dopitak

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 34 66 99 131
    • 15.4.2018  22:02
    Cena, La (1998)

Ukecané, ukecané, ukecané. Kamera přejíždí od stolu ke stolu a my spolu s ní sledujeme přerušovaný příběh mnoha lidí. Výrazná scéna je, když se "busted" matka třesoucíma se rukama snaží rudou rtěnkou zvrátit rozhodnutí své dcery stát se novickou v klášteře. Dost se mi líbil stůl s tou mladou ženou, kam si postupně přisedali čtyři její nápadníci /milenci/. Mladá žena se nakonec před restaurací zavěsila do svého manžela... Vtipná byla dvojice s nadpřirozenými schopnostmi. Hloubku ten film asi má, ale chce to umět italsky. Viděno s anglickými titulky, to vám pane byla rychločetba.

• 15.4.2018  13:41

Seriál jsem neviděl. Je to hrozná blbost, ale slušně natočená a moc dobře sestříhaná. Seděla mi kamera i celý autovizuální dojem. Hodně sprostých slov. Hodně lidí, kteří by potřebovali vysadit na oběžné dráze bez možnosti návratu. Marek Daniel je tlustý jak prase, snad za to může Tonda.

• 14.4.2018  21:15

Tryzna pro mě. Alkoholová dramata nemám rád. Jsou smutná, a osudy těch lidí v nich úplně zbytečné. Je to samozřejmě většinou dobře zahrané, a ze života. Jack podává fantastický výkon, jeho demolice skleníku by měla být promítána v detoxu místo přivítacího pohovoru. Lee Remick se mi nelíbila, tupej výraz, naprostá absence sex appealu (tím myslím tu střízlivou část na začátku). Film je opatřen skvělým dabingem ČST Praha (Vladimír Brabec - Eva Hudečková).

• 13.4.2018  21:05
    My holky z městečka (TV seriál) (1985)

Na tenhle seriál si pamatuju ze svých dětských (!) let. Jediné vzpomínky - krátkovlasá Renda (ta se mi pochopitelně líbila nejvíc), cimbálovka a moravština. Zhlédnuto v roce 2018 komplet. Kromě moc milé vzpomínky si po patnácti letech života v Brně můžu konečně naplno vychutnat ten regionální původ. Vlasta Janečková se toho fakt nebála. Je to dost špatně zahrané, některé dětské výkony jsou skutečně toporné k pohledání, ale vše je dovedně ukryto pod jihomoravskou bodrostí, kvalitním hereckým obsazením (Štěpánek, Konvalinková, Kostka, Beneš, Zindulka, Vlach) a jakýmsi geniem loci, je hodně znát, že se natáčelo za Pálavou, v Mikulově a okolí. Objektivně ale, nejpohlednější byla jasně Lucka (Ivana Hušková), zajímalo by mě, jak vypadá dospělá (na fdb jsou dvě fotky). Vydra jako zloděj aut pokoušející se prorazit státní hranici na jih :)

• 12.4.2018  21:54

Hezké, smutné. Krásná kamera, ještě lepší hudba. Ale nemůžu se zbavit pocitu, že tam není nic originálního. Borec je odsunutej, slíbí si s borkou, že budou na sebe čekat, ale když ji pak v NY najde, už má druhýho haranta (toho prvního s ním) a jak se dozví asi za padesát let, za manžela jeho nejlepšího kámoše. Protože jsem to viděl bez titulků jen v angličtině (polovina herců mluví se silným evropským přízvukem), něco bylo těžší k pochopení. Škoda, že kolegyně machrus jen přeložila obsah z imdb, je nic neříkající. Ale já si tentokrát netroufnu. Jestli jsem to správně pobral, Židé byli vyhnáni z vesnice, Leo a Alma se znovu setkali až po několika letech. A to už bylo sakra pozdě. On napsal knihu, kterou mu ale zcizil někdo jiný a vydával za svou. A Leo přežil všechny. Sophie Nélisse je moc pěkná.

• 11.4.2018  22:32
    Bod zlomu (1991)

Akční jak blázen, ale hrozná hovadina. Masky prezidentů jsou fajn, akce v bance taky, ale ten milostný trojúhelník je prostě fraška.

