DonBraso

Česko

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42
    • 25.5.2020  03:04
    Too Hot to Handle (TV pořad) (2020)

Uběhlo to jako voda.Střihy jsou fakt bezva a i účinkující na ty si člověk zvykne docela v pohodě.Myslel jsem si,že do toho hodně bude zapojená produkce a bude vymýšlet absolutní blbosti,ale to zde vůbec nemáte.Není to žádný boj o nějakou hodnotu či joker mezi všema.Jde tu jen o jediné a to je na tom vlastně to nejlepší.Co je už horší,když vezmete kolik dní trvá ten pobyt.Skoro 60 dní a máte dva vztahy? :D Právě díky střihačům a uvěřitelnosti to má svůj styl.Ono se celou dobu vlastně hovno děje.Promlouvá Lana a čekáte,kdy jeden políbí někoho či se trochu přitvrdí v dolních partiích.Bylo mně jasný,že ty prachy jsou druhořadý nástroj a nebylo by fér k tomu konci show,kde byl velký přešlap.Nový účinkující přeci za tři čtyři dny přeci nemůžou vyhrát,že ano(jeden mohl).Byly tam zaprvé moc pozdě a na zvraty takhle ke konci nejsem zrovna já moc happy.Podstata téhle reality show byla fakt laciná,ale jednoduchá.Skvělý "smečující" komentáře na soutěžící.Trochu připomnělo,když na JOJ byla reality show Mama, ožeň ma! s vynikajícím mluveným slovem,který se stal pro některý kultem hlášek.Zde na jednu stranu je pěkný,že soutěžící bez větších zásahů produkce se snaží balit protějšky a nic víc.Tady žádný vyřazovací kolečka,soutěže nejsou.Což je možná škoda,protože by to určitě více pomohlo dynamice a atraktivnějším momentů.Přesto musím hodnotit na krásných 70%

• 25.5.2020  02:50

Dost těžký hodnotit film,který je tak rozpolcený.Námětem by se dalo říci vše,malinko jsem si připadal jak u skvělého filmu Das letzte Schweigen,který můžu jen doporučit.Zde byl rozjezd pomalejší,film jsem jel hodně na etapy,tak přes dvě hoďky ani nepocítil a byl konec.Co je pravdy,že film toho do první půlky moc nenabídne.Celkově atmosféra je na dosti haprující smyšce.Co mně doopravdy chybělo bylo to mrazení v zádech.Tady se z toho filmu dalo udělat o mnoho více.Brát úplně film,že je podle skutečné údalosti a pak koukat na film,je jak koukat na nahatou starou šlapku ve škarpě.Film se dimenzuje a ukazuje korejskou školu či film z jiné stránky.Opět je tu plno humorných scének a zase jsou ty policajti blbci.To je doopravdy patent snad už.Tím pádem pak film vypadá tak bezradně až bych řekl blbě.Tím vším ztrácí na síle a atmosféře,která zařadí až v poslední půlhodince,kdy už není čas na veselohru,ale začíná se více vyšetřovat jak by se mělo.Vraha nevíme a můžeme brát jen náznaky,což je fajn prvek a hodně netradičním svojím výslechem možného pachatele.Občas je nějaký přešlap,který může být klidně zaviněn českým překladem,přesněji řečeno titulky,který nejsou nic moc a mají tak milion řádků na jedno okno.Poslední vražda nebyla v dešti,DNA do Ameriky,vlak srazil a nezastavil...jsou to takový zvláštní špíčky.Bohužel jsem čekal větší sodu,než někdy ukecaný duo či trio,který s šéfem je na stopě vraha.Má to svoji mentalitu,humor a atmosféru,ale ani tím koncem toho vlastně zas tak moc neřekne.Popravdě to spíš vypadalo,že režisér neměl policajty a zamasakoval to protestem a obsah z oficiálního textu distributora jsou dost rozdílné věci.To bije do očí hrozně.65%

• 21.5.2020  01:55
    Hrdinové (2010)

