dopitak

Pavel Růžička

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 33 66 98 130
    • 25.2.2018  08:11

Historické, ovšem proč se do téhle látky pustili v DEFA, je patrné a silně tendenční. Mně osobně přišel film moc povrchní, víc se přiblížil postavám záporáků (hrabě, sedlák) než revolucionářů, takže chybí silnější příběh. Ten se rodí až v postavě mladíka Triniho, jenž má zachránit Zapatu před léčkou. Prezident měl pravdu, hlavně si nepustit Severoameričany do země!

• 23.2.2018  21:23

Je to proti těm Křížákům skoro rouhání, ale tenhle film je trochu otravný. Jednak zjednodušuje v situacích, kdy si neví rady (což se ale dá svést na žánr filmu pro děti), jednak se zbytečně moc soustředí na dělení na zlé rytíře a hodné Poláky a zapomíná těžit z možných situací "v historii neznali tohle všechno". Malej Jacek se chová jak fracek a pořád otravuje. Unikátní snímek to ale s ohledem na dobu vzniku bezpochyby je.

• 21.2.2018  20:37
    Až tam nezbyl žádný (TV seriál) (2015)

Viděl jsem a mám na svědomí většinu obsahů všech adaptací, které kdy vznikly a jsou tu uložené. Včetně porno verze, kterou tu v PODOBNÉ nevidím :) Zatím v první části dost nuda, ve filmech přijedou, ubytujou se, střih, večeře. Tady přijedou, a půl hodiny bloumají po chodbách a salónech a plkají. A taky se tu předbíhá, s tím nahráváním hlasu No uvidíme, dívám se na Prima MAX v dabingu.

• 19.2.2018  21:39

Zábavné, svižné, bez hluchých míst. Tři hlavní postavy absolutní cajk, i když Gemmičce bych tyhle výstřihy vyhlásil zákonem jako absolutní povolené maximum. Viděno dokonce i v českém dabingu, byl dobrý. V tomhle modelu se skrývalo asi tisíc různých cest, tvůrci vybrali jednu z nejsnadnějších. Ale nevadí, jinou cestičku mezi krokodýly si domyslím.

• 19.2.2018  18:38

Existují lepší verze. A tomuhle já říkám extravagance, ať se na mě pan knírač nezlobí. Obsazení je vskutku hvězdné, ale nuda by se dala krájet, a to přesto že tvůrci se snaží ji rozlámat všemi prostředky (zajímavé nápady, především hudební efekty).

• 17.2.2018  17:42

Škoda toho sklouzávání k výchovnosti a sentimentalitě v závěru, protože tohle je dialogová smršť, mistrná práce nejenom jistě tvůrců francouzských, ale také těch československých, dabingové dialogy napsal J.Z.Novák. Krátké, úsečné a přesto vševypovídající repliky o vysoké kadenci. Balada pro češtináře. Film má tak oldschoolový kabát, že když se nebudete dívat na obrazovku, snadno jej zaměníte s čs meziválečnou tvorbou (tedy skutečnými filmy pro pamětníky). Louis de Funes nadabovaný Bohumilem Bezouškou, a není to ono. Louis už se zde pitvoří, přestože jeho doba teprve měla přijít. Robert Lamoureux byl velkým sympaťákem. Tady hraje přeci jen asi mladšího člověka, ve skutečnosti mu bylo 34.

• 17.2.2018  17:33

Skvěle vymyšlené, s Bartoškou a Vlachem v hlavních rolích. Scénář perfektní myslí na to, aby divák dlouho nevěděl kam to celé zamíří. Důrazně doporučuji nečíst obsah, zbytečně přijdete o napínačku. Konec trošku méně uvěřitelný. Fajn bydlení v jižní Anglii u kanálu s bezva výhledem. Možná by se do role zmateného nevědoucího člověka hodil někdo méně drsný, než je Bronson.

