DA_NO

student

<< předchozí 1 2
    • 2.9.2018  19:20
    Jan Palach (2018)

Jan Palach je velmi překvapivý snímek, který absolutně předčil očekávání. Ani zdaleka to totiž není rutinní životopisný film, ale dobové drama, které zaujme, spíše než samotným Janem Palachem, znázorněním doby. Tvůrci totiž perfektně vykreslují atmosféru doby plné nadějí a následné zklamání z vývoje, pocity postav a jejich strachy. Ale i Jan Palach je jako postava popsán velmi reálně a uvěřitelně - má svoje chyby, jeho činy i motivace k nim jsou velmi pochopitelné. Jde tady ale zejména o pocity, na které se film soustředí. Jeho pocity i pocity dalších postav výborně podkreslují skvělou atmosféru a jsou velkým tahounem filmu, který těmito klady perfektně funguje jako celek a působí tím pádem nejen jako ilustrace života důležité postavy z českých dějin, ale i jako ucelený příběh, který by se dal sledovat i bez znalosti samotného Palacha. Bohužel se ale z formální stránky jedná stále jedná o průměrný český film, který má na světovou úroveň dost daleko, ale i tak klady rozhodně převažují. 75%

• 28.8.2018  20:57

Mamma Mia 2 je určitě zábavný film, přesně vytvořený jako letní oddech. To je ale bohužel všechno. Film sází na to, že je naprosto oddechový, nenáročný, tudíž se při něm nemusí absolutně vůbec přemýšlet, plus samozřejmě na ty písničky, se kterými je ale jeden zásadní problém. V minulém díle tvůrci ty největší hity vyčerpali, a tak tentokrát sází na ty méně známé, které ale nejsou ani zdaleka tak povedené a hlavně jejich zasazení do děje není dobré, jelikož do něj ani zdaleka nezapadají tolik jako v prvním díle. Film prakticky obsahuje zápletku, která by se dala shrnout do jedné věty, se starými postavami pracuje skvěle, pouze zamrzí velké opozadění některých z nich, s novými je to ale horší - zejména babička je velmi nepovedená postava absolutně neodpovídající svému věku - vážně nevypadá jako babička a téměř prababička, a k tomu ještě docela dost nechutná. Naopak mladší provedení starých postav je skvělé a celkově celá zápletka z minulosti je výborná a v mnohém film pozvedavá nahoru, narozdíl od té současné, která ho dost potápí. 66%

• 12.8.2018  13:50

Ant-man and the Wasp je po Avengers: Infinity War a dalších monumentálních Marvel filmech posledních let velmi komorním filmem, ve kterém na rozdíl od výše zmiňovaných nejde o záchranu  planety a vesmíru, ale o sjednocení rodiny. S tímto tématem měl film neskutečný potenciál, ale kvůli následujícím nedostatkům ho film zdaleka nenaplnil. Zejména hodně kopíruje první díl - to, co bylo v prvním díle vtipné, se zde snaží udělat ještě vtipnější (např. Michael Peña), některé zvraty ve filmu jsou extrémní klišé (např. útěk z vazby pomocí sponky v puse), ale hlavně, postavy jsou šíleně nesympatické. Michael Douglas je otravný starý dědek, Evangelina Lilly působí namyšleně a záporačka je postava absolutně bezcharakterní a nevýrazná. Na druhou stranu,  chemie mezi hlavními postavami stále funguje, film je chvílemi docela dost vtipný, ani chvíli nenudí a také velmi zajímavě navazuje na předchozí i (podtitulkovou scénou) na další díly. 64%

