Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Animovaný

Poslední recenze (566)

plakát

Krvavá nevěsta (2019) 

Tak tohle byl jinej slasher. Velmi osvěžující žánrovka, která mě opravdu nezklamala. Film se krásně rozbíhá, postavy moc dobře vědí, proč to dělají, a nejsou vyobrazeni jako šílení psychopati. Teda alespoň ne všichni. Grace má moc hezký charakterový růst, od holky, která je ochotná přijmout jakoukoli výzvu, aby byla vřele přijata do rodiny, do sebe si vážící ženy, která si nenechá srát na hlavu, a která si v budoucnu bude ženicha rozhodně vybírat podle rodiny. Alexův charakterový vývoj je také velmi zajímavý - od rodiny se prostě utéct nedá a ať chceš nebo ne, to ona tě definuje. Nakonec chci pochválit krásně plynoucí děj bez zbytečného zpomalování, díky čemuž krásně ubíhá a vy se při jeho sledování rozhodně nebudete nudit.

plakát

Žena v černém (2012) 

Atmosféra pěkná, herecké výkony také ujdou. Do toho přelomu 19/20 století se horory prostě hodí. Příběh je jako takový zajímavý a udělat z něj detektivku se vyloženě nabízelo. Ale to, co žena v černém dělá, je tak stupidní, že jsem se nad tím nejednou pozastavila. Prvotní motivace je celkem logická, ale zbytek je jeden velký non-sence. Proč to vůbec bylo o Arthurovi? Proč to nebylo o Alice a o tom, jak postupně propadá šílenství v zapříčinění své sestry? Proč se tvůrci bojí toho udělat horor bez laciných jumpscarů, kterých se divák lekne, ale ve výsledku v něm nezanechá žádný větší prožitek? Když zasazuji děj do doby (nebo alespoň po období) vrcholného vývoje literárního hororu, tak chci přece využít na maximum témata těchto prvních hororů a tu tísnivou atmosféru způsobovanou postupným ztrácením kontroly nad sebou samotným. Je to totiž mnohem děsivější než tenhle paskvil.

plakát

Annabelle 3 (2019) odpad!

Od tohoto "skvostu" jsem nic moc nečekala. Věděla jsem, že to bude špatný, a měla jsem pravdu. Co mě ale překvapilo, jak MOC špatný tohle je. Ale začnu pozitivy - strašidelné scény fungují dobře. A... to je vše. Film spíše působí jako slepenina strašidelných skečů, které na sebe ani nenavazují. Dokonce ani nemají nic společného s Annabelle. Ta je tam jen proto, aby navázala na Conjuring sérii, protože jinak by film mohl fungovat i samostatně jako příběh o bandě holek, co se dostanou do strašidelnýho baráku a probudí tam zlo. V tomhle případě by to fungovalo. Ale povězte mi, v jakým vesmíru by ten démon manipulující panenkou byl tak mocný, že by dokázal oživit všechny ostatní démony a duchy spojené s dalšími předměty, a poražení Annabelle porazí i ty ostatní? Proč se tenhle snímek jmenuje Annabelle comes home, když o Annabelle vlastně vůbec není? Jak má démonem posednutá panenka pomoct vyvolat ducha mrtvého otce? Proč si Danielle myslela, že jí pomůže vyvolat ducha místnost plná zla? Tenhle film je tak špatný, že se stydím za to, že jsem se při něm bála (i když strašidelné scény byly vážně dobře natočené).

Poslední hodnocení (1 524)

Krvavá nevěsta (2019)

24.07.2021

Žena v černém (2012)

24.07.2021

Annabelle 3 (2019)

odpad! 21.07.2021

Zlověstné ticho (2007)

21.07.2021

Věčný příběh (1998)

05.07.2021

Annabelle (2014)

26.06.2021

Matky (2021)

26.06.2021

Luca (2021)

23.06.2021

Annabelle 2: Zrození zla (2017)

13.06.2021

Reklama

Poslední deníček (22)

Kniha vs. film: After: Příznání (2020)

Na tento příspěvek jsem si dala trochu déle času. Film jsem stihla vidět ještě v kině a knihu jsem četla už před rokem, když jsem načítala celou sérii. Musím podotknout, že si uvědomuji všechny chyby, které příběh jako takový obsahuje. Díky tomu, že je příběh tak špatný, je špatný i tento film, byl špatný první film a budou špatné i další dva filmy. Tomu se prostě vyhnout nedá. Myslím si, že tato série pro mě bude něco jako Twillight pro holky před deseti lety. Popravdě ta mánie kolem Twillight mě totálně minula, a mám pocit, že teď si to prostě vynahrazuji sérií After (Padesát odstínů se mi nelíbí ani s litrem vína v těle). 

Každopádně, stejně jako kniha, je i film špatný. Není to kupodivu tak hrozná adaptace, jako první film, ale i tak je to dost špatné. Věci se tu dějí hrozně rychle, jen proto, aby se nevyplácávala stopáž na to, že Tessa po rozchodu bydlela v zaplivaným motelu a dost dlouho se psychicky vyhrabávala z toho, co zažila. Taky si auto, které ve filmu dostane jako dárek od hodného (a jak jsem někde četla, trochu psychopatického Trevora) sama koupí. Film se taky hrozně zrychlí v obnovení jejich vztahu v podstatě do stejné roviny, jako předtím. Tentokrát teď se do filmu konečně dostaly ty neustálé hádky, které filmu trochu přidávají na komičnosti, protože jejich neustálý problém absolutní neschopnosti si prostě sednout na prdel (kterou ve filmu taky vidíme) a promluvit si jako normální lidi, o což se v knize snaží hned několikrát, je opravdu směšný. Rychlost je v podstatě ten největší problém filmu, dělá to z něj houpačku a jediným záchytným časovým bodem je období svátků. Do příběhu jsou také zasazeny pasáže, které se v knize nestaly (nebo si je taky nepamatuju, kdo ví. Kdo si má taky pamatovat několik set stránek repetitivních sraček?)

Shrnuto a podtrženo - ve výsledku to až tak špatná adaptace není, jen je škoda té rychlosti, ale i tak je to pořád na hovno příběh.

Ovládací panel
3 body

Reklama

Reklama