dopitak

Pavel Růžička

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 34 67 99 132
    • 19.6.2018  17:12
    Zastřený hlas (TV film) (2006)

Trošku blbost. Některé věci odfláknuté, některé rozpracované (ředitel) a nedotažené. Krejčíková v tomhle opravdu sexy jak blázen, to bude tím věkem :-)

• 17.6.2018  22:25
    Draví ptáci (TV film) (1973)

Takhle má vypadat stopáž! I když na mě málo dramatické, akční to bylo a došlo i na romanci. Výborný původní dabing z dob, kdy hodně těch nejlepších čs herců dabovalo a ve spektru hlasů to bylo sakra znát.

• 15.6.2018  15:50
    Veronika (2017)

Jestli vás navnadí ta věta o policejním archivu, vykašlete se na celý film. Je to děsná kravina, takže nebudete spokojeni ani jako příznivci hororů, ani jako jeho odpůrci (což jsem já). Sandra Escacena je pěkná.

• 14.6.2018  21:55
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Nejsem specialista na Ostravu a nejbližší příbuzné "z tama" mám v Jeseníkých, ale takhle se tam snad proboha nemluví a ani nemluvilo. Připadá mi to, jako kdyby herci brali zvláštní prémii za to, komu se na place podaří vymyslet větší počet ostravštin. A vyhrává to Martha Issová, to se fakt nedá poslouchat. Nebýt téhle slangové přeháňky (do níž se v pohodě vejde i naprosto nepasující Jirka Langmajer), dokázal bych si film celkem užít. Nejlepší scéna prvního dílu: jak si Petr zapaluje cigaretu s důlní věží na pozadí a kráčí tmou k dolu. A konec je ošizený, pánům se nechtělo do katastrofického filmu. Škoda, osudy Petra a hlavně Milana šlo ještě chvíli sledovat.

• 13.6.2018  06:08
    Marie Terezie (TV film) (2017)

M-L S. je dobrá číča, a nakonec se sběrači i dočkají pohledu do její šněrovačky. Výpravné, ovšem historicky příliš zkratkovité až zjednodušující, a tudíž nevěrohodné. Multijazykový paskvil, jemuž strašně škodí dabéři. Je to přesně jak už napsal někdo přede mnou, některé postavy mají příliš zvýrazněný hlasový projev (Karel VI. otravným všudypřítomným Martinem Stránským za všechny případy) - takže to zní jak Rosamunda z Barrandova. Už se kurva vyserte na to dabování všeho, tenhle film měl být pouze v němčině.

• 10.6.2018  13:27
    Manhattan (1979)

Woody jako neurotický moula, nicméně HEREC, mi vždycky sedí víc, než když se ve filmu neobjevil (nemyslím v současných, to dá rozum). Procházím pomalu a volně retrospektivně jeho dílo a po utrpeních Září a Interiéry je tohle milou zastávkou. Meryl Streep je tu děsně pěkná, škoda, že si nezahrála víc. Hudba i kamera jsou skvělé. Ten, kdo dělal titulky (asi Anna Karenina), odvedl skvostnou práci, film je plný woodismů a slov náročných na citlivý překlad.

• 10.6.2018  07:21

Tady si můžete vychutnat leda skvělého Rudolfa Hrušinského coby krále Liliputánů, a Petra Štěpánka jako ministra zahraničí. Je to moc animované (ve smyslu že to šlo natočit hrané), nenápadité.

• 9.6.2018  23:07
    Kvarteto (2017)

Takovou úchylárnu bych od Krobota čekal. A Plesl opět hraje magora. Celý film jsem v podstatě čekal, jestli si Poláková s někým zapíchá nebo se nejlépe svlékne. Není dokonalá, ale nějak na ní trpím. I když je to pošukárna, koukat se na to dalo, což se o velké části současné tuzemské produkce prostě říct nedá.

• 9.6.2018  22:04

Nápaditá komedie, kterou byste nebýt několikeré zmínky o Bukurešti s klidem zařadili do francouzské dílny. Jedná se vlastně o dvě volně na sebe navazující povídky/případy nepříliš ostrých hochů z kriminálky. Výborný je závěr z nehybnými figurinami v obchodním domě, skvělé je ale i zatýkání zloděje psů. Dalo se to vysekat líp, ale kolik rumunských filmů z této doby jste viděli?

• 9.6.2018  18:31

Škoda že to není erotický film, protože Diana Garcia by byla skvělou představitelkou. Takhle musíme vzít zavděk aspoň tím málem, co ve filmu ukáže. Vždycky mě trochu ruší roztřesená kamera. Propletenec vztahů a postav není sice dokonalý, funguje to ale dost dobře. V druhé polovině film ztrácí dech stejně jako představitel starce, rvačka dvou kohoutů je jaksi navíc.

