dopitak

Pavel Růžička

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 32 63 93 124
    • 24.9.2017  17:56

Unikátní záběry poválečného Berlína! Pro Němce klasický příběh, s nímž se setkávám poprvé. Vyloženě dětský film plný morálního poučení. Dobové scény v ulicích jsou nejenom raritní, ale také velmi dobře natočené. Náběh kamery na utíkající chlapce, velmi málo zadní projekce, nájezdy kamer přímo mezi dětmi v ulicích. A typická sytá barva známá např. z filmů o Sissy. Na konci dokonce i spartakiáda. V dabingu z Brna.

• 24.9.2017  14:10
    Frank a Lola (2016)

Krásně smíchaná francouzšina s prostředím amerického hotelového světa, slušná porce tajemna, jemuž ale chybí silnější mrazení. Pocit, který by dodal lepší scénář. Takhle sledujete do půlky boj kočky s myší, a v půlce si uvědomíte, že nevíte, kdo je kočka a kdo myš. Chcete ale vidět a vědět víc, a to se nestane. Hezky ukázané prostředí erot. klubu, ale ani to dál nevedlo. Poots není vždy úplně sexbomba, hlavně jako ubulená s červeným nosem.

• 17.9.2017  19:54
    Olivovník (2016)

Pro mě to dopadlo dobře. Bál jsem se, že Němci pod tíhou faktu, že Španělé jsou jako národ opálenější, stáhnou ocasy a hezky potichonku vybourají přední stěnu korporátního podniku. Ono totiž happenigy domluvené přes facebook mají sílu... Humorné, jakou kravinu někdo může vzít za vážně myšlený námět. Nějak jim tam neštimoval počet stromů, proč by jako jeden objevený měl přinést spásu? Jako road movie to ale není úplně zlé, hlavně záběry ze silnic podél španělského pobřeží jsou gut. Anna Castillo není úplně sexbomba, ale někomu se bude dost líbit (a z boku trochu ukáže přednosti). Kráse olivovníků se ale obdivuji též, a jednou se stanu majitelem sadu.

• 17.9.2017  16:59
    Bojová akademie (TV film) (1986)

Skvělá zábava. Nejenom film, ale i Martin Dejdar v rychlodabingu. Jeho přičiněním se na film dá koukat. Ten chlap totiž i při čtení dialogů hraje! Neexistuje moc filmů s rychlodabingem, které bych měl rád a byly tak zábavné (rozuměj nerušivé). George Clooney jako mladíček, Klinger (Jamie Farr) jako důstojník), to musíte vidět.

• 17.9.2017  16:44
    Riphagen (2016)

Kontroverzní postava = kontroverzní způsob vypravování? Alespoň já jsem tedy Riesovi dlouho fandil. Druhá světová válka byla akční doba, v tomhle filmu je to ale čajíček proti tomu, co se děje v Holandsku po válce. Kolaborant stíhá kolaboranta, překabátění je tu ale pochopitelné, člověk chce přežít. Hodně zamotaný příběh se spoustou postav. Zajímalo by mě, jestli to tvůrci úmysně zkonstruovali takhle, abychom fandili spíš Riphagenovi. Ten chlap tomu nádherně šéfoval. Je to takový holandský Vin Diesel. A Lisa Zweerman má fakt velký oči.

• 16.9.2017  21:45

Šmídmajer u mě boduje celkem pravidelně, a až na trapas se Čtyřlístkem bych ho nikdy neposlal ke dnu. Jako režisér je ještě úspěšnější. Ani tentokrát hodnocení neodpovídá kvalitě. Je to trochu ploché, bezzubé, ale ten chlap od začátku svlíká všechny kočky pod třicet, a za to má ode mě plné sympatie. Asi jako Kratina, jehož erotický bohém ošahává život plnými doušky. Denisa není prototypem sexbomby, ale hrála v Básnících, a to je samo o sobě silný argument. A mimochodem, i ona se poodhalí. Překvapilo mě, jak pěknou postavu má Hana Vagnerová. J.A.N. a jeho trafička. Fajn hudba u titulků na konci.

