tomeš

Prcík Tomeš

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 3.6.2019  13:12

Tak tohle mě minulo jak Thanosova pravačka. Nejsem si jist, zda by pomohlo, kdybych viděl aspoň nějakej film ze série, kterou to završuje.

• 29.5.2019  23:04
    Esteros (2016)

To bylo trochu zklamání, těšil jsem se asi příliš, ale nudilo mě to. Jak tu píšou už jiní, téma neobjevné, stopž dlouhá, nad vodou to pro mě drží exotická a krásná krajina. (Na druhou stranu je skvělý, že se takhle můžeme přehrabovat tím množstvím filmů s gay tematikou a dovolit si nad některými ohrnovat nos!) Kdybych měl z jihoamerický kinematografie vybírat, rozhodně větší terno pro mě byl skvělej Plan B (2009!), originální Hoje Eu Quero Voltar Sozinho (2014) nebo překvapivě vyspělej debut Contracorriente (2009) a z novějších snad ještě Mi mejor amigo (2018), kterej mi náladou a prostředím připomínal Esteros asi nejvíc.

• 22.5.2019  21:08
    Benjamin (2018)

"You just like people who are well lit and weak, don't you?" Spíš než o milostou komedii jde o komedii o lásce, která je minimálně stejně vtipná jako neokoukaná, velmi mě to bavilo od začátku do konce. Dost velkou přidanou hodnotou je sexy zpěv (a líbací scény) Phénixe Brossarda, díky kterýmu jsem film pro mě neznámýho Simona Amstella vlastně objevil, a jsem za to dost rád. PS: Pusťe si to a nekoukejte na trailer, člověk si to pak víc užije. PPS: Pokud jste roztržitej intelektuál nebo s někým takovým chodíte, přidejte si tak osm hvězdiček.

• 27.3.2019  22:53
    Jonas (TV film) (2018)

Příjemná, dobře udělaná náladovka.

• 26.3.2019  21:48

O filmu jsem se dozvěděl na Mallorce, kde u jedné zátoky měli ceduli, že se tam točil tenhle film. Krásný místo. Ale film mě trochu zklamal, tohle zpracování Poirota mi nesedlo, ostatně film byl propadákem i ve své době...

• 4.3.2019  23:18

Nebejt tý oscarový nominace pro mou oblíbenou M.M., asi bych o film nezavadil... a o nic bych nepřišel.

• 3.3.2019  20:26

Téma jistě zásadní, zpracování ale pokulhává. Jak formátem (mluvící hlavy forever), tak scénářem...

• 2.3.2019  14:18
    Favoritka (2018)

Moc pěkně se na to kouká, vizuálně a herecky je to pecka. Ale ten příběh...

• 18.2.2019  19:04

(Jsem dost spokojenej s tím, že se mi daří si poslední dobou vybírat celkem dobrý queer filmy. Což může bejt daný i tím, že je dneska z čeho vybírat právě i v rámci queer cinema...) Kromě agenta Coopera jsem z party kolem Giant Little Ones nikoho neznal, takže to byla sázka do loterie, ale vyšlo to. Drsný tak akorát, milý ale nepřeslazený, zručně udělaný dílko s originálním soundtrackem. Nejvíc se mi ale líbilo, jak se tu netlačí na pilu. Dramatickejch zpracování týhle nejednoznačnosti nebo fluidity sexuální identity je zatím poskrovnu, ale snímky jako tenhle tu skupinu rozšiřujou s osvěžující upřímností příběhu a poctivým řemeslem zpracování.

