ji oslabuje. Cercei je oproti tomu chladná a rafinovaná a nemá prakticky jakékoliv zábrany, obětovat cokoliv a kohokoliv, jen aby dosáhla svého. Euron je v podstatě to samé, takže se k sobě zdánlivě hodí, i když každému je jasné, že v momentě svého vítězství se ho bude chtít Cercei zbavit. Nebo snad ne...? Jinak Šedý červ vypadal docela nasraně, když mu jeho milou vzala ruka Ohařova bratra. Trochu to naznačuje možný závěrečný souboj - aneb kdo sejme Horu. Nebo to bude přeci jen nakonec jeho věčně nasraný bratr? Každopádně v současném nastavení sil, to vypadá spíš na vítezství Cersei, ale to je pravděpodobně záměr tvůrců, aby to tak vypadalo a aby mohl přijít nějaký nečekaný zvrat. No každopádně ať už jakkoliv, doufejme, že nějaké to překvapení opravdu přijde, protože to je to, co dělá GOT tím čím je.

  • 15.5.2019  02:13

  Tak máme za sebou předposlední díl série a zároveň celého seriálu a já se nějak nemůžu zbavit, že se cosi kdesi pokazilo. Začalo to bitvou o Zimohrad, kde byla spousta nelogičností, ale dalo se to ještě pořád koukat a trochu omlouvat tím, že přijde ještě nějaké velké překvapení a zvrat, který to všechno nějak vyrovná, opraví a posadí nás na prdel, jak jsme bývali u GOT zvyklí. No po shlédnutí tohoto dílu se obávám veškeré naděje dohasly a je jasné, že očekávaný zázrak se prostě nekoná. Místo geniálního vyvrcholení geniálního seriálu se nám od tvůrců dostává čím dál větší scénáristická tragédie, která celý seriál naprosto pohřbívá. Chytré, sebevědomé a cynicky vtipné postavy se najednou chovají hloupě a bázlivě (Tyrion), Stateční hrdinové se najednou chovají jako zarputilí podpantofláci (Jon). Z bojovných a spravedlivých ochránců chudých a slabých, jsou najednou slabí, žárliví, psychopatičtí tyrani (Daenerys). Tajuplní a významně působící, jsou najednou zbyteční a bezvýznamní (Brandon). Postavy, které měly až fantastické příběhové linie, které slibovaly velké vyvrcholení, najednou ztrácejí dech a ty velké věci se poděly bůhví kam. Nápadité díly plné zvratů a překvapení, jsou pryč, místo toho jsou tu černobílé díly bez špetky invence a překvapení. Ze závěrečné bitvy zbyl jen nesmyslný masakr. Síla Cercei, která byla avizována v předchozím dílu, jakoby najednou neexistovala. Slibovaný velký souboj, nahradil oheň a pustošení. Mimochodem neměla by být královna těhotná? Od první zmínky o jejím těhotenství muselo uběhnout minimálně 5 až 6 měsíců, měla by mít tedy břicho těsně před porodem – kde je? A její trapnou smrt, by mohlo trapností trumfnout už jen její zázračné přežití. A upřímně, celkový dojem z pátého dílu? Vlastně mnohem zajímavější linií než boj o trůn, byla ve skutečnosti tajemná linie Nočního krále a nemrtvých. Ve chvíli kdy tato linie najednou pominula, je otázka trůnu skoro už téměř nezajímavá. Hlavní záporák seriálu zapíchnut malou holkou kuchyňským nožem a hlavní záporačka zasypána kamením. Jedno velké Ach… To ne matka draků začala šílet, ale spíš tvůrci seriálu. …

  • 9.5.2019  00:15

  Inscenace Šotolových her jsou sice zahrané skvělými herci, nicméně jeho pojetí našich dějin se mi prostě nelíbí... Jak by asi stejný námět dopadl dnes? Tedy za předpokladu, že bychom tu měli dnes nějaké herce tohoto formátu a charismatu. Kdo by tak asi dneska mohl hrát Karla IV.?

  • 4.5.2019  14:57
  Království prstenu (TV film) (2004)
  **

  Nu pěkný příběh, zabitý tv vizuálem, ne zrovna nejlepším obsazením a celkovou kýčovitostí a béčkovostí zpracování. Ucházející je jen hudba - tedy krom písní do titulků, ze kterých mi bylo poněkud na zvracení. Možná je problém v tom, že jako cílená pohádka ala Rudá Sonia či Nekonečný příběh by to mohlo dopadnout mnohem líp. Snaha vyrovnat se Pánovi prstenů nebo Conanovi ovšem vychází převážně směšně. Velká škoda. Mimochodem první část za tři, druhá bohužel tak za jedna - výrazně slabší...

