dopitak

Facebook: DovolenaHolidayMilos
Instagram: dovolena_holiday_milos

<< předchozí 1 2 3 4 38 75 111 148
    • 9.5.2021  13:43

Nejdřív jsem viděl tohle volné pokračování, jež spojuje s příběhem z malého řeckého ostrůvku jen plejáda herců, nikoliv děj. Atény, Venizelos /tedy jak říkají Řekové svému hlavnímu letišti/, motorky, léto, šortky, a trochu toho exhibicionismu. Bez znalosti postav hodně velká nuda a moje chyba, že jsem si nejprve neopatřil začátek. Vicky Kaya za šest let ze sexuální bohyně postoupila leda tak do kategorie "už nic moc".

• 9.5.2021  13:19

Předpokládám, že řecká armáda se od tohohle filmu řádně distancovala! :-) Vojáci sice zastávají své povinnosti, dělají to ale dost po řecku. A jsou k sežrání, což ovšem se dá říct i o trojici "okupantek". Kromě toho hlavní ženskou roli hraje čarukrásná Vicky Kaya, kterou tu pohříchu v databázi nemáme. I když jsem to viděl jen řecky s řeckými titulky překládajícími anglické a turecké dialogy, je to dobře natočené. Jediná výhrada - některé záběry kamerou jsou strašné, takové telenovelové béčko.

• 6.5.2021  22:08
    Casino.sk (2019)

Ten úvodní přelet a zvuk dává tušit, že to bude propracované. Není, veletrapný Kříž ve stokrát stejné útrpné roli, Luknár který jako hlavní napínák shoří, a zcela chybějící erotika (minimálně ta scéna s odposlechem u šukačky Kanócz si o to říkala. FIlm s velkými ambicemi co nedošel nikam.

• 4.5.2021  22:11

Spíš špatný... začátek je .. ehm. zajímavej. Ta prostřední část (bez komentáře) se mi líbila asi nejvíc, ale několikrát jsem u pasáží kde se fakt vůbec nemluví, usnul. Bylo to spíš umělecky seřazené dokumentární drama. No a třetí část, završená třemi možnými konci - moc dlouhá, pořád se opakovaly nadávky na adresu učitelky, což při neznalosti rumunštiny a pohrdáním chudým anglickým slovníkem v titulcích ztratilo ten šmrnc. Ve filmu se objevila i česká věta.

• 30.4.2021  22:44

Trojka neurazí, nenadchne. Lekce francouzštiny dobrá, náhodičky vedoucí k cíli baví, ale zase mi ta nahranost přišlo trochu pod čáru.

• 30.4.2021  22:42

Druhý díl vyloženě zklamání, nepřišlo mi tohle unfair jednání ani trochu košér, i kdyby šlo o ultrasvini Burešova formátu. Třeba ten alkohol za volantem, to byl vyloženě trapas. Scénář začíná pokulhávat.

• 30.4.2021  22:41

Velmi zábavné, a první díl na rozdíl od zatím dvou dalších nesmrdí vyumělkovaností a křivárnou. Křenková jako ff výborná.

• 30.4.2021  20:40

Ačkoliv pan Pacínek byl ve skvělé krimi Nahá pastýřka unikát, zjev a fenomén, tady to nefunguje. Tvůrcům se jejich postava patrně tak líbila, že jsi jí vypůjčili do samostatného filmu. I když velký prostor pro postavu ztvárněnou Bohumilem Šmídou nic vyloženě nekazí a nedá se ani říct obligátní "příliš mnoho Pacínka, divákova smrt", jednoduše tu nefunguje scénář. Krátce: je to šílená píčovina. Gangster komedie v české provenienci nejsou podle mě nikdy žádná pecka (Buldoci a třešně atd), ale tohle je fakt slabota výslovná. Zmatené, bezradné, nevtipné.

• 28.4.2021  08:46
    Djam (2017)

I když tyhle turecko-řecké tóny fakt nemám rád a moje hledání cesty k řecké hudbě je delší než dlouhé, Djam je fajn film. Taková mini road trip s jednoduchou zápletkou, moc pěkně nasnímaná. Sever Řecka je opravdu dost jiný než jeho např. jižní části. O uprchlících přímo ten film není, resp. objevují se tu jen následky invaze, opuštěné rozbité čluny, záchranné vesty, bordel.

• 26.4.2021  20:44

Vynikající Bohumil Šmída, jehož dobromyslná prostořekost přehrává i takové mistry jakými byli Menšík, Růžek, a Höger. Kapitán Tronda, venkovský policajt, je na stejné úrovni jako vyšetřovatelé z města, to by asi v reálu nešlo.