Začátek trochu rozpačitý,kdy jsem to pomalu vzdal a chtěl vypnout,protože to vypadá na hodně dětskou dramtickou sondu někde na prázdninách.Postupem času jsem tomu přišel na chuť a díky tomu,že film má dvojí dějovou linku,tak to začíná i zajímat.Ze začátku mně bylo škoda,že současná dějová linka je tak krátká.Bohužel zde se toho moc nedozvíte a jen tak plyne čas na to,aby se příběh odehrával hlavně v minulosti jako malé děti.Síla snímku stojí na tom,že tohle jsou prázdniny.Není tu žádná vata ani žádný dechberoucí momenty,kromě jednoho smutnýho,který je hodně velkým překvapením a ještě si diváka chce nechat u filmu,aby se právě přetavil v to,kdo to vlastně v tom voze je.Sice zde ty jména uslyšíte,ale když ne jako já,tak překvapeni budete.Není to určitě drama film,který by šel až na kost.Nějaký vysvětlení ani nehledejte a neptejte se proč.Možná právě v tý jednoduchosti příběhu je ta síla.75%

• 21.5.2020  01:42

Když jsem znoval viděl tuhle devadesátkovou záležitost,tak jsem si ji popravdě slušně vychutnal.Žádný blbý nápady,ale poctivý feeling,který ve vlaku měl slušnou atmošku.Vždycky se mně líbí,jak většinou uhodnete co se stane další záběr a přesně tady jsem byl už v 100% uspěšnosti:).Není to vůbec na škodu a diváka to sice nepřekvapí,ale udělá naopak radost .Gene Hackman je zde suprový a toho prokurátora si dává fakt parádně.Je to klasická naháněčka,která má horší půlku filmu,protože se to ve vlaku někdy až zbytečně šponuje.Jinak na to,že se tam vlastně skoro nestřílí,tak pěkný thriller starý školy.Někdo si u tohohle určitě vzpomene i na film Přepadení 2: Temné území .

• 18.5.2020  02:46
    Zloději (2012)

Ale jo,postupem času film jen kvete a díky akčnější druhé části to má vážně spád.První půlka mezi kasinem a flashbacky je spíše nudná.Jsou tam sice super momenty z kasina,ale než se k tomu dostanete, tak je tu největší nešvar celého filmu.Je tu moc postav a jak píší někteří v komentářích nedělá to vůbec dobrotu.Ten kdo nemá nakoukaný herce a herečky mu to vážně může dělat guláš a i mně dělal.Některý postavy divák mohl hodit klidně na druhou kolej.Když jsem se blížil k závěru,tak najednou to vše dostávalo jiné obrysy.Ty postavy už vlastně člověk poznal,jen zas netušil do jakého kontextu měla zrovna zapadnout.Takže o tom drahokamu a jak to bylo dřív už ani tak moc nešlo,přitom to mělo konec parádně vymyšlený.Akční scéna na mrakodrapu už byla malinko lano mám,lano sem.Pár chybiček se taky našlo.Komunikace přes sluchátko byla malinko rázem vypnutá a postavy ví o sobě.Trochu v duchu zvýšeného tempa a změn lokací by se to dalo i tak brát jako normální věc.Žádná novátorská show se nekoná,ale i tyhle Dannyho parťáci byly přes těch pár much vlastně solidní zlodějskou podívanou.75%

• 16.5.2020  22:22
    Mimoškolní aktivity (TV seriál) (2020)

Ještě,že to po pilotu nevzdal.Ten je jediným slabším místem v deseti dílech.Jinak to co tak mám rád,jsem zde dostal měrou vrchovatou.Na postavy si zvyknete brzo,protože tu mají mraky času a vesměs nejdůležitější dva články okolo nich se ten příběh odehrává je pořád na očích.V Jižní Koreji prostě umí dát divákům směsici žánrů.Ono je to až tak zabalená romance,že tu máte vesměs vše.V jednom díle máte gore efekty a bije se to hlava nehlava a hned za okamžik tu máte i komediální vložku.Tohle pořád umí jen ta korejská škola.Snad si tohle zaslouží i druhou sérii.

• 12.5.2020  03:53

Po pilotu sem se malinko bál co to bude za jízdu a vida.Je to můj první seriál z Jižní Koreje a na dvě hlavní postavy to má slušný drajf a hlavně tu typickou Asii co znám z filmů.Malinko si říkám co na tomhle může být deset dílů zajímavého,ale nechám se tedy překvapit,protože zrovna moc odboček tu není a postav taky ne.

