dopitak

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 32 64 95 126
    • 22.11.2017  21:58
    Mistři gagu (1985)

Formát je zajímavý. Ale nemůžu se ubránit tomu, že Lhermitte a Jugnot jsou krok před Serraultem. Pár vtipnějších momentů tam je, ale třeba ten od Snorlax vychválený konec mě nebavil vůbec. Mathilda May i zmalovaná byla dobrá škvíra.

• 22.11.2017  21:55

Já to nikdy neviděl, ale jak teď přepínám - Doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc. - to jako fakt?

• 22.11.2017  19:12
    Zelig (1983)

Dlouho odkládaný Woody. Bál jsem se katastrof typu Stíny a mlha**; Alice**; Povídky z New Yorku**. Ale boduje překvapivě experimentální nápad, jemuž lze svěřit i dokumentární formu s montážními prvky. Hodně vtipné, i když musíte dost dávat pozor, aby vám ta kulometná palba neutekla. Říkám předem a nahlas: Mia Farrow je nechutná mužatka (a to bývaly doby, kdy byla docela pěkná) a antisexuální symbol. Část popisující Zeligovy kousky je super, škoda, že film neudržel stejnou úroveň. Opravdu hodně archívních záběrů...

• 22.11.2017  18:47

Takový míšenec o čtyři roky starší legendy expedice Idiksep a překvapivě, pozitivně, kosmopolitně a otevřeně formulované výpovědi problematickém vztahu monogamisty a socialistické ženy. Film má hodně bídné hodnocení a dočkal se i kritických ohlasů. Jenomže na svou dobu je mu nutno přiznat jisté v čs kinematografii nečekané kvality. Tak předně, téměř celý je veden v anglickém dialogu. Nejsem schopen to tvrdit jistě, ale připadalo mi, že jak Magda, tak Karol nejsou nadabováni. Magda má takovou roztomilou školní angličtinu, Karol mluví takovou jednoduchou internacionální se snaživým emerickým přízvukem. Ani jedno mě neuráželo, ba naopak. Postavy hrané Júliusem Satinským a Václavem Postráneckým jsou alter egem svých postav z Idiksepu, film výborně oživují a rozveselují (narodíl od tří tet, ty tak vtipné nebyly). Ovšem prim hraje životní moudrost Miloše Kopeckého, jemuž ostatně patří i závěrečné slovo (bez tohoto dialogu by nebylo jasné, jak film dopadl. Následující jsou též jen moje nepodložené domněnky: Takto si scénář chytře vynutil divákův souhlas s tím, že Tereza odletí, ale ve filmu to neukáží, a tak přeci neemigrovala...). Magda se docela dost svléká, i když občas je částečně mimo zorné pole kamery (scény ve sprše, rozostření a odstup u nuda koupání), takže snímek nepůsobí sprostě, ale odpusťte mi to, docela vzrušivě (šest let po Postřižinách). Sportovní fanoušci zajásají, jsou tu kombinovány reálné záběry ze zápasů ČSSR, SUOMI a SSSR, scény s Postráneckým a Satinským na střídačce jsou moc zdařilé (trik anebo to dotáčeli do záběrů ze skutečných zápasů?). U mě dost dobrý.

• 20.11.2017  17:10
    Svědek (1985)

Po nezbytném představení pošukoidní komunity film dostane nečekaný spád na hajzlících hlavního nádraží. Klaďas a charakterní polda ze Smrtonosné zbraně Danny G tu podřízne na první pohled feťáka. Vše je ale jinak a dlouho pak společně s Harrisonem pronikáme pod amenitské kalhotky, aby nás závěr v sýpce na obilí naplnil (kromě toho zrní) citem pro spravedlnost. Oceňuji, že finále je krátké, úderné a vyvarovalo se stupidních klišé už dávno poražených hrdinů, jež zázrakem v poslední vteřině ožijí. Kelly McGillis a její fajn jedničky.

• 19.11.2017  16:02

Pohodová a tak akorát zamotaná detektivka od mistra na ošklivé nedělní odpoledne. Potěší dabing ČT 1993 a taky typický sedmdesátky (auta, krajina, účesy). Tam u té hospody v lesích bych klidně bydlel. William Devane byl "sympaťák".

