Pedestrian

František Novák

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 26.3.2019  20:34

Nic nového pod sluncem. Daleko větší survival drama jsem prožíval já v kině, protože takhle čurat se mi snad ještě nikdy nechtělo...

• 23.3.2019  17:41

Chtělo to větší koule a méně sladkobolný a realističtější závěr (dvě Korejky vedle mě brečely, takže asi OK). Špion téměř bezchybný, takže se o něj člověk moc nebojí, ale na chladné korejské thrillery už jsem si tak nějak zvykl. I tak vynikajicí a dlouho očekávané pasáže v KLDR doprovázené hrozivou hudbou fantastické. 8/10

• 21.3.2019  09:56
    The Escort (2015)

Nečekejte žádnou lechtivou komedii ani náhled do života luxusnější prostitutky. Tohle jenom klouže po povrchu. 5/10

• 17.3.2019  20:13

Nedůvěryhodné. Afghánský mladík, který se kvůli hádce matky a otčíma sebere a uteče do... do Francie. (: [Vítězný film Mezinárodní soutěže Jeden svět 2019]

• 3.3.2019  19:07

Feel good komedie bez záporných postav, u které je pochopitelný jakýkoliv rozpor v hodnocení. Kdo se nad tím totiž zamyslí, se zlou se potáže. :) Prosím spin off Vetchého rodiny.

• 25.2.2019  23:33

Neuvěřitelně vyvážený cheesy mix komedie / hororu a romantiky, kdy máte pocit, že chybí málo, aby se to zvrhlo v parodii, ale nikdy se tak nestane. Stejně tak to nikdy není příliš komediální nebo hororové, zkrátka natočené s obrovským nadhledem a zábavné od začátku do konce.

• 16.2.2019  23:50

Po těch příšerných trailerech přichází němý úžas. Uvědomělé (co se týče trapnosti, tak naivity hlavní hrdinky), s neskutečně přehledně nasnímanou akcí, zajímavým světem a s takovou dávkou lidskosti, které nedosahují ani leckteré filmy bez robotů. Být to uzavřené, tak neváhám s plnou palbou. Chci znovu.

• 13.2.2019  23:50

Slušný psychoteror, který ze začátku potěší skvěle budovanou atmosférou tajemna, ale odhalením maskovaného vraha vyústí v předvídatelné klišé klasických slasherů. Plus za to, že Scarecrow není úplný idiot, minus za chabě načrtnutou mytologii. Nicméně krásný příklad toho, jak takový obyčejný červený provázek natažený v lese dokáže pocuchat nervy.

• 8.2.2019  14:30

Když jsem Eighth Grade doporučil kamarádovi, tak mi napsal, že mi často sednou divné věci, kde hlavním hrdinou je loser. :) Tohle mi ale sedlo náramně. Prostředí americké základní školy, čerstvý vítr do subžánru teenagerských dramedií představuje věci, které jsem ještě v tematických filmech neviděl (např. školení v případě střelby na škole) nebo o nich ani neslyšel (High School Shadow Program). Celé je to ale strašně super a scény, které mají být trapné, jsou vždy trapné tím roztomilým způsobem a ne že byste se za aktéry v jejich situaci styděli. A "Bedtime Stories" jedna z nejlepších scén roku, přesně kvůli takovým scénám miluju film. Díky.

• 8.12.2018  23:50

Víc času bych věnoval povídání o kremacích, než buddhistům (ale chápu, že pokud během natáčení přijel do Váránasí Dalajláma, nešlo to jinak). Každopádně jedno z nejuhrančivějších míst na planetě Zemi.

• 18.9.2018  23:45
    Za zády (2016)

Prostě největší strach jde z neviděného (Čelisti, Znamení). Zlaté pravidlo, kterým se dnes nikdo moc neřídí. :)

• 9.9.2018  19:30

Stejně bezobsažné jako tvorba jeho tvůrců.

• 16.8.2018  13:00

Čtvrtá hvězda ze sympatií (k hercům, komediální vložce, What's Wrong With Being Confident? Scene - to je top a závěrem). Ta romantická linka mezi Tree a Carterem funguje líp, než to thrillerové klišé. Rád bych tyhle dva viděl klidně v nějaké romantické komedii.

• 11.5.2018  09:13
    Leatherface (2017)

Má to jeden klad: neustále se tam něco děje, ale za cenu nechutných samoúčelností (pojďme tam nacpat všechno od masožravých prasat až po nekrofilní sex), demence, tuny nelogičností a mdlých postav. Sračka jako vyšitá.