• 26.4.2021  19:38
    Psyhraimia (2007)

Letní filmy můžu. Tady je to ale hodně rychlé a ta otrocká náhodnost, se kterou se všichni všude potkávají, začíná hodně lézt na nervy. Všechny tři hlavní ženské postavy jsou svým způsobem pohledné, prim ale hraje právnička (Eftyhia Giakoumi). Pro příznivce (béčkové) softmetalové hudby je tu pěkný sountrack https://www.youtube.com/watch?v=RvP0OZrG5HE

• 26.4.2021  09:38
    Domestik (2018)

Mrazivé. Hrozné, přesné. Vyhodil bych alkoholismus doktora, zbytečně se z toho snaží dostat senzaci. Hudba tomu dodává vyloženě nepříjemnou rovinu, je přesná a hodí se.

• 25.4.2021  23:42

Je to strašně nudné, i ve vší úctě k Volontému, Morriconemu i Montaldovi. Dalo se toho asi před zatčením a výslechy natočit o Brunovi hodně, ve filmu vidíme jen jednu noc s děvkami a posmívání se procesí. Škoda, protože ten dlouho zahrabaný dabing (Filmové studio Barrandov Dabing 1976) za to stojí.

• 24.4.2021  17:19

Veeelmi komplikovaný film. Brutálně rychlé dialogy, někdy mluví víc postav přes sebe. Představitel hlavní mužské role, psychiatra Pandorase Constantine Markoulakis má silné charisma, jeho herecká partnerka Fiona Georgiadi je velmi přitažlivá žena. Není to moc komedie, spíš drama z prostředí politické mafie, s mnoha retrospektivami, v nichž je těžké se dokonale vyznat (tvůrci každou druhou scénu osazují datem). Není to vůbec špatný film, v tom všem řeckém podivnu dokonce velmi zdařilý.

• 22.4.2021  14:35
    Ontos filiountai? (2016)

Obsah popisuje vše. Já bych k tomu dodal, že na učení se jazyka je to super film, ale obsahově bohužel na jedné hvězdičce, kterou navíc odebírám za příšernou "hudbu", jež hrála po celou dobu dialogu těch tří. Čili skoro hodinu z celého filmu. Proč má někdo potřebu točit takové věci...

• 19.4.2021  15:19
    Afterlov (2016)

Díval jsem se, že představitel Nikose Haris Fragoulis je docela sympatickej chlap. Tady ve vile je to ale nechuťák první třídy, smažka špinavá s nemytými vlasy a fousy co nechcete vidět ani z vlaku. Iro Bezou je naproti tomu moc pohledná, a scény ve kterých ji Haris plive do obličeje, si určitě moc "užívala". Rozbor dávno rozebrané vztahu není po stránce uvěřitelnosti špatný, ale prostě vole sledovat hodinu a půl magora jak houká, píská, brečí a fluše aniž by tam bylo něco jiného, moc dobře nejde.

• 18.4.2021  17:17

Pokračování letní komedie z ostrova Sifnos vzniklo tři roky po jedničce. Je o něco nápaditější (začátek se odehrává na pevnině ve vězení), ale pak už lokality kolem přístavu Kamares a krásné výhledy na Egej hrají prim. Pohádka pro nikdy nedospělé děti, kde nechybí ani poklad. Viděno v originále bez titulků a jen díky předchozímu sledování jedničky jsem tušil, která bije. Ale slovíčka přibývají. Na Sifnos si vyrazte na víkendový výlet od nás z Milu, můžu nabídnout i svůj domek k pronájmu https://cs.milosvillage.com/

• 18.4.2021  13:20
    Nisos (2009)

Sifnos a patrně i jeho obyvatelé. Krásné záběry mohly být ještě krásnější, tipnul bych si že nejvíc záběrů je z hlavního města Apolonie, Kastra a přístavu Kamares, kde mimochodem na druhé straně zálivu bydlí ve filmu notářka. Jenomže scénářem jsou to takové kykládské Babovřesky. Takže bacha! Je škoda, že se s detaily ve scénáři si někdo trochu víc nepohrál, dalo se z toho vysekat hodně, klidně i s krimi žánrem.

• 17.4.2021  15:23

Dusivý film v němž se zdánlivě nic neděje.To, co ale bublá pod povrchem, se nedá zastavit. Otázkou bývá, jak a jestli tvůrci podobné podmínky dovedou využít. V Krásných malých konících se toho moc nestane, ale atmosféra, prostředí i herci se mi moc líbili. Fajn i na studium řečtiny, dialogům je parádně rozumět.