• 19.11.2017  08:32
    Děkuju, pane profesore (TV film) (1982)

Taky jsem se divil, co si soudruzi dovolili už v roce 1982. Ale asi se to nějak udělalo, aby se kritika kolektivizace zamaskovala v osobním konfliktu, a pak to hoši pěkně v tichosti šoupli do trezoru. Když nad tím víc přemýšlíte, vlastně se ani o kritiku nejedná, protože i soudruh profesor dospěl k názoru, že není důležitá pravda, ale princip. Takže fakt, že zprasením polí pohnojili (ne doslova) přírodu mnoha dalším generacím, se v průběhu jaksi vytratí. Líbily se mi postavy ztvárněné Cupákem a Sklenčkou, zaujal mě i ředitel školy Pleskot, velmi přesně byli obsazeni Větrovec a Jelínek. Hrozné je spojení Čenský Adamíra.

• 18.11.2017  21:46

Paráda. Ačkoliv je patrné, že v normální situaci by se zkompromitoval sotva jeden a zbytek večera by chodily jen spamy s nabídkama na zvětšení penisu, to by se nám asi moc sledovat nelíbilo. Chvíli před koncem jsem se zaradoval, že to všechno ještě bylo trochu VÍC jinak a že do hry vstoupila dohoda několika zúčastněných, ale scenáristé mě i tak převezli. Ta sedmnáctka ušla teda ale.

• 18.11.2017  14:53

Pročež jsem si po filmu přečetl wikipedii, abych se ujistil, že jsem něco ve filmu nepřehlédl. Nepřehlédl. Ono tam totiž nic není. Ještě, že jsem se na gymplu obratně vyhýbal, nejsem totiž z generace, která by už Fráňu přeskakovala. A k filmu: Dana Medřická naprosto dokonale ovládá celý film. Během jediné věty vystaví na odiv několik tváří. Líbila se mi nebo nelíbila? Nevím. Četl jsem knihu o Edovi Cupákovi, v níž se autor (Jindřich Černý) přepečlivě rozebírá v Edově hereckém mistrovství. Nic proti, ale jak se v knize také píše, Eda herecky dozrál až mnohem později. Čímž nechci říct, že mu postava z Šrámkova melodramatu dala nějaký prostor (i když ona zmíněná proměna jeho postavy se tu skutečně vyčíst dát). Spíš mi námět přišel dost mizerný (FŠ sorry) a jediné hezké tak zůstává pohled na řeku z okna.

• 18.11.2017  14:37

Námět by ušel. Nastassja Kinski úplně a Annette O'Toole od pasu nahoru nahé. Wau. Ale hudba se nepovedla, atmosféra je slabá. A je to pošukoidní, nějak se nepodařilo obhájit, proč jsou vlastně kočičí lidé kočičími lidmi a taky vsunout doprostřed filmu tu vysvětlovací pasáž se stromem a krajinou jak na Marsu, to museli být hodně zoufalí. Nejvíc se mi asi líbila scéna u bazénu a pak taky před lovem králíka a před svázáním provazy, takže podtrženo sečteno, všechno erotické. A to je na horror málo.

• 17.11.2017  16:56

Kluci měli fakt důležitou činnost :-) Petr Oliva předabovaný Postráneckým v době, kdy už suverénně daboval - to nepochopíte. Jorga Kotrbová a Jana Šulcová za mlada opravdu nebyly žádné krasavice. Smutný film o ničem. Jít na SVOPa nebyla prdel ani po roce 2000, natož tehdy. Dévéťák Somr notující si slovenské hitovky, a s klavírem na cimře, no to určitě.

• 17.11.2017  14:38
    Jména lidí (2010)

Pokud nemáte opravdu velký politický přehled, tenhle film vás zastihne v nedbalkách. Totiž, ani zdaleka nepoberete tolik, kolik je v něm ukryto Co bych si nepřiznal, já se chytal velmi málo.Sara Forestier tu neustále chodí buďto s vypadávajícím výstřihem, anebo rovnou celá nahá. Ale "chemie" s Jacquesem Gamblinem mi neseděla, je o 29 let starší než Sára, a já si v jeho postavě dovedl představit někoho stejné generace. Sara není vyložená kráska, tady se jí ale podařilo zachytit "sexy as hell" téměř v každém záběru. Politicky složité.