• 16.2.2018  16:54

Ale nejsou to čtyři jako čtyři, ale spíš dva a půl. Protože část věcí super, jiné strašný. Třeba jako roadmovie fajn, bouračka hustá, vyloupení banky spíš tarrantinovské, ale budiž, ale některé ty flash aniné backy se mi fakt nelíbily. Dobrej je Willem Dafoe, o tom žádná. Slušně se tváří i Nicolas, ten profláklý Cage. Laura Dern je šeredná, ale zároveň totál sexy rajda, a erotické scény s ní jsou spíš z kategorie dost hot... Nápady spíš dobré, když se tam neda nevznáší nějaká víla. Lynch asi dost hulil. A na NOVĚ to moc dobře obsadili, Ondřej Vetchý si krásně pohrál a na pozadí se ještě objevují velcí bardi (Lackovič, Haničinec, Zahajský, skvělý je Táborský).

• 14.2.2018  17:15

Jízda a honičky po kolena ve vodě londýnského futura. Krysy a voda jsou všude. Hláškující Pavel Soukup přesně pasuje na Rutgera Hauera, to tehdy ještě na Barrandově neprasili co jim přišlo pod ruku. Ačkoliv je to stupidní béčkové akční krvavé scifi, jako odpočinkovka se to dá docela dobře. A Kim Cattrall má i nějaké ty přednosti, vepředu.

• 11.2.2018  22:16
    Dívka za zrcadlem (TV film) (2018)

Až na Dášu Vokatou a ten ústřední hit, co nám pustili do titulků, to jakž takž šlo. A to jsem vyhlášený antiHelmák. Kaiser je v posledních deseti letech skvělý všude, kde se objeví. Kde proboha stojí takovej dům u jezera? Tam bych klidně bydlel i s Oldou...

• 11.2.2018  19:51

Mám rád inteligentní sci-fi. Střílení po všem co se hejbe a ničení krásných amerických měst plných hrdinných lidí, mezi dobré náměty nepatří. Když se všem zastavily hodinky, smutně jsem si povzdechl a vzpomněl na "think of a brig wall" Městečko prokletých, jež formovalo můj pohled na filmové fandovství. Američtí generálové prohánějící se Kalifornií v tancích a střílející ubohé futuristické (pardon, Kaplického) placky s tykadly a schopnostmi super výkonného laseru, tomu neříkám chytrý film. O Dnu nezávislosti se dá říct aspoň to, že už měl nástroje na spektakulární podívanou.

• 11.2.2018  15:00

Ale jo. Tady musíte počítat s omezenými triky a výpravou do ateliérů. Takže v rámci žánru a možností padesátých let jsou triky super (nelíbila se mi ta přední projekce v knihovně, proboha) a James Mason tomu dodává charisma, zatímco ostatní jsou velcí sympaťáci (Pat Boone takový Berdych s velkými svaly, jeho moc pěkná nevěsta Diane Baker, Arlene Dahl jako MCBP a Islanďan Peter Ronson). K tomu solidní dabing dělaný v launching roce TV NOVA v Brně (Lakomý, Běhůnek, Dítě, Brož). Mnoho a mnoho umělých skal, hodně umělých. Ten závěr jestli takhle Jules popsal, pak asi taky nevěděl, jak z toho ven...

• 10.2.2018  21:12

Nepodařilo se vypointovat k vtipům. Takže spíš než komedie je to milé úsměvné nutící k zamyšlení. Ale v každém druhém záběru jsem viděl Guttenberga. Přidal bych tam víc nahých žen. V Paříži jezdily fakt děsný auta :) Ale ten byt, ten byt stál za to. Tipnul bych si tak 6 + 1 + pět chodeb a celkově tak 250 m čtverečních.

• 10.2.2018  17:25

Nezaujalo, je to takové ponuré, tmavé, a děsně ukecané. Ani ůvodní dabing tomu nepomohl. Druhou část nicméně zkusím, snad bude rozpoložení lepší.

• 10.2.2018  17:21
    Dotek zla (1958)

Orson Welles byl v roce 1958 buďto fakt velký herec, anebo hnusný tlustý prase. Každopádně tady vypadá jako to druhé a film s ním padá. On měl ztělesňovat zlo, ale jeho postava na obrazovce vyvolává spíš dávící reflex. Taky se mi vůbec nelíbila kamera, některé záběry přes rameno jedné postav zkreslující perspektivu druhé postavy. Ani v dabingu ČT 1995 to nedostalo lepší jiskru.

