Ben Nevis

Eva Binusová

okres Ostrava

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
    • 16.6.2020  14:43

Bylo to zábavné, dobře natočené i obsazené. Jenom nechápu tu snahu dělat kladného hrdinu z někoho, koho živí podsvětí. Jenom kvůli vyzdvihování autistické jinakosti? Viděla jsem film o autistovi, kterého by doma nikdo opravdu nechtěl. Taky jsem čekala závěr, kde zvítězí právo a ne sympatie.

• 11.6.2020  15:55
    Mesiáš (TV seriál) (2020)

Bůh nebo podvodník? Bůh konečně oslovil lidstvo nebo jde o nový typ terorismu? Tato otázka je podružná, protože zajímavější je sledovat reakce jiných lidí na nečekanou záležitost. Máme tu cynické agenty, zoufalou matku a kněze ztrativšího víru, kterému mesiáš přijde vhod. Pokaždé, když už máme jasno, objeví se nové ALE. Ne každému však vyhoví pomalé tempo.

• 21.5.2020  10:42
    Konzultant (2013)

Do sebe zahleděná a samoúčelná ptákovina, kterou si může dovolit natočit někdo, kdo už netočí pro peníze. Proč se hlavní hrdina jmenuje Konzultant, když neumí poradit ani sobě? Kombinace (úchylného) sexu a násilí by měla fungovat na mužskou populaci, ale dle hodnocení nefunguje. Celé to působí jako reklama na rozbrušovačku, kde má modelka vystrčený zadeček. Pokud zrovna nepotřebujete rozbrušovačku, nepoběžíte si ji koupit kvůli pnutí v rozkroku.

• 21.5.2020  10:00
    Taková moderní rodinka (TV seriál) (2009)

Co je na té rodince moderního? Z manželského páru vždy jeden nepracuje. Přesto ten druhý vydělává dost, aby mohli mít každý barák a několik aut. Přesto řeší občas existenciální problémy, že si třeba třetí auto nemohou dovolit. Jejich trable vesměs vznikají z neochoty říct partnerovi pravdu. Taky se mi nelíbí, že zbytečně moc tlačí na pilu, aby se všichni měli povinně rádi a byli tolerantní za hrob. Nicméně kromě otravných postav převládají postavy sympatické, u fórů se člověk zasměje a seriál splňuje, co jsem od něho čekala - krátký sitcom (bez umělého smíchu) na odreagování.

• 11.2.2020  15:36

GerontTrek snažící se vymámit poslední kapky mlíka z unavené vydojené krávy. Fanouškům zamávali před nosem mrkví v podobě Pickarda a může se cválat tam, kam se ještě Alzheimer nevydal. Borgové jsou fajn neznámá, ale Romulani vypadají jako Iránci, kteří konečně pochopili Demokracii a věrně slouží Sáhibovi. A do toho tahají novou menšinu, která potřebuje chránit a vysvětlovat, že se teroristů netřeba obávat, protože Data je skvělý chlapík. Nový seriál skvěle vystihuje žádoucí aspekty moderní doby - potopit svou zem na úkor cizí země (záchrana Romulanů) a starousedlík nemá právo na strach z teroru.

• 11.2.2020  14:44

Trošku se to rozjíždí. Některé vtípky otřepané, některé postavy hystericky trapné, ale má to své momenty. Postava Joshe Gada moc tlačí na pilu.

• 11.2.2020  14:34
    Ad Astra (2019)

Škoda peněz na efekty za takovou nudu. Daddy issues mohli řešit i na naší planetě, nemusí zaplevelovat lidským mindrákem celou soustavu. Uvítala bych víc informací o světě, kde let na měsíc je stejná brnkačka jako letět nízkoropočtovkou do sousedního státu. Jenže film se točí výlučně kolem (už naštěstí méně odulého) obličeje Brada Pitta, který se navíc chová jako idiot a jeho úloha je ke konci naprosto zbytečná. Ještě že nenašli ty mimozemšťany.