• 29.7.2018  15:19

Problém filmu je, že všichni očekávali pokračování jedničky. A to se jim očividně také dostalo, ale pouze z jednoho pohledu. Z toho druhého se lidem dostal film, který se jedničce podobá velmi málo - například se vlastně už nejedná o příběh o superhrdinské rodině, ale spíš o světě plném superhrdinů. Ale hlavně, zatímco první díl měl naprosto ojedinělý příběhový rámec, dvojka je sice kvalitní, ale neoriginální animák se známým rámcem. To je také příčina toho, že příběh je v některých místech dost předvídatelný - například skrytá identita zaporáka je už od první chvíle jasná. Záporák je také v tomto filmu dost upozaděn a není ani zdaleka tak propracovaný jako v původním filmu - motivace není ani zdaleka tak zajímavá, charakter je téměř nulový, nějaká backstory vůbec neexistuje. Při takovýchto podmínkách byste ale očekávali, že film se bude tedy soustředit na hlavní postavy, na které jste se tak dlouho těšili. Ty ale nedostávají dostatek prostoru, jelikož velkou část dostávají postavy nové - noví superhrdinové atd., kteří se však postavám starým nemůžou ani zdaleka rovnat. Ale i přes toto množství výtek se stále jedná o nadprůměrný animák s množstvím skvělých momentů, dělaný však ve stylu dnešních animáků, a tak se nemůže svému předchůdci, který před 14ti lety ukázal úplně nové možnosti animované tvorby, ani zdaleka rovnat. 76%

• 4.7.2018  19:05
    Deadpool 2 (2018)

Jednička byla něco nového a velmi originálního. Tvůrci proto měli těžkou úlohu, jelikož udělat takový boom podruhé by vyžadovalo vymyslet něco úplně nového, to by ale zklamalo fanoušky prvního dílu, a tak zvolili cestu mnohem očekávanější - udělat první díl, akorát větší. A překvapivě to funguje, i když kopírování původního filmu je v některých momentech vážně znát (např. scéna s dorůstáním nohou nebo retrospektivní začátek). To se ale týká hlavně vtipů a struktury děje. Z pohledu děje a postav je to ale film úplně jiný. Na rozdíl od prvního má trochu emocí a postavy mají mnohem vykreslenější charakter. To způsobuje, že snímek nevnímáte pouze jako smršť povedených vtipů, ale i jako ucelený příběh, který má nějaký smysl a že si po odchodu z kina neřeknete, že to bylo vlastně úplně bez příběhu. Tento pocit je také umocněn tím, že film má propracované postavy. Staré postavy jako Colossus jsou probrané více do hloubky, i Deadpool jen nehláškuje a spousta jeho momentů se vám zaryje do paměti, ale hlavní jsou nové postavy. Domino zaujme už svými zvláštními (a velmi originálními) schopnostmi, Cable je už postava méně zajímavá, ale aspoň s dobrou backstory, X-Force je nejlepší superhrdinský tým všech dob, ale hlavně záporák je zajímavá postava (kolik dětských zaporáků existuje?) a druhý záporák svým účinkováním výrazně potěší. Pocit z nového Deadpoola je tedy výrazně lepší než z prvního, možná ale také kvůli tomu, že člověk ví co čekat. 86%

• 26.6.2018  22:33

Očekávání byla vysoká a zklamání je tedy ještě větší. Film již nepřináší nic nového jak Jurský svět z roku 2015 a v mnoha ohledech svého předchůdce kopíruje - opět umělý dinosaurus atd., vše se ale snaží, snad jako každé pokračování, udělat mnohemn monumentálnější, větší. Takže více akce, napětí, emocí, ... Přitom ale zapomíná na nejdůležitější aspekt - příběh. Ten obsahuje mnoho logických chyb, ale hlavně odbočuje od tématu původních filmů - neklonují se pouze dinosauři, na ostrově se odehrává jen asi 1/5 filmu a na rozdíl od starších filmů má jasného lidského zaporáka. Snímek také zahazuje potenciál charakterů z Jurského světa, kdy například ze zajímavé Bryce Dallas Howard, upjaté ženy vnímající pouze čísla, udělají dinosauří aktivistku a klasickou dokonalou ženu. Nové postavy nemají už vůbec nic do sebe, například Maisie je klasická klišé dětská hrdinka, až trapně nebojácná a záporák je nudná postava bez charakteru, zajimavé motivace (prachy, prachy, prachy) i jakékoli backstory. Takže, nový Jurský svět je sice zábavný film, ale s nezajímavými postavami  a ve srovnání se staršími filmy, které kopíruje a zároveň odbočuje od jejich tématu, mnohem horší. 48%

