Aileena

Aileena

Alena Adamcová

okres Praha

0 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2
  • 8.5.2020  14:51

  Skvělá šance na dobrou pohádku zabitá minimalistickou stopáží, nebo možná leností tvůrců dovymyslet dobrý konec. To už se dnes nikdo nedozví.

  • 25.8.2019  17:25

  Pro romantické dívky a ženské v domácnosti.... "Žehlil jsi někdy? Nežehlil!" :-D

  • 24.6.2019  20:57

  Takové kritiky na docela sympatickou letní komedii. Začínám být alergická na poznámky o vykrádání nápadů a plagiátorství typu: Je to jako S tebou mě baví svět (a to jen proto, že je téma "otcové s dětmi") nebo je to jako Rafťáci (a to jen proto, že se film také odehrává "na vodě")... Zajímalo by mne, jak by tito "posuzovatelé" sami sršeli vtipem a originalitou.To už aby se na to všichni rovnou vyflákli, protože veškerá témata už tu stejně někdy byla ne?!? Zlepšovat je vždycky co, ale v porovnání s trapnými Kameňáky a zoufalýma nevěstama jsou Špunti docela trefa.

  • 28.10.2018  13:10
  O Šípkové Růžence (TV film) (2006)
  ****

  Nemůžu si pomoct, ale pohádku jsem viděla asi po třetí a s každým dalším shlédnutím se mi líbí víc. Svou úlohu určitě hrají dobře obsazené postavy, ale ani verše mi nevadí. Naopak, alespoň je to zase jiné a za mne lepší, než mnohá "moderní" díla.

  • 9.9.2018  14:10

  Čekala jsem naprostou kravinu, ale nakonec docela příjemně překvapilo. Píší na základě skutečných událostí, tak by mě docela zajímalo, co filmaři přibarvili a co byly true events... Nicméně poctivé tři si u mne zaslouží za několik napínavých zvratů - zkrátka dobré. P.S. Kdo proboha píše ty komplet obsahy filmů, včetně závěru ve třech odstavcích, místo třířádkové upoutávky!?!

  • 27.8.2018  15:23

  Milá romantická komedie, postupem času jsem přidala hvězdu. Důvod: Viděla jsem bůhví pokolikáté a stále pobaví a rozesměje. Odreaguji se, a to je to, co po filmu tohoto žánru chci. Bullock mám ráda, Granta zrovna nežeru, ale tahle postava mu zkrátka sedla. Herci i humor jsou otázkou vkusu a názorů a mě tento "balíček" zkrátka sedl.

  • 7.11.2017  17:58

  Mohl to být velmi zajímavý a přínosný kinematografický počin, kdyby tvůrci nepředpokládali, že divák buď zná, nebo se dodatečně seznámí s fakty celého příběhu Olgy H. Já viděla nejdříve film a až následně otevřela wikipedii se spoustou dalších odkazů. Teprve poté jsem plně pochopila věci a souvislosti, které mi při sledování filmu bez předchozích znalostí unikaly a nedávaly smysl. Po cca 2hodinovém průzkumu faktů bych si dokázala představit, daleko výstižnější film s ukázkou souvislostí pravděpodobné situace v rodině, psychicky nemocné a přitom inteligentní Hepnarové a tehdejší společenské a politické situace v ČSSR. Skutečně velká škoda. P.S. Šárku Vaculíkovou mám docela ráda, ale tady někdy tak monotóně a rychle "mlela" delší dopisy či monology, že jsem měla co dělat, abych všemu plně porozuměla.

  • 13.5.2017  11:46

  Jedna z "lepších" relaxaček k žehlení... Miluju koně, takže ode mě ještě hvězda k dobru za ně.