• 3.2.2020  09:44

Strhávám hvězdičku za prvoplánový závěr a telenovelní scénář, ale přesně to samé měl vysoce hodnocený film Láska nebeská. Film je dobře vtipný, nekonfliktní a romantický. Neřeší sociální ani společenská dramata a soustředí se pouze na rodinu. Vztahy v rodině jsou poněkud utopické a pokud se někdo chová špatně, jsou to lidé zvenčí. Navíc autor asi bude fanatický pejskař, protože psa tam má snad každý a když někdo hned na psa nadšeně nekývne, je špatný. Na vyčištění hlavy od starostí ideál, ale spíš pro ženy. Pro chlapy je vhodnější akční nářez.

• 28.1.2020  16:40

Je to taková nostalgie s oblíbenými herci. Nicméně dramata seriálových postav byla vyřešena, a tak všichni vypadají uvolněně jako na třídním srazu, kde jsou spory dávnou minulostí. Prostor tak dostává pozámčí (nebo spíš podschodí), kde je králem nechtěně pošpiněna profesionální čest celého služebnictva. Ti se postarají o vtipnou složku, která kontrastuje s obavami panstva, jak obstojí v budoucnosti. Jako televizní film by si dílo zasloužilo 5/5, ale do kina bych na další epizodu Panství Downton nešla.

• 27.1.2020  10:24

Dávám slabší hodnocení, protože i předloha mi přišla na Kinga slabší. Příliš politicky korektní, příliš sluníčková, což doprovází Kingovu seniorskou tvorbu. Tvůrci filmu se to snaží napravit změnami v závěru, aby to lépe navazovalo na Osvícení. Každopádně mi chybí v dlouhatánskému filmu víc prostoru pro záporáky. O nich akorát víme, že se živí dětmi a jdou dlouhověcí. Z nějakého důvodu vynechali, že to jsou kolotočáři. Pak film kazí dětská hrdinka, která zvládá z emocí akorát sebevědomý úsměv.

• 20.1.2020  14:28

Vždycky se mi líbil systém, že příběh je vyprávěný z pozice dospěláků a prokládaný flashbacky na dětské hrdiny. U nové adaptace nešetřili filmovým časem, ale bohužel místo důkladného prokreslení hrdinů se vše vyplýtvalo na trikovou klauniádu. V závěru, když začnou padat hlavy, je mi jako divákovi jedno, kdo přežije a kdo zahyne. Závěr jako z pohádky tomu taky nepřidal vysvětlení, proč to muselo být tak dlouhé. Ale kolem a kolem je to povedený film s dobrým obsazením, kde se dostalo i na trošku psychologie.

• 20.1.2020  10:23

Je to takové ze života s morální pointou, kam až může zajít banální situace, když se setkají blbec s idiotem. I když tušíme pointu, stejně dokáže scénář překvapit a hlavně pobavit.

• 7.1.2020  14:09
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Jako historická romantická vztahovka nemá série chybu. Kostýmy a interiéry dělají české produkci radost. Co se týče historické (ne)přesnosti, televize už nějakou dobu nesupluje školství a wikipedie je dostupná pro všechny. Nicméně dramatická zápletka s nevěrou nemá vůbec žádné historické podklady a taky bych řekla, že kněz by měl problém s vyzrazováním zpovědního tajemství. Asi nechtěli mást ateistické české diváky, tak něco takového ani nezmínili.

• 7.1.2020  11:29

Jediná věc konzistentní na SW, která zbyla, jsou souboje stíhaček. Vzdálená galaxie nikdy neoplývala inteligentním dějem. Ale co se v původních epizodách líbilo jako akční triková pohádka, v posledních epizodách vypadá jako vykradená slátanina sama sebe. Jde vidět, že místo příležitosti k originalitě Disney preferuje nadbíhání fanouškům a Abrams s Lucasem pečou pejskokočičkový dort, který obsahuje vše, co se kdy ve SW líbilo. Je nejvyšší čas, aby poslední Jedi už konečně umřel.

