Pedestrian

okres Praha

ICQ: 209-653-658

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 25.5.2017  00:41

Středověký Mad Max se nekoná. Teda, ne že by to nebyla místama jízda, ale tříští se tu hluché pasáže s geniálníma vsuvkama (dospívání Artuše). Hunnam a Law fajn, soundtrack správně hlučný, digitál otravný - méně by bylo někdy více.

• 22.5.2017  22:58
    Vyšehrad (TV seriál) (2016)

První tři díly jsou zlato. Pak to ještě ujde, ale po odchodu Prachaře (který si tak stačil zachovat důstojnost) se tvůrcům podaří doslova husarský kousek, a to, že všechny ty skvěle načrtnuté postavy během dvou dílů totálně znemožní (ponížený trenér, z Laviho udělají ještě většího dementa, než byste čekali) a kouzlo je pryč. Tam, kde to kdysi báječně oscilovalo na hraně, to jde v šestém a v sedmém díle totálně přes čáru.

• 18.5.2017  00:18

Jedna fantasticky vyhrocená scéna, prstění Fassbendera a pak... pak už nic. Začínal jsem si tu trochu připadat jako v LOSTu s tím, že se tu nic nevyřeší. Člověk tak dvě hodiny sleduje bandu těch nejtuctovějších postav bez charisma s ošklivou hlavní hrdinkou, dělajících hloupé věci a mluvících nesmysly. Kdyby si Scott uvědomil, že už není žádný vizionář, na nic by si to nehrálo a neslo se to v duchu závěrečných deseti minut (takže čistokrevného béčka), byl bych mnohem spokojenější.

• 4.5.2017  18:24
    Kandidáti života a smrti (TV film) (1979)

Film posedlý pitím kávy. Ve své době možná působivé, dnes to spíš vyvolá úsměv na tváři. Škoda té zápletky, že se nevyvíjela zajímavěji.

• 1.5.2017  19:36
    Uteč (2017)

Film, který bych chtěl hrozně moc vidět v USA v kině a pozorovat při něm rozdílné reakce bílých a černých diváků.

• 18.3.2017  21:43
    Liška a pes (1981)

Dobrý námět se smířlivým koncem, který se mi osobně moc líbil. Prostě žádný Nemo, kde se celý film kamarádíčkujou žraloci s rybičkama. Plus letí i za to, že film nesklouzává ke zbytečnému klišé během liščího seznamování a poměrně záhy se odbyde. 7/10

• 16.3.2017  00:28

Film, prosím, začne v 60. minutě. 5/10 a dávám to po bok 101 dalmatinů. Podobně nedějové, a to i na disneyovku.

• 5.3.2017  02:16

Má to koule, snaží se to mít srdce, ale to moje nebilo.

• 25.2.2017  11:03

Z balíčku celovečerních disneyovek uvedených v době války, které obsahovaly dva nebo více krátkých filmů s omezeným rozpočtem, si dejte spíš Make Mine Music plné skvělých písniček nebo crazy věc jménem The Adventures of Ichabod and Mr. Toad. Fun and Fancy je víc dětské a ne s tolika zapamatovatelnýma songama (pamatovat si budu asi jen "Say it with a slap"). Btw: je roztomilé a dnes už nepředstavitelné, jak se dřív používalo slovo "gay". Zvlášť během písně, při které zazní: "All the world is gay". :)

• 16.2.2017  23:39

Trochu ubíjející survival, který trpí klasickými neduhy survivalů = monotónností. A lišce bych dal víc prostoru. Labrador zbytečnej a o ničem. A vůbec mi tu chybělo víc nápadů.

• 22.1.2017  11:39
    Anthropoid (2016)

Je fajn si po delší době u filmu zase zafandit. Geislerka castingovej fail, závěr v kostele, kde naši kosí jednoho nácka za druhým, úsměvný, zvlášť, když si pak na wikině přečtete, že na straně Třetí říše byli při bojích v kostele tři lehce ranění. :) Ale o to to bylo větší zadostiučinění. Bavilo hodně.

• 12.1.2017  00:07
    Raspad (1990)

Kdyby se film soustředil na důsledky havárie samotné, bylo by to lepší, protože ty postavy moc netáhnou a film kvůli tomu působí strašně roztříštěně (poslední skvělá téměř dokumentární dvacetiminutovka jakoby vypadla z jiného filmu).

• 7.1.2017  10:50
    La La Land (2016)

(2x kino). Moc nechápu výtky vůči choreografii, o kterou tu vlastně vůbec nejde, stejně jako to ani není moc muzikál (stačí si pustit oficiální klipy z filmu, které na nic takového nelákají). Druhá polovina je totiž pořádně temné drama. A miluju, jak se film soustředí jen na dvě hlavní postavy a nikdo jiný ho nezajímá.

• 23.12.2016  00:48

Celé to působí jakoby to ani nemělo střed, jen začátek a konec. Takže žádné intermezzo, což je fajn. Škoda absolutního nezájmu o postavy, mohlo to jít výš, ale úplný závěr překvapivě navnadil na další díl.

• 1.12.2016  15:03
    Nocturama (2016)

Čert to vem, že to místama nedává moc smysl (proč se všichni schovávají zrovna v obchodním domě?), když tvůrci ve druhé polovině rozjedou v nákupním centru parádní obrazové exhibice. Jeden z filmů roku. Fakt. Festival francouzského filmu, Světozor.