• 10.4.2018  22:10
    Piloti (1988)

Mno, mně by možná míň vadil ten patos a falešné oslavování půlky Spojenců, zatímco anglická kapitola je trochu přehlížena, jako fakt, že polovina filmu je rusky a titulky k tomu soudruzi nedodali. Láďa Županič tady hodně pěkně zařve, i s flusáním krve, o něco hůř bouchne Petr Š. Začátek je fakt jak "Honza jde do světa a máma pláče". Ale přišlo mi, že ve filmu se (na to že je to ještě před prasknutím a v sovětské koprodukci) o Anglii mluví dost smířlivě.

• 8.4.2018  22:23

Henry se furt motá kolem mladičkého šerifa, ale hvězdu do ruky nevezme. Průměrný western odehrávající se převážně v jednom městečku a jeho okolí. Pranýřujou tu míšence. Dabing České televize 1994, Plachý a Vladimír Dlouhý.

• 8.4.2018  16:23

Ve své době to mohla být zábava, ale dneska je přeci jen jiná doba. Přesto tyhle americké filmy 60 ´s mají styl, který se v následujících desetiletích zcela vytratil (obvykle je hlavní postavou úspěšný člověk, bydlící ve velkém aparmánu, často se sluhou, a problémy s mnoha milenkami). Dean je skvělý, ostatní postavy ale dost splývají, všechno jsou to postarší muži a (udržované) a jen o něco mladší ženy. Navíc LS Production pro Primu 1997 zase šetřila, a tak pár herců dabuje celý film (což vás zákonitě musí poplést ještě víc). V hlavní roli Jaromír Meduna.

• 7.4.2018  22:07
    Ostrov (2011)

Stopy vedou samozřejmě od Laetitie, která se ve filmu sprchuje, plave, ale hlavně nechápe, co ten její pošuk vyvádí. Začátek na ostrově je fajn, ale pak ty schízy začnou dost nudit. Když už čekáte, že se zase oba dva setkají, dostanou tvůrci nápad (a vy naopak přestanete mít ánung, jestli to Daneel udělal schválně, aby se vyhnul zodpovědnosti) a najednou jste ve Vile. Ten konec takový trochu hůře pochopitelný. I moře v Bulharsku může být fajn.

• 7.4.2018  15:47

Nejbarevnější Woody všech dob, a to rozhodně není kompliment. Proč radši netočí lehké letní komedie, a pouští se do těchto dusných vztahových dramat? Kate hrozně zestrla, bylo mi jí líto, a ani jedna postava nedokázala získat sympatie. Woody sice dlouho stopáž dlouhodobě neznává, ale tohle bylo i tak dlouhé. Ani jako retro tentokrát nic, kamera je naprosto hrozná.

• 29.3.2018  21:09

Naprosto krutý závěrečný díl trilogie, která začala velkým průserem ale skončila (minimálně) herecky na výši. Martin Finger si zařval o Českého lva a nikdo jiný nemá nárok. Jeho postava je tak hnusná a při tom tak lidská, že budete dlouho hledat podobnou. Anna Fialová byla taktéž vysoko, ale její telefonát s Mirkem, to je prostě pecka! Nejsem příznivcem Pelíšků, takže nesrovnávám a vážím si filmu, jemuž technicky nelze nic vytknout (hudba provázející celou trilogii je skvělá, hlavně ta tklivá trubka). O blbých časech se nedají točit krásné filmy, tahle výpověď se mi ale líbí. Takže příště bez Sokola a rovnou jít k věci.

• 28.3.2018  15:59

Tvůrci patrně chtěli podtrhnout nefunkčnost Ediiho manželství, tak mu obsadili za manželku (sice o devět let mladší herečku) ženskou, co vypadá spíš jako jako matka. Na mě možná až příliš komorní drama, ovšem s hlubokým rozborem citových vazeb. Čekal jsem ale (a tady budu prozrazovat část děje), že Eddie má ve svém úsudku pravdu, což na konec vyjde najevo. Nečekal bych, že drama z Brooklynu natočí Francie v koprodukci s Itálií.

• 25.3.2018  21:12

Upečte pro mě Majkla.... ultra sračka, které může někdo říkat art. Já jí říkám sračka.

