dopitak

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 35 68 102 135
    • 17.10.2018  20:47
    Backstage (2018)

Cílová skupina: 12 až 16 let Jsem několikanásobně mimo cílovku, takže mě berte s rezervou. Hvězda za pozadí s Tatrami, líbila se i svlečená Mária, i když nic neukázala. Dvě třetiny filmu viděny v češtině, než mě napadlo přepnout stopu na slovenštinu, v níž se evidentně natáčelo víc scén. Postsynchrony jsou tradičně tragicky mimo. Český hlas starého železničáře, dědy Huga, mluvil pan Zindulka?

• 13.10.2018  19:38

Utahaný začátek, pak výborný skok přímo do zápletky (koktavý Jan Knot a jeho zasvěcení do děje) ale pak bohužel zase ospalé a roztahané vyšetřování a dost blbý konec. Holmes tentokrát nejenom nesympatický, ale přímo divný, Dalimil Klapka je moc uječený. Bruder v roli Watsona naopak moc dobrý. Televizní rozpočet je v tom dost cítit, i když kostýmy a výprava slušná.

• 13.10.2018  16:02

Začátek vypadá slibně, ale pak se to celé zasekne a jak tam Brabec feťák začne hekat na zahradě, už to není o čem. Člověk si nemůže nevzpomenout na díl z Profesionálů, kde byl Bodie zabarikádovanej v domě a snažil se dovolat pomoci.

• 11.10.2018  21:28
    Místo činu - Dvojí hra (TV film) (1985)

Výborný díl, kde hlavního padoucha mluví Boris Rösner. Schimanski tu vyšetřování vede bez skrupulí, k ženám se chová hodně bezohledně. Femme fatale je Angelika Bartsch. Sekta a bojové sporty v ní trochu navíc, navíc ale v pozitivní rovině je i autohonička a přestřelka ve sklepě.

• 11.10.2018  17:13

Schimi se probere nahej uprostřed fotbalového stadionu. Nezapomenutelná je scéna s postupně se rozsvěcujícími reflektory. Hlavního fotbal gaunera mluví mladý Vlasta Zavřel. Spíš nudnější díl.

• 10.10.2018  15:21
    Pepa (2018)

Není to tak zlý, laťku trapnosti obvykle v tuzemské produkci mnohokrát přenastavovanou tentokrát míjíme obloukem. Alena Doláková a její odhalená scéna! Anna Stropnická moc sympatická. A Suchoš prostě byl a je dobrej. Postavičky typu Koháka, Vašuta si mohli odpustit, i když chápu, že na plakátech přitáhnou víc lidí než levné víno na letáku Lidla.

• 10.10.2018  14:47

Ten osmdesátkovej smog v Duisburg by se dal krájet, a když k tomu přidají ještě chemikálie z nedaleké fabriky, plave Horst v docela slušným marasmu. Tentokrát je pachatel poměrně nečekaný a vyšetřování mě bavilo.

• 10.10.2018  10:36
    Tajuplný ostrov (TV seriál) (1973)

Dokonalá hudba k filmu je taková, která hned u úvodních titulků i bez obrazu naláká diváka k dokonalému zážitku. U tohoto seriálu navíc nechybí nádherné záběry sopečného ostrova, Verneovka je námětem téměř vždy dokonalým. Přidejte výborný dabing (Cupák, Sejk, Brousek, Zíma, Zahajský) a zábava na šest x 50 minut zaručena. Verneovek jsem přečetl několik, tahle k nim nepatřila. V devadesátých letech jsem pak ještě v televizi viděl novější seriálové zpracování tohoto námětu. Absenci sopečného popela po výbuchu tvůrcům rádi odpustíme. Omar byl geniálním archetypem a i kdyby nemluvil, jeho oči mluvily za něj. U mě chybí nostalgie, převládá ale nadšení (souhlasím s kolegou viperbladem, postupně to gradovalo a poslední díly nutno vidět bez časového odstupu).

• 7.10.2018  15:49

Sandálovka přenesená do středověku. Souboje ujdou, postava Ursuse, tatarobijce a siláka trhajícího duby i s kořeny je fajn, ale zápletka se soubojem o čest, útěk a jeho plánování a klasické motání se a přešlapování stopáží činí z filmu nuuuuudu. A to radši nepřemýšlím o tom, jak by se litevští Poláci s Tatary dokázali asi domluvit (teď myslím jazyk).

• 6.10.2018  23:00
    Bankéři (1977)

Skvělý Michael Caine, sexy Cybill Shepherd. Atraktivní prostředí švýcarského Lugana, poněkud rozplizlý děj s hodně blbým koncem. Našlápnuto bylo, všechno skončilo složitostí a přehršelem postav.

• 6.10.2018  17:45
    Loupež (TV film) (1985)

Hodně to stylem, jakým byl film natočen, připomíná seriál Profesionálové. Tenhle film se soudruhům docela hodil do krámu, je v náznacích surový a krásně reflektuje zkaženou demokratickou společnost, policii a armádu. Dalo se to vzít svižněji a napínavěji. Dobrý dabing s řadou velkých hlasů vznikl v dílně Hlavní redakce pořadů ze zahraničí ČST Praha 1987.

