jedna_vrana

okres Prešov

3 body

<< předchozí 1 2
    • 19.11.2019  20:02

Film plný testosterónu, divnej záľuby nie vo futbale, ale v mlátení sa navzájom. (Mužom chýba vojna?) Prríbeh o priateľstve, zrade, láske, ruskej náture. Chuligánstvo sa asi viac páči mužskej náture.

• 19.11.2019  19:58

Okrem citátov z tohto filmu, ktoré ma naozaj rozosmiali, ma pobavil tento: "Přesne za 20 minut se sejdeme u stolu." "Nemám hodinky..." "Dobře, tak za 15." Občas sama seba prekvapím, ako mi mohlo trvať tak dlho, kým sa dostanem ku takémuto dielu českého filmu - skvelej komédii. Absurdné čierno-humorné, so skvelým Trojanom a Macháčkom. Bavila ma aj Klára, erotická scéna nemala chybu. Dcéra - budúci génius alebo vrahyňa? Synček - nádejný transvestita.

• 16.11.2019  21:35

Nech mi všetci priaznivci Marvelu odpustia, ale pre mňa to bola nuda! Páčilo sa mi herecké obsadenie (Martin Freeman) ako vždy skvelé efekty, ale to je všetko. Pekná príroda a dobrá hudba. Wakanda bola krásna krajina kdesi v Afrike. A to je asi všetko, čo mi tento film o boji zloduchov voči klaďasom dal...

• 11.11.2019  18:32
    Ona (2013)

Oplatilo sa opäť si pozrieť tento film. Aj po šiestich rokoch, kedy vo mne rezonovala len atmosféra z neho. Utvrdila som sa v tom, že Joaquin Phoenix bol nielen ústrednou postavou, ale dal to ako herec - pán. Do toho skvelý hlas a atmosféra vďaka Scarlett Johansson a príbeh, ktorý je síce z oblasti sci-fi, ale v podstate sa stáva realitou. Zovšadiaľ nás oslovujú rôzne digitálne sexy hlasy, ktoré nám majú robiť asistentky. Mne tento film položil otázku, kam sme sa to už dostali? Pozrite si ľudí na zastávke, vo vlaku... Každý čumí do svojho mobilu. Dvaja mladí inú po ulici - On a Ona. On sa rozpráva s kýmsi v mobile a Ona tiež. Neprichádzame o chvíle strávené s reálnymi ľuďmi, ak toľko priestoru venujeme virtuálnemu svetu? Staré mamy, ktoré nám rozprávali svoje príbehy, nakoniec vymrú? A prečo sa dnes toľko ľudí cíti osamelých? Iba utekáme z reality...

• 6.11.2019  18:06
    Parazit (2019)

Sarkasticko - humorno - dramaticko (thriller som neobjavila) výborné, ešte aj čierno-humorne ladené dielo. Navyše z Južnej Kórey, kde nám tak trošku splývajú všetky tváre. Ale tu s tým rozpoznávaním problém nebol, lebo v celom príbehu vystupuje asi osem postáv, ktoré si máte zapamätať. Podarená rodinka, čo si vymyslela síce dosť predvídateľný, ale zábavný plán. Film ma naozaj bavil. Bol o mnohých prekvapivých momentoch a situáciách, ktoré vyústili celkom prekvapivo. Skvelá myšlienka a dosť silný divácky zážitok. Celkom ma pobavilo, že tí boháči vnímali ľudí podľa zápachu. Celé to - o vôni ľudí - sa vo filme objavilo viackrát a bolo to celkom na zamyslenie.