• 7.1.2020  09:41
    Divočina (2014)

To muselo dát práce ... a přitom taková blbost. Zpracování, dramatizace a vizuál je na plný počet, ale to úsilí by si zasloužil lepší příběh. Hlavně mi vadí, že to utvrzuje šovinisty, jaké jsou ženy pipky. Začíná to palivem do vařiče, končí to botami. Túra asi nebyla tak náročná, když se dala ujít v sandálech polepených izolepou. Jasně, mělo to být o nevzdávání, ale bylo tam pár scén, kdy by pár kroků zpět udělalo větší posun vpřed. Pipka měla štěstí, že kromě vlastní blbosti ji nic neohrožovalo a pak se ještě napakovala na knížce.

• 4.12.2019  10:21

Nevím, proč bych měla fandit týpkovi, který má problémy v sociální sféře a chová se ke kolegům jako k něčemu, co nechcete mít na podrážce. Celý film je o tom, jak to nabubřelé ego máme litovat, protože má "issues" a přát mu ty hvězdičky, protože má talent. Nicméně do kuchyně drahé restaurace se člověk jen tak nedostane, tak dávám body za zajímavé prostředí.

• 13.11.2019  14:20

Pro některé velké překvapení, že realita není Indiana Jones v Avatarovi. Prostě Britské impérium. Přišli, viděli, zvítězili. Nebo dostali šípem do zad a zvítězil někdo příště. Film beru jako oslavu hrdinství, rozvážnosti a cílevědomosti. Mužských vlastností, kterých se v dnešní době nedostává. Asi to bude tím, že málokdo musí napravovat "špatnou volbu svých předků".

• 13.11.2019  11:50
    The Terror - Zvěrstvo (série) (2019)

Líbilo se mi zasazení do japonské mytologie a kultury. Souhlasím, že některé díly byly zbytečné a některé příliš vysvětlující. Mohlo tam být méně amerického "shamingu" ohledně koncentráků pro Japonce. Na druhou stranu se o tom moc nemluví, zatímco otroctví a holocaust je v každém druhém tématu. Ze začátku jsem se bála dost a ke konci to už bylo čisté rodinné drama.

• 31.10.2019  10:12
    Jméno růže (TV seriál) (2019)

Tvůrci se snažili téma zdramatizovat, co to šlo. Místo klášterní mystérie málem dostáváme Robina Hooda. Což je škoda takto okleštit román plný hlubokých myšlenek, kde nic není černobílé. Předloha je temná jako celý středověk, ale v seriálu se většina děje točí kolem lásky dvou mladých lidí. Rovněž povahy některých postav byly upraveny, aby zapadaly do rámce boje dobra proti zlu. Ale zase tolik kritiky si seriál nezaslouží. Určitě se do něj vešlo víc filosofie než do filmu a bez té filosofie tu máme jenom bandu šílených mnichů.

• 18.10.2019  14:31
    Kateřina Veliká (TV seriál) (2019)

Moc nevím, proč vlastně dílo vzniklo. Hlavní postava je spíše antihrdinka, zahleděná do své moci. Pro lid neudělala nic, akorát rozšířila území. Osvícená byla v tom, že žila poměrně emancipovaný život. Nicméně je dobře, že se západní televize nesoustředí jenom na britské panovníky, kteří jsou občas nudní a dává ochutnávku jiné kultury. Zajímavá je epizoda s Krymem - jak se historie opakuje.

• 1.10.2019  09:13

Je to obyčejná pohádka pro děti s edukativním přesahem o mexické kultuře. Příběh je příliš předvídatelný a role jsou rozdány hned na začátku. Animace vypadá jako exkurze v perníkové chaloupce. Taky mi přišlo zbytečné, že je příběh vypravován v muzeu spratkům, kteří jsou tímto kýčem tak zaujati, že je to změní od základu. Na jihu USA musel film slavit velký úspěch jako oslava přistěhovalecké kultury, ale nám evropanům tato přidaná hodnota až tolik nedá.

• 1.10.2019  08:58

Filmů s tématikou dospívání je přehršel, ale tady mi neseděly postavy. Kluk, který vypadá a chová se jako průměr a holka, která se tváří, že potkala alfa samce a pořád nemůže uvěřit svému štěstí. Inovaci představuje problém s alkoholem a přehození stereotypních rolí. Plus dávám absenci roztleskávaček a kapitánů sportovních družstev. Díky tomu děj není o ošklivých kačátkách a vnitřní kráse, nýbrž o lásce dvou obyčejných lidí bez provařeného boje se střední školou.

