dopitak

Pavel Růžička

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 34 67 100 133
    • 15.8.2018  21:56
    Vinnetou (TV seriál) (1980)

Hrůza. Usínal jsem u tohoto seriálu asi dva měsíce. Začátek má docela solidně našlápnuto, jenomže s příchodem Tašunky se přestane cokoliv dít. Soud na konci je už jenom fraškou. Kdyby tvůrci zkusili do každého dílu nacpat jeden příběh, a jen volně je provázali namísto pokračování o ničem, dalo se z toho něco udělat. I když Olda je děsnej, dabing Fišera, Kopřivy (Sam Hawkins!), Ladislava Mrkvičky a Ferdinanda Krůty je fakt skvělej.

• 5.8.2018  22:26

Ne až zas takový průser. Když se teda mlčky smíříte s tím, že GF nemůže ani chodit, jak je tlustej. A nemyslím, že by ho maskovali pro film, protože jeho postava být tlustá nemusí. Deneuve má mnohem větší part a Eliška Balzerová se v dabingu pěkně vyřádila (excelentní výkon). CD zestárla, GD zprasečkovatěl, ale pořádně. Hrál tam ještě někdo další? Motivace Gerarda (ve filmu se jmenuje stejně, alespoň pokud jde o křestní jméno) je prazvláštní, ovšem na ní stojí celý film. V HBO ten film neviděli, když překládali synopsi :-)

• 5.8.2018  18:01
    Pobertové (1969)

Takový ten typ filmu - přijde jedenáctiletej špunt do bordelu a začne hrát teskná romantická hudba.... McQueen s hlasem Cupáka je skvělej, ale Faulknero vzpomínání na dětství optikou filmu Marka Rydella je poněkud chaotické. Líbil se mi ten úplný začátek, kde mluví Kaiser jako vypravěč malý Lucius, i jejich road trip a koneckonců i ta kapitola s hambincem (protože těžko udělají film bez ženskejch). Ale to celé s dostihem a blázinec kolem toho, jakoby úplně nepasovalo...

• 4.8.2018  22:47
    Hrabě Drakula (TV film) (1970)

Televizní slabota. Vyhledáno v den, kdy Ilja Racek opustil svět nemrtvých. Atmosféra by ušla, ale kulisy, výprava, a konec konců i zápletka nejsou žádná pecka. Obsazení je fajn, Ilja démonický, Maciuchová sexy jak blázen, Zahajský mladičký a Sklenčka ve formě.

• 1.8.2018  21:44

Vida, co mohlo vzniknout v perestrojce. Atraktivní prostředí mi moc připomínalo sérii švédských filmů z ostrovů. Jenomže taky ukázka toho, jak blbě se dá zatočit s výborným námětem - porovnejte si s filmem Stíny horkého léta, zápletka s přimhouřením očí podobná, atmosféra a zpracování naprosto odlišné. Tenhle film zkrátka plyne, a spíš uspává než bouří krev v žilách.

• 31.7.2018  22:28

Přesně, začátek je akční a pak to umře. Robert hraje v kasínu a rozpomíná se, kam schoval love z loupeže. Micalizziho hudba dominuje od začátku do konce, škoda, že to nelze říct také o ději. Nathalie dost pěkná, ve filmu je i trochu erotiky. Uznání českému dabingu, v němž respektují geniální spojení Marcel Bozzuffi - Jan Teplý.

• 30.7.2018  18:03

Jo, tohle se Vejdělkovi fakt nepovedlo. Nudná záležitost, u které se nemůžete smát, ale není to ani drama, u kterého byste si vychutnávali filmařinu. Vilhelmka tradičně špatná, ostatní trochu podle škatulky (Holubová, Polívka, Cibulková). Potěšila Maciuchová. Letní kino na Masarykově náměstí, Letní filmová škola Uherské Hradiště

• 29.7.2018  22:53
    Keoma (1976)

Odplata od Nera santusáka. Přestřelka "tři na všechny" docela dobrá, ale hudba se jim fakt nepovedla a děj nezaujal. Člověk občas musí myslet na to, jak vysoko byla Tenkrát na Západě položena laťka.

• 29.7.2018  15:23
    Sen králů (1969)

Právě to bohémství a neochota řešit vlastní tíživou životní situaci je mi celkově odporná. Quinn je lidský, zorbasovký, uvěřitelný až živočišný, ale jeho postava se mi nelíbila ani trochu. Což nic nemění na silném konci.

