• Fantasy

Requiem za sen (2000)

Tenhle film vás dostane do kolen... Vidět to, jak se život může v jednu chvili otočit o 180° špatným směrem je vážně smutné a v takhle zpracovaném filmu to jde hezky vidět. Doslova jako ze života. Co všechno dokáže udělat se člověkem závislost, jak s úplně normální ženou ve středním věku, tak s mladými už takhle feťáky.

Černá labuť (2010)

Vážně dokonalý film. Natalie Portman je úplně famózní a do role se dokonale vžila. Jak ze zážitu z úžasného baletu, tak z úžasného filmu sem měla úplně husí kůži (skoro jako Nina při tancování černé labutě). A ještě geniální Vincent Cassel. Úžasný film, co dodat.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Naprosto geniální film! Viděla jsem ho už 3x a dokázala bych se na něj dívat dokola. Naprosto úžasný Colin Firth a Taron Egerton, který si díky tomuto filmu získal moji přízeň. Samuel L. Jackon v podání padoucha, který nesnaší pohled na krev a pořád nosí tu jeho kšiltovku byl taky úplně geniální. Film by měl 5 hvězdiček, kdyby to na konci nepokazili tím rádoby ohňostrojem z hlav... To mi vážně přišlo přehnaný, ale jinak fakt úžasný film (a ještě ty psíci, to byl fakt dokonalý nápad)!!

Popelka (2015)

Moc hezky udělaná Popelka. Úžasné kostýmy a zpracování. Na mě možná až moc takové roztomilé ("laskavé"), ale takové pohádky být mají, takže je to úplně vpořádku. A Cate Blanchett? Ta byla úplně hrozivě úžasná.

Jeden musí z kola ven (2011)

Nějak sem vůbec nebyla schopná film vnímat. Koukla jsem se na to asi hlavně kvůli výbornému obsazení i zpracování bylo skvělé. Ale když jsem chvilku film nevnímala, tak už jsem pak nebyla nějak schopná pochopit souvislosti a celkově se orientovat, což podle mě moc dobré neni (ikdyž na jednu stranu zase ano). U tohoto filmu člověk musí vnímat úplně vše, pak věřím, že i hodnocení by mohlo být vyšší.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Tento díl se mi asi líbil víc než ten první, ikdyž to má většina lidí naopak, ale stále si nemůžu pomoct, ale prostě to není můj šátek kávy. To zpracování je fakt super za to klobouk dolu, i lepší děj než v prvním díle bych řekla, ale stále tam bylo prostě něco, co mě ne a ne nadchnout.

Sin City - město hříchu (2005)

Tak film mě doslova nudil. Chvilkama jsem se i přemáhala, abych ho nevypnula. Zpracování skvělý, ale tim to tak končí. I ten námět by se dal, ale stejně mě to ve výsledku vážně neoslovilo.

Birdman (2014)

Hrozně lituju toho, že jsem na tomto filmu nebyla v kině. Záběry Emmanuela Lubezkia na plátně musely vypadat úplně dokonale. Jeho práci se dá doslova říkat umění a ještě v kombinaci s režií Alejandra to dává dohromady vážně film, který alespoň mě pohltil. A herecké obsazení? Jedna trefa do černého vedle druhé. Úžasný Michael Keaton si se svou rolí poradil líp než jsem ze začátku čekala. Co říct? Možná to, že tleskám!

Schindlerův seznam (1993)

Něco neuvěřitelně silného. Z filmového hlediska skvěle natočený, výborně hercky obsazený a o režii se ani nemusí mluvit. Ani nevadí, že film je tak dlouhý, protože vás jeho děj tak pohltí, že možná i tři hodiny jsou málo. Konec je neuvěřitelně dojemný a silný. Ať jsou nebo nejsou nějaké části filmu zkreslené, tak podle skutečného příběhu tento film je a klobou dolu Stevenu Spielbergovi, jak tento příběh dokázal zvěčnit.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Na tomto filmu nebylo vůbec nic špatně. Ani jedna scéna, ani jeden záběr, ani jeden dialog...prostě nic. Čistá dokonalost. Konečný monolog Morgana Freemana vás donutí uronit slzu, ale přitom se usmívat, protože v sobě má takové nepopsatelné kouzlo. Vážně úžasný film, který si zaslouží víc jak 5 hvězdiček.