• 24.6.2018  09:59

Definice zbytečného filmu. Han Solo: Star Wars Story se řadí mezi filmy, po jejichž shlédnutí vám, až na pocit příjemně strávených dvou hodin, nic neutkví. A to z jednoho prostého důvodu - je to nesmírně neoriginální, a tím pádem nevýrazné. Film pracuje s tím, jak se z Hana stal ten člověk, který je z něj později, jak nalézal věci, které jsou pro něj později typické, se starými motivy a postavami pracuje výborně. Problém je s novými postavami, které jsou buď nudné, nebo šíleně nesympatické. Hanova holka i záporák jsou absolutně bezcharakterní, snad jen Harrelson hraje trošku zajímavou postavu. Do příběhu se tvůrci snažili narvat toho co nejvíc, aby to ani chvíli nenudilo, ale ve výsledku to je tak překombinované, že se vám už minutu po odchodu z kina začnou slévat dějové linky dohromady. Tvůrci se snažili asi udělat další velkolepé Star Wars, ale asi si neuvědomili, že Han Solo nezachraňuje galaxii a že by se pro něj hodil spíše komornější příběh. Objevují se zde také nové věci, vychytávky, u kterých si ale říkáte, proč se neobjevili i ve starších dílech. Takže, nové Star Wars je zbytečný film s nudnými postavami a příběhem a vůbec nezapadá do Star Wars světa. 53%

• 28.4.2018  11:56

Očekávání byla sice vysoká, ale ještě větší byl strach, že to neskončí dobře - stejně jako Ragnarok a BP. A naštěstí se tak nestalo. Ten film působí v mnoha ohledech jako opak starších Marvel filmů - je zde propracovaný záporák, na kterého se film dost soustředí a který má charakter, umírá se tady... Ale hlavně - je to vážné. Já jsem očekával vesmírné Avengers 1. Ale dostal jsem vážné sci-fi drama, kde se rozebírají témata jako rodina atd. Navíc je to, díky tomu, že ty původní postavy známe už 10 let, šíleně emotivní. Ne jako Black Panther, kde jsme se seznamovali s úplně novými postavami, které pro nás neměly žádnou váhu. Tady vidíme postavy, které se, i přes staré spory, znovu setkávají, aby čelily větší hrozbě. Film byl, narozdíl od výše jmenovaných, dost nepředvídatelný, což vyvrcholilo až v konec, který nikdo nečekal. Konec pro MCU vážně netypický. Takže, Infinity War je blockbuster, očekávaný úplně jinak, s výbornou hlavní zápornou postavou a který budou vychvalovat hlavně fanoušci starých marvelovek. 98%

• 16.4.2018  07:57

Klasický případ ždímání peněz. Tohle je film absolutně o ničem, působí to jenom jako sled spousty "vtipných" situací, které můžou přijít vtipné asi 10ti letému dítěti. Hlavní motivy jsou totiž babičky a podobná "vtipná" klišé. Postavy jsou absolutně nereálné a šíleně jednoduše napsané, takže mají většinou jednu "vtipnou" vlastnost typu, že mu smrdí z podpaždí. Vůbec to nepůsobí jako ucelený film, ale spíš jako sbírka šíleně predvídaltených momentů, které spolu mají málo společného. Ale ve výsledku to vlastně nepůsobí tak špatně, je to takový oddychový film, u kterého se nemusí moc přemýšlet a ani to moc nenudí. 43% PS: Jen jsem potom večer koukal na Přelet nad kukaččím hnízdem a říkal jsem si, co se to dneska točí za filmy....

• 1.4.2018  08:57

Očekával jsem průměrný sci-fi film z postapokalyptické budoucnosti. A dostal jsem? Svižný sci-fi film s velmi dobrým námětem. Díky němu si totiž tvůrci mohli filmu dát úplně cokoliv, a pořád to nepostrádalo logiku, což využili k tomu, že film úplně přecpali ruznými popkultulturními odkazy. A to je hlavní klad celého snímku. Film na tom staví celé dějové linky, které se opravdu povedly (např. Osvícení) a které jsou na celém filmu nejlepší. V tomto ohledu film perfektně funguje. Bohužel se ale na tyto odkazy soustředí až moc, a tak jsou upozaděny jiné a mnohem důležitější elementy. Postavy mají absolutně jednotvarný a jednostranný charakter (klasický zaporák, co touží po moci atd.), v ději s vyskytujíchvílemi až uplné logické chyby a příběh je chvílemi strašně, ale vážně hodně předvídatelný (např. při hledání klíčů). Takže, nový film Stevena Spielberga je zábavný sci-fi blockuster s výbornými easter eggy, ale nudnými postavami, a chvílemi nelogickým a předvídatelným příběhem. 78%

