AgnesDee

AgnesDee

Aneta Němcová

okres Blansko

4 body

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Hanebný pancharti (2009)

  Co se o tomto filmu dá říct? Je skvělej. Je to prostě Tarantino. Jeho excelentní návrat do formy po Auto zabiják, kterej se mu opravdu nepovedl. Všechno se opět vrací do starých kolejí: akce, střílení, dlouhé smysluplné dialogy, ale hlavně Christoph Waltz, kterej je prostě fenomenální. Jeho herecký výkon by se dal přirovnat k jakýmukoli americkému herci a ještě ho zdvojnásobit. Oproti němu je nějakej Di Caprio prostě obyčejnej herec. Hudba je skvěle složená a nádherně se hodí do situací. Faktografie tu sice není, ale to vůbec ničemu nevadí, protože jen představa, že by takhle skončila druhá světová, je skvělá. Ale co nechápu, tak je odůvodnění Bridget von Hammesmark, proč má zlomenou nohu. Chápu, že by bez toho nebyl konec filmu, a taky to, že bychom přišli o ten nádherný smích, ale mohli vymyslet něco důvěryhodnějšího, když už je teda Bridget tajná agentka a má být jakože chytrá. Ale to už se nezmění.

 • poster

  Temný rytíř (2008)

  Co se k tomuto filmu dá vůbec říct? Je to jeden z nejlepších komixovek. Hudba je skvělá, herecké obsazení výborné a chování postav reálné. Hlavně se musí vyzdvihnout Heath Ledger, který svou roli záporného Jokera zvládl na nejlepší možnou a díky jeho výstupu si ho zamilujete víc, než samotného Batmana. Tu energii, kterou do své postavy vložil, přímo cítíte, ale je obrovská škoda, že je to jedna z posledních rolí. Nevím, jestli ji považovat za poslední, když byl ještě v Imagináriu doktora Parnasse, který vyšel o rok později. A jeho smích? Mnohem lepší, než od Jacka Nicholsona.

 • poster

  Kmotr (1972)

  Bratr mě varoval, že to bude nuda. Kamarádka tvrdila pravý opak. Já tvrdím, že to je jeden z nejlepších filmů o mafiánech, který jsem kdy viděla. Je to skvěle natočenej film, ale musím se přiznat, že jsem se občas totálně ztratila. Proto je důležité si hlavně přečíst knížku, ve které je všechno perfektně vysvětleno. Soundtrack je úžasný a rovnou si ho zamilujete. S knížkou je to tak krásně totožné, že když ji čtete, a film jste viděli, představujete si u toho ten film a můžete srovnávat. P.S.: knihu všem doporučuji přečíst.

 • poster

  Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

  Tak krásnej film jsem neviděla už dlouho. Skvěle propracovaný scénář, ohromné herecké obsazení v podobě Tima Robbinse a Morgana Freemana a dokonalá hudba od Thomase Newmana? Co víc si od filmu přát? Povídka sice není zas tak moc dobrá, to ale vůbec ničemu nevadí. Franku Darabontovi se totiž povedlo natočit krásný film s úžasnou atmosférou, oproti nemuž je Titanik jen zrnko zbytečného prachu. Dodnes nechápu, proč nedostal ani jednoho Oscara. Sice měl velkou konkurenci, jako Forresta Gumpa a Pulp Fiction, ale Vykoupení z věznice Shawshank by se jim klidně mohlo rovnat. Jedinou vadou z mé strany je, že jsem se z něj ještě nedokázala rozbrečet.

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

  Pulp Fiction je prostě film, který by měl vidět každý. Nic mu nechybí. Je v něm spousta humoru, akce, logika a hlavně Samuel Jackson, který tomu všemu ještě přidává na kvalitě. Hudba je velmi dobře vybraná. Všechno, co postavy dělají, dává smysl a vy nemusíte přemýšlet nad tím, proč to tahle postava takhle dělá. Prostě je to logický. Jeden z nejlepších filmů současnosti, který je nenahraditelný.

 • poster

  Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho (1983)

  Zaručeně můj nejoblíbenější Star Wars film.

 • poster

  Dannyho parťáci (2001)

  Tak geniální scénář, jaký má tento film, se jen tak nevidí. Nechápu, jak jsem mohla bez tohoto filmu žít. Jediná chyba na scénáři je podivný převrat o 180 stupňů Dannyho manželky. Jinak žádná chybička, dvě hodiny zábavy.

 • poster

  Počátek (2010)

  Je to hodně kvalitní film. Když se na něj díváte, tak od začátku prostě víte, že je to Nolan. Nikdy nevíte, jak to skončí a děj je skvěle propracovaný.

 • poster

  Snídaňový klub (1985)

 • poster

  Gentlemani (2019)

  Naprosto vynikající film. Ritchie v nejlepší formě.