• 8.6.2018  21:49

Odvaha. Rozporuplnost. Roden exceluje tak silně, že si až budete říkat, proč tak přehrává. Vlasáková je přesná a ačkoliv mi pro její motivy nestačí "vysvětlení", že cokoliv je lepší než to co má doma, dá se její příběh zkousnout. Když už si říkáte, že postavičky včetně bachaře jsou poměrně čitelné, buch, řacha, režisér přitlačí na pilu. Starej se kácí, mladej se věší, panímáma hulí cikánský péro a Roden se z toho začne chovat normálně. Než jeho novej kámoš vytáhne z kastlíku legálně nedrženej kvér. Budto to budete považovat za totální ztrátu času, anebo se vám to bude líbit. Já byl v šoku. Viděno navíckrát, protože jsem usínal, schválně si to představte. Střih, Roden jde po cestě s Hanušem. Střih. Vlasáková roztahuje tlustýmu cikánovi. Střih, teď ji pidluje Hanuš (nezdálo se mi to?). Střih. Vyjde rána a mladej letí do lesa. Jo a Zdeněk Godla není dobrej herec.

• 8.6.2018  13:41

Nebráním se připomenutí legendární Ikarie XB 1. Ta má sice o několik tříd lepší atmosféru, Lemova povídka ale konkuruje zajímavými motivy. Dost mi vyhovovaly posuny děje způsobené rychlými střihy, dlouho jsme se nikde nezdržovali, tvůrci odvyprávěli co potřebovali a posunuli děj. Poněkud násilný byl až skok k soudu, tam ale šlo už o pointu celého příběhu. Umím si představit, že místo několika minut by se vysvětlování akce připravené a promyšlené kapitánem Pirxem dalo natáhnout o hodně. Tím by se zvýšila dramatičnost (která ve filmu po čertech chybí) ale natáhla stopáž, takže nakonec dobré, jak to je.

• 3.6.2018  19:28

Komisař Gianni De Carmine je tvrdý chlap, u výslechů brutální, což u nadřízených znamená neustále nůž na krku. Daleko horší zkouška ho ale čeká v případu zavražděného mafiánského bosse. Někdo zjevně infitroval policii, což zjistit potrvá hochům s odznakem 2/3 filmu. Akce je dost, ale není nápaditá a film vůbec není napínavý. Krve není příliš, takže žánr popisovaný kolegou Karlos80 opravdu odpovídá (i když by leckdo radši viděl poctivé giallo). Kinski zase jako magor, Pia Giancaro krásně odhalí své přednosti. Nic co by se mělo pamatovat. Dabing byl dělaný v Brně se spoustou známých jmen počátku 90. let, jedná se o částečnou překrývačku.

• 2.6.2018  21:43

Můj teprve třetí estonský film. Doporučuji si přečíst na dabingforu pozadí vzniku české verze, k níž písničky moc pěkně nazpíval Karel Černoch (z dabérů jsem poznal jen Schánilce a Fišera). A k filmu: Je to dost spletitý příběh, s mnoha dobrodružnými prvky charakteristickými především pro padesátkové a šedesátkové historické francouzské filmy. Což také znamená, že se tam toho děje hrozně moc, a pomalu to utíká. Za srdce mě to nevzalo, jak píše i kolega, to znovuzrození bylo nějak podivné. Ingrīda Andriņa je moc půvabná (a ukáže obě bradavky).

• 2.6.2018  07:15
    Čertoviny (2017)

Bývaly doby, kdy Troška točil fajn filmy. I pohádky. Jenomže ty měly scénář, nad kterým se dlouze přemýšlelo, a nevznikl přes noc. Tohle je bezmoc, loupež a matlanina z několika legend, naroubovaná do sebe. Viděno z povinnosti kvůli Sáře. Postsynchrony jsou strašné, hlavně u RJM to vypadá, jak kdyby se u jiného filmu dívali na německou Rosamundu. A Sára opravdu zpívá nebo to byl někdo jiný? Tak jako tak jsou písničky špatné a vůbec se do filmu nehodí. Krásný hlas a zjev má jen Jana Bernášková, na tuhle kněžnu asi dostal chuť každej chlap.

• 1.6.2018  22:58

Nějak se nezadařilo napětí, postrádá to lepší akci (kromě toho nepodařeného útěku před injekcí), navíc nemám rád, když je hlavní postava bezmocná, což tady Quiller dost dlouho je. Proč má film tři dabingy, je mi záhadou.

