dopitak

Pavel Růžička

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 35 69 102 136
    • 10.12.2018  21:37

Ale jo, takhle by to mohlo být... v každé druhé rodině. Konečně něco, co nešustí obaly od protlačovaných pytlovin (PP) a i když se nejedná o komedii ale pěkně mrazivé drama, dívat se na to dá. Judit Bárdos je sexy, Vávra a Synková jsou herecky dokonalí. Vávra svým minimalismem, Synková přesně naopak.

• 10.12.2018  16:31

Některé filmy ani nemusí být kdovíjaký děj, dokonce se v nich ani nemusí moc dít. Stačí vykreslit atmosféru a udržet ji. Krimi sci-fi (v tomto pořadí, takto žánrově víceméně přepnuté a nepřelínané) Hotel 'U mrtvého horolezce' tohle zvládá na výbornou. Kriminalista se složitým sovětským jménem jede na udání do hotelu. Záběry z cesty autem a na krajinu do níž se dostává společně s vypravěčským voice-overem a pár záběrů z hotelu načrtnou prostředí. Tady bych se rád zastavil - interiéry hotelu fungují skvěle, člověk by v takovém místě pevně usazeném pod štíty hor chtěl být. To, co se tam potom děje, už není tak důležité. Dokážu přiznat, že je skoro škoda, že film v jednom momentu sklouzne do fantastického žánru a ladění a la Ten little indians by mu slušelo více.

• 8.12.2018  23:13

Asi osmdesátý šestý film s MM, který mě vůbec nebaví. Ten chlap měl trefu na nudu. Je to zpočátku alespoň někam vedoucí, postupně ale ubíjející plkání (když se na scéně objeví Giancarlo Giannini) o ničem. Děsná ptákovina s dabingem z roku 2002. Nebrat, zahodit, vyhnout se.

• 8.12.2018  17:05

Chybí tomu vtip. Nichetti v podání bravurního Kepky je legrační dvojpostavou, ale sám film neutáhne, a vtipnost prolínání reality a fikce a několika popletených figur se brzy okouká. V dabingu spíše méně častý výkon Jaroslavy Kretschmerové, sekunduje mrazivě přesný Moravec a všudybyl Fišer. Italský neorealismus nepatří mezi mé top.

• 7.12.2018  22:32

1. byla to Kuba, Havana, nikoliv USA 2. byla to bouda na Židy od Goebbelse 3. byla to celkem dost nuda

• 7.12.2018  14:38
    Sandokan se vrací (TV film) (1977)

Neexistovat seriál, jsou to dobré 3*. Jenomže tvůrci tentokrát splácali povrchní příběh o tom, jak Brooke napadl Mompračem jen tak z nudy, a okolní obyvatelstvo se vzbouřilo. Nejvíc tomu všemu chybí původní hudba, která vtiskovala nejenom začátkům a koncům jednotlivých dílů nezaměnitelný dojem. Bedi je furt stejný, i když porovnávat dabing Preisse a Rouse nejde, Táborský se na Leroym snaží (ale Novotný byl o třídu lepší), chybí femme fatale a trochu smyslu.

• 6.12.2018  21:10
    Rédl (TV seriál) (2018)

Hřebejk po dlouhé době skvělý. Atmosféra raně devadesátková, že jste i u tý televize rádi, že jste v tu dobu řešili svačinu na základce a výběr kroužků na odpoledne. Sokol je tak krásně teplej (ve skutečnosti), že mu to tady sedlo náramně. Hofmann je až parodický, chtělo to trochu ubrat, Novotný ultra hnusák, jehož konci zatleská i zavilý pacifista. Sex appeal tomu dodává Petra H, možná měla dostat ještě větší prostor. Některé postavy jsou skvostně obsazené, neokoukaní herci, jimž jejich role věříte (Roman Polák, Přemysl Bureš).

• 2.12.2018  21:39
    Rédl - Děs (E04) (epizoda) (2018)

Pětka top, atmosféra lepší ve čtyřce, ale obsazení dokonalé a hořící kadibudka byla výborná. Hřebejk měl odvahu nic neuhlazovat, a to se cení. Celkově 4,5

• 2.12.2018  20:27

Konečně novej western, na kterej se dá díky techn. kvalitám dívat. Kamera, lokace, dokonalost. Povídky jsou hodně nevyrovnané. První dvě "zahřívací" jsou moc dobré, třetí s divadlem špatná. Zlatokop dobrý, dostavníku něco chybí, ztracený pes výborný. Trochu víc parodie, trochu muzikál, hodně plkání, ale když dojde na akci, je všechno jak má bejt.

