Rakosnicek77

Rakosnicek77

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31
    • 11.3.2016  01:33
    Rošťáci a lupiči (TV film) (1982)

Díky televizi Prima, se tenhle film, měl kdysi možnost dostat se na naše obrazovky. Celkem podařený film viz. obsah :-)

• 10.3.2016  22:58

Takže, po dlouhé době, jsem odcházel z kina, respektive z českého filmu, velmi příjemně překvapený. Po té smršti nelichotivých recenzí, kterými jsem v poslední době častoval české novinky v našich kinech, bude tohle určitě příjemná změna. Rudý kapitán, na mne od prvních minut dýchnul dobovou atmosféru, která pro mne byla celkem uvěřitelná. Film nebyl napěchovaný přemrštěným vizuálem, ani žádnými efekty na hranici sci-fi. Dějová linie, dokázala udržet moji pozornost až do závěrečných titulků, což není v poslední době u domácí tvorby příliš obvyklé. Ve srovnání s Lídou Barovou, je Rudý kapitán naprostý velkofilm a Renč se může se všemi kopiemi svého paskvilu klidně odstěhovat na Antarktidu! Tak moc je patrný rozdíl. A závěrem nutno dodat, že mne i velice potěšilo, že taková kapacita, jakou je Rudý kapitán, má své řeznictví, na Dolním náměstí v Olomouci :-) Kaiser sice chvilku, ale na výbornou, Suchánek v první okamžik úsměv, to ta Partička, ale nakonec celkem smekám. Takže kdo chce vyhodit nějákou kačku na podporu domácí kinematografie, tak tentokrát máte určitě zelenou.

• 10.3.2016  13:31

Tak to stálo opravdu za to, vidět tenhle dobrodružný snímek zase po tolika letech. Dobrodružství dvou sourozenců, kteří navštívili své rodiče archeology, při vykopávkách v Egypském údolí králů, jsem viděl jako kluk, ještě v tehdejším školním představení :-) Proradný kamarád Jeff jim tehdá pěkně zatápěl a já to všechno považoval za vrchol napětí a dobrodružství.

• 10.3.2016  10:04
    Švadlena (2015)

Naprostý žánrový mišmaš. Děj se tak neuvěřitelně rychle měnil, že jsem to ani nestačil sledovat a to byla velká slabina filmu. Každopádně jsem se alespoň docela pobavil, nad tím ujetým buranovem v čele s fetišistickým zástupcem zákona :-) Kate byla dokonalá a v tamním prostředí působila jako zjevení a to byl zase nesporný klad tohoto snímku. Ať ale chci sebevíc, tak výše než na průměr průměrovatý, to u mne nebude.

• 10.3.2016  00:45
    Umlčené svědectví (TV film) (1986)

Velmi povedený dobrodružný film, který se v naši televizi přiliš často neobjevoval. Po Kandidátech života a smrti, jde o další napínavou podívanou, která rozhodně stojí za shlédnutí. Sice mne ta malá sulíkatá holčička značně pila krev :-) jak pořád řvala, ale to už bylo asi vlivem vývoje děje a ne vychovou :-)

• 9.3.2016  22:19
    Forsaken (2015)

Ano, bylo to od prvních minut naprosto předvídatelné, ale zase to nebyl takovej průšvih, abych to nedal alespoň do průměru. Ono to totiž dnes už asi asi těžko bude Leoneho úroveň,westerny se točí úplně jinak. To ale neznamená, že proto musím všechny ostatní filmy v žánru hanit a drtit je v hodnocení. V tomto případě, jde o film opravdu hvězdně obsazený a opravdu jsem se při jeho sledování nenudil. Nejde o žádný velkofilm a člověk vlastně čeká jen na ten zlom v ději a závěrečné finále. Přesto jsem s ním neměl žádný problém a na mírný nadprůměr u mne určitě dosáhne.

