vera.nemcova

Věra Němcová

Česko

• 25.2.2018  18:54
    Čarodějky (1996)

Za mě dobře zpracované téma magie a čarodějnických pokusů kdy člověk neodhadne předem následky svého počínání.

• 25.2.2018  18:49

Nečekala jsem od toho vůbec nic a předčilo to mé očekávání :) Vyrazila jsem na tenhle film s kamarádkou, protože ho chtěla vidět, s vědomím, že mě to asi bavit nebude. Nakonec jsem skoro zírala s otevřenou pusou, že něco takovýho fakt někomu stojí za to, to natočit, Koncentrace maximální trapnosti a stupidity, nereálná "zápletka" s ještě nereálnější "pointou". Fakt něco, co nemělo nikdy vzniknout. Nemluvě o docela příšerných hereckých výkonech, strašlivém hudebním podkresu..vlastně hrozný tam bylo všecko. Pochválit nemůžu nic.

• 4.4.2017  15:39

Finální epizoda neměla chybu !

• 4.4.2017  15:37
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Výborný seriál, skvělé herecké obsazení, a ne až tak předvídatelný závěr. Bavilo mě to od začátku až po dokonalou finální epizodu.

• 31.3.2017  23:08
    Masaryk (2016)

Naprosto nudný film, zdlouhavý a o ničem. Nebýt K. Rodena, musela bych dát "odpad". Bohužel ani jeho herecký výkon tu úděsnou nudu nezachránil. Zbytečné skoro dvě hodiny času.

• 17.7.2016  16:59

Opravdu hrůza :( Nudné, dlouhé záběry, naprosto nesmyslné střihy, kdy scény na sebe nenavazují, spousta věcí se vlastně vůbec nevysvětlí a nedávají často smysl a souvislost. Prázdná, dlouhá hluchá místa. Strašně moc dost realistických lesbických scén ( prakticky lesbické porno ) Hnus :( Myslím, že z daného tématu by se dalo vytěžit daleko víc. V podstatě lituju času, nestálo to vůbec za vidění.

• 11.7.2016  19:42

Naprosto výborný ! V sobotu v kině a dala bych si to znovu ještě jednou, nebo dvakrát, nebo desetkrát :) Výborně udělaný, sestříhaný dokument o životě jedné - naší asi nejslavnější a nejkultovnější kapely. Pohledy všech dohromady i každého zvlášť, záběry z minulosti, z velkého turné 2014, Rolling Stones, i ponorka ve studiu, kde se snažili pracovat každý zvlášť a ani se nevidět..klipy, zákulisí, vzpomínky i dnešek...za mě paráda !

• 24.6.2016  11:14
    Marley a já (2008)

Krásný životní příběh jednoho báječného psa a jeho lidí :) Závěr plný emocí chytne za srdce jistě každého pejskaře.

• 24.6.2016  11:12

Prostě kult :) černá komedie, kterou člověk může vidět stokrát dokola a neomrzí se. Nesmrtelné hlášky, výborné herecké obsazení,prostě nejlepší komedie všech dob :)

• 24.6.2016  11:10
    Spartakus: Bohové arény (TV seriál) (2011)

Za mě nejlepší část seriálu. Sice v téhle části nevidíme Spartaca, je to vysvětlení, co bylo "před ním" a hlavním hrdinou je zde gladiator Gannicus, příběh je ale velmi poutavý a trochu nám osvětluje události před Spartacovým příchodem. Story o gladiátorské škole Batiata, plná intrik a krvavě realistických bojů v aréně.

• 24.6.2016  11:07
    Zoufalé manželky (TV seriál) (2004)

První série byly super, pak to bohužel šlo celkem dolů, závěrečná série už fakt slabá :( Ty první ale miluju :) Co všechno se může stát na předměstí...Seriál má výborný, lehce cynický humor a nadhled, postavy působí skutečně a dojem, že to vše by se klidně mohlo dít někde kolem nás. A Mary Alice Young vždy na závěr dodá nějaké moudro, které mi kolikrát přišlo jak vystřižené ze života. Jen škoda, že ke konci už scénaristi vařili tak nějak z vody.

