Rathe

Česko
student

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
    • 19.11.2018  08:19

Takový gay vibe jsem u kreslenýho seriálu snad ještě neviděl :D ale ono to vlastně dost dobře dotvářelo tu nevinnou a roztomilou atmosféru. Je to taková ptákovinka, ale rozhodně dokáže pobavit.

• 19.11.2018  08:09
    The Purge (TV seriál) (2018)

Chápu, že nápad Očisty má takovou popularitu, protože myšlenka je to opravdu originální. Nicméně vytvořit seriál narozdíl od filmů byl poměrně risk. A taky to tak docela dopadlo. Začátek byl neuvěřitelně nudný. Skoro nic se tam nedělalo, polovina charakterů nebyla ani tak zajímavá a příběhy se posouvali strašně pomalu. Mrzí mě, že nedokázali vytvořit ani žádnou vizuálně atraktivní scénu, která kdyby byla v jednom díle alespoň jedna, zkrátila by divákům dlouhé čekání na konečný rozjezd děje. To se bohužel neděje a když se v polovině seriálu děje postav začínají konečně hýbyt kupředu, je to i zajímavý... neříkám skělý, ale zajímavý jo. Co se jim opravdu podařilo, byl poslední "záporák" a jak se jim podařilo seskupit všechny příběhy do jednoho. Jako věrný fanoušek Očisty se těším na druhou sezónu, ale doufám, že si s ní autoři vyhrají, aby byla mnohem zajímavější.

• 7.11.2018  15:53
    Condor (TV seriál) (2018)

Neměl jsem žádné tušení, do čeho se pouštím, protože jsem Tři dny Kondora neviděl. Začátek mě přišel takový akčně utahaný, jelikož v prvních 2 dílech snad byla jen jedna akce. Ale ženské postavy měly tak skvěle vytvořené charaktery, že opravdu ty první díly utáhly. Hlavního protagonistu jsem si za celou dobu úplně neoblíbil. Ne, že by mi vadil, ale nezískal si nějaké extra sympatie. Naproti tomu hlavní antagonistka, Joubert, byla geniální a často jsem si říkal, či ji nenávidím a nebo skrytě miluji. Seriál se pak rozjel a naprosto vymazal jakákoliv hluchá místa. Přišlo spoustu zvratů, které měli logické vysvětlení a prostě to k tomu směřovalo. Vše do sebe zapadalo jako díly skládačky a já se skvěle bavil. Ale ten konec? Ten konec! Ach jo... hned jak tam dali časový skok 1 rok, trošku jsem začal pochybovat. Ale pak to vodítko, co nahodili na další sérii mi celý požitek docela zkazil a prostě mě rozhodnutí autorů zklamalo.

• 7.11.2018  15:45
    The Haunting (TV seriál) (2018)

Častokrát jsem narazil na názor, že tohle není žádný horor. Mně to teda přišlo geniální. Ani by se mi nelíbilo, kdyby to byl horor-horor, kde by se v každý minutě snažili narvat nějakou lekačku. Tady to bylo prostě parádně rafinované. V každém díle byli všude možně schovaní duchové a tudíž divák dával ještě tak 2x větší pozor, aby mu něco neuniklo. Lekací momenty, které když už byly, tak opravdu v nečekaném místě. A jak dokázali vytvořit tu hustou atmosféru - no prostě famózní. Tři díly se odehrávali v jedné místnosti a člověk by řekl, že se nic nedělo, ale já jsem si vychutnal každou vteřinu. The Haunting of Hill House je pro mě nejlepší seriál s hororovými prvky, který jsem kdy viděl!

• 3.11.2018  15:24
    Chilling Adventures of Sabrina (TV seriál) (2018)

Rozlučte se se starou animovanou rozkošnou Sabrinou a jejím kocourem, kteří se prohání na koštěti různými dobrodružstvími a u toho mají spoustu zábavy. Tady přichází temné síly, hororové prvky a sám ĎÁBEL. A já musím říct, že tuto změnu naprosto žeru. Tady se ukazuje, že každá čarodejnice (i ta, co se považuje za dobrou) má v sobě kousek černé magie, temna a prostě ta špatná strana čas od času převáží.

