Nathalie

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 6.3.2017  22:53
    La La Land (2016)

Ná-la-la-la-dovka, ktera vystihuje atmosferu hrisneho mesta Andelu.

• 31.7.2016  20:24

Abramsovské kouzlo z objevování neznámých světů zmizelo, není tu hravost a kultovní hlášky z jedničky ani arcilotr benediktovských kalibrů a obraz postmoderních hrozeb z dvojky. Co tedy zbývá? Famózní herecký ansámbl, který funguje jako mezihvězdný pohon a tmelící pojivo mezi těmi slabšími články. Ale jízda na setrvačnost je pro posouvání hranic příliš málo. 70%

• 15.2.2016  17:32

Hongkongska variace na kultovni walkie-talkie Before Sunrise. Newyorsky banker a kalifornska designerka s cinskymi koreny se potkaji na ostrove, na nemz se ostre stretava britska kolonialni minulost a pevna ruka pevninske Ciny. Mezi mrakodrapy a tradicnimi nocnimi trhy si povidaji o rozdilech mezi LA a New Yorkem, o Hongkongu, o vztazich, o lasce, o svych snech, o nahodnych setkanich a take o svete, v nemz se rozdil mezi expatem a imigrantem mnohdy stira a kde kazdy odnekud prichazi....Film klade nekolik znepokojivych otazek o dlouhodobych vztazich. Presne ty, ktere si neradi pripoustime, natoz, abychom na ne odpovidali. Kde vlastne zacina slippery slope?

• 13.1.2016  09:05

Brilantní, vtipná a smutná sonda do prohnilého nitra amerického bankovnictví.

• 13.1.2016  00:30
    Správnej dres (TV film) (2015)

ČT má o jedno Kolečko více, než by potřebovala.

• 4.1.2016  20:22

Nejočekávanější vánoční dárek v originálním balení se proměnil v danajský dar, který bych nejradši vrátila. Jako uberfanynka Sherlocka i Cumberbatche na tenhle viktoriánský přešlap/metamasturbaci na kokainu hodlám co nejrychleji zapomenout. A doufat, že to byl jen zlý sen.

• 26.11.2015  16:17
    Český žurnál: Matrix AB (TV film) (2015)

Nejdřív Klusák natočil Český sen, teď ukázal českou noční můru. Je to tragikomické, ale v případě AB mu stačilo zoufale málo: nastavit zrcadlo. (diktafon a kameru.) 70%

• 22.10.2015  09:38
    Quantico (TV seriál) (2015)

Lost Gossip Girl in Homeland. Se vším dobrým a zlým, co k tomu patří. 70%

• 20.10.2015  14:31
    Marťan (2015)

Pomalá, nečekaně civilní robinsonáda na Marsu pro sci-fi geeky, kteří (stejně jako já) četli už předem fantastickou předlohu. Protipól filmů, kde jedinec padne za oběť vznešených myšlenek a greater good. Vesmírný MacGyver. Dokonce je tu i stopové množství podvratného humoru, kterým je celá knížka prodchnuta od začátku do konce. Pro mne asi nejlepší Ridley Scott. 9/10

• 11.7.2015  22:48

Film, který vás vezme 65 milionů let zpět za dinosaury. A zároveň 22 let po proudu času za prvním jurským Spielbergem. Důkaz, že nejvíc cool je oldschool.

• 7.1.2015  22:47
    The F Word (2013)

Film, v němž je Harry Potter a žádné kouzlo.

• 4.1.2015  20:16

Marná snaha o Shakespeara i sitcom, z které vyšla průměrná, rádobyvtipná a rádobytemná kaše. 50%: za strom života.

• 15.11.2014  04:14
    Lucy (2014)

Najednou jsem cítila všechno...cítila jsem, jak mi odumírá jedna mozková buňka za druhou.

• 31.7.2014  01:15
    Love song (2013)

I ♥ NY Kýč jak New York, který si navíc v samotném základu odporuje. Což nic nemění na tom, že jsem se do něj zamilovala na první pohled. Stejně jako do města, který nikdy nespí. I ♥ NY

• 28.7.2014  20:06
    Chlapectví (2014)

Obyčejný život, neobyčejný film. Střípky, které jsou pro někoho smetím, pro jiného pokladem. Banální, ale převratné. Kopa filmových a životních paradoxů a klišé. Vývoj Ethana Hawkea je mnohem zajímavější než celý Mason. Pokud chcete opravdu něco vědět o chlapectví, přečtěte si About a boy.

• 27.6.2014  22:35

Auto(lo)boti, je čas odejít, lidstvo už to s Vámi nemyslí dobře.