• 24.6.2016  11:01
    Městečko South Park (TV seriál) (1997)

Nejlepší animovaný seriál vůbec. Nejšílenější věci, co můžou vůbec koho napadnout. Zrzci nemají duši :D

• 24.6.2016  10:59
    Borgiové (TV seriál) (2011)

Intriky v křesťanském světě, mocenské boje, vášně. Strhující příběh, který se, doufám dočká pokračování.

• 24.6.2016  10:57
    Řím (TV seriál) (2005)

Velmi dobrý historicky seriál plný intrik :) škoda, že trochu krátký.

• 24.6.2016  10:57
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

Příběh má spád od začátku až do konce. Snad v žádném seriálu jsem neviděla tak velký přerod hlavního protagonisty jak tady. Příběh má napětí, syrovost, ale i vtip.

• 24.6.2016  10:55
    Vikingové (TV seriál) (2013)

Výborný historický seriál, dobře propracovaný děj i bitevní scény, skvělé herecké obsazení.

• 24.6.2016  10:53
    Lovci duchů (TV seriál) (2005)

Příběh bratrů Winchestrů, kteří byli od dětství předurčeni k boji s démony, duchy a příšerami. V dětství jim matku zabije démon, zatímco mladší Sam si ji ani nepamatuje, staršího Deana vzpomínky stále pronásledují. Jejich otec se stává lovcem duchů a démonů a na lov bere i své syny. Nezůstávají na jednom místě, stále cestují za "případy" a bojují s duchy, zrůdami a snaží se najít démona, který způsobil jejich rodinnou tragédii. Spí po motelech a nemají domov, bratři však vždy drží spolu, i když jejich vztah k otci je odlišný. Zatímco Dean ho uznává a respektuje, Sam k němu příliš dobrý vztah nemá. Jako dospívající od nich odejde a začne studovat, studia však přeruší, když ho Dean poprosí, aby mu otce pomohl najít, protože se ztratil. Následuje smrt Samovy dívky rukou stejného démona, který jim zabil matku. Pak už nastává dlouhá cesta, plná příšer, monster a jasného poselství, že to vše se neděje náhodně a že byli předurčeni k takovému životu, ( spoiler ) přidává se k nim také anděl Castiel , a stane se jejich nejlepším přítelem. Postupně se odkrývají důvody a spojitosti a vše do sebe zapadá. Seriál i přesto, že už má za sebou 11. sérií si drží stále dobrou úroveň, i když některé zápletky už působí trochu uměle. Vtip a šarm hlavních postav to ale tak nějak vše vyrovnává a stále se na to dívá dobře.

• 24.6.2016  10:52
    The Originals (TV seriál) (2013)

Spin-off The Vampire Diares mě celkem mile překvapil a mám ho i radši. Děj se přesouvá z Mystic Falls do New Orleans spolu s hlavními hrdiny. Původně záporákovi par excelence, nyní spíše oblíbené hlavní postavě - Klausovi Michaelsonovi se má ač to zní sebenemožněji narodit dítě s vlkodlačicí Hayley, se kterou měl kdysi jen zápletku na jednu noc. Dítě má být samozřejmě výjimečně a jde po něm tudíž spousta nepřátel, především pak místní komunita čarodějek, navíc je tu rivalita mezi Klausem a místním vůdcem upírů Marcelem, kterého kdysi Klaus přeměnil a vychoval, pak se mezi nimi ovšem vztah pokazil. Zda to nyní napraví a jak se budou celkově dál vyvíjet vztahy v téhle rodince Původních kteří sice drží spolu jak si slíbili vždycky a navždy, ale někdy si také dokážou navzájem tvrdě ublížit, to uvidíme v dalších dílech seriálu, který postupně získává na dramatičnosti. Místy patetické pasáže se Původním dají odpustit, přece jen jsou už na světě dlouho a tak nějak to k nim patří, i přesto, že se modernímu chodu světa opět dokázali zázračně přizpůsobit. Celkově čitelnější, přehlednější děj a daleko méně nelogičnosti nežli ve Vampire Diares. Děje se občas protnou, ale ne nijak zásadně.