• 26.10.2019  19:46

Nebolo to zlé, ale môj prvý problém bol, že som o prípade voči O. J. Simpsonovi nevedela nič. Tak som si musela hneď na úvod vygoogliť, čo sa to v roku 2004 v americkom súdnictve dialo - že vraj prípad storočia. A tak som prišla o moment prekvapenia, ako to dopadne. Ako výrazné pozitívum hodnotím výber hercov, ten sa naozaj podaril, až neskutočne sa podobali reálnym. Jediný nesympatický element bol pre mňa napodiv hlavný hrdina v podaní Cubu G., pre mňa priemerný výkon. Skvelé momenty tejto série sa odohrali aj priamo v súdnej sieni - až bizarné, na čom bol tento súdny prípad postavený a ako skončil. Čo ma nebavilo - nudila som sa - lebo to bolo celé o zákulisí príbehu (bez toho, aby sa viac venovali kriminálnemu prípadu ako takému) a asi by sa mi páčilo, ak by už počas jednotlivých častí bol film prepojený fotodokumentáciou - z jeho reálneho priebehu. Celok výborný, len nenadchol.

• 26.10.2019  13:21

Ťažký frajer James Dean. Mala som pocit, ako keby hral sám seba, teda v jeho podaní bol príbeh celkom uveriteľný. Film, ktorý po viac ako 60-tich rokoch od natočenia vnímame ako istú nostalgiu, lebo sa stihlo veľa zmeniť. Rebel v súčasných filmoch je už niekde inde, niektoré momenty sa nám môžu zdať až smiešne naivné. Ale aj dnešná mládež bojuje s tými istými problémami - problém s vlastnou identifikáciou, kto som, kam patrím. Problém, že telo je už dospelé, ale myseľ ešte nedozrela. Problém generačnej priepasti. Problémy s láskou a priateľstvami. Myslím, že aj dnešná mládež by si na tomto filme mohla nájsť nejaké poučenie. Minimálne pohľad na dobu 50tych rokov 20teho storočia, ale v Amerike.

• 16.10.2019  17:44

Milan Ondrík hrá hlavnú úlohu a podobne ako v „Eve Novej“ je film postavený na jeho výkone, je celkom charizmatický. Myslím si, že by sa tento film mal povinne premietať na stredných školách. Kvôli tomu, že extrémizmus sa stal takmer módou medzi stredoškolákmi. Kvôli tomu, že to môže viesť až k takým hrozným veciam, ako sme videli v tomto filme. A aj kvôli tomu, ako funguje mnoho rodín – a nielen slovenských, je škoda, že otec je kdesi preč a v podstate ani nevie, čím žijú jeho deti. Film som videla v rámci filmového festivalu v staršom kine a tak asi aj toto staré kino môže za to, že som sa párkrát musela spolunávšatevníkov spýtať, čo to povedal? Tak nech je mi odpustené, že nedávam plných päť, ale štyri slušné hviezdičky.

• 16.10.2019  17:33

Máte radi britský, suchý, sarkastický humor? Mňa teda dostal. Ako vždy skvelý Ricky Gervais, ktorému je skvelou filmovou partnerkou Jennifer Garner a celý tento filmový počin o tom, či pravda alebo lož, ma nadchol. Ak ste tento film ešte nevideli, pozrite si najprv Gervaisove sitkomy, aby ste nasali ten spôsob, ktorým si uťahuje zo všetkých, ale hlavne sa tvrdo púšťa do seba. Môžete začať „After life“, potom si pozrieť staršie veci, ako „The Office“ alebo „Extras“. Ak sa vám zapáčia tieto sitkomy, až potom si pustite tento film. V niektorých scénach sa musíte rozhodnúť, či ich budete vnímať ako blbý vtip alebo ako hlboké zamyslenie nad podstatou života. Pochopila som to tak, že každý z nás chce byť akceptovaný. Film nám dáva akési posolstvo o nás ľuďoch. Akí sme. Aké by to bolo stále hovoriť pravdu alebo klamať. Prečo a kvôli komu?

• 9.10.2019  18:16

Najlepšia rodinná dráma, čo som v poslednej dobe videla. V popise je dráma, ja by som tento film od susedov z Poľska definovala ako tragikomédiu. Ak ste mali v rodine podobný prípad ležiaceho pacienta a pocity vyplývajúce z reality, že niekto najbližší vám odchádza, pri pozeraní filmu sa budete striedavo smiať a striedavo vám potečú slzy. U mňa celkovo výnimočný pocit doplnila aj prítomnosť režisérky pred a po predstavení. Opis vzťahu dvoch sestier, pričom obe sú "vyšinuté" svojim spôsobom, sa mohol odohrať v ktorejkoľvek z našich rodín. "A aj tak ste ako tie kravy!" Taký príbeh, o ktorom sa dá rozmýšľať ešte niekoľko večerov pred zaspávaním. Ak ste mali pekný vzťah so svojimi rodičmi, postupne ako starnú, aj vy si začnete uvedomovať svoj život retrospektívne. Tieto filmy vždy vo mne evokujú myšlienku, ako by som si predstavovala svoj odchod z tohto sveta? Tíško v spánku? Ale nikto z nás nemá na výber svoj vlastný koniec. Kde sa tu dáva šesť hviezdičiek?

• 24.9.2019  17:01
    Kancl - New Girl (S01E05) (epizoda) (2001)

Čím ďalej, tým viac prichádzam na chuť tomuto humoru. Monológ Tima Canterburyho: V Bokovke to v noci žije! Chodí sa do dvoch nočných klubov. Prvý je Bokovka a potom New York, New York. Vraj klub, kde to nikdy nespí. (Zatvárajú o jednej!) Tiež chodili do... tematického nočného klubu. Volal sa Henry VIII. Bola tam herňa Boleynová. Fakt. Nekecám. A na hajzli mali nápis: „Pozor na hlavu!“

• 22.9.2019  18:31
    Calibre (2018)

Nič deprimujúcejšie som dlho nevidela. Temné škótske lesy. A vlastne temneli počas celého filmu. Od začiatku viete, že sa niečo pokazí a ako postupujú sekundy (lebo tento film sa vám odvaľuje po veľmi pomalých sekundách), cítite, že to bude len horšie a horšie. Za mňa aj koniec dobrý, lebo s istými pocitmi v duši sa vlastne nedá normálne žiť.

• 21.9.2019  13:07
    Jídlo (1992)

Vyhnúť sa pozeraniu pred raňajkami, nepozerať pred obedom a neprípustné pred večerou. Na raňajky striedmo, obed - treba zaplniť večne prázdny žalúdok a večera je pre ozajstných gurmánov. Zhrnutie - o ľudskej posadnutosti jedlom.

• 21.9.2019  10:20
    Parfum (TV seriál) (2018)

Príbehu som dávala nádeje asi po tretiu časť. Päť dospelých ľudí, ktorým zavraždia kamarátku a vraciame sa do ich internátnych čias, keď mali asi 13 rokov. V pozadí príjemný hlas, ktorý vás sprevádza jednotlivými dielmi, tak ako sa rozvíja príbeh, tak sa nám odhaľujú tajomstvá ingrediencií parfému. A tu s pozitívami končím. Malo sa to podobať na severské kriminálky alebo na Fargo? Ku koncu som sa nielen strácala, už ma nebavilo, ako si každý herec v príbehu hrá svoje a pre mňa nebola presvedčivá ani Friederike Becht v úlohe hlavnej vyšetrovateľky. Nehodili sa mi k sebe postavy, ako vyzerali v mladosti a dospelosti. A rozuzlenie, ak malo byť prekvapením, tak som zarytá hlboko do sedačky musela konštatovať, že posledný diel bol z nejakého iného seriálu. Mala som si veru radšej pozrieť Dericka! Možno môj komentár nahlodá k zvedavosti niekoho ďalšieho, aby si sériu pozrel a možno ma ďalšie komentáre presvedčia, že som len veľmi nechápavá...

• 20.9.2019  10:10
    Po životě - Série 1 (série) (2019)

Dvakrát som musela prehodnotiť svoj postoj k tejto sérii. Anglická komédia ako má byť - sarkastická, miestami až absurdná, každá postava má svoj príbeh, až pri treťom dieli som si uvedomila, že ten Tonyho nie je až taký stereotypný a že sa stále posúva niekde ďalej. Dojali ma scény s poštárom, v domove dôchodcov, v redakcii, na cintoríne. Večer som už zaspávala s nezabudnuteľným pocitom, že som našla sympaťáka roka - Rickyho Gervaisa. Potešil ma aj Nick Cave - "Into my arms" v treťom dieli.

• 19.9.2019  19:12

Kto vyhrá nad psychiatrom? Iba ak iný psychiater... Film, ktorý ma bavil, celý čas som bola v strehu, zaujímavé, aj keď ku koncu už jasné vyvrcholenie. Rooney Mara bola perfektná, uveriteľná vo všetkých stavoch, no a Jude Law to klincoval svojím skvelým výkonom. Poučenie: To fakt stačí na liek urobiť dobrú reklamu? Kým v Londýne je hanba ísť k psychiatrovi a je to s vami už fakt dosť zlé, v Amerike sa očakáva, že vám predpíše zázračnú pilulku a vylieči vás ako šibnutím čarovného prútika - všetky problémy sú náhle preč. A som rada, že to nebolo o farmaceutických spoločnostiach.

• 18.9.2019  14:20

Pán je môj pastier, nič mi nechýba... Na prvý pohľad romantika, keby to neboli dôsledky hrôzy. Vojna nikdy nepriniesla obyčajným ľuďom nič dobrého. Dokument o vnútornej sile bojovať voči akejkoľvek nepriazni osudu. „Ja by som chcel umrieť tu, doma“. Jediný problém, že som deduškovej češtine vždy nerozumela, asi to chcelo titulky aj v češtine.

• 18.9.2019  12:39
    Moulin Rouge (2001)

Nie je bordel ako bordel. Keďže som sa rozhodla pozerať muzikál, mala som už od začiatku predsudky. Doteraz ma žiaden nenadchol a sladké romance mi liezli na nervy. Ale do Moulin Rouge som sa zapozerala a nedokázala som odtrhnúť zrak. Hodnotím to ako skvelú rozprávku – Nicole bola taká krásna a krehučká, príbeh síce predvídateľný, ale plný skvelých scén a musím uznať, aj hudby. Páčilo sa mi, že boli použité aj hity, ktoré som dobre poznala (napríklad Roxanne mi spôsobil zimomriavky). Prekvapilo ma, ako obaja hlavní hrdinovia odspievali – to som o nich nevedela. Evan je sympaťák a sekundoval Nicole na úrovni. Vizuál skvelý, herci a hudba takisto. Ak som tam videla gýčovitosť, tak bola premyslená a dopredu naplánovaná. Striedanie rýchlosti scén bolo tiež efektívne. Celý tento film bol pre mňa ako pestrofarebný sen, ktorý sa mi kedysi prisnil. Pán Luhrmann, kde chodíte na tie nápady? V tomto prípade – škoda, že som čakala až 18 rokov, kým si film pozriem...

• 2.9.2019  17:13

Nechoďte do kina, ak neviete, čo sa v tých rokoch dialo. Pozrite sa, kto je Polanski a čo vystrojil Manson.... Lebo vás to pripraví o časť skvelého zážitku. Musím priznať, že chlapík, čo ma nebaví - teda di Caprio, ma tentokrát dostal a Bradatý Pitt bol skvelý ako vždy. Neviem, či tento film ulahodí bežnému divákovi, ale v konečnom dôsledku nesmierne nádherný Tarantino. Sústreďte sa na momenty a postavy. Skvelá drzá mozaika. A bonus trošku fantázie.

• 19.8.2019  17:10
    Roky a roky (TV seriál) (2019)

Asi pri štvrtej a piatej časti som sa začala obávať, že sa z vydarenej drámy stane telenovela. Začalo prevládať skúmanie a riešenie vzájomných vzťahov nad motívom z prvých častí: Kam sa to ľudstvo rútiš? Síce vo sfére fantázie, ale niektoré pravdepodobné scenáre skazeného tvorstva. Ak porovnám s Black mirror, táto rodinná dráma na pozadí udalostí v nasledujúcej dekáde by sa mohla volať White mirror - obraz sveta, aký momentálne žijeme. Múdrosti starej mamy Muriel stáli za to, vytvárali momenty, keď sa pri sledovaní aj usmejete: "Ak sa zbavíte jedného netvora, pravdepodobne prebudíte zo spánku v jaskyni ešte väčšieho."

• 14.8.2019  12:39
    Boy (2010)

Waititi sa ale vyšantil! To dieťa malo rozumnejšie nápady, ako otec! Každá postava má príbeh. Pre mňa nádherne uletené postavy... A tak si tam dodnes v šťastnej nevedomosti žijú... Niet do čoho pichnúť, všetky povolania v dedine už obsadila teta Gracey, deti sa hrajú akože "brigádujú". Úsmevné, krehké, ale aj hrmotné.

• 7.8.2019  21:51
    Únos (2006)

Tento Pixar milujem! Desiatku krát videný a vždy pobaví, klobúk dole. Púšťam návštevám od batoliat po dôchodcov. Také trefné.

• 6.8.2019  12:44

Veľmi mi vadila ruská zápletka, nemôžem si pomôcť, treťou sériou pre mňa seriál stratil svoje pôvodné čaro. A ešte jedna drobnosť - detičky nám prišli do puberty a tie ich dialógy (ako El sleduje Mikea), nudné odbočky od priameho scenára.

• 6.8.2019  12:39

Príjemný úlet. Presne toľko humoru, zápletky, klamstiev, charakterov, koľko som potrebovala. Film ma bavil, nehľadala som podobnosť s inými filmami. Užívala som si atmosféru hotela a hudbu, bavili ma aj herci. Chrisa som bez kladiva skoro nespoznala...

• 31.7.2019  13:08
    Manderlay (2005)

Voľne citujem: "Keď je človek slobodný, ako sa má rozhodnúť, o koľkej bude večera???" Odporúčam pozrieť si najprv Dogville, potom si dať pár rokov pauzu a až potom pozrieť tento film. Kým Dogville ma zasiahol tak, že som ním mala pár dní zahltenú myseľ, Manderlay bol skvelý, ale neprekvapil. Opäť divadelná 2D scéna, na ktorej nájdete 3D charaktery so všetkými chybami demokracie či nezvládnutej osobnej slobody, opäť rozprávač v pozadí, ktorý dáva správne odpovede a opäť členenie na kapitoly. V hlavnej úlohe som neustále hľadala Nicole Kidman. Ale áno, nakoniec, skvelý Lars von Trier. Zrkadlo bolo nastavené správnym smerom.

• 19.7.2019  00:31

Imaginárnych kamarátov sme už niekde videli, všakže? No dobre, občas to mrazilo. Ale to je všetko. Bez originality, postavené na desivej atmosfére (film vhodný na sychravé novembrové večery) a zvučnom mene de Nira, ale ani on tento thriller nemôže zachrániť. Dávam tomu dve hviezdičky, len vďaka tomu, že som nechápala, ako malé dievčatko - Dakota Fanning, mohla zahrať takúto úlohu.

• 14.7.2019  15:37

Na tejto časti som sa najlepšie bavila. Toto ma prekvapilo, ako žiadna iná - omnoho dokonalejšia sci-fi animovaná časť.

• 1.7.2019  17:14

Možno na tento film treba správnu náladu, v inej konštelácii by mi možno vadila dĺžka filmu či ťažší (pre niekoho možno nezáživný) obsah. Veď koho dnes zaujíma príbeh nejakého Oxfordského výkladového slovníka? Možno ma zaujalo, že ide o životopisný film a hlavne - Sean Penn. Nádherný výkon, tie jeho oči! Cítila som sa spolu s ním zle a šialene a nevedela som prečo. Bravo.

• 8.6.2019  22:13
    Černobyl - 1:23:45 (E01) (epizoda) (2019)

Hrôza... Ako sa toto mohlo stať??? Jediné, čo mi vadilo, bola (čuduj sa svete) angličtina, nielen ako jazyk, ale chýbal mi ruský postoj k veci.

• 7.6.2019  20:40
    Kafarnaum (2018)

Je mi tak smutno, že nedokážem napísať komentár.

<< předchozí 1 2