• 3.11.2018  15:06
    Lodge 49 (TV seriál) (2018)

Seriál se opravdu vláčí slimáčím tempem, ale ono to dává prostor postavám, které se opravdu vyplatí. Nejzajímavější je, jak ty seriálové charaktery vykreslují realitu 21. století. Člověk se vytvoří plány, jak vydělat peníze, jak být spokojený, ale nakonec se nic z toho nestane. A nakonec se s postavami velmi propojíte, protože si často řeknete, že jste to celý vy. Pokud si seriál najde cestu pro 2. sérii, rozhodně by mohl přidat na svižnějším tempu, ale prosím, ať si zachová tu tvář reality!

• 27.10.2018  03:38
    Élite (TV seriál) (2018)

Naprostý seriálový skvost, který se již od začátku značně liší od všech teenagerových serepatiček. Podívat se mezi španělskou smetánku soukromé školy, který rozhodně nechce mít nic co dočinění s "póvlem" je vynikající výlet. S hereckým obsazením jsem nadmírně spokojený a scénář je tak, ale TAK dokonalý! Tvůrci ukázali, jak zvrhle a bohémsky se dnešní mládež baví, jak lidé zneužívají jeden druhého ke svým vlastním touhám a potřebám. Při dívání na Élite jsem si občas vzpomněl na Skam a jsem rád, že ačkoliv vypadá, že seriál o teenagrech bude na 90% stereotypně nudný a nezajímavý, ukáže se vždycky někdo, kdo dělá rád věci jinak. A rozuzlení celého seriálu je o to víc kouzelné, když zjistíte kdo a proč udělal to, co udělal. amores perros

• 27.10.2018  03:26
    Alias Grace (TV seriál) (2017)

Margaret Atwood napsala hodně zajímavou knihu a seriálové provedení mě hodně bavilo. Musím vyzdvihnout hereké obsazení, protože již od prvního dílu jsem se zamiloval do hlavní postavy a hlavně jejího hlasu, který mi z nějakého důvodu přišel velmi uklidňující. I herecké výkony byly super (třeba Nancy alias Anna Paquin mě velmi bavila).

• 27.10.2018  03:21
    Castle Rock (TV seriál) (2018)

Dokud ten mladý policista nevystřílel vězení, tak mě to bavilo, ale pak to přešlo na nějakou zamotanou a nezajímavou vlnu, že mě konec skoro vůbec nezajímal.

• 27.10.2018  03:09
    Black Lightning (TV seriál) (2018)

Black Lightning teď řadím mezi jeden z nejlepších DC seriálů, co jedou, protože se narozdíl od ostatních dost liší a není tak otřepaný jako třeba Arrow, Supergirl nebo Flash. Musím říct, že to černošství je tu trochu dost přehnaný... celý seriál protíná snad jen jedna znělka nebo hodně "drsnej černošskej rap". A herec hlavního hrdiny mi není tak moc sympatický.. naštěstí, že má alespoň ty dcery a ženu, které to plně vynahrazují.

• 27.10.2018  02:54
    Wynonna Earp (TV seriál) (2016)

:D a ona si tahle hovadina míří už na 4. sérii, já nemám slov.

• 27.10.2018  02:51
    Van Helsing (TV seriál) (2016)

Tohle je něco otřesnýho... to se Syfy zase něco "povedlo". Ačkoliv vytvoření postapokalyptického světa se zdá jako zajímavý, opak je pravdou. Je to jen nastražená habaďura, která měla nejspíš přilákat pár diváků navíc (a asi se tak i stalo). Scénář má tolik nedostatků, tolik mezer a chyb, že se mi jen oči kroutili. Scénáristé by se měli prvně shodnout na pár pravidel světa, který vytvořili a pak teprve můžou začít něco psát (a ještě by to chtělo trochu okořenit). Herecké výkony a celkově vytořené postavy, to je další tragédie, na které seriál ztrácí. Mám za sebou už celé 2 série a zatím jsem si neoblíbil žádnou z postav až na sestru Vanessy. Ale těch otravných postav s přihlouplým chováním pořád převládá. Je mi až trapně jak se rozhodli zabít několik postav, ale potom je tam zpětně pořád cpali, oživovali a využívali (hodně, HODNĚ špatným stylem). Docela zajímavý bylo alespoň to komando vražedných upířích jeptišek.

