Strandmon

okres Hradec Králové

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 18.10.2019  21:12

Fajn western, který bohužel doplácí na svůj až debilní konec..pardon, ale jiné slovo, jak bych ho nazval jsem zde nenašel. ŠKODA

• 18.10.2019  14:59

V kategorii levných béčkových filmů nadprůměrná věc. Námět už samozřejmě otřepaný, ale mám tento druh příběhu rád a nedělá mi problém vidět ho ve více podáních, navíc některé scény mě příjemně překvapily. Vyzdvihl bych herce, protože jak záporáci (konečně žádní nazdárkové), tak hlavní hrdinové hráli dobře a je to samozřejmě jeden z aspektů, proč se na to dobře dívá. Ano, film je naivní a i když se to v nějakých scénách nedá, je lepší trochu přimhouřit očko, vypnout a užít si tohle kvalitní béčko.

• 29.9.2019  10:23

Slabší 3*, bohužel. It 1 bylo super, zajímavý příběh, krásně odsýpalo a divák si projekci prostě užil. Druhý díl se v takovém duchu nenese. 3 hodiny zapříčinily prakticky jen to, že je To zbytečně zdlouhavé. Nějaké scény mi až trochu nedávaly smysl a ve výsledku jsem si říkal proč tam vůbec byly. Celkově je to proti jedničce takové rozházené, chvilku baví, chvilku ne. Co je na filmu super, tak to jsou postavy, které jsou výborně napsané a i dialogy (hlavně v posledních pasážích) jsou zvládnuté na jedničku. Zbytek je takový zvláštní, škoda.

• 24.9.2019  14:04
    Avengement (2019)

Zatraceně, tak tohle je slušná jízda. V první řadě nekompromisní a brutální akce zdobí tohle povedené béčko s Adkinsnem, které ovšem neurazí ani hláškami a celkem originálním příběhem. Jediná škoda, že se toho v tom baru neodehrává trochu víc. Každopádně super, stojí za shlédnutí.

• 23.7.2019  16:23
    John Wick 3 (2019)

Nebylo to jen štěně..

• 3.7.2019  20:46
    Shaft (2019)

Shaft z roku 2000 je fajn, není to sice nějaká pecka, ale přesto si ho pustím rád a rozhodně zabaví. Nový Shaft je trochu o něčem jiném a podle mě zdvihl laťku zase o něco víš. Je vtipný(jakože dost), má charismatického bad ass Samuela a dokonce i slušnou akci. Rozhodně bych byl rád kdyby se nám nových Shaftů vyrojilo do budoucna jěště více.

• 10.6.2019  16:56
    Shazam! (2019)

Shazam se na první pohled jeví dobře. Příběh má super základ a postavy se zajímávě vyvíjeví. V druhé půlce se ovšem z filmu s dobrým potenciálem stává jeden velký digi bordel.

• 15.4.2019  20:57

Jedna z filmových dokonalostí. Poučná a příjemná road movie prošpikovaná skvělými hereckými výkony.

• 29.3.2019  09:40

Jako jeden z mála režiséru si S. Craig Zahler dokázal za zhruba 2-3 filmy vybudovat tak osobitý a originální styl, že se k němu horko těžko přirovnává někdo jiný. Hodně drsný, chladnokrevný až nepříjemný způsob režie a scénářů. Tím nepříjemným myslím to, že Zahler rád nabízí divákovi možnost si k nějaké postavě udělat vztah a pak jí smaže z povrchu zemského takovým stylem, že máte husí kůži ještě 4 hodiny po sledování. (např. žena v bance) K filmu: Je to nekompromisní krimi s výtečným Gibsonem, který dostal jednoznačně jednu ze svých nejlepších rolí. Závěrečná sekvence na parkovišti před hangárem je naprostá pecka, propracovaná, napínavá, nepředvídatelná, ale i přesto úplně jednoduchá a komorní. Troufnu si říct, že jsem lepší scénu dlouho neviděl. Bohužel i přesto se nezbavím dojmu, že stopáž by se dala rozhodně zkrátit. Nějaké scény jsou trochu natahované a nějaké možná až zbytečné, ale stejně jsem od nich oči odrhnout nedokázal. Malinko zvláštní jsou i dialogy. Možná by neuškodilo napsat je trochu živější, protože některé by mě později večer spolehlivě dokázali uspat. Přesto bombová kriminálka a nová režisérská hvězdička posledních let jménem Zahler, kterého bude ještě hodně zajímavé sledovat.