• 28.7.2018  16:03
    Srdce lásky (2017)

Jedinej, kdo může soudit umělce, je jeho publikum. Já zkrátka nevěřím, že by na performance tohohle plešouna někdo šel podruhé. A to stejné odteď o filmech pana kurátora. Hroznej film, solidní kamera, nemožnej zvuk. Herci dobří ale jejich předlohy bych poslal na nucené práce na pole. LFŠ 2018, Klub kultury.

• 28.7.2018  15:56
    U ohně (2011)

Obsah super, ve fiimu ale tohle všechno spíš tušíte. Kamera fajn, příběh taky, ale na chycení za srdce to nestačí . LFŠ 2018, Slovácké divadlo

• 25.7.2018  21:24
    Pan Osud (1990)

Jim Belushi, Linda Hamilton, Michael Caine jsou zatraceně sehraná skupina. Rene Russo byla o ždibec víc sexy, scénář je plný dobrých nápadů. Tajemný Cain je zárukou toho, že děj se nerozběsní úplně a zůstaneme v příjemně "co by, kdyby" hladině. Dobrý dabing z Brna podtrhuje dojem. Za mě typická devadesátka včetně snímání kamery, některých lokalit a hudby (ten vpád Larryho do uličky končící plotem mi bůhví proč připomněl Batmana). Jo a hudba je parádní, Only you.

• 23.7.2018  21:14
    Masky (1987)

Chtít vytýkat Anne Brochet, že se ve filmu nesvlékla, už je asi přespříliš silný nymfomanýr. Bylo to výborné, teatrální konec bych klidně změnil na pouhý příchod mladého páru. Zámeček na venkově, krásná schovanka, velké tajemství a mistr kamenné tváře, krásně to celé sedlo spolu s nenápadným "vyšetřovatelem". Tenhle film tu na dvd suším snad pět let, konečně to dopadlo.

• 22.7.2018  23:29

Začátek je famózní. Skvělá kamera, rámování, smysl pro detail (sesouvající se kamení a přešlapující nohy v prvním okopu). Na sovětské obvykle vybledlé poměry nezvykle barevný film. Jenomže pak kopání okopů přibývá a vy zjistíte, že film nemá žádný děj. Američani sice točí filmy na hovno a zpočátku máte pocit, že Bojovali za vlast je pomník realističnosti, jenomže když tam soudruzi nezabudovali ani jediný silnější motiv (i kdyby měl Sergej jít večer na šukandu za Natašou a překazí to bombardování a sejdou se až za Donem), brzy začnete zívat a blížící se zlom východní fronty vás spíš uspí. Trochu lepší je scéna zraněného Sergeje Bondarčuka (Míla Besser vivat jakož celý první dabing), jenomže od M.A.S.H.e už jsme zvyklí na hodně krve a od Stalingradu i na amputace bez střihů... takže film a jeho "drsné" scény působí jako sametové pohlazení. Druhá půlka naprosto zbytečná. Propaganda to fakt není, soudruh je tu skoro urážkou.

• 21.7.2018  18:44

Aegean airlines a magazín BLUE. První povídka moc dobrá, druhá naprosto výborná (zajímalo mě, jestli jsem okolo toho kina někdy nešel) a třetí mě absolutně nebavila. SPOILER A to spojení dohromady moc nesedlo, protože tím předchozí povídky pokračovaly, zatímco mně naprosto sedl konec, který měly původně. Andrea Osvárt by stála za hřích, ale Niki Vakali je superkost. Spojujících light motivů je hodně, mě zaujalo pochodující procesí (hlavně u toho moře).

• 21.7.2018  15:43

Výbornej film plnej dusna a marockýho slunce. I když jsem nikde nepostřehl rok ve kterém se to má odehrávat, podle událostí ve filmu a především ukončení francouzského protektorátu je to polovina padesátých let 20. století. Valeria Golino je nádherná a její erotika šperkuje tenhle od začátku skvěle natočený film velmi dobře pracující s atmosférou. Thierry je tu krásně mladý a sympaticky mladě působí i jeho "sok" Vincent Lindon. Ne nadarmo se ve filmu objeví plakát k filmu Casablanca. Dabing lidí jako Pavelka, Brzobohatý, Vetchý nebo Holý, to je lahoda.

