Popluh

Popluh

Česko
Stepní vlk

• 14.4.2010  14:30

Dvě slova: GUILTY PLEASURE. Neskutečně cheesy mix Harry Pottera, antických bájí a X-men v režii hitmakera oddechových filmů Chrise Columbuse, kterému Potterovská sága rozhodně chybí. A já se bavil celou dobu. Neskutečně hloupé zvraty (žiju s ním protože jeho smrad překryje pach tvé krve), neskutečně hláškující satyr, velkolepé trikové sekvence, které nevypadají vůbec hloupě (třeba Podsvětí je výborné) a Pierce Brosnan u kterého by díky jeho prkennému projevu bylo jedno, kdyby při natáčení stál před herci kůň a zbytek kentaura se dodělával digitálně, uměle by to působilo tak nebo tak. Tohle je prostě ultimátní béčko, které se ani na chvíli nedá brát vážně a které je plné naprosto neskutečně vtipných sekvencí (celé Vegas, hlava Medůzy na záchodě atd atd). Chci dvojku ve stejném složení a to hned a navíc samostatný spin-off pro satyra. 70 % a rozhodně se hodlám pobavit znova. P.S: Já vždy říkal, že současný Hollywood je brána do pekel. :D

• 14.4.2010  11:11

Nezávislý a pomalu vedený psychologický thriller s výborným obsazením a excelujícím Cillianem Murphym, kterému tahle komorněji laděná "poloha" sedla více než bohémská role ve Snídani na Plutu. Debutující Lander si rozhodně ostudu neudělal, atmosféra snímku je příjemná a stupňující se a nechybí ani prvky paranoie, bez kterých by prostě tenhle film se svým námětem fungovat nemohl. Na druhou stranu, nějaké výraznější vypointování by rozhodně na škodu nebylo. Celý ten námět je totiž nesmírně zajímavý a přestože v tomhle podání není špatný, nelze se ubránit pocitu, že se z toho dalo vytěžit víc. Mnohem víc. 75 %

• 14.4.2010  01:16

Neskutečně dynamický film, jak se ostatně na Greengrasse sluší a patří. Pokud ale něco málo o válce v Iráku víte, film vás nemůže co se děje týče ničím zaskočit. Děj je neskutečně předvídatelný, čemuž napomáhají i klišoidní a stereotypní postavy, které jsou navíc prakticky čistě rozděleny na černé a bílé a které navíc byly viděny ve filmech již mnohokrát, a to i v těch, které si nepohrávaly se skutečnými událostmi. Abych pravdu řekl, nebýt Greengrassovi dynamické a i v dialogových scénách neskutečně "akční" režie, nudit bych se začal už někde v polovině snímku. Takhle je ale film veden vcelku rychlým tempem po celou dobu a navíc zvládá v závěru výborně vygradovat. Ve výsledku si ale troufnu tvrdit, že Greengrass v Zelené zóně předvedl na své poměry solidní řemeslo, což v jeho případě znamená po technické stránce takřka dokonalý film, ale mantinely své dosavadní tvorby stanovené v mém případě Krvavou nedělí a hlavně Bourneovým ultimátem si osahal jen v pár momentech (sestřelený vrtulník). Herecké obsazení perfektní, zejména Matt Damon okem vojenského laika působí věrohodně a alespoň z mého pohledu se mu daří zakrýt hvězdný obličej a nemám problém mu toho vojáka věřit. 75 %

• 13.4.2010  18:15
    Sodomites (1998)

Jako video pro podporu používání kondomů to možná nějaký smysl má, ten je však rozmělněn do několika minut porna s brutálním střihem, ze kterého vám půjde hlava kolem. Ale jen ta hlava.

• 13.4.2010  17:54
    Eva (2005)

Co to sakra mělo být? Hodnocení "vysoké" hlavně za prostřední kraťas, který má zajímavou kameru a hlavně neobsahuje žádný střih. První část díky střihu nekoukatelná, poslední pro změnu úplně mimo.