• 3.9.2019  11:14
    Noc na Zemi (1991)

Umění je to asi velké, ale v některých epizodách je snaha o vtipnost až moc křečovitá. Některé zase byly vyloženě nudné. Většina protagonistů jsou sebestřední imbecilové. Navíc mi to víc přišlo jako reklama na kouření než pokus o nějakou pointu.

• 13.8.2019  08:58

Už to byla nuda v akčním hávu.

• 5.8.2019  10:13
    Potomek (2019)

Není to žádná bomba, ale při tom hororovém suchu je každá kapka dobrá. Mám ráda horory, kde jsou děti zlo. Nicméně ten kluk není moc přesvědčivý a jsou tu logické díry v zápletce. Hlavně jak dlouho by bavilo dospělý mozek hrát malého caparta?

• 5.8.2019  09:46

Alpská krajina dostává 5*, ale děj s hlavní hrdinkou mě dost iritoval. Spratek každého uráží, ale nakonec je to ta "tvrdohlavá" (dle newspeaku nedotknutelná osoba, která může ubližovat a ostatní to musí snášet) dívka, která všechny srovná do latě. Kdopak asi zaplatil ten vrtulník? PS: Asi to mělo vyvolat lítost, ale astma není rakovina a když holka zvládne běhat po horách, do mrzáka má daleko.

• 30.7.2019  09:46

Dala bych tomu šanci, protože hlavní negativum vidím v nedostatku informací, které chtějí nejspíš dávkovat postupně. V pilotu odhalí hrozbu pro galaxii, ale proč se o ní mám vlastně bát, když ani nevím, jak funguje? Hlavně, že jsme se seznámili se spoustou cool mladých lidí, z nichž většina je tu od toho, aby nadbíhala hlavní hrdince.

• 1.7.2019  09:44

Líbily se mi některé scenáristické změny, ale jinak filmaři tlačí moc na hororovou pilu. Kde předloha buduje pomalu atmosféru, nová adaptace úslužně přiskakuje s hnusy. Náhodnými zemřelými černochy a sestrami, abychom nezapomněli, že se díváme na strašidelný film. Ale tím trpěl například i Kruh. Ve srovnání s předlohou a původní adaptací nemá nový film šanci, ale jako samostatně stojící horor patří mezi ty povedené, převážně díky méně známým, ale pečlivě vybraným hercům.

• 3.5.2019  10:44

Srovnání s filmem o Queen sedí. Ale je to jako dívat se na životopis princezny Diany a její pseudoproblémy srovnávat třeba s účastnicí zájezdu dobytčákem do Osvětimi. Protagonisté jsou samozřejmě vypatlanci, kteří by si zasloužili nevylézt z vězení, protože společenská užitečnost dosahuje záporných hodnot. Nicméně jsem se bavila u této zfilmované soutěže talentů, kde kvalita zpěvu není tak důležitá jako (nedostatek) pozérství a drsňáctví. Umělci jsou holt větší magoři než většinová populace. Lecko z nich to chce dotáhnout na vyšší level.

• 9.4.2019  09:47
    Rédl (TV seriál) (2018)

Na rozdíl od Hřebejka, který mám problém mimo jiné s "hloupými venkovskými voliči Zemana" se oprostím od politických názorů tvůrce a budu hodnotit nezávisle. I když Rédl apolitický zrovna není. Vadil mi roztahaný začátek a anachronismus ve vztahu k sexuálním menšinám. Pro zápletku nebylo vůbec důležité, s kým vyšetřovatel spí. Líbilo se mi postupné gradování děje, syrová ukázka devadesátek, kdy svobodě ustupovalo kde co, hlavně morálka. Závěr dělá z minisérie víc než obyčejnou akční detektivku. Kvalita herců a štábu má také nemalou zásluhu na úspěchu.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25