• 5.10.2018  18:51
    Dubček (2018)

S ohledem na formát velmi dobré! Figurky tragických událostí, které předznamenaly životy ještě našich dětí. Jastraban je výborný. Montáž autentických záběrů s hranými je pojata velmi zvláštně, některé scény jsou tím ozvláštněny, nicméně v jiných je příliš vidět, že Adrian a Alexandr si zase nebyli tak moc podobní (např. fotografie skutečného Dubčeka na stole paní Dubčekové hrané). Ačkoliv po Mnichovu se nic dělat nedalo, tady se měl národ skutečně na odpor postavit, i kdyby půlka měla zařvat.

• 5.10.2018  18:38

Silný hudební motiv, nudné zpracování. Unikátní slovenský dabing (Redakcia programov zo zahraničia Bratislava). Pro fanoušky církve asi těžší sousto, jistě jsou ale z minulosti na nejrůznější přehmaty zvyklí.

• 23.9.2018  22:35
    Revisor (1952)

Divadelní hra, kterou se nikdo ani nesnažil převést do filmu. Parádní panoptikum ksichtů, maskéři, vlásenkáři a garderobiéři se vyřádili. Dabing je tak starý, že máte celou dobu pocit, jako byste sledovali meziválečný film pro pamětníky. Obsazení samozřejmě skvostné, Co naplat, přehrávání je moc výrazné a v součtu s notoricky profláklým dějem (skoro žádný žádný není) mě to moc nebavilo.

• 23.9.2018  13:14
    Umlčené svědectví (TV film) (1986)

Když jde patrání podezřele snadno, ačkoliv všechny okolnosti jsou negativně nakloněny, je to vždycky trochu nuda. Dalo se to natočit líp, ovšem u těchto filmů je pro mě klíčové to cenné svědectví doby, v němž snímek vznikal. Tipuju, že původní námět je mnohem starší, spíš mi to sedí k začátku osmdesátých let. Hlavní hrdinka moc pohledná, v jednom okamihném záblesku i svlečená. Skvělý dabing z Barrandova, Eva Hudečková byla mistryně své profese.

• 22.9.2018  18:05
    Nová kůže (2016)

Čekal jsem že to po pomalejším rozjezdu nabere šílené tempo a hodnocení vlítne až na pětku, ale místo finále přišlo homo a divnej konec. Atmosféru ten film má, což o to, hodně silné je to místo (ale za prase bych tam bydlet nechtěl ani v létě). Jenomže já někdy potřebuju víc vysvětlení, a to se tu nedostává. A jako naschvál, když se chystá švédská trojka, tak ta holka upadne do bezvědomí...

• 19.9.2018  22:12
    Jak proběhl Velký útěk? (TV film) (2017)

Na začátku komentář slíbí odhalit pozadí velkého útěku. Jenomže to, co mě nejvíc zajímalo, kde vzali vzpěry, jak to technicky probíhalo, se v dokumentu prostě nedozvíte. Pár dobových fotografií, trochu počítačové grafiky, několik hraných scén, opakování už řečenéno. Zklamání, to si radši pustím Stevea McQueena!

• 19.9.2018  22:08
    Nesmrtelný příběh (TV film) (1968)

Orson Welles nechutný, ale on takhle působil snad v polovině své kariéry. Jean Moreau už přeci jen povadlá. Dokonalý český dabing, v nemž i jindy tvrdý Jiří Holý mluví měkkce (i když na Ivánka Pepíčka Zímu nemá). Zvláštní příběh, který mě vůbec neoslovil, řemeslné kvality ale nezpochybňuji.

• 19.9.2018  17:21

Od začátku až do konce jsem se nedokázal rozhodnout, jestli mi Tom Burke sedí nebo ne. Naopak zcela jasno jsem měl od prvního záběru o Holliday Grainger - je to nejvíc sexy kočka poslední televizní dekády. Přesně tyhle typy baštím. A k seriálu - nebylo to tak napínavé, jak jsem čekal, ale způsob a tv zpracováni vyhovovaly. Dobrá hudba, pěkná kamera. Prostředí smažek mě nikdy moc nebere. Doyla jsem nepoznal!

• 16.9.2018  15:02

Syrový a surový snímek naplno odhalující principy a metody tehdejšího východoevropského (kam taky patříme) medicínského prostředí. Brejchová tu vypadá stará, její postavě je 36 let. Film, u kterého vás budou preventivně brnět končetiny a ani jednou se nezasmějete. I tohle je ale život.

• 15.9.2018  21:24

Ze všeho nejvíc je to nakonec romanťárna. Komedie spíš dialogy než situacemi, dobová reflexe života ranných šedesátých v západní Evropě. Zajímavá myšlenka výměny školáků ve stejný čas na prázdniny, tohle by dnes asi nefungovalo. Výuka jazyku metodou hop do vody a plav. Catherine Diamant čičinka největší. Miloš Kopecký na hrad!