  • 4.4.2017  19:24

  Že by mě film až tak úplně oslovil, říct bohužel nemůžu. Chyběla mi větší motivace agenta k naprostému splynutí s Yakuzou. Nevím, zda by agent během relativně krátkého času zapomněl, že je agent a začal brát mafii jako skutečnou rodinu...? Přiznám se, že jsem rozčarovaná i proto, že se mi nepodařilo objevit verzi, kde by se někdo namáhal s alespoň hrubým překladem japonštiny. Když se mezi sebou baví postavy japonsky a fakt nemáte páru o čem, začne vás to po čase, docela prudit - škoda. Za mě slabší tři. Zájemcům o téma tajného agenta infiltrovaného do mafie hraného V. Mortensenem bych doporučila nesrovnatelně lepší Východní přísliby.

  • 1.3.2017  11:42

  Přišlo mi to hodně zjednodušené, takové odfláknuté z hlediska skutečných událostí a životopisu dost nepřesné. Oproti úvodu nepochopitelně stručný závěr - už aby to bylo za námi... Takový bohatý a kontroverzní příběh by šel určitě zpracovat i mnohem lépe. Toto mi přišlo, jako povinný referát (něco o tom tedy napíšu, ale vlastně mě to nezajímá). Obsazení to trochu zachraňuje, ale z mého hlediska nevyužitý potenciál... Slabé tři.

  • 23.1.2017  16:25
  Alex & spol. (TV seriál) (2015)
  ***

  S přihlédnutím k cílové skupině, pro kterou je seriál určen to docela jde. Jistě, občas přehnaně naivní a ohledně chování puberťáků k rodičům, obávám se, zcela nepravděpodobné, ale jsou i podstatně horší pořady, u kterých naše děti mohou trávit svůj volný čas.

  • 14.1.2017  09:41
  Friends (TV seriál) (2013)
  ***

  Přidávám se k připomínce, že seriál je určen především pro děti a těm se líbí. Jak by to asi dopadlo, kdyby děti hodnotili filmy pro dospělé? A upřímně jsem viděla i mnohem horší dětské pořady...

  • 8.1.2017  16:22
  Jak chutná láska (TV film) (2002)
  ****

  Ani před patnácti lety a ani odstupem času a (až na výjimky) sestupnou tendencí českých pohádek opravdu nechápu zdejší kritiku! Hodnotíte televizní pohádku a ne hollywoodský thriller proboha... Jak chutná láska je velmi příjemná pohádka, kde vše fuguje jak má. Jestli pokulhává technické (řemeslné) provedení nehodnotím, stejně tak, jako tyto věci nehodnotí děti. Ano, asi by šlo natočit lépe, ale i tak je to na pohádku pro děti více než dostačující. Příběh lásky, napraveného zla a na hodinovou stopáž dost děje, za mě by takových mohlo být víc.

  • 2.1.2017  16:31

  Předvídatelná romantika alá Rosamunde Pilcher. Žádné propracování a spousta nesmyslů, takže nic pro fimové fajnšmekry či odborníky z koňského prostředí. K zabití času či jako kulisa k domácím pracem pro ženy či dívky, byly natočeny už ale i horší věci...

  • 31.12.2016  11:27
  Flicka 2 (2010)
  ***

  Možná mám "výhodu", že jsem neviděla jedničku a tudíž nemůžu srovnávat... Když vezmu jako cílovou skupinu dospívající dívenky milující koně, tak na to docela šlo koukat. Nepřekvapilo, výrazně nezklamalo - v podstatě splnilo očekávání. Pěkná zvířata, krásný exteriér - do toho se dnes filmařům moc nechce, tak proč neocenit snahu... ;-)

  • 18.6.2016  21:18

  Film se skvělou atmosférou a perfektními hereckými výkony. Osobně mě všechny postavy moc bavily a ani chvilku jsem se nenudila. Téma možná tisíckrát omleté klišé, ale velmi dobře zpracované. Romantika, humor i kapka dramatu vše ve správném poměru. Na to, že jde o "vztahový" film s ne úplně krátkou stopáží se stále něco děje a rychle to uteče. Za mě bez diskuze pět a ráda se podívám znovu.