• 8.3.2016  06:57

Film na náš trh vypustil tuším Lars home vide, který si nedělal moc hlavu s dabingem a filmy sázel v takových těch studiových jednohlasech i když asi dvojhlasech, aspoň se drželi dabingu podle pohlaví herce :-) No ale i to mělo svoje kouzlo a když si člověk veme kolik bylo tehdá distribučních firem a kolik se toho měsíčně chrlilo na trh, tak se člověk ani nemůže divit. Tohle pokračování ještě vcelku drží krok a béčkovou úroveň, což se o dalších dvou dílech už jistě říct nedá, přesto nejde a žádnou petelici, kvůli které by jste se měli hnát z práce domů k bedně :-) Standartní béčkovej slaboprůměrňák :-)

• 8.3.2016  06:40

Já budu pořád tvrdit, že dabing který měl Intersonic hned v počátcích své existence, leckdy plně převzatý z kina, byl to nejlepší co se tady za těch 25 let po revoluci v dabingu objevilo. Důkazem je opět a znova tento film.

• 6.3.2016  10:33
    Bestseller (1987)

Kdysi tahle krimoška do kin táhla. Bylo to ale v dobách, kdy televize měla dva programy, dávali v ní úplný prd a lidi si mohli stáhnout maximálně kalhoty a né jakýkoliv film na netu. Ten totiž ještě taky neexistoval :-)

• 6.3.2016  01:12

Psychologický snímek, který vypráví příběh mladého chlapce Czaba, který díky banálnímu úrazu, přichází na daleko závažnější onemocnění, vlivem kterého mu má být amputovaná noha. Prchá z nemocnice zpět domů, kde bojuje s vlastním strachem a pocitem zodpovědnosti. Operaci nakonec podstupuje a přichází na to, že přijít o nohu, bylo v porovnání s potížemi jiných pacientů, ještě celkem snesitelné. Jana Brejchová v roli Czabovi lékařky, do které je chlapec tajně zamilovaný. Velmi solidní psychologické drama.

• 5.3.2016  23:13

To jsou zase inteligentní kydy :-( To naopak mne by zajímalo, zda někteří zdejší pisálci v té záplavě odbornosti film opravdu viděli. Film je totiž klasická gangsterka a na dobu vzniku byla skvělá a tak ji i hodnotím. Dá se na ni totiž v pohodě koukat i dnes a rozhodně se nemá za co stydět. U nás letěl Brabec s majorem Zemanem, západ koukal na mnohem lepší kvalitku. Prostředí Lisabonu, skvělá akce a přesně padnoucí hudba, to je to co z tohoto filmu dělá celkem slušnej biják! Ale třeba jsou někteří podobní tomu majiteli pensionu a tím pádem je to na ně příliš drsňoučké :-)

• 5.3.2016  22:04

Celé je radost to sledovat, když se člověku poštěstí film vidět po tolika letech v původním kinodabingu. Naposledy jsem ho viděl jako malý kluk v rámci školního představení. Tady to retro moc dobře fungovalo a dětská nostalgie se na chviličku vrátila :-)

• 5.3.2016  21:34

Tak tihle tři blázni mne hodně pobavili a jenom jsem čekal, kam až to ti pánové vyšroubujou :-) Čím dál víc se teď ujišťuju, že Maďaři prostě dokázali natočit pořádnej film, je ale pravda že je to i dabingem. Originální jazyk, by mne asi totálně odradil.

• 5.3.2016  02:16

To jsem takhle minulou sobotu ve 3 hodiny ráno psal hodnocení na čelisti 3 a nevěřil vlastním očím, co jsem to vlastně viděl. Z čirého milosrdenství, jsem film neodeslal do věčných odpadních stok a rychle na ten hnus zapomněl. No a přišlo dnešní ráno, já si opět dělal to svoje a jen v údivu sledoval, že se na obrazovku hrne 4 pokračování, téhle už celkem trapné žraločí ságy. Co říct? Myslím, že to snad ani nebudu komentovat a neučinkovat tam Michael Caine, tak už tam ta žumpa byla. Tenhle oploutvený červotoč, požírající celé lodě, už totiž nebyl ani děsivý a bohužel ani zábavný! Byla to už prachsprostá trapárna!!!