  • 1.5.2019  14:54
  O Honzovi a Barušce (TV film) (1977)
  **

  Docela v pohodě pohádka, nebejt těch nudných zpívánek - muzikálové pohádky mě děsně prudí vždycky. Čest vyjímkám jako Zlatovláska nebo Šíleně smutná princezna... Tohle ten případ ale není bohužel.

  • 1.3.2019  01:25
  Výkřik (1957)
  *

  Italský neorealismus není nic pro mě...

  • 27.2.2019  02:41
  Hvozd (2015)
  odpad!

  Ani omylem!

  • 23.1.2019  07:13
  Proposition (2005)
  *

  Tak přátelé za mě teda jednoznačné ne. Tahle utahaná slátanina, kde hodinu a půl nic neděje a ve skutečnosti nic není tak jak by mělo být. Záporák vykreslený jako démon všech démonů recituje o lásce, jeho "hodnější" bratr je zevl, jehož postava je člověku úplně u prdele a "šerif" místo aby se vydal sám na lov, sedí doma se svou slípkou a čeká až jeho "práci" udělá někdo jiný. A to tu hrají povětšinu známí herci, které mám velmi rád z jiných filmů či seriálů. Bohužel v tomhle nezdařeném pokusu natočit Mrtvého muže 2, nemají co hrát a je to velká škoda. Navíc upřímně australský "divoký západ" mě baví asi tak o 95 % míň, než ten americký. A nemůžu pochválit ani tu muziku, nebudu chválit jen pro to, že to je Cave. Sorry Nicku, mám tě rád, ale umíš to mnohem líp. Takže celkově jeden z nejblbějších a nejvíc přeceněných westernů co jsem viděl. V tomto ohledu trumfne Proposition asi jen Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem, olepené horou hvězdiček ze stejných důvodů. Budu klidně za burana a nebojím se křičet: Král je nahý!

  • 19.1.2019  20:42
  Forrest Gump (1994)
  *****

  Americký Jára Cimrman :-)

  • 14.1.2019  04:57
  Maršál (1969)
  *****

  Hodně lidí tu žehrá na přílišnou klasičnost této verze, no já si to naopak užíval, protože v téhle době byly ještě westerny opravdu westerny. Z Johna W. jde síla a respekt, i když se válí na zemi. A Kim Darby je k zulíbání. To děvče od Coenů sice hraje jak o život, ale pro mě je málo výrazný typ bez charismatu, v jiném filmu bych ji ani nepoznal. Nerad srovnávám, nová verze má taky něco do sebe, ale původní verze má v sobě víc srdce, postavy jsou tak nějak lidštější a sympatičtější. Pro Coeny je trojka málo a Maršál si zaslouží o hvězdu víc, takže nová verze za 4 a stará za 5.

  • 12.1.2019  05:29

  Dědictví aneb kurvahošigutentag v hororové verzi. Takže články na netu typu: nejlepší horory roky... rozhodně nečíst. Nevím jestli se s tím nadpisem nesekli, protože po poctivým shlédnutí Tichýho plácku, Rituálu a teď Dědictví, mám pocit, že to měly bejt nejdebilnější horory roku 18. Bohužel pravý význam slova Děsivé v názvu filmu mi došel až o dvě hodiny později než měl - tedy u závěrečných titulků...

  • 11.1.2019  05:27
  Robin Hood (2018)
  odpad!

  Robin Úd se v hrobě obrací...

  • 11.1.2019  05:25
  Sherlock (TV seriál) (2010)
  odpad!

  Zmodernizovaná verze pro idiotskou současnou generaci, která by přece klasickou verzi nepochopila. Ne díky.

  • 11.1.2019  00:37
  Tiché místo (2018)
  odpad!

  Už dlouho jsem se tak nějak vůbec nedokázal naladit ve filmu na nikoho z hlavních postav. V podstatě mi byl osud téhle celé rodinky tak nějak u prdele. A nejspíš žádná filmová rodinka ještě neměla tak ošklivou dceru. Nic ve zlým. Plně počítačový jakožemonstra jsou trapný asi podobně hodně jako v Hobittovi počítačoví skřeti s velikým Azogem v čele. A ne že bychom to neuměli líp, že. Ale invence tak nějak v háji. Jinak nelogičnosti typu: veliký přípravy na porod a těhotná rodící mamina šlápne na schodišti na obrovskej hnusnej rezavej hřeb - trčící ze schodu směrem nahoru přímo na nášlapné straně - na schodišti kde celá rodina už pár měsíců běhá denně bosa. Kde se tam kurva tak najednou vzal? Dalších podobných hovadin je ve filmu spousta. Byl bych to i býval odpustil, kdyby to celkově (hlavně celá první utahaná tichá polovina) nebyla taková příšerná nuda až na půdu.

