dopitak

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 37 73 108 144
    • 21.5.2020  22:18
    Poslouchej (2019)

Chápu rozčarování kolegů. Začátek je pecka s dialogy a chováním ze života, druhej takovej film neuvidíte! Oba herci jsou přirozenější než přirození, takhle to ve vztahu měl někdy snad každý z nás, a od tak desáté minuty je jasné, že ti dva se musí rozejít. Jenomže tvůrci v druhé polovině posunuli žánr někam ke Kruhu, a až hororové prvky tomu nesedí. Prostě když o tom přemýšlíte, den má 24 hodin, a pokud s někým žijete, tak SPOILER můžete spát jen na jednom místě.. Krístýna je přirozeně krásná žena.

• 15.5.2020  21:27

Když jsou to Jugoši, naučte je česky. Nebo jim napište roli cizinců co se učí česky. To zní naprosto příšerněěěěě! Blažek promluvil a já utíkám (ne kvůli němu, je výborný dabér, ale kvůli těm pokaženým postsynchronům). Mimochodem ten film existuje v české a slovenské stopě, když zkusíte Hřebíčkovou nadabovanou do slovenštiny, tak prchnete taky. To už jsme tak v prdeli, že si musíme překládat slovenštinu a naopak? Ovšem výběr jugoslávských herců kvituji, lepší než se pořád dívat dokolečka na okoukané tváře Rašilova, Vašuta a já nevím kdo ještě tyhle typy hraje. Vidět Dykovou v plavkách je fakt zážitek, palec dole.

• 15.5.2020  09:21

Černá, černá, černá komedie z nebílého Islandu. Palec hore, je to super natočené, odsejpá, krásně se vyvíjí, přírodu bych s naším Řeckem na Milosu neměnil, ale to koupání ve vřídle musí být příjemné (zvlášť když je kolem sníh). Více podobných filmů. Jedním slovem (dvěma): opak unylé I předchozí film Benedikta Erlingssona byl super. Hudebníci byli zajímavým doplňkem, ale ty tři holky bych vyřadil.

• 13.5.2020  21:26
    Zabiják (1993)

Hodnotím stejně jako originál. Drsný námět, hodně akce, ale obojí by mohlo být ještě víc. Fondu jsem viděl jen ve dvou věcech před tím, takže můžu říct, že tohle je film s komplet neznámými obličeji. Ale pochválit musím soundtrack, ten se fakt vydařil!

• 12.5.2020  12:17
    Sviňa (2020)

U mě spokojenost. Má to spád, skvěle se na to kouká, Vajda jako mafioso je dokonalý. Sice nevěřím že by děti které děti sebral soud, nedokázaly něco kváknout, ale dramatizaci to tady prospělo. Atraktivní prostředí (ty mrakodrapy v Blavě jsou mazec), hodně odhalených hereček (Marcinková nahoře bez kopoluje ve vířivce, Droppová a Dubayová nahoře bez, pro starší ročníky i Mórová). A neodbytný pocit, že dost z toho se takhle nějak nedávno stalo.

• 11.5.2020  07:14
    Násilník (1976)

Bez keců rovnou na věc, stylová záležitost s výborným Eastwoodem cedícím skvělé hlášky mezi zuby. John Nečum už tady byl pěknej cvalík a zajímavostí je, že obě gangsterky jsou pohlednější než Clintova posila v sukních.

• 10.5.2020  19:52
    Anatomie zrady (TV film) (2020)

Nemůžu se rozhodnout, jestli Emanuel byl takovej slizoun, nebo je takovej jenom Marián ml. Ten už to u mě jedno projel v Tak fajn. Ovšem tuhle velkou roli zvládl dobře, o tom žádná. Jenom mi to jeho vnitřní přerození přišlo takové ploché, mrklo se, a jelo se dál jinak. Skvělá je role Vladimíra Polívky, toho si vychutnáte, a hlavně na konci. Dana Droppová je moc pěkná holka a hraje taky výborně. Kolorizaci a vůbec použití archivních záběrů hodnotím velmi pozitivně.

• 7.5.2020  20:50
    Scanners (1981)

Příšerná kokotina. Dávno před Scanners tu byla Village of the Damned a "think of a brick wall", která měla atmosféru a nepůsobila takhle lacině. Neztotožnění se s postavou by bylo asi jen to nejmenší co by se dalo vytknout. Triky hrůza, ale hlavně splácaný děj ubily jakoukoliv špetku nadějného námětu. A dabing osmi dabérů z Auvitu, kteří každý točí asi dvacet sedm postav, to je k uzoufání.

