Muži v naději (2011)

Bože já se tak smál a ať se to to někomu líbí nebo ne, tak tohle já od komedie očekávám!

Predátoři (2010)

Čekal jsem mnohem víc. Co jsem nečekal bylo promrháni potenciálu na zajímavé scény, nezajímavé akční scény a laciný twist na konci. Pane Rodriguezi příště se poohlédněte po někom talentovanějším...

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Nemůžu jinak. Ten film jde naprosto mimo mě a to jsem se na něj vyloženě těšil. Nevím do jaké míry Terrymu ovlivnila smrt Heatha práci, ovšem výsledek je hodně podprůměrný. Příjde mi jakože tam chtěl mít tolik věcí, až se mu rozkutálely na všechny strany a nezbylo nic. Mě v paměti zůstane jen pár zajímavých snových scén, nic víc.

District 9 (2009)

Bože to byl svěží závan v zatuchlých vodách. Přirovnal bych to k prvnímu terminátorovi, kdy si jeden šikovný pán natočil za směšnou sumu film, který rozhýbal filmovou veřejnost a zapsal se do zlatého fondu sci-fi. Kéž by Blokamp dostal zase peníze na další projekt, kéž by byl zase originální, kéž by mu do toho nikdo nekecal a bože ať tam hrají tak výborné a neokoukané tváře. Amen

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Bay opět potvrdil, že je fetišistický úchyl. První trensformers se mi líbili velmi, ale tohle je moc. Každý druhý záběr se západem slunce, každý první záběr s vrtulníky (letadly) v pozadí. Brakový scénář se kterým si ani jeden herec nedokáže poradit. Hnus velebnosti. Ale hlavně, že je tam více robotů, více výbuchů, více slz, více patriotismu, více všecho...

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Nemůžu jinak, dlouho jsem neviděl něco tak citlivého. O perfektní práci Finchera není pochyb, o hereckých výkonech také ne. Jsem rád, že se pořád točí filmy, při kterých se člověk zasměje aby mu o chvilku později po tváři stekla slza.

Tropická bouře (2008)

Zklamání, opravdu jsem čekal podle traileru více. Uvod je geniální, na tom se tady většina shodne, konec také, ale ten prostředek je nemastný neslaný. Rozhodně se Stilerovi jako režisérovi/producentovi nedá upřít originalita, ale mohl z toho vyždímat daleko více. Vizuálně mě žádná vítka nenadá. Celkově na mě film dělá dojem, že si parta kámošů z hollywoodu šla natočit hodně drahou píčovinu, při který se určitě královsky bavili, ale na nás tak trochu pozapomněli. Na rozdíl od Jacka Blacka, který je bavič a není ve filmu skoro vůbec vidět, mě nejvíc pobavil Cruise (poznal jsem ho když se zjevil podruhé) a mohl jsem na jeho hláškách a plešce oči nechat. Tome tomu říkám cameo:-). P.s. Hrozně mě pobavil kamarád co nevěděl na co jdem a když běžely smyšlený trailery, tak jenom povídá:"To snad neni možný, v tom hollywoodu jsou snad fakt samý kokoti, že je baví točit takový píčoviny." A to ani nevěděl, jakou měl pravdu:-D.

Tobruk (2008)

Nečekal jsem nic. Trailer do poslední chvilky nebyl na CSFD ani IMDB, takže jsem šel do kina takříkajíc nepřipraven. A možná to bylo dobře, protože takto jsem byl velmi mile překvapen. Moje hodnocení je hodnocení českého válečného filmu. Nelze jej porovnat s americkou, nebo třeba čínskou konkurencí, nedostatek peněz je místy vidět. Ale i s českým skromným rozpočtem dokázal pan Marhoul udělat zázraky. Nejen, že vyzvedl skutečné události českých vojáku a vzdal jim hold kterého se od komunistů po válce nedočkali, ale hlavně ukázal, že český film má navíc než jen na dokola omílané Hřebejkoviny a Janákoviny. Nevěřícím Jidášům (včetně mně) dokázal, že je režisér velkého formátu, když ukočíroval tak vyprahlý exteriérový projekt "jen" po Mazaném Fílovi. Jediná moje výtka by směřovala k hercům z nichž je někdy malinko citít to že se živí např. Rodinými pouty. Jinak ale i jim tleskám a smekám celému štábu. Ještě jak poznamenala moje kamarádka studující historii, na konec by se možná hodilo trošku víc slov o tom, co ve skutečnosti znamenalo pro boje v africe udržení Tobruku.

Temný rytíř (2008)

Nejsem filmový odborník a do kina jsem šel s tím, že si počkám co můj oblíbenec Nolan na mě rozehraje. Už jsem si zažil několikrát, že jsem šel na nahypovaný film a pak jsem vycházel zklamán. Akční scény mě nijak neuchvátili, to mě v poslední době víc dostal Timur, ale zbytek je naprosto dokonale fungující organismus a skutečnost, že je zahalen do netopířího hávu by neměla vadit ani zapřísáhlým anticomicsákům. Nolan dokázal zkrátka stvořit nejlepší film na comicsový motiv v historii (a ano počítám tam i Tima a jeho Batmana, i Sama s jeho Spidermanem, i Briana a jeho X-meny). Ve světle takto KOMPLEXNĚ odvedené práce se ostatní filmy v tomto žánru jeví jako nedonošená decka z inkubátoru (v případě děcek pana Joela bych řekl hooodně tělesně postižených). Nemůžu se dočkat dalšího filmu od Chrise Nolana a doufám, že zabrousí zase do úplně jiných vod. Jinak ohledně herců, říkat něco o Jokerovi by bylo asi nošení dříví do lesa, viděl jsem interview s Heathem na youtube kde vysekl poklonu Jackovi a jeho Jokerovi. Myslím, že když by měl někdo předat Oscara Heathovi in memoriam, pak by to měl být právě Jack. Baleovi očividně kostým spíš škodí. Maggie mě moc nebrala, narozdíl od Strager than fiction. Aaron podal výkon dobrej a jako twoface vypadal dokonale! A pan Herec Michael Caine je kapitola sama pro sebe, mám pro něj velkou slabost a zbožňuju jeho angličtinu. Zbytek tak nějak zapadl, ale ne tím, že by hráli špatně. Zkrátka si pozornost strhl pro sebe jeden muž kterého bude velká škoda, ale to už se nedozvíme...

Wanted (2008)

Za mě pět a bez řečí. Timur vydestiloval rusko-americký koncentrát který svou inovativní chutí nechává standartní vodkové akčňáky za sebou. Holt má Bay-free fresh brain.