• 20.7.2018  23:32
    Konkurenti (1992)

Asi jsme viděli jiný film... V českém dabingu ČT se fakt nedá, plkání o hovně. Baldwin na začátku všechny nechutně a těžko pochopitlně seřve a pak všichni kdákaj a kdákaj. Film jsem před asi dvěma lety zkusil, nešlo to a nešlo to ani teď. Hvězdná sestava, ale naprosto nezajímavé.

• 18.7.2018  23:13

To co v jedničce mile naznačili, ve dvojce otrocky ukázali. Líbilo se propojení obou časových linek, výběr lokalit (ačkoliv to není milované Řecko), casting nových herců. Nelíbilo vaření vyvařené nudy a fakt, že se jim na to Meryl zvysoka vyprdla. Jo a Cher, která prostě jako nejstarší ze všech vypadá pořád výborně. A Andy Garcia. Výhrady bych měl tentokrát k titulkům (nedočetl jsem se, jestli to překládala Anna Karenina nebo kdo) - od druhé písničky jsem se nutil na ně nedívat a poslouchat slova, protože když překladatel začne básnit, i v jeho rýmech by měl aspoň trochu být zachován původní smysl. Tady se ale koza a voza ještě dost vzdálily jedna druhé.

• 18.7.2018  18:08

Napůl fekálka, napůl docela fajn bláznivá komedie, u které se nebudete nudit, a to je asi hlavní. Dva velcí hezouni se sešli u v atraktivní prostředí městské skládky a taky u šmírování lidí v protějším činžáku a co z toho vzniklo. Leslie Hope docela pěkná, až na nezbytné osmdesátkové afro.

• 18.7.2018  15:23

Klidně by to mohla být rozhlasová hra. Hlasy jsou super, výprava a kulisy moc ne. A nudil jsem se, i když stopáž je v mé oblíbené délce do 8 minut.

• 16.7.2018  15:30

One man show Josefa Větrovce vlastně 2v1. Perfektní lehká bláznivá situační komedie, patrně původem z divadelních prken. Sice se to zamotává moc a je to přestřelené, ale bavit se díky českému znění vzniklému ve Filmovém studiu Barrandov dabing bude náramně.

• 15.7.2018  19:47
    Matilda (2017)

Spíš melodrama než historické. Filmařské vytažení ničeho do historických souvislostí trochu vadí, pokud ale Matildu pojmete čistě jako romantickou frašku úplně náhodou z nejvyššího ruského prostředí, dopadne na výbornou. Filmařům se mimořádně podařil casting, Michalina (a její další nahé scény) udělá určitě větší díru do světa než v Muzzikantech a jako děvuša fatale je přesná. Přes ní jsem se taky k filmu dostal, obvykle ruskou kinematografii nesleduju. Mnoho povyku pro nic, jako obvykle, nic smilného neukazuje. Ode dneška má můj slovník nový pojem - šeredná jako (Němka) Luise Wolfram.

• 15.7.2018  16:19

Atraktivní lokality, hlavně to Irsko mě zasáhlo naplno (pojedeme?) a bombónek u moře na Maltě a v kostele. Jenomže nesmíte být divák, kterému vadí, že to Ňouměn hodinu a půl dostává sežrat a vy nevíte, kdy se z toho dostane (že se nakonec dostane, to je totiž jasné). Znalce potěší přítomnost britských es Mason + Andrews. Přesto jsem se nakonec ztratil a motivace postav mi zůstala utajena. Možná to byl záměr. Tak kdy do Irska? První dabing s mistry mikrofonu (Munzar, Holý, Krbová, Brousek st., Richter, Vávra) je trefa do černého.

• 15.7.2018  11:40

Geniální. Skvělá potrhlá komedie o jednom nemakačenkovi z Makarónova s politickými ambicemi. Zajímavý zvrat nastane na večírku u milionáře, kde Othello čeká trochu jiný vývoj. Spojení Sordi / Kopecký je přímo předurčeno k úspěchu, Miloš byl Albertovi fyzicky velmi podobný a dám krk na to, že v originále není postava líného strážníka takto verbálně výrazná. Skvělý je ještě Josef Beyvl v roli Otellova švagra.

• 14.7.2018  19:49

Hollywoodská smetánka osmdesátých let nasnímaná stylem současnosti? Jakž takže, ale pamatovat si stejnak budete jenom nahou Amber Heard a její přenádherná prsa. Rourke a Basinger už nevypadají dobře.