• 6.5.2020  06:56

Ten mlynář už je moc, to je fakt masakr. Ale že bych kvůli tomu odcházel z kina, to fakt ne. Lidi jsou trubky. Jinak brilantně nasnímané, brutální jako už dlouho nic, pečlivě vyprávěný prakticky bezeslovný film, přinejmenším tím, že hlavní postava vůbec nepromluví na ostatní lidi (mluví jen když je sám). Klobouk dolů před tím klukem. U rybářky bych ale asi vydržel (Júlia Vidrnáková) :)) Čvančarovou jsem nepoznal.

• 3.5.2020  00:25
    Ženská na vrcholu (2019)

Za tohle by měli zavírat! Jak dlouho ještě divák strpí tohle plácání nesmyslů, jehož cílem očividně nikdy nemá být film, ale jen utracení prostředků od sponzorů s tučným záchytným za nehty? Pokud na tohle přispíváme z daní, emigruju. Už někdo řekněte nahlas, že Anna prostě nemůže nikdy být femme fatale, protože kromě jistých ehmm potatěných předností zná jediný herecký výraz! Otřesná je i snaha o romantiku. Nefunguje tu vůbec nic! A ten anglický zpěv a la Monkey Business, i tohle blbý.

• 1.5.2020  22:14

Jako promo hotelu Kempinski je to slušné. Jako celovečerní film naprosto příšerné, přičemž začátek a dlouho dobu po něm to mělo odpadové parametry. Snad jen že Pauhofová je v současnosti asi nejhezčí cs herečka, pěkná je i Kadeřávková (jakkoliv její roli měla dostat, jako už ostatně asi dvacetkrát, nejznámější dilinobloggerka skutečná, totiž Dominika M.) a to samé tvrdím i o Marcinkové, líbila se i Nina Petrikovičová. Když se ale odvíjí scénář s motivací a vlastnostmi postav jak po třicáté přes kopírák, jednomu ztuhne úsměv. Prachaře mám rád protože vypadá úplně stejně jako jeho děda, role se mu ale nedaří a ne a ne trefit něco pořádného. VIDĚNO ve slovenském 5.1 znění, tj. české postavy mluvili česky, ostatní slovensky. Vidět to celé v češtině musí být opravdu "zážitek".

• 29.4.2020  22:07

Čtyři za film a pátou za hudbu (opera zpěv) a tu úžasnou kameru (zejména bitka na dvoře fabriky a pak rvačka v autě natočená na jeden záběr asi 3x 360 stupňů). Akční gangsterka z fajn doby co mám rád, jasný hrdina (nevyhraněné póly nejsou na překážku), dobrá chick (i když ta tanečnice měla větší půvaby) femme fatale. Krásný auta a la Saturnin.

• 27.4.2020  22:56

Nelíbilo se mi o čem, ani jak to bylo natočené. Kupodivu méně vadily scény s kamarádkami (ovšem jediná lepší byla s Noskem coby odhaleným nápadníkem) než hloupoučké fragmenty odhalování Elizabetiny minulosti. Kříž štve tolik lidí, protože je herecky poněkud málo plastický, umí jen dva výrazy - rošťácký a překvapeně naštvaný. Zajímavé byly záběry z interiérů, v nichž za za oknem vidět mrakodrap ve Zlíně. Kostková prostě herecky nepřesvědčí.

• 25.4.2020  23:01

Nebylo to špatné, mladé herce vybrali a namaskovali pěkně. Ve filmu se hodně mluví polsky a kupodivu jsem dost rozuměl. Krajina fajn, i když si nemyslím, že by se natáčelo na autentických místech. Díky filmy nové a zajímavé informace o WW2.

• 25.4.2020  22:44

Jako ten úplný konec kdyby nebyl tak je to asi fuk, ale jinak moc pěkně vymyšlená zápletka gradující do fajn dusné atmosféry, kde ten pomalu se zasouvající poklop ventilace tlačíte očima! Kevin vypadá jako Tom Cruise a klátí tu sexy Sean Young která pro nahotu nejde daleko. Tom (tak se totiž filmová postava ztvárněná Kevinem jmenuje) má ale smolíka, blondýnku s citem pro finance totiž brousí i ministr obrany, a tak v Pentagonu je najednou poněkud těsno (což v Tomových kalhotech taky, haha). Osmdesátkový look je spíš devadesátkový, ale mně to celé dost sedlo, takové filmy když nejsou zbytečně natahované a příliš domotané, já můžu.