• 28.3.2019  11:11
    Mládí (2015)

"Takže jsem zestárl a vlastně ani nevím jak." Atmosféra švýcarských Alp a skvělá kamera vám už při prvních 10 minutách dá vědět, že tento film má neobyčejné kouzlo. Příjemné drama s neotřepaným suchým humorem, které ukazuje, jak křehké lidské dušičky pod tíhou těžkých rozhodnutí a zvláštních životních osudů praskají jako žárovky. Krásnému prostředí nahrává na centr i skvěle vybraná hudba a když k tomu přidám i super dialogy, tak je to krásný gól. Výborný je i perfektně vyvážený konec při kterém si můžete krásně zafilozofovat. S hlavní dvojkou i s Miss Universe mi bylo dobře.

• 27.3.2019  12:16

Určitě ne film pro každého a procenta tomu odpovídají, ale něco do sebe to určitě má. To intro na začátku mě upřímně celkem dostalo, bylo to originální, nápadité a přišlo mi to jako skvělý nápad. Bohužel to byla jen jedna z mála věcí, která se v první půlce povedla. 4 kundy se chovaly, tak že se to dalo jen těžko snášet, příběh se vyvíjel zvláštně, ale tak nějak se to dalo vydržet a to díky tomu, že jsem prostě čekal až nějaký ten zvrat přijde. A ono přece, v druhé půlce, když se všechno přestane tolik okecávat a soukromí začne být přežitek, tak se to rozjede takovým tempem, že jsem to ani nečekal. Je to krvavé, brutální, dialogově sprosté tak, že už jsem to dlouho u žádného filmu neviděl a všude plno trefné kritiky na dnešní sociální společnost. Moc se mi líbila i ta atmosféra Salemu, noční anarchie, každý obyvatel městečka pod maskou a naprostá bezmoc hlavních hrdinek, z kterých se ze 4 šlapek staly v průběhu filmu docela dobré herečky. Líbí se mi, že i přesto, jak je to nekorektní a sprosté, tak si z toho člověk hodně odnese. Navíc je to v dnešní době jedno z nejaktuálnějších témat. První půlka za 2, druhá za 4, takže trefím přesný střed. Btw. scéna v koupelně je pořádné masíčko.

• 21.3.2019  09:25
    Overlord (2018)

Pokusy na lidech, brutalita, zmutovaní lidé, nacistické experimenty a mordovaní nácků, jak kdyby se všechno odehrávalo na Castle Wolfenstein. Co si budeme, zvrhlejší lidské podvědomí to k těmto tématům táhne, jak kdyby to bylo zakázané ovoce a i v ideální náladě si tohle musíte užít. První půlka je malinko pomalejší, ale přesto svižná a snaží se celkem držet reálnějších obrysů. Druhá půlka už se rozjíždí takovým tempem, že se hlavní hrdinové nezastavují na žádné useknuté hlavě nebo vyteklém mozku. Prvků hororu je zde velké množství. Vyskytuje se zde absolutní brutalita, dokáže to být i strašidelné a příznivci jumpscarů si také párkrát přijdou na své. Akce je zde za mě naprosto skvělá a nebál bych se chodit pro taková slova jako dokonalá, protože třeba přestřelky jsou zde audiovizuálně tak skvěle zvládnuté, že si užíváte každou ránu. Parta hlavních postav je cool, hlavní hrdinka dostatečně sexy, záporák, který s hlavní partou konfrontuje prakticky celou stopáž je super a doktor alá Mengele s jeho zvláštními experimenty mě také bavil. Příběh mi vůbec nepřišel špatný, naopak v celku originální, zajímavý a dokonce mi to nepřišlo ani nijak dvakrát přestřelené. Nejspíš chápu, že film je ohodnocen takto, protože tohle je druh, který prostě někomu sedne a někomu ne. Já osobně jsem se takhle opravdu kvalitně dlouhou dobu nebavil. Kdybych snímku napálil plný počet, asi bych měl pocit, že jsem trošku přestřelil, ale uvidím a jestli mě to bude podruhé bavit stejně nejspíš poslední hvězdičku přidám.