• 7.4.2018  07:36

Tak koukám, že A Quiet Place nemá se Sicariem společnou jen hlavní herečku, ale i velice podobný hudební motiv. :) Nadšením do stropu úplně neskáču, protože to nemá tolik dobrých nápadů (zvratů) co třeba loňské Get Out a vlastně nebýt opravdu velmi kvalitních efektů (těch 17 milionů dolarů je na tom sakra vidět), mohlo se jednat o nadprůměrné indíčko. Poslední půl hodina už je ale jízda a poslední záběr lahůdka.

• 1.3.2018  01:43
    Watu wote (2017)

Ze všech letošních Oscar Nominees v krátkometrážní sekci hraných filmů řemeslně úplně někde jinde, než zbytek soutěžících. A to je možná i můj problém s Watu Wote. Produkční hodnoty jsou tu úplně někde jinde (titulky třikrát delší, než u ostatních kraťasů) a nejedná se o takový ten malý film ze srdce dělaný na koleni. :)

• 1.3.2018  01:32
    11. hodina (2016)

Ze všech letošních Oscar Short Films jednoznačně nejoriginálnější a nejvtipnější. Příjemné odlehčení od jinak vážné sekce plné silných témat a malých příběhů inspirovaných skutečnými událostmi.

• 1.3.2018  01:29

Mudbound v2.0

• 1.3.2018  01:28

Ne moc známé téma, ale o nic méně důležitější. Lehký palec nahoru, ale je to taková sázka na jistotu.

• 1.3.2018  01:22

Aktuálně dost žhavé téma, takže Oscar je na dostřel. Ale stejně mi to přijde málo odvážné, na základní škole se to odehrává jen tak náznakem, aby to snad nikoho nepohoršilo.

• 26.2.2018  21:08

Aneb když tvůrci neví, kdy přestat. Proč to, proboha, neskončilo před půl hodinou? Nominace za masky Owenu Wilsonovi zasloužená.

• 19.2.2018  23:22

Mluvící hlavy, které už po 20 minutách nemají co říct (a vy to víte), ale z nějakého důvodu to má být hrozně význačná studie vypořádávání se se smrtí milované osoby.

• 13.2.2018  23:12

Kissimmee - a place to visit. Netradiční a osvěžující prostředí barevných floridských motelů (Technicolor ♥) na pozadí sociálního dramatu. Nádherně nasnímané a úžasně zahrané a přirozené (některé monology / dialogy musely být snad výsledkem improvizace), ale chybí tomu rozsah American Honey. Závěrem monotónní.

• 28.1.2018  22:15

Aneb jak dojmout na ploše pouhých 4 minut.

• 28.1.2018  20:38
    Heroin(e) (2017)

Repetitivní dokument od výjezdu k výjezdu bez nějaké větší hloubky. Ano, záchranáři a vůbec lidé pomáhající lidem v nouzi si zaslouží obdiv, ale tady hodnotíme kvality samotného dokumentu.

• 17.12.2017  19:01
    Já, Kajínek (TV seriál) (2017)

První tři díly guilty pleasure. Poslední dva o ničem, přičemž obzvlášť u toho posledního si člověk uvědomí, že tohle nemá v TV sakra co dělat. Něco mezi Věřte nevěřte a Výměnou manželek.

• 2.12.2017  21:03
    Coco (2017)

Pixarovka s nejvybroušenějším scénářem a těmi nejkrásnějšími rodinnými hodnotami. V závěru vzlykala půlka sálu včetně mě. Škoda, že se to pořádně rozjede až ve druhé polovině a je to lehce natahované. Ale ten svět, vizuál opět o kus dál (místama už to nevypadá ani jako animák!) a závěrečné emoce to u mě vytahují na jednu z nejlepších pixarovek ever.

• 2.12.2017  09:01

Ten americký hate (4,5/10 momentálně na IMDb) je dán jen tím, že jako předfilm před Coco má dlouhých 21 minut. Jinak je to zábavné, dojemné a Olaf už si nahlas říká o spin off! :-)

• 31.10.2017  08:46

Jakoukoliv atmosféru u mne zabil fakt, že všechny ruské postavy (od bohatých aristokratů až po hospodskou lůzu) a seveřanů tu mezi sebou mluví francouzsky, přičemž všechny nápisy v Petrohradu jsou v azbuce a deník dědečka Oloukina je nadepsán ve francouzštině. (?) Tahle nekonzistence společně s předvídatelným a standardním vývojem děje mě fakt nenadchla.

• 21.10.2017  01:50
    To (2017)

Pro mě víc ve stylu Nočních můr z Elm Street, alespoň co se týče hororových atrakcí a soudržnosti porazit zlo. Nějaké nadšení se nekoná, ale spokojenost převládá. 3,5*

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23