  • 3.1.2019  05:35
  Outlaw King (2018)
  **

  Oproti Statečnému srdci po všech stránkách slabý odvar. Herci nemastní neslaní, příběh bez výraznějších zvratů, hudby si tady ani nevšimnete, mě osobně to potkalo až u závěrečného titulkového cajdáku, co se hodí víc do radia než do středověkého velkofilmu. Od začátku jsem pořád jen čekal, kdy se film rozjede a když přijde finální bitva, kde nic tu nic, bez špetky nápadu, invence. Poražený z bitvy odchází jako by se nechumelilo, přesto, že by mohl být drahocenným výkupným za uvězněnou ženu a dceru vítězné strany. Ty jsou poté najednou samy propuštěny jen tak... No prostě konec mě nasral. Za mě velké zklamání.

  • 25.2.2018  01:32
  Studený jak kámen (1991)
  odpad!

  Fuj tak tohle bych si hodil do kolonky "nechci vidět"... Bohužel už se stalo. Asi nejubožejší varianta akčního filmu co si člověk dokáže představit. Brian se svým mužným účesem a sexy slipama je akční hero desetiletí. Dementní story a ještě dementnější dialogy zlodušských motorkářů na úrovni starýho Mad Maxa - to fakt chceš... Tenhle film i božský Brian naštěstí zcela poprávu zmizeli v propadlišti dějin a je to moc dobře, protože to alespoň trochu budí dojem, že nějaká spravedlnost na tomhle nuzném světě přeci jen existuje...

  • 23.2.2018  13:05

  Takovej western pro teenagery... Sice hvězdné obsazení docela, ale nutno říct, že tahla mladá partička se tady moc nepředvedla. Uvěřitelný byl jen Sheen a Sutherland. Estevez je oproti tomu taková prdelka, to drsňáctví Billiho Kida mu opravdu moc nešlo, ač se snažil a snažil a snažil. Ale když obsadíte do role drsňáka někoho, kdo na to nemá, vylámete si zuby. Zkuste si tyhle kluky představit třeba v kterémkoliv filmu od Leoneho, nebo vedle Johna Weina, Gregory Pecka...budou k smíchu. A nesmyslné chování bandy zloduchů i vojáků dorazilo zbytek. Prostě slabota.

  • 17.2.2018  17:39

  Některé návraty prostě nechceš...

  • 2.2.2018  18:19

  Dvě jenom za toho Žán Klóda, jinak čirý odpad, neboť takovou dementní píčovinu jsem dlouho neviděl.

  • 16.1.2018  03:05
  Žoldnéř (1968)
  *

  Krom geniální hudby bohužel absolutní nuda, Velkému tichu nesahající ani po paty, škoda a velké zklamání.

  • 22.12.2017  02:23

  Tak já bych to tak černě rozhodně neviděl - za prvé Orlando ani Kajra mi tu vůbec nechyběli, vlastně jsem si uvědomil, že tam nejsou až téměř na konci... Iana McShana mám velice rád a jeho přítomnost mě naopak velmi potěšila. Oproti totálně překombinované a nekoukatelné trojce, mě tohle bavilo tak, že ač velmi ospalý, nedokázal jsem se odtrhnout...Vlastně kolem a kolem, tohle byl první díl, který mě opravdu bavil. Příběh je přímý, jasný, odsýpá bez zadření a co se týká výměny hlavní ženské představitelky, tak krásná Penélope mě baví 1000x víc, než naprosto nezajímavá a přesto neustále protlačovaná Kajra. Scéna s mořskými děvuchami se možná dala natočit i více nápaditěji, nicméně i tak byla stejně impozantní. Takže za mě osobně spokojenost! ;)

  • 18.10.2017  20:30

  Proboha! Tak tohle bylo fakt utrpení... To, že tenhle film má s Die Hard společného pouze herce v hlavní roli, je ten nejmenší průser. Scéna v úvodu, kde se naprosto bezdůvodně zlikviduje víc aut a nadělá víc škod než ve všech dílech Terminátora dohromady avizuje dokonale o co tady půjde především. Hej Moore - netlač tolik na pilu...když je něčeho už moc, přestane to fungovat - a vznikne spíš parodie. Jenže i parodie (ať už záměrná, či nechtěná) musí alespoň trochu bavit. A tohle mě Moore fakt nebavilo. V první třetině mi volá kámoška, já v klidu přijímám hovor a film nechávám puštěný dál... Po deseti minutách se vracím ke sledování filmu a zjišťuju, že nejen nejsem zvědavý co bude dál, ale ani nemám nejmenší chuť ho dokoukávat. Dám tomu šanci a posunuju o kus dál...nebaví...pořád nebaví...nebaví...konec. Když mě film nebaví ani přeskakovat, nemá cenu váhat s odpadem... Byť mě to v tomto případě mrzí hodně ale což. Ona už čtyřka byla dost slabá, směřování hodilo blinkr někam úplně jinam ale ještě se to dalo koukat. S pátým dílem je ale série definitivně pohřbená. Zvláštní kategorie je představitel Johnova syna, kterýžto herec pro mě patří do kategorie největší slizoun a nesympaťák dekády. Už mi zkurvil posledního Terminátora, a teď ještě další kultovní sérii. Dalším filmům s tímhle člověkem se jednoznačně rovnou vyhnu, protože koukat na něj další dvě hodiny by mi mohlo poškodit i poslední zbytek mozku co mi ještě zbyl...

