Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Dráma
  • Krimi

Kyslík (2021)

Příjemné překvapení. Ačkoli je tento snímek velice komorní, tak je skvěle vymyšlený, velice chytrý a i když se to možná nezdá, tak příběh je dost propracovaný a film vás dokáže ne zrovna jednou překvapit. Tvůrci také dokázali vytvořit skvělou atmosféru, dlouho vás nechávájí v nejistotě a tím udržují napětí prakticky po celou dobu. Hudební podklad je perfektní, kouká se na to taky dobře a Mélanie Laurent to odehrála skvěle. Malý velký snímek.

plakát

Tom Clancy: Bez výčitek (2021)

Tak nějak jsem dostal, to co jsem podle zdejších hodnocení očekával: Without remorse chce tak strašně být našláplou akční revenge podívanou a zároveň i propracovaným špionážním thrillerem, až se bohužel stalo, že pořádně není ani jedno. Tvůrci akorát věčně skáčou z jednoho k druhému a díky tomu je to na na akční pomstu příliš zdlouhavé a na špionážní drama to má příliš jednoduchou zápletku. Herci jsou super a Michael B. Jordan ukazuje, že má talentu na rozdávání. Už Creeda jsem mu sežral, ale tady ukazuje že se hodí i pro role akčních drsňáků. Nutno taky říct, že i akce je precizně natočená a hlavně sekvence s odstřelovači je parádní. Každopádně nejsem asi jediný co díky obsazení a tvůrcům očekával trochu více. Škoda nevyužitého potenciálu.

Nikdo (2021)

Já nerad chodím s proudem, ale v tomhle případě dám zdejším hodnocením za pravdu, protože tohle je opravdu neskutečná jízda. Najšuller už přisel s výborným Hardcore Henrym, ale tam mi něco k dokonalosti ještě chybělo, Nobody už má ale všechno. Fajn herce, smysl pro humor, originalitu, skvělou atmosféru s přesně sedícím hudebním podkresem, no a ta akce? Akční sekvence jsou naprostý masterpiece a doufám, že nám Ilja bude teď už jenom dále sázet jednu bombu za druhou a jednou usedne k nějakému velkému očekávanému akčňáku, protože talentu má na rozdávaní. Každopádně doufám, že dvojka přijde brzy, protože filmy jako Nobody bych si rád nepouštěl čas od času, ale 3x denně. Pecka.

Pro balík prachů (2020)

Ze začátku to opravdu s Honest Thief nevypadá dobře a film doplácí na nudnou výstavbu, která se střídá s hloupým scénářem a vypadalo to, že dám zdejšímu hodnocení za pravdu. Zhruba v půlce, ale Liam chytne do ruky telefon, zavolá a máme tady klasickou Neesonovskou naháněnou, která diváka prostě zabaví. Není to rozhodně žádný průser a na nudné odpoledne neškodná ideální věc, která ničím příliš nenadchne, ale ani neurazí.

Pouze zvěř (2019)

Celkem slušně propletaná psychárna, ovšem s šíleně vleklým začátkem, což zavinilo absenci jakéhokoliv napětí. Celkem škoda, že tvůrci nedokázali nasadit trochu rychlejší tempo, protože vymyšlené to je opravdu zajímavě.

Shorta (2020)

Čekal jsem podle zdejších hodnocení rozhodně víc. Uvodní seznamovačka a rozkoukávačka mě dost nudila, pak se to po sledu událostí docela rozjelo, ale zase jenom na chvíli. Shorta se bohužel nedokáže udržet po celou dobu v nějakém větším tempu a v dosti pasážích se vleče, nezvládá udržet divákovu pozornost a už vůbec neumí být nějak napínavá. Herecky sice zvládnuté obstojně a i ta atmosféra drsných ghett celkem funguje, ale dějově to dost vázne. Prostě průměrný thriller na jedno podívaní a pokud bych měl doporučit podobný film zvolil bych spíše skvělý Crown Vic (2019) nebo famózní Patrolu (2012)

Cherry (2021)

Velice nečekané překvapení. Bratři Russoové očividně dostali v universu Marvel spoustu cenných rad a Cherry je po režisérské stránce zatraceně cool. Snímek je rozhodně silná káva, co se nebojí spojit hned několik žánrů najednou a do toho servíruje skvělý až dokonalý příběh dospívajícího muže s jehož postavou naprosto exceluje Tom Holland. Z Toma nám roste jedno z dalších velkých jmen Holywoodu a už teď se těším co nám předvede dále. Každopádně Cherry má i výbornou atmosféru, skvělý soundtrack a luxusní konec, takže nejde nedoporučit.

Noční lovec (2018)

Výborný nepříjemný thriller, který u mě měl ze začátku náběh na 5 hvězd. Super zápletka, výtečná atmosféra, žádné zdlouhavé okecávání a naopak skvělý spád. Herci jsou fajn a i když Cavill nikdy nebyl moje cílovka, tahle role mu celkem sedla a Ben Kingsley je jako vždy skvělý. Problém Night Huntera je ovšem sice očividně talentovaný, ale nezkušený režisér, který si sedl i ke scénáři a právě ten mu zhruba za půlkou stopáže začal přerůstat přes hlavu a nedokázal příběh udržet natolik na uzdě, aby byl tak nějak uvěřitelný. Každopádně to není zas tak veliký problém, takže bych tohle svérázné krimi hodnotil spíše kladně.

Triple 9 (2016)

Syrová, chlapácká kriminálka z drsného prostředí, připomínající filmy Davida Ayera, což je moje obrovská srdcovka. Triple 9, ale doplácí na špatnou výstavbu příběhu, kde tvůrci v dějové lince často skáčou od ničeho k ničemu a film si tak nedokáže udržet na celou dobu vaši pozornost. K postavám se blíž prakticky nedostanete, přitom je tu přímo zástup velkých jmen jako Affleck, Mackie, Harrelson, Winslet, Gadot a plno dalších, ale Hillcoat na plno nedokázal využít jejich potenciál, což je veliká škoda. Akce a atmosféra dobrá, zbytek od tvůrců nezvládnutý.

Syn zmaru (2014)

Na nudné karanténní odpoledne ideální věc. Poctivá a chytrá australská žánrovka se skvelým McGregorem a solidními akčními kreacemi, která zabaví po celou dobu stopáže.