• 13.4.2010  16:18

Všeho moc škodí. Moc šílených vizí Tima Burtona dvojitě. Zatímco v geniálním Sweeney Toddovi šel až na dřeň, tady šel přes ní. Z Alenky tak udělal animované omalovánky, kde jen vrší scénu za scénou, Alenku vláčí digitálními krajinkami za pomoci digitálních, trochu digitálních, polodigitálních i celodigitálních postav a zapomíná, co z jeho filmů dělalo jeho filmy. Ztratila se svěžest morbidnosti, závany hravosti i osobitého vtipu a zůstaly jen barevné vyčpělé vize bez špetky atmosféry. Přitom úvod z normálního světa byl tak fajn a přes konzervativní prostředí zábavně nekonvenční. Kdyby se Burton držel nohama (a hlavně hlavou) více při zemi a zběsile nerozhazoval trojnásobně přepálený rozpočet… jenže kdyby jsou kdyby. A na ně se nehraje. Nejvíce ale zamrzí využití Burtonovy osobitosti ve prospěch tak komerčního filmu a hlavně její utopení ve zběsilých CGI hrátkách. Velká ryba se celá natáčela v reálných kulisách a byla mnohem kouzelnější, snovější, pohádkovější a hlavně osobitější než tahle adaptace jedné z největších klasik pohádkové literatury. Ve výsledku tedy zatím asi nejhorší Burtonovka, co jsem viděl a rozhodně nejhorší spolupráce dua Burton-Depp. Jeho nesmyslně blábolajícího Kloubočníka jsem měl dost po pár scénách. V závěru si troufnu tvrdit, že na place bylo kromě zeleného pozadí „zeleně“ mnohem víc. Mnohem. Anne Hathaway by mohla vyprávět. A nesvědčí ti to ani tobě Time. Ani trochu. Disneyovka bez duše a špetky pohádkové atmosféry a se spoustou samoúčelnosti. A hlavně strašná nuda. 40 % P.S.: Mia Wasikowska je zajímavým mixem Cate Blanchett a Gwyneth Paltrow. Snad se jen tak neztratí, byla by to škoda.

• 13.4.2010  13:44

Ano, v podstatě jen další klasická americká komedie o napraveném blbečkovi. Jenže ozvláštněná neskutečně šíleným motivem víly Zubněnky, geniálně zahrané The Rockem. Můžete si říkat, jestli to má tahle mlátička zapotřebí, ale je pravda, že nebýt jeho a způsobu, jakým to zahrál, bylo by to o polovinu menší guilty pleasure. Takhle je jeho hláškující víla jednou z postav, na kterou hned tak nezapomenu, stejně jako na spoustu uhozených fórů. Klasické rodinné hodnoty se tu prolínají s humorem toho nejšílenějšího zrna a jako celkek prostě Tooth fairy patří mezi ty komedie, které utečou příjemným tempem, nablblý úsměv vám v podstatě nesleze z obličeje a ještě si z toho budete za pár dní něco pamatovat. A to je v dnešní době rozhodně komediální nadstandart. I´m doing it my way.... OH YES.