• 12.3.2018  21:30

Chybí mi originální a zajímavé filmy s Iron Manem a Captainem Amerikou. Tohle recyklovaní všeho známého nemá absolutně čím zaujmout. Plus jsou tady nepřehledné souboje a nezajímavé postavy. Vlastně jsou postavy největší problém celého snímku. Jak to již u Marvelu bývá, záporáci jsou dost upozaděni. Jsme ale zvyklí na to, že jsou zde vyborné kladné postavy. To ale v tomto filmu neplatí. Když opomenu zaporáka, bezcharakterního černocha, který chce pomstít svého otce a zničit svět (viz. Iron Man 2 a dalších 100 filmů), přičemž to vše souvisí s otcem hlavního hrdiny, ani kladné postavy nejsou dobře napsané. Black Panther je sice postava velmi autoritativní a dokonalá, ale kvůli tomu, že nemá ani chybičku absolutně nezajímavá. Tak to pokračuje i jeho ex přítelkyní, opět silnou ženou, ale absolutně neoriginální a tím pádem nezajímavou. A vše to dovršuje Martin Freeman jako jediná bílá postava toho filmu. Naštěstí se tu našli aspoň nějaké postavy s aspoň náznakem charakteru jako T'Challova sestra nebo velitelka gardy. Je tady také jeden absolutně šokující zvrat, desivá pravda, ale ten film je tak předvídatelný, že to ani nepřekvapí. Všude to bylo absolutně precpané klišé, každý krok se dal odhadnout. Vážně mi chybí stáří známí superhrdinové. Takže, nový film Black Panther je absolutně neoriginální snímek s nevýraznými postavami a předvídatelným příběhem se spoustou klišé. 53%

• 2.2.2018  13:21

Filmů a seriálů s touto tématikou je více. Králova řeč, The Crown... A musím říct, že tento mě osobně zaujal ze všech nejméně. Chybí zde jakákoli citová stránka, film se záměruje spíše na Churchilovu politickou činnost, zatímco osobní život je dost upozaděn. Navíc vše rozebírá hrozně do detailů, takže se film odehrává během asi 20 dní a následně je to celé o Dunkerque a začátku bombardování, ale hlavní část to postrádá. Na druhé straně je tu samozřejmě geniální výkon Garyho Oldmana, což je ale bohužel asi to hlavní, co může film nabídnout a na co se soustředí. A nemůžu zde nezmínut to, že král Jiří IV ani trochu nekoktal. Takže, film The Darkest Hour je rutinní válečné drama bez špetky emocí, které je ale velmi zručně provedené a může nabídnout hlavně nerozpoznatelného Garryho Oldmana. 64%

• 29.1.2018  16:22

Tenhle film je hlavně zabavný. Chybí zde ale nějaká propracovanost, hloubka, takže divák si film sice užije, ale po odchodu mu vlastně nic v hlavě neutkví. Až na jednu věc - hudba. Na tu se totiž film soustředí a je to, co ten film táhne. Takže příběh je dost upozaděný a šíleně zmatený, protože hrozně rychle skáče, a tak působí necelistvě. Ale to celé kvůli té hudbě, protože to má být tahoun toho filmu. A také je, protože se vyloženě povedla a bez ní by ve filmu nefungovala výborná chemie mezi postavami, vizuální stránka a vlastně všechno ostatní. Takže, nový muzikál The Greatest Showman je sice neoriginální blockbuster se zmateným a nezajímavým příběhem, ale s ůžasnými, emočně propracovanými písničkami, které filmu hodně přidávají. 73%

• 12.11.2017  13:16

Jako fanouška knih Agathy Christie a později i seriálu s Davidem Suchetem mě již první zpráva o natáčení nového filmu potěšila. Zároveň jsem ale byl na pochybách, jestli si vůbec zvyknu na Poirota, kterého nehraje David Suchet. Naštěstí, Kenneth Branagh se role zhostil slušně a je možné, že jednou i dosáhne na úroveň Davida Sucheta. Krom něho jsou tu i výborní představitelé vedlejších rolí, jmenovitě například emotivní Michelle Pfeifer, která je ve finále doopravdy výborná. A také díky ní je to finále asi nejlepší částí filmu. Dále stojí za zmínku skvostná vizuální stránka, jak Istanbul, tak později samotný Orient Express a také výborná hutná atmosféra právě v Orient Expressu. Naopak, příběh je někdy dost zmatený, je zde nepřehledná akce a pro většinu těch, co znají knižní předlohu to může být trochu nudné. Takže, nová adaptace jednoho z nejznámějších románů Agathy Christie je dobře natočený film s výbornými herci a nádhernou vizuální stránkou, a i když není nějak světoborný a originální, na výlet do kina je ideální. 80%

