HERGImanCZ

Facebook: jan.hergesel

2 body

<< předchozí 1 2
    • 25.6.2019  16:31
    No Game, No Life (TV seriál) (2014)

Dlouho jsem se takhle nebavil! Anime No Game, No Life je pro mě klenotem. Když jsem se rozhodl si ho pustit, neměl jsem vůbec tušení, do čeho jdu. Po dokoukání dvanácté epizody jsem ale byl nadšený! Celé to stojí na dvou pilířích. Prvním z nich jsou samotné hry. Z taktik, které před vás hlavní hrdinové předloží, vám půjde hlava kolem. Nic tak překombinovaného a zároveň skvělého jsem opravdu dlouho neviděl. Druhým pilířem je pak humor. Toho je v seriálu opravdu hodně a často se prolíná i do samotných her. Většina vtipů vzniká z interakce Sory a Shiro s ostatními charaktery. A zde přichází jediný problém, který může nastat. Pokud vám druh humoru, který v seriálu je, nesedne, tak vám pravděpodobně nebude připadat sympatická většina postav a nebudete po dokoukání ani z poloviny tak nadšení, jako jsem byl já. To je samozřejmě problém všeho, co je z výrazné části založeno na humoru. U tohoto seriálu na to chci ale zvlášť upozornit, protože si dovedu přestavit hodně lidí, kterým se hodně vtipů opravdu líbit nebude. To snad poznáte do konce druhé epizody. Pokud jste se opravdu během 48 minut ani jednou nezasmáli, doporučuji jít koukat na něco jiného.

• 13.5.2019  21:52

Raising Kratos aneb jak vznikala hra roku 2018! Člověk si často ani neuvědomuje, jak náročný je vývoj AAA titulu a s čím vším se musejí tvůrci potýkat. Tento dokument je určen pro hráče a fanoušky God of War. Nabízí pohled do zákulisí a vypráví neskutečný a emotivní příběh o tom, jaká úskalí museli tvůrci překonat, abychom nakonec dostali hru, kterou jsme dostali. Vidíme zde jak počátky vývoje a vůbec zrození myšlenky, že by Kratos ve hře mohl mít syna, tak postupný vývoj, první odhalení na konferenci E3, až po vydání hry. A nechybí tu ani vyhlášení hry roku na The Game Awards 2018.

• 26.4.2019  13:15

Završení MCU ságy je tu! V roce 2008 se na plátnech kin objevil první Iron Man. A myslím, že v té době nikdo nečekal, kam až se tento svět dostane. Bylo natočeno 22 filmů. A Avengers: Endgame měl být jejich vyvrcholením. Navíc film Avengers: Infinity War nasadil laťku opravdu vysoko. Zvládli se s tím tedy bratři Russoové poprat? Už podle hodnocení je očividné, že ano. Ve většině komentářích se dočtete, že se jedná o skvělé zakončení. A já s tím souhlasím, i když si myslím, že film není úplně dokonalý. K tomu se ale dostanu. Nejdříve začnu chválou. Vizuál i hudba jsou zde na špičkové úrovni. Všechny postavy jsou tu skvěle napsané, což mě dost těší. Měl jsem totiž problém například s filmem Thor: Ragnarok, kam se podle mě scénáristé pokusili nacpat více humoru, než bylo třeba, a Thor byl v určitých momentech mimo svůj charakter. A po událostech z Infinity Waru by to bylo celkem nemístné, když se podíváte, co vše bylo na jeho konci ztraceno. Humor v Endgamu ale naštěstí funguje dobře a je jen na místech, kde by měl být. Například ze začátku filmu je úplně vypuštěn. Samotný film je rozdělen na takové tři části. A zde bych chtěl varovat, bude část s pár spoilery, které se ale pokusím držen na minimální úrovni. Většina z toho už bylo sice buď odhaleno, nebo to všichni čekali. Bohužel, v této části se spoilery se taky nachází vše, co bych chtěl filmu vytknout. ZAČÁTEK SPOILERŮ! První část, kde se všichni zotavují z toho, co se stalo, je skvělá. Je opravdu zajímavé vidět, co se s postavami za těch pár let stalo. Největší problém mám právě s druhou částí filmu, kde je ono očekávané cestování časem. Děj v minulosti totiž není příliš originální a komplexní. Vlastně ve většině filmech, kde se cestuje časem, najdete něco podobného, jako bylo možné vidět zde v New Yorku. Postavy mají plán, který nefunguje, tak začnou improvizovat. Je to spíš o různých vtipnějších momentech a situacích, co by se stalo, kdyby daná postava věděla určitou informaci, kterou by mohla využít, nebo jak by reagovala, kdyby potkala tu a tu postavu. O dalším cestování časem se bavit nebudu, protože bych zabíhal do velikých spoilerů, což nechci. A pak tu máme třetí a finální část, která působí opravdu epicky. Sice se mi prostředí bitvy, které bylo v Infinity War, líbilo více, to je ale už jen takový osobní pohled na věc. Je i tak skvělé vidět všechny ty postavy znovu. Jsou tu i některé opravdu kreativní pasáže, co se choreografie souboje týče, hlavně ta se Stevem. Hodně se mi také v boji líbilo duo Tonyho a Pepper. A samotný závěr souboje... K němu se nemusím vyjadřovat. Ta scéna nemá chybu. Co ale má už chybu, je pak závěrečná scéna filmu na lavičce. Donutí vás začít přemýšlet nad tím cestováním časem ve filmu. A čím víc nad ním začnete přemýšlet, tím víc vám přijde, že tam něco nesedí, že by to takhle nemohlo fungovat. A to je ta část, která film sráží. To u mě po chvíli přebilo ten úžas. A také je to ten důvod, proč filmu ztrhávám tu jednu hvězdu. Ta pravidla jsou vymyšlena zvláštně a nefungují úplně ideálně. Proto to beru jako chybu scénáře. Nemohu to více rozvést, protože jsem slíbil jen minimální spoilery. A věřte mi, že mě to bolí. Se situací, kdy jsem filmu chtěl dát ten plný počet, ale nějaký záchvěv objektivnosti mě nenechá, jsem se setkal snad dvakrát. Teď je to potřetí. KONEC SPOILERŮ! Takže ještě krátké shrnutí. Avengers: Endgame je úctyhodné zakončení. Je to jako klenot, nad kterým ale létá jedna moucha. A jak si jí všimnete, už jí z očí prostě nespustíte.