• 15.9.2018  14:31

Škoda že scénáře nepíše někdo Bystřejší. Tahle stokrát omílaná Polívka o tom, jak je u nás i přes všechny drobné trable dobře, jednoho přestane bavit. Je tam hodně nepovedených nápadů, a asi dva dobré. Lokalita Babovřesk a léto dohromady jdou krásně a DNAJS je bezespor dobře odsýpající film. Líbil se kupodivu i Plesl, krásně se své postavy zhostila Holubová a dal se přežít i Bob. Akorát Annu nestavte do rolí holek na vdávání, prostě se na to nehodí. Ester pořád pěkná jako před patnácti lety.

• 2.9.2018  18:37

Film, na nějž jsem čekal asi deset let. Mírné zklamání z málo vrstvité zápletky je téměř plně vyváženo Eduardem Cupákem, jehož medový projev rozzvučí i staré silné zdi rozpadající se vesnice. Obsazení dabingu je ostatně skvostné, i takové eso jako Rudolf Hrušinský tu má jen epizodní roli. Děj je zbytečně prostý a je škoda, že se vesničanům nedostaneme víc pod kůži. Souboj se starostou mohl být tvrdší, od postavy Leviho jsem čekal méně konformity a tím více problémů. Podobně situované jsou snímky Chléb, láska... a vzdáleně (souboj komunistů) i série o Donu Camillovi. Hudební doprovod a atmosféra filmu jsou od prvních vteřin jedinečné, tohle fakt asi uměli jen Italové. Začátek filmu jasně převažuje nad závěrem.

• 1.9.2018  14:48
    Prokletí (1984)

I je, i když to natahovali tak dlouho, až mě to přestalo bavit. Začátek je tentokrát rychlý, Ota Sklenčka ústy vypraveče seznámí s předchozím dějem a už sedíme za krkem Hanušovi, který to ani tentokrát proti nespravedlnosti nebude mít snadné. Ještě i vysvobození Semena z klece je fajn a celý příchod a vůbec postava bojovníka z východu, který prvky kung-fu kosí Tatary na koních ze země, jsou líbivé. Pak se ale přeneseme na loď, jsme účastníky křížové výpravy, a začínají zákulisní tahanice. Zprvu dobré, budiž, pak už se to ale táhne a konec je vysloveně chaotický. Původní barrandovský dabing zůstává.

• 31.8.2018  21:46

Bezvadná komedie z okupované Francie. To mi obvykle stačí, tady je navíc plno vtipných situací, nahých žen a skvělých dabérů. Viděno znovu, tentokrát na ČT.

• 30.8.2018  22:18

Umuč si svou Číňanku, a když se ti nebudde chtít ji tlouct, povolej služebnictvo. Co to proboha bylo? Čankajšek s černými brýlemi made in Russia je sice sesazený náčelník velké země, ale pořád je pro někoho big boss. Jaká konkubína? To si vzal 1922 někoho a my pak v třicátých porovnáváme, jestli je manželka hezčí než konkubíny? No tohle je drama jak já kosmonaut.

• 29.8.2018  19:12

Když ono to opravdu není vtipné. Původní nápad s parodií na superschopnosti superhrdiny vtěleného do nasraného kontrolora byl dobrý, Chevy Chase taky nezklame, ale scénář je hovadina a vtipné scény se nepovedly. Motáme se od diskotéky přes operu až po dům na pláži. Ani kočkování Chavyho s Dabney Colemanem to nevytrhne a i podle titulu filmu je vidět, že tvůrci byli častěji bezradní než při smyslech.

• 26.8.2018  14:15
    Samantha (TV film) (1981)

Nenechte se zmást tou Kanadou, tohle je ryze francouzská záležitost zpoza Eiffelovky, moc milá, bláznivá, prostě jako Samantha. Pierre Mondy je skvělou volbou ačkoliv se může zdát k partnerce starší. Našinec může jenom závidět, jak v osmdesátých letech vypadala životní a finanční situace dobře situovaného praktického lékaře. Trochu víc erotiky se sem propašovat dalo. Více o filmu francouzsky v dobovém tisku tady.

• 25.8.2018  19:23
    Pomněnková Marie (TV seriál) (1984)

Výborné odlehčení klasickým kriminálním sériím ze Západu. Taťána Medvecká postavou Danièle Evenou páchá dobro v ulicích pod Eifffelovkou a komisař Sobí Sejk/ Christian Alers se kvůli tomu pěkně zapotí. Sám je to ale taky vykuk, jak se můžeme přesvědčit v dílu Brouk v hlavě. Hodně dobře se do seriálu hodí klidný hlas Oldřicha Víznera. Škoda, že po Pomněnkové Marii nesáhne Česká televize místo každoročního opakování přiblblostí.

• 25.8.2018  15:57
    Syn pluku (1946)

Uráááá, malý Váňa jde kosit Skopčáky! Vzhledem k roku vzniku filmu více než ideový motiv převládá ještě upřímný šok z války, což je patrné především v závěru filmu. Nejsem technický ani vojenský znalec, takže nedokážu posoudit, nakolik je film přínosem v této oblasti. Scény, v níž se jednotky plíží terénem, jsou natočeny velmi slušně.

<< předchozí 1 2 3 4 35 68 102 135