• 8.6.2014  10:30

Kapesní průvodce inteligentního hráče videoher po vlastním osudu, který nezná konec, ale game over: over and over again. Vynikající metafora rozdílu mezi moderní válkou a postmoderním konfliktem, symbolicky s evropskou premiérou v den D. 7/10

• 26.5.2014  00:13

Bryan Singer není mutant, ale homo neaderthalenlis, slepý vývojový článek. Jen mu to ještě nikdo neřekl. 50%

• 17.4.2014  12:28

Tablo tabloidu. Je příznačné- a absurdní, když se tvůrce a objekt jeho zájmu chytnou do stejné pasti. Na publikum zbude jen prázdnota a povrchnost. A vůbec nezáleží na tom, zda se dívá liberál, marxista nebo konzervativec, založením skeptik, nebo těšitel. Stačí, aby byl kritickým divákem s otevřenýma očima a myslí, který není líný samostatně přemýšlet, dívat se pod masky a pod pózy, ptát se, proč. Tedy přesně to, čím Klusák není. 50%

• 14.4.2014  16:38

Debata o americké zahraniční politice mezi comicsovými bublinami.

• 14.4.2014  13:33
    Ona (2013)

Duševní dvojče Lost in Translation, v němž se místo Tokia míhá Los Angeles budoucnosti, o níž psal kdysi dávno Marshall McLuhan. Snad jen Sofie Coppola umí o lásce, odcizenosti a postmoderní džungli vyprávět tak poutavě, jako její bývalý partner Spike Jonze. Jeden nepovedený vztah =) dva nedostižné filmy.

• 23.3.2014  21:32

Někdy stačí málo. Podívat se na svět dětskýma očima v ich-formě, mít po ruce kameru v zrcadlovce a potloukat se po Českých Budějovicích. Tam by ostatně chtěl žít každý. Jiří Mádl to štěstí měl a natočil ve svém rodném městě odzbrojující, bystrý debut s přebytkem dobrých nápadů a zmrzliny. Školní, rodinné, ale i fotbalové prostředí vystřihl na jedničku, nemluvě o tom, že tak parádní dětské herce jsem neviděla od dob Tomáše Holého. Možná je to tím, že jsme s Mádlem vrstevníci, možná tím, že mu chybí rádobyartové manýry z FAMU, ale naopak je vidět poctivé řemeslo a hravost někoho, kdo sní o tom, že se stane velkým filmařem a dobude Hollywood. A proč vlastně ne? To See the Sun(dance) ! 75%

• 9.3.2014  18:49
    NON-STOP (2014)

Svět po 11. září a všudypřítomné strašidlo terorismu udělalo z letadlových thrillerů nečekaně realistický žánr, v němž se letecký maršál Liam Neeson pohybuje jako ryba ve vodě. Pardon, ve vzduchu. Jako ze staré školy, a přesto vystihující postmoderní nejistotu i střet svobody a bezpečnosti.

• 10.2.2014  18:16

Hodně hraček, málo hravosti.

• 12.1.2014  23:51

Jak starý vlk Scorsese prodal davům penny stock...:)

• 3.1.2014  15:55

Too (feel) good to be true.

• 21.11.2013  19:22
    Mafiánovi (2013)

Taková normální rodinka. Takoví normální zabijáci.

• 18.11.2013  08:14

První peklo, ve kterém jsou andělé.

• 13.11.2013  18:28
    Stážisti (2013)

Smutný klaun. Měla to být dvouhodinová reklama na Google, ale spíš se mi zdá, že to korporátní cirkus, legrační potterovské teambuildingy, idiotská pravidla a nesmyslné brainstormingy podvratně demaskuje. A navzdory komediálnímu přehozu je to uvnitř smutný film o tom, co s lidmi udělá recese.

• 12.11.2013  16:10
    Gravitace (2013)

Filozofické. Fyzikální. Fyzické. alo by se popsat tisíce znaků o tom, jestli je Alfonso Cuarón filmový vizionář, člověk, který otevírá nové filmové světy a volí originální postupy. Jeho vesmírná odysea možná není závratně nová, ale je nejomamnější, nejčistší, téměř dokonalá ve své prostotě. Jakoby nám Cuarón, pomocí své charakteristické filmové řeči plné předlouhých záběrů říkal, že jen v nekonečném kosmickém prostoru lze natočit skutečně komorní, až existenciální snímek s univerzálním přesahem, který se dotýká samotné podstaty lidství. Až ve vesmíru, v okamžiku, kdy se vznášíte, lze pochopit, co opravdu znamená ona pozemská nesnesitelná lehkost bytí. Až ve chvíli, kdy o život bojujete, umíte docenit jeho hodnotu. Až tehdy, když je domov vzdálen několik světelných let, pochopíte, co pro vás znamená. A až ve filmu, v němž Sandru Bullock vede Cuarón a snímá ji Lubezki, si uvědomíte, že jí nechybí herecký talent ani krása. Jen najít ten vhodný úhel, to správné světlo, ten pravý tón. Pokud Vás zajímá gravitace vědecky, přečtěte si Newtona. Pokud filozoficky, zajděte si na Cuaróna. Už jen pro tu krásu vesmírnou, filmovou magii, kterou nemáte chuť dekonstruovat, jen se jí necháte kamsi unášet. Ale nemá smysl plýtvat slovy. O Gravitaci totiž přesně platí to, co v ní říká postava famózního George Clooneyho: "You can´t really beat the view."

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22