• 20.4.2019  20:17
    Hellboy (2019)

Taková béčková oddychovka! Nový Hellboy si rozhodně nezaslouží umístění na vrcholu jakéhokoliv žebříčku. Na druhou stranu se o to ani nesnaží. Je plný mýtických stvoření, hlášek a krve. Svět, ve kterém se film odehrává, není nijak podrobně vysvětlován. Je tu sice krátký úvod, ale potřebujete vědět jen to, že zde existuje obrovské množství kultů, příšer a čarodějnic. Jo a také magie, která nemá nijak definovaná pravidla, a tak ji scénáristé mohou použít k čemukoliv, co je napadne. Co se týče humoru, snaží se ho tu prosazovat poměrně hodně. Sice se ne všemu, co bylo myšleno jako vtip, zasmějete, ale rozhodně se tu neobjevují momenty, kdy vám vtip přijde spíše trapný. Často je to všechno také okořeněno vulgární mluvou, která do filmu skvěle zapadá. Poslední věc, o které bych se chtěl zmínit, jsou efekty. Poměrně často jsem slýchával, že jsou ve filmu na některých místech dost mizerné, s čímž tedy spíše nesouhlasím. Ano, nejedná se o špičkové CGI, které můžeme vidět ve jiných filmech podle komiksů, ale že by mě někdy přímo praštilo do očí to, jak špatně příšery vypadají, to se mi rozhodně nestalo. Nový Hellboy rozhodně není film, který byste povinně museli vidět. Pokud chcete ale vypnout a skočit si na něco s R ratingem, jedná se o dobrou volbu.

• 14.4.2019  18:33
    Přepadení Země (TV seriál) (2014)

Ať žije dezinformace! Celý "dokument" funguje stylem, že je vzat nějaký neobvyklý úkaz na nebi a začnou vám postupně vsugerovávat myšlenku, že se jedná o UFO. Do toho jsou přidány poměrně komické počítačové efekty, které mají jednodušší diváky přesvědčit, že nám vlastně vláda lže, což je tu mimochodem i slovně opakováno snad každých deset minut.. A když někdo přijde s logickým vysvětlením, tvůrcům to nikdy nestačí. Neustále je tu někdo zděšený a vše je podle očitých svědků neuvěřitelné. A po tom všem dostaneme předem jasný závěr z pohledu "odborníků". Avšak nechybí tu ani závěrečná věta, že vše je vlastně veliká záhada. Z pohledu dokumentu tedy snímek naprosto selhává. Pokud na film ale budete koukat jako na komedii, můžete se celkem pobavit. Některá představení osob, jako například "přesvědčený skeptik", jsou totiž naprosto skvělá.

• 14.3.2019  23:10
    Bird Box (2018)

Vím, že bych to neměl srovnávat, ale nejde to... Chápu, že Bird Box je natočen podle knihy a tak ho nemůžu, ani nechci nařknout z toho, že by se snažil kopírovat Tiché místo. Přeci jen je tu ale jistá podobnost. Oba filmy se odehrávají ve světě, kde kvůli výskytu nebezpečného stvoření nesmějí postavy používat jeden ze základnách smyslů. A tak, ač se vám to líbí nebo ne, vezmu toto hodnocení jako takové srovnání obou filmů. Zatímco v Tichém místě jsem se neskutečně sžil s celou rodinou a opravdu jsem se o ně bál, zde se tomu taky nestalo. Postavy mi přišly hrozně šablonovité. Taková klasická parta, co se sejde v každém filmu, kde je nějaká apokalypsa. Nesmí tu chybět černoch, strážce zákona, někdo, kdo je naprostý klaďas, a někdo, kdo je celkem kretén, i když se na konci ukáže, že ne až zas takový. Takže vám během tak deseti minut dojde, jak se kdo v jaké situaci bude chovat. Každá ta postava si pak jede podle té své šablony a v tomto ohledu vás nic nepřekvapí. Tou neoriginalitou pak i ztrácí efekt to, když někdo z nich umře, protože neumírá někdo, koho byste si oblíbili, protože je nějakým způsobem unikátní. Umírá někdo, koho jste viděli už v deseti jiných filmech, jenom tady má trochu jiný obličej, jiné jméno a hlas. Celkově strach v tomto filmu nehledejte. Další věc, co se mi v Tichém místě líbila a tady pokulhávala, bylo to, jak se postavy přizpůsobily situaci. V Tichém místě už jenom ten písek, co si sypaly na cestu, bylo lepší než cokoliv, o co se za těch několik let pokusila Sandra Bullock, zatímco přežívala. Ano, má u sebe nějaký provázek na navijáku, takže ví, odkud přišla. Ale v jediné scéně, co ho pořádně použije, je moc krátký. Kdyby najednou vytáhla druhý a navázala ho na něj, mlčím. Ale takhle nechápu, jak mohla přežít. Také mi přišlo celkem vtipné to s tou GPSkou. Každý, kdo někdy používal GPS, ví, že tohle by zkrátka nefungovalo. Pak tu máme to samotné stvoření, které postavy ohrožuje. V Tichém místě jsme věděli, jak vypadá, jaké jsou jeho dovednosti, jak se na zemi ocitlo. Tady se jedná o nějakou nehmotnou entitu, o které víme akorát to, že když jí vidíte, tak se chcete zabít. Ale pokud jste blázen, tak budete akorát větší blázen. Jak tohle funguje? Nevíme. Co že je to za tvora a je to vůbec tvor? Je to mimozemšťan nebo nějaká magie? Nevíme! Víme akorát to, že se to sem dostalo pravděpodobně z Ruska. To asi Američanům stačí. "Nebýt jiných světadílů, žádná apokalypsa nenastane!" A pak ještě příběh. Máme tu prolínání dvou časových linií. Ty se pak na konci propojí. To je ale za mě spíše otravné. Každopádně začátek apokalypsy je v Bird Boxu hezky natočen a je to snad jediná věc, za co mohu film opravdu pochválit. Jinak je první polovina celkem táhlá, pak se něco trochu děje, to mě i bavilo, a druhá polovina takový průměr. A pak tu máme konec. Tiché místo nám ho naservírovalo poměrně otevřený s tím, že lidstvo ale má naději. Tady je konec úplně o ničem. Jako rozhodně je finální lokace, kam se rodina dostala, lepší místo pro děti. Jinak ale našli jen další útočiště, kde, pokud se nerozhodnou oslepit, je ti blázni stejně mohou najít. Také by mě zajímalo, jak tam uprostřed lesa mají zařízený přísun potravin? Ale tenhle film prostě tyhle detaily nezajímají. Nakonec bych chtěl ještě Sandře Bullock pogratulovat za ztvárnění nejhorší matky za poslední dobu. Jako já být tím dítětem, tak si tu pásku z těch očí opravdu radši sundám, jen abych s ní nemusel být.