• 5.11.2017  18:35
    Milada (2017)

Ne, není to dokonalé. V první polovině se hlavně stříhá, skáče v čase bez souvislostí, takže člověk, který příběh Milady Horákové nezná nazpaměť se musí úplně ztrácet. Je to hrozně zmatené a doplněné špatným patetickým scénářem. Ale když se děj přenese do období po druhé světové válce, najednou se všechno změní a z nudného filmu se stává docela dobré drama. Ale má to jeden problém. Všichni už dopředu ví, jak to s Miladou dopadne a tak zde nejde navodit dostatečné napětí. Ale konec je stejně velmi silný a nebýt neskutečně prkenných herců, hodnocení bych zvedl. Takže, film Milada je, navzdory výbornému tématu, průměrný film se špatným scénářem a herci, ale stále je to velmi silný film, nad kterým budete ještě nějakou dobu přemýšlet. 67%

• 26.10.2017  22:52

Je to všechno. Zábavné, vtipné, originální... Tak proč 3*? Ten film se bude lidem líbit. Hlavně těm, co nejsou fanoušky nebo neviděli původní díly. Ale mě, jako skalního fanouška Marvelu, to nepotěšilo. Ten film vyvrací vše z původních dílů, staré postavy staví do pozadí a do popředí staví nové, které ale na původní rozhodně nemají. Já očekával nostalgii, chtěl jsem vidět všechny ty postavy (já vím, za některý z nich ten film nemůže), který jsem měl rád, ale ty jsou často jednou větou zmíněny a dál tam už nejsou. Je to o něčem jiném, je to hodně vtipné a zábavné, má to výbornou zápornou postavu s výbornou Cate Blanchett (jeden z nejlepších elementů toho filmu), ale kašle to na předchozí díly, není to nějak moc emotivní, hodně tam všechno hoří, ale hlavně aby to bylo vtipné. Takže, nový Thor je kvalitně zvládnutá práce, je to zábavné a vtipné, ale překopává to předchozí díly a bude se to líbit spíše nefanouškům původních dílů. 50%

• 26.10.2017  20:53
    Jigsaw (2017)

Do kina jsem šel absolutně bez očekávání, bez znalosti předchozích dílů, a proto se mi to asi líbilo. Není to převratné, ani nějak extra originální, ale je to zábavné a ani chvíli to nenudí. Je to prostě klasický horor, kde se postavy chovají hrozně nelogicky a navíc jsou hrozně nesympatické, ale práce a chemie mezi nimi je minimálně zajímavá. Nejvíce mě ale na tom filmu potěšilo to, že je to vlastně detektivka, která vám celou dobu něco ukazuje a při finálním vysvětlení všechno převrátí. Mimochodem, to finální vysvětlení bylo nejlepší čas filmu a úplně všechno převrátila. Takže, Jigsaw není nějak moc originální film, ale jako hororová jednohubka funguje a ani chvíli nenudí. 75%

• 30.9.2017  20:54
    Wind River (2017)

Wind River má jednu obrovskou výhodu - odehrává se v zajímavém a neotřelém prostředí, a na tom staví. Lidi nemají moc představu o tom, jak dnešní indiáni žijí, ale tento film jim to představuje a v tom je nejlepší. Mimo to jsou zde výborní představitelé indiánských rolí a výborný Jeremy Renner, jehož postava si bere většinu filmu pro sebe, ale má naštěstí proč; má výborný příběh a stejně jako jiné postavy perfektní psychologii. Ten film má geniálně ponurou atmosféru a zajímavé "komorní" vyvrcholení, kdy se sice neděje nic epického, ale i tak je to zajímavé a neotřelé. Bohužel, toto finále a i jiné části filmu kazí nepřehledná akce a některé slabé chvilky, jinak je ale tento film perfektní mrazivý thriller a i když já osobně tyto filmy nemusím, tento mě dostal. 90%