• 24.11.2016  13:52
    Dealer (1996)

Totální nadšení a nejlepší Refnův film, který jsem viděl (včetně velebeného Drive). Bezprostředně po zhlédnutí jsem měl akutní potřebu dát pokračování. Záporáci (Milo, Radovan), ze kterých se svírá hrdlo a v jejichž světle jsou marvelovští padouši směšnými loutkami k popukání.

• 17.11.2016  22:55

Lepší, než jsem čekal. Oproti knižní předloze dokonce i s lepším závěrem (ten Kingův béčkový konec jinak dokonalé knihy jsem nerozdýchal). Víc by tomu snad slušela seriálová forma; hodně postav se muselo z filmu vypustit a i k těm pár, co zůstaly, si člověk nestačí vytvořit pouto a jejich motivace vyznívají trochu do ztracena. Fantasticky obsazená Nettie Cobbová a Wilma Jerzycková.

• 20.10.2016  00:46
    Stopy (2013)

Prázdné putování o ničem. Nejdramatičtějším momentem filmu je, když se asi na půl minuty zbloudí velbloudi. No aspoň to tolik nezdržuje flashbacky jako Divočina, ale inspirativní je to asi tak podobně = nijak.

• 16.10.2016  11:11

Mimózní, ale díky tomu roztomile guilty pleasure. Robert Altman vdechl městečku Sweethaven a jeho obyvatelům život, který je úplně mimo realitu. :) Pepek jede!

• 12.10.2016  20:17

Pokud má být American Honey filmem pro tuto generaci, tak potěš koště. :) Lehce amorální, ne tak zábavné jako Spring Breakers, zato mnohem hodnotnější a neuvěřitelně přirozené (klidně bych tomu věřil i ten sex před kamerou). Sasha Lane a Shia LaBeouf extratřída. A letos fakt nejlepší soundtrack. God’s Whisper - Raury

• 2.10.2016  12:18
    Tábor 14 (2012)

Nadmíru pozitivní dojem z dokumentu u mě trochu ztrácí skutečnost, že Sin si řadu věcí vymyslel, jak později sám přiznal. Nicméně síla z dokumentu zůstává větší než u Valčíku s Bašírem, což potvrzuje i fakt, že se mi v noci zdálo o tom, jak si z hranic Jižní Koreje se zaujetím fotím Severní Koreu.

• 15.9.2016  19:37

Upřímně nepochybuju, že v atmosféře kina Aero se simultánním dabingem by to bylo min. za 4*, ale takhle doma je to jen trash s povážlivě málo frontaly, zato se skvělejma osmdesátkama a občasnýma hláškama. Vrah se dá prokouknout hned na začátku, stačí jen trocha pozornosti. Nejlepší je, že navzdory všem těm vraždám se v tělocvičně stále vesele cvičí dál. :) 2,5*

• 10.9.2016  01:34

To téma mi nepřijde moc nosné na celovečerní stopáž a ten závěr je snad až příliš uhlazený. Ale jinak to má Eastwood pořád pevně v rukou a Hanks je opět mužem činu.

• 29.7.2016  11:49
    Štvanice (1966)

První vlažná polovina může leckoho odradit od sledování, ale v závěru dojde na lámání chleba a jde z toho stejná hrůza jako třeba z Peckinpahových Strašáků.

• 11.7.2016  13:15
    Švýcarák (2016)

Až na trochu přeplácanou poslední půlhodinu parádní. Pětihvězdičkové momenty jako magická "jízda autobusem" řadím mezi to nejlepší, co jsem kdy na plátně viděl. V tu chvíli mi film přesně říkal, jak se mám cítit (kdy mám mít husí kůži, kdy mě má zalít pot) a já se tak opravdu cítil. Výjimečný film.

• 9.7.2016  00:08

Tam, kde se Zero Dark Thirty rozjíždí téměř po dvou hodinách, Oko v oblacích začíná od první minuty. Rozjezd bleskovej, od úvodu jsme vhozeni do terénu, ale ten patos... Navíc racionální myšlení mi nedovoluje to emocionálně procítit.

• 4.6.2016  22:48

Plné stereotypů, předvídatelné a přitažené za vlasy. Tohle že má být podle některých diskuzí nejlepší film o cestování? :) P.S.: našinec by nikdy neprohlásil, že se ČR nachází ve východní Evropě. Slabý 3.

• 27.5.2016  01:42

Klidně by z toho mohla být stodílná jihoamerická telenovela vysokých kvalit, protože postavy to má skvělé. Ale žádné velké drama nečekejte, to tvůrci zarazí v okamžiku, kdy má nějaké přijít.

• 24.5.2016  16:35
    Ze dna (studentský film) (2013)

Nepříliš objevný dokument o bývalé šlapce a bezdomovci Karimovi, který dnes provádí turisty po pražském podsvětí. Tour by za ty historky možná stála, obzvlášť v podvečerních hodinách, nicméně tu se stále omílají stejné věci a člověk ztrácí pozornost i v těch bezmála 25 minutách.

• 12.4.2016  14:21
    Anomalisa (2015)

Je třeba říct, že Jennifer Jason Leigh má strašně příjemný hlas (pokud zrovna nedostává do huby v Osm hrozných). :) A vůbec je to hlasově velice příjemné a laskavé na to, co je pod tím.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22