• 9.3.2019  21:13

Rozhodně je to zajímavé! Pro začátek bych chtěl poznamenat, že jsem nikdy neviděl ani jednu epizodu ze seriálu Black Mirror, takže nemohu hodnotit, jak film zapadá do tohoto světa. V rámci prvního bezplatného měsíce na Netflixu jsem si ale nemohl nechat ujít příležitost vyzkoušet první film, ve kterém můžete volit svá rozhodnutí. I když o jeho prvenství se ještě pobavíme. Film má poměrně dobré postavy, skvělou atmosféru a dost solidní hudbu. To ale pravděpodobně není důvod, proč se rozhodnete si jej pustit. Většinu lidí asi více zajímá, jak funguje samotné rozhodování? Co se týče ovládání, funguje to skvěle jak na mobilu, tak na počítači. Máte také vždy dostatek času, abyste volby promysleli. Problémem však je, že vám pro daná rozhodnutí snímek často nepřiloží pořádná fakta. Například v prvním velkém rozhodnutí, které vás potká, vypadá jedna možnost jako ideální. A hle, při její volbě zapříčiníte nejméně zajímavý a nejrychlejší konec filmu. A to je další věc. Různé konce mají různou délku. Oněch 90 minut u Bandersnatche strávíte pouze, pokud zhlédnete většinu konců. Nejdelší příběh má tak asi 50 minut. Také se mi nelíbí, že po odlišných rozhodnutích mají postavy jinou minulost. Co co se stalo ještě před příběhem, je vlastně utvářeno vašimi rozhodnutími v současnosti. Více bych ocenil, kdybyste mohli ovlivňovat pouze přítomnost a budoucnost. Každá dějová linka má navíc jinou kvalitu. Pár jich je dokonalých, pár dobrých, pár čistě průběrných. Proto je poměrně těžké udělit objektivní hodnocení. Myslím si, že kdyby se tvůrci vykašlali na nějaké rozhodování a použili by zkrátka nejlepší z linek, dal bych filmu i maximální hodnocení. Na druhou stranu se mi ale líbí, jak je samotné rozhodování vysvětleno a to, že existuje možnost volby, je vlastně součástí děje. A teď bych se chtěl kouknout na samotné prvenství filmu. Na YouTube v dnešní době existuje mnoho videí, ve kterých si na konci videa můžete vybrat, jak chcete, aby pokračovalo. Daný odkaz vás poté přesměruje na další video. Toho dokonce využili některé společnosti, pro vytvoření například internetových epizod svých pohádek (např. Hasbro). Oproti tomuto posouvá Bandersnatche možnosti volby na podstatně vyšší úroveň. Pak tu ale máme hry, jako jsou Game of Thrones od již zrušeného studia Telltale Games nebo Life is Strange od studia Dontnod Entertainment. Nesmíme zapomenout také na hry speciálně pro platformu PlayStation, například Until Dawn, Detroit: Become Human či Heavy Rain. Tyto hry jsou založené převážně na rozhodování a musím říct, že Bandersnatche jim, hlavně pak PlayStation exkluzivitkám, nesahá ani po paty. Jediná jeho výhoda je tedy přístupnost pro širší publikum, protože hry přeci jen nehraje každý. I tak se ale jedná o poměrně unikátní zážitek, jen si nemyslím, že by se teď filmy měly hromadně začít ubírat tímto směrem.

• 9.3.2019  12:44

Z tohohle filmu mám hodně smíšené pocity. Na filmu jsem byl sice již před třemi dny, chtěl jsem si dát ale nějaký čas, abych si nějak tak utřídil myšlenky. Za mě film totiž dělá většinu věcí tak napůl dobře. Třeba hned hlavní hrdinka, kterou hraje podle mě dost schopná Brie Larson. Nebo tomu alespoň napovídají ty dobré scény. V hodně scénách má skvělou mimiku a je radost se na ní koukat. V ostatních tu ale stroze stojí a je naprosto nevýrazná. Chyba je podle mě ale buď v samotném scénáři, nebo pak v režii. Pak tu máme akci. První akce ve filmu se odehrává na nějaké písečné planetě, jejíž jméno si nepamatuji, a samotné prostředí působí skvěle. Navíc je akce dost odlišná od jiných superhrdinských filmů. Problém je, že se v ní člověk celkem ztratí a to právě kvůli písku, který zde všude poletuje. Pak je ve filmů hodně soubojů, ve kterých je používání schopností omezeno na minimum. Těm asi nemám co vytknout. A na konci filmu, když ústřední postava odemkne své maximální schopnosti, tu máme CGI bordel, ve kterém máme žasnout, jak je Carol Danvers silná s že jí nic nezastaví. No a v tom je problém. Ta akce není nijak zajímavá, celou dobu jen vidíme, jak Carol letí ničí všechno, co jí přijde do cesty. To podle mě nemůže nikoho v roce 2019 už nadchnout. Kdyby k tomu byl alespoň nějaký cool hudební doprovod. Ale to je další z věcí, co filmu chybí. Sice se v celém snímku objeví pár dobrých písniček, které ho trochu oživí, jinak je zde ale buď téměř ticho, nebo opravdu nevýrazná hudba. Když se ještě vrátím k závěrečné akci, další věcí, která se mi zde nelíbila, bylo samotné CGI. V celém filmu bylo na špičkové úrovni. Ale zrovna v této scéně, která na něm celá stála, bylo "jen" dobré. Celkem mi to připomnělo konec Justice Leaguje, kde tady vrchol filmu, přílet Supermana na pomoc, vypadalo spíš vtipně. Co film zvládal ale hodně dobře, byl humor. Mnohokrát jsem se opravdu pobavil a nepůsobil zde jako pěst na oko. Odpouštím i to, že kvůli tomu dost pozměnili charakter Nicka Furyho. Přeci jen zde Samuel L. Jackson hraje mladší verzi té postavy a je docela dost možné, že v té době Fury nebyl tak vážný a bral vše víc s nadhledem. Takže jsem i rád, že zde dostal tolik prostoru, protože za mě je to rozhodně nejlepší postava filmu. Teda ještě s tou kočkou, to ale sami pochopíte, když si film pustíte. Teda trochu se mi nelíbilo, jak přišel Fury o oko. Radši bych viděl nějaký serióznější způsob. I když na druhou stranu, vážné scény tenhle film fakt moc nezvládal, takže je možná tahle verze lepší. Každopádně díky Furymu sem film trochu míchá buddy cop styl. Takové mixování různých stylů a žánrů jsem, co se superhrdinských filmů týče, viděl naposled v Aquamanovi, kde to fungoval dokonale. Tam se sice nejednalo přímo o buddy cop, ale to je vedlejší. Tady buddy cop funguje skvěle. Problém je, že je zábavnější než ta superhrdinská část. Další herecké výkony byly dobré, ale jak Ben Mendelsohn, tak Jude Law neměli ve filmu dostatek prostoru, abyste si na ně po nějaké době vzpomněli. Na závěr bych tak nějak chtěl říct, že ač můj komentář působí celkem negativně, rozhodně neříkám, že je film ztráta času. Kritika je vždy jednodušší než chvála. Pokud jste fanoušky tohoto universa, je tak či tak vaší povinností na něj do kina jít. A pokud hledáte jenom superhrdinskou sólovku, je to také pro vás. Nepotřebujete zde znát žádný předchozí film, což je velké plus. Ale spíše bych vám doporučil si počkat, až film seženete někde jinde a levněji.

