KoRner

okres Košice
Notorický smoliar

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41
    • 30.6.2020  10:50

Priamočiará komédia s niekoľkými výbornými fórmi. Medzi Ferrellom a McAdams to síce neiskrí ani za mak, ale sú dosť sympatickí, aby udržali aj diváka, ktorému prvoplánové hity z Eurovízie príliš nevoňajú. Štvalo ma síce, že sa im smejú za veci, za ktoré vôbec nemôžu a v reále by im práve to nahnalo množstvo hlasov, ale beriem, že sa to nejak zamotať proste muselo.

• 30.6.2020  10:40

Psychologický film o jednom jednoduchom tajomstve, ktoré musí napadnúť každého priemerného diváka už na začiatku filmu. Ako časť hororového seriálu by to bolo asi z neho to najlepšie, na celovečerák nezaujímavý film s viacerými WTF momentmi.

• 28.6.2020  21:02
    Gangs of London (TV seriál) (2020)

Tak nakoniec mierne sklamanie. Tešil som sa na komplexnú gangsterku s parádnymi akčnými scénami, nuž a v prvej časti všetko nasvedčovalo tomu, že to bude jazda, avšak zakolísanie príde hned po nej. Prázdne kecy a nezaujímavé scény divák prepáči, ale nebyť superakčnej piatej časti, ktorá je však totálne o ničom, pretože divák vie, že tu sa dej vôbec neposúva, hodnotenie by išlo ešte nižšie. Nečakaný záver mi pripomenul neslávny seriál Hrdinovia, kde sa vytvotil jeden uber-nepriateľ a v ďalšej sérii sa to všetko buď urovná, alebo pôjde do hoven. Inak samotná prvá séria proste neustojí.

• 11.6.2020  17:01
    Korn - Somebody Someone (hudební videoklip) (2000)

Mucha, výborná skladba a vizuál à la Matrix. Aké iné hodnotenie môžem dať?!

• 10.6.2020  22:56

Je pekné vidieť niečo o Caesarovi, kde nehrá prim jeho milostná avantúra, ale jeho vojenské uspechy. Bol to proste veľký taktik, ale často riskoval kompletne všetko. Ale ako vieme, štastie praje odvážnym. Akurát si určite nedecimoval jednotky, to je výmysel tejto časti. Asi aby ukázali divákom, že aj niečo také existovalo.

• 8.6.2020  23:40
    Californication (TV seriál) (2007)

Sodoma-Gomora je oproti tomuto šuvix. Celý seriál sa točí okolo sexu, drog všetkých druhov, ale samozrejme aj priateľstva a nedostihnuteľnej lásky. Hank, naproti tomu, aké je to hovädo má divákové sympatie... Teda možno nie hneď, ale keď mu dá šancu ako jeho nekonečná láska Karen, získa si ich... A potom stratí - aby ich nakoniec zase získal. Takto sa dajú zhrnúť všetky série, ktoré su kvalitatívne veľmi rovnocenné až na poslednú, kde akoby sa scénaristi kajali všetkým hnutiam a sektám, ktoré mohli predtým uraziť a začali moralizovať. Možno by to fungovalo nebyť postáv ako Charlie a Marcie Rumkleovci, ktorých šibnutosť ma proste baví a neverím, že by bola šanca ich ukľudniť. Čo sa však podarilo v každej sérii sú veľmi krásne ženy a to aj vo vedľajších rolách. Najlepšie časti boli spravidla, keď sa na konci stretli všetky Hankove milenky a postavy série za jedným stolom. Veľké plus je, že Duchovnemu tie ten život "rockovej" hviezdy a úspechy u žien proste veríte.

• 30.5.2020  23:28
    Malasaña 32 (2020)

Slušné žánrové remeslo, ktoré na konci už nikto nevedel ako ukončiť. Ľakačky pôsobivé, atmosféra ponurá tak, ako má byť, ale hlavná myšlienka je fádna až beda. Kvôli tomu je to film na jedno pozretie.

• 29.5.2020  23:43
    Escobar (2017)

Divák namlsaný televíznym seriálom nemôže úplne doceniť tento film. Má dobrých hercov, slušný scenár, ale keď si uvedomíte skratkovitosť a vynechanie dôležitých scén na úkor toho, aby aj Penelope mala čo hrať, proste to zamrzí. Bardem je skoro taký dobrý Pablo ako ako Wagner Moura, len tá jeho ohyzdná maska často odpútava pozornosť od toho, že tu je Escobar oveľa väčší hajzel, než jeho seriálová verzia.

• 28.5.2020  23:27
    Crown Vic (2019)

Zbožňujem hliadkové filmy a ruch spiaceho veľkomesta a tu som toho dostal tak zo všetkého. Žiadny súvislý dej to ani nemá, je to iba perná šichta nováčika v službe a tak sledujeme s akými divnými ľuďmi sa dostáva do styku, koľko dílerov drog odvezie na stanicu a dôjde aj na riešenie nejakých osobných problémov z minulosti. Tie sú však vyriešené iba popri práci a netlačí sa na to, čo dodáva filmu väčší dojem autenticity. Hneď by som si pozrel v tomto štýle aj nejakú minisériu na Netflixe! Tam by mu to možno slušalo ešte viac.

• 24.5.2020  23:41

Prakticky to isté ako jednička s pár podarenými vtipmi. Navonok sa snaží prezentovať trochu neurvalo, ale všetci vieme, ako veľmi si chce divákov uchlácholiť a poučiť.

• 24.5.2020  23:36
    Kundun (1997)

Protikomošských filmov nikdy nie je dosť a režisér k tomu nepristupuje ako k filmu, ale skôr ako k dokumentu. Odkaz je silný, ale chápem, že niekomu sa to môže zdať pridlhé.

• 24.5.2020  23:33

Pritvrdená komixovka s množstvom odtrhnutých končatín. Dejovo to celkom dávalo zmysel a potešila najmä prítomnosť Constantinea. Hviezdička naviac za záverečný stret titanov DC.

• 19.5.2020  22:39
    Sviňa (2020)

Nedopovedaná, prikrášlená verzia toho, ako to u nás funguje. To prikrášľovanie vítam, pretože aj u nás sa ešte nájdu ľudia, ktorý verejne podporujú ZLO v najčírejšej podobe, tj Hranola a SMER. Títo ľudia potrebujú veci polopatisticky a vizuálne ukázať veci, ktoré by sa mohli stať za vlády takýchto primitívov. Postavy sú jasné, vizuál na naše pomery pôsobivý, ale mám obavy, že celé toto môže byť stále iba Kinder Disney verzia pre celú rodinu a špina siaha oveľa ďalej.

• 13.5.2020  00:20

Najnudnejší Scorseseho film, čo som videl. Dej sa plahočí okolo nesympatických šuflitkárov, ktorým by som nefandil ani za nič. Nemá to žiaden ťah na bránu, preskakuje zo scény na scénu a nedá divákovi šancu zacítiť napätie. Je však vidieť, že práve tu cibrili svoje štýly Tarantino s Ritchiem a herci tiež hrajú veľmi dobre.

• 13.5.2020  00:13
    Harakiri (1962)

Nakoniec príjemné prekvapko, pretože aj keď je to film o cti, čo sa zdá byť v Japonskej kultúre to najdôležitejšie, je to aj film o výsmechu striktnosti a slepej dôvere v tradície. Pod pokrievkou sa totiž skrýva toho viac, než len obyčajná rituálna samovražda. Viem si predstaviť lepšiu choreografiu pri záverečnom súboji a to by sme hovorili už o majstrovskom diele. Stále je to však na plné hodnotenie, pretože má čo ponúknuť aj súčasnému divákovi.

• 2.5.2020  23:07

100 minút a mne to prišlo akoby to malo cez dve hodiny. Začiatok ako z nejakej infantilnej disneyovky, Dunčo je až prehnane poľudštený a celé to zelené pozadie odoberá film o dobrodružné čaro, ktoré vie v realite vyčariť aj druhotriedny televízny dobrodružák. Príchod Forda na scénu trocha zdvihne atmosféru, ale nie o toľko, aby divák zistil o čo tvorcom vlastne ide. Dobrodružný film z divočiny pre mňa proste znamená drsnú realitu, kde si postavy siahnu na dno svojich síl a nie pobehovanie v cukríkove, kde pes dobre že nezačne počítať kvantovú fyziku.

• 2.5.2020  01:30

Príjemná oddychovka s hrubozrnými černošskými vtipmi. Niekomu sa to môze zdať vtipné, inému trápne. Ja som tak v polovici.

• 27.4.2020  22:08

Poctivý akčný film, ktorý má po prvej hodine nábeh na jasných 5*, potom však zvoľní tempo a už proste na ten vlak nenastúpi. Hemsworth je fajn, jeho vojak má dosť času divákom ukázať, čo v ňom je. Aj z likvidačnej stránky, aj z tej osobnejšej. Fandil som mu, ale keď nenaporcoval tých malých cigošov, pretože sú to "deti", tak ma trochu sklamal. Záporákov by tu bolo dosť, avšak ten najlepší a najznámejší sa na plátne veľmi neohreje.

• 27.4.2020  10:43

To mysleli tvorcovia vážne? Namierené atómovky? Takto by si mohol žiť každý prebehlík, čo vedel hocijakú sprostosť na nejakého mafiána. Takto to nefunguje ani v dedinskej mafii z Hornej Dolnej, nieto v mnohovrstevnej mafii z New Yorku. Zabijú prezidenta a najšupáckejší zabiják pod slnkom nedokáže zabiť jedného nechráneného človeka? Už čakám kedy Bumby postrieľa všetkých gangstrov v USA a sám zasadne na prezidentské kreslo.

• 27.4.2020  10:24
    The Godfather of Harlem (TV seriál) (2019)

Začalo sa to sľubne, ale zhruba v polovici sa to scenáristom úplne rozpadne. Nie je ani tak vina patosu, ktorého je tam menej, než by človek od seriálu s černochmi očakával, ale je to vina postáv, ktoré blúdia v kruhu a keby sa zľahka nedržali historických udalostí, seriál by ani nedržal pokope. Najviac starostlivosti dostal samozrejme Bumby Johnson, ktorý sa zmenil z obyčajného dílerika drog na postrach najmocnejších piatich rodín z NY. A najhoršie je, že to ani nie je tým, že by bol nejaký taktický majster, ale najmä tým, že všetci proti nemu sú proste megasprostí, slepí a hluchí. Takýto Chino Gigante by sa určite nedožil v reále dospelosti a tie neustále divadelné kulisy, v ktorých hrá, má človek pocit, že aj v base by mal väčšiu voľnosť. Najnudnejšia linka je však medzirasový vzťah jeho dcéry s čiernym spevákom, je to proste iba ďalšia variácia na Romea a Júliu. Na druhej strane ma zaujal príbeh Malcoma X, ktorý je vykreslený nejednoznačne a je určite najzaujímavejšia postava seriálu. Skončilo sa to presne tak, ako som predpokladal a asi aj viem, kam mieria tvorcovia v druhej sérii. Či budem mať dostatok odvahy aj na ňu asi bude závisieť od nálady, ale veľké šance tomu nedávam.

• 21.4.2020  15:02

Jeden z najlepších filmov, čo sa týka vzbure proti protokolom, diktátu a celkovo riadenia. Plné hodnotenie však nedávam preto, lebo ma koniec nechal chladným.

• 12.4.2020  17:07

Na zvýšenie tlaku ideálne.

• 11.4.2020  11:30
    Hlava 22 - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2019)

Úvod ako remeň! Kontrast odpočinku kdesi v talianskom raji vs hrôza pri zhadzovaní bômb na bojisku.

• 5.4.2020  23:24

Oslava metalu ako hudby a životného štýlu. A k tomu pár známych osobností povie, prečo je to super.

• 4.4.2020  23:24

Tretí diel, ktorý predchodcom hanbu neurobil. Nemá síce takú zbesilú akciu, dynamickú kameru, či šialený humor, avšak temnejšie ladenie fimu dodalo filmu dospelejší tón, ktorý si svojich vyznávačov určite tiež nájde. Ináč je všetko po starom, Mike stále nedospel a Markus je opäť pred dôchodkom. Do toho nejaké rodinné problémy a resty z minulosti. Len tentoraz bohužiaľ bez nejakého výrazného sountracku.

• 4.4.2020  23:05

Rekapitulácia väzenských filmov, akoby vyrobenom v 70-tych rokoch. Všetko, čo sa vo filme udeje, je už dnes klasika. Nespravodlivo uväznení-nápad-tesnotka pri plánovaní-tesnotka pri uskutočňovaní, atď... nenadchne, ale určite neurazí. Radcliff si ale mohol dať trochu viac záležať na svojej “juhoafričtine”, takto tam bol ako päsť na oko.

• 2.4.2020  13:40

Neskutočne otravná “mileniálska” nevtipná časť. Neďakujem.

• 1.4.2020  00:14
    Outsider (TV seriál) (2020)

Jedna lepšia epizóda Akty X natiahnutá na 10 častí. Začne zhurta, temne a horovo, presunie sa to do mysterióznych častí a potom bohužiaľ príde vata. Buduje sa mytológia okolo hlavného nepriateľa, aby nakoniec prišlo finále, kde sa všetky doposiaľ získané poznatky ignorujú a tlačia dej k rýchlemu koncu. Postavy divné a nesympatické, ale k tomu americkému zapadákovu mi to presne takto pasovalo. Možno sa robil chodník pre prípadnú druhú sériu, ináč je to premrhaný potenciál nových vyššie spomenutých X-Files.

• 1.4.2020  00:07

Ďalší výborný Asterix do zbierky, ktorý je... takmer bez Asterixa. Hlavným hrdinom je tu totiž Panoramix a taký Obelix tu ledva prehovorí. Komu to neprekáža, ten si môže užiť originálne dobrodružstvo z tejto legendárnej galskej osady.

• 1.4.2020  00:02
    Hnüs (2019)

Skvelá jazda s jednou z najdivokejších kapiel vôbec. Herci sú výborní a má to presne tej drajv, ktorý mnohým iným životopisom chýba. Ešte keby zažila kapela na konci nejaký ten “prerod” bolo by to dokonalé.

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41