Pedestrian

ICQ: 209-653-658

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 21.10.2017  01:50
    To (2017)

Pro mě víc ve stylu Nočních můr z Elm Street, alespoň co se týče hororových atrakcí a soudržnosti porazit zlo. Nějaké nadšení se nekoná, ale spokojenost převládá. 3,5*

• 7.10.2017  11:08
    The Endless (2017)

Pointless. Nudný vizuál, zajímavý, ale nevytěžený námět a nejasné motivace postav. Bez potlesku.

• 4.10.2017  00:48

Ještě jeden takový film a Lanthimos jde do topky. Temné, černohumorné, ale zároveň pořádně tíživé morální dilema, které má přesně ten kubrickovský feeling, jaký bychom od toho očekávali. Hodně silná věc, která opět vzbudí vášnivé diskuze. O kolika takových režisérech se to dnes dá říct? 90 %

• 2.10.2017  08:24

Poctivá kriminálka, ve které ukáže prsa každá z hereček, která na plátně stráví aspoň minutu. Pro mě víc ve stylu De Palmy co do zobrazovaného násilí a stalkingu. Jinak krásně logické, promyšlené a vše do sebe zapadající. Jen to násilí je možná až bezdůvodně kruté (šokující). P.S.: Nikdy nevyjebávejte s bankovním úředníkem!

• 30.9.2017  06:35
    Lucky (2017)

Úplně ten nejprimitivnější scénář, ve kterém je každá z postav letmo načrtnutá, jen aby se na chvíli objevila na plátně a hned nato zmizela. Tudíž se tu s postavami nepracuje vůbec nijak. Vlastně je to jen sled scének, které nikam moc nevedou. Přesto se mi to líbilo už jen kvůli tomu pohodovému tempu a Lynchovi, díky kterému už se nikdy nebudete smát želvám.

• 13.9.2017  09:53

Formou vyprávění vzpomínek v kombinaci s hudbou a atmosférou totožné se hrou What Remains of Edith Finch. Příběh zahalený tajemstvím ale na rozdíl od hry není tak poutavý a celkově mě to nevtáhlo. Diváka si to drží poměrně daleko od těla.

• 25.5.2017  00:41

Středověký Mad Max se nekoná. Teda, ne že by to nebyla místama jízda, ale tříští se tu hluché pasáže s geniálníma vsuvkama (dospívání Artuše). Hunnam a Law fajn, soundtrack správně hlučný, digitál otravný - méně by bylo někdy více.

• 22.5.2017  22:58
    Vyšehrad (TV seriál) (2016)

První tři díly jsou zlato. Pak to ještě ujde, ale po odchodu Prachaře (který si tak stačil zachovat důstojnost) se tvůrcům podaří doslova husarský kousek, a to, že všechny ty skvěle načrtnuté postavy během dvou dílů totálně znemožní (ponížený trenér, z Laviho udělají ještě většího dementa, než byste čekali) a kouzlo je pryč. Tam, kde to kdysi báječně oscilovalo na hraně, to jde v šestém a v sedmém díle totálně přes čáru.

• 18.5.2017  00:18

Jedna fantasticky vyhrocená scéna, prstění Fassbendera a pak... pak už nic. Začínal jsem si tu trochu připadat jako v LOSTu s tím, že se tu nic nevyřeší. Člověk tak dvě hodiny sleduje bandu těch nejtuctovějších postav bez charisma s ošklivou hlavní hrdinkou, dělajících hloupé věci a mluvících nesmysly. Kdyby si Scott uvědomil, že už není žádný vizionář, na nic by si to nehrálo a neslo se to v duchu závěrečných deseti minut (takže čistokrevného béčka), byl bych mnohem spokojenější.

• 4.5.2017  18:24
    Kandidáti života a smrti (TV film) (1979)

Film posedlý pitím kávy. Ve své době možná působivé, dnes to spíš vyvolá úsměv na tváři. Škoda té zápletky, že se nevyvíjela zajímavěji.

• 1.5.2017  19:36
    Uteč (2017)

Film, který bych chtěl hrozně moc vidět v USA v kině a pozorovat při něm rozdílné reakce bílých a černých diváků.

• 18.3.2017  21:43
    Liška a pes (1981)

Dobrý námět se smířlivým koncem, který se mi osobně moc líbil. Prostě žádný Nemo, kde se celý film kamarádíčkujou žraloci s rybičkama. Plus letí i za to, že film nesklouzává ke zbytečnému klišé během liščího seznamování a poměrně záhy se odbyde. 7/10

• 16.3.2017  00:28

Film, prosím, začne v 60. minutě. 5/10 a dávám to po bok 101 dalmatinů. Podobně nedějové, a to i na disneyovku.

• 5.3.2017  02:16

Má to koule, snaží se to mít srdce, ale to moje nebilo.

• 25.2.2017  11:03

Z balíčku celovečerních disneyovek uvedených v době války, které obsahovaly dva nebo více krátkých filmů s omezeným rozpočtem, si dejte spíš Make Mine Music plné skvělých písniček nebo crazy věc jménem The Adventures of Ichabod and Mr. Toad. Fun and Fancy je víc dětské a ne s tolika zapamatovatelnýma songama (pamatovat si budu asi jen "Say it with a slap"). Btw: je roztomilé a dnes už nepředstavitelné, jak se dřív používalo slovo "gay". Zvlášť během písně, při které zazní: "All the world is gay". :)

• 16.2.2017  23:39

Trochu ubíjející survival, který trpí klasickými neduhy survivalů = monotónností. A lišce bych dal víc prostoru. Labrador zbytečnej a o ničem. A vůbec mi tu chybělo víc nápadů.