• 25.3.2018  07:13
    Bajkeři (2017)

To je sranda, když něco kopíruje filmy jako jsou Rafťáci. Na druhou stranu je to logické, protože to byl přes veškeré místní hodnocení úspěšný film, co je neustále reprízovaný (neúspěšný film je ten, po kterém za dva roky ani pes neštěkne. Kromě otravné Evropy 2 a Scotta jsem veškerý product placement nějak přehlédl. Aniž bych tvrdil, že to je dobře nebo špatně, film doslova hýří nápady a minimálně několik hodně zajímavých přináší (kromě zmíněného kopírování vedoucího Bořka /Oldy Navrátila/ Pavlem Nečasem. Ty oslí můstky, proč se borci na výlet vůbec vydají, jsou daní scénáristické neschopnosti, ostatně jako 80 % současné české tvorby. Všimněte si, že Matonoha a Šteindler jsou u každého "průšvihu" čs produkce. Linda Rybová tu bohužel jen v maličké zbytečné roličce, podobně Suchařípa (u něj naštěstí). Angažování holek se povedlo, Celeste je fuckinghamová, stejně jako Štěpánka, vydařil se i experiment s Esther (až na ten trapnej vtípek se šmírou z řetězu). Scéna z lomu vyloženě lahůdka (i když se ukáže jen Julie Šurková a Esther, na Celeste a Štěpánku zapomeňte)..

• 24.3.2018  23:09

Já jsem viděl tolik parádních filmů od soudu, že může být Al Pacino nominován třeba na nejužitečnějšího hokejistu základní části paraolympijských her, a je mu to na houby, protože tady se kromě trochy řvaní vůbec nic neděje. Celou každodenní Arthurovu rutinu sledujeme s podivným odstupem, žánrově se motáme mezi dramatem, komedií a krimi, ale z té je tu nejmíň. Sympatickou postavou je Jakc Warden, nesympatickým pak obsazení dabingu, kde si několik málo herců s výraznými hlasy (Trávníček, Musil, Pípal, Vlach) střihlo ještě asi desítku vedlejších postav - každý. Další velká legenda zlomena. Jestli chcete koncert, pusťte si 12 rozhněvaných mužů v původním dabingu.

• 24.3.2018  08:13
    Břímě (2015)

To jsou zase strašný kecy v "oficiálním" obsahu. Na Cinemaxu doslovně přeložili text z imdb!. Kdyby se na to aspoň jeden z těch pitomců podíval, tak tohle nemůžou napsat. Žádné intimní pouto se netvoří, indián dál zůstává otrokem a shrbeným nosičem (schválně si tu dřinu představte, na zádech nesete /ale zády k vám/ ženskou, takže jdete v předklonu, ona sedí na takovém šátku, který máte uchycený o vlastní čelo) a María urozenou paničkou, co při koupání v potoce ukáže maximálně levý kotník a ještě se u toho stydí až na lopatkách. Je to ale technicky hezky natočené, výrazná temná hudba, kamera v krásných lokacích. Ačkoliv pohádka pro dospělé, s profláklými klišé (ošetřování rozedřené nohy) a notnou dávkou naivity.

• 21.3.2018  21:33

Bud Spencer a čtyři týpci, co jsou hodně podobní Terenci Hillovi. Aneb taky western o čtyřiceti chlapech nadabovaný pěti lidmi. Děj je jednoduchý, jde o pomstu muže, jemuž bandité zničili život. Po věznění si najme 4 tvrdé hochy a společně se pouští po stopách gangsterů. Závěrečná vybíjená v setmělém lese (se zvuky tropického pralesa) je sice monumentální, ale poněkud nudná, stejně tak celý snímek.

• 21.3.2018  18:19
    Scaramouche (1963)

Hrdinný Gérard Barray v šablonovitě nudné historické frašce. Pevně věřím, že starší adaptace 1952 je lepší a že se k jejímu českému znění (původnímu) někdy dostane. Tohle mě nebavilo ani trochu, podobných honiček a milostných couraček už jsme s Gerardem, Delonem a bůhví kým viděli snad tucet.