• 16.9.2017  14:58
    Detail (1990)

Naprosto nejhorší Kiarostami. Dokumentární, lépe rozhovorový způsob odvíjení děje je ubíjející. Kamera jenom prostříhává z jedné mluvící postavy ke druhé a zpět. Zápletka horší než triviální, proč někoho napadlo tohle vůbec natáčet?

• 15.9.2017  18:00
    Člověk kancelářský (TV film) (2016)

Nakonec to docela vyplynulo z odpadu, ale moc nechybělo. Eva Josefíková hraje zase úplnou blbku, a tak největšího sympaťáka obstará Luboš Veselý (co to znamená, si dosaďte sami). Nejlíp v téhle televizní noticce hraje Ivana Uhlířová.

• 15.9.2017  16:16
    Ma Ma (2015)

Smutný a blbě koukatelný film. Takové trochu laciné dramátko o skvělé ženské, která i rakovinu v posledním stádiu zvládne bez mračení, bolesti, a HLAVNĚ utišujících léků, aby SPOILER: stihla odnosit dítě, které ulovila s Luisem Tosarem. Ten od dob Bolševikovy slabiny velmi zestárl. Obrazově je to působivé (bílá v kombinaci s barvami), moc zajimavá byla i technika prostřihů dvou časově nepříliš vzdálených scén, neustále prolínaných. Ten příběh ale, námět a rozuzlení moc pěkné nejsou, ani umělecky, ani lidsky.

• 13.9.2017  05:59

Hodně dojemný příběh, silný především výkonem malého Doriana Le Clecha. Zápletka má jen jednu vrstvu, a tou je neustálý útěk před anitsemity. Okupovanou Francii mám rád, napětí velké jen v jedné scéně v zahradě. Christian Clavier v titěrné roličce židovského lékaře. Film se očividně natáčel i u nás, poznáte minimálně Marka Vašuta (předabovaného někým jiným).

• 12.9.2017  18:03
    Boj o těžkou vodu (TV seriál) (2015)

Až v polovině 4. dílu dojde na pořádnou akci.Což j největší negativum. Pak je to ovšem paráda, sabotážní akce s překonáváním zasněžených hor, plížením se stíny a riskováním odhalení hlídkou německých vojáků, to je lahůdka připomínající Kam orli nelétají. Postavy mají vývoj, je tam samozřejmě hodně omáčky navíc, postava Anny Friel je taková seriálová vložka, ale uspořádané je to slušně. Moc se mi líbila postava vědce Wernera Heisenberga, Christoph Bach je ultra sympaťák. Klidně by to mohlo mít pokračování na smyšlený motiv. Akorát dejte akci dřív než do půlky série!

• 10.9.2017  19:47
    Listopad (2014)

Začátek je docela prima a kdyby příběh zůstal jen na pozadí událostí 17. listopadu, dalo se to zkousnout. Ale tady se to s revolucí myslí vážně a tyhle laciný komparzy se začnou množit. Amatérismus nebo spíš studentské cvičení. Anita Krausová jako mikro femme fatale docela jo, ale sexbomba to tedy není. Filip Tomsa vypadá už patnáct let stejně.

• 9.9.2017  21:28
    Scandalo (1976)

Docela dobrý film o manipulování lidí. Když si uvědomíme, jak silnou moc má vášeň a sexuální pud, není scénář nijak přestřelený. Franco Nero v postavě za nitky tahajícího playboye. Hlavní ženská postava je sice starší, ale poprsí má skvostné. Silná hudba, zajímavé svícení. Profesorovu motivaci odhalit nedokážu.

• 9.9.2017  17:31
    Občan Kane (1941)

Další milník pokořen. Zůstanu při zemi. Film zhlédnutý jako pocta panu Dr. Oldřichu Skokanovi, který měl svůj podíl na tom, že jsem se stal filmovým fanouškem. Bohužel ani dokonalý původní dabing mě nepřesvědčil. Nejsem filmovým expertem a tak zmiňované postupy a techniky míjím laickým pohledem. Amatér potřebuje příběh, a tohle je čajíček.

• 3.9.2017  19:54

Perfektní námět, s nímž si ale tvůrci neporadili. Satira je výborná a film se hodně naváží do několika současných témat, příběh o zkrachovalém novináři, který objevil Vůdce, a všechny postavičky kolem, směřují odnikud nikam.