• 14.7.2018  16:46

Bláznivá komedie o velkém spisovatelském podvodu, jedné záměně a několika neuvěřitelných náhodách. Skvělý Viktor Preiss/Montesano, na Rocheforta mi neseděl Kanyza, ve vedlejších rolích Větrovec, Sejk. Část na večírku je příliš dlouhá a už hodně zatáčí do frašky. Téměř všechny ženy ve filmu jsou pěkné, a nahé (Corinne Cléry, Marina Langner, Paola Tedesco).

• 14.7.2018  13:12

Pohádka pro infantilní dospělé z dob, kdy Eddie byl neporazitelný. Olda Kaiser za mikrofonem jej vždy dotáhl k velkému představení. Na Charlotte Lewis se dobře dívá, ale drak a všechny ty nadpřirozena jsou fakt stupido grando. Charles Dance mluví hlasem Franty Němce.

• 14.7.2018  08:15

Výjimečný film, už jenom tím, že jej lze snadno rozdělit na dvě rovnocenné (i když kvalitativně odlišně hodnotitelné) části. První je psychologické drama, jak vystřižené ze života, sledující osudy a peripetie tří přeci jen stárnoucích letců Aeroflotu. Prvním z nich je kapitán Andrej Timčenko, nastupující na palubu do jedné ze svých posledních sezón. Jeho sotva dospělá dcera čeká dítě s nýmandem a rodinu tak čeká těžká zkouška. Druhou postavou, jenž si režisér Mitta vybral do příběhu, je pilot Valentin Nenarokov, rozvádějící se se ženou. Jeho osud je asi ze všech nejsmutnější. Žije ve svazku a je docela v pohodě, jeho žena se ale ukáže být bestií, která první navrhne, aby se rozvedli, po té díky tomu (přestože je ona z obou rodičů horší), že ona je matka a Valentin bývá jako pilot často pryč, získá opatrovnictví syna a pak ještě zamezí jeho návštěvám, najde si burana a Valentinovi se posmívá. Třetí ústřední postavou je Igor Skvorcov, palubní inženýr, seladon a děvkař, jehož život vyplňují románky s letuškami a speciálně upravená postel s disko barvami a zvuky. 80 minut sledujeme střídavě život těchto tří, je to spíš smutné než zábava, ale i v dnešní době veskrze aktuální podívaná. Ve druhé části scénáři dochází dech - bylo nutné všechny tři muže slepit v jednom příběhu, a protože film to měl být původně katastrofický, tedy vyšleme osobní letadlo docela nepochopitelně do oblasti zemětřesení převážet raněné a přeživší. V oblasti však zuří další živelné katastrofy (požáry, sesuvy půdy) a tak letadlo neodletí zcela nepoškozené. A konečně se dostáváme k tomu, o co od začátku šlo, pořádné drama s katastrofickým tématem. Tahle část film je možná trikově slabší, ale dívat se na to dá. Konec je rychlý, přesně naopak než celý film.

• 13.7.2018  16:23

Geniální komedie s geniálním Větrovcem, jehož ústy promlouvá známý herec Pierre Tornade (Sedmá rota...). Oba synové jsou perfektně zahraní, povedl se i výběr dívek (Remoska se pořád svlíká, nádherná je i Francesca / Sabine Rivolier). Scénář a dialogy (K. M. Wallo) jsou jednoduše perfektní. Stopáž krásná, na tohhle se rád podívám znovu.

• 1.7.2018  16:00

Perfektní film se skvělou atmosférou, hudba temná jak z vylíhnutí Terminátora, ulice Stockholmu jsou holt nebezpečné místo k životu. Trochu to připomínalo Muže na střeše, i když tady jde o něco jiného. Pátrací tým Sven a Tomas jsou výborně sehranou dvojkou, v čemž diváka utvrdí i lahodný dabing pánů Postránecký a Jandák. Na úlisného šéfa (a ještě k tomu jiného oddělení) přesně pasuje Větrovec. Ale tenhle film se vyplatí i sledovat, ne jen poslouchat. Ten mix prvků tragi a komických je moc hezky dávkován, ačkoliv ke skutečné akci (mimochodem moc pěkně natočený útěk pachatele) dojde hned ze začátku, nudit se nebudeme. Jeden z filmů, na které se nezapomíná. No a ta kritika McDonalda a jeho hambáčů, toť lahoda pro socialistické uši. P.S. Běželo to na LFŠ v dabingu? Asi těžko, že.

<< předchozí 1 2 3 4 34 67 100 133