• 20.3.2019  14:00

Nejhůř ohodnocený morelův film a já se ptám proč? Já se teda nenudil ani na vteřinku a Pierre mi jenom potvrzuje, že jeho akce je mi ze všech nejblíž. Klasická vyvražďovačka na začátek a nasraná postava mladé matky, kterou sice Jennifer Garner hraje dobře, ale přesto bych asi zvolil jinou herečku. Strašně rychle to odsýpá a ty akční scény mají prostě pořádnou šťávu. V tomhle případě to ohrané téma podle mě vůbec nevadí. Má to menší dírky v příběhu, ale panebože..tak trošku přivřu oči a užívám si ty akční hody a že by ten děj byl nějaký velký problém to se rozhodně říct nedá. Jediný problém filmu je konec, který vypadá jako kdyby tvůrci tak trochu už nevěděli co s tím a hrozně dlouho se rozhodovali, jak to všechno ukončit. Místo toho aby to dostalo tvrdej, ráznej knockout v podobě zabití hlavního padoucha, tak se to všechno trochu natahuje a vypadá to jako, když si přehazujete horkej brambor. To, že to je podobné jako pokračování 96 hodin je možná pravda, ale rozhodně s o dost lepší akcí a kamerou. Spíše bych to ukončil s tím, že to je o hvězdičku horší než prvních 96 hodin.

• 19.3.2019  14:30

Jestli si jdete tento film pustit s tím, že čekáte nějakou akční jízdu, tak buďto rychle změňte názor nebo si to radši nepouštějte. Jde o chlapácké drama v opravdu skvělém prostředí drsné džungle. Dlouho jsem se rozhodoval mezi třemi a čtyřmi, ale po skončení filmu jsem měl takový pocit, že to bylo takové hodně utahané. Dost hluchých míst a spousty až nezajímavých dialogů. Akce zde byla super, ale celkově bych jí v tomto filmu čekal mnohem více. Výprava je skvělá. Ben je dobrý, ale přišlo mi, že jeho role mu dvakrát nesedla a hraje spíše takového bručouna s touhou po penězích a často vás jeho rozhodování může až štvát. Exceluje Charlie Hunnam. Charismatický herec, který mě překvapuje už v několikátém filmu a začíná pro mě být tak nějak sázka na jistotu. Filmu je škoda, čekal jsem to mnohem nabitější.

• 2.3.2019  00:13
    Creed II (2018)

První Creed je pro mě naprostá srdcovka a je teda jasné, že jsem se na pokračování extrémně těšil. Od druhého Creeda jsem čekal, že to bude opět kvalitní film, ale už mě to tolik nepřekvapí jako ten předchozí a tak nějak se tento scénář konal téměř doslova. To co mě právě v prvním díle bavilo, jako bylo to první seznamování a oťukávaní Adonise s Rockym, už zde samozřejmě není a je zde i vidět změna režiséra. Všechny scény jsou nahrány malinko zdlouhavěji než u prvního dílu. Také zápasy jsou už samozřejmě hodně podobné, ovšem to se rozhodně nedá tvůrcům příliš vytknout, protože to je přece jenom prostě box. Na druhou stranu nápad přivést do děje rodinu Dragů je skvělý a film to udržuje v tempu. Morální a motivující věty od Sylvestra taky rozhodně nezmizely a tudíž máte možnost přemýšlet, což je právě to co mě hodně bavilo na jedničce. Konec taky hezký a dokonce bych se ani nebál dalšího pokračování. 73% odpovídá.

• 26.2.2019  18:56
    Kurýr (2002)

Když se řekne Statham, většinou se vybaví kurýr. A ono je proč. Statham je skvělý kurýr a tahle role mu pasuje opravdu dokonale. Film jsem samozřejmě viděl už dříve, ale vždycky si ho moc rád připomenu. Plno akce, přestřelek, dobrý záporák a celkem příjemná dvojice hlavních hrdinů. Beeson má na svědomí některé filmové pecky, takže bych možná čekal trochu méňe naivních scén, ale přecejenom je to prostě starý, dobrý klasický akčňák, který zas tolik na logiku nehraje a člověk s tím musí počítat. Každopádě kurýr rozhodně zabaví.

• 20.2.2019  14:22
    22. míle (2018)

Pořádně hlučná záležitost. Rychlé zasvěcení do děje, pár drsnejch keců hyperaktivního Wahlberga a jde se na to. Pak už se to řeže brutálně hlava nehlava. Příběhově to není nic extra, i když závěrečné rozuzlení mě celkem příjemně překvapilo a herecky obsazené to je také velmi, ale velmi kvalitně. Sečteno a podtrženo tady máme slušný akční výplach.

• 18.2.2019  17:55

Rozhodovat se mezi 3 až 4 nebo 4 až 5 hvězdičkami je normální, ale stalo se vám někdy, že jste se rozhodovali mezi 3 až 5? V téhle situaci přesně totiž jsem já. Nevím, jestli je tenhle film naprostá pecka se vším všudy, nebo jenom luxusně natočená scifárna s průměrným příběhem. To prostředí je opravdu úžasný a můžu říct, že pro mě je tohle jeden z nejlepších filmových světů, co jsem viděl. I Alita se vážně povedla a dokonale u ní funguje rozpor mezi její roztomilostí a tím, že vlastně zmasakruje všechno co se na ní pokusí sáhnout. Příběh je ovšem zvláštní a prostě nedokážu popsat jestli vlastně kladnou formou nebo zápornou. Je poměrně originální, ovšem např. ty sekvence těch závodů mě příliš nebavili a přišli mi až přehnané. Ani žádné akční hody to nejsou, navíc film začíná opravdu hodně pozvolně a nějaká první akce se koná až dost pozdě. Každopádně mě snímek bavil opravdu dost, takže zvolím zlatý střed.

• 3.2.2019  13:33
    MOST! (TV seriál) (2019)

Zábavné a originálně vtipné zjevení v poli českých seriálů. Most má perfektně vybraný casting a Martinu Hofmannovi ta role pasuje jak prdel na hrnec, skvělý je také Zdeněk Godla v roli Františka. Každopádně v tuhle chvíli asi to nejkvalitnější, co české obrazovky nabízejí.

• 29.1.2019  13:55

Já teda nevím jak vy, ale já jsem se zas až tolik s třemi lidmi a jedním bunkrem nebavil. Je tu pár super nápadů(ostatně celý ten film je super nápad), je tu taky pár super mysteriózních i napínavých chvilek, ale celé se to tak jako táhne, spousty obyčejných keců a často čekáte až se proste zase stane něco neobvyklého. Skvělý je John Goodman a ani Mary nehraje špatně a oni vám aspoň zajistí, že vám to celé přijde trochu více uvěřitelné. Konec je skvěle natočený, ale zvláštní a možná bych závěrečné rozuzlení zvolil jinak, ale i tak film stoji za shlédnutí.

• 28.1.2019  19:05

Až moc tuctové na to, aby se to vyhouplo k většímu hodnocení. Nenadchne, neurazí.

• 27.1.2019  22:51

Máte občas pocit, že v životě děláte uplně debilní rozhodnutí, ale furt se vám něco děje a vy se prostě nenudíte? Nejspíš ne, ale je to přesne příklad tohoto filmu. Scénář sice není úplně vyladěný, ale nejsou zde prostě žadná hluchá místa, všechny scény jsou zábavné a to, i když nejde zrovna o akci (které je zde ovšem dost a je velmi kvalitní). Sakra a to přece nemůže nudit. Herci jsou skvělí. Sekvence z ponorky extrémně napínavé a dokonce i záporák vás příjemně nasere. No a představa, že americká vláda v dnešní době osvobozuje ruského prezidenta ze zajetí je taky rozhodně zajimavá. PS. Největší frajer byl ten kraváťák, co se nakonec s prostředníčka nahoře odpálil dvouma granátama. Byla to podmořská jízda.

• 27.1.2019  15:25
    V Bruggách (2008)

Martin McDonagh má rád skvělou atmosféru a dokonce bych řekl, že si ve svých filmech potrpí na opravdu krasná místa. Pro diváka je to samozřejmě také zajímavé zpestření, když se prakticky celý příběh filmu odehrává v nádherných Bruggách. Jinak děj se zde příliš nerozvíjí. Prostě nečekejte různé příběhové obraty nebo pokusy o zmatení diváka. Na úvod zde máte začátek s bandou postav, které opět excelovaly skvělými dialogy a na konci..no máte konec. To rozhodně není zápor, naopak se mi moc líbilo, jaký zřetel bral McDonagh na to, aby se skutečně celý film odehrál v tomto malebném městečku. Má to svoje kouzlo. Palec nahoru.

• 26.1.2019  16:53

Konečně jsem zase po dlouhé době mohl vidět něco téměř dokonalého. Dlouho jsem neměl prostě pocit, že filmu můžu napálit plný počet a když už jsem napálil, tak ne úplně s čistým svědomím. Tady to je úplně jinak. Postavy napsané snad lépe než u jakéhokoliv jiného filmu, co jsem zatím viděl. Naprosto diamantově vybroušené dialogy, takřka bez jediné chybičky, dokonce tak, že mě zaujaly postavy, které měly ve snímku max. 1 - 2 věty. Bombové herecké výkony, úžasná komorní atmosféra amerického maloměsta. Emocionálně naprosto skvěle ztvárněné lidské osudy. Až k neuvěření, jak krásně bylo vidět, jak lidský žal a zloba s postavami cloumá...no a tak jak je to přece i doopravdy. Hodně lidí zde ve špatném slova smyslu poukazuje na scénář v druhé polovině, ovšem to mě vůbec nepřišlo, vždyť já do poslední chvíle netušil jakým směrem se film bude ubírat a otevřený konec poukazující na fakt, že v životě nemáme jistého prakticky vůbec nic, mě také vůbec nevadil. Zbytek už snad slovy ani popsat nedokážu. Musíte to vidět. DOKONALOST.

