Pedestrian

František Novák

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 11.4.2020  00:31
    Nae ka pon nara che 2 (2012)

Bylo to jako sledovat Zemanův projev k pandemii koronaviru Aneb slovy Kamila Fily: "Neuvěřitelně pomalé tempo, zabředávání do zbytečných detailů, vyřizování osobních účtů." Akorát namísto 7 minut to mělo 63 minut a naváželo se to do USA. Citelný propad oproti kvalitě jedničky zejména z důvodu toho, že dvojka se celá odehrává v Japonsku.

• 1.4.2020  01:20

Japonský novinář Takahaši Minoru se po 40 letech vrací do KLDR, kde byl ve 30. letech svědkem utlačování japonskými okupanty, aby na vlastní oči viděl úspěchy země čučche, o kterých pochybuje... Pochybuje samozřejmě naprosto zbytečně a celý film jen uznale pokyvuje hlavou, jak dobře to soudruzi dělají. Přesně tohle jsem chtěl.

• 3.3.2020  14:07
    Párty Hárd (2019)

Mělo to „zaděláno“ na víc. I tak ale must-see věc, která i přes svou prvoplánovou nechutnost a přestřelený závěr pobaví. Nahláškovaný je to fest a Pavel Poulíček by měl radost. Jako půlnočka do Varů naprosto perfektní. 3,5*.

• 18.1.2020  22:21

Američané dostávají k 18. narozeninám auto, Severokorejci kolo. Fanoušci špatných filmů ruce pryč, protože tohle je slušně natočené drama volně inspirované skutečnými událostmi, které když už to vypadá, že bude končit, tak třicet minut před koncem nastupuje ta nejhrubší severokorejská propaganda, ve které uslyšíte věci jako „Je pravda, že tě maršál držel za ruku?“, klanění vůdcům a jejich adorace v nejrůznějších podobách. A v anglických titulcích vždy tučným písmem zvýrazněná jména vůdců! Doporučuju.

• 11.1.2020  15:36

Novej Irishman

• 4.1.2020  15:15

Jediný problém jsem měl se závěrečným dovětkem, jinak dokonalý. I po několika dnech to mám pořád v hlavě. Nejlepší příběhy píše sám život.

• 26.12.2019  15:01

Jak už přede mnou trefně poznamenal soudruh Vesman, sdělení filmu je jasné. Ukázkově je to vidět i ve vyhrocené scéně, kdy se porouchá náklaďák převážející dynamit do dolů a kvůli nastupujícímu dešti hrozí jeho promoknutí. Normy je třeba plnit. Jedna rudá hvězda za idealistickou píseň věnovanou silnici a fešným policistkám řídícím provoz.

• 21.10.2019  11:38
    Dark Tourist (TV seriál) (2018)

Upřímně moc nevidím smysl existence tohoto seriálu, když existuje toto: https://www.csfd.cz/film/281758-nerikejte-me-matce/komentare/ Dark Tourist nás bere na mainstreamovější / turističtější lokace, hlavní problém ale nevidím ve výběru destinací, nýbrž v osobě Davida Farriera, který nemá charisma, není zábavný (jako třeba Karl Pilkington), naopak je otravný a místama bulvární. Nejlepší epizoda "Stány”.

• 22.9.2019  00:18

Film plný ošklivých postav a míst, kam by člověk nikdy nevkročil. Stereotypní, ale působivá studie alkoholem ovládaného Honky se stejnou motorikou jako Hitler v Pádu Třetí říše. Film, který vypadá jako by byl natočený v 70. letech. Skvělá atmosféra a smysl pro detail (stromečky do auta, závěsy U Zlaté rukavice).

• 16.9.2019  20:46

Ne tak sprostý a zábavný jako Superbad, nemá to tak výrazný postavy jako McLovin, ale obě dvě hlavní hrdinky jsou sympatický, studenti NORMÁLNÍ, žádný modelky; vyhýbá se to klišé, takže se Molly nikdo nesměje kvůli její nadváze a má to krásný scény, bohužel občas zabitý fekálním humorem nebo nedokončený, což mě mrzelo, protože Booksmart je mnohem ambicióznější.

• 25.7.2019  00:09
    Slunovrat (2019)

Jsem rád, že Ari Aster točí žánrově odlišné věci, ale nemůžu si pomoct, nejsilnější je právě v okamžicích, kdy se někdo vyrovnává se ztrátou někoho blízkého. Proto bych od něj rád viděl čistokrevné rodinné psycho drama. Úvod je síla.

• 29.6.2019  10:12

Setup to má výbornej (ústřední hudební motiv, plakáty, trio padouchů), ale čekal bych to víc nápaditější. Chápu záměr o alegorii, ale radši bych to viděl v čistokrevnější diváčtější podobě.

• 18.6.2019  10:21

Kácení topolu, Rodman, strýc, který netleskal, severokorejské Spice Girls, masové truchlení, únos jihokorejských filmových hvězd, popravy protileteckými střelami, letím!

• 11.6.2019  23:28
    Bite (2015)

Hnus je to pěknej, ale co do debility, tak by si to klidně mohlo podat ruku s kultovním The Room (2003). (:

• 8.6.2019  20:38

Jednoznačné plus za to, že je to bez vypravěče, protože: No Words Needed

• 3.6.2019  00:15

Play it safe.

• 26.3.2019  20:34

Nic nového pod sluncem. Daleko větší survival drama jsem prožíval já v kině, protože takhle čurat se mi snad ještě nikdy nechtělo...

• 23.3.2019  17:41

Chtělo to větší koule a méně sladkobolný a realističtější závěr (dvě Korejky vedle mě brečely, takže asi OK). Špion téměř bezchybný, takže se o něj člověk moc nebojí, ale na chladné korejské thrillery už jsem si tak nějak zvykl. I tak vynikajicí a dlouho očekávané pasáže v KLDR doprovázené hrozivou hudbou fantastické. 8/10

• 21.3.2019  09:56
    The Escort (2016)

Nečekejte žádnou lechtivou komedii ani náhled do života luxusnější prostitutky. Tohle jenom klouže po povrchu. 5/10

• 17.3.2019  20:13

Nedůvěryhodné. Afghánský mladík, který se kvůli hádce matky a otčíma sebere a uteče do... do Francie. (: [Vítězný film Mezinárodní soutěže Jeden svět 2019]

• 3.3.2019  19:07

Feel good komedie bez záporných postav, u které je pochopitelný jakýkoliv rozpor v hodnocení. Kdo se nad tím totiž zamyslí, se zlou se potáže. :) Prosím spin off Vetchého rodiny.

• 25.2.2019  23:33

Neuvěřitelně vyvážený cheesy mix komedie / hororu a romantiky, kdy máte pocit, že chybí málo, aby se to zvrhlo v parodii, ale nikdy se tak nestane. Stejně tak to nikdy není příliš komediální nebo hororové, zkrátka natočené s obrovským nadhledem a zábavné od začátku do konce.

• 16.2.2019  23:50

Po těch příšerných trailerech přichází němý úžas. Uvědomělé (co se týče trapnosti, tak naivity hlavní hrdinky), s neskutečně přehledně nasnímanou akcí, zajímavým světem a s takovou dávkou lidskosti, které nedosahují ani leckteré filmy bez robotů. Být to uzavřené, tak neváhám s plnou palbou. Chci znovu.

• 13.2.2019  23:50

Slušný psychoteror, který ze začátku potěší skvěle budovanou atmosférou tajemna, ale odhalením maskovaného vraha vyústí v předvídatelné klišé klasických slasherů. Plus za to, že Scarecrow není úplný idiot, minus za chabě načrtnutou mytologii. Nicméně krásný příklad toho, jak takový obyčejný červený provázek natažený v lese dokáže pocuchat nervy.

• 8.2.2019  14:30

Když jsem Eighth Grade doporučil kamarádovi, tak mi napsal, že mi často sednou divné věci, kde hlavním hrdinou je loser. :) Tohle mi ale sedlo náramně. Prostředí americké základní školy, čerstvý vítr do subžánru teenagerských dramedií představuje věci, které jsem ještě v tematických filmech neviděl (např. školení v případě střelby na škole) nebo o nich ani neslyšel (High School Shadow Program). Celé je to ale strašně super a scény, které mají být trapné, jsou vždy trapné tím roztomilým způsobem a ne že byste se za aktéry v jejich situaci styděli. A "Bedtime Stories" jedna z nejlepších scén roku, přesně kvůli takovým scénám miluju film. Díky.

• 8.12.2018  23:50

Víc času bych věnoval povídání o kremacích, než buddhistům (ale chápu, že pokud během natáčení přijel do Váránasí Dalajláma, nešlo to jinak). Každopádně jedno z nejuhrančivějších míst na planetě Zemi.

• 18.9.2018  23:45
    Za zády (2016)

Prostě největší strach jde z neviděného (Čelisti, Znamení). Zlaté pravidlo, kterým se dnes nikdo moc neřídí. :)

• 9.9.2018  19:30

Stejně bezobsažné jako tvorba jeho tvůrců.

• 16.8.2018  13:00

Čtvrtá hvězda ze sympatií (k hercům, komediální vložce, What's Wrong With Being Confident? Scene - to je top a závěrem). Ta romantická linka mezi Tree a Carterem funguje líp, než to thrillerové klišé. Rád bych tyhle dva viděl klidně v nějaké romantické komedii.

• 11.5.2018  09:13

Má to jeden klad: neustále se tam něco děje, ale za cenu nechutných samoúčelností (pojďme tam nacpat všechno od masožravých prasat až po nekrofilní sex), demence, tuny nelogičností a mdlých postav. Sračka jako vyšitá.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24