• 22.4.2020  22:14
    Špindl 2 (2019)

Balaš hrozně chtěl natočit silný film! A u chtění zůstalo. Oceňuji jak zachytil neschopnost komunikovat mezi partnery (Fiala a Hromdohrachovcová), ale líbivé záběry zasněžených hor mnoho nezachrání. Ostatní příběhy stojí za houby a originalita neexistuje (Trivago a Blažek, Ctirad Nádeníček a Sedláčková). Kohák a Pavlásek hluboko ve svých krabičkách, a jedině snad Skamene trochu vybočoval. Ženská skupina byla děsně otravná a jindy spolehlivou Čtvrtníčkovou nemuseli nechat tolik přehrávat.

• 21.4.2020  20:41
    Fredy a Zlatovláska (TV film) (2008)

Dětský amatérsky natočený muzikál financovaný veřejnou sbírkou, proč ne. Ale děsím se toho, jestli na to dala peníze třeba Česká televize nebo nějaký fond kinematografie. Nápady jsou některé slušné, ale je to natočené pod psa a ty choreografie prostě vyznívají směšně. Ten soubou zlých bubáků s hodnou partou (co krade!), to je děs běs a ani tvůrci neměli sílu s tím už něco udělat, takže to ani nedotáhli. Moc pěkná je titulní představitelka (když je zrovna na krátko, podle google asi studuje nějaký UMPRUM a pochází zřejmě z jižních Čech.

• 20.4.2020  21:48

Když se komedie neumí potkat s dramatem. Proč taky fandit dvěma vězňům, u nichž se tvůrci ani nesnaží divákovi naznačit, že se do kárnice dostali nespravedlivě. Ukázat popravu na elektrickém křesle a pak nechat De Nira hláškovat s Pennem, to prostě nejde do sebe. Navíc se to odehrává v roce raz dva a bůhví proč blízko kanadských hranic, kde to vypadá jak na Klondajku po návštěvě Pepka námořníka z Malty...Demi Moore takhle mladá byla fakt nádherná!

• 18.4.2020  22:03

Pokud vás nevyděsí hodnocení, skryté poprsí Jitčino by mělo. Jenomže říkám to nerad, existují i horší věci. Totiž filmy české provenience. Dát do filmu Evu pornoCastelu a Dominiku Myslivcovou, to chce odvahu. Kromě vtipného Etzlera tu nejlíp vychází Vincent s Berenikou, oujé. A Maxa nám k tomu pěje.

• 18.4.2020  14:17

Dávno před Českou sodou přišlo Kentacký grilovaný film. Velká škoda, že skeče z úvodu a z konce nejsou jedinou součástí filmu, protože ten vložený (a nejdelší )příběh o Louovi likvidujícím zlosyného doktora se moc nepovedl. Nejlepší bylo asi kino, ale hlasitě jsem se zasmál ještě jednou.

• 17.4.2020  06:57

Sranda, když Troška vykrádá sám sebe. To figurkaření v pohádkách totiž od Jasněnky nezměnil, snad v každé musí být dvě žvatlající kravky roztomile záporné. Tady toho hodně stojí a padá na komičnosti a bezprostřednosti Lukáše Pavláska. Jemu lze odpustit i výrazivo, které prostě do pohádek nepatří, nebo je alespoň na hraně. Co Troškovi nelze upřít, je výběr herců. Anastasii už jsem chválil dříve (no tvl taková kočka se jen tak nevidí), Sara je i v malé roli sexy jako blázen. Pro menší role překvapivě došli výrazní herci, nebo zkrátka nikoho známějšího neobsadil, trochu škoda. Co se ale současné pohádce zoufale nedostává, je nápad. Tenhle pel mel od Rumburaka, Sněhurku, Jeníčka a Mařenku (jasně, ten je tu trochu z hecu jako parodie) a kdoví co ještě, nemá to patu ani hlavu a bezradný scénář si pak musí pomáhat živou vodou. Lepší ústřední nápad, aspoň trošku! Petr Urban byl předabovaný? Znělo to totiž hrozně!