• 13.4.2010  03:13

Takový průměr, který neurazí, ale že bych měl chuť ho vidět ještě jednou, to ne. Co bych nečekal, že moje hlavní výtka bude putovat zejména k délce celého snímku. Výrazné prodloužení (dokážu si představit i 15 minut navíc) by filmu vážně neuškodilo. Většina lidí se obávala, že celý film bude jen chození po horách mezi souboji. Ve výsledku ale zůstává jen rychlé nastínění děje a pak boje, jejichž intermezza se skládají převážně jen z pár průletů nad krajinami alá Pán prstenů. Samotné akční scény pak odkryly svá nejlepší místa již v trailerech a i přes Leterrierův dravý styl občas nepůsobí příliš dynamicky. Scéna se škorpiony je délkou přepálená, zatímco první (a ostatně i druhý) útok Acrisiuse mohl být rozveden mnohem déle, stejně jako celá Medusa. Vše se nakonec sladí alespoň v závěrečné "bitce" s Krakenem, ale to jak je naloženo s hlavním záporákem nemá co se týče rychlosti obdoby, takhle rychle by to nezfoukl snad ani Chuck Norris se svým obávaným kopem z otočky. Díky rychlým prostřihům mezi Perseem a bohy navíc zanikne i nějaká věrohodnost postav a Diovi motivace tak působí trošku zmateně, byť se během celého snímku nemění. Samotné herecké výkony pak odpovídají tomu, že většina přítomných si zkrátka jen vydělává na nájem. Naštěstí se ale jedná o taková herecká esa, která film ustojí i se dvěma výrazy. Worthington pak potvrzuje svoji snaživost o udržení první ligy a nevidím důvod proč by mu to nemělo vyjít. Jeho Perseus je hláškující drsňák, kterému toho poloboha zkrátka uvěříte. Ve výsledku je pak Souboj titánů neškodným blockbusterem, který se v rámci roku neztratí ale v paměti se dlouho neudrží. Jako předvoj léta je to v dubnu dostačující a já se budu moct vrátit k natřískanému traileru, na který se filmu bohužel nepodařilo navázat podobně natřískaným výsledkem. Díky rychlosti jakou film prošumí se zkrátka nedostavila žádná atmosféra, jména většiny vedlejších postav si nestihnete ani zapamatovat, natož abyste se o ně báli a jediné co tak film drží ve vodách průměru jsou herecké xichty, pár vynikajících hlášek a několik vynikajících záběrů a scén. 50 %

• 12.4.2010  19:59

Trailer byl velice příjemný a obsazení si říkalo o jednu z komedií roku a vzhledem k datu vstupu do sálů kin i za příjemný předvoj léta. Nekoná se ani jedno, spíše naopak. Jen a jen hořká pachuť mi zůstala v puse po zhlédnutí snímku, který za 110 minut donutil mé koutky zvednout nanejvýš 5x. Celý děj filmu je i přes zajímavý námět neskutečně debilní a rozmělněný do série nevtipných eskapád, kterými pobíhají dva sympatičtí herci, kteří za prvé nemají v Exmanželce za odměnu nic k hraní a za druhé už se vyloženě opakují. Na Jennifer se alespoň z mužského pohledu dobře kouká, ale jinak velký sympaťák Butler v x-té komedii a typově prakticky stejné roli už působí poněkud.... "zvětrale". Díky pár "akčním" (ehm ehm) scénám navíc dostal do ruky i zbraň a bohužel musím konstatovat, že i Gerard Butler se zbraní v ruce a Jennifer Aniston po boku může vypadat směšně. Co hůř, on vypadá směšně i s Jennifer v ruce a zbraní po boku. Opravdu nemilé překvapení a 1* hvězda snad jen za těch pár skoro vtipných scén a alespoň rychle plynoucí konec filmu. Bohužel i většina vedlejších postav vypadá, jakoby jela na drogách, ale vtipné je to jen u Christine Baranski. Scénáristu za ty dialogy a některé zvraty zbavit všech prstů i hlasu, aby nemohl své další dílo nikomu diktovat, Tennanta jen vypráskat za unylou režii, zvolení neskutečně dementní a nehodící se hudby a hlavně výběr látky a odkázat ho zpátky do "Hitchovských" vod.

• 11.4.2010  17:35

Úvodní komedie namixovaná s lehkou akcí je fajn (byť Sang-u Kwon v Once Upon a Time in High School ukázal, že se umí ohánět mnohem mnohem lépe), ale ten korejský "tradiční" přechod do dramatické romance někde za polovinou filmu je tentokrát hodně kostrbatý a nepříliš sežratelný a zbytečně kazí jinak celkem povedenou komedii. Navíc ani ta chemie mezi hlavními herci nijak zvlášť nefungovala.

• 11.4.2010  13:37

Zajímavý a na poměry vzniku výborně vypadající krátkometrážní film.