• 22.1.2017  11:39
    Anthropoid (2016)

Je fajn si po delší době u filmu zase zafandit. Geislerka castingovej fail, závěr v kostele, kde naši kosí jednoho nácka za druhým, úsměvný, zvlášť, když si pak na wikině přečtete, že na straně Třetí říše byli při bojích v kostele tři lehce ranění. :) Ale o to to bylo větší zadostiučinění. Bavilo hodně.

• 12.1.2017  00:07
    Raspad (1990)

Kdyby se film soustředil na důsledky havárie samotné, bylo by to lepší, protože ty postavy moc netáhnou a film kvůli tomu působí strašně roztříštěně (poslední skvělá téměř dokumentární dvacetiminutovka jakoby vypadla z jiného filmu).

• 7.1.2017  10:50
    La La Land (2016)

(2x kino). Moc nechápu výtky vůči choreografii, o kterou tu vlastně vůbec nejde, stejně jako to ani není moc muzikál (stačí si pustit oficiální klipy z filmu, které na nic takového nelákají). Druhá polovina je totiž pořádně temné drama. A miluju, jak se film soustředí jen na dvě hlavní postavy a nikdo jiný ho nezajímá.

• 23.12.2016  00:48

Celé to působí jakoby to ani nemělo střed, jen začátek a konec. Takže žádné intermezzo, což je fajn. Škoda absolutního nezájmu o postavy, mohlo to jít výš, ale úplný závěr překvapivě navnadil na další díl.

• 1.12.2016  15:03
    Nocturama (2016)

Čert to vem, že to místama nedává moc smysl (proč se všichni schovávají zrovna v obchodním domě?), když tvůrci ve druhé polovině rozjedou v nákupním centru parádní obrazové exhibice. Jeden z filmů roku. Fakt. Festival francouzského filmu, Světozor.

• 24.11.2016  13:52
    Dealer (1996)

Totální nadšení a nejlepší Refnův film, který jsem viděl (včetně velebeného Drive). Bezprostředně po zhlédnutí jsem měl akutní potřebu dát pokračování. Záporáci (Milo, Radovan), ze kterých se svírá hrdlo a v jejichž světle jsou marvelovští padouši směšnými loutkami k popukání.

• 17.11.2016  22:55

Lepší, než jsem čekal. Oproti knižní předloze dokonce i s lepším závěrem (ten Kingův béčkový konec jinak dokonalé knihy jsem nerozdýchal). Víc by tomu snad slušela seriálová forma; hodně postav se muselo z filmu vypustit a i k těm pár, co zůstaly, si člověk nestačí vytvořit pouto a jejich motivace vyznívají trochu do ztracena. Fantasticky obsazená Nettie Cobbová a Wilma Jerzycková.

• 20.10.2016  00:46
    Stopy (2013)

Prázdné putování o ničem. Nejdramatičtějším momentem filmu je, když se asi na půl minuty zbloudí velbloudi. No aspoň to tolik nezdržuje flashbacky jako Divočina, ale inspirativní je to asi tak podobně = nijak.

• 16.10.2016  11:11

Mimózní, ale díky tomu roztomile guilty pleasure. Robert Altman vdechl městečku Sweethaven a jeho obyvatelům život, který je úplně mimo realitu. :) Pepek jede!

• 12.10.2016  20:17

Pokud má být American Honey filmem pro tuto generaci, tak potěš koště. :) Lehce amorální, ne tak zábavné jako Spring Breakers, zato mnohem hodnotnější a neuvěřitelně přirozené (klidně bych tomu věřil i ten sex před kamerou). Sasha Lane a Shia LaBeouf extratřída. A letos fakt nejlepší soundtrack. God’s Whisper - Raury

• 2.10.2016  12:18
    Tábor 14 (2012)

Nadmíru pozitivní dojem z dokumentu u mě trochu ztrácí skutečnost, že Sin si řadu věcí vymyslel, jak později sám přiznal. Nicméně síla z dokumentu zůstává větší než u Valčíku s Bašírem, což potvrzuje i fakt, že se mi v noci zdálo o tom, jak si z hranic Jižní Koreje se zaujetím fotím Severní Koreu.

• 15.9.2016  19:37

Upřímně nepochybuju, že v atmosféře kina Aero se simultánním dabingem by to bylo min. za 4*, ale takhle doma je to jen trash s povážlivě málo frontaly, zato se skvělejma osmdesátkama a občasnýma hláškama. Vrah se dá prokouknout hned na začátku, stačí jen trocha pozornosti. Nejlepší je, že navzdory všem těm vraždám se v tělocvičně stále vesele cvičí dál. :) 2,5*

• 10.9.2016  01:34

To téma mi nepřijde moc nosné na celovečerní stopáž a ten závěr je snad až příliš uhlazený. Ale jinak to má Eastwood pořád pevně v rukou a Hanks je opět mužem činu.

• 29.7.2016  11:49
    Štvanice (1966)

První vlažná polovina může leckoho odradit od sledování, ale v závěru dojde na lámání chleba a jde z toho stejná hrůza jako třeba z Peckinpahových Strašáků.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22