Popluh

Česko
Stepní vlk

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 21.3.2017  17:37

Je to víceméně zvláštní, ale toho, co jsem čekal od Kings of Summer, jsem se naplno dočkal až v případě nového Konga. S tím rozdílem, že parta rozjařených adolescentů řádila za kamerou, nikoliv před ní. Kong je až nechutně zábavným vysokorozpočtovým béčkem, který si naplno uvědomuje své šestákovosti a dokonale ji využívá. Když nemáte dostatek prostoru řádně uvézt postavy a jejich motivace do děje, udělejte to co nejvíc efektně a zároveň se přesvědčte o tom, že každá jednotlivá postava bude naprosto dokonalým zosobněním nějakého archetypu. A ještě skvěle obsazena. Pak stačí jen nějaký ten zapalovač po tatínkovi a máte traumatizovaného hrdinu s kompletním pozadím a můžete se věnovat tomu, o co jde především. Megalomanské akci. A ta i díky velkému množství přehledných celků a eye-candy záběrů šlape naprosto perfektně. A velké plus za to, že se Jordan Vogt-Roberts nebál ze scény se slzopudným potenciálem útočící na první signální všech těch "bayovských military patriotů" udělat nejlepší gag filmu. Po dlouhé době jsem litoval, že jsem neinvestoval do popcornu.

• 4.10.2014  22:58
    Ten třetí (2013)

Těžko vysvětlit krásu a krutou upřímnost zdánlivě neupřímného filmu někomu, kdo se nikdy neschoval za nějakou svoji postavu.

• 15.7.2014  00:31

Nick Cave na desce - geniální, Nick Cave knižně - geniální, Nick Cave naživo - geniální, Nick Cave ve filmu - lidský. Náhled za mýt který žije vlastním životem bez ohledu na stvořitele a hlavního představitele s neodolatelným Warrenem Ellisem ve vedlejší roli, který si krade každý moment pro sebe. Prchavé, krásné, krátké.

• 7.5.2014  08:30
    Gangy z Birminghamu (TV seriál) (2013)

Love is Blindness! Naprostá dokonalost po všech stránkách s na dobovku neobvyklým soundtrackem, plným White Stripes, Nicka Cavea či Toma Waitse!

• 1.5.2014  00:41

Jasně, je to úmyslně kontrastní citová ždímačka, ale... zatraceně funkční. Hlavně díky neotřelému tématu a sympatickým hercům. Hlavně Allan Cumming maximálně vládne. I přes technické problémy při projekci (zdravím dementního technika v Lucerně) skvělý zážitek s maximálně silným koncem.

• 22.3.2014  23:23

Vampire is New Sexy!

• 7.3.2014  18:05

Svým způsobem vrchol Jarmuschovi formy, kterého bylo paradoxně dosaženo bez řady jeho klasických trademarků. Minimalistický příběh, který je maximálně úsměvný maximálně nevtipným způsobem.

• 23.2.2014  12:08
    Zabiják Joe (2011)

Scéna, ve které McConaughey servíruje kuře z KFC jednoho dne jistě vstoupí do dějin.

• 1.2.2014  23:41

Bukowski. Aneb dokument ve kterém řada známých lidí, o kterých se většinou mluví s velkým obdivem, s ještě větším obdivem vypráví o svém seznámení s jedním z největších a rozhodně nejopilejších amerických spisovatelů. Tom Waits super, historka o kalbě Bona a Seana Penna a následném telefonátu Hankovi ještě lepší. Jasně, je to poměrně neutříděné, volně plynoucí a opakující se, ale pořád je to zatraceně charismatické. Veškerá glorifikace i špína je na místě.

• 31.1.2014  22:14
    Hatfieldovi a McCoyovi (TV seriál) (2012)

Westernová soap opera, která resuscitovala kariéru Kevina Costnera. Naprosto zaslouženě. Jinak je to určitě hodně přibarvené a "přifilmované", ale jinak dramaturgicky pevně uchopené a režijné zvládnuté. A i díky tomu, že od nejtvrdšího sporu rodin uběhlo hodně krve, i zajímavě nečernobílé a komplexní. Alespoň většinou. První díl je rozvláčnější zejména kvůli tomu, že musí na scénu postupně uvést velké množství postav ve větším časovém měřítku než zbylé dva, z nichž se navíc většina nedožije konce série. Druhé dva díly už jsou v podstatě "jen" kvalitní westernovou survival vyvražďovačkou v shakespearovském stylu. Kvalitní minisérie.

• 7.1.2014  21:34

Nikterak převratná a originální teenage dramedy, kterou ale táhnou přesně vybraní herci pronášející občas i ty násilněji naroubované pravdy (o kterých ale není třeba pochybovat) naprosto přirozeně. Sice je to pořád celkem milé, ale když si v tom člověk najde to svoje tak to může i celkem slušně zasáhnout. Možná mírně nadhodnocuji, ale v porovnání s loňskými průměrnými a podprůměrnými teenage komediemi a hlavně v porovnání se starším Perks of Being Wallflower je to vyloženě povedený civilní film (nejen) pro teenagery.

• 5.12.2013  22:57
    Konzultant (2013)

EXTENDED CUT = pure McCarthy a za 100 %

• 4.11.2013  23:37

Chvílemi opravdu film hodný svého názvu. Po druhé kinoprojekci opravdu film hodný svého názvu. Po třetí projekci člověk nemá pocit, že by potřeboval vidět nějaký další film.

• 24.9.2013  21:59

Vizuálně nejdrtivější film za hodně dlouhou dobu.

• 5.8.2013  21:01

Nejkrásnější film, jaký jsem kdy viděl.

• 1.8.2013  23:55

Trošku mě děsí, že z celé trilogie mám ve svých dvaadvaceti letech myšlenkově a pocitově nejblíže k těmhle čtyřicátníkům na "dovolené" v Řecku s dětmi...

• 8.7.2013  22:25
    Noc na Zemi (1991)

Earth, I love you.

• 1.7.2013  00:02
    Frances Ha (2012)

Woody Allens meets Jim Jarmusch meets David Bowie. Podvratná a chytrá indie komedie s až (ne)příjemně živými postavami.

• 24.6.2013  22:40

Mám rád sportovní dramata, mám rád všechen ten patos a klišé, mám rád oddechové romantické filmy, mám rád všechen ten patos a klišé. Mám rád Clintův "pop-nihilismus" cynického důchodce, jeho patos i klišé které s přehledem utáhne. Není to dokonalé, ale na nic si to nehraje, je to předvídatelné, ale mozek vás z toho bolet nebude, je to šablonovité ale za srdce to chytne a je to tak dokonale obsazené, že si to zaslouží i tu nezaslouženou pátou hvězdu. Not so guilty pleasure. A sportovní filmy beru jako ty správné pohádky pro dospělé a poslední dávku naděje, že jsem úplně nepropadnul cynismu. Všechno v nich končí tak jak má, k mé naprosté spokojenosti.

• 9.6.2013  03:36

V rámci mantinelů hvězdně obsazených hollywoodských romantických komedií je to absolutní vrchol. Škoda, že v rámci mantinelů.

• 9.6.2013  01:10
    Sloní muž (1980)

David Lynch je sám jakýmsi režisérským Sloním mužem a těžko by mohl hledat lepší látku pro mainstreamově laděný film, který by mu sedl více. Každopádně dokázal, že má srdce (a hlavně hlavu) na svém místě, což o pár let potvrdil podobně lidským Příběhem Alvina Straighta.

• 8.6.2013  20:31
    K zázraku (2012)

Nádherný lyrický film, který příběh nechává na divákovi a zobrazuje vše kolem něj v náznacích a detailech života. Víra a jednostranná láska jsou monolog a ne každý v sobě najde tu sílu v něm pokračovat. Terrence Malick natočil osobní film o své slabosti za využití všech svých (a Lubezkiho) předností.

• 8.6.2013  00:38
    Drive (2011)

Refnova fascinace (béčkovými) žánrovými schématy v dokonalé formě. Na jednu stranu obdivuju Refnovo pojímání pulpových příběhů sofistikovanou artformou, na druhou stranu při nedostatku míry se to může lehce vymknout kontrole. Drive je parádní a vyvážená pecka, která zkrátka funguje po všech (okoukaných) stránkách, Only God Forgives nikoliv.

• 22.5.2013  21:34

Tohle by měli vidět ti, co (svým dětem) tvrdí, že skateboarding je ztráta času která z nich udělá minimálně povaleče a alkoholiky, nejspíš i feťáky. Parta postarších skaterů, která tvoří pilíře tohoto sportu/životního postoje jak ho dnes známe, to totiž má v hlavě srovnané takovým způsobem, o kterém se mnoha z těch taťků sedících minimálně každý pátek ve výčepu, jen zdá. Kromě profláklého Tony Hawka dostávají spoustu prostoru i další z "brigádníků", mezi nimiž svojí neuvěřitelnou osobností vynikají Lance Mountain a hlavně Rodney Mullen. Neuvěřitelně funkční dokument navozující atmosféru doby, kdy skateboarding umřel aby se mohl znovu narodit v současné podobě, tak silně, že má člověk hned po letech zase chuť naskočit na prkno a na vlastní tváři ochutnat beton. Konec dokumentu je navíc plný takových emocí, o kterých si může průměrná hollywoodská citová ždímačka nechat jen zdát. Peralta možná tvořil "mizerná" videa v 80s (i když v nich v podstatě definoval formu která se doteď nezměnila, zdravíme RedBull) a dle jeho slov se za ně stále stydí, ale dokumentarista je to parádní. 100 %

• 22.5.2013  17:54
    Kvílení (2010)

Skvělý pseudo-dokument nabízející hodně komplexní pohled na Kvílení a v jednotlivých detailech i na osobnost Allena Ginsberga. Skvělý James Franco a výborný a často opomíjený soundtrack Cartera Burwella.

• 22.5.2013  17:47
    Mrtvý muž (1995)

Můj nejoblíbenější western, což je prohlášení tak bizarní jako film sám. Ostatně jako většina filmů od Jarmusche, jehož rukopis se samozřejmě nezapře ani zde. Jako bonus navíc geniální hudba Neila Younga, která vás při poslechu soundtracku v kombinaci s psychedelickými dialogy přenese v čase i místě.

• 22.5.2013  17:29
    Single Man (2009)

Tom Ford je asi největší zjev v kinematografii posledních let. Stylisticky bezchybný film s nádherným soundtrackem a dost možná životním výkonem Colina Firtha. Chytrý a vizuálně neuvěřitelně vychytaný film skrývající plno emocí a taky vydlážděná cesta pro queer filmaře s mainstreamovými ambicemi. Takhle nějak měl vypadat Velký Gatsby.

• 18.5.2013  16:18

Nějaké chyby to má a u některých jiných dokumentů by to mohli být chyby dost podstatné, ale tenhle dokument je svoji emocionální silou neuvěřitelné hudební pohádky všechny vymaže. Je to chytře vystavěné a pěkně natočené a Rodriguez a jeho nadšení jihoafričtí obdivovatelé to utáhnou od začátku do konce obrovským charismatem a upřímností. Emocionální pecka která na letošních Oscarech neměla obdoby.

• 15.5.2013  22:54

Still alive... I po pátém zhlédnutí stále perfektní zážitek. Cameron Crowe naservíroval výborný dokument, na základě kterého jsem následně zažil jeden z nejlepších koncertů na vlastní kůži. Když člověk vidí a slyší Pearl Jam živě, úplně pochopí všechny ty fanoušky kteří s nimi projezdí klidně půl světa. A pocit z tohohle dokumentu je v podstatě stejný. Srdcová záležitost.

• 15.5.2013  21:12

Asi tak jako jsem u Příběhu Alvina Straighta nechápal, že to točil Lynch, u This Must Be the Place nechápu, že to netočil. Krásně natočená gotická road movie o hledání kořenů jednoho divného samorostu, která strhne obrazem, hudbou, obsahem a samozřejmě i neuvěřitelným výkonem Seana Penna. Evropský art který je zvláštní tak přirozeným způsobem, jak to snad uměj jen na starém kontinentu (a i tam jen místy).

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20