Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Krimi
  • Akční
  • Dobrodružný

Recenze (4 785)

plakát

Peppermint (1999) 

Báječná léta pod psa pořecku. Roztomilý film, který pohladí, nabídne subjektivní pohled do okamžiků dětství, kdy malé problémy se zdály být velkými problémy a kdy svět zkrátka fungoval jinak.

plakát

Čtvrtý protokol (1987) 

Předloha od Forsytha by nevadila. Akce Michaela Cainea bavily a konec celkem taky, k tomu Brosnan jako záporák. Ale všechny ty promluvy ruskejch zaprděnejch dědků na sněhu, to tam bylo úplně navíc.

plakát

Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy (2004) 

Akční jako prase, ale ta atmosféra a napětí chybí. Film s mnichy, který má náboj, je Jméno růže. Tady by míň znamenalo víc. A vyjíždějící řopík střílející kulometem? wtf

plakát

L (2012) odpad!

U řeckých filmů vydržím hodně. Obvykle bývá varovným prstem už fakt, že se objevily na přehlídce ve Varech. Tohle se ale fakt nedá. Jako koukat se na borce, jak jezdí autem, protože v něm žije, sem tam na Sounio a zpátky, ok, fakt vydržím moc. Ale aby si ten kokot nahlas přehrával a zkoušel hovor s prodavačem medu, to je fakt silnej papagalos. Tolik času nemám.

plakát

Jedeme na teambuilding (2023) 

Pár povedených věcí (bod za pád ze stolu, Kotek a jeho vstupy celkově) utlučených většinou těch nepovedených (Ferrova bradavka, komplet působení paní Polívkové, přehrávačka Eriky Stárkové a její scénářem daná nesmyslná motivace jednání). Pro mě trochu dosud neznámý Alexander Bárta jako mladší klon Lexy Pyška. Půl bodu za teplickou skupinu, ta fakt se bude líbit každému :-) Michala Davida, prosím, už do žádného filmu nikdy nezvěte. Není důvod!

plakát

Purpurové řeky (2000) 

Nevím proč mi trvalo tak dlouho se k filmu prokopat. Solidní porce horské syrovosti, Reno mi seděl, Cassel s hlasem Libora Terše vůbec. Napínavé to zase tak moc nebylo.

plakát

Apo tin akri tis polis (1998) 

Kucí co mluví řecky stejně dobře jako rusky se flákají, vykrádají auta, fetujou anebo znají někoho kdo fetuje, a když není na chleba, nabídnou ánus. Zajímavý pohled do života aténské spodiny ze závěru milénia. Představitel Sashy Stathis Papadopoulos je opravdu hezounek k pohledání. Podle jmen na imdb jsou všechny postavy opravdu Řekové, takže by mě docela zajímalo, jestli se pro film učili rusky.

plakát

Vraždy podle předlohy (1995) 

Takové filmy mě baví. Tedy až na ten zbytečně holywoodsky natahovaný konec, kterému se dalo dobře vyhnout. Sigourney Weaver s hlasem Evy Hudečkové Trejtnarové.

plakát

Mokřina (2014) 

Atmosféra je skvělá a Raúl Arévalo a Javier Gutiérrez jsou policajti k pohledání! První půlka filmu jednoznačně lepší, syrová, popisná kamera, vtažení do děje. V druhé půlce už ztrácí dech a konec se mi spíš nelíbil. Takhle si ale představuju retro! Viděno ve španělštině s českými titulky.

plakát

Jak přežít svého muže (2023) odpad!

"Jani, když tak skvěle hraješ, nechtěla bys i něco napsat? Dáme do toho pár minerálek, jednu značku auta, pustíme v něm rádio a ještě nám půlka zbyde do kapsy." Tak takhle nějak se, předpokládám, u nás teď točí filmy. Protože výsledek nenapovídá, že by to bylo jinak. Pryč jsou asi časy, kdy by slušný herec řekl, že v tomhle hrát nebude, anebo (sic!) v půlce z natáčení utekl, že pod tohle se teda nepodepíše. Tím slušným hercem myslí Marka Němce, jehož mi bylo chvílema i docela líto. Vnitřní hlas Chýlková? Proč? Mahulena Botoxová? Kde tu vyhrabali? Zach jako šedý vlk Ravaneli? Dostálová s krátkými vlasy? A hlavně ale ten námět, kdy pitomá bréca odmítne chlapa co nahání sukně i když má jednu doma, aby si našla jinýho chlapa, co nahání sukně i když má jednu doma. Tvůrci toho veledíla by měli být ubiti na státní útraty.