Pedestrian

Instagram: franta_market

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 11.5.2018  09:13
    Leatherface (2017)

Má to jeden klad: neustále se tam něco děje, ale za cenu nechutných samoúčelností (pojďme tam nacpat všechno od masožravých prasat až po nekrofilní sex), demence, tuny nelogičností a mdlých postav. Sračka jako vyšitá.

• 7.4.2018  07:36

Tak koukám, že A Quiet Place nemá se Sicariem společnou jen hlavní herečku, ale i velice podobný hudební motiv. :) Nadšením do stropu úplně neskáču, protože to nemá tolik dobrých nápadů (zvratů) co třeba loňské Get Out a vlastně nebýt opravdu velmi kvalitních efektů (těch 17 milionů dolarů je na tom sakra vidět), mohlo se jednat o nadprůměrné indíčko. Poslední půl hodina už je ale jízda a poslední záběr lahůdka.

• 1.3.2018  01:43
    Watu wote (2017)

Ze všech letošních Oscar Nominees v krátkometrážní sekci hraných filmů řemeslně úplně někde jinde, než zbytek soutěžících. A to je možná i můj problém s Watu Wote. Produkční hodnoty jsou tu úplně někde jinde (titulky třikrát delší, než u ostatních kraťasů) a nejedná se o takový ten malý film ze srdce dělaný na koleni. :)

• 1.3.2018  01:32

Ze všech letošních Oscar Short Films jednoznačně nejoriginálnější a nejvtipnější. Příjemné odlehčení od jinak vážné sekce plné silných témat a malých příběhů inspirovaných skutečnými událostmi.

• 1.3.2018  01:29

Mudbound v2.0

• 1.3.2018  01:28

Ne moc známé téma, ale o nic méně důležitější. Lehký palec nahoru, ale je to taková sázka na jistotu.

• 1.3.2018  01:22

Aktuálně dost žhavé téma, takže Oscar je na dostřel. Ale stejně mi to přijde málo odvážné, na základní škole se to odehrává jen tak náznakem, aby to snad nikoho nepohoršilo.

• 26.2.2018  21:08
    Wonder (2017)

Aneb když tvůrci neví, kdy přestat. Proč to, proboha, neskončilo před půl hodinou? Nominace za masky Owenu Wilsonovi zasloužená.

• 19.2.2018  23:22

Mluvící hlavy, které už po 20 minutách nemají co říct (a vy to víte), ale z nějakého důvodu to má být hrozně význačná studie vypořádávání se se smrtí milované osoby.

• 13.2.2018  23:12

Kissimmee - a place to visit. Netradiční a osvěžující prostředí barevných floridských motelů (Technicolor ♥) na pozadí sociálního dramatu. Nádherně nasnímané a úžasně zahrané a přirozené (některé monology / dialogy musely být snad výsledkem improvizace), ale chybí tomu rozsah American Honey. Závěrem monotónní.

• 28.1.2018  22:15

Aneb jak dojmout na ploše pouhých 4 minut.

• 28.1.2018  20:38
    Heroin(e) (2017)

Repetitivní dokument od výjezdu k výjezdu bez nějaké větší hloubky. Ano, záchranáři a vůbec lidé pomáhající lidem v nouzi si zaslouží obdiv, ale tady hodnotíme kvality samotného dokumentu.

• 17.12.2017  19:01
    Já, Kajínek (TV seriál) (2017)

První tři díly guilty pleasure. Poslední dva o ničem, přičemž obzvlášť u toho posledního si člověk uvědomí, že tohle nemá v TV sakra co dělat. Něco mezi Věřte nevěřte a Výměnou manželek.

• 2.12.2017  21:03
    Coco (2017)

Pixarovka s nejvybroušenějším scénářem a těmi nejkrásnějšími rodinnými hodnotami. V závěru vzlykala půlka sálu včetně mě. Škoda, že se to pořádně rozjede až ve druhé polovině a je to lehce natahované. Ale ten svět, vizuál opět o kus dál (místama už to nevypadá ani jako animák!) a závěrečné emoce to u mě vytahují na jednu z nejlepších pixarovek ever.

• 2.12.2017  09:01

Ten americký hate (4,5/10 momentálně na IMDb) je dán jen tím, že jako předfilm před Coco má dlouhých 21 minut. Jinak je to zábavné, dojemné a Olaf už si nahlas říká o spin off! :-)

• 31.10.2017  08:46

Jakoukoliv atmosféru u mne zabil fakt, že všechny ruské postavy (od bohatých aristokratů až po hospodskou lůzu) a seveřanů tu mezi sebou mluví francouzsky, přičemž všechny nápisy v Petrohradu jsou v azbuce a deník dědečka Oloukina je nadepsán ve francouzštině. (?) Tahle nekonzistence společně s předvídatelným a standardním vývojem děje mě fakt nenadchla.