• 11.4.2010  12:01
    Saedeu mubi (2005)

Luxusně obsazená korejská Láska nebeská, která i přes fakt, že je většinu času sympatickou komedií nakonec přece jen 100 % dostojí svému názvu. 80 %

• 11.4.2010  12:00
    Aneun yeoja (2004)

Skvěle vypointovaný snímek, ve kterém do sebe vše krásně zapadne. Herecké obsazení taktéž super a jediné, co tak Someone Special v mých očích celou dobu poškozovalo bylo poněkud "horší" technické zpracování s přemírou rozklepané kamery a neuhlazeného stylu v momentech, kdy se to vůbec nehodilo. 70 %

• 11.4.2010  01:57

Feelingově naprosto dokonalý film. Úžasné obsazení (Yeon-hee Lee jsem si zamiloval na první pohled), padnoucí hudba a samozřejmě jako vždy dokonale precizní technické provedení. To vše tvoří dokonalý film, který má srdce a duši jaké snad filmům dokáží vtisknout jen v Asii. 100 %

• 10.4.2010  22:12

Zajímavý a velmi volně natočený i napsaný snímek, který mě i přes své kvality za srdce (ani to filmové) nechytl. 70 %

• 10.4.2010  18:59

Jestli je tohle klasika akčního žánru, tak za ty roky zestárla neskutečně. John Woo má prostě svá hongkongská akční mistrovská díla ještě před sebou. Příběh sice poměrně zajímavý, ale Woo z mého pohledu celkem selhává v nezajímavé akci. 60 %

• 10.4.2010  18:56

Klasické korejské romantické drama vedené pomalým tempem a s neskutečně lidskou tváří, jak se ostatně k příběhu podle skutečné události patří. Přestože bych se místy nebál film označit za rozvleklý, nikdy se mu i díky skvělým hercům nedaří nudit a i díky pohledu do "běžného" života postav nemáte problém si k nim vybudovat nějaký vztah, který je zúročen hlavně v pěkném emocionálním závěru. 75 % a přesto je to jeden z těch slabších korejských kousků

• 10.4.2010  18:56

Gangsterské akční drama, které se tentokrát soustředí jen na život jedince. A i tak to stojí za to. Byeong-heon Lee celý film táhne svým obrovským charismatem a jelikož se nejedná o žádného nesmrtelného "supermana" který vystřílí barák obouruč aniž by jednou zakrvácel nebo dobíjel, nemáte vůbec problém si k němu vytvořit vztah a v závěru se o něj strachovat. Akčních scén je tam pár, ale většinou na několik minut a nekompromisní bitka ve skladištích nebo závěrečná přestřelka prostě stojí za to.

• 10.4.2010  18:55
    Psanci (2006)

Neskutečná pecka, která si bere to nejlepší z klasických westernů a dnes již také klasických původních filmech Johna Woo. Přidejte si vynikající obsazení, neskutečně efektní akční scény a geniální hudbu a vyjde vám film Tarantinovštější než Tarantino sám. 90 %

• 9.4.2010  21:27

Neskutečně přepálená stopáž a místy až neskutečně crazy humor v mých očích poslali tenhle korejský snímek do vod průměru. Celkem zajímavý nápad je prostě roztažený do neúnosné délky, díky které se rozmělní i těch pár vtipů a romantických pasáží. A romantická komedie, která není ani moc vtipná, ani moc romantická a která navíc v závěru nabídne poměrně vlezlé ždímání diváků skrz rodinné setkání, si prostě i přes sympatické herce pro víc jak 3* nedojde.

• 9.4.2010  14:35

Zajímavý film, který ale bohužel stojí na nepříliš originálním námětu, který se ale daří zakrýt netradičním, byť v Koreji velmi oblíbeným, časovým skákáním a taktéž tradičními žánrovými odbočkami. Vyloženě mě nadchla jen závěrečná půl hodinka "rodinné pomsty", která klidně mohla být roztažená i na mnohem delší časový úsek - do stylu Dvanácti rozhněvaných mužů. I tak ale výborné řemeslo a povedený film, který je i přes časovou i žánrovou roztříštěnost neskutečně kompaktní. 80 %

• 8.4.2010  22:22

Film s Brucem Lee jsem sice neviděl, i tak ale můžu říct, že tenhle film je určitě hodně povedená pocta. I když se děj odehrává na korejské škole v 70. letech, žádnou Pomádu nečekejte. Sice se to tady taky mydlí hlava nehlava, ale spíš než gel radši studenti používají pěsti. Once Upon a Time in High School má opravdu povedený a žánrově skvěle vyvážený scénář a úžasně natočené momenty šarvátek, především ty na střeše a především ta naprosto závěrečná je natočená a sestříhaná tak dravě, že máte v podstatě pocit, že jste na místě. Herci tradičně skvělý, snad jsem ještě nenarazil na korejský film, kde by mi nesednul něčí korejský herecký projev. 80 %