• 13.2.2019  21:51

Dobrej film o důležitým tématu, člověka fakt mrazí z toho, že se tohle děje ve 21. století.... Tím pravým pokladem filmu a vskutku pastvou jsou však výkony výběrového ensamblu. Lucase Hedgese žeru už od dob Manchester by the Sea a fantastickýho Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, rozkošná je Nicole Kidman, hodně mě tu bavil ex-gladiátor Russell Crowe, kterej si gay postavu taky zahrál (viz The Sum of Us /1994!/), parádním překvapením pro mě byl sám režisér snímku Joel Edgerton v roli psychotickýho pana Sykese, naprosto přesvědčivej byl v roli z jednoho chovanců další (můj oblíbenej) režisér Xavier Dolan a vůbec jsem netušil, jak pěkně hraje Flea z RHCP. Zářezem je pro mě pak rolička mýho milovanýho youtubera a muzikanta Troye Sivana, skrz kterýho jsem se o filmu původně dozvěděl a kterej k filmu dělal i hudbu (za což má nominaci na Zlatý glóbus!). No a třešničkou na dortu je dokonalá scéna Lucase Hedgese a ďábelskýho Kanaďana Théodore Pellerina, kterýho jsem si nedávno oblíbil v mrazivým Never Steady, Never Still a zahlídnul po boku ikonickýho Gasparda Ulliela v Juste la fin du monde. Tuhle smečku jsem si teda na plátně zatraceně užil.

• 11.2.2019  20:11

Pěkně zahrané, místy vynalézavě natočené, celkem originální. Byl jsem dobře naloženej a líbilo se mi to, zbaštil jsem to panu režisérovi se vším všudy. (PS: Mám pocit, jakoby němečtí filmaři měli patent na milostné scény. Společně s Freier Fall (2013) patří ty v tomhle snímku snad vůbec k nejlepšímu.)

• 27.1.2019  15:28

Tohle je s každým dílem lepší, a třetí série (2B) je parádní. Tohle se Netflixu hodně povedlo.

• 8.12.2018  16:36
    Skandál po anglicku (TV seriál) (2018)

Existujou zfilmování pravdivejch příběhů, kdy je třeba nad zpracováním zahmouřit oko a říct si, že jde o důležitý téma, takže slabou filmařinu můžeme odpustit. To naštěstí není případ tohoto Frearsova miniseriálu. Skvělej historickej materiál a k tomu báječně zpracovanej. Všechny tři nominace na Golde Globes jsou zasloužené. Hugh Grant je úkaz!

• 25.11.2018  21:15

Překvapení podzimu. Jsem dycky nadšenej, když objevím něco úplně novýho, jinýho než jsem kdy viděl. A tahle pomalá, mrazivá deprese z kanadskýho severu mě dostala. Nedělní večer schoulenej v posteli jak se patří.

• 23.8.2018  23:51

Film pro mě táhne parádní výkon Burgharta Klaußnera a skutečné události, kolem kterých se vše točí, vč. queer "kultury" Evropy 50. let. Taková témata zpracovávat! Čistě filmařsky je to poněkud slabší, ale na prima večer v letňáku dobrý.

• 16.7.2018  19:51

A refreshing queer love story without the tragic queer narrative and rural stereotypes. Ooh la la, tak na tohle mě bavilo koukat! (Jak banální tvrzení a jak málokdy ho lze říct!) Pro mě originální příběh, nádherně nasnímaný, plus neuvěřitelný herectví. Parádní ilustrace toho, jak bohatá je filmová řeč a co všechno lze říct obrazem bez tun textu. Jo a Josh O'Connor je pro mě objev. PS: Pokud by někdo namítal, že je to nějaké prvoplánové a že kdyby to bylo ve straight verzi, nikdo si toho filmu nevšimne. S tím nesouhlasím, ono si stačí všimnout už jen toho, jak když jsou v gay filmu sexuální scény, jak se o tom pořád mluví. To je zábavný/otravný, protože bejt tohle příběh o chlapovi a ženský, nikoho by ani nenapadlo ty scény zmiňovat... A navíc do tohohle příběhu ten sex zapadá, posouvá děj dál, není to jen samoúčelná vějička do traileru. A Francis Lee nám servíruje neotřelej pohled na queer love. Žádnej coming out, žádná homofobní venkovská rodina nebo spolužáci, žádná nelegální homosexualita. Kromě trochy bahna tu mnoho společného s Brokeback Mountain nehledejme. PPS: Už teď se k tomu filmu rád vracím a mám ho v hlavě. Tohle teda jen tak neprošumělo.

• 12.7.2018  20:04

Je mi sympatická tahle obrazová poetika a při některých kompozicích (děda na kolečku na jezu) až mrazí. J.F.Uher hraje tak divně (slabě?), až mu vlastně toho nemotorného teenagera věříte. Policistka Lenky Vlasákové je naopak báječná. Celkově: asi na to nebudu vzpomínat.

• 26.6.2018  22:50

The message is clear. I love Amy Schumer.