• 4.3.2016  23:16

Tak jsem se konečně dopídil k tomu, jak se jmenoval film, který jsem měl společně s filmem 36 komnat shaolinu, na burzovní totalitní vhs. Já tam měl název 18 tříd shaolinu, ale díky těm bronzovým bojovníkům, mám teď ten pravý film. Naprostá klasika a moje spokojenost :-)

• 4.3.2016  02:17

Taková ta typická sportovní love story, tentokrát z prostředí řecko římského zápasu. Cesta mladého ušáka, za vysněnou porážkou žíněnkového lamželeza, která ovšem vede přes náročné snižování váhy, až na tu správnou váhovou kategorii. A aby to nebylo tak jednoduché, tak na scénu nastupuje mladá a krásná dívka a ještě mladší panic najednou neví, kde mu hlava stojí...a kdyby jen hlava. Celé tomu dává korunku Madonna a její slaďáky, takže o testosteron určitě nouze není. Sportovního tématu, je tady i tak, více než dost :-)

• 3.3.2016  15:05
    Boj o slávu (1989)

Pro mne jeden z nejlepších filmů z motoristického sportu. Motorky a cesta dvou kamarádů po závodech Grand Prix, po celém světě, byla velmi zajímavou podívanou a rozhodně každý fanoušek motorsportu by ho neměl vynechat!

• 3.3.2016  10:11

Tak tenhle film, je i vzhledem k jeho stáří, stále velmi dobrá podívaná. Příjemná změna, koukat zase jednou na ženskou, když do podobných rolí, se povětšinou obsazovali muži. Zábava, napětí, akce. Jo a taky sakramentsky vytuněná lednička :-)

• 2.3.2016  21:43

Dějově to je v žánru ninja topka, co ale nemá konkurenci, je ten Ostravský rychlodabing, který je kupodivu velmi srozumitelný a hlasitý. V závěru ta hláška "učit se učit se učit se, řekl Lenin" mne fakt zabila :-)

• 2.3.2016  01:12

Nevím jestli jsem už úplně zanevřel na český film, nebo jsem při jeho hodnocení už jednoduše neobjektivní, ale tady prostě a jasně nechápu to hodnocení. Buď mi unikla ta přehluboká myšlenka, nebo se už moje mozkové závity značně zasekávají. Sledovat totiž třetinu filmu psa, potulujícího se po pláži, nebo v ártových scénách pozorovat detailně bezdomovce v pražské MHD, není asi to, za co bych byl znovu ochotný dát 150 korun. Děj se dal dostat do 10 minut, zbytek byla obdoba seriálu Goro bílý pes v tomto případě Otto černobílý pes. Mnoho hluchých a prázdných míst, nulová hudba kromě toho děsu v titulcích a průměrné herecké výkony. Ovlivněn hodnocením, jsem se na film skoro těšil, teď jsem akorát zklamaný, bohužel.

• 1.3.2016  11:59

Jedna hvězda patří pouze producentům za to, že na tohle dílko sehnali prachy a zejména filmovým distributorům, kteří měli tu odvahu, tuhle zhovadilost vypustit do kin a televize. Chodit totiž po ulici s nápisem na krku, za Poldu 3 můžu já, tak z jistotou nedojdou bez úhony ani s odpadky.

• 1.3.2016  11:20
    Woodlawn (2015)

Stejně jako ve Světlech páteční noci a Vzepřít se obrům, se i v tomhle filmu silně buší na nebeskou bránu. Bohužel jak už jsem dokázal ve zmíněných snímcích svůj ateismus potlačovat a vnímat jen tu sportovní stránku, tak tady už to prostě nešlo. Není šance se všudypřítomným panbíčkářským plkům vyhnout byť jen na 10 minut a to je na můj vkus spíše výplach mozku, než filmová podívaná. Příběh se totiž divákovi snaží vnutit fakt, že tak jak láska hory přenáší, tak i boží pomoc zvyšuje sportovní výkony a eliminuje rasizmus. V zemi kde ještě dnes úřaduje ku klux klan a v kostelech probíhají pravidelně černé gospelové diskotéky, by tomu člověk asi jen stěží věřil. Jedině, že by se tamní afroameričani modlili k úplně jinému bohu. Film doporučuji sledovat maximálně jako náhradu za nedělní mši.

• 29.2.2016  14:00
    Oscar 2016 (TV pořad) (2016)

Černošský podtext, který provázel téměř celé letošní udělování zlatých plešounků, bylo bezesporu narychlo spíchnutou reakcí, na lednový výrok amerického filmového režiséra Spike Leea a herečky Jady Pinkett Smithové, manželky Willa Smitha, který poukazoval na to, že oscar je jen pro bílé herce a proto svoji účast na vyhlášení letošních oscarů zrušili. Je tedy jen otázkou, jak se tahle improvizace na poslední chvíli vydařila, nicméně pro mne šlo o výsledky a ty potěšili zejména můj tipsporťácký tiket :-)

• 29.2.2016  13:30
    Řachanda (2016)

Opět předlouhá nuda plná neoriginality a klišé, která podle toho co jsem kolem sebe zaznamenal, nebrala ani děti a ti jsou předpokládám cílovou skupinou téhle ubohé snahy o další klasickou českou pohádku. Pokud autoři čekali, že postačí vyšoupnout do lesů pár chaoticky se pohybujících strašidel, podle nich v přelomových, nákladných a originálních maskách, tak by jim měl asi někdo vysvětlit, že by to chtělo i krapet děje a zápletky. Navíc, jak už v komentech zaznělo, tak i mne to trošku přišlo jako obšlehnutej avatar a hromada jiných, ne zase tak originálních bubáků. Dějově jde o něco, již v různých obměnách stokrát natočené, dobro a zlo se zde často prolíná a sympatie jsem neměl vůbec k nikomu. Pokud nakonec s kina odchází i naštvaný prcek s hláškou "To byla ale blbost" tak asi dál není nic moc dodávat. Hůl už mám na třikrát přelomenou :-(

• 29.2.2016  00:17

Válečné soudní drama, při kterém do posledních pěti minut děje, naprosto netušíte, kdo je ten tajemný násilník. Michael York, tady v roli soudního obhájce vyloženě zazářil.

• 28.2.2016  21:52

Staré, černobílé a velice kvalitní. Kvalitní tak, že i dnes, by film s přehledem zadupal soudobou žánrovku do země. Téma drsné, přece jen vraždy dětí, nejsou zase tak běžné o to víc vás ale děj pohltí a zaujme. Dokonalé a napínavé, doporučím s jistotou!

• 28.2.2016  20:33

Takový klon Souboje a Hněvu titánů s Písky času. Jednoduchý a předvídatelný příběh, plný skvělého vizuálu, přesto se ve výsledku na lepší hodnocení film nedostává. Jde totiž o klasickou rodinnou popcornovku, na kterou se vydáte s celou rodinkou a vůbec nezavrhnete, že film jede v českém dabingu. Pokud se na něj vydáte a budete počítat se zábavou a ne hlubším dějem a zápletkou, tak je to pro vás skvěle vynaložených 120 minut. Přehlédnete i ty blyštivé okřídlené slepice, přehnané triky a plochost příběhu, bude to jednoduše jen o té rodinné zábavě. Při ceně kina, pro celou rodinku celkem drahej špásek :-))

• 28.2.2016  14:37
    Trumbo (2015)

Hrdě bych oprášil svůj pionýrský šátek a odříkal svůj slib ve prospěch srpu a kladiva, kdyby doba a režim idealizovaný Trumbem, měla fungovat tak ideálně. Na druhou stranu americký hon na čarodějnice, vše rudé a komoušské, nebyl vlivem doby a studené války, příliš demokratický a tak před podobnými proletáři dokážu jen smeknout. V té době hájit ideu levicového blahobytu, bylo jako dnes uprostřed Bagdádu hlásat na ulici ve jménu Ježíše krista. Naprosto precizně zahrané, herecky i filmařsky zvládnuté. Byl jsem až překvapený, že mne podobné téma dokáže takto zaujmout. Pokud by byl komunistický režim jen o touze podělit se se svačinou, tak by se nám tady těch posledních 50 let žilo opravdu skvěle. Film je dobrou volbou na kvalitní podívanou.

• 27.2.2016  02:53
    Čelisti III (1983)

Před odpadem film zachránil jenom fakt, že jsou 3 hodiny v noci a já jsem příliš ospalej na to, abych byl zároveň zlej. Takže milosrdně jednu hvězdu a velké přání k tomu, abych tuhle hrůzu už nikdy neviděl ani koutkem oka.

• 26.2.2016  13:32
    Zahalte jí tvář (TV seriál) (1985)

Jen samotná úvodní znělka, mi vždy navozovala husí kůži :-) Tajemná, pozvolně plynoucí atmosféra, řadí pro mne seriál k tomu nejlepšímu z britských televizních detektivek. Stejně jako Záhady slavičího domu, jsem i Zahalte ji tvář hltal vždy v neděli v 11 dopoledne na ČT1 :-) Pokud tedy nedávali Sanitku, nebo Nemocnici na kraji mesta, ty točili tak 3x do roka.

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31