• 21.3.2018  16:22

Silné válečné drama, jež nepochybně mělo své místo v roce, kdy vzniklo. Dneska se ale na příběh několika válkou nevratně zničených životů nedívá snadno, a to ani přes snahu o pozitivní vyznění filmu. Homer je borec, ale člověka zamrazí, kdykoliv jej potká. Nejsem pokrytec, a tak tvrdím, že příběh Freda je ještě mnohem smutnější. Americkou společnost reflektující snímek s krutou stopáží, velmi dobře nadabovaný Českou televizí (1997) se skvělými Mrkvičkou, Strejčkem a Langmajerem v hlavních rolích. Přesto, považuji tohle dílo za hodně nezáživné.

• 21.3.2018  01:52

Mně to přišlo zase takový černobílý - indiáni jsou zákeřný parchanti, zatímco us kavalerie koná dobro. Krev je málo reálná, hnusný je akorát to naznačený mučení (což ovšem opět pranýřuje indoše). Ta vedlejší linka s indiánskou nevěstkou a jejím snědým capartem je zbytečná. Sidney je ovšem dobrý, Franta Němec jej skvěle namluvil.

• 14.3.2018  18:43
    Requiem (1982)

Tajemné za pavučinou ukryté cosi. Složitou retrospektivou a dvojím pohledem vyprávěný příběh. Edit Frajt je moc pěkná a medový hlas Taťány Medvecké jí sluší. Z příběhu cítíte politické procesy padesátých let, bez ohledu na to, že se tyto neodehrávají u nás. Dunaj ve vedlejší roli, asi.

• 11.3.2018  20:40

Prostě si to představte: vezmete svoji zahnívající starou, jíž stejně potají zahýbáte s paničkou svého kámoše, k moři. A protože jste divní, tak tam jedete na nafukovacím člunu, je vás šest, a najdete si místo, kam nikdo nikdy nepáchne. Jenom vítr se prohání po úbočí a malá pláž s několika stromy skýtá potřebný stín. Máte skvělou výbavu, od petrolejové lampy až po zahradní sprchu. Bydlíte ve stanu, takovém tom rodinném se dvěma závěsnými ložnicemi, co u nás byly někdy v 70´s populární. I když nikoho z těch pěti nemůžete už vystát, zase tak moc vám nevadí. Pak se ale v blízkosti objeví vámi ještě netesaná vydra, je mladší, tělo se jí klene, pevná ňadra zkrápěná slanými krůpějemi... no prostě byste jí rádi přetáhli (pokud jste jeden z těch tří kníračů) anebo jí závidíte to, že vaši tři ponožkotrhači by jí fiknout bez váhání chtěli. A tak si začnete vymýšlet, co byste s ní udělali._________ Prostředí super (podle imdb se natáčelo kdesi na Krétě), i když já bych si pro takovou úchylárnu vybral opravdu opuštěný ostrůvek, kam se nikdo bosou nohou nedostane, vítr se tu prohání, cikády sice připomínaly cvrčky, ale co už, hrubopísčitá pláž a řecké moře. Hudba cajk, kamera cajk. A ten mix žánrů (PSYCHOLOGICKÝ/DRAMA/PODOBENSTVÍ) napovídá, že sice se nebudete nudit, ale taky víte houby, jak to vlastně dopadlo. Rebecca Pauly nahá.

• 11.3.2018  14:03

Doporučuju zhlédnout až po seriálu, ať se nepřipravíte o překvapení. Za 22 minut toho tvůrci zvládli shrnout dost.

• 11.3.2018  13:39
    Glory (2016)

Byrokraticko-egoisticko-kariérní soukolí už semlelo nejednoho inteligenta, natož koktavého ajznboňáka od BČD. Brilantní je vhled do života Julie, která i když ví že by měla a že hodiny už dotikaly, stále není ochotná podřídit svou práci rodině. Ona je hlavní postavou příběhu, nikoliv Canko. Ona je hyenou, která je zvyklá nebrat si s podřízenými servítky, až jí samotné uniklo, že se stala sama sobě podřízenou ve smyslu "tahle osoba není důležitá". Jenomže všechno, co podobní lidé tvoří (a každý z nás pokud se mu někdy daří do tohohle může spadnou), postrádá smysl, když neexistuje ta hranice "a dost". Ale to už bychom mohli citovat Dalajlámu, místo toho si užijte tuhle střízlivou bystře odsýpající zábavu z jižní části EU.