• 9.2.2018  20:11

Bude to překvapivé, ale mě to připadalo moc ploché a zároveň surové, a neschopné vyvolat emoce. Dobrý dabing Mrkvičky a Paulové. Corinne Cléry se tu předvede hodně naostro, ale její roli jsem jí nezáviděl. Scéna, v níž je u ohně "znásilňována", měla být nejsilnější v celém filmu, ale působila spíš odpudivě. Zklamala hudba, kamera, výprava, lokace. Prostě si myslím, že to šlo natočit o dost líp.

• 9.2.2018  17:43

Ale jo, jako parodie, a zvlášť když se v obrazu vyskytuje Depardie mluvící hlasem Pavla Soukupa, docela to jde. Colouche je pošuš, ale do hlavní ženské role měli vybrat aspoň někoho sexy, i když Sophie v roce 1980 ještě byla moc mladá.

• 9.2.2018  16:57

Aneb jak se dá taky udělat svatba... Trošku dlouhé, chvílemi nudné, hodně uřvané, a hlavně, hodně lingvistické, takže pokud nechytáte dokonalé fr. jazyk anebo některé reálie, tak o dost přijdete. Já přišel. Ale odpolední Scala za 60 rozhodně nebyl špatný nápad, ten film za to stojí. Nejvíc se mi líbil Gilles Lellouche v roli Jamese moderátora. To figurkování je tu dotaženo k dokonalosti (novomanžel, otrava, fotograf, milenecký pár).

• 9.2.2018  16:49

Strašlivé zklamání. Z výborného nápadu otevírajícího prostor nekonečno linkám se stala zásadně nekoukatelná věc. Jestli jsem rasista, tak prosím, ale tu Vietnamku jim poradil kdo? Proboha! Kolegové tu píšou o patosu, já bych to nazval sračkou.

• 7.2.2018  17:17
    Hrabě Monte Cristo (TV seriál) (1979)

Moc příjemná adaptace. První díl končí vyzvednutím pokladu. Skvělý český dabing v čele s Viktorem Preissem. V rolích padouchů Postránecký, Vinklář a Mrkvička, poznatelný byl i Jiří Holý coby Faria a pánové Ráž a Sklenčka.

• 6.2.2018  20:58
    Žena u okna (1976)

Nebavilo, nelíbilo. Je to divné, ale všude kde se objevila Romy, mám pocit podobný, že to je nuda. Tady je už navíc dost stará a do téhle role to chtělo někoho fakt sexy. Victor jako homme fatalle dost dobrý, neseděl mi tentokrát ani dabing. Exteriéry parádí, kousek od Korintu, cikády uměly vyřvávat.

• 5.2.2018  17:47
    Nahá bomba (1980)

Nějakou dobu před Žhavými výstřely a dalšími šílenými parodiemi, ale taky už dávno po kouscích Petera Sellerse let šedesátých, přišla tahle ulítlost. Je to slabé, to si přiznejme rovnou. Protože jediný nápad s nahou bombou neutáhne celý film, agent je málo nešikovný a vtipům se nedaří. Líbil se mi ten šedesátkový look, který si to podrželo asi díky seriálu. Info pro dabingforum: V hlavní roli v českém znění Zdeněk Bureš. Dále hrají v českém znění: Zora Besserlová, Lenka Filipová, Zdeněk Dvořák, Zuzana Slavíková, Drahomíra Kočová, Ladislav Lakomý, Jiří Brož, Jiří Balcárek, Gabriela Partyšová, Zdeněk Junák a další.

• 4.2.2018  19:33

Pět, abych odlišil, že první třičtvrtě hodina byla skutečně dechberoucí. Nemyslím ten přílet Donalda Sutherlanda vrtulníkem, ale spíš ten prolog se zabitím vznášedlem a pak navozením atmosféry. A prozkoumávání jeskyně a ponorky plné koster.... Ta honička vznášedel se skútry už byla slabá a konec takový pohollywoodsky gradovaný. Možná to mohlo mít i přesah do katastrofického filmu, třeba kdyby po poškození stanice stožárem přišli o veškeré potraviny, elektřinu a spojení se světem a začal by boj o přežití okořeněný soubojem proti neznámému záškodníkovi. Ale jak říkám, ten začátek to vynahradil.