• 24.6.2016  10:51
    Upíří deníky (TV seriál) (2009)

Příběh se odehrává v současnosti, studentům středí školy přijde nový spolužák, Stefan Salvatore, který je od prvního okamžiku zakoukaný do Eleny Gilbert. Brzo se ve městě objeví ještě jeho starší bratr Damon. Jak se ukáže, oba jsou upíři a tak může začít příběh, kdy se z obyčejných studentů stávají upíři, ale také čarodějky, lovci upírů, vlkodlaci a kdo ví co ještě. Ukazují se různé souvislosti s jejich předky a rodovými tajemstvími a vše je tak nějak propleteno a spojeno se vším. Hlavní dějovou linkou zůstává komplikovaný vztah mezi bratry Salvatore a postupně také jejich vztah k Eleně, která nejprve chodí se Stefanem aby jí po několika sériích došlo, že vlastně chce Damona a dalších plno dílů trvalo, než se konečně odhodlá Stefana kvůli němu opustit. Umírají zde zásadně jen vedlejší postavy a pokud umře některá z hlavních, můžete se spolehnout, že ne na dlouho. Buď z ní bude upír, nebo ji někdo, nejčastěji "všemocná" čarodějka Bonnie oživí, nebo ho nějak postupně navrátí z "druhé strany" a to i když už se v seriálu jeho reálné tělo stihlo rozložit v zemi. Příběh je taková novodobá verze Beverly Hills, kde tak nějak chodil už každý s každým, kde si upíři přes veškeré své schopnosti radši textují a volají chytrými mobily a kde ani mystickým postavám, které se proberou po sto letech zpátky nedělá problém řídit auto a ovládat moderní technologie. Občas je nějaký školní ples, či něčí oslava narozenin, kde se vždy něco zvrtne někdo umře atd. Zápletky se postupně stávají čím dál nesmyslnějšími a děj tak nějak předvídatelnějším, přesto můžu říct, že se na to kouká docela dobře, pokud to celé člověk bere s naprostým nadhledem jako oddychovku a nic od toho nečeká.

• 24.6.2016  10:50
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

Svět jak ho známe zmizel, civilizace je zničena. Po rychlém rozšíření smrtelného viru se většina obyvatel Země proměnila v krvežíznivé zombie. V atlantské nemocnici se probouzí nic netušící šerif Rick Grimes z kómatu, během kterého prospal vše co se v minulých měsících událo. Zdálo by se, že vržen do strašlivé reality, kdy všichni, které znal, především pak jeho žena Lori a syn Carl zmizeli a z města se stalo jen pohřebiště plné chodících a věčně hladových mrtvol, nemůže dlouho přežít. Opak je však pravdou. Po setkání s Morganem, který mu pomůže celou apokalypsu pochopit se vydává hledat svou rodinu a to se mu jak zázrakem skutečně podaří. Najde je v kempu v lese spolu se svým nejlepším přítelem Shanem a dalšími přeživšími. Tím ale celý příběh teprve začíná. Rick se brzo stane přirozeným vůdcem skupiny,, která se po ataku zombie vydává hledat bezpečné útočiště. O hledání bezpečného místa, kde by i přes všechno mohli alespoň trochu v klidu žít je vlastně celý seriál. Složení skupiny se postupně mění, lidé umírají i přicházejí nové postavy. Po možná trochu pomalejším začátku mě seriál strhl atmosférou světa kde nejen mrtví jsou hrozbou. Skupiny přeživších spolu navzájem bojují o jídlo, vodu a bezpečí. Nikdo si nemůže být jistý tím, co se stane v příštích minutách. U postav, které vidíme od začátku, především Rick, Daryl a Carol zažíváme přerody jejich původních charakterů, spolu s tím, jak příběh graduje. Nebo jen boj o život odkrývá to, co v nich vždy bylo ? Celou dobu vidíme všudypřítomné potácející se "chodce" ( zajímavé je, že že každá skupina přeživších, kterou v seriálu uvidíme je nazývá jinak ) a trosky toho, co bývalo civilizací. Narychlo opuštěné domovy lidí, torza budov, opuštěné obchody, to vše je cílem výprav za jídlem a věcmi potřebnými k běžnému životu. Čeká nás spousta dějových zvratů, smrtí, krve a vyhřezlých střev. Hlavní dějovou linkou je příběh Rickovy skupiny a jejich snaha najít bezpečí a zůstat spolu z každou cenu, proti všem nepřátelům, ať už mrtvým, či živým.