• 27.10.2018  02:43
    Lehké jako pírko (TV seriál) (2018)

Mně se tento krátky seriál líbil. Díky 20-ti minutovým epizodám, seriál nechodí kolem horké kaše a nesnáší se veřit žádnou bludnou omáčku kolem, ale jde přímo k věci. Ve spoustu směrech připomíná PLL, ale tady je trochu více mysteriózna a nadpřirozena. Hodně se mi líbí, jakým stylem je zde vytvořená záporná postava, protože vlastně nakonci je vše rozuzlené tak, že s ní i místy sympatizujete. Nejoblíbenější postavy: McKenna, Alex, Violet; Hodnocení: 65%

• 15.10.2018  01:50
    Mindhunter (TV seriál) (2017)

Tohle je strašně těžce popsatelný zážitek, protože na jednu stranu se v tom seriálu tolik moc nedělo, ale tu atmosféru, kterou dokázali vytvořit.. ta mě naprosto pohltila. Jonathan Groff a Anna Torv jsou naprosto úžasní. Strašně se mi líbí to ponuré barevné spektrum, které vybrali, aby to lépe ladilo do roku 1979. Krása!

• 11.10.2018  03:08
    Westworld (TV seriál) (2016)

Začátek je poměrně utahaný, ale chápu, že nám autoři chtějí představit nejen hlavní charaktery, ale i svět, ve kterém se pohybujeme. Každým dílem se tempo trochu zrychlilo a nebylo zapotřebí jen krvavé akce. Seriál si dokázal vybudovat atmosféru. Bohužel po 1. sérii, která dávala jakštak smysl, přišla 2. a to je tragédie. Jatka tam jsou jediným pohyblivým klíčem a dějové linky jsou tak promíchané, nezajímavé nebo úplně od věci, že člověk ztrácí chuť se dál dívat. Ano, určitě se pár zajímavých momentů našlo. Ale na tom nejde udržet celou sérii.

• 1.10.2018  00:45
    The Good Place (TV seriál) (2016)

What the fork is that? Člověk se na začátku chytá za hlavu a diví se, na co že se to vlastně dívá. Může něco být opravdu perfektní? Utopie? Haha. Ne. A Eleanor jen dokazuje, že každé nebe má své mouchy a je jedno, jestli jednu, dvě a nebo čtyři. Nádherné městečko s tisícem druhů jogurtů postupně odkrývá všechny své tajemství. Nicméně ne všichni hlavní hrdinové mi naprosto sedli. Ale Eleanor, Jason a Janet nemají chybu. Jsem rád, že tvůrci seriál nijak nenatahovali, protože 20-minutové epizody dokáží pokrýt vše potřebné. Tempo je dobré a po 2 sériích jsem natěšený na další pasti pekla.

• 30.9.2018  20:28
    American Vandal (TV seriál) (2017)

Nemám ponětí, proč je tento seriál pod štítkem komedie, když vtipný není ani náhodou (teda pokud se nelámete smíchy pokaždé, když řeknou slovo "dick". Ale je parádní, jak vlastně celý příběh, zločin a důkazy postupně odkrývají a vytváří různé teorie, kdo, proč a jak to udělal. Strašně mě zklamal 4. díl, který celému seriálu ubral přesně ty 2 hvězdičky. Absolutně zbytečná vsuvka, která možná měla dát seriálu ten nádech komedie, ale pravdou je, že to celý jen podkopla. Rozuzlení celého příběhu mě opravdu baví. Nevím, co říct ke 2. sérii, protože tvůrci si vybírají opravdu pikantní případy, které sice vypadají jako vtípek, ale je za tím vždycky něco víc.

• 30.9.2018  20:19
    Atypical (TV seriál) (2017)

Je to příjemná podívaná, která pobaví tím, jak Sam řeší své každodenní problémy, které pro nás jsou naprosto triviální. Na druhou stranu nad tím ale musí (nebo alespoň může) zapřemýšlet, že ačkoliv seriál to vykresluje z 90% vtipně, realita tak růžová není. A děti s autismem potřebují pomoc, pozornost a vnímavost okolí. Rodiče mi celou druhou sérii lezli strašně na nervy, ale Sam a Casey jsou naprosto úžasní. Drží celý seriál!

• 30.9.2018  20:15
    BoJack Horseman (TV seriál) (2014)

Vyhaslá a zahořklá filmová hvězda, která ojede vše, co se hýbe a vypije vše, co teče - takový je BoJack Horseman. Ale postupně se člověk dozví, že je tam něco víc. Pomalý začátek se přehoupl v šílenou jízdu, při které se do postav zamilováváte stále a stále více. Není to vlastně jen výstřik nesmyslů, které by měli pobavit diváka. Seriál je inteligentní, má důvtip, skvělý humor. A když se přehoupne k vážnějšímu tématu, tak mám z toho až husinu. Todd je nejvtipnější postava z celýho seriálu a Sarah Lynn byla hned za ním (její smrt ve 3. sérii mě nehorázně mrzela, protože jsem se těšill na každý díl, ve kterém se objevila). Líbí se mi, že seriál pracuje s reálnou časovou linkou, tudíž vzpomínky, které nás vrátí do 1. série mě vždycky potěší a dětství Bojacka je vlastně úplně jiná nová kapitola. BoJack Horseman a jeho přátelé jsou všechno jen ne normální. Ale kolikrát mluví ze života nás všech. Jak sám říká: Usually when people ask how I'm doing, the real answer is I'm doing shitty, but I can't say I'm doing shitty because I don't have a good reason to be doing shitty. So if I say, "I' doing shitty," then they say, "Why? What's wrong?" And I hve to be like, "I don't know, all of it?" So instead, when people ask how I'm doing, I usually say, "I am doing so great!"

• 30.9.2018  19:41
    Nesvá (TV seriál) (2016)

Celý příběh se točí kolem dvou kamarádek Issa a Molly a ve výsledku jsem vlastně jen přemýšlel nad tím, která z nich je více uřvaná. Issa! A ta si pro jistotu tenhle seriál i vytvořila a podílela se na psaní (protože jestli je to z její hlavy, tak by jí to asi ani neprošlo, kdyby se nepodílela na tvorbě tohoto exkreperimentu. Jako divák tohle nemůže brát vůbec vážně, jinak se bude chytat za hlavu, chodit po pokoji a šplhat po lustru, aby tomu unikl. Po pravdě Molly mi je mnohem příjemnější. Jinak k ději - 1. série docela ujde. Sice se nejedná o duchaplný a originální příběh, na který byste zůstali koukat s otevřenou pusou, ale sem tam se z něho dá pochytit. Bohužel 2. a 3 sérii postavili chytráci na vyplňování mrtvých míst sexem a TO BYLA OTRAVA. Nevěděl jsem kdo, kde, s kým, proč a prostě chlapi se tam v posteli střídali častěji než kalhotky a já už jsem byl fakt zmatený, jaká s kterým právě randí. Musím uznat, že občas mě klub ukecaných "nigga" kvočen i pobavil (jo, Coachella třeba neměla chybu), ale ze židle mě to nezvedlo.

• 30.9.2018  19:18
    Maniac (TV seriál) (2018)

Seriál se chová strašně chytře a tajně, ale mně tohle vůbec nesedlo a strašně mě to nebavilo. Jediný to zachraňovala Emma a Jonah... ti dva dokázali zahrát všechny nesmysly, co si tvůrci vymysleli. Ale to, jak se děj vleče, neustále někam odbočuje a vchází do jiných dějových linek, které pak mají vytvořit kompletní obraz, ale nevytvoří.. to je ostuda. Kamera byla líbezná, i to prostředí, ale tady je problém, že seriál je hodně založený na příběhu a dialozích. A tam je to jedno velký špatný. Nemohl jsem věřit, kolik mých oblíbených herců se tam objevilo (Julia Garner z Ozark nebo Selenis Leyva z OITNB). Ale ještě jednou mi dáte seriál, kde celý zápletka je založena na sensitivním počítači, tak vás kopnu do ...

• 28.9.2018  13:50
    The First (TV seriál) (2018)

Seriál se tak strašně vleče v dějovém tempu, že si divák klidně může dát odpoledního šlofíka aniž by mu v dějové lince cokoliv uniklo. Nicméně je pravdou, že seriál je založen spíše na propracovaností charakterů, ale mě to bohužel k židli nepřivrtalo. Aspoň, že Sean Penn je pořád v parádní kondici.

• 24.9.2018  08:24
    Glitch (TV seriál) (2015)

Ok, já chápu zápletku seriálu. Ale seriál ani po 2 sériích nedal jasnou odpověď, proč se zrovna probrali tyto osoby. Taky je zde strašně moc nesmyslů. Proč umřou a změní se zrovna určité postavy, které jsou spojené s lidmi v Yooraně. No aby to podle tvůrců lépe navazovalo. Ale pravdou je opak a působí to víc amatérsky. Obsazení je z 99% naprosto otřesný.. Patrick Brammall je naprosto nezajímavý herec a jeho výkon je strašný. Podobně jsou na tom i všechny ostatní postavy. Kolikrát i vedlejší postavy působí mnohem lépe než ty hlavní. I scénář je strašně chudě napsaný. A hodně scén z toho působí až trapně, protože je tam očividně jasné, co se děje a postavy dělají, že to zatím neví a chtějí po tom druhém, aby jim to řekl.. no prostě je to otrava. Vůbec jsem nemohl uvěřit tomu, že tomu dali 2. sérii a tak trochu doufám, že nedají třetí možnost.

• 24.9.2018  08:14
    Ozark (TV seriál) (2017)

Martin Byrde nepotřebuje ke svému boji zbraně, protože on bojuje jazykem a slovy - ať už to jsou sliby, lži či výhružky. A to je na tom to nejzajímavější. Seriál nechává akci na ostatních postavách, přitom Martin je jedna z nejschnilejších postav v seriálu. Taky se mi líbí, že seriál je sice hlavně o drogách, ale místo samotného produktu je zaměřený na praní špinavých peněz z nich. Herecké obsazení je naprosto úžasný a osudy všech postav mě hodně baví. A proměna některých postav je až k neuvěření - zatím, co na začátku seriálu jsem Wendy nesnášel, na konci mě zajímala jako jedna z mála postav. Rezort Ozark dodává celému seriálu šmrnc a kolikrát ani nemusíte vidět zbabrané osudy lidí, protože jen to prostředí vytváří pocit pesimismu a melancholie. Nejoblíbenější postavy: Martin, Wendy, Ruth. 1. série 85%

• 4.9.2018  18:42
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Ženám se v 21. století konečně daří získat rovnost a tenhle seriál ukazuje krutou fikci, jak rychle by se mohly ocitnout na kolenou. Nápad seriálu je úchvatný, ale ta myšlenka je vlastně velmi strašidelná a vlastně by to úplně snadno mohla být budoucnost společnosti. Jakmile lidem neklape něco, tak se uchýlí k největším zvěrstvům, co může být. Strašně mě mrzí, že Elisabeth Moss mi pořád nějak nesedla do hlavní role. Ale na druhou stranu, její herecký výkon je tak perfektní, že ona vlastně je nožem, co krají atmosféru ve svém domě. Někdy se díl žene s dějovou linkou kupředu. Jindy se otáčí k vybudování nedýchatelné atmosféry. Nicméně je to pokaždé fenomenální. A ještě je potřeba vyzdvihnout kompozici obrazů, která je pro lidské oko neuvěřitelnou slastí. Symetrie scén mě doslova vytrhla nejednou dech z úst (když jdou třeba služebnice středem ulice). A nevím, jak to autoři udělali, ale moje emoce řvali všemi směry - např. když si služebnice sdělovaly svá pravá jména - v současném světě je to absurdní, ale Příběh Služebnice to tak geniálně vykreslil, že já byl naprosto šťastný, když k tomu docházelo. Je taky zajímavé vidět Alexis Bledel v jiném světle než v Gilmorových Děvčatech. A já se do ní v tomto seriálu naprosto zamiloval. 1. - 2. série: 100%

• 4.9.2018  18:11
    Sense8 (TV seriál) (2015)

Tak geniální a originální nápad na seriál už jsem dlouho neviděl a duo Wachowských vytvořili masterpiece. Autoři velmi dobře vykreslili open minded jedince ve 21. století, ale taky i ty omezence s rasistickými a homofóbními názory. Propojit 8 lidí z různých koutů světa v různých situacích pomocí pocitů, vcítění, vtělení je perfektní. Herecké obsazení mi je velmi sympatické. A zpracování celého seriálu a všech dějových linek mě prostě pohltilo. Do toho všeho autoři ví, jak vytvořit atmosféru pomocí hudby. 1. - 2. série: 90%

• 4.9.2018  17:33
    The Terror (TV seriál) (2018)

Žádnou knižní předlohu jsem nečetl, ale seriál mě absolutně nezaujal. Atmosféra na lodích byla velmi dobře zpracovaná, ale všechno se to táhlo táááák pomalu. Herecké obsazení bylo zajímavé, ale ztvárnění příšery zase sráželo celý seriál dolů. 1. série 25%

• 4.9.2018  17:28
    3% (TV seriál) (2016)

Při názvu 3% jsem si udělal jistou představu, ale seriál se nese úplně v jiném směru. Očekával jsem trochu víc akce a dynamiky, které jsem se (zatím) nedočkal. První díly, které jsou naplněné logickými úkoly, nejsou úplně nejlepší start. V celém díle je trochu napětí a jinak je to natahování do 40 minut. Velkým štěstím je to, jak postavy spolu a mezi sebou jednají a vzájemně si podráží nohy a nevěří si. Od 4. dílu to začíná nabírat grády. Mezi hlavními postavami se rozehrávají zajímavé vztahy a autoři vytvořili pár skvělých zvratů. Nicméně nízký rozpočet seriálu strašně ubírá. 90% obsazení je pro mě strašně nesympatické a nevytvořil jsem si k nim žádný vztah. Závěr 1. série je ale dostatečně zajímavý, abych pokračoval ve sledování. 1. série 55%

• 17.6.2018  04:57
    Siréna (TV seriál) (2018)

Seriál má dost zajímavý a originální námět, se kterým se dá skvěle pracovat. Naneštěstí herecké obsazení mě vůbec nenalákalo (asi kromě 2 postav a to Maddie a Donna). Přístavní městečko vytváří nádherný pocit tajemna a sychrava, což mě zase naopak bavilo. Některé milostné scény mezi hlavními postavami mě přišli moc nucené a vmáčknuté do děje a docela to občas srazí celou atmosféru scény. Seriál mi přijde poměrně nízkorozpočtový a musím teda říct, že scény pod vodou s mořskými pannami se mi moc líbily a byly dobře vytvořené. Příběh mi na začátku přišel dost děravý, neboť už ve 3. díle se mořské panny vrátily do moře. Pak sice příběh šel zajímavější cestou, ale mohli na tom celkově zapracovat více. Jelikož je k mému údivu potvrzená 2. série, uvidíme, co přinese. 1. série: 65%

• 13.6.2018  18:07
    Legends of Tomorrow (TV seriál) (2016)

Tak se nám sešli různé postavy z Arrowa a z Flasha a vytvořili se Legends of Tomorrow. A hodně se mi líbí, jak si tvůrci vyhráli s kostýmy. Je hodně zajímavé sledovat změny postav podle toho, v jaké době jsou.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25