• 4.2.2018  15:17

Mnohem mnohem lepší, než dějově prázdný Rodinný přítel s otravným Sokolem. Taky tu tolik nestrašila Geislerka. A v neposlední řadě, Macháček je velký herec a jen náhoda a osud tomu chtějí, že svou parketu našel nejčastěji v "nestydatých" komediích. Nádherná hudba, řemeslně skvělá kamera. Když se z Pelíšků komedie stane realita a jenom modelářské lepidlo připomene, že i v nejtvrdší době lze najít pro filmový scénář momenty, kterým se lze smát.

• 4.2.2018  08:47
    Tvář vody (2017)

Moc pohádkové, pro někoho moc drastické. Nejvíc ze všeho fantasy. Z E.T. a Avatara se asi budou těžit emoce a soucit navždy. Michael Shannon byl dobrej hnusák. Technicky parádní. Když už nějakou herečku svlékat, nemusela by to být Sally.

• 31.1.2018  20:47

Perfektní díl. Protože krásně vystihl to, co už dávno víme. Lidi jako Filip Švarc jsou neštěstím českého dabingu (respekt, že tuhle roli vzal). Mahdal, Terš atd. Kvalita výkonů neexistuje, protože to nejde stíhat. Kvalita překladů je v podstatě krásně ukázána na příkladu, tady to sice bereme pořádnou hyperbolou, ale tak nějak to často je. Nemůžou za to dabéři, nemůžou za to režiséři, to obrovský kvantum práce jinak dělat nejde. Dokud NĚKDO nepochopí, že dabovat se má jen něco, velmi málo něco.

• 31.1.2018  19:31

Překvapivě dobré, ale jak píše argenson, taky jsem to nedal napoprvé. I v dabingu ČT 2010 se to dalo, i když Dvořák na Montanda mi prostě nesedí. Marthe Keller byla ve svém červeném "nic pod tím nemám a z boku je mi tam vidět" rajcovní jak blázen. Poskokem gangstera Montanda byl Pierre Tornade, kapitán z příběhů Sedmé roty.

• 29.1.2018  21:14

Trojka v závodních kuklách loví osamělé milence, na grupáč nakládá v ulici lásky její kněžky. Srdnatý komisař jim jde těžce po krku, při tom si ale stihne zašpásovat s kolegyní (Paola Senatore moc pěkná). Počet odhalených poprsí je vysoký, vlastně počet vražd žen je jen o jednu nižší. Viděno v právě té "skvělé" kopii, co popisuje kolega Karlos80.

• 28.1.2018  18:06

Já tyhle životopisný filmy z hudební sféry nijak zvlášť nemiluju. Je to většinou nuda. Toscaniniho si nejvíc užijí milovníci opery, v závěru filmu je z partitury představen slušný kousek. Věrohodnost příběhu mladého umělce, jenž svou zarputilostí starou bručící divu na správnou věc obrátil, je křehká. Sophie Ward tady moc pěkná kočička, chtělo to trochu v tom teple "od odít". Hodně podobně zamotaný film byl i z novější doby Schůzka s Venuší.

• 28.1.2018  14:30
    Kozoroh 1 (1977)

Čtyři za film (nejlepší filmový námět co jsem za dlouhou dobu viděl) a pátá za Filmové studio Barrandov Dabing pro ČST Praha 1981 - Moravec, Besser, Shánilec, Vicena a Štěpnička jsou skvělí. Pátá chybí filmu proto, že to práškovací letadlo už bylo přeci jen hoooodně. Zpracování je ale super a častý padouch Hal je ve své roli tak přesvědčivý. Si to schválně představte - máte letět na Mars, pět minut před startem vás z kabiny vytáhnou a vy se dozvíte, že byste při letu zkapali, ale máte hrát komedii a vysílat do televize, a za to vám dovolí vlést po přistání zpátky do kabiny a být národními hrdiny. Jenomže raketa při návratu do atmosféry shoří a vy tak nesmíte existovat. Tomu se říká, bejt celkem v prdeli.

<< předchozí 1 2 3 4 33 66 98 130