• 16.4.2020  22:05
    Potápění (2017)

Výborně dvousmyslný název! Maria Valverde nádherná a nahatá. Skvělých je prvních deset minut (proč asi) a pak když César vyráží do akce. To mezitím, na to se dívá špatně, ale tvůrci přesně vystihli to první potápění, ve vztahu. Takhle to mei lidmi bývá! Protože mám rád moře, moc mě chytla druhá půlka filmu. Osudovost, vášeň, láska, neštěstí. Ve vší nahotě, doslova. Skvělý film.

• 14.4.2020  23:08
    Bezohledný (2019)

Když ono to není zábavné, dívat se na vraždění. To se může líbit jenom kreténovi. Pořád jsem čekal nějaký zajímavý zvrat, byl zavřenej, pustili ho, zavřeli ho, pustili ho. Velká hra a pak se čekalo, jaký konec scenáristi vymyslí. Viděno díky odhaleným scénám s Marie-Ange Casta. Italština skvělá, vizuál fajn, ale chtělo to nějaké poučení nebo víc zábavy nebo aspoň nápaditosti.

• 13.4.2020  21:51
    Maffiósso (1998)

Já parodie nikdy nehodnotím vysoko (resp. málokdy), tady na tuhle ani nemám optimálně nakoukáno parodované snímky (i když je to chvílemi trochu guláš). Chybí mi postava klaďase, nepotěší nevyrovnanost (což ale bývá, kdo by dokázal na takové stopáži udržet kadenci).

• 12.4.2020  08:20
    Ach, ta láska nebeská... (TV film) (2020)

Kdyby se to označovalo jako televizní šaráda, tak nikdo nic nenamítá, ani ten pes neštěkne. I pár vtipnějších míst daných zejména reminiscencí rolí účastníků (Sváťa Kuřátko) se najde. Jenomže poslat to na nedělní dvacátou, to chce odvahu. Nebo sebevražedné sklony. Pěvecké výkony nejsou vůbec zlé, krásně se dívá na Brigitu, pro mě překvapivě dobře zpívá Absolonová (hrát ovšem ne!). Vyhodit Gregorku, nechat doma Halinu a Holubovou, dalo se to před spaním žvejknout.

• 10.4.2020  21:14

Do píči s tou vaší češtinou aneb když po dvou větách na letišti v úvodu dostanete jistotu dalšího posranýho dabingu/postsynchronů, protože evidentně se točilo v angličtině. Dávejte už tohle do české distribuce dvoujazyčně, není rok 1980 a hodně lidí už si raději zvolí původní angličtinu, než dokurvený dabing co nesedí jedinému herci do pusy. Tolik napsáno po prvních třech větách ve filmu, a teď zbytek po dokouknutí. Atmosféra fajn, příběh o hovně, herecky zajímavé (až na Issovou).

• 9.4.2020  22:17
    Rozsvěcet se nevyplácí (studentský film) (2009)

Mně se nelíbil způsob natočení těch scén v baru.. holky lily jak o život a pak v pohodičce odešly po dvou. Přeučil výbornej.

• 7.4.2020  22:49
    Mima (1991)

Ponuré, odehrávající se v jakémsi bezčasí ve Francii v místě početné italské menšiny. Rodina malé Mimy před mnoha lety opustila rodnou Calábrii. V průběhu filmu se dozvíme proč a za jakých okolností. Průřez tvorby Virginie Ledoyen, tentokrát ještě hodné malé, takže nahá scéna ve vaně je spíš před hranicí erotiky. Jako filmová lokalita je na imdb uvedeno město Sète, Hérault ve Francii. Což odpovídá, z mnoha záběrů to vypadalo jako v New Yorku, nebo prostě ve velkém přístavu. Silný přesah do italského způsobu života, především rodinná pospolitost, právo oko za oko, ceremonie kolem pohřbu patriarchy.

• 7.4.2020  13:24
    Vyšehrad (TV seriál) (2016)

Fotbalová satira obalená marasmem vulgarit, sprosťáren a machoismu (a to píšu jako chlap). V aktuální době mě to minulo, jako film slepený ze všech epizod se to jednou zkouknout dá, ale to je asi tak všechno. Docela pěkný holky, uvítal bych kdyby někdo měl seznam jak se tam objevovaly.

• 6.4.2020  07:24

Pocity ženy, která ví že věk nezastaví. Oceňuji důvtipnost a vynalézavost, s níž scénář (ve filmu Claire své psychoanalytičce) odhaluje všechny kličky a nabízí několikero variací jak to celé mohlo být. Marie-Ange Casta je taky krásná Casta!

<< předchozí 1 2 3 4 37 73 108 144