Jim Henson's Turkey Hollow (2015) (TV film)

Audio: 40% Vizuál: 50% Scenár: 20% Príbeh je totálna americká rodinná klasika - rodina prichádza na miesto, ktoré nepozná - tento krát k tete, ktorá následkom udalostí potrebuje zachrániť farmu. Scenár nie je veľmi originálny a nie je zrovna ani dobrý ALE vždy, keď sa objavia "MUSICAL MAGICAL MONSTERS" je to príjemná zábava pre najmenších aj najväčších. Najväčším nedostatkom boli (váham povedať že v niektorých prípadoch ide o herecké výkony) herecké výkony. Nezmyselný rozprávač v podobe Ludacrisa...k tomu sa nedá vyjadriť bez nadávok. Nemôžem si pomôcť ale VIEM, že keby bol Jim Henson ešte nažive a režíroval tento film, bol by klasikou ako Labyrinth alebo Dark Crystal. Celkové hodnotenie Turkey Hollow: 45% (škoda, škoda, škoda)

Skřítek (1993)

Audio: 50% Video: 65% Scenár: 65% Utop sa v žumpe priemernosti Chucky, v meste je nový minivrah - Laprechaun! Vo všetkej vážnosti som si užil tento film viac, ako by si ho hocikto mal kedy užiť. A keďže som si kúpil na narodeniny zberateľskú edíciu, hurá do ďalších pokračovaní. Celkové hodnotenie Laprechaun-a: tesne toľko percent, aby to bolo na 4 hviezdy.

BoJack Horseman (2014) (seriál)

Komédia? Trochu... Na každej časti sa priemerne raz zachechtám, ale o tom Bojack pre mňa nie je... pre mňa je Bojack jeden z inteligentnejších, citlivejších seriálov. Prvá séria - 5*; Druhá séria - 3*;

Predátor 2 (1990)

Celkom kúl Predátor bez ruky, inak riedke hovno...

Ponyo z útesu nad mořem (2008)

Audio: 70% Video: 75% Scenár: 80% Prefixom tohto komentára je môj odpor k anime ako takému - neviem s kade sa vzal, ale viem, že teraz sa pomaly vytráca. Ponyo je neskutočne čarovný filmík o neskutočne sympatických postavách podaný s veľkou zručnosťou a predstavivosťou. Skvelý film pre malých aj veľkých aj stredných aj lietajúcich aj plávajúcich. Teraz už rozumiem o čom ľudia vravia, keď vravia o Miyazakim. Celkové hodnotenie Ponyo-i/a : 75% (čarovné :))

The BFG (1989) (TV film)

Audio: 50% Video: 60% Scenár: 60% Škoda... krásna prvá polovica filmu, ktorá je úplne magická je pokazená druhou polovicou (hlavne královnou a armádou). Škoda tiež, že animácia nebola tak dobrá ako by som chcel. Avšak, stále by som tento filmík odporučil - hlavne pre postavy, ktoré sú, až brutálne, simpatické a tiež pre myšlienky a svety filmu. Celkové hodnotenie The BFG: 60 (sklamaných) %

Neutečeš (2014)

Audio: 90% Vizuál: 80% Scenár: 70% Fantastický horror, ktorému k plnému skóre prekážali drobnosti - komická noha na začiatku, komické vlasy na pláži a o ničom scéna v bazéne - inak... som si film velmi užil. Hudba... super! Celkové hodnotenie It Followsu: 80%

Anomalisa (2015)

Audio: 75% Vizuál: 95% Scenár: 95% Ako je to možné, že ľudia premávajúci sa medzi dvadsiatimi štyrmi snímkami neznamenajú nič? Ako je to možné, že neživá vec vo mne dokáže vyvolať živé emócie? Celkové hodnotenie AnomaLisy: 90%

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Audio: 95% Vizuál: 100% Scenár: 95% Keby som mohol jeden jediný film ohodnotiť 6 hviezdičkami, tento by si to zaslúžil. Celkové hodnotenie The Revenant: 100%

Krampus: Táhni k čertu (2015)

Audio: 80% Vizuál: 70% Scenár: 75% Klasický build up - pay off horror, ktorý sme nevideli v mainstreemových kinách niekoľko rokov. Dlhý, ťahajúci sa začiatok ála Sám doma s korením Paranormana ako build up a posledných... 20? 30? minút skvelých efektov a šikovného filmového rozprávačstva ako pay off. Ujo v kine povedal: "Veď to nebola komédia" s čím s radosťou súhlasím - pár vtípkov kde tu... inak super. Celkové hodnotenie Krampusa: 76%