• 12.5.2020  03:43

To byla neskutečná blbost.Nechápu,že od Ursula Meier jsem viděl film "L'Enfant d'en Haut",který byl úplně jiný kafe.Tohle jsem neměl daleko k odpadu,ale za ten náměť a pár minut tu jednu dám.Absolutní nelogičnost a míra tolerance někde u prdele,že vůbec nevíte o postavách vůbec nic.Sonda do jedné rodinky u dálnice a to je vše v natahovaným spektru,aby v posledních minutách se něco začlo dít.Drama,který není dramatem.Dálnice je postavena během pár chvil,nikomu není divný ten dům u dálnice.Prostě nikomu.Jediný svět je rádio,které mluví o dálnici,ale o domě,který tam je široko daleko jediný na dva metry od krajnice,to prostě je pohoda jazz.Rodině je to jedno,ta prostě má domov asi nejspíš další a opět nevíte nic.Jestli tohle měla být realistická parodie,tak se to povedlo.Herci přestanou bavit a kocháte se,jak kluk přejde dálnice.Opět se nic neděje,ani ta debilní policie nepřijede nebo nějaký média,jéžišššiii.Fakt ultra violence,kdy si nakonec zabedníme dům a udusíme se tam,protože matka nechce odejít.Bazén stále nehotovej,holka se sluní...doopravdy bych dal odpad,protože nesnášim imbecilní filmy,který se snaží přesáhnout tím,že rodina ....Ale asi už jsem stejně starej jak Tomáš Magnusek :D

• 10.5.2020  18:46
    Furie (2019)

Některým dětem by se ten film vážně pouštět neměl.Olivier Abbou má za sebou Territoires a světě div se jsem mu vpálil taky čtyři kolíky do rakve.Nejhorší na filmu je bohužel hlavní aktér v podání Niane,charisma nula procent,ale jinak tohle můžu.Opět závěr naprosto jiný,než celek filmu.Ještě jedna věc je fakt blbost.Když Vám někdo zabere dům,tak Vy tam prostě nesmíte,protože oni platí řádně za dům.WTF moment jak prase a film se v tom i chtěl šťourat.Já mám rád úplné jednohubky,kde stačí hlavní ingredience a nějaká ta okurčička a petrželka na závěr.Přesně tady čekáte celou dobu o tom,že přijde obrat o 180 stupňů.Sice to hrozně trvá,ale jakmile přijde do vínku parta z druhé koleje,která se ráda pere,chlastá a prostě se jen tak baví,tak film konečně dostane druhý impuls.Je úplně jedno,že už pomalu víte z prvních minut kam to bude směřovat,ale právě ta menší nejistota v závěru tomu dá slušný exploit nádech,což já tak rád.Chápu,že někdo čekal asi úplně jinou filmovou,ale tady se vyplatilo počkat.Ještě jedna věc.Snad poprvé co jsem viděl ve filmu úplně na samotným konci k titulkům sex.75%

• 10.5.2020  00:04

Ze seriálu už se stalo to,že všichni jsou nesmrtelný.Bohužel tento aspekt už mě začíná silně štvát.Je vidět,že tvůrci musí nechat kostru postav stále při životě.Je to sice pěkně natočený,má to i pěkný akční stále potenciál,ale stejně už tušíte,že profeser přijde s tím,že to vše bude jinak.Tím tento seriál ztrácí napětí a i kdyby postava zařvala,tak to bude následkem toho,že to tak mělo být.Třetí série už byla vcelku omáčka a zde se šalamounsky dostáváme opět do hry.Už by to vážně chtělo vypadnout z banky a začít někde jinde a klidně vzít i více nových postav na úkor těch starých,protože ty přešlapují na místě a autoři už ty trumfy prostě nedají,ale přesto ještě kouknu asi i na tu čtyřku celou,protože když vypnete mozek,tak to má svoje kvality.