• 16.4.2021  10:18
    Notias (2016)

Taková časosběrná lahůdka pro příznivce řecké politické historie. Začátek míří směrem Forresta Gumpa, pak jsme spíš ve Francii v době studentských stávek (pořád jsme v Aténách) anebo na divadelním zkoušení Tomanovy Lesní panny s Kendym a Štěpánkem. Konec je krásně natočený a navyšuje hodnocení, což se ostatně dá říct i o postavě starého fotografa a jeho světa. Vtípek s kufrem je fajn. Yiannis Niarros jako Stavros moc sympatický, dvě krásné femme fatale Melissanthi Mahut a Chara Mata Giannatou (ta odhodí šat).

• 16.4.2021  08:05

Staré dobré novácké devadesátky a dabingy z Brna! Film je samozřejmě slaboučký, nejvíc hoří logika detektivních linek, ale to cílové skupině nevadí. Nádherný dům na místě které musí každý závidět. Karen a povinný nahý záběr ze sprchy, jinak je to ale obrazově bída. Napětí chviličkama slušné, co dokáže hudba a tmavé záběry, že.

• 13.4.2021  21:03
    Mavro gala (1999)

Je to hodně praštěný, až divný. Takže pozor, jako většina řecké kinematografie. Ale tvůrcům se podařilo v tomhle filmu představit snad ty nejhezčí herečky země. Všechny ženy do jedné jsou moc pěkné, o tehdy mladičké Katerině Papoutsaki roli lékárnice (Alekos jí projde vitrínou) ani nemluvím. Ještě pohlednější je Poupalosova žena, Henrieta.

• 12.4.2021  11:15

Tady není co řešit, koukejte se pět minut na scény v niž je Vlasta Burian, a budete se chechtat i kdybyste stokrát nechtěli. Ten člověk byl šílenec.

• 7.4.2021  22:42

Retra beru, a ačkoliv se o době komančské nedá nikdy natočit nic než pravda odkrývající jaký to byly kurvy, potěšil Hartl, hlavní mužská postava a koneckonců i neokoukaná tvář sl. Patrycje.

• 7.4.2021  19:48

Jedna za nápad (jakkoliv se to zezačátku bude zdát otravné), jedna za Simonu které tvůrci bohužel nesvěřili vhodnou roli. Když je čarodejnice xx krát hezčí než přincezna a její společnice, je něco špatné.

• 5.4.2021  10:58

Napětí slušné, ale Jiří Adamíra jako záporák, to moc nejde. Tenhle film ovšem nemá kladného hrdinu, soudruzi!

• 3.4.2021  09:09

To raději dvou a půl hodinové drama s desetiminutovými střihy, kde se skoro nemluví (viz Plačící louka), než takovéhle drama! Hrozně vás nebaví i jen u toho (filmu na pozadí) být. Pan Uljanov je jako reklama na vodku.

• 1.4.2021  08:55

Důležitost tohoto filmu pro Řeky chápu. Jenomže je to strašná nuda a ten konec taky není úplně za rámeček.

• 31.3.2021  22:59

Krásný a strašný film. Jsem milovníkem dlouhých záběrů, ostatně ty krásně popsal kolega Rosomák. Kamera je mistrná a můžete se jí jen obdivovat. Krutý příběh, v němž mi jen neseděly drobnosti- například na začátku WWII nebo max pár let před ní má Ελένη asi pětileté kluky. Jak to, že na konci světové války jsou to dvacetiletí vojáci? Něco jsem nepostřehl, protože až sem film poměrně pravidelně naznačoval, jak čas plyne. Od Angelopoulose jsem už viděl několik filmů, tenhle patří k těm nejlepším a snad jen fakt že Včelař není tak tragický (jakožto že je hodně tragický) jako Plačící louka, bavil mě víc.

• 6.3.2021  21:47
    Strella (2009)

Když pochopíte o co jde, spadne vám možná čelist. Nedá se to úplně spoilerovat, ale tohle prostě nechceš, vrátit se po patnácti letech za katrem a.... Γιοργος to vzal ještě dooost sportovně.Líbily se mi lokality na vesnici, méně už záběry z klubů a trochu té špíny a bordelu v Aténách. Zajímalo by mě jak probíhalo hledání komparzistů... Podle toho co se dá zjistit, je Mina Orfanou opravdu trans. Já si celou dobu myslel, že hercem je muž. Takže ty silikony byly opravdový.

<< předchozí 1 2 3 4 38 75 111 148