• 8.4.2010  22:21
    Deiji (2006)

Aneb jak klasik korejských romantických dramat Jae-young Kwak nakoukal filmy Johna Woo a zkombinoval je se svojí poetikou. Výsledný scénář navíc parádně dravým stylem natočil Wai Keung Lau a za zmínku stojí i místy silně atypický střih, který leckomu nemusí sednout. Akce není moc, ale je výborná a závěrečné střihové montáže jsou prostě vynikajicí. Ji-hyeon Jeon jako vždy úžasná a zdatně sekundují i oba dva herci. Jediné, co bych tak nějak vytknul je místy nedostavující se napětí, které je způsobené i tím, že divák v podstatě v ději díky rozložení mezi tři postavy nemá žádná "bílá místa". 85 % hodnocení DC

• 8.4.2010  22:21

Výborný protiválečný snímek s úchvatným finále, který si šlape na paty možná až přílišnou délkou. Jinak ale klasicky povedený žánrový mix mírně připomínající Sedm statečných - samozřejmě ve velice svérázné korejské verzi. Skvěle obsazené, povedeně natočené a výborně zakončené. Srazit těch pár minutek na úkor lepšího tempa a mohlo by to být ještě lepší. 80 %

• 7.4.2010  16:27
    Baekyahaeng (2009)

Na režijní debut rozhodně precizní práce a nic moc se nedá vytknout ani hereckým výkonům. White night tak zaostává jedině co se týče scénáře. Celkový příběh je totiž neskutečně překombinovaný a i hodně špatně vystavěný, protože takhle předvídatelný a průhledný film se jen tak nevidí. 70 %

• 6.4.2010  20:58

Aby bylo jasno, mám proti tomu výhrady... Jenže... Ještě předtím, než došlo k závěrečnému běhu jsem si "liboval", jak ten film nemá nic, čím by mě mohl ve svém závěru překonat. Ano, rozhodně byl celou dobu skvělý a opravdu výborně zahraný, ale rozhodně by mi nevadilo, kdyby byl o pár minut kratší. Jenže pak jsem se přistihl, že jsem při závěrečných scénách stejně napjatý, stejně bezradný a nakonec i stejně slzavě usměvavý jako ona. 85 %

• 5.4.2010  19:46

Maundy Thursday je velice zajímavým dramatem a poměrně netradiční, byť neméně osudovou, love story, která sice nepatří k naprostým špičkám žánru a nějaké to zkrácení by jí neuškodilo, ale díky neuvěřitelně uvěřitelným hercům a dechberoucímu konci si pro plné hodnocení stejně dojde. 85 %

• 5.4.2010  16:18

Dokonale čistý film. Na korejská dramata opravdu radost pohledět. A to herecké obsazení...

• 4.4.2010  21:10

Vtipné, magické, zamilované, osudové... jedna noc, jedno město a několik zbloudilých duší, které nakonec najdou své místo. „Ai šiteru". P.s.: Scéna, kdy mladík uloví dívku na popěvek od Morriconeho je snad největším snem každého správného filmového geeka...

• 4.4.2010  03:00
    Průvodce (2008)

Úžasně citlivý a melancholický mix velice jemné a chvilkové komedie a lidského dramatu tak, jak by si s ním evropská ani americká kinematografie nikdy neporadila. Záběr s kamenem geniální svojí jednoduchostí a úplný svojí efektivností, ale jinak Okuribito vyzní tak nějak nikam. Vnitřně rezonuje, ale klidně bych snesl i pár minut navíc díky kterým by ten konec pořádně dozněl. Jinak ale v podstatě nemám, co bych vytknul. Minimalistická režie, která na sebe nepoutá pozornost, neskutečně civilní herecké výkony a krásná hudba, vše jak má být. 80 %