• 10.3.2018  15:35

Dost mě bavilo to poskládání jednotlivých příběhů a protnutí v místě, kde Dixon čte dopis od mrtvého šerifa. Tyhle filmy z amerických venkovů (kdysi to bylo Winter's Bone s Jennifer Lawrence a pak vlastně i Divoká stvoření jižních krajin) hodně dobře fungují za mořem (což se ukazuje u Oscarů), v Evropě bývá ohlas slabší. Nejnovější snímek Martina McDonagha ale utáhne i Evropu. Skvělá kamera, hudba, střih, postavy, příběh, propojení do sebe. Na konci jsem čekal, že se z Dixona fakt stane detektiv a případ zdárně dořeší, naštěstí v podobně kvalitních příbězích scenáristé smýšlí jinak.

• 9.3.2018  22:06
    Čtverec (2017)

Geniálně poskládané linky tvořící jeden příběh kolem Christiana. Je to děsně dlouhé, a pokud nejste intelektuálové, milovníci vytříbených technických filmových složek (skvělá hudba, trefná kamera) nebo nejste trpěliví, líbit se vám to ani náhodou nebude. Na tom zrcadle společnosti něco bude. Možná to není moc vidět s těmi žebráky (protože si myslím, že každý bohatý stát by dokázal vymyslet a promyslet systém, jak se s tímto problémem vypořádat), ale hodně je to vidět na té vernisáži z pravěkým člověkem. Na začátku tolik reakcí, pohybů celého těla a hlavy, a na konci strnulý pohled skloněných hlav, a kdyby tam nebylo pár lidí se selským rozumem, tak tu madam klidně vojede. Dost dobře ad absurdum hnané téma, které ale hyperkorektní společnost nepromíjí. Asi bych vyhodil toho malého kluka, a jinak to bylo dobré.

• 9.3.2018  18:28
    Prima sezona (TV seriál) (1994)

Hudebním laděním i výpravou velmi povedené druhorepublikové (protektorátní) retro. Znalci si šmakují, jak je hlavní hrdina podobný autorovi předlohy. To je sice možné, ale v některých scénách je to Kroutilovo neherectví až příliš. Že je hlavní hrdina toporný až běda, v celém seriálu zase tolik nemusí vadit, dá se to svést na Dannyho panictví. Jenomže v některých rozpravách to ani Karel Kachyňa neukočíroval. Nelibuju si ani ve scénáři, s každým dalším dílem se historie víc nebo méně opakuje. Plejáda v dnešní době profláklých (Geislerová, Vilhelmová, Matonoha) anebo Kavčími horami jen několik let protežovaných a později opomíjených herců (Němec, Chalupa) anebo prostě mladých lidí, kteří od filmového herectví inklinovali kousek stranou (Ježková, Wehrenberg, Petr Rajchert - v titulcích seriálu označený jako Pavel).

• 8.3.2018  23:11

Takový sdi-fi vandrácký hybrid plný sraček a la Den nezávislosti (myšleno hrdostí Američanů, ne útokem mimozemšťanů). Je to jak laciný přesah ze Star Wars, ty scény v písku, kde se plouží zachumlané postavy v postapokalyptické budoucnosti. Kevin nadabovaný Víznerem je výborný, ale ať už jeho lásky, nebo ty posuny (kostru jsem nějak zaspal), kdy uteče z armády (i ten útěk je takovej nepovedenej scenáristicky) a najednou si vymýšlí pohádky a stává se hvězdou, mi prostě neseděly. Vlastně tam toho moc nesedělo, hlavní záporák je směšnej jouda. A ti lidé, oblbovaní donáškou, by si měli zkusit práci České pošty. Třeba před Vánocemi.

• 4.3.2018  18:48

Je hodně lepších filmů o italské justici a mafii, a to prosím neodkazuji jen na legendární Chobotnici. Tady zoufale chybí akce, kromě atentátu a pár náznaků se jen plká u stolu. Což je sice lahůdka s dabingem Františka Němce, ale atmosféru tu nevybuduje. Placido je dobrý, i když za těmi vousy a později knírem trochu schovaný. Chtělo to ale vic exteriérových akcí. Mrzí mě, že místní vysoké skóre snižuju svým hodnocením. S Ferrarou mám asi problém, i 100 dní v Palermu to ode mě schytalo.

<< předchozí 1 2 3 4 34 66 99 131