• 24.1.2019  22:03

Příjemné překvapení. Za mě nejpovedenější díl série. Rowan Atkinson se vrátil a je ještě vtipnější. Při té virtuální realitě jsem téměř brečel smíchy a to rozhodně nebyla jediná vtipná scéna. Je mi líto těch, co mají hodnocení u tohoto snímku pod 3*, ale bohužel někdo smysl pro humor prostě nemá. Škoda, pak by se nový Johnny vyhrabal třeba i do červených kvalit.

• 22.1.2019  18:36
    Okrsek 13 (2004)

Film jsem si zpětně nemohl nechat ujít. K režii se totiž postavil Pierre Morel a k scénáři Luc Beeson. Stejně jako u až později natočených 96 hodin. No a je to znát! akční sekvence jsou naprosto luxusní. Natočené velice poutavě, zábavně a rozhodně se tady s nimi neplýtvá. Celkově nejde o žádnou okecávačku, film vás rychle zasadí do příběhu a jde se na to. Je to slušná akční řežba, navíc se zajímavým rozuzlením. Snímek uteče jako voda.

• 20.1.2019  17:00
    Život (2017)

Opravdu rád bych se nechal překvapit, ovšem to byl právě asi největší problém. Jediné co mě překvapilo, bylo často naprosto nesmyslné chování hlavních postav. Neřekl bych, kdyby se jednou 1x-2x za film stalo, že nějaké postavě prostě přeskočí a udělá takovou kravinu, že vám zůstává rozum stát, ale když je to téměř celý film a takovým způsobem, že si občas říkáte: "Tyvole, proč to sakra neudělá jinak?", tak vás to začne docela brzo štvát. O herce nejde, všichni jsou velice kvalitní, takže z této stránky rozhodně zklamání nepřijde, ale příběhová stránka už na tom tak dobře není. Hodně pomalu se to rozjíždí, ovšem pak přijdou zhruba 2 bravůrní scény při kterých si řeknete, jo tak tady jsem doma. Pak to bohužel rychle ztratí veškerou napínavost a až do poměrně slušného konce se to zase dost vleče. Každopádně Život za shlédnutí stojí.

• 16.1.2019  21:26
    V pasti (2018)

Hodně silné 4*. První půlka je skvostná. Strach, panika a tak silná atmosféra, že vám přijde, že máte k hlavním hercům opravdu zatraceně blízko. Řemeslně zvládnuté famózně, děj je zajímavý a poutavý a nepřinese rozhodně nic co byste čekali. Po herecké stránce luxusní. Sandra je skvělá, Malkovich hraje také výborně a za zasazení mého oblíbence Machine Gun Kellyho do malé roličky také dávám rozhodně plusové body. Konec je také zajímavý a neohraný. Jediná věc, která se opravdu dá vytknout je, že se bohužel nedozvíme co se vlastně stalo, ani kdo za tím vším stojí. Potom všem napětí a zamyšlených výrazech by to nejspíše za vysvětlení stálo. Troufám si ale říci, že to na celkovém zážitku z filmu rozhodně nic nemění a řekl bych, že tahle žánrovka je opravdu kvalitní.

• 15.1.2019  23:03
    Pátrání (2018)

Slušně napínavý a originální thriller. Bál jsem, že online prostředí malinko ubere na atmosféře nebo napětí, ale byl jsem na omylu. Role otce byla výborně ztvárněna, příběh se hodněkrát za stopáž změňí, je zde spousty převratů, takže je o čem přemýšlet a celkově je to takové přijemně odsýpající.

• 13.1.2019  15:41

Zajímalo by mě, co je na tomto filmu vlastně zvláštního? Nic, co by člověka dokázalo upoutat nebo zaujmout. Tom Hardy absolutně nemohl předvést co umí. Tvůrci ho prostě posadili do auta a hraje to co má, nic víc, nic míň. Žádný příběh, prakticky ani žádné emoce. Jenom série několika událostí, které ani nedávají smysl (jako např. liťí betonu). Tohle se nepodvedlo a nechápu, kde se vzalo, že si film zaslouží přes 70%

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21