• 25.9.2017  19:25

Pro znalce původního seriálu musí být tohle zklamání. Zpousta důležitých věcí je zde překopána (místo draků roboti), chybí veškerá mytologie okolo Ninjaga, většina původních postav se chová úplně jinak a dost trapně (punkerka Nya) a hlavní téma je otcovský vztah, což je vážně něco jinýho než v seriálu. Ale tenhle film nemůže přijít dobrej ani člověku, kterej neznal seriál. Hlavní zápletka se točí okolo kočky, která ničí Ninjago, humor tady funguje o poznání méně než v předchozích LEGO filmech a hrané scény jsou zde vážně trapný. Takže, nový LEGO film je oproti vynikajícímu LEGO Movie a zábavnému LEGO Batman podprůměrný snímek, který se předlohou jen inspiruje a jehož humor vůbec nefunguje. 30%

• 24.9.2017  22:54

Všechny moje obavy byly překonány. Kingsman: Zlatý Kruh je film, který sice nedosahuje na kvality jedničky, ale stále se jedná o perfektní akční snímek s perfektními akčními scénami. Je zde opět vyšinutý záporák s divnou "úchylkou" - v jedničce Valentine nemohl vidět krev, tentokrát je Poppy ujetá na osmdesátkách, což tady ještě funguje, ale pokud tohle zopakují v potenciální trojce (prosím, ať vznikne!) a ještě to znásobí, už by to fungovat nemuselo. Bohužel zde chybí nějaká ikonická akční scéna jako v jedničce (kostel, hospoda), smutné je odklízení některých hlavních postav hned na začátku a mě osobně mrzí, že oživili Colina Firtha, protože jednička byla taky tak geniální proto, že zničeho nic zabila svojí hlavní postavu. Naopak od jedničky je zde výborná neotřelá dojímává scéna, potěšili některé nové postavy a hlavně "sekundární" zaporák, který je mnohem děsivější než samotná Poppy. Takže, nový film a první pokračování Matthewa Vaugna je výborný kvalitní blockbuster, který sice nedosahuje na kvality jedničky, se kterou je v mnohém podobný, ale stále má výborné akční scény, humor a postavy. 90%

• 19.9.2017  21:42
    To (2017)

Vím, že tento film za mnoho vděčí knižní předloze, ale je to geniální. Od postav, přes příběh, až po výborně hutnou atmosféru, která je v některých scénách vážně cítit. A přitom zde nejsou jen hororové scény s černým osvícením - jsou zde i humorné scény, což se u hororů často nevidí. Ten film ruší typické "zákony" hororů, jako dítě nesmí nikdy zemřít a je vidět, že maskéři si na klaunovi Pennywisovy hodně vyhráli. A mimochodem, nikoho jineho nez Billa Skarskgårda si do této role už nechci představovat. Takže, tento horor (mimochodem můj první v kině) absolutně přečkal má očekávání a je to aktuálně pro mě asi nejlepší film roku. 94%

• 18.9.2017  13:30

Nejsem velký fanoušek youtuberů. Z těch, co byli v "Nejsledovanější" jsem někdy viděl ve videu jen dva z nich a na tento "dokument" jsem se dostal omylem... A možná proto je to tak špatný. Ten film nemá vůbec základ, nemá vůbec smysl, je to jen sestříhání scén z videí těch 5 youtuberů, rozhovorů s jejich rodiči a fanoušky a videí z jejich životů. A přitom se to zde úplně nabízelo, zhodnotit plusy a mínusy youtube, natočit film o tom, proč jsou dnes youtubeři takový fenomén (ano, ja vím, je to v popisku), udělat výzkum proč a kdy a jak, ale ne, je z toho nijaký a nudný sestřih, nic neříkající a pro lidi, kteří youtubem nežijí absolutně nezajimavý. Potenciál nenaplněn, Nejsledovanější = nejnesledovatelnější. 35%