• 19.6.2018  22:00
    Taekwondo (2016)

Jako "sociopsychologická sondy do heteronormativity" (jak tady píše thommas) to není špatné, ale teda neoslovilo mě to. Utahaný, snad lyrický "příběh", mno nevím... Berger má výkyvy, jeho Plan B je podlě mě špička.

• 10.6.2018  22:35

Netflix má za mě palec nahoru, šíře záběru jejich tvorby na poli LGBT je obdivuhodná. Craig Johnson dostává taky palec nahoru za to, jak si po svém zpracovává témata, která ho baví (byť Skeleton Twins byly větší terno). A do třetice fajnovej soundtrack. Čili tři hvězdy - za to, že tu máme další (!) feel-good queer teen rom-com, za kterou se nemusíme stydět.

• 8.6.2018  00:10
    Já, Simon (2018)

I can't help it.

• 16.1.2018  22:13

Když jsem před deseti lety četl knížku, nějak zásadně mě to neoslovilo. Byl to takový příliš dlouhý milostný dopis a já k tomu nemohl najít cestu. Filmový zpracování je musím uznat povedený - a téměř doslovný podle předlohy. Film líbil, víc takovejch.

• 31.5.2017  17:23
    Baisers cachés (TV film) (2016)

Další evropský gay film - a těch není nikdy dost. Můj nejoblíbenější film to nebude, ale je to důstojnej zástupce francouzský televizní tvorby.

• 29.12.2016  22:49
    Příchozí (2016)

Jak je důležité míti dobré lingvisty aneb scifi pro intelektuály.

• 29.12.2016  00:41
    The Real O'Neals (TV seriál) (2016)

A feel good series, při který se dobře usíná. Co víc si v dnešní době přát.

• 8.11.2016  22:00

Je to lepší a vtipnější než jsem čekal. Nejsladší je Emma Thompson a Patrick Dempsey. A body plus jsou za Years & Years na soundtracku. Jen provar byl, že jsme omylem šli na dabovaou verzi. Eh.

• 20.10.2016  22:19
    4 králové (2015)

Pokud se někomu zajídá nucené vánoční veselí a romantické veselohry, pak tomu jistě přijde vhod dobré německé psychodrama o vánocích v psychiatrické léčebně. Celovečerní prvotina v Oxfordu vystudované politoložky (!) Theresy von Eltz (*1978) není černobílou studií o dobru a zlu nebo přičetnosti a pomatenosti. Pomalu plynoucí, hezky nasnímané obrazy umně vykreslují čtyři narušené teenagery a jejich okolí, kde můžete být na všechny naštvaní a zároveň jim rozumíte, máte je rádi, a je vám jich všech líto. Sedlo mi to, je to originální, dobře natočené a skvěle zahrané. Z velmi povedeného castingu (všichni jsou výborní, vč. uklízečky) stojí za vyzdvihnutí zde výborná a v Německu opěvovaná Jella Haase (její Lara je bezchybná a věřil jsem jí všechno) a dále nováček Jannis Niewöhner, který si z Berlinale 2015 odnesl cenu pro nadějné herce EFP Shooting Star (drsoň Timo mě dostal v tom dlouhém záběru rozhovoru s Alex na vycházce v lese...). Z české provenience mi to připomnělo můj ultraoblívený Kachyňův snímek Městem chodí Mikuláš (1992), kde rovněž mají o svátcích problémy nejen malí pacienti (ale s dobrým srdcem!), nýbrž i personál nemocnice. Každopádně Němcům tyhle filmy o mladých pomatencích jdou, viz bronzový "lev" za nejlepší film pro 4 Könige na Deutschen Filmrpeis 2016, nebo rovněž povedené drama o psychicky narušených městských vyděděncích Silent Youth (2012).

• 26.7.2016  19:02

Některé sekvence, střihy, momenty mi přišly geniální. Ta atmosféra konce světa. Pak ale byly chvíle, kdy jsem to chtěl přetáčet nebo snad líp vypnout. Takovej průměr.

• 7.7.2016  22:44

Mauglí byla první knížka, co jsem v životě přečetl. A tohle je vizuálně famózní.

• 7.7.2016  22:31

Originální hudební taškařice, co mě chytla za srdce.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8