Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

Můj nejoblíbeněji animák vůbec, čtyřka byla nápaditá, zábavná a opět jsem uronila i slzu. *****

Léto 84 (2018)

Skvělá retro záležitost na dlouhé večery, pecka! Bavila jsem se od první minuty. Tohle je přesně ten film na který se za pár let znovu ráda podívám, vtipná retro teenage- kriminálka jak se patří! *****

Všechno bude (2018)

Čekala jsem od toho rozhodně víc a moc nechápu, proč zrovna tento film dostal takové ocenění. Herci jsou fajn, víc výrazný mi rozhodně přišel Tomáš Mrvík, než Uher. Eliška Křenová je velice nadějná herečka a čekám od ní do budoucna nějakou pecku. Ten děj mi přišel takový "nuda v Brně", nic překvapujícího ani vtipného. Tedy těch vtipných momentů, tam bylo opravdu málo (na mě)… **

Temné léto (2019) (seriál)

Úžasný seriál, který utekl raz dva až mi to bylo líto... Sledovat jak jsou lidé v takovéto situaci nepředvídatelní. Musím uznat, že některé scény byly hodně napínavé a člověk ani nedutal, já se rozhodně bavila! *****

První člověk (2018)

Sice poměrně technický film, což jako holka s pipinou moc nevyhledávám. Ale! Raketa sem, raketa tam, Ryan Gosling mě do všeho vtáhl bez ohledu na moje přirození. Je jedno jestli rozumíte raketám a vesmíru, tady je to stejně o něčem jiném. Neil Armstrong musel být neskutečně cílevědomí srdcař, který věděl co chce a jak toho dosáhne. Měl velkou odvahu a píli. Závěrečná scéna na měsíci byla pomyslnou třešničkou na celém snímku. Nebylo to totiž o tom, kdo je kde první, ale o lidském smíření a lásce, které si za život všimne velice málo lidí a kterou dokážou ocenit i když ji už nikdy nemohou vzít za ruku. Hudba podtrhla vše, co mělo být řečeno a já jsem byla opět emocionálně vyždímaná. Můj adept na Oscary 2018! *****

The Haunting (2018) (seriál)

Naprostý skvost, emocionální orgazmus a podmanivý - vztahující příběh. Skvěle zahrané a hudbou podtrhnutý příběh jedné roztomilé rodiny. Bulela jsem jako želva snad u každé scény. The Haunting of Hill House bude už navždy v mém srdci. Díky Miku Flanagane!!! *****

Děsivé dědictví (2018)

Celou dobu pecka, ale co ten konec? Smálo se celé kino... Toni Collette skvělý herecký výkon.

Dukla 61 (2018) (TV film)

Musím to napsat hned na začátku, na české poměry velice slušné. Udělala bych z toho jeden ucelený film a dala to do kin. Když vidím jaký "hovna" "český" se tam poslední dobou hrajou - Dukla 61 by byla pro kina to pravé. Oskar Hes mě mile překvapil, vypadá to na velice nadějného herce - ještě o něm určitě uslyšíme. Každopádně Martha Issová naprostá bomba, role jí byla přímo ušitá na míru, zahrála to peckově. Dukla určitě stojí za to, už jen z toho důvodu, že si uvědomíme, jak důležité je mít a dodržovat pravidla a nechovat se kvůli prachům, jako nezodpovědný "kokoti ever" - aneb za vše mohla lidská hloupost.

Nepřátelé (2017)

Nádhera, nádhera a skvost - to je Hostiles. Životní výkony Christiana a Rosamund a to bez debat. Věřila jsem jim totiž úplně všechno a to je právě ta pravá filmařina. Ukaž příběh a vžij se do něj, jako by si to zažíval/la ty sám/a. Na film nezapomenu, prožívala jsem s nimi každou minutu a velice mě potěšil konec, mám totiž ráda, když jsou lidí spolu, protože by nikdo neměl být sám!

Hodiny (2002)

"Leonarde, dívat se životu do tváře, stále se dívat životu do tváře. Pamatovat si jaký byl a nakonec ho pochopit. Milovat ho jaký je a pak, ho ukončit. Leonarde, věčná jsou společná léta, věčné naše časy, věčná láska. Věčné ty hodiny." Virgine Woolfová.