• 26.7.2017  11:41

Hned ze začátku se to rozjede, představí hlavní postavy a uvede do děje prostřednictvím "uváděcí mise". Do této chvíle to šlape a šlape. Pak se ale děj přenese na Alfu, nepřátelé zaútočí a hlavní postavy se ocitají v nesnázích, přitom si ale za většinu těch nesnází mohou sami. Jinak děj je chvílemi originální, ale převažují spíš chvíle, kde je to úplně přecpané filmovými klišé (viz. konec - co jiného by se dalo čekat?). Jak už zde bylo řečeno, hlavní záporná role k Clive Owenovi vůbec nesedí, chvílemi je to trochu hluché a příběh je někdy tak hrozně překombinovaný - viz. finální přestřelka. Je zase ale potřeba vyzdvihnout nádhernou vizuální stránku, výbornou chemii mezi Valeriánem a Laureline a konečné "detektivkové" finále, ze kterého jsem byl vyloženě nadšen. Takže, nový film Luca Bessona je příjemným odlehčujícím letním blockbusterem, který sice není nijak geniálním snímkem, ale pro výlet do kina ideální. 75%

• 25.7.2017  11:08

Je to pořád zábavné, nenudí to, ale chyby tu stejně jsou. Jednička měla ještě nějaké zákony, to se zde ale hází stranou a ožívají zde sochy, jsou zde zombie žraloci, moře se rozděluje napůl, hlavní padouch se převtěluje a takhle bych mohl pokračovat ještě dlouho. Vizuál je ale skvostný (západy a východy slunce jsou doopravdy nádherné), i příběh překvapil (nejlepší flashback mladého Jacka se Salazarem), ale jen se bojím dalšího dílu a co tam vymyslí, protože si můžou vymyslet fakt cokoliv... Nové postavy Carina a mladý Turner rozhodně nestačí na původní duo, které se doufám už příště vrátí v plné síle, plus Carina byla vyloženě nesympatická. A konec mě vůbec nedojmul. 70% PS: Český dabing je čím dál horší!

• 25.7.2017  10:06
    Dunkerk (2017)

Po formální stránce je tento film dokonalý - skvělá a věrohodná kamera, perfektní zvuk, zajímavý střih. Ale po stránce příběhové ten film... není. Ten film absolutně postrádá příběh a působí spíš jako dokument, nevyvolá emoce a i přes výborný soundtrack mě zanechává chladným. Ano, Nolan opět odvedl dobrou práci, protože režie je se scénářem minimálně dobrá, ale stejně kvůli absenci příběhu si nemůžu pomoct. Takže, nový Nolanův snímek je i přes skvělou kameru a geniální soundtrack průměrný film, ve kterém se jen těžko hledá nějaký děj. 64%

• 18.7.2017  07:57

Kdybyste zprůměrovali všechny Marvelovky, vyjde vám tohle. Typický blockbuster dnešní doby, se sympatickým hlavním hrdinou a spoustou docela inteligentních vtipů. Ale, rozhodně to není dokonalý film. Flash je místo vysokého blonďáka malý Ind, tetě May je sice 50, ale vypadá na 30 atd. Dále je tu sice příjemná, ale šíleně předvídatelná dějová linka s Tonym Starkem a nesympatická (nebo spíš - bez charakteru) holka hlavního hrdiny, která je tam podle mě jen kvůli tomu, aby tam nějaká byla (samozřejmě až na linku se zaporákem, ale nebudu spoilovat). Tak proč 5*? Z toho filmu jsem byl i přesto neskutečně nadšen. Marvel, po dlouhé době, konečně vytvořil padoucha, který stojí zato (i když by mohl dostat ještě trochu více prostoru) a ta hudba, to byla na marvelovský snímek uplná slast pro uši. Takže, jakožto fanoušek Marvelu doopravdy nemůžu dát nic jiného než 5*. 90%

• 5.7.2017  23:14

52 MFF KV. Největší klad tohoto filmu je atmosféra. Perfektně vykreslená atmosféra válečného Londýna, kdy jedna normální žena dostane práci scenáristky na válečném filmu. Tato i ostatní postavy jsou sympatické a dobře (nic výjimečného, ale ani hrozného) zahrané, nad všemi ale převažuje Bill Nighy jako herec Hillard. Film se zezačátku trochu neposouvá, ale po zisku práce hlavní hrdinky se zde objeví koncept "film o tvorbě filmu" a vše se rozjíždí. Tento koncept je ale sám o sobě zajímavý - sledovat skupinu scénáristů, jak píšou scénář k filmu, který ale musí stále přepisovat, protože jim do toho pořád někdo kecá. Takže, z mé návštěvy festivalu v KV, kde jsem za den shlédnul tři filmy, určitě nejlepší a pokud tam ještě hodláte jet, vřele doporučuji. 90%

