Nathalie

Lost in Translation

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 17.12.2017  20:05

Abramsovy filmy jsou pro mne esence hravostí a humanity, ale také nostalgického ohlížení do doby analogové, aniž by mu to bránilo užívat moderní technologie. Tentokrát je z toho krása vesmírná a můj nejmilejší SW díl, v němž je temná a světlá strana Síly trojrozměrnější než kdykoliv předtím, sága, kde se v černých koutech vesmíru hledá naděje, aniž by se ustupovalo zlu, pohádka, v níž se princezna zachraňuje sama. A Abrams tu stejně jako ve Star Treku hraje jak roli zručného průvodce, tak roli okouzleného dítěte, které stále odzbrojují kouzla filmová magie.

• 6.3.2017  22:53
    La La Land (2016)

Ná-la-la-la-dovka, ktera vystihuje atmosferu hrisneho mesta Andelu.

• 31.7.2016  20:24

Abramsovské kouzlo z objevování neznámých světů zmizelo, není tu hravost a kultovní hlášky z jedničky ani arcilotr benediktovských kalibrů a obraz postmoderních hrozeb z dvojky. Co tedy zbývá? Famózní herecký ansámbl, který funguje jako mezihvězdný pohon a tmelící pojivo mezi těmi slabšími články. Ale jízda na setrvačnost je pro posouvání hranic příliš málo. 70%

• 15.2.2016  17:32

Hongkongska variace na kultovni walkie-talkie Before Sunrise. Newyorsky banker a kalifornska designerka s cinskymi koreny se potkaji na ostrove, na nemz se ostre stretava britska kolonialni minulost a pevna ruka pevninske Ciny. Mezi mrakodrapy a tradicnimi nocnimi trhy si povidaji o rozdilech mezi LA a New Yorkem, o Hongkongu, o vztazich, o lasce, o svych snech, o nahodnych setkanich a take o svete, v nemz se rozdil mezi expatem a imigrantem mnohdy stira a kde kazdy odnekud prichazi....Film klade nekolik znepokojivych otazek o dlouhodobych vztazich. Presne ty, ktere si neradi pripoustime, natoz, abychom na ne odpovidali. Kde vlastne zacina slippery slope?

• 13.1.2016  09:05

Brilantní, vtipná a smutná sonda do prohnilého nitra amerického bankovnictví.

• 13.1.2016  00:30
    Správnej dres (TV film) (2015)

ČT má o jedno Kolečko více, než by potřebovala.

• 4.1.2016  20:22

Nejočekávanější vánoční dárek v originálním balení se proměnil v danajský dar, který bych nejradši vrátila. Jako uberfanynka Sherlocka i Cumberbatche na tenhle viktoriánský přešlap/metamasturbaci na kokainu hodlám co nejrychleji zapomenout. A doufat, že to byl jen zlý sen.

• 26.11.2015  16:17

Nejdřív Klusák natočil Český sen, teď ukázal českou noční můru. Je to tragikomické, ale v případě AB mu stačilo zoufale málo: nastavit zrcadlo. (diktafon a kameru.) 70%

• 22.10.2015  09:38
    Quantico (TV seriál) (2015)

Lost Gossip Girl in Homeland. Se vším dobrým a zlým, co k tomu patří. 70%

• 20.10.2015  14:31
    Marťan (2015)

Pomalá, nečekaně civilní robinsonáda na Marsu pro sci-fi geeky, kteří (stejně jako já) četli už předem fantastickou předlohu. Protipól filmů, kde jedinec padne za oběť vznešených myšlenek a greater good. Vesmírný MacGyver. Dokonce je tu i stopové množství podvratného humoru, kterým je celá knížka prodchnuta od začátku do konce. Pro mne asi nejlepší Ridley Scott. 9/10

• 11.7.2015  22:48

Film, který vás vezme 65 milionů let zpět za dinosaury. A zároveň 22 let po proudu času za prvním jurským Spielbergem. Důkaz, že nejvíc cool je oldschool.

• 7.1.2015  22:47
    The F Word (2013)

Film, v němž je Harry Potter a žádné kouzlo.

• 4.1.2015  20:16

Marná snaha o Shakespeara i sitcom, z které vyšla průměrná, rádobyvtipná a rádobytemná kaše. 50%: za strom života.

• 15.11.2014  04:14
    Lucy (2014)

Najednou jsem cítila všechno...cítila jsem, jak mi odumírá jedna mozková buňka za druhou.