• 15.11.2017  18:56
    Řecké polibky (TV film) (2008)

Za Santorini a docela dost záběrů v exteriérech (no aspoň se dost tvářily jako na terase atd). Dost by mě zajímalo, kam to Vanessa letěla (ono tolik míst, odkud by se pak plavila s Blue Star Ferries na Thiru není), že jí letuška při příletu řekla, aby si pospíšila, že za chvíli odplouvá poslední trajekt.... Když se Alissa Jung namalovala, byla z ní docela pohledná Němka. A Nele Kiper zase ukáže špičáčky :-)

• 15.11.2017  18:42
    Christine (1983)

Náhodou ta automatická regenerace, to by byla věc. Film s velkým potenciálem, ale daleko od limitů. Nelíbilo se, že z Arnieho udělali magora aniž by líp propojili vražednost auta s jeho majitelem. A vůbec to nemělo atmosféru, kterou to mít mohlo (stará hala, útok na benzínce, finále s Caterpillarem). Nápad, hudba, technické triky dost dobré.

• 12.11.2017  19:29

Ví se o mně, že žeru filmy z okupované Francie. Většina je komedií, ale dramata zasazená do nádherné země mají jedinečnost. Film, v němž se hlavní hrdina plíží kanálem a prochází tajnými zdmi starého zámku, aby jednomu Fricovi po druhém rozčísl úsměv kulovnicí, se musí líbit klukům, chlapcům i pánům. Je hodně naturalistický a scény znásilnění a zabití jsou tvrdé, připadá mi ale, jako kdyby tvůrci schválně šli nejtvrdší z možných cest, aby diváka otupěli, šokovali, ale neznechutili. Úžasný film, jemuž jsem musel dát přednost v českém dabingu (Jaromír Meduna) a k němuž si seženu titulky.

• 12.11.2017  15:57

Pořádně vostrá nálož. Až tak, že chvílemi vám to může připadat blbý. Říkám, chvílemi.

• 12.11.2017  11:43

Perfektní zpracování původního prvního dabingu včetně vypiplaných písní a překladů textů. Všechny dabované současné animáky by se mohly učit. Protože jsem ale povinnou četbu od Kiplinga četl (a nebavila mě), nenechám se od Walt Disneyho opít rohlíkem. Tvůrce "oficiálního textu distributora" je debil, protože Šírkán neexistuje.

• 12.11.2017  11:37
    Černý stín Vesuvu (TV seriál) (1987)

Nostalgie? Rozhodně, Toni byl můj dětský hrdina. To finále v přístavu stejně jako fakt, že jsem tohle kdysi znal, se vynořilo z paměti až s posledním dílem. Ačkoliv velká část dialogů může být dnes hodnocena optikou latinskoamerické telenovely, hudba spolu s atmosférou Neapole a italská mafie koukající se pod prsty převažují kvality. Škoda, že je hodně scén interiérových, na ulicích to mělo skvělou šťávu. Naopak dnes ocením tělo Sophie Duez, což v premiérovém sledování ještě dobře nešlo.

• 12.11.2017  08:25

Naprosto nevtipný film se scénářem slabším než moucha na smrtelné posteli. Předně to vůbec není komedie, není se čemu smát a ani polodobrovolné znásilnění se nedá při nejlepší vůli považovat za kdovíjakou taškařici. Kromě obou slečen dcer (Sandra Milo byla kus) není vůbec na co koukat. Tohle se Francouzům nepovedlo, a je dost s podivem, že tehdejší čs. dramaturgie po tomhle sáhla.

• 11.11.2017  17:30

A role policie nic? Unylé, nudné, o ničem. Novináři jednající jako vyšetřovatelé. Doba, kdy myšlení lidí mohly formovat jedny noviny, protože kdo neměl televizi, na další masmédia mohl zapomenout. Tohle u mě nezachránil ani původní dabing z Barrandova. Hledat paralelu s dnešní dobou manipulací médii by mě ani nenapadlo.

• 11.11.2017  15:32
    Babysitting (2014)

Po zhlédnutí Alibi na klíč byla očekávání vysoká, a nenaplnila se. Blbá pařba, kde je velmi málo vtipných situací. O většinu se stará Jugnot sedící na gauči (doutník), ale rozhodně ne Lacheauova skupinka. Jako puntíčkář a šetřílek se nedokážu přenést přes situaci, že někdo demoluje cizí dům. Alice David moc pěkná.

