Ronin (1998)

Že je to európske krimi z neho priam srší. Či už je to plynulosťou deja, alebo len obrazom. Skvelá, aj keď možno trochu zdĺhavá automobilová naháňačka nezakryje potenciál nevyužitého Seana Beana.

Kid (1921)

Veľmi milý a podarený film kde herecky exceluje hlavne malý Coogan. Nemusím už nič viac písať k tomuto snímku, ved majster Chaplin sa tiež bez toho obišiel.

Čínská čtvrť (1974)

Ani neviem prečo, ale tento film ma očaril. A to nielen pre tú atmosféru 30-tych rokov, ktorá z filmu priam sršala a vtiahla ma do deja a tiež skvelým noirovým záverom, ale aj kvôli výbornému Nicholsonovi a detailnemu pohľadu na jeho detektívnu prácu. Btw nerozumiem nominácii Faye Dunaway, nik ma nepresvedčí, že svoju nomináciu získala za svoj herecký výkon...

Bucking Broncho (1894)

Neskutočné je ako partia okolo Edisona pokročila za tie 4 roky. Experiment s koňom, ktorý má rýchle pohyby avšak kamera to už stíha bez problémov. O ďalší krok ďalej.

Frankenstein (1910)

Film so zakladnou znalosťou angličtiny si môžete pozrieť tu http://www.youtube.com/watch?v=TcLxsOJK9bs&feature=fvw , je to predsa len krátke a po každej scéne je vysvetlivka. Zapamätateľnosť tohto snímku spočíva najmä v hudbe a jedných z prvých použití kamerových efektov ako zmiznutie v zrkadle, alebo narodenie monštra. A za tým si pustite hned Avatar (2010) a porovnajte si kam až tie efekty dospeli.

Monkeyshines, No. 1 (1890)

Neviem, či by sa to malo hodnotit. Je to akýsi pohyblivý avatar, ktorý pre prichystal Dickson pre Edisona. Ktovie, či už vtedy tušili, že o 100 rokov bude ich vynález (samozrejme zdokonalený) najvýznamnejší počin v 20 st. pre milióny ľudí po celom svete :-)

Bílá smrt (2009)

Neskutočne suchý a nenapínavý film. Postavy sú úuplne bez nápadu, niektoré až klišoidné a podľa schémy. A tie 3* keď už za nič iné, tak aspoň za úvodný príchod Kate na scénu rovno do sprchy, ktorá je rovnako zbytočná ako celý film(avšak zároveň aj ultrasexy :-)).

Černá zmije - Černá zmije IV (1989) (série)

Velľkým kladom tejto série je, že už tu nie je len suchy britsky humor ale čosi odpozerali aj od amíkov a hneď je to stráviteľnejšie pre viacej ľudí. A Laurie má komediálny talent na úrovni Atkinsona.

4400 (2004) (seriál)

Serial absolutne o ničom. Postavy sa chovaju presne podľa šablóny a sú absolútne nesympatické. Nevidím dôvod na pozeranie ďalších častí.