Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Krimi
  • Fantasy
  • Sci-Fi

O mně

Tři opice

   

Jsem asi spíše čtenář než divák. Knihovnu jsem si doma budoval od dětských let. Až téměř v penzijním věku jsem se rozhodl pořídit si k ní malou filmotéku, abych se mohl k vybraným filmům vracet stejně snadno jako ke knížkám. Při realizaci tohoto záměru mi byla ČSFD  platným pomocníkem a ve snaze o plné využití jejích služeb jsem se zde nakonec i zaregistroval.

  

Hvězdičky přiděluji podle celkového dojmu, na který má velký vliv přítomnost  mých oblíbených herců. O žádné „objektivní“ posouzení se nesnažím. Ve prospěch filmu se klidně nechávám ovlivnit i nostalgickou vzpomínkou na předchozí zhlédnutí. Při hodnocení jsem vůbec spíše vlídný a označení odpad se vyhýbám. Tři moudré opičky, které mám na dveřích  pracovny, mi pomáhají v  ignorování  trapné ostentativní vulgarity některých zdejších diskusních  příspěvků a komentářů.

  

Filmy sleduji převážně na 22 palcovém monitoru připojeném ke stolnímu počítači. Počítač je  kancelářský stroj z roku 2008 (Dual CPU - 2.20 GHz), který byl dodatečně vybaven tichou grafickou kartou a  zvukovou kartou s párem aktivních dvoupásmových reproduktorů (2 x 14 W RMS). V roce 2014 jsem přešel z  původních "ikspéček" na "sedmičky". V roce  2017 jsem tichý disk WD Green (instalovaný v roce 2014) nahradil ještě tišším SSD od Samsungu.

 

K nahrávání z TV používám USB tuner,  přístup na síť zajišťuje kabelové připojení ADSL2+. Získané filmy ukládám na několik externích disků, vypalování na CD či DVD už téměř nedělám.

  

Moje filmotéka nezůstala tak malá, jak jsem původně předpokládal. Protože jsem průběžně nevytvářel žádný katalog, dospěl jsem časem do stavu kdy orientace v rostoucím obsahu všech disků už byla dosti náročná. Proto jsem napsal program ListAndGo, který v úvodním okně nabízí osm tlačítek (všechny souibory, filmy, hudební nahrávky, obrázky, texty, exe soubory, zdrojové soubory typu Basic, soubory operativně zvoleného typu). Po stisku příslušného tlačítka program prohlédne předem stanovené disky a adresáře a vytvoří seznam přítomných souborů odpovídajícího typu. 

  

Další tlačítko umožňuje vložit dotaz, který je pak hledán ve vytvořeném  seznamu  souborů. Položky, které tento dotaz obsahují, program vypíše do pomocného souboru a ten požadovaným způsobem zobrazí. Požadovat lze abecední seřazení položek (včetně cesty), nebo abecední seřazení samotných souborů. Zobrazené položky (soubory) lze  přímo z programu spouštět.

  

Programem vytvořené seznamy je možné zálohovat a v záloze je možné vyhledávat i po odpojení externích disků. Tlačítko odskoku do Google, ČSFD nebo IMDb  přenáší text vybrané položky do webového rozhraní a usnadňuje tak získání doplňkových informací.

 

Program je rychlý a při hledání mimořádně účinný.  Instalace se provádí pouhým zkopírováním programověho souboru do zvoleného adresáře. Všechny zápisy program provádí jen do  adresáře ve kterém je umístěn. V případě potřeby je proto možné mít v samostatných adresářích i několik různě konfigurovaných instalací. Protože programový soubor je velmi malý a ani databázové soubory nejsou nijak velké, může být program s výhodou umístěn na přenosný flash disc a odtud také provozován.

 

 ListAndGo v. 9.7

 

 

 

 

Ovládací panel
1 bod

Fanklub

(2)

Reklama

Reklama