• 31.7.2014  01:15
    Love song (2013)

I ♥ NY Kýč jak New York, který si navíc v samotném základu odporuje. Což nic nemění na tom, že jsem se do něj zamilovala na první pohled. Stejně jako do města, který nikdy nespí. I ♥ NY

• 28.7.2014  20:06
    Chlapectví (2014)

Obyčejný život, neobyčejný film. Střípky, které jsou pro někoho smetím, pro jiného pokladem. Banální, ale převratné. Kopa filmových a životních paradoxů a klišé. Vývoj Ethana Hawkea je mnohem zajímavější než celý Mason. Pokud chcete opravdu něco vědět o chlapectví, přečtěte si About a boy.

• 27.6.2014  22:35

Auto(lo)boti, je čas odejít, lidstvo už to s Vámi nemyslí dobře.

• 8.6.2014  10:30

Kapesní průvodce inteligentního hráče videoher po vlastním osudu, který nezná konec, ale game over: over and over again. Vynikající metafora rozdílu mezi moderní válkou a postmoderním konfliktem, symbolicky s evropskou premiérou v den D. 7/10

• 26.5.2014  00:13

Bryan Singer není mutant, ale homo neaderthalenlis, slepý vývojový článek. Jen mu to ještě nikdo neřekl. 50%

• 17.4.2014  12:28

Tablo tabloidu. Je příznačné- a absurdní, když se tvůrce a objekt jeho zájmu chytnou do stejné pasti. Na publikum zbude jen prázdnota a povrchnost. A vůbec nezáleží na tom, zda se dívá liberál, marxista nebo konzervativec, založením skeptik, nebo těšitel. Stačí, aby byl kritickým divákem s otevřenýma očima a myslí, který není líný samostatně přemýšlet, dívat se pod masky a pod pózy, ptát se, proč. Tedy přesně to, čím Klusák není. 50%

• 14.4.2014  16:38

Debata o americké zahraniční politice mezi comicsovými bublinami.

• 14.4.2014  13:33
    Ona (2013)

Duševní dvojče Lost in Translation, v němž se místo Tokia míhá Los Angeles budoucnosti, o níž psal kdysi dávno Marshall McLuhan. Snad jen Sofie Coppola umí o lásce, odcizenosti a postmoderní džungli vyprávět tak poutavě, jako její bývalý partner Spike Jonze. Jeden nepovedený vztah =) dva nedostižné filmy.

• 23.3.2014  21:32

Někdy stačí málo. Podívat se na svět dětskýma očima v ich-formě, mít po ruce kameru v zrcadlovce a potloukat se po Českých Budějovicích. Tam by ostatně chtěl žít každý. Jiří Mádl to štěstí měl a natočil ve svém rodném městě odzbrojující, bystrý debut s přebytkem dobrých nápadů a zmrzliny. Školní, rodinné, ale i fotbalové prostředí vystřihl na jedničku, nemluvě o tom, že tak parádní dětské herce jsem neviděla od dob Tomáše Holého. Možná je to tím, že jsme s Mádlem vrstevníci, možná tím, že mu chybí rádobyartové manýry z FAMU, ale naopak je vidět poctivé řemeslo a hravost někoho, kdo sní o tom, že se stane velkým filmařem a dobude Hollywood. A proč vlastně ne? To See the Sun(dance) ! 75%

• 9.3.2014  18:49
    NON-STOP (2014)

Svět po 11. září a všudypřítomné strašidlo terorismu udělalo z letadlových thrillerů nečekaně realistický žánr, v němž se letecký maršál Liam Neeson pohybuje jako ryba ve vodě. Pardon, ve vzduchu. Jako ze staré školy, a přesto vystihující postmoderní nejistotu i střet svobody a bezpečnosti.

• 10.2.2014  18:16

Hodně hraček, málo hravosti.

• 12.1.2014  23:51

Jak starý vlk Scorsese prodal davům penny stock...:)

• 3.1.2014  15:55

Too (feel) good to be true.

• 21.11.2013  19:22
    Mafiánovi (2013)

Taková normální rodinka. Takoví normální zabijáci.

• 18.11.2013  08:14

První peklo, ve kterém jsou andělé.

• 13.11.2013  18:28
    Stážisti (2013)

Smutný klaun. Měla to být dvouhodinová reklama na Google, ale spíš se mi zdá, že to korporátní cirkus, legrační potterovské teambuildingy, idiotská pravidla a nesmyslné brainstormingy podvratně demaskuje. A navzdory komediálnímu přehozu je to uvnitř smutný film o tom, co s lidmi udělá recese.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22