houdek442

okres Písek
Milovník kinematografie

4 body

• 10.10.2019  16:00

Start čtvrté série je sice smutný, ale za to velmi povedené a dojemné rozloučení s Lukem Perrym. ❤️

• 4.10.2019  12:58

Pecka! Knihu sice vůbec neznám, takže nevím, jak moc se to drželo předlohy, ale podívaná to je opravdu skvělá. Atmosféra naprosto parádní a herecké obsazení tomu jen přidávalo na uvěřitelnosti. Za mě velmi povedený kousek!

• 14.9.2019  18:05
    Čára (2019)

Škoda toho konce, jenž se dal odhadnout už na samém začátku. Jinak ve volném čase ideál. :)

• 12.9.2019  21:48

Ani po závěrečných titulkách nemohu uvěřit, že to je české dílo. Klobouk dolů. Herecké výkony naprosto fascinující a většina obrazů jakbysmet. Jediné, co mi vadilo, bylo rozdělení filmu na jednotlivé „epizody”. A je škoda, že jsem se po titulkách nedočkal věty, že při natáčení nezemřelo žádné zvíře. Utýraných jich totiž asi bylo dost. Ale jinak velmi, velmi dobrá podívaná.

• 5.9.2019  21:32

Že je film parádní, o tom žádná. Je ale škoda, že bylo vystřiženo přes 30 minut záběrů a tudíž i část zvratů, či jiných zajímavých scén. Jsem rád, že jsem měl tu čest vidět film na prvním a zároveň posledním promítání v českém kině (na kterou jsem se dostal díky výhře v soutěži), protože televize tomu filmu podle mě uškodí. A poslouchat po promítání debatu mezi POMEM a Terezou Srbovou (jež ztvárnila ve filmu Soniu), to byla krásná třešnička na dortu. :)

• 2.9.2019  20:45
    ČSMT - AFTERSHOW (TV pořad) (2019)

Já tu Soniu a její humor prostě miluju.. :D A nebýt půlka pořadu opakování čísel soutěžících, bylo by o hvězdičku víc.

• 28.8.2019  19:49
    Kdo přežije: Amazonie (TV pořad) (2003)

OBSAHUJE SPOILERY. Stejně jako minulá řada (Thajsko), i tato mi přijde velmi slabá, co se náročnosti a hráčů týká. Přijde mi, že soutěžící vůbec neměli nouzi o jídlo a ani výzvy nebyly nijak extra náročné. Drtivá většina soutěžících byla nudná, takže jsem se ke sledování chvilkami i nutil. Perličkou bylo finále, kam se dostali jedinci, kteří si své místo vůbec nezasloužili. Jenna pro kmen nedělala nic a Mattova hra byla o ničem (nehledě na to, že na finální kmenovce řekl, že si své místo vlastně vůbec nezaslouží a ať pro něj nehlasují). Nejoblíbenější hráč: Rob Cesternino.

• 25.8.2019  22:34
    Lehké jako pírko (TV seriál) (2018)

Nevím, jestli to bylo urychleným a často logiky postrádajícím scénářem nebo obsazením, ale mně k dokonalosti tohoto námětu chybělo opravdu mnoho.

• 22.8.2019  21:25

Přemýšlím, kdy jsem se naposledy takhle nudil. Vzhledem k tak vysokému hodnocení jsem čekal naprostý boom, avšak ve skutečnosti mě nenadchlo vlastně nic. A to ani zde několikrát zmiňovaná kamera. Oscara za mix zvuku už nechápu vůbec. Nebýt film jako doporučení v ČSFD kalendáři pro rok 2019, nikdy bych se k němu nejspíš nedostal, ale zpětně by mi to vlastně vůbec nevadilo.

• 18.8.2019  23:13
    Šesterčata (2019)

Zatímco Naked (2018) bylo pro mě silné zklamání, u Sextuplets jsem se krásně bavil. Marlona Wayanse bych prostě mohl sledovat pořád a fakt, že se v tomto snímku objevil rovnou několikrát, je jenom plus.

• 14.8.2019  23:26
    Lví král (2019)

To je prostě nádherná podívaná. Africká savana jako z dokumentárního filmu, plná roztomilých zvířátek. Film je krásnou poctou prvního snímku, až tedy na hyeny, které mě tady moc nebavily (chyběla mi tam ta jejich „hloupost”, tady to bylo slabé). Nejlepší byli zaručeně Timon s Pumboou a jejich písně v džungli. Tyhle dva prostě nejde nemilovat.

• 14.8.2019  23:25
    Big Mouth (TV seriál) (2017)

Animovaný seriál o dospívání plný humoru a perverze? Tak to je přesně Big Mouth. Postavy jsou vymyšleny skvěle, jsou zábavné a každá má něco do sebe. Díly s vlastními písničkami jsou nejlepší, ty texty jsou prostě geni(t)ální.

• 14.8.2019  23:24
    Yesterday (2019)

Richard Curtis je prostě génius, scénář je na jedničku s hvězdičkou. Parádní pocta Beatles, plná vtipu, lásky a napětí. Vyhledávání výrazů na internetu a přítomnost Eda Sheerana z toho dělá výbornou komedii. Za mě zatím film roku.

• 14.8.2019  23:23
    Tuca & Bertie (TV seriál) (2019)

Svižný, nádherně kreslený navazující animák s ještě lepším soundtrackem. Vtipy padají snad každých 5 vteřin, u toho se prostě nedá nudit.

• 14.8.2019  23:22

OBSAHUJE SPOILERY: Jak krásně to začalo, tak hrozně to skončilo. Upřímně jsem nečekal, že by mě zakončení jedné z mých nejoblíbenějších sérií dokázal zklamat. Čtvrté pokračování obsahuje kromě nádherné vizuální stránky také několik „ale”. Z Buzze se stal „hlupák” jako z prvního dílu (jeho nesmyslné mačkání svých tlačítek jsem opravdu nechápal), z Pastýřky je největší rebelka, jež je nějaké dítě úplně jedno a nakonec se jí podaří zmagořit i Woodyho, který najednou kvůli ní úplně bez problému odejde od přátel a Bonnie. Ano, ten Woody, pro kterého jsou vlastní dítě a přátelé to nejdůležitější. Bonnie si s ním sice už moc nehrála, ale co? Neustále jí nějak pomáhal (viz. první den ve škole nebo pomoc s Vidlíkem) a byl se svými přáteli. Přijde mi, že scénárista neviděl předešlé díly, protože jinak to opravdu nepobírám. Do kina jsem šel s přáním slyšet naposledy píseň „Máš ve mně přítele” a vidět Andyho s Busterem. Zatímco píseň film překrásně začala, na Andyho a jeho psa se bohužel nedostalo. Ale teď už konečně ke kladům. Díl opět přinesl skvělou várku nových postav. Ať už to je Vidlík, Gábinka nebo Zajda s Káčetem, všichni se povedli na výbornou a zmiňovaná vizuální stránka filmu je samozřejmě také pecka. Potěšil mě také plechový panáček z kraťasu Tin Toy (1988) a seržantka pomáhající malé holčičce najít rodiče, jež mi obličejově připomínala seržantku Calhounovou z Raubíře Ralpha. A když nepočítám ten hrozný konec a zmiňované „problémy”, děj se také moc hezky povedl. A tak zatímco předešlé díly byly pro mě plných 5 hvězdiček, tady mi trhá srdce, že musím dát slabé čtyři.