• 2.12.2018  15:19
    Nemrava (1967)

Italská obdoba Sukničkáře a Záletníka. Ugo Tognazzi je stejně kouzelný jako Jean Rochefort, svým nevázaným přístupem k ženám potřebujícím utěšit si zadělal na pořádný malér. Sice tvůrcům nevěřím, že kdyby měl kromě výmluv u jedné rodiny (a toho času pobývání u 2. či 3. ženy) ještě občas i pracovat, nezvládl by to ani způsobem ve filmu popsaným, ale o to tady nejde. Nádherná hudba provázející celý film, včetně krásných svatebních tónů, solidní dabing z Novy 1995 s výborným Rudou Jelínkem (jenž je Ugovi hodně podobný)

• 1.12.2018  22:15

Ani čtvrtý díl není žádná pecka, maskovaný fantom je tu sice více, zápletka však zamrzá a kromě akčního začátku a jedné rvačky ve věži hradu nepřináší nic akčního. Nejlepší scénu hodnotím příjezd vlaku do Karpatku, tam se mi líbilo.

• 1.12.2018  17:18
    Sandokan (TV seriál) (1976)

Hudba, znělka, lokality, zápletka, velká lákadla pro kluky, a i když jsem Sandokana v 80 ´s minul, dneska si ho v původním dabingu mého ročníku narození užívám dosyta. Je to sice v hodně kolísavém tempu (začátek fajn, pak se půl dílu díváme na břišní tance domorodců, a do posledního dílu narvali tak 50 % příběhu celku), ale Kabir a Philippe Leroy všechno utáhnou. Právě postavu Yaneze jsem si postupně hodně oblíbil, od první scény, kde jako machýrek seděl v kádi z vodou a byl protivnej, se z něj stal postupně velkej frajer s cigárem. Pro postavu perly Marianny mohli vybrat přeci jen někoho víc sexy. Ve své době tohle musela být pecka, magionovka a vegovka jak hrom (žádná krev v soubojích vidět není).

• 28.11.2018  19:27

Takové rozhárané. Betty je chvíli Luisem, pak s Gigim, pak jí hygienik uteče a několikrát se vrací. Ale je to italský film, takže cajk. A dabingu: To, co předvádí Eva Hudečková, nemá obdoby. Kouzlí s hlasem, a Petr Oliva s Ladislavem Mrkvičkou jí zdatně sekundují. Řím a potažmo celá Itálie ještě mnoho desítek let po válce nebyl snadným místem k životu. Pár věcí jsem nepochytal, jakoby chybělo vysvětlení. Na druhou stranu tím pěkně posouvali děj dál.

• 26.11.2018  19:24
    Rédl - Ivana (E03) (epizoda) (2018)

Třetí díl je famózní. Atmosféra, že byste se posrali, mět tohle zažít. Na scénu konečně pořádně vstupuje Petra Hřebíčková, která teploušskému Sokolovi přidává sílu (moderní by bylo napsat koule). Výběr herců je skvělý.

• 25.11.2018  22:02

Kdyby to nebyla parodie a vykrádačka Indiana Jonese (vč. hudby prsknuté se Star Wars), mohli z toho vytlouct jakž takž dobrodružný film. Ta pasáž se stromovými lidmi visícími hlavou dolů je výborná a dalo se na ní navázat z africké přírody dost, jenomže tvůrci dali přednost ateliérové jeskyni a umělotinám, z nichž vypadali vlasy i Lomovi. Začátek dobrý, konec děs běs. Nefunguje ani jako parodie. Kamera je celkem fajn. SS nádherná.

• 25.11.2018  17:41

Kolega kaylin asi neměl den. Mladý Casanova (jak se film druhým názvem ráčí titulovat) je docela vkusná, eroticky vytříbená podívaná, žádné údolí hochů od Bobří řeky se nekoná, tlusté a zpocené paničky zůstaly před dveřmi, Gérard si sice vybírá už zajetá kola, ale má vkus a talent. S nástupem obchodního partnera dostává film i potřebný vtip, roztomilá je hra na číšníka a houslová serenáda podle níž oba milenci kopulují. Valérie Boisgel byla nádherná.

• 24.11.2018  20:53
    Jedna madona navíc (TV film) (1973)

Tuctová NDR krimi, v níž ale promlouvá Eduard Cupák, Libuška Švormová a v menší roli poškozeného restaurátora i Josef Větrovec. A poručík ová se tu prohání v trabantovi, zatímco posily z ústředí dráždí Wartburga a prohánějí pachatele prchajícího v polském fiatu.

• 22.11.2018  19:58
    Agentka (1995)

V subžánru "novácký eroťák 23:35" je tohle vysoký nadprůměr. Zaprvé herecké výkony nejsou děsivé, čert vem za prvé, hlavně představitelka hlavní postavy Athena Massey má neskutečně pěkný prsa a celá je hezoučká. Ani další děvčata se nemají za co stydět, Athena si ale uzurpuje většinu scén a myslím, že to nikomu vadit nebude. Bod dolu? Film jen pro horňáky resp. žádné kočičky se nedočkáme.

• 16.11.2018  18:35

Horst je tentokrát v hluboké porůřské prdelce, ale dostane se z toho, i když to dost bolí a jako bezďák si v chladných ulicích jistě poškodí zdraví. Skvělá hudba na konci, dokonalá femme fatale (Maja Maranow). Místo Fišera už bohužel Zavřel na Hänschena.