  • 20.9.2017  23:14

  Tahle epizoda mě fakt docela nasrala... Opravdu byli králové Anglie tak nehorázně neschopní a impotentní, že by si nedokázali poradit s padesáti nájezdníky? Tvůrci jaksi nepochopili, že pokud chtějí adorovat filmového hrdinu, musejí mu najít alespon trochu schopného a silného protivníka. Boj s bandou neschopných impotentních ufňukánků z nikoho velkého hrdinu bohužel neudělá - celý díl tím jde totálně do kytek a působí spíš směšně...

  • 29.8.2017  22:36

  Zvláštní film o zvláštní ženě...ženě, jejíž osud nás nepřestává fascinovat ani po čtyřiceti letech a stále z něj mrazí v zádech. Po mnoha a mnoha prázdných létech českého filmu se zablýsklo na lepší časy a tento film působí v kontextu současné české filmové produkce jako zjevení. Speciální záležitost je samotná představitelka hlavní role, typově vybraná dokonale a hrající s precizní uměřeností, kolíbavou chůzí, tajuplnou zádumčivostí tak, že si chvílemi říkáte, jestli se jim náhodou nepodařilo nějakým záhadným způsobem Olgu oživit... Polská herečka Michalina Olszańska za tento mimořádný výkon dostala zcela právem Českého lva pro herečku v hlavní ženské roli - a já se těším na její další představení, protože o téhle dámě myslím (doufám) ještě uslyšíme...

  • 19.8.2017  22:35

  Koukám, že je to tu zas samý odborník a rozumbrada... Já si teda rozhodně nemyslím, že by to byl propadák, ani nuda. Naopak, slušnej katastrofák, s výraznými sympatickými zapamatovatelnými herci i mimo hlavního hrdiny - což se dá říct o málokterém ze současných katastrofáků. Viděl jsem spoustu horších filmů od Slaye i spoustu horších katastrofáků. Já se bavil výborně, takže za mě čtyřka jak vyšitá...

  • 13.7.2017  00:48
  Sex ve městě - Série 3 (série) (2000)
  *****

  Nejlepší série...

  • 13.7.2017  00:48
  Sex ve městě - Série 5 (série) (2002)
  *

  Nejslabší série - jednoznačně. seriál tady jakoby úplně ztratil dech. Vtipnost je ta tam, příběhy nudné, dialogy toporné, upocené...Lepší celou sérii přeskočit.

  • 17.4.2016  02:33
  Attonitas (2012)
  odpad!

  Vážení přátelé... asi už mám těchle Paranormálních aktivit a RECů plný zuby... Co bylo u Blair witch nové, zajímavé a drásající, každým dalším podobným filmem leze na nervy víc a víc... Prostě další rozstřesená, nepřehledná píčovina o několika statečných idiotech, kteří jdou natáčet "reportáž" na děsivé místo...a postupně někam mizí a mizí... Děkuji - už nechci... Prostě už mě nebaví koukat na děsivá domácí videa - chci zase normální klasický film, s dějem vyprávěným chronologicky, přehledně a poctivou starou dobrou filmařinou... Jsem prostě zpátečník (:o))

  • 19.1.2016  20:19

  Vážení přátelé... z dnešního pohledu mi většina těchto osumdesátkových béček připadá poněkud debilní - obzvlášť tyhle monster horory, kde monstrum vypadá tak stupidně, že by se ho nemohl bát ani největší posera a strašpytel. A tenhle Dýňohlav vypadá opravdu hodně stupidně - srovnaje ho třeba s vydařeným predátorem. Největší klad filmu je tak především podařená babička, která narozdíl od monstra vypadá velmi realisticky a uvěřitelně - tudíž děsivě. Jinak herecké výkony a obsazení kromě Bishopa stojí standartně za starou bačkoru. Ale musím pochválit pěknou pointu a završení celého příběhu.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace