Bláznivá dovolená (1983)

Prvý diel zo života bláznivej rodinky Grisswoldovcov nie je taký vtipný ako jeho nástupcovia, avšak práve tu ukazal svoj potencial na pokracovania. Poteší vsak priaznivcov drsnejsieho humoru, ktory by u vela ludi nepresiel ako napríklad mrtvy pes, či dievčenská marihuana.

Hellboy: Královna krve (2019)

Konecne nejaký originalny a odvazny komix plný krvi a kritici ho zvozia pod ciernu zem. A nepravom. Tento Hellboy je podstatne mladšia verzia Pearlmana, nie je rozvazny, ale trusit suche hlasky rozhodne nezabudol. Zaporak sice mohol byt vyraznejsi, ale to nema drvivá vačšina Marveloviek a divaci ich vytiahnu na 80%.

Lemmy Forever (2010)

Mňa to proste bavilo, aj keď som prisiel o tu ideu Lemmyho nesmrtelnosti, na ktorej dokument stavia. Lemmy, clovek ktoreho kapela sice netrhala cisla predajnosti, avsak meno a zivotny styl ktoreho sa zapisalo velkymi pismenami do historie rock’n’rollu. Z dokumentu ma prekvapilo to, ze bol ovela vacsi slusnak, nez som si myslel a tiez jeho uprimnost na temy drogy a zeny. Recept na dlhovekosť rockovej hviezdy? Deti, neberte herak, dajte si speed, ten vas nabudí! Ale Lemmy by nechcel, aby niekto kvoli nemu zacal s drogami... avsak ani aby skoncil 😀 Lemmyho dolezitosť vo svete hudby dokresľujú aj spovede najvačších rockových hviezd sveta, ktoré si nasli cas, aby mohli povedať aký idol to vlastne bol. Na byvaleho Hendrixovho bedňáka proste kariéra veľmi slušná.

Bojovník (2019) (seriál)

Serial postaveny na trošku nudnom hladaní postáv samych seba, avsak okoreneny vybornymi bojovymi scenami. Hlavny hrdina je sympatak, zaporak excelentný a drsná doba vykreslená primerane spinavo a tažko. Prečo potom zrazam hviezdu? Mam pocit, ze som videl iba úvod pribehu v sérii “0” a to pravé orechové príde až po nej.

Potomek (2019)

Uz v It som sa strachoval o maleho herca, co s nim moze urobit scena s odtrhnutim ruky, ale co dava Jackson v tomto file je obdivuhodne! Film mozno nesadne kazdemu a preto sa do cervenych cisel ani nedostane, avsak zasluzil by si to, lebo podarenych psycho thrillerov mame proste malo. Taziva atmosfera, ci herecke vykony na jednotku, dejovo velmi podmanive. A najma sa to v zaverecnej stvrtine nerozpadne. Len ako rodic maleho Jaksona by som uz asi v klude nespal 🤗

Vždycky budeš moje možná (2019)

Trochu pridlhá komedia s prekvapivou verziou Keanua. Vtipy obcas zabavne, ale nie je ich tam zas tolko.

Černobyl (2019) (seriál)

Neviem s istotou povedať, či najlepší, ale určite jeden z najzaujímavejších a najprepracovanejších seriálov vôbec. Výborné vykreslenie doby a skvelí herci to len podčiarkujú. Päť častí je akurát na udržanie divákovej zvedavosti, keďže sa aj napriek očakávaným udalostiam proste vždy dozvie niečo nové. Celé čaro tkvie v tom, že aj keď pojednáva o nesmierne komplikovaných veciach, vie to podať jednoducho, priamo a každá časť je predsa len trochu iná.

The Kid (2019)

Westernova jednohubka, ktorá chce diváka zmiasť tým, že uňho evokuje názov "The Kid" príbeh o slávnom pištoľníkovi, avšak tu je Kid úplne niekto iný a s Billym sa stretne iba akosi omylom po ceste. Príbeh westernovo slušný, ale všetko ostatné je veľmi oklieštené, takže o napätie sa tu nezavadí ani v tej najlepšej sekunde posledného zúčtovania.

Hra o trůny - Železný trůn (2019) (epizoda)

Ako zaver nepodarenych dvoch serii az prekvapivo fajn, ale ma to tolko skratiek a tolko odignorovanych pribehov, ze sa snad dozijem dokoncenia Martinovych knih a nejakeho poriadneho filmoveho remakeu a az potom budem spoko.

Hra o trůny - Poslední ze Starků (2019) (epizoda)

Najviac zaujal jasný produt placement Starbucksu, ináč som rád, že sa to už končí a adolescentní písalkovia z HBO nestihnú zruinovať kompletný dojem zo seriálu, ktorý svojho času patril k špičke.