• 24.6.2016  10:48

Nevím, jak se bude dál vyvíjet linka Aryi, ale i když jsme ve fantasy seriálu, tak aspoň trochu držet se reality v některých bodech by neuškodilo. Arya je zřejmě nezničitelná, nesmrtelná a nezranitelná. Působí to bohužel komicky.

• 24.6.2016  10:44

Za mě určitě nejlepší díl téhle série a jeden z nejlepších v seriálu vůbec. Krásně zpracované jak bitva o Meeren, tak o Zimohrad. Sice předvídatelný výsledek, ale co na tom, nečekala jsem žádný dějový zvrat, takže jsem naprosto spokojena.

• 24.6.2016  10:41
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Děj seriálu na motivy knihy George R.R. Martina nás přivádí na kontinent, kde roční období trvají celá destiletí, a kde zima znamená dlouhé roky, někdy i celý lidský život uprostřed tmy a sněhu a mrazu. V Západozemí je spojeno v jeden svazek Sedm království, sedm mocných rodů, z nichž každý vládne svému území pod vedením krále, sídlícího v Rudé Baště v Králově přístavišti. Sever je vysokou zdí oddělen od světa, ve kterém žijou kmeny Divokých a odkud hrozí příchod nemrtvých. Na zdi slouží svou hlídku muži, kteří se pro tento úděl někdy rozhodnou dobrovolně, někdy je tam vyšlou jejich rodiny, jindy je to jejich trestem či vyhnanstvím. Děj seriálu začíná za vlády krále Roberta Z rodu Baratheonů, jeho ženou je Cersei z rodu Lannisterů. Vládcem se stal po občanské válce, a zabití Aerona z rodu Targaryen tzv. Šíleného krále příslušníkem své královské gardy, Jaimem Lannisterem ( bratr Cersei ) Jeho dvě tehdy malé děti Viseryse a Daenerys Targaryen věrní zachránili a odvezli za moře. Viserys jako dospělý provdá svou sestru vůdci silného kmene divokých nájezdníků Khalu Drogovi, aby si tak zajistil jeho pomoc při dobytí Sedmi království, kde chce získat zpět trůn svých předků. V Sedmi královstvích Robert Baratheon ( spoiler ) umírá na lovu a na trůn má usednout jeho následník, mladý princ Joffrey, kterého také čeká manželství se Sansou, dcerou Neda Starka, strážce Severu, jenž se má stát jeho pobočníkem. Stačí však málo a věci se zvrtnou, bitva mezi rody začíná a je plná vášní, intrik, nečekaných smrtí i nečekaných spojenectví. Zatímco za Úzkým mořem se Daenerys Targaryen narodí 3 draci a její příběh se začne odvíjet ( spoiler ) po smrti bratra i muže úplně jiným směrem, stále však s vidinou, že získá armádu, která jí pomůže dobít Západozemí a usednout na Železný trůn, rody západozemských lordů mezi sebou vedou urputné boje a zrazují se navzájem, a ze světa za Zdí zatím přícházejí Nemrtví a dlouhá, neúprosná zima se blíží. Spletitý příběh, který oproti knihám seriál nabízí v osekané verzi, kdy sledujeme především osudy Daenerys, a postav z rodu Baratheon, Lannister a Stark a případně vedlejších postav, s nimi souvisejících. Drsné fantasy kde nikdo si nemůže být jistý ničím se po 4. sérii trochu mění v často bohužel až příliš zjednodušený příběh s občas naprosto nelogickými zvraty, zvláště v 5. a 6. sérii, kdy už se scénář neřídí přesně knihou a autoři improvizují. Oproti knižní předloze tak často umírají postavy, které jsou v knize ještě živé a či se zcela mění jejich dějová linka. Bohužel některé nelogičnosti ubírají seriálu na dramatické reálnosti a syrovosti, kterou oplýval v prvních sériích a někdy ( např. linka Aryi Stark ) působí až směšně. Stále je to ale rozhodně seriál, který nenudí a má ještě hodně co nabídnout.