• 7.5.2020  02:21
    Lovec hlav (1976)

Po pár letech měním hodnocení,když to viděl teď na ČT2.Buď vyschla studna nebo jsem neměl den,těžko říct.Začátek je trochu střihačský kumšt,kde moc nevíte co se děje a proč.Je hrozně až nezvyklé,že dva protipóly tu nejsou pořád a film si odskočí i na jinou dějovou kolej.Samozřejmě hudební struna je tu pořád výborná a jen jsem čekal,až Cremer pronese svoje "Koko!.Fór je,že je to vlastně v českém dabingu,který postavě Patrick Fierry přidal památné jméno.Stopař s Bebelem proplouvá filmem,za to Jestřáb s Cremerem se absolutně ztratí a začíná vlastně pasáž co mně přijde zbytečná.Celá věznice klidně mohla jít do střihového nebe.Netypická brokovnice a doopravdy na oko hrozný pěstní souboje.Zde tedy kamera docela nepomohla:).Co je tak zajímavý,že si zde Belmondo sám produkoval.Samotář se Schneiderem baví víc.70%

• 7.5.2020  02:02

Slabší tři dám rád,ale jinak žádná hitparáda to fakt není.Sam Hargrave si hodil režisérský debut a díky budgetu z toho a hlavně ksichtu na plátně v podání Chris Hemswortha udělal aspoň to minimum,že jsem neusnul.Nechápu pořád,co mají lidi na tý mega super kameře,která tu je díky bohu jen jednou a ještě je prodělaná komplet digitálníma trikama.Doopravdy abych se vcítil do postav,nemusím vidět jak skočí z římsy chlapec,Chris a pak kameramen a doskočí na druhý dům a jedem v záběru hlavně rejžo pořád.To je fakt záběr jak stehno a realistický jak porno s žabkama na nohách.Pořád pro děti,který tomuhle věří a chtějí věřit,ale určité uspokojení to má,o tom žádná.Tyler Rake je nejspíš dvojče John Metrixe,protože ten vystřílí celou Bangladéš za pár záběrů.Není tu žádný moment překvapení,žádný kec do prdu,ne ne,jen se tu střílí a uměle využívá akční složka.Sice je ten začátek ještě pořád to nejlepší,protože choreo je skvělý.Sice víte,že je to zase děsně kostrbatý.Tohle prostě umějí jen v Asii a v ještě větším počtu lidí na scéně.Zde je to mustr,jeden dva,ty počkej,pak přijď atd..Příběh je hrůza a poslední vložka na mostě je opět ekvivalent zhovadilé náhody a vsunutých scének jen za účelem někoho opět poslat pod hlínu a k tomu vytáhnout kapesník,protože Tyler .....Je to hrozně vychcaná scéna,protože ani nevěříte,že na tom mostě jste,úhel kamery je tak,že most má deset metrů a všichni se zabíjejí na jednom metru v nahodilém počtu,kdy to Tyler kosí.Sice opět kamera dělá divy,vrtulník,ale já tomu už vůbec nevěřil.Pořád si myslím,že to bylo ve filmovým studii a jen digátlně dotvořený akt a špatný.Pak je tam jednohubková sniperská debilita.Fakt ne.Doopravdy dát tomu lepší nápady,oživení a nedělat z toho jen bezduchou sekanou o záchraně kluka,bylo by to super.Je vidět,že Bollywood házel prachy na stůl Netflixu,jinak by tam nehrála druhá zbytečná postava,která nakonec je vlastně kladná a musí mít svoje místo před kamerou dobrých pár minut.Je to tak chtěný,až to bolí v rozkroku.Hold doopravdy zbytečný film,kde ani nějaká 80-90 ková minulost se zde neprojeví,prostě nic.Chris Hemsworth musí stačit a prvních 12 minut do toho.Pak to klidně vypněte a počkejte na bazén na konci:)55%

• 24.4.2020  11:02
    Ztracenci (1983)

Příběh o tom,že jen poflakování,dobrý a zlý není všechno.Asi netřeba připomínat,že film malinko vytahuje extra klase díky ještě hereckým "junákům" .Pro mě C. Thomas Howell jako ústřední postava bavila nejvíc,který moc nebrousí tužky,ale taky bohužel extra ničím nevyniká,kromě začínajích herců ze kterých se staly filmový celebrity.Jestli chcete být ty "pomády" nebo "pracháči" je lehký,protože u pracháčů není ani jedna zajímavá postava,což celek malinko dimenzuje k tomu,že film Pomáda měl hrát Patrick Swayze.70%

• 24.4.2020  10:49

Včera dodíval dvojku a hurá hned na trojku.Byl jsem vážně zvědav jak to bez Ricci Harnette bude fungovat a ono to funguje na bázi stejně dobře.Craig Fairbrass je gorila a celý snímek jede na badass složce.Tady trochu ztrácí příběh,protože se neustále někam pohybujete a neustále dochází ke konfrontacím s Pