Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Fantasy

plakát

Rodina Sopránů - Sen o Jeannie Cusamanové (1999) (epizoda)

”I have patients who are suicidal!” “Well they're not gonna feel any better about their life if you get clipped.” Záver taký, aký sa na túto prvú skvostnú sériu slušal a patril. Nápad urobiť z Tonyho máti ultimátneho nepriateľa číslo jedno, ktorý sa ho celý čas snažil dostať do hrobu je jeden z najväčších “mind-fuckov”, aký som v seriáloch videl. Tlieskam!

plakát

Rodina Sopránů - Isabella (1999) (epizoda)

”I'm like King Midas in reverse. Everything I touch turns to shit.” Tonymu šlo tentokrát seriózne o palicu, ktorú si zachránil len vďaka tomu, že hitmani, ktorí po ňom šli, boli tak trochu afroamerického pôvodu. No a potom, čo sme videli ako vyzeral prepad nákladiaku v podaní ich kolegov na začiatku seriálu, sa netreba čudovať, že pokus o atentát mal ešte fatálnejšie následky...

plakát

Rodina Sopránů - Nikdo nic neví (1999) (epizoda)

”Why the fuck would Pussy run? I mean, the guy's outta breath liftin' his dick up to take a leak.” Dej sa opäť po predchádzajúcej vlažnej epizódke vrátil do zabehnutých koľají v dosť vyhecovanej epizóde, takže tentoraz po skončení zase raz panovala maximálna spokojnosť.

plakát

Rodina Sopránů - Hit je hit (1999) (epizoda)

"You're talking to the wrong white man, my friend. My people were the white man's nigger when yours were still painting their faces and chasing zebras." Táto hudobná epizódka mi prišla ako slepá ulička, do ktorej scenár chvíľkovo zablúdil. Snáď sa čoskoro vráti ku správnemu kurzu.

plakát

Rodina Sopránů - Boca (1999) (epizoda)

"Uncle Jun, how was Boca?" "Wonderful. I don't go down enough." "That's not what I heard." Doťahovanie Sopranovcov na golfe nemalo chybu, tieto momenty, keď postavy dávajú voľný priebeh svojim emóciam môžem zo všetkého najviac. Bola to každopádne epizóda plná intímnych prekvapení...

plakát

Rodina Sopránů - Legenda o Tennessee Moltisantim (1999) (epizoda)

"You shot my foot!" "It happens." Federáli začínajú pomaly vystrkávať rožky a Tony sa spolu s kunpánmi logicky dostáva pod tlak. Ůstrednou postavou epizódy bol Christopher a jeho mentálne rozpoloženie, jeho výbuch v cukrárni a Tonyho u svojej cvokárky boli rozhodne dva najsvetlejšie momenty, ktoré nám tentoraz tvorcovia ponúkli...

plakát

Rodina Sopránů - Jen se tak trochu napít (1999) (epizoda)

"How come I'm not making freakin' pots in Peru? You're born to this shit. You are what you are. Epizódka postavená na vzťahoch otec-syn, ktorá navyše ponúkla aj menšie oživenie v podobe throwbackov do Tonyho detstva. V podstate sme sa dozvedeli alebo skôr utvrdili v tom, že jablko nepadá ďaleko od stromu a že otravná stará rašpľa (rozumej Tonyho máti) nebola o nič viac príjemnejšia v časoch svojej mladosti ako je v starobe.

plakát

Rodina Sopránů - Smíření (1999) (epizoda)

”When's the last time you had a prostate exam?” “Hey, I don't even let anyone wag their finger in my face.” Zamilovaný Tony a nástup mužov zákona na scénu. Viac takýchto epizód!

plakát

Rodina Sopránů - Univerzita (1999) (epizoda)

”Of all the finuk priests in the world, why did I have to get the one who's straight?” Epizóda z trochu iného (vážnejšieho) súdka, zameraná hlavne na medziľudské vzťahy Tony-dcéra a Carmela-kňaz. Humorných situácií bolo tentoraz pomenej. Zápletka s krysou dodala potrebné zdramatizovanie. 8/10

plakát

Rodina Sopránů - Odmítání, vztek, smíření (1999) (epizoda)

”Paulie, if we don't kill this prick, we should put him to work.” Ďalšia skvelá epizóda, ktorá opäť priniesla množstvo humorných a nezabudnuteľných scén. Potencionálne “dokončenie” obriezky sa ukázalo ako najspoľahlivejší nástroj na obmäkčenie aj toho najtvrdohlavejšieho vyznávača judaizmu ;) 9/10