  • 11.4.2016  17:50

  Přišel, viděl, nepochopil... Omlouvám se, ale pravděpodobně jsem viděla jiný film, než ostatní... Jeden z hrstky filmů u kterých stále čekám co z toho nakonec bude (musí přeci něco přijít, tohle není možné) a ono nic. Nic nepřijde, nic se nestane konec vyznívá zcela do prázdna... Nesmyslně dlouhé dialogy o ničem snad možná jen o naprostém nepochopení. Navrch nepřirozené, (nedokážu si představit, že by takhle mluvila nějaká letitá partnerská dvojice, Trapnost z každé věty přímo čiší... Pokud je pointa pokrytectví a parodie na život - nepotřebuji kvůli ní trávit 120 minut před obrazovkou (a v kině už vůbec). Díky, ale i jednou bylo moc. Dvě jen za herecké výkony, hodnotit příběh, byla bych na nule...

  • 16.2.2016  17:18

  Docela milé překvápko. Tím nechci říct, že jde o dílo, které by nějak výrazně vybočovalo z naivní romantiky paní Pilcher. Scénář by zajisté snesl mnohá vylepšení, ale příběh má alespoň nádech reálnosti (když občas zavřu obě oči ;-)), na představitele hlavních rolí se dá i koukat (narozdíl od některých jiných ze stejné dílny) a děj má i pár zvratů. Dámy vypněte veškerá očekávání, zapněte žehličku, pošlete chlapy ven a zpříjemněte si povinnosti... ;-)

  • 13.2.2016  17:25
  Summerhill (TV film) (2008)
  ****

  Určitě stojí za shlédnutí. Námět: 100%, scénář 50% - určitě by to šlo i lépe. Ale objektivně shrnuto už za ten myšlenkový přínos rozhodně čtyři ****.

  • 20.1.2016  19:47
  Dům na pobřeží (TV film) (1996)
  *

  Tak tohle bylo hóóódně slabé. Kriminální zápletky R.P. fakt nejdou. Vymyslí si záhadné vraždy a ve finále je úplně vynechá, jako by vůbec nebyly??? Rozhodně by se měla držet své naivní romantiky. Naprosto šílené dialogy, o přitažlivosti hlavních hrdinů se také nedá mluvit. Doktor z hor fakt není prototyp romantického hrdiny... Celkem vzato naprostá devadesátiminutová ztráta času. Ani to žehlení s tím neubývalo. Jedna za odvahu, že do takového nesmyslu vůbec někdo jde...

  • 17.1.2016  15:45
  Mezi vlky (2011)
  ****

  Dobrý námět, sprasenej scénář, pár zbytečnejch postav, pár dialogů o ničem, výborný L. Neeson. Jak už někdo poznamenal, film by byl lepší na způsob Trosečníka, tzn. sám hlavní hrdina mezi vlky. O konci se zmíním jen v tom smyslu, že mně takovéhle open-endy nesedí, ale někomu třeba naopak... Čtvrtá hvězda u mě, protože konečně zase někdo šel do exteriérů, ale ani ty nebyly žádná velká lambáda... Myslím, že z celého námětu šlo vytěžit podstatně víc.

  • 14.1.2016  15:18

  Možná jsem měla náladu na sladký idealismus, ale tento díl mi nepřišel zase až tak tragický, jako některé jiné. Ano všechny hlavní postavy by měly mít svatozář, ano v praxi je to naprosto nepravděpodobné, ale o tom prostě R.P. je. Kdyby na to nikdo nekoukal, tak by to televize nekupovali a nevysílali, ať už je to pro náročnějšího diváka jakkoliv nepochopitelné... U této paní víte, do čeho jdete, takže pokud to není Váš šálek čaje, prostě nepouštějte a nekritizujte... Na odpočinkové žehlení dobrý... ;-)

  • 17.12.2015  12:28

  Po delší době film, který se mi vážně líbil. Ani chvilku se nenudíte, děj má spád a líbil se mi oproti jiným názorům i konec. (Možná právě proto, že jsem díky některým komentářům zde, čekala katastrofu ;-)) Našlo by se pár drobností, ale to už bych zacházela do rejpavých detailů. Ostatně co je dokonalé a je to "jen" film, v tomto případě (a za mne) určitě povedený.

