Rakosnicek77

Rakosnicek77

Česko

34 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Hráči z Indiany (1986)

  Gene Hackman v roli basketbalového trenéra, ve skvělém sportovním dramatu.

 • poster

  Hokejový zázrak (2004)

  Konečně to Viktorovi Tichonovovi někdo ukázal a pořádně napráskal té jeho sborné! Tenhle film je dokonalou ukázkou toho, jak se díky talentu a pořádné dřině můžete dostat na úplný vrchol. Kurt Russell se své role who zhostil nadmíru precizně a bylo vidět že si na ní dává opravdu záležet. Pokud si pustíte film o filmu, který je součástí bonusů na disku, budete až žasnout z jakou přesností byli každé jednotlivé útoky a herní situace natáčeny! Alespoň podle mne, je tohle jeden z nejlepších hokejových filmů všech dob!

 • poster

  Sjezdař (1969)

 • poster

  Le Mans (1971)

  Steve McQueen, jako závodník v rychlosti dosahující až za hranici 320 km/hod. Pro mne fascinující snímek o souboji, odehrávajícím se, až na samé hranici lidských možností.

 • poster

  Velký útěk (1963)

  Neberme film jako realitu, film točený na motivy... To by bylo příliš zavádějící. Berme ho jako legendární dobrodružnou klasiku a nemůžete poté zůstat nespokojení.

 • poster

  Drsný chlapík (1983)

  Tenhle film, jsem si zamiloval ještě jako malý kluk. Lino Ventura byl můj hrdina a celé jeho výpravě, jsem tenkrát strašně držel palce. Dnes film vnímám, jako skvělý dobrodružný film opět s přispěním mistra Morriconeho.

 • poster

  Rivalové (2013)

  Hunt vs. Lauda, to je stejně jako oheň a voda naprostý protipól. Přesto se tito dva mistři, nakonec dokázali respektovat. Silný příběh z doby, kdy sedět v kokpitu formule 1, byl ještě jednoznačný hazard se životem! Bezpečnost mizerná, zázemí ještě horší :-( Zato filmové zpracování jednoduše brilantní!

 • poster

  Velké ticho (1968)

  Trintignant a Kinski jsou prostě jedineční! Tu jedinečnost zde násobí, už jen jako doplněk, přesto nezapomenutelně, excelentní hudba od mistra Morriconeho! Není co dodat!

 • poster

  Hodný, zlý a ošklivý (1966)

  Tenhle film je vrchol tvorby v žánru western, vrchol kariéry Sergia Leoneho, Morriconeho hudební veledílo a Eastwoodův westernový prim i když třeba Nesmiřitelní získali Oskara! Tohle je vrcholná ukázka žánrového maxima!

 • poster

  Hotel Rwanda (2004)

  Ve Rwandě, to v 90 letech nebylo zrovna na rekreaci ideální, přesto se i tady našel luxusní resort, hotel plný diplomatů a jejich rodin. Když vypukla kmenová válka, byla OSN aktivní do toho okamžiku, než se tito snobové dostanou zpět do bezpečí. A tady začíná skutečný příběh inspirovaný reálnými událostmi, plný brutality, nelidskosti a lidské lhostejnosti, proti kterým stojí jeden člověk neváhající pro druhé obětovat vlastní život, ve snaze o jejich záchranu. Hodně silný příběh, který ukazuje to, že i jedinný člověk, toho dokáže pro obyčejné lidi udělat víc, než vlády všech zemí světa dohromady!