• 16.11.2018  17:54
    Semtex Blues (1993)

Turner a Quaid jsou sehraná dvojka, dávno před Mr. and Mrs Smith. Tucci musel asi někomu v Hollywoodu hodně ublížit, že se mu takhle pomstili. Zpočátku byl vtipnej, ale pak z něj udělali naprostýho vylízance a tím zmizel jedinej charakterní záporák. Jako akční komedie to šlape dobře, konec možná trochu zbytečně hnaný do akčních vod.

• 12.11.2018  20:03
    Serpico (1973)

Hodně známý film. Jenomže když nedokážete vykoumat, proč byste Frankovi měli fandit, trochu to jde šejdrem. Skutečné události bývají často na začátku špatných filmů. Serpico není špatný film, a to jsem jej ještě měl možnost vidět v původním českém dabingu s Jiřím Štěpničkou, ale motivace FS nebrat úplatky na utažení celého veledíla nestačí. Není to totiž natočeno dost akčně, dramaticky, resp. dalo se to natočit akčněji. Možná kdyby natočili víc situací, kdy Serpico čapne zločince, protože není zkostnatělý a umí přemýšlet, takhle ale ukážou nadějnýho policajta, pak mu všichni začnou cpát obálky a zápletka končí.

• 11.11.2018  17:28

Silný protiválečný dojem. Zapamatujete si scénu, v níž ženy uléhají na podlahu zájezdního hostince, ale jsou překvapeny hlukem blízké fronty. Děla zní pořád... Silný je i moment, kdy jeden z kluků držkuje na staršího vojáka a nazve ho zbabělcem, střih, v dalším záběru zahlédne železný kříž na jeho prsou a zmlkne. Pořádně depresivní drama, ona WW2 nebylo nic veselého, ale ty hrůzy na východní frontě asi jen tak něco nepřekoná. V malé roli poručíka se tu mihne Klaus Kinski, v ještě menší epizodní postavě se nechá popravit zběh Maximilian Schell.

• 10.11.2018  20:28

Naprosto nijaké, jako kdyby se místy zapomínalo na to, že to má celé být o kině. Usnul jsem asi jedenáctkrát. Raději tam zajdu sám, až budu v Aténách

• 6.11.2018  20:50
    Místo činu - Přátelé (TV film) (1986)

Oficiální text neříká pravdu, protože Schimi je v tu chvíli opravdu na dně a švorc. Tvrdý díl, o jehož kvalitách svědčí netypický styl stavby zápletky i poněkud odhalenější nitro hlavní postavy. Hänschen hraje o všechno a tu nejlepší část hry nám tvůrci odepřeli.

• 4.11.2018  21:21

Dobrá ukázka, jak natočit romantickou rodinou milou komedii. Výborný dabing ČST (Soukup, Prachař, Adamovská). Z lacině vypadají záminky vytloukli tvůrci celou nosnou konstrukci. Panoptikum postav rodinné sešlosti, prostředí rekreačního hotelu. Takhle nějak to vypadalo u Toi Toi.

• 4.11.2018  11:25

Běželo to v televizi, tak jsem si to pustil od začátku. Skončil jsem u porodu. Tolik trapných vět a tak trapně natočenou scénu aby jeden dokonce i v české novodobé kinematografii pohledat. Ostuda, Renče vyhnat na pole.

• 3.11.2018  21:00

Jestli to mysleli jako parodii, tak ok, ale ti záporáci jsou všichni vylíčeni jako kreténi, až to nepůsobí roztomile, ale spíš trapně. Hauer může máchat mečem jak chce, bez zraku by neměl nárok ani na desetinu toho co předvádí, a to nemluvím o rozetínání jablka, ale o pohybu v cizím prostředí. Zaznamenali jste maličkého J. T. - Brandona Calla?

• 1.11.2018  22:24

Milé překvapení. Mix Moulin Rouge a Jacka Rozparovače s Sherlockem Holmesem a Vraždami podle Jidáše (nebo Sedm). Maria ukáže hrudník, Nighy je skvělým vyšetřovatelem a příznivci krve si přijdou na své zdaleka nejvíce. Potěšila práce s časovými linkami, propletení příběhu postav a nakonec i výprava, kamera a hudba. Juan Carlos Medina se vyplatí sledovat.

• 1.11.2018  21:24

Výbornej díl, kolegové vše popsali, líbil se mi i konec s hudební (netypickou) vložkou a taky skutečnost, že se tentokrát nenacházíme v hnusném Duisburgu.

• 31.10.2018  21:03
    Místo činu - Léčitelé (TV film) (1990)

Kolísající. Začátek s vraždou u vody a malým klukem fajn. Pak to usne, a začne se něco dít až v okamžiku, kdy Schimi skáče do vody a plaví se na člunu.

<< předchozí 1 2 3 4 35 69 102 136