  • 29.11.2015  12:52
  Kolotoč života (TV film) (1994)
  ***

  V té hromadě balastu od paní R.P., se tento řadí ještě k lepšímu průměru. Pokud máte náladu na naivní romantiku, dá se to.

  • 18.9.2015  21:51
  Dárek (2015)
  ****

  Za sebe taktéž rozhodně doporučuji. Inteligentní snímek nechávající spoustu prostoru k vlastní fantazii a zamyšlení. Rozhodně bych ho neoznačila za mystery, ale to už je nešvar dnešní doby (dáme tam všechny tituly žánrů, tím se nic nezkazí). Kdo mi chce namluvit, že předvídal závěr od začátku, nemusí se snažit - neuvěřím. Možná tak v hodně obecné rovině, ale to už je na jinou diskuzi. Za mě čtyři a půl a klobouk dolů před J. Edgertonem.

  • 27.8.2015  19:14

  Neskutečně nereálné od začátku až do konce. Fakt jsem měla náladu na romanci, ale takováhle stupidita, kde nebylo domyšlené absolutně nic... Úplně a zcela sám starý pán na farmě, nejenže se stará komplet o ovce, ale ještě vyrábí sýry? Pravděpodobně super výkonný superman, který ještě v závěru bez diskuze přijme, že jeho skorozeť opustí jeho dceru a nastěhuje si ho na svou farmu s novou holkou. Dva netrénovaní laici bez problémů zvládnou stříhání ovcí a výrobu sýrů na první pokus... K tomu naprosto (s odpuštěním) debilní dialogy a tím radši končím nebo bych nedala ani tu jednu, pravděpodobně za prostředí...

  • 14.6.2015  15:45
  Talisman (2012)
  ***

  Dokud Efron nedostane jinej dabing a nepřestane vypadat o deset let mladší, nebudou mi k němu chlapské role prostě sedět. Ale jinak dobrá oddychovka.

  • 8.5.2015  12:26

  Nechápu tu vlnu kritiky. Zdá se mi, že spousta lidí si neuvědomuje na jakou cílovou skupinu jsou pohádky prioritně zaměřeny. Musím souhlasit, že některé pohádkové výtvory jsou děs běs, převažuje kvantita na úkor kvality, ale tak je to dnes téměř všude. Toto dílo bych ale do odpadu ani podprůměru rozhodně nezařadila. Má to příběh, různé charaktery, dobro a zlo (druhé jmenované v umírněnější o to však dnes rozšířenější podobě), také zde kritizované poučení, které však do pohádky jaksi patří a k tomu jako bonus příjemné pohádkové písničky a hudbu. Umíte to lépe? Tak přestaňte kritizovat a ukažte se. Vždyť v dnešní době může napsat dobrý scénář opravdu každý!

  • 1.3.2015  16:59

  Za mne těžké zklamání. Zasmála jsem se snad dvakrát. Každý jednotlivý díl je vtipnější než těch 85minut filmu. Místy například za přítomnosti delfína mi to hlava vážně nebrala. Takže mám z celého filmu pocit, že někdo ukradl tajný recept s humorem...

  • 21.2.2015  15:05
  Znamení koně (TV seriál) (2011)
  ****

  Proti první řadě nemám vážnějších námitek, i když osazenstvo na svatbě, které předpokládalo všeobecné usmíření mi taky až tak úplně nesedlo, ale dejme tomu. Oproti tomu zatím viděné díly druhé řady mě nenadchávají ani trochu. Lukáš se nevím proč nakonec přeci jen trhl od rodinného podniku, veterinářka Bety opět úřaduje, i když její výkony nebyly kdovíjak pesvědčivé a další a nejasnosti. Navázání mi přišlo celé nějak umělé, nepřirozené, ale ještě není všem dnům konec, tak se necháme překvapit...

<< předchozí 1 2