KoRner

Notorický smoliar

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38
    • 17.6.2019  10:48
    Potomek (2019)

Uz v It som sa strachoval o maleho herca, co s nim moze urobit scena s odtrhnutim ruky, ale co dava Jackson v tomto file je obdivuhodne! Film mozno nesadne kazdemu a preto sa do cervenych cisel ani nedostane, avsak zasluzil by si to, lebo podarenych psycho thrillerov mame proste malo. Taziva atmosfera, ci herecke vykony na jednotku, dejovo velmi podmanive. A najma sa to v zaverecnej stvrtine nerozpadne. Len ako rodic maleho Jaksona by som uz asi v klude nespal 🤗

• 13.6.2019  18:55

Trochu pridlhá komedia s prekvapivou verziou Keanua. Vtipy obcas zabavne, ale nie je ich tam zas tolko.

• 4.6.2019  21:08
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Neviem s istotou povedať, či najlepší, ale určite jeden z najzaujímavejších a najprepracovanejších seriálov vôbec. Výborné vykreslenie doby a skvelí herci to len podčiarkujú. Päť častí je akurát na udržanie divákovej zvedavosti, keďže sa aj napriek očakávaným udalostiam proste vždy dozvie niečo nové. Celé čaro tkvie v tom, že aj keď pojednáva o nesmierne komplikovaných veciach, vie to podať jednoducho, priamo a každá časť je predsa len trochu iná.

• 3.6.2019  23:22
    The Kid (2019)

Westernova jednohubka, ktorá chce diváka zmiasť tým, že uňho evokuje názov "The Kid" príbeh o slávnom pištoľníkovi, avšak tu je Kid úplne niekto iný a s Billym sa stretne iba akosi omylom po ceste. Príbeh westernovo slušný, ale všetko ostatné je veľmi oklieštené, takže o napätie sa tu nezavadí ani v tej najlepšej sekunde posledného zúčtovania.

• 20.5.2019  21:03

Ako zaver nepodarenych dvoch serii az prekvapivo fajn, ale ma to tolko skratiek a tolko odignorovanych pribehov, ze sa snad dozijem dokoncenia Martinovych knih a nejakeho poriadneho filmoveho remakeu a az potom budem spoko.

• 6.5.2019  20:04

Najviac zaujal jasný produt placement Starbucksu, ináč som rád, že sa to už končí a adolescentní písalkovia z HBO nestihnú zruinovať kompletný dojem zo seriálu, ktorý svojho času patril k špičke.

• 29.4.2019  11:35

Výborná a napínavá časť, ktorá by sa mala nazývať nie "bitka", ale "masaker" vo Winterfell, keďže tí živí nemali žiadnu taktiku boja. Nevadilo mi ani tak, že hrdinovia s plot-armourom sú pre scenáristov nedotknuteľní, ale to časopriestorové presúvanie je čiste neschopnosť tvorcov dať tomu nejakú rozumnú následnosť scén.

• 25.4.2019  23:54

Dôstojné ukončenie jednej marvelovskej éry, aj keď sa to zakončilo trochu tak, ako sa dalo predpokladať. Čo som však nečakal sú prvé dve hodiny konverzačiek. Je zázrak mať na plátne toľko postáv a ukočírovať to, postavy a ich nálada sa mení a sú naozaj prepracované bytosti, ktoré si niečim prešli od Infinity War. Záverečný boj mal však náboj iba pri férovke s hlavným záporákom, potom už to je len samý buchot a treskot a ďalšie digiorgie. Oceňujem však, že MCU sa konečne nebálo ukázať trocha krvi. Dokopy to asi aj u mňa dáva 5*, avšak ako samostatné filmy oba po 4*.

• 7.4.2019  13:28
    Skleněný (2019)

Ako jeden z mála som odhalením, že sú Split a Vyvolený z jedného sveta nebol nadšený a preto som bol voči tomuto filmu od začiatku skeptický. A obavy sa naplnili. Mytológia a mysticita vyšumeli do stratena a nahradili ich paranoja a nedokončené nápady. Film je naťahovaný, okrem úvodného stretu nudný a neustále očakávanie diváka dovedie k úplnej banalite, ktorá nemá šancu uspokojiť jeho narastajúcu zvedavosť. Apropo, Dunn nikdy nemal slabinu vo vode, tá bola iba spúšťačom jeho schopností, takže v mojich očiach je odhalenie zdroja ich sily podobné ako keď George Lucas predstavil svojich midichlorianov - absolútne zničenie odkazu svojho predchádzajúceho masterpieceu.

• 27.3.2019  14:29

Konečne animovaný film, kde nechýba osudovosť a záverečné mlátenie nevyzerá ako bezduchá nakladačka s povinným víťazstvom dobra nad zlom. Superman, Lois, ale aj Lex sú mysliace bytosti s charakterom, škoda len toho plot holeu, že plná JL by si s Doomsdayom hravo poradila a oni sa tam po ňom vrhajú po jednom ako tupé ovce.

• 27.3.2019  14:24

Pre mňa presne to isté, čo jednička. Priemerný dej s peknými postavičkami a megadobrými trikmi.

• 27.3.2019  14:22
    Pašerák (2018)

Napínavý film, z ktorého si budete najviac pamätať jazdy z bodu A do B, ostatné okolo toho je omáčka, ktorá má film predlžiť aspoň na štandardnú dĺžku based-on-true-story drámy. Ešte tak vytiahnuť Clint nejaký ten Magnum a spokojnosť maximálna.

• 27.3.2019  14:18
    Night School (2018)

Pohodová komédia s megaukecaným Hartom. Pár záchodových vtipov vystrihnúť, doplniť niečo premyslenejšie a mohlo to mať úspech aj u kritikov.

• 27.3.2019  14:15
    Pátá vlna (2016)

Keď Twilight meets Maze runner, avšak zobralo si snáď od nich to najhoršie, čo sa dalo. Začne sa to dobre, ale postupne ako získava divák viac informácií o mimozemšťanoch, tým viac ho to prestáva baviť. Postavy nesympatické a na záver tiež žiadne prekvapenie, len radosť, že sa to skončilo.

• 8.3.2019  16:37

Pekný a idealizovaný film o dokonalom živote Freddyho Mercuryho, ktorý je tak dobrý ako veľmi ste ochotní sledovať to pozlátko okolo. Má to dobrých hercov, silné scény, avšak keď začnú titulky človek má pocit, že niečo zostalo nezodpovedané.

• 8.3.2019  16:31

Priveľmi dospelý animák, ktorý akoby nevedel, kedy sa má skončiť.

• 8.3.2019  16:28

Mimózny Spider-man s nápaditými scénami, avšak toho cestovania a búrania všetkého som mal dosť už po hodine. Postavy fajn, animácia na bolesť hlavy.

• 8.3.2019  16:25

Rádoby historický film pre ženy, ktorý však pracuje s toľkými domnienkami a špekuláciami a predkladá ich ako hotovú vec, že divákovi znechutí aj vcelku pekne vykreslenú alžbetínsku dobu. Hoci jej dvor je viac multikulturálny než by človek vedel akceptovať. Postavy sú tu tiež na obtiaž, Alžbeta je viac kráľovnou Annou z The Favourite, než mocná kráľovná od Blanchett, takže ani feministky nemôžu odchádzať z filmu spokojné a kráľovná Mária je rozmaznaná pizda, ktorá si o to všetko koledovala.

• 25.2.2019  15:59
    Creed II (2018)

Za schopné 3*, ale ďalší diel si už asi nepozriem a mám tejto série tak akurát. Opäť pochybnosti, trápenia, výcvik a potom už asi každý vie, čo bude na konci.

• 24.1.2019  23:05

Výborný "fílgut" film, s veľmi sympatickým ústredným duom hercov a jeden z najlepších oscarových flákov za posledné roky. Výnimočná dramédia, ktorá znesie aj opakované zhliadnutia.

• 29.12.2018  22:17
    Vikingové - Peklo (S05E15) (epizoda) (2018)

Najlepšia časť série. Bitka s výborným soundtrackom a epickym Alfredovym prihovorom, ktorá ma prinútila smútiť nad postavou, ktoru som veľmi v obľube teda nemal.

• 21.12.2018  16:09
    Halloween (2018)

Vynútené pokračovanie legendárneho filmu nedopadlo podľa mojich predstáv. Postava zlomenej Laurie, ktorá 40 rokov nežila pre nič iné, než pre pomstu, je podľa mňa úplne mimo silnej hrdinky, ktorá sa môže postaviť zabijakovi. Proste stráca divákové sympatie, narozdiel od učiteľky a matky Josha Hartnetta z H20. Všetky vraždy sú očakávané a až na výnimky nekreatívne, ale ani sa nedá komu fandiť, takže sa skoro dostaví nuda a nebyť geniálneho soundtracku z pamäte by mi vyšumel za tri sekundy po záverečných titulkoch.

• 25.10.2018  23:05
    Pistolníci (TV seriál) (2014)

Demýtizovanie legendárnych postáv Divokého západu a prezentovanie zopár naozaj raritných informácií, ktoré nám filmári asi neukážu. Nie každému sa však niektoré zistenia budú po chuti. Náhmatkovo sponiem - Divoký Bill, pokakaný z Johna Hardina, Wyatt Earp so spadnutým opaskom naháňajúci svoj kolt proti deviatim pištoľníkom, či Jesse James opustený bratom s nesprávnou bandou. Prvú sériu som len tak zhltol, takže hor sa na druhú.

• 23.10.2018  20:27

Priamočiare, drsné, krvavé a hlavne bez lietajúcich megamanov. Dvojka Brolin-Del Toro je vážne tvrďácka a trošku škoda, že nemajú viac spoločných scén. Ešte tak doladiť záver a mohla z toho byť jasná záležitosť.

• 23.10.2018  20:18

Jeden z najnudnejších filmov čo som videl. Za pozornosť stojí to, že na takúto hlúposť nahovorili dvoch slušných mladých hercov, ktorých asi neodradilo od filmu ani to, že bol celý napísaný na jednej A5ke.

• 23.10.2018  20:15

A z dobrodružnej série tu máme rýdze sci-fi vytiahnuté akoby z 80-tych rokov. Mám pocit, že sľubovali viac reálnych efektov, ale asi väčšina skončila v strižni. Temné ladenie poteší, avšak ani na tú neprávom zatracovanú dvojku film nestačí a ani si už po dopozeraní nevybavím jednu nadpriemernú scénu.

• 22.9.2018  22:26

Že to bude tuposť som vedel, ale že to bude aj taka velka nuda ma sklamalo. Žiadny humor a pre to nechutne natáčanie pred zeleným pozadím aj bez napätia. Dvadsaťmetrový zralok a nik nevyužil tieň neznámej hrozby pod hladinou. Statham odohral štandard, ale mam pocit, ze uspech filmu tkvie v dobre zostrihanom trailery.

• 20.9.2018  19:00

Slušný horor s taživou atmosférou a dobrých hereckých výkonov. Ku koncu sa to síce rozpadne, ale zas šialenejšiu scénu ako záver aby som pohľadal...

• 20.9.2018  18:58

Opäť výborný film, ktorému v dobách CGI a komiksových omaľovaniek nie je rovno. Cruise strieda jednu šialenejšiu scénu za druhou, avšak nezabúda aj na osobnú linku, ktorá však nie je nasilu a niekedy je až pri tých krkolomných kúskoch žiadúca. Akurát je tu opäť taký košatý príbeh, že veľmi ťažko si pamätám komplikovanejšiu dejovú líniu. Ale to je moja chyba, na sedmičku sa zas teším.

• 20.9.2018  18:53
    Sestra (2018)

Béčkový horor, niekedy balancujúci na hrane paródie. V pôvodnom Conjuring som si najviac cenil to, že sa dalo s postavami ľahko stotožniť, pretože to boli uvažujúce postavy. Tu však nie, tuposť farára, mníšky a akejsi obdoby Asha nemá medze. Chodia, ľakajú sa bez toho, aby to malo nejaký zmysel a ústredný bubák tiež akosi po čase stratí svoju tajomnosť a potom to je trochu nuda. Pointa s megasvätým príveskom je ale na zabitie a skôr do RPGčka.

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38