• 30.6.2017  13:58

Bylo to skoro přesně to, co jsem očekával. Tuctový animák dnešní doby, bez jediné špetky originality, se spoustou prdění a jiného infantilního humoru, zkrátka ráj dnešních dětí, které se z tohoto typu filmů mohou zbláznit smíchy. A to se vyplnilo hned na začátku u loga Illumination, když se celé plátno zaprdělo. Samotný začátek však překvapil, okamžitě vtáhnul do děje, představil origin padoucha (který ale fakt nebyl nic moc) a novou šéfku Antipadousšké ligy. Nástup nové šéfky výrazně potěšil, ale k vývinu tohoto skvělého charakteru s obrovským potenciálem bohužel nedochází. Poté se na scéně objevuje Grůuv rozmazlený bratr, který je sice zezačátku extrémně nesympatický, později se to ale docela zlepšuje. Ale vztah mezi bratry je tak hrozně neoriginální... nerozumějí si, začnou si rozumět, nejlepší kámoši, pohádají se a nakonec si ve finále navzájem pomůžou. Ve filmu mě ale zaujala jiná, vedlejší dějová linie a to vztah Lucy s dcerami, kdy se Lucy snaží, aby ji holky braly jako skutečnou matku, což se nedaří. Z celého toho filmu mě tato dějová linka zaujala asi nejvíc. Čekal jsem, že po Mimoních tvůrci zatlačí tyto stvoření do pozadí a nedají jim moc prostoru, což taky udělali, ale z celého filmu to byl asi nejlepší aspekt. Nesnažili s nimi dělat nějaké hrozné dojemnosti, ale spíš takové "dokreslení atmosféry". A finále? Inspirace animovaným seriálem ze záporákovy minulosti pobavila a Lucy v akci byla perfektní, jinak ale nic moc. Zkrátka, Já, Padouch 3 ani zdaleka nedosahuje na kvality prvního a druhého Já, Padouch, ale zase je to uplně něco jiného než nepodaření Mimoni. 43%

• 22.5.2017  16:59

Zatímco jednička se soustředila na představení všech postav a na jejich sjednocení, dvojka se tímto již nemusí zaobírat a může plně soustředit na rozvinutí vztahů mezi jednotlivými strážci, na jejich problémy a city. Zatímco jednička byla monumentální, plná epických soubojů a cestování po celé galaxii, dvojka má "menší" příběh, necestuje po celé galaxii, ale spíš se soustředí na příběh a ne na "epičnost" filmu, což může někdo považovat za zápor, ale já osobně to považuju za obrovský klad. Film představil charaktery postav více dopodrobna, humorně, ale úžasně, potěšila hlavně nová postava Mantis a Baby Groot. Na příběhu mi dost vadilo, že byl hrozně předvídatelný, ale některé zvraty byly stejně výborný. A konec byl snad nejdojemnější z celého MCU. Zkrátka, noví Strážci opět zaváleli, dle mého i překonali jedničku, takže spokojenost! 80% PS: Baby Groot je nejroztomilejší postava od Marvelu!

• 1.5.2017  09:55

Tenhle film se prostě nesmí brát jako film, nad kterým bychom se měli zamyslet, jako nějaký inteligentní film. Tohle je zábava toho nejpopcornovějšího rázu, ani chvíli to nenudí, ale není to ničím zajímavé a nemá to moc uměleckou hodnotu. Hlavní postavy (tím myslím strážce) ujdou, některé i potěší, hlavně autista (nebo co to vlastně je) Bobby a rozesílačka nahých fotek Kimberly. Zato žlutá strážkyně Trini je taková kráva, jakou filmový průmysl už dlouho neviděl. S tím je nastejno se záporačkou - pane bože, co to mělo bejt? Vytvořím obrovský monstrum ze zlata a tím vyrvu krystal země! Hahááá. Hrozně mě iritovala rozkejvaná kamera a díky bohu Bobbymu, díky kterýmu se tu objevilo aspoň pár dobrejch vtípků. Ale jak už jsem řekl, jako zábavný film to funguje a pokud vyhledáváte vážná psychologicko-filosofická dramata, tohle se vám asi nebude moc líbit. 65%

<< předchozí 1 2