• 12.1.2019  21:05
    Temné síly (2018)

Vážné a atmosférické filmy jsou super! Ale musí být natočeny dobře... Protože pokud to uděláte špatně, stane se z filmu extrémně nudný. A zde jsem se začal nudit opravdu rychle, přesněji ještě dříve, než naskočil název filmu. Po půl hodině pak přijde pokus o odlehčení atmosféry a nějaká ta akce. To už je ale pozdě. Protože díky hloupým dialogům a nezáživnosti si za tu první půl hodinu stihnete k hlavní postavě vypěstovat takovou averzi, že už to nic nezachrání. Jediný konec to tak trochu pozdvihá, jinak by si film zasloužil ještě horší hodnocení.

• 9.1.2019  23:39
    Bumblebee (2018)

Rodinný film o Transformers? Nebo tomu se alespoň tento snímek podle mého blíží nejvíce. Po pětidílné filmové sérii Transformers od Michaela Baye přichází nový film s názvem Bumblebee. Během prvních pár minut to sice vypadá, že se bude jednat o další vybuchující bordel. Brzy ale zjistíte, že je tomu právě naopak. Po úvodu jsou totiž ve filmu, a teď se připravte, pouhé dvě další pasáže, které se dají nazvat souboji. A v tuhle chvíli je vám asi jasné, že pokud jste jedni z těch, kteří měli předchozí filmy rádi, toto není nic pro vás. Pokud vám ale přišlo, že série šla rychlým krokem směrem ke dnu, ale jinak máte rádi tyto roboty měnící se nejen na auta, dejte filmu šanci. Je zde poměrně dost humoru. Pár vtipů je opravdu dobrých, ale hodně jich je zaměřených spíše na děti. Na druhou stranu žádný vtip není vysloveně špatný, že by se z něj člověku začala kroutit střeva. Jinak se film snaží působit hlavně na emoce. Nedělá to přímo špatně, žádný Nolan to ale vysloveně také není. A tak je to vlastně se vším tady. Všechno je dobré, ale ne skvělé. Dal bych proto čistě tříhvězdičkové průměrné hodnocení... Nebýt dvou věcí! První z nich je hudba. Pokud máte rádi hudbu z 80. let, nemůžete být zklamáni. Přesto že jsem zástupcem mladší generace, k filmu to neskutečně sedlo a mě nadchlo. Druhou věcí jsou souboje. Už jsem sice řekl, že jich je málo, ale jsou nejkreativnější z celé série. Bumblebee je oproti svým nepřátelům malý, a tak by v soubojích tělo na tělo neměl mít takřka šanci. Tvůrci to tedy vyřešili tak, že ve filmu několikrát nádherně využije prostředí tak, aby získal převahu. Změna režiséra Transformers prostě prospěla. Je možné, že jsem film trochu nadhodnotil, protože ho chci povznést nad ta předchozí zklamání. Z mého pohledu fanouška je to ale upřímné a pokud jím nejste, klidně si hvězdu sami uberte.

• 23.12.2018  23:08
    Případy 1. oddělení (TV seriál) (2014)

Dobré krimi nejen na české poměry! Jen nechápu jednu věc. Tvůrci si na seriálu očividně dali záležet. Dobrá atmosféra, hudba i dialogy a postavy. A pak na závěr najali člověka, co očividně neumí s kamerou! Nebo netuším, zda bylo náhodné přibližování a oddalování kamery několikrát za sebou v různých vzdálenostech pocit o experimentální tvorbu, ale mě to rozhodně neoslovilo. Naopak mě to vždy pouze vytrhlo z děje.

• 10.11.2018  00:40
    Titans - Together (S01E05) (epizoda) (2018)

Už se to rozjíždí! Po dvou dobrých epizodách se nám tu objevuje nová skvělá epizoda. Nejsou v ní žádné vzpomínky na minulost, drží si své tempo a zároveň dávkuje obsah tak, že postupně dostáváme lepší a lepší momenty. Vypadá to, že Titans jako tým budou fungovat skvěle. Mám snad jen jednu výtku - moc mi nesedí obsazení Jasona Todda. Toho jsme ale viděli ani ne minutu, tak uvidíme. Hlavní je, jak ho Curran Walters zahraje. A to se z té krátké doby zatím nedá posoudit.

• 3.11.2018  18:43

Konečně žádné flashbacky! Po minulé epizodě jsem se obával, aby se vzpomínky na Robinovu minulost nestaly tradicí. A jsem opravdu rád, že tomu tak není. Ve čtvrté epizodě Titans se zase ale nedočkáme příliš té superhrdinské akce. To není přímo špatně. Jen je díky tomu epizoda pomalejší. Dozvídáme se tu něco o Beast Boyovi, o kterém jsme zatím z celé čtveřice věděli nejméně. Jedná se celkově o poměrně dost důležitou epizodu, která nám dá konečně celý tým dohromady, takže za mě spokojenost. Teď už jen čekat na další epizodu, kde snad konečně uvidíme, jak to celé dohromady bude fungovat.

• 26.10.2018  19:30
    Titans - Origins (S01E03) (epizoda) (2018)

Stále stejná kvalita, ale... Třetí epizoda seriálu Titans v sobě měla během první poloviny asi tři flashbacky do Dickovy minulosti. Což by samo o sobě nemuselo být špatné. V těchto flashbacích vidíme malého Dicka a občas policistku, která mu následně dává kázání, jak by se měl chovat. Ve větší části scén je zde ale Dick sám. A tady nastává hlavní problém. Mladý Tomaso Sanelli podle mě není tak dobrý herec, aby sám dokázal udržet pozornost diváka. Ještě když ve drtivé většině stopáže nemluví. Nechápu tedy rozhodnutí, proč je zde Bruce Wayne vidět vždy pouze jako temný obrys. Kdyby s Dickem mluvil sám, scény by mohly být o hodně zajímavější. Pokud ale pomineme tyto flashbacky, jedná se opět o skvělou epizodu. Tedy... Pokud vám ještě nevadí cliffhangery.

• 21.10.2018  01:20

Jen tak dál! Pilotní epizoda mi přišla velmi solidní. Ale epizoda druhá jí strčila do kapsy. Líbí se mi, že tvůrci opravdu nešetří s postavami a objeví se tu hned několik dalších (více či méně známých) komiksových postav. Tak jen doufám, že to takhle půjde dál.

• 17.10.2018  00:19
    Titans - Titans (S01E01) (epizoda) (2018)

Velmi slibný začátek! Na seriál jsem se opravdu těšil. A první epizoda mě rozhodně nezklamala, naopak v některých ohledech předčila má očekávání. Zatímco vyobrazení Raven a Robina mě naprosto nadchlo, Starfire se zatím z pohledu charakteru zas tolik neprojevila, takže uvidíme. A Beast Boy se objevil až na konci, ale podle mě bude mít za úkol hrát roli komického prvku v seriálu, což je ale jen můj odhad ze závěrečné scény. Tak doufám, že to s tím humorem moc nepřeženou. Po první epizodě to zatím vypadá na opravdu solidní atmosféru. Jediné, co ji v určitých místech mírně sráží, jsou efekty. Ale to se podle mě dá prominout. Každopádně úkolem pilotního dílu je navnadit diváka na zbytek série, což Titans zatím zvládlo na jedničku.

• 6.9.2018  21:13
    V.I.P. vraždy (TV seriál) (2016)

Všechno špatně! Viděl jsem sice jen jednu epizodu, ale co jsem viděl, bylo opravdu směšné. Herci mluví, jak kdyby je za to snad nikdo neplatil. Jinak si nedovedu představit, proč do své role dávají tak málo energie a emocí. Další možností je, že prostě neumí hrát. Co mě ale irituje ještě víc, je hudba. Do konce epizody jsem si nebyl jistý, jestli se tvůrci snažili hrát ne nějakou odlehčenější notu, nebo jestli to berou vážně. Rozhodně uděláte lépe, když si pustíte nějakou americkou kriminálkou, než abyste museli trpět u téhle spíše parodie.

• 5.9.2018  22:07

Nic tak zbytečného jsem dlouho neviděl! V první řadě bych chtěl říct, že sleduji videa na YouTube a rozhodně si nemyslím, že by to byla větší ztráta času než třeba Všechnopárty, kterou s oblibou sleduje ta generace, která tu byla před námi. Tím chci říct, že to beru z pohledu někoho, kdo tento způsob zábavy nezatracuje. Nic víc není důležité. Co ale důležité je, je že tento film je naprostá zhovadilost. Já osobně bych od dokumentu čekal, že pro mě bude zdroj informací. Ale ani s tím se tvůrci nenamáhali. Snímek nemá žádný směr, žádnou strukturu, nic. Na začátku je teda představení jednotlivých YouTuberů, které u každého z nich probíhá vlastně stejně. Pak následují už jen náhodné scény z jejich života, mezi nimi jsou ukázky z nějakých akcí, které nijak nejsou uvedené, a pak přijde zničehonic konec. Na konci mimochodem hraje písnička od skupiny Slza, jejíž člen Petr Lexa je sice také YouTuber, ale v celém dokumentu o něm nepadne ani slovo, takže taky trošku nechápu. Málem bych také zapomněl na rozhovory s fanoušky, kteří vykládají, jak je daní tvůrci v něčem inspirovali, podpořili a motivovali, ale že by se objevila alespoň jedna ukázka z videa, kde daná motivace proběhla, toho se nedočkáte. Místo toho jsou tam náhodné záběry z videí, které jsou naprosto nezajímavé a YouTubeři díky nim působí jako naprostí retardi. Tak vlastně působí celý film. Přijde mi, jak když na ty lidi hází spíš špatné světlo. Jediné, co je pak nějak vyzdvihuje, je paradoxně tvorba, která není ani z YouTube, a to jsou jejich Instastories, ve kterých se k něčemu vyjadřují. Během filmu také padne několik pojmů, které se nikdo neobtěžuje vysvětlit, takže někdo, kdo na videa nekouká, tak v tu chvíli vůbec nemůže vědět, o čem je řeč. A pak tu máme ještě kameru, která je kapitola sama o sobě. Ten člověk s ní jednoznačně neuměl a nikdy neslyšel o něčem, čemu se říká stativ. Také nechápu, když mluví například Gabriela Heclová o YouTube, proč vidíme záběr na její plyšáky, kteří jsou naprosto mimo téma. A na závěr tu máme již zmiňovaný konec. Tam vlastně vypráví skupina dětí, jak si jejich rodiče myslí, že sledovat všechna ta videa je hloupost, jak jim nerozumí, atd. Pokud jejich rodiče viděli tento dokument, tak se jim upřímně nedivím. Původně jsem myslel, že právě tento film ukáže starší generaci, proč to lidi baví. O to se ale nikdo očividně ani nesnažil. Prostě někdo vydělal na popularitě všech těch lidí, kteří pravděpodobně věřili, že natáčí něco dobrého, co právě zničí tuto mezigenerační propast. A samotní ti YouTuběři jsou jediné, co si zaslouží hvězdičku.

• 4.8.2018  00:24

Noooo... Nemám slov. Dal jsem si sám sobě takový challenge, že abych se mohl považovat za znalce My Little Pony, měl bych si pustit i starší snímky. A začal jsem tzv. generací 3. Zatím je to rozhodně nezapomenutelný zážitek. Když se koukneme na příběh... Už podle toho, že je zde postaveno 20 minut (čili celá doba) filmu na tom, jak se poníci snaží vybrat dárek pro asi kamarádku (opravdu netuším, jaké mezi sebou mají vztahy, protože mi interakce mezi postavami, pokud se to tak dá nazvat, přišla taková nijaká) Kimono, dojde i těm méně bystřejším, že to asi nebude nic filmoborného. Ale šlo by na tom postavit asi nějaké inteligentní poučení na závěr, třeba že nemáte koukat na to, co se líbí vám, ale vašim kamarádům, nebo něco podobného, já nevím. To by se ale scénárista musel aspoň trochu snažit. Takže poníci se vlastně všichni dohodnou, že vyrobí náramek. No jo, ale každý má jiný nápad. Jaký by měly vybrat? To je hrozné dilema, co teď? No a jediný, kde je tak moudrý, aby jim poradil, je Kimono samotná. A tak vysílají Minty (což je mimochodem jediná dobře nadabovaná postava ve filmu, takže gratuluji Tabitě St. Germain, že alespoň chvíli dokázala pozdvihnout kvalitu tohoto jinak kekelu) se lstí. Takže Minty tvrdí, že chtějí dělat jakousi ceduli. Kimono jim tedy poradí a Minty jí asi 10x zopakuje, že nemá chodit do města, během čehož se ještě asi 5x vrátí. No prostě hrozně nenápadná, že jo. A pak přichází do města a sděluje ostatním tu skvělou daru, a teď pozor, že místo toho, aby každý udělal jeden náramek, mají udělat jeden společný. Ano. Kvůli tomu se museli jít poradit. A když teda už vědí, co dělat, tak si ještě musí všichni zatancovat. Všude jsou srdíčka, duha a všichni se mají rádi prostě. Pak se ještě ukáže, jak neschopný je každý poník ve městě, co se nějakých ručních prací týče. Tahle rasa poloantropomorfních koní by zákonitě musela vyhynout, nebo já nevím. A nakonec tedy Kimono předají dárek a ta samozřejmě vůbec netuší a je hrozně překvapená. Protože Minty byla tak nenápadná přeci. Já chápu, že film byl dělaný pro děti, aby si kupovaly hračky... Ale to nikdo nemyslel na chudáky rodiče, kteří to pak musejí doma v obývacím pokoji poslouchat? Abych tedy jen nekritizoval, tak na filmu se mi líbilo, že alespoň představili jednotlivé poníky, každý má nějakou povahu a nějaké záliby. A je rozhodně zajímavé vidět, jak vypadala dřív Rainbow Dash nebo Pinkie Pie. Ale jinak je pro mě až nepochopitelná propast mezi kvalitou tohoto snímku a kvalitou Friedship is Magic. A ještě na závěr musím vypíchnout otravnost hlavní postavy, jejíž jméno si prostě nezapamatuji, a jejího: „Yes, yes, yes." Vždycky to zkrátka musí tím svým otravným hlasem říct třikrát a mě to teď bude strašit celou noc ze spaní. A to prý existuje i generace 3,5, která je ještě mnohokrát horší. Opravdu nevím, jestli to vůbec chci vidět...

• 13.7.2018  00:09
    Triassic World (2018)

Co víc čekat od Asylum, že? Studio The Asylum nás vždy zásobovalo kvalitním odpadem. Jejich koncept filmů funguje tak, že vezmou nějaký slavný a výdělečný film, kterým se inspirují. Poté si poupraví název a natočí vlastní verzi. Když jsem si přečetl názve Triassic World, věděl jsem, že tohle bude stát za to. Proto jsem si ještě před filmem připravil papír na poznámky, abych si ty největší zhovadilosti poznamenal. Poznámky jsem si ale vydržel dělat pouze půl hodiny, pak jsem už jen zíral a vypadal jako po mrtvici. Ale koukneme se alespoň na to, co jsem byl ještě schopný si poznamenat. Hned na začátku vás zaujmou herecké výkony, které jen tak někde neuvidíte. Děti v mateřské školce by to zahrály lépe. Také zde vidíme pro studio typickou práci s kamerou. Jen ať se co nejvíce klepe, divák pak nepozná, jak špatné efekty jsou. Omyl, pozná. Nic ale nemá na to, když vám vlastně paní doktorka vysvětlí, že dinosaury chtějí využívat v oblasti medicíny a dá se říct, že v nich pěstují orgány, které pak mohou transplantovat lidem. Ano, čtete dobře. A v této budově s obrovským projektem pracuje se vším všudy tak deset lidí. Navíc nikdo z nich neumí používat moderní technologie, jako jsou mobily, ba ani mozek, který jim byl asi vyjmut při jednom z vědeckých experimentů, nebo fakt nevím, Občas také zaslechnete tak zvláštní hudbu, že si připadáte jako na nějakém tripu. Jinde je ale zase snesitelná, takže tu bych označil jako nejlepší část filmu. A samozřejmě tu nesmí chybět kvalitní akční scény, ve kterých naše postavy, ze kterých mimochodem ani jedna není sympatická, bojují s dinosaury. Nejvíce mě zaujala ta, kde člen ochranky začne v zápalu boje mlátit hlavou o zeď. Asi ho rozbolela z toho scénáře. Jo a taky zde mají skvělý bezpečnostní systém, protože pokud dinosaura neuloví do dvou hodin, spustí se kód 4, který do celé budovy vypustí plyn. Tady nějak se dostavila ta mrtvice. Probrala mě až smrt jednoho dinosaura. Ve firmě je ochranka, která není schopná tuto rychlou a geniální bestii sundat. Ale pak jeden vědec podnikne yolo akci a se dvěma vrtačkami v ruce dinosaura skolí. Je toho tolik, že bych o tom snad mohl napsat diplomovou práci. Zkrátka pokud se chcete pobavit nad tím, jak je nějaký film neuvěřitelně absurdní a stupidní, tohle je skvělá volba.

• 7.7.2018  20:07

Takový horor se dnes jen tak nevidí! Mnoho hororů je dnes postaveno na brutalitě a lekačkách. Čím víc takových filmů vidíte, tím spíše vás ale ta krev a vnitřnosti přestanou znechucovat. Občas se ale místo tohoto ohraného konceptu objeví něco speciálního. Tiché místo nejen buduje atmosféru, na které by si měl podle mě správný horor zakládat, ale přichází i s originálním nápadem, jenž vyplývá už z názvu. Ve filmu jsou, pokud se nepletu, pouze dva dialogy. Jinak se postavy dorozumívají jen gesty a znakovou řečí. Herecké výkony jsou úžasné a postavy díky tomu uvěřitelné. Film je je doprovázen skvělou hudbou či naprostým tichem. Celé vás to opravdu pohltí a sebemenší zvuk ve vašem okolí vám může způsobit pěkný šok. Rozhodně se jedná o nezapomenutelný kinematografický zážitek a já mohu film s klidným srdcem doporučit.

• 6.7.2018  22:02

Co jsem to právě viděl? To byla první otázka po dokoukání tohohle filmu. Asi nejdřív začnu tím, co zde bylo dobře. To byla dobře zvládnutá kamera a hudba, za kterou se film opravdu stydět nemusí, protože byla skvělá. Jenže to je tak všechno. Jinak tu není nic, co by bylo alespoň průměrné. Nelogické chování postav opravdu nezná mezí. Někdo něco řekne a za pár sekund či minut udělá něco, co se naprosto příčí s jeho výrokem. Herecké výkony bych radši nehodnotil, protože s tak stupidním scénářem opravdu nemůžu posoudit, jak své postavy herci zahráli. S tím jsou spojené i dialogy, které tomu všemu nasazují korunu. A nakonec ještě záběry během letu vrtulníkem a letadlem. Člověk by čekal hezkou krajinu třeba... Ale tvůrci asi chtěli být originální, a tak tam mrskli záběry velkoměsta, kde v té noci není téměř nic zajímavého či impozantního vidět, a při druhé příležitosti nějaký venkov nebo pole, už ani nevím, co to vlastně bylo. První polovinu filmu jsem se ale u filmu alespoň celkem zasmál. Když se to ale už moc všechno opakovalo, přešlo to v nudu. Nikdo by mě nepřinutil tohle zkouknout znovu, na to opravdu nemám.

• 6.7.2018  18:13

Rozhodně je to zajímavé. Jako fanoušek Batmana, Vetřelce i Predátora nepohrdnu tím, když je vidím všechny najednou. Chápu, že byl filmeček natočen jen pro fanoušky, a podle toho ho také hodnotím. A po technické stránce je to s tak nízkým rozpočtem úžasné. Oceňuji kostýmy i dobře vybrané místo na natáčení. Také hudba ze samotného Predátora k tomu skvěle sedí. Ale jinak mi ve snímku chybí nějaká myšlenka. Když Batmana predátor zachránil, proč na něj Bruce hned zaútočil? Pokud chtěl predátor ulovit i Batmana, proč nezůstal neviditelný? A nechci zpochybňovat to, že by Batman dokázal predátora porazit. Ale podle mě ne soubojem tělo na tělo. Němá náhodou predátor větší sílu, než člověk? Mnoho otázek a žádné odpovědi.

• 6.7.2018  17:22

Film splnil má očekávání! První Ant-man se mi dost líbil. Přišlo mi, že byl na poměry filmů od Marvelu celkem originální a měl svůj humor. V poslední době pro mě byla ale kvalita filmů z tohoto universu taková rozpolcená. Některé byly skvělé a naprosto si mě získaly. U jiných jsem částečně litoval, že jsem zaplatil za návštěvu kina. Po povedených Avengers: Infinity War a Black Pantherovi jsem ale doufal, že mě Ant-man a Wasp nezklame. A on také nezklamal, ale ani nepřekvapil. Vlastně jsem dostal přesně takový film, na který jsem předpokládal, že jdu. Bavil mě naprosto stejně jako první díl. Efekty byly skvělé, což ale při návštěvě kina očekávám. Hudební doprovod byl povedený. Nejen, že mě jedna skladba celkem zaujala, tvůrci ale zároveň věděli, kdy je dobré dát do filmu naprosté ticho, které mělo snad ještě lepší efekt než hudba samotná. A humor byl podobný jako v prvním dílu, takže si také nemohu stěžovat. Mám ale jednu výtku. Tvůrci se tam pokusili zasadit několik dojemných scén. Nebo se alespoň snažili, aby ty scény dojemné byly. Ale ony jaksi úplně nebyly. Takže se místo emocí v jedné části filmu ve mě objevil pocit nudy. Film je takový oddechový a přesně takový, jaký by Ant-man měl být. Na závěr mám ještě jednu velikou pochvalu za to, že film sice pracuje s událostmi, které se v universu dějí, je ale opravdu o jen hrdinech, které jsou v jeho názvu, jak by to mělo být.

• 17.5.2018  23:57
    Deadpool 2 (2018)

Všechno bude větší! Dlouho jsem na žádném plakátě neviděl pravdivější slogan. Deadpool 2 si zakládá na všem, na čem stavěl první film. Tentokrát tvůrci ale dostali dvojnásobný rozpočet. A že je to na filmu vidět. Začneme ale tím nejhlavnějším, čím Deadpool vynikal – humorem. Tvůrci zde zašli ještě dál a nebojí si udělat srandu opravdu z čehokoliv. Je tu nespočet odkazů na filmy jak od Marvelu, tak od DC. Najdeme tu ale jiné popkulturní narážky a co je ale hlavní, film se nebojí udělat si srandu sám ze sebe. Takže když dojde na nějakou klasickou ohranou scénu, je to záměr a zároveň kritika klišovitých pasáží, které můžeme bohužel stále vidět v každém druhém filmu. Když si ale teď zpětně v hlavě projíždím samotný příběh, až neuvěřitelně mile mě překvapil. Po pár minutách jsem myslel, že se bude jednat o klasickou zápletku – pomstu za smrt milované osoby, kterou jsme viděli už nespočetněkrát. Po chvilce jsem ale zjistil, že jsem na omylu. A vždy, když jsem něco očekával, mi film znovu vmetl do tváře, jak moc se mýlím. Díky rozpočtu zde přibylo také více postav, což filmu také neskutečně pomáhá. Určitě bych většinu z nich rád viděl v dalších filmech, protože v nich dřímá velký potenciál. Efekty vypadají skvěle a díky nočním scénám o to více vynikají. I samotná krvavost byla posunuta no novou úroveň. Jediné, co zůstává na stejné úrovni, je hudba. Ta ale už v prvním filmu tak skvěle jednotlivé scény doplňovala, že to snad lépe už ani provést nejde. Pokud bych to měl vše shrnout, Deadpool 2 se drží stejného konceptu, na kterém stál jeho předchůdce. Přesto se snaží být originální a vše provést ještě lépe. A musím říct, že se mu to sakra daří.

• 10.5.2018  23:05

Co nového, Scooby-Doo? Ne vážně. Z nějakého důvodu mi Movie Magic (odmítám cokoliv, co je spojené s poníky, překládat do češtiny), hrozně připomněl Scoobyho. Nikdo se mi ale nemůže divit. Skupina mladých studentů zde řeší záhadu bojkotu natáčení, pes je tu v podobě Spika, na konci přijde „šokující" odhalení před všemi zúčastněnými a nechybí ani rekapitulace, jak a proč to ten „padouch" udělal. No jestli se zde tvůrci neispirovali Záhadami s.r.o., tak nevím. Chybí mi tu už jen ona závěrečná věta: „A také by mi to prošlo nebýt vás, všetečných děcek!" Teď ale k samotnému zhodnocení. Koncept zápletky sice není nic nového, ale mě osobně nikdy neomrzel. Od začátku mi sice bylo jasné, kdo je pachatel, ale ani to neubralo na kouzle. Nebyla tu žádná výraznější skladba, na druhou stranu ale hudba skvěle celý filmeček doprovázela. Bylo zde jak několik popkulturních odkazů, tak i odkazy na původní seriál, Friendship is Magic. Filmu nechybí ani svižnost, které je zapříčiněna převážně jeho délkou, a díky tomu nezačíná být nudný. Ve výsledku se jedná příjemný speciál, který ve mně vyvolal velkou dávku nostalgických vzpomínek. Pro mě je hodnocení jasné.

• 28.4.2018  22:20

Nejlepší film od Marvelu za poslední dobu! Tolik filmů najdete málo ve kterém universu. Když k tomu přidáme i seriály, vznikne nám poměrně dlouhý seznam. A všechno to směřovalo sem. Do filmu Avengers: Infinity War, kde se vše propojilo. Mou otázkou ale bylo, zda se s tím tvůrci dokáží popasovat tak, aby všechny postavy dostaly dostatek prostoru. Zároveň to bylo i mou největší obavou. Šel jsem na film tedy se značnou dávkou skepse. Ale oni to nakonec dokázali! Jediný, kdo mě zklamal byl Bruce Banner. Jinak všechny postavy dostaly svůj zasloužený prostor. Nepřišel tam najednou žádný Stark, který by strhnul všechnu pozornost na sebe. Opravili, podle mě povahově po Ragnaroku dost zmršeného, Thora, který už není samý vtípek a chová se tak, jak má. Spider-Man není neschopný a nemá cringe poznámky. Vtipy byly používány trefně a celkem na správných místech. A nesmíme zapomenout na Thanose. Chodím do kina na každý film se superhrdiny. A hodně dlouho jsem neviděl tak dobře zpracovaného záporáka. A teď se nebavím o CGI. Thanos je skvěle napsaná postava, která má backstory i emoce. Když už jsem ale nakousl to CGI, tak to je také na skvělé úrovni. Nemáte takový zvláštní pocit při přechodu ze Země na cizí planetu, který u některých filmů nastává. Takhle by zkrátka měly vypadat efekty v roce 2018. Tím ale nechci říct, že jiná studia to se svými filmy také nedokáží. Pořád možná najdeme i filmy, které to zvládly ještě lépe, to je spíše věc názoru. Předposlední, ovšem neméně podstatnou částí mého hodnocení, je příběh. Tvůrci konečně začínají chápat, že omílat ve filmu pořád stejný koncept, ve kterém mění akorát prostředí a postavy, dnes prostě nestačí. Takový film se stává předvídatelným a člověka, který už pár filmů viděl, může začít nudit. Neříkám, že jsem zde nic neočekával, to bych lhal. Párkrát se takový okamžik našel. O dost více věcí mě ale ve filmu překvapilo. A konec byl dost originální sám o sobě. V úplném závěru se dostávám k jediné věci, kterou nemohu nijak výrazně pochválit, ale ani přímo zkritizovat. Jedná se o hudbu. Ve filmu samozřejmě zazní klasická znělka z Avengers. To je ale tak vše. Zbytek hudebního doprovodu není moc zapamatovatelný a je poměrně nezajímavý. Na druhou stranu ale svůj účel plní a nudné ticho ve filmu naštěstí nezazní. To je ale jediná skvrna, pokud se to tak vůbec dá nazvat, na tomto jinak velice podařeném klenotu poslední doby, co se universu od Marvelu týče. Film Avengers: Infinity War pro mě není nejlepším superhrdinským filmem všech dob. Rozhodně ale udává správný směr a dosahuje kvalit, které by měly být vzorem pro velké množství filmů podle komiksu.

• 18.3.2018  23:06
    Tomb Raider (2018)

Jedno obrovské klišé! Film Tomb Raider má dobrou hudbu, skvělé efekty i prostředí a Alicia Vikander předvádí úžasné herecké výkony. Její Lara je uvěřitelná a jsou z ní emoce přímo cítit. Jednalo by se tedy o skvělý film. Kdyby si ale tvůrci pohlídali scénář. Žádná postava se ve filmu nevyvíjí a příběh samotný je hloupý. Zbylé postavy jsou jedno velké klišé a u každé scény máte pocit, že víte, jak skončí, nebo že jste ji už někde viděli. Na druhou stranu je ve filmů mnoho odkazů na hru z roku 2013, což fanoušky určitě potěší. Pokud ale film pustíte někomu neseznámenému s hrou, bude to pro něj jeden velký zmatek, ba možná nesmysl. Měli jsme tu už několik opravdu velmi dobrých filmů podle videoher. Avšak Tomb Raider mezi ně bohužel nepatří. Ovšem měli jsme tu i mnoho horších, že, Uwe Bolle?

• 24.11.2017  23:27
    Interstellar (2014)

Slova nejsou třeba... Tohle se musí vidět! Kritika je většinou o dost jednodušší než chvála. A právě proto je těžké psát hodnocení k filmu, kde není co kritizovat. Film vám nabídne neopakovatelný emotivní zážitek, napínavý příběh i dechberoucí efekty. Určitě stojí za to najít si na něj čas.

• 18.11.2017  16:21

Thor je mrtev. A teď nemluvím o žádných spoilerech. Marvel si totiž všiml, že Strážci Galaxie už podruhé oslavili obrovský úspěch. A tak se rozhodli, že tento koncept aplikují i na Thora. Takže co tu vzniklo? Hláškující vládce blesku, který se víc jak Thorovi podobá Starlordovi. Ne že by Strážci Galaxie nebyli můj šálek čaje, mně osobně se oba díly velmi líbily. To ale neznamená, že Marvel začne do všech filmů cpát hromadu často až přehnaných vtípků a hlášek. Nevysvětlená změna charakteru nějaké z postav u mě rozhodně totiž nezíská pochvalu. Abych ale jen nekritizoval, po vizuální stránce je film na velmi vysoké úrovni. Příběh je na superhrdinský film poměrně dobrý a postavy, které známe z předchozích dílů, nejsou opomenuty, což je také jen a jen dobře. Tom Hiddleston je zase jedním z nejlepších aspektů filmu. Problém je s novými postavami, které film přináší. Nejsou nijak zajímavé, jsou extrémně předvídatelné a především jsou napsané pro pobavení dětí. To ovšem neplatí pro hlavní záporačku, která je Cate Blanchett zahrána skvěle. Hudba je také skvělá, má ovšem zase své ale. Celý soundtrack je směrovaný do osmdesátých let, což mi opět nesedí ke severskému bohu blesku. Ve výsledku by to všechno dohromady nedalo vyloženě špatný film, ale mou hned první výtku nemohu přehlédnout. Takže pokud jste neviděli žádného předchozího Thora nebo vám nevadí změna charakteru hlavní postavy, můžete si hvězdičku přidat. Pokud jste ale trošku náročnější či fanouškem ásgardského boha blesku, můžete očekávat zklamání.

<< předchozí 1 2