tomeš

Prcík Tomeš

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 7.9.2020  22:10

Neokoukaný drama v sexy Santiagu, který jsem si užil. I když ta nejednoznačnost a neukončenost může někoho dráždit, mně to přijde jako vystřižený ze života. Život není "černej nebo bílej", jak se nechápavě dotazuje Fer, ale "škála šedý" zahrnuje sakra velkou část vztahů. Nový úhly, nový postřehy, za mě velmi solidní celovečerní debut Claudia Marconeho v rámci slibně se vyvíjející jihoamerický LGBT kinematografie. PS: A dost sexy postelová scéna, která na paty dýchá těm ve Freier Fall (2013).

• 23.8.2020  23:52

Xavier Dolan zraje jako víno.

• 23.8.2020  01:11

Raw, well done, and PD is a master piece. It just does not work for me.

• 22.8.2020  19:22

Nezávislá feel-good romance z Oregonu. Film mi doporučil youtube (kde je dodnes oficiálně k shlédnutí) a jsem za to rád. Obdivuju nadšence jako Michelle Leigh (jinak celoživotní zdravotní sestra v Portlandu a ochotnická režisérka), kteří chtějí něco říct, posunout svět dál, a tak se odhodlají napsat, zafinancovat a natočit film, aniž s čímkoli z toho mají předchozí zkušenost. To se sice může vymstít, ale z týhle love story to nadšení a odhodlání kouká a za mě je fantastický, jakej film se dá vyrobit "na koleně". Jasně, to samo o sobě nemusí být měřítkem kvality filmu, ale More Than Only je víc než obstojnej nezávislej biják, co vyhrál pár cen v Oregonu. Je to navýsost skutečnej film, co nešustí papírem, a i když se možná nevyhne pár klišé (v příběhu i zpracování, a hudba je taková divná), celkově je to uveřitelný, opravdový, dobře zahraný - a dojemný, a to prosím nijak prvoplánově (viz scéna hádky u auta během večeře s rodiči, aww). Zkrátka bavilo mě to i dojalo. PS:Přestože sama autorka říká, že jde o romatickou komedii, za mě je to romantickej film, nicméně komedie ne, nenechte se tím zmást. PPS: Milovníci tichomořskejch pláží Oregonu si přidají k hodnocení jednu hvězdu.

• 23.6.2020  22:58
    Still Bill (2009)

Ten příběh, a hlavně ten člověk, je fenomenální. Dokumentární zpracování je průměr, BBC umí lépe.

• 25.5.2020  19:52
    Blonďák (2019)

Pro mě je tohle dospělej film se vším všudy, obsahově i filmařsky. Jímavej, syrovej příběh dospělejch lidí, který (ne)řeší svoje vztahy. Pro mě originální, nemůžu totiž říct, že jsem takovej film už viděl nebo že mi něco připomínal, a to cením. Nicméně je pravda, že možná bych to zkrátil, i když to by se pak divák zas třeba ochudil o scény typu srdceryvný rozhovor u okna, kdy i slza ukápne. Ať tak či tak, vykreslit atmosféru argentinskýho velkoměsta umí Berger jako málokdo. Těším se na jeho další film? Rozhodně. (PS: O deset let starší Plan B to nepřekoná, ale určitě to za mě patří k těm lepším Bergerovo filmům).

• 1.5.2020  22:13

Jako mělo to světlý momenty a Pierson Fode je rozhodně eye candy, ale celkově z toho stříkalo klišé na klišé a místy jsem dost trpěl.

• 29.3.2020  21:29
    Gewoon vrienden (TV film) (2018)

Lepší než jsem čekal. Místy originální. Prima soundtrack. Ale znova si to nepustím. Každopádně easy on the eye.

• 20.3.2020  23:34
    Primos (2019)

Když by člověk hned na začátku přistoupil na to, že je to záměrně taškařice, tak by si to užil víc. Takový když si představíš teenage queer příběh z brazilskýho venkova, kdyby to bylo udělaný jako představení divadla Sklep.

• 28.2.2020  16:29

Dvě věci k tomu chci poznamenat. Opravdu jsem se smál. A Beanie Feldstein hraje geniálně. (A z toho českýho názvu je mi stydno.)

• 16.2.2020  20:05

Skvělá kamera.