• 3.9.2017  16:29
    Viktorie (2016)

Cinemax a jeho české znění mě sice přivedlo na stopu filmu, sehnal jsem si ale původní znění. Film je zvláštní, jako kdyby ani sami tvůrci nevěděli, jestli chtějí klasickou stavbu s happy endem, nebo jinak vyprávěný příběh o vyhořelé právničce. Virginie jde do naha a je ohromně sexy, škoda, že nahou scénu má jenom jednu a v nedokonalém osvětlení. Vincent je nesympatický zajíček. Na můj vkus trochu televizní produkce, s některými horšími záběry.

• 30.8.2017  22:14
    Mladé víno (1986)

Ačkoliv kromě poslední uměle vsazené scény nemá film s vínem nic společného, z vinařské trilogie je jasně nejvtipnějším. Tvůrci tentokrát kromě zákulisních tahanic mezi okresem a krajem a jedné zahraniční delegace z RVHP nechali soudruhy na pokoji a věnují se taktickým manévrům a kamufláži. Josef Abrhám je tu hrozně milý, pan Menšík vypadá moc nemocně, Andrlová k nakousnutí. Osvěžení přineslo angažování Pavla Nového, správného padoucha zastupuje Bróňa. Líbila se i Martina Bezoušková.

• 30.8.2017  20:05

Už jsem Brňákem dlouho na to, abych neznal reálie okolo Franty Kocourka. Tímto to tedy napravuji. Kromě profláklých a notoricky přehrávaných historek Donutilových jsem dosud neměl čest. Čest jeho památce. Unikátní záběry třeba s Bolkem.

• 30.8.2017  17:26

Začátek je jak sonda do jepičího života čs hipíka, ale když přijedou na Václavák tanky, pravda a láska zamrznou na rtech. I krátký dokument může mít sílu. Skvělá je hudba, krásně srozumitelný je anglický komentář. Nelze se vyhnout zamyšlení, že Čechoslováci za jedno jaro a necelé léto v podstatě dohnali západní svět, aby pak za jedno ráno nechali zemi uvrhnout na třicet let do dokonalé konzervační karantény. Utopická představa, co by bylo, kdybychom se tehdy nepodali, by možná zasloužila nějakou realizaci. Srpen 1968 považuju za největší prohru národa v celé historii, Mnichovům, Lipanům a Bilým horám navzdory.

• 30.8.2017  06:15
    Případ pro malíře (TV film) (2016)

Detektivní zápletka fajn, ale zrežírované je to příšerně mizerně. Kromě Viktora je to jak závěrečné cvičení na škole, přinejlepším.

• 24.8.2017  23:15
    Zralé víno (1981)

S vínem má velmi málo společného. První díl byl aspoň zajímavý, tohle je scenáristický průser. Nevím, jestli byl první díl divácky úspěšný, ale pánové Macourek a Kozák se moc v pokračování nevyznamenali a nemělo vůbec vzniknout. Nebýt pánů Sováka a Filipovského, nebyl tam ani nikdo dobře hrající.

• 24.8.2017  18:18

Obvykle mi propaganda ve filmu nevadí, není-li normalizačně sovětská. Tady ale je hra na hodné a zlé hodně tupá. Základní výstavbě modelu špatní a dobří posloužila sice znamenitě. Jenom jsem dlouho nemohl pochopit, že v roce 1976 někdo natočil film o tom, jak se v osmašedesátém hnuly ledy a prokleslit při tom obě strany. Komunisti jsou tu ti tišší, hodní hoši, zatímco zlí pámbíčkář vede skautskou družinu vlčat a oškliví demokraté se začínají dělat pro sebe. Jižní Morava celkem funguje, i když do té pravé letní atmosféry filmu hodně chybí. Líbilo se moc herecké obsazení.

• 16.8.2017  22:09
    Eine kleine Jazzmusik (TV film) (1996)

Tenhle film jsem sedm let sháněl. Kazí to televizní formát, a nesluší ani předabování Barbory Bobuľové. Dále ovšem silný zážitek, hlavně ten konec. Mladí Štěpán a Vyorálek a Donutil jako SS ředitel. Plus pro milovníky dobové hudby opravdu slušná porce v poměru stopáže. Námět dost silný na celovečerák.

• 15.8.2017  21:02
    Havana (1990)

Romantické drama z těžkých a dramatických časů předrevoluční Kuby. Proč ne, ale toho balastu, co musí divák strpět. Zkrátil bych o 60 minut, udělal z toho jenom příběh Jacka a Boby a vyhodil většinu postav. Takhle jsem se ztrácel, usínal, přestával mít zájem. Lokace super, dabing Soukupa a Krbové jakbysmet. Přesto jen dvě.

• 14.8.2017  20:27

Uječená píčovina s debilním námětem a ještě stonásobně debilnější zápletkou. Nedalo se na to koukat, a co je horší, nedalo se to mít puštěný ani jako kulisu.. ruce pryč, tenhle film se HBO fakt nepovedl. Český dabing to tradičně doráží.

• 13.8.2017  18:10

Od začátku jsem se strachoval, když se v titulcích objevil Marcel Bystroň. Zbytečně, tentokrát se (poprvé) povedlo. A ten kdo psal dialogy, zaslouží metál, Špunti jsou totiž hodně dobře napsaná komedie s rozhovory lehkými jak život v létě. Je to sice ten typ humoru, kdy si vtip jde hodně daleko naproti, ale není to trapné, fekální, prostě se vymyká tuzemskému průměru současnosti. Hodně si to do pointy nabíhá, ale je jí dosaženo velmi efektivně. A nepamatuju si, kdy jsem se takhle hodně u filmu zasmál. Letní kino v papírnách Velké Losiny.

• 11.8.2017  22:43
    Masaryk (2016)

Možná nejlepší kamera v českém filmu v historii, a dobová hudba je v některých motivech opravdu lahůdka. Film, u něhož je od začátku patrné (resp. scény v kabaretu), že neaspiruje jen na Lvy, ale rovnou na Oscara. Bojím se ale, že nám Čechoslovákům všeobecně známé souvislosti budou pro západní svět příliš těžkým soustem. Zajímavé, že v českém filmu hrají v podstatných rolích jen dva čeští herci, ale je to dobře. Vyhodil bych jedinou scénu, tu s tou fackou, protože britská milenka by asi takové ambice neměla. Silný zážitek a ano, tomuhle filmu by slušelo pokračování, možná válečná dvojka a trojka o vítězném únoru (do Masarykovy smrti se tvůrci určitě hrnout nebudou).

• 20.7.2017  16:25

Znám hodně dobrejch filmů o Studené válce. Tenhle k nim řadit nebudu. Je to docela akční, je to špionážní, a nevadí mi ani ta grafika v leteckých honičkách. Jenomže jak ti borci prolétají soutěskama, tak Clint se ještě dívá na zpětnou kameru, co ten druhej pilot za ním. A to už je trochu moc,v rychlosti MACH5. K tomu otřesný dabing z VHS Barrandova, kdy si pánové Saic, Musil, Oliva, Kostka (!), Prager střihli každý asi šest rolí. U takto výrazných hlasů je to problém, protože vám pak splývají postavy. Jo a ten začátek je děsně roztahanej.

• 20.7.2017  00:00

Černá balkánská komedie. I ta dechovka je tu zastoupena :-) Mohlo to být vtipnější, míň smutné. I tak ale příjemné především stopáží. Lazar je typ jako Martin Huba, Petar jako Rupert Grint. Narvané letní kino městské části Brno-střed, Dominikánská (aneb tam jsme ještě neletnili). Hodně cizinců tenhle film nalákal. Po Montevideu moje druhé setkání s kráskou Ninou Jankovic.

• 17.7.2017  22:01
    Pán šelem (1982)

Vezměte si Jestřábí ženu, uberte napětí, cit pro historii, hezkou krajinu a dobré herce, přidejte parádní záběry lasiček, pumy a dravce, trochu násilí abychom tuhle pohádku oddělili od dětí, naštěstí i trochu solidní erotiky, špatné herecké výkony a přeplácanost veškerého děje, a dostanete západoněmeckou blbost s americkým kapitálem.

<< předchozí 1 2 3 4 32 63 93 124