Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Akční
  • Dobrodružný

Blade Runner 2049 (2017)

Nedá sa povedať, že by som bol fanúšik pôvodného filmu. Som len človek ktorý príjíma jeho kultový status a jeho kvalitu, ktorá je nepopierateľná...pri porovnaní s pokračovaním. Blade Runner 2049 sa poriadne nemá o čo oprieť a som rád, že ho nerežíroval Ridley. Riedky dej, ktorý odsýpa neznesiteľne pomaly. Pseudo-filozofické úvahy na hrane technológie a humanizmu pôsobia nemotorne a film nefunguje ani ako detektívka o hľadaní samého seba. Tá prehnaná dĺžka tiež filmu skôr škodí. Exteriérové vizuály, ktoré by boli minimálne zaujímavé, keby sme pominuli fakt, že to je iba product placement na Sony a Coca Colu. Hudba Hansa Zimmera hnusne duní, nemá žiadnu hlavnú tému a filmu nepridáva na atmosfére. Preto nechápem prečo bol nahradený Jóhann Jóhannsson, ktorý je pre mňa skutočný génius. Teraz pár plusov filmu, aby som obhájil svoje hodnotenie. Určite kamera Rogera Deakinsa. Scéna kde JOI hovorí: You look lonely je vizuálny vrchol celého filmu. Denis Villeneuve tentokrát svoj um vložil do príbehového vákua, ale to neznamená, že vyložene zlyhal. Osobne ho považujem za lepšieho režiséra ako je Chris Nolan. Vrcholom celého filmu, rovnako ako aj u Star Wars: The Force Awakens je keď sa Harrison Ford objaví na plátne. Škoda, že zase hrá na nostalgickú strunu druhé husle. Celkovo z tohto filmu mám pocit, že je úplne zbytočný a priemerný.

plakát

Nejlepší přítel (2017) (TV film)

Tá Miluše hrozne pribrala, ale kozy sú stále jej marketingový ťah.

Hroch (1973) odpad!

Jeden odpad nestačí

Snowden (2016)

Tento film je rozhodne dobrá filmárčina, ale len ma utvrdil v tom, že Snowden obetoval svoj život zbytočne. Edward Snowden je americký vlastizradca.

plakát

Modrý kód (2017) (TV seriál) odpad!

Každá scéna bizár

plakát

Vánoční Kameňák (2015) odpad!

Viete ako poznáte, že bol povedaný (nevtipný) vtip? Zakončí ho nejaký zvukový efekt, ktorý pôsobí ako päsť na oko. Dúfam, že sa z tohoto nestane Vianočná "klasika" už aj tak dosť nízkeho tuzemského vkusu tipu Mrázik a spol.

Ovládací panel