• 28.12.2019  12:20
    Na střeše (2019)

Tenhle film si budu pamatovat. Hlavně proto, že jsem ho viděl na palubě Singapore Airlines, který ho měli v nabídce IFE. Snad jedinej českej film, co jsem kdy takhle viděl nabízenej na palubě.

• 22.12.2019  23:01

Tak tohle bylo překvapení. V letadle se nedá vyhnout tomu, aby člověk občas neviděl, co sledujou lidi kolem. Díky tomu, že jsem se vracel z Tokia, bylo v nabídce hafo japonskejch filmů. Moc jim nedám, ale někdo přede mnou sledoval nějakou japonskou crazy komedii... Zaujalo mě to ve chvíli, když jsem si všimnul (čemuž jsem nejdřív nevěřil), že tam jde o vztah mezi muži! Ha, takhle nečekaně jsem objevil svět (překvapivě) úspěšnýho japonskýho seriálu Ossan's Love o milostným trojúhelníku mezi realitním agentem Harutou, jeho nastávající a jeho šéfem. Japonskejch gay filmů jsem moc neviděl, když už tak nějaký anime (viz trošku jeblí Super Lovers), byť ne že by neexistovaly. Na tomhle filmovým pokračování seriálu mě ale zaujalo to, že jsou ty gay vztahy jednak zasazený do mainstreamový akční komedie, a jednak nejde o teenagery, ale o vztah mladíka (+-30) a jeho šéfa (+-60). Což je z hlediska japonskýho diváka fascinující jak věkovym rozdílem, tak vztahem podřízený-nadřízený. Teda ale aby bylo jasno, hlavní dějová linka se točí kolem něčeho zcela jinýho (realitní projekt), než kolem vztahů. Což je vlastně sympatický. Nicméně komu nesedí japonský prdlý komedie a neviděl aspoň nějaký díly seriálu (což byl můj případ), tak filmařsky z Ossanovy lásky odvařenej nebude. Ale to, že takovejhle japonskej film vůbec existuje (podlě me průlomová věc svým mainstreamovym dosahem a úspěchem), to je pecka.

• 22.12.2019  21:22

A unique story that needs to be told.

• 5.12.2019  22:08

Emilia Clarke úžasná (jedna hvězda), jinak celkově slabota. To Emma Thompson nemá zapotřebí toto... A samozřejmě soundtrack je cool! (druhá hvězda)

• 4.12.2019  22:18
    Eastsiders (TV seriál) (2012)

Viděl jsem jen čtvrtou sérii, but OMFG. PS: Jo tak jsem si pustil i ty předchozí, no, jak bych to jen,... pět bych tomu nedal.

• 2.12.2019  21:15

Ta náznakovost, nevyslovenost, ty jsou na tom nejlepší. Plus Tchaj-wan <3 Ideální na cestu letadlem z Asie.

• 2.12.2019  21:12
    Přihrávka (2016)

Souhlasím s tím, že filmově to nijak objevný není, ale ta hra jako taková je výborná. A Russell Tovey jakbysmet.

• 30.11.2019  19:41
    Late Night (2019)

Jak mám Emmu Thompson rád, tak tohle u mě neobstálo ani jako zábava při dvanáctihodinovém letu.

• 10.11.2019  23:47

Jeden z mála filmů, o kterým jsem dlouho věděl, chtěl jsem ho vidět, ale nebylo kde. Tak až letošní Mezipatra. Šel jsem na to bez očekávání a - líbilo se mi to hodně. Trochu asi taky pomohlo, že Gruzii mám tuze rád a film ji zachytil (včetně jídla!) pro mě výborně. Neotřelý téma, báječně zahraný (Levan Gelbakhiani!!), skvěle natočený (viz ten dlouhej záběr na svatební párty, jak kamera prochází místnostmi a přitom zabírá Meraba... nebo to rozednívání po jiný oslavě, kde Merab tančí v paruce pro Irakliho, na krásně zakomponovanou pecku Honey od Robyn, jó, to jsem měl úplně husí kůži!). A ten soundtrack! Jako jo, někdo může lamentovat, že scénář se nevyhne pár klišé, některý postavy jsou takový prkenný, ale tenhle film o tomhle tématu a v týhle zemi, to je potřeba hodnotit trochu z větší šířky. Je úžasný, že takovej film vzniknul, i když to neměl lehký (a nemá to lehký, hodně mě mrzí ty násilnosti kolem premiéry filmu v Tbilisi a Batumi v těchto dnech...). A pokud Levan Akin říká, že film začal dělat v reakci na (násilně rozprášenou) první pride v Tbilisi v roce 2013, tak klobouk dolu a držím jim palce. PS: Přesto všechno mě to úplně nalákalo, abych se tam zas vypravil!

• 1.11.2019  20:57
    Špindl (2017)

Disclaimer: pustil jsem si to kvůli Davidovi Gránskému. Netflix moc dobře ví, na co koukám, tak mi to nabídnul :-) A nakonec tam bylo pár vtipnejch momentů. A nebylo to celkově tak příšerný. Když od toho člověk nic nečeká a vidí to po pár pivech...

• 30.10.2019  21:41

Lepší, než jsem čekal. Jako do topky si to nedám, ale příšerný to v žádným případě není. Neokoukanej cast je easy on the eye a film i přes svou délku celkem šlape, za mě pohodovej podzimní večer. A musím zase opakovat, že považuju za luxus, když si můžu vybírat mezi lepšími a horšími queer filmy, takže jsem rád i za tenhle. A dycky bude někdo, kdo podobnej příběh vidí poprvý, koho to pobaví, osloví... A to u quuer filmů pořád není málo. PS: Pokud si nejdřív pustíte trailer, tak se pak budete u filmu asi nudit :-)

• 15.8.2019  21:46
    Roky a roky (TV seriál) (2019)

Z námětu mrazí, ano, začátek (respektive trailer) člověka naladí, ale pak se to záhy rozplizne, škoda. Očekával jsem politicko -společenskej thriller z budoucnosti, ale vyfasoval jsem soap operu.

• 11.7.2019  22:24
    Yesterday (2019)

Na tohle jít do kina byl omyl. Držela to nad vodou Kate McKinnon, která snad hrála sebe, a sweet Ed Sheeran.

• 3.6.2019  13:12

Tak tohle mě minulo jak Thanosova pravačka. Nejsem si jist, zda by pomohlo, kdybych viděl aspoň nějakej film ze série, kterou to završuje.

• 29.5.2019  23:04
    Esteros (2016)

To bylo trochu zklamání, těšil jsem se asi příliš, ale nudilo mě to. Jak tu píšou už jiní, téma neobjevné, stopáž dlouhá, nad vodou to pro mě drží exotická a krásná krajina. (Na druhou stranu je skvělý, že se takhle můžeme přehrabovat tím množstvím filmů s gay tematikou a dovolit si nad některými ohrnovat nos!) Kdybych měl z jihoamerický kinematografie vybírat, rozhodně větší terno pro mě byl skvělej Plan B (2009!), originální Hoje Eu Quero Voltar Sozinho (2014) nebo překvapivě vyspělej debut Contracorriente (2009) a z novějších snad ještě Mi mejor amigo (2018), kterej mi náladou a prostředím připomínal Esteros asi nejvíc.

• 22.5.2019  21:08
    Benjamin (2018)

"You just like people who are well lit and weak, don't you?" Spíš než o milostou komedii jde o komedii o lásce, která je minimálně stejně vtipná jako neokoukaná, velmi mě to bavilo od začátku do konce. Dost velkou přidanou hodnotou je sexy zpěv (a líbací scény) Phénixe Brossarda, díky kterýmu jsem film pro mě neznámýho Simona Amstella vlastně objevil, a jsem za to dost rád. PS: Pusťe si to a nekoukejte na trailer, člověk si to pak víc užije. PPS: Pokud jste roztržitej intelektuál nebo s někým takovým chodíte, přidejte si tak osm hvězdiček.

• 27.3.2019  22:53
    Jonas (TV film) (2018)

Příjemná, dobře udělaná náladovka.

• 26.3.2019  21:48

O filmu jsem se dozvěděl na Mallorce, kde u jedné zátoky měli ceduli, že se tam točil tenhle film. Krásný místo. Ale film mě trochu zklamal, tohle zpracování Poirota mi nesedlo, ostatně film byl propadákem i ve své době...

• 4.3.2019  23:18

Nebejt tý oscarový nominace pro mou oblíbenou M.M., asi bych o film nezavadil... a o nic bych nepřišel.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9