• 1.6.2018  15:40
    Září (1987)

Někdo září, jinej v září. A Woody zklamal, protože přivést znovu tyhle vyžilý struktury (teď myslím Miu a Dianne) před kameru a nedat jim příběh, to je fakt na pěst. Tou mu sice nedám, ale ohodnotím tuhle nudu plnou keců stejně jako Interiéry a Hanu a její sestry, tj. těsně nad odpadem (mám rád Jacka Wardena).

• 31.5.2018  19:43

Nůůůda. Oceňuji zachycení zvyků u královského dvora (audience, setkání panovníka s vazalem), ovšem hodně brzy se z toho stala romanťárna. Jakmile tam vlezla hraběnka, šlo umění do kytek. Sovětský Petr Jan Svoboda kudrnáč. Zápasy nebavily.

• 30.5.2018  21:38

Je to blbost. Moc jednoduchý nápad, u kterého je pak vařeno z vody. Pointou je pouze to, že Hrůšovi hráblo z toho, jak se snažil zachránit a vyléčit schizofrenika. Horníček je tu ale geniální, jeho skvělý hlas a intonace zcela vévodí. A Jana Hlaváčová je krásná a tajemně svůdná, škoda, že je film tam plochý. Sovák a Brodský si to pěkně házejí. Je to trochu podobenství, mysteriózní.

• 29.5.2018  22:45
    451 stupňů Fahrenheita (TV film) (2018)

Dva roky jsem se těšil na novou verzi. Právě proto, že jsem četl knihu a viděl původní film, nešlo nebýt natěšený na to, jak si tvůrci poradí s remakem (to jsem netušil, že i s přenesením děje do současnosti). Protože ruku na srdce, s nástupem internetu Bradburyho zásadní dílo totálně ztratilo na aktuálnosti. A ve filmu je to bohužel od začátku vidět. Řeší se tu, že jsou zakázané a prakticky neexistují věci jako papír, tužka (což je ale z praktického hlediska vyloučené) a místo internetu je tu "Devítka", nová verze interaktivního internetu s vlastní formou el. inteligence napojené online (rozuměj, máš webku u sebe doma pořád online a kromě jiného tě tak špehuje). Atmosféra není propadák, ale dalo se zabrat víc, naprosto neúčinná je snaha tvůrců obhájit, proč v dnešní době (odhaduju, že film se odehrává v budoucnosti, jsou tu odkazy na druhou občanskou válku - umřelo 8 mil. lidí) může fungovat podobné omezování. Shannon je perfektní, Jordan promine, ale jeho postavu mohl zahrát jakýkoliv mladý černoušek. Soufia málo sexy. Celkově hodnotím střízlivě, atmosféra filmu 1966 ani zdaleka nedosažena, v tomhle HBO projektu se mi líbila jedině ta scéna s pálením.

• 13.5.2018  23:06

Některé pasáže jsou pastvou pro uši. Výborné slovní přestřelky. Jane Fonda měla krásnou postavu. Film coby parodie na dnešní vztahy, poněkud hořká parodie. Redford byl největší světák filmových dějin! Ty jsi šel spát před tím! To byla hádka, ale teď je to rozvod...

• 12.5.2018  22:27

Rozporuplné. Je to hovadina, obsazení některých herců považuju za přítěžek (Babčáková, Šteindler, Vondráček, vyžranej Jandák!). Ale naopak některé herecké výkony jsou skvělé, svoje si hraje Antonio, místo Míši Pecháčkové mohli obsadit někoho hezčího, Jan Maršál už v minulosti přesvědčil o svém talentu, ale já jsem byl nejvíc potěšen přirozeností Albertova kamaráda, Emana (Lukáš Březina, ale dá to práci najít, protože tvůrci ani v žádné databázi se neobtěžují všechny postavy vypsat). Ten kluk je skvělej herec. Je tam pár lepších nápadů (rande), pár horších momentů (většina filmu).

• 12.5.2018  21:29

Hrozná záležitost. Kombinace nepěkných triků, nezajímavých postav a jejich nudných motivů. Lee by rád kus plechu, který má velkou moc. Objeví se tam princ, který chce mladou Leeovou, ale tu mu fotřík dá jenom, když donese tu růži. A pošle s ním Luďka božínka Kopřivu, aby mu vrazil meč pod žebra. Pak tam lítaj na kobercích a dokonce se honěj a šermujou. Letěj na nějaký ostrov, kde jsou jako sopky, ale nakonec se ukáže, že to jsou nějaké kotelny s tlamami, kde topič elektrárenský rozpaluje kotle. Lee to všechno sleduje skrz nějakou křišťálovou kouli, ale asi už vás nepřekvapí, že to koule není. Takže má přehled, jenomže je to záporák, a tak je mu to na nic. Prostě blbost s motivem džina (proč) a dalšími pomotanými arab pohádkami.