• 8.11.2017  16:00
    Pátá loď (2017)

Věrohodné. Přitom, kdybych vám řekl, že film bude o desetiletý žábě, co šlohne dvě nemluvňata a v zahradní chatce je bude vychovávat s budoucím ajťákem, tak si na zadek nesednete. Jenomže kamera, realičnost a jednoduchý příběh se povedlo zkloubit. Začátek popíše prostředí, v němž malá musí žít, druhá polovina už je taková snová a závěr totál úlet. Doporučuji, záběry na bratislavské periferie jsou moc zdařilé.

• 7.11.2017  19:48
    Klasické příznaky (TV film) (1974)

Náhodou zhlédnutý film u oběda, taková jednoaktovka a velké sólo pro pány Lipského a Větrovce. Ačkoliv se nejedná o nic zásadního v televizní tvorbě, zejména Větrovec podal uvěřeníhodný výkon (Lipský mi v tomhle přišel moc mechanický, rutinní). Tam budou pruty...

• 2.11.2017  20:15

Perfektní iluze. Maloměstský život (nebo se snad jedná o velké město, ve filmu není poznat) amerického západu jedné jediné letní noci. Absolventi se střetávají, aby se příštího dne možná navždy rozešli do svých dalších životů. Postava DJ ďábla provází hlasem celou noc, jeho malé cameo je milé a dodává nádech tajemna. Jedno je patrné, život v amerických 60´ byl asi o padesát let před životem u nás, a řekněte sami, kdo by v téhle hudební éře nechtěl žít (já bez váhání, nemuset do Vietnamu). Letní filmy, to je moje. Velmi solidní dabing ČT 1995.

• 1.11.2017  20:47

Trošku pel mel, Fukušima, Temelín, Černobyl. Přiznávám, Pripjať a jeho příběh mě zase nalákal. Ve skutečnosti dokument působí trochu jako alibismus čs úřadu pro atomovou energii. Jo to u nás v Temelíně, tady se nemůže nic stát. Přínos vidím v poprvé zfilmované výpravě do Pripjati (konečně někdo natočil, jak to vypadá na komerční exkurzi za valuty), a hlavně všech těch výpovědích českých Ukrajinců, žijících v oblasti. Někdo si musel dát práci vysbírat životní příběhy a natočit to. Hudební skupna hrající hity o výbuchu hodně navíc (a mimózní).

• 30.10.2017  18:20
    Silkwoodová (1983)

Podivnost mohla krásně modelovat atmosféru tohoto snímku. Vše kolem jaderné elektrárny, zastřené pochopitelným závojem tajemství a zahlazování stop. Jenomže my dvě hodiny sledujeme nesympaticky vypadající Meryl, která se chvíli chová jak kráva, pak divně a nakonec se dozvíte houby. Cher v době, kdy ještě nebyla tak vyhlazená. Pro Američany asi bližší téma.

• 30.10.2017  16:33
    Lady a Tramp (1955)

První půlka je dobrodružství pro cukrové panáčky, ta druhá má správné koule. A Eduard Cupák a taky skvělí dabéři v maličkých rolích psů v útulku.

• 29.10.2017  18:02

Nefekálních moderních komedií je jako šafránu, a Francouzi s Alibi bodují. Je to sice ztřeštěné, nekorektní a přehání se to s romancemi (asi kvůli ženám), ale výtlemů u filmu si užijete veĺa. Totiž, pokud taky jedete release se slovenskými titulky. Bontonu tenhle film asi někdo poradil, a dobře. Za mě FR komedie roku a od (K)lamač srdcí konečně něco dobrého. A na začátek příště víc ukázek práce agentury!

• 29.10.2017  14:51
    Cuky Luky Film (2017)

Karel Janák odešel na Slovensko? Tak to je ta nejlepší zpráva týdne. Veľa šťastia želám. Duo Polnišová + Šebová - měli bychom ho znát? Z nějakého tříminutového seriálu. Přemýšlel jsem, za to by měla být jedna hvězda. Jedinej vtipnější moment byl bezďák s pleťovkou. Má to být parodie na slovenské VIP? Tak jo. Palec nahoru za Lasicu.

• 29.10.2017  06:53

Film, který dobře zachycuje dobu, o níž vypovídá. Jenomže z filmařského hlediska je to tragédie. Ani by mi nevadil nezvládnutý kompars bitky skinů s cikánama, jako spíš herecké výkony všech ve filmu, Čechoameričanka Kája s přízvukem, Jirka zabiják a HLAVNĚ, hlavně ta příšerná hudba. Martina Adamcová jako prostitutka Veverka ukáže hodně :)

<< předchozí 1 2 3 4 32 64 95 126