• 21.10.2017  01:50
    To (2017)

Pro mě víc ve stylu Nočních můr z Elm Street, alespoň co se týče hororových atrakcí a soudržnosti porazit zlo. Nějaké nadšení se nekoná, ale spokojenost převládá. 3,5*

• 7.10.2017  11:08
    The Endless (2017)

Pointless. Nudný vizuál, zajímavý, ale nevytěžený námět a nejasné motivace postav. Bez potlesku.

• 4.10.2017  00:48

Ještě jeden takový film a Lanthimos jde do topky. Temné, černohumorné, ale zároveň pořádně tíživé morální dilema, které má přesně ten kubrickovský feeling, jaký bychom od toho očekávali. Hodně silná věc, která opět vzbudí vášnivé diskuze. O kolika takových režisérech se to dnes dá říct? 90 %

• 2.10.2017  08:24

Poctivá kriminálka, ve které ukáže prsa každá z hereček, která na plátně stráví aspoň minutu. Pro mě víc ve stylu De Palmy co do zobrazovaného násilí a stalkingu. Jinak krásně logické, promyšlené a vše do sebe zapadající. Jen to násilí je možná až bezdůvodně kruté (šokující).

• 30.9.2017  06:35
    Lucky (2017)

Úplně ten nejprimitivnější scénář, ve kterém je každá z postav letmo načrtnutá, jen aby se na chvíli objevila na plátně a hned nato zmizela. Tudíž se tu s postavami nepracuje vůbec nijak. Vlastně je to jen sled scének, které nikam moc nevedou. Přesto se mi to líbilo už jen kvůli tomu pohodovému tempu a Lynchovi, díky kterému už se nikdy nebudete smát želvám.

• 13.9.2017  09:53

Formou vyprávění vzpomínek v kombinaci s hudbou a atmosférou totožné se hrou What Remains of Edith Finch. Příběh zahalený tajemstvím ale na rozdíl od hry není tak poutavý a celkově mě to nevtáhlo. Diváka si to drží poměrně daleko od těla.

• 25.5.2017  00:41

Středověký Mad Max se nekoná. Teda, ne že by to nebyla místama jízda, ale tříští se tu hluché pasáže s geniálníma vsuvkama (dospívání Artuše). Hunnam a Law fajn, soundtrack správně hlučný, digitál otravný - méně by bylo někdy více.

• 22.5.2017  22:58
    Vyšehrad (TV seriál) (2016)

První tři díly jsou zlato. Pak to ještě ujde, ale po odchodu Prachaře (který si tak stačil zachovat důstojnost) se tvůrcům podaří doslova husarský kousek, a to, že všechny ty skvěle načrtnuté postavy během dvou dílů totálně znemožní (ponížený trenér, z Laviho udělají ještě většího dementa, než byste čekali) a kouzlo je pryč. Tam, kde to kdysi báječně oscilovalo na hraně, to jde v šestém a v sedmém díle totálně přes čáru.

• 18.5.2017  00:18

Jedna fantasticky vyhrocená scéna, prstění Fassbendera a pak... pak už nic. Začínal jsem si tu trochu připadat jako v LOSTu s tím, že se tu nic nevyřeší. Člověk tak dvě hodiny sleduje bandu těch nejtuctovějších postav bez charisma s ošklivou hlavní hrdinkou, dělajících hloupé věci a mluvících nesmysly. Kdyby si Scott uvědomil, že už není žádný vizionář, na nic by si to nehrálo a neslo se to v duchu závěrečných deseti minut (takže čistokrevného béčka), byl bych mnohem spokojenější.

• 4.5.2017  18:24
    Kandidáti života a smrti (TV film) (1979)

Film posedlý pitím kávy. Ve své době možná působivé, dnes to spíš vyvolá úsměv na tváři. Škoda té zápletky, že se nevyvíjela zajímavěji.

• 1.5.2017  19:36
    Uteč (2017)

Film, který bych chtěl hrozně moc vidět v USA v kině a pozorovat při něm rozdílné reakce bílých a černých diváků.

• 18.3.2017  21:43
    Liška a pes (1981)

Dobrý námět se smířlivým koncem, který se mi osobně moc líbil. Prostě žádný Nemo, kde se celý film kamarádíčkujou žraloci s rybičkama. Plus letí i za to, že film nesklouzává ke zbytečnému klišé během liščího seznamování a poměrně záhy se odbyde. 7/10

• 16.3.2017  00:28

Film, prosím, začne v 60. minutě. 5/10 a dávám to po bok 101 dalmatinů. Podobně nedějové, a to i na disneyovku.

• 5.3.2017  02:16

Má to koule, snaží se to mít srdce, ale to moje nebilo.

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23