• 9.5.2018  23:13

Paráda, pecka! Chtěl jsem po začátku napsat, že to jeden z nejlepších jižanských filmů. Jenže tu horkou noc si to udrží jenom pár minut. Potom se vyšetřování strašně rozmělní a jen rasové předsudky a Sidneyho střety lehce opepří stále fádnější detektivku. Druhý den přichází ve skleníku, ale s touhle postavou je další promarněná šance. Asi 6 let jsem čekal na původní dabing s Eduardem Cupákem. Sidneyho už namluvil v Hádej, kdo přijde na večeři. Tenhle film by mohl být volným pokračováním. Atmosféra nepřátelství vůči černému společensky nadřazenému je určující.

• 8.5.2018  20:01

Takový malý pitaval po polsku. I když má film skoro dvě hodiny, všechna čest, nudit se s waršavskou pátračkou nebudete. Kluci podnikají výlety za katowickými kolegy, kteří je vždycky utřou. Jedny nahý prsa, hodně mladý "Sekal" Bogusław Linda v roli fajn záporáka, kterému snad můžete chvílemi i věřit, v prima dabingu z Barrandova. Není to pecka, u které byste lapali po dechu, ale jako neobvyklý pohled k našim sousedům v době těsně před pádem berlínské zdi, by to stačit mohlo. Počet zavražděných: hodně

• 4.5.2018  23:01

Moc se to zamotalo. Protože začátek má našlápnuto, hned ten první dialog Sasy a jeho Julie stojí za to, stejně tak když pan doktor přichází do své "kanceláře" řešit každodenní kšeftíky. Jenomže pak mrtvých přibývá, jeden mafián je navíc, otravné dvojče, a hodně se to rozmělní. Skvělý dabing Miroslava Moravce, jemuž sekundují mistři mikrofonu Brabec, Řanda, Stašová, Bohdalová, Holý, Langmiler...

• 3.5.2018  21:32

Chytrý film. Nenápadný, ale díky postavě pracovníka evropské agentury Winterhaltera (velmi známý bard Michel Piccoli, znáte jej třeba z filmu Máme papeže, ale viděl jsem s ním asi 15 filmů) je od začátku zřejmé, že Randolph není magor. Ten způsob, jakým Zápaďáci točili filmy o USA, se mi vždycky moc líbil (podobně natočený jsou Kandidáti života a smrti), i tady je to syrové, suché, ale jak říkám, promyšlené. Skvělý dabing, exceluje zejména Oto Sklenčka v postavě veteránského esesáka taxikáře Jima (Ben Dova), matematicky přesný je jako vždy Otakar Brousek. Není to majstrštych, ale hodně dobře natočené politické drama.

• 1.5.2018  20:38

Dalo by se to natočit víc jako komedie. Takhle je to trochu až drama, hořká komedie, historický film. Retro mi přišlo docela povedené, jen jsem se neubránil srovnání s Vyprávěj (zvláště, když hlavní mužská postava s těmi pejzy vypadá jak Vojtek). Některé věci jsou laciné (zrcátko a celý workout na téma poznej svoji vagínu). Trochu zrychlit tempo, přidat pár vděčných fórů, jak švýcarští strejci neumí ani ukrojit chleba, a mohlo to být za 4,5. Takhle 3,5. Tematicky blízký je film Vrtěti ženou.

• 1.5.2018  17:38

Obsah od Mezipater je skvělý, a dovede zlákat na film. Rozhodně to takhle je. Jenomže AMA je ošklivá, afektovaná, uřvaná kravka, takže se jako heteráči můžete koukat maximálně tak na tu Katju (Janina Gavankar), anebo ještě lépe, blondýnu Juliu (Agnes Albright). Původní dílo s Burtonem a Taylor jsem viděl, ale zase takový fanda Albeeho nejsem, abych mohl citovat pasáže. Film o tom, jak točí feministickou verzi filmu a u toho film o filmu...

• 30.4.2018  18:49
    Smůla (1972)

Nějak jsem se nevěnoval řízení naplno, a uteklo mi asi všechno. O co tam šlo? O přátelství, jasně, o vězení, jasně, o pokus dostat se z krimu v jednotce pyrotechniků, o přestřelky. Ale na gangsterku je to moc ukecané, na válečný film se válka jen mihne a jako krimi chybí napětí. Prostě tenhle JPB nesedl. Mihne se tam mladý Depardieu.

<< předchozí 1 2 3 4 34 67 99 132