• Krátkometrážní

Lake Mungo (2008)

Hrôzu naháňajúce a mrazivé. Poklad v nekonečnej hromade dnešných hororových filmov. Lake Mungo je kombináciou skvelého scenára a réžie, ale hlavne úžasných a prirodzených hereckých výkonov, ktoré spolu s dokumentárnym štýlom vytvárajú mrazivú atmosféru. Absencia moderných jumpscarov, ktorými sú dnešné horory preplnené, a čisté budovanie napätia robia zážitok z filmu ešte desivejším. Posledná scéna a finálne "stretnutie" pri jazere Mungo je jedným z najdesivejších momentov, aké si pri sledovaní hororov pamätám. Aj niekoľko dní neskôr mi pri prehrávaní si scény v hlave behal mráz po chrbte, a to doslova. Lake Mungo so mnou zostane ešte veľmi veľmi dlho a som za to nesmierne rád. Aj na základe miestneho csfd hodnotenia - veľmi nedocenený horor.

Away - Domov (2020) (epizoda)

Aj ja chcem mobil, ktorý na nočnej oblohe zachytí Mars...

Away - Dobrou noc na Mars (2020) (epizoda)

Takže na to, aby pán botanik vytvoril na Marse záhradu, mu stačí jedna rastlina. Potrebujú šetriť vodou, tak miesto toho, aby uchoval z každého druhu aspoň 1 ks, nechá vyschnúť všetky. Zvláštne však je, ako v minulých dieloch prezentovali, že rastline stačí kúsok vody aby prežila, veliteľka misie je ale na pokraji dehydratácie, lebo sa o svoju vodu podelila s jednom miniatúrnou rastlinkou. Help me.

Vraždy podle Jidáše (1999)

Nedá sa nevšimnúť do oči bijúcu podobnosť s Fincherovou Sedmičkou. Aj keď sa mi temné pasáže páčili, postupne to strácalo atmosféru, vrah stratil svoju záhadnosť a stal sa z neho smiešny klaun. Zo všetkého najviac ma však iritoval Lambertov úbohý herecký výkon. Videl som s ním len Tarzana, ale doteraz som bol v tom, že Christopher Lambert je dobrý herec. Aj preto som ortodoxný zástanca pôvodného znenia - aby amatérskych hercov nezachraňoval dobrý dabing.

Away (2020) (seriál)

Výberové konanie astronautov NASA na jednu z najdôležitejších vesmírnych misií - cesta na Mars. Trpíš psychickou a emočnou nestabilitou? Máš v sebe vážne vírusové ochorenie? Máš potrebu volať svojej rodine 3x do dňa hneď po štarte vesmírnej lode a riešiť dcérinu trojku z písomky? V tom prípade chceme práve TEBA!

Půjčovna masa - Série 1 (2018) (série)

Síce sa prvá séria začala scenárovo rozpadať niekde v polke, no nakoniec celkom parádny zážitok. Seriál samozrejme výrazne stavia základy na úžasnom vizuále. Nefalšovaný dark cyberpunk so skvelým obsadením Kinnamana, z ktorého ten chladný cynizmus sršal dokonale. Pár momentov by som zo seriálu vymazal, ale inak pecka. 4* A takmer by som zabudol, Poe... na to že je to len počítať, strašný sympaťák.

Soumrak templářů - God’s Executioners (2019) (epizoda)

Tomu novému logu nerozumiem, čo bolo zle na predošlom? Isabellu hrá iná herečka, čo sa dá pochopiť, ale prečo sa De Nogaretove vlasy a la afro zmenili na rovné? :D Inak ale celkom v pohode časť.

Soumrak templářů (2017) (seriál)

Po 1. sérii: Knightfall je zmesou divných hereckých výkonov, divných nefungujúcich strihov, scenáristickej samovraždy s občas naozaj divnými dialógmi, pri ktorých sa v tom lepšom prípade zasmejete, v horšom máte chuť seriál vypnúť... nehovoriac o hlúpom konaní postáv. Autenticitu a historickú presnosť taktiež nehľadajte. Kostýmy však veľmi chvályhodné a celkový vizuál dosť na úrovni, nechýbali ani intrigy a dobre vyzerajúce bitky. Knightfall je naozaj lajdáckou kreáciou, ktorú však napriek tomu, že viete aké zlé to je, chcete pozerať ďalej.

Soumrak templářů - Find Us The Grail (2017) (epizoda)

Tak okrem debilného scenára ma začali srať aj debilné strihy, ktoré vôbec nefungujú. Ale prihodím jednu * za sympatického pápeža.

Soumrak templářů - You’d Know What to Do (2017) (epizoda)

Stredoveký Dan Bilzerian ma teda nenadchol. Strašné lajdáctvo, či už po stránke hereckých výkonov, alebo scenáru. Bojové scény ale celkom fajn. Chcel som to po tejto prvej časti nechať tak a vrátiť sa k tomu, až keď nebude čo pozerať z tej kvalitnejšej tvorby, ale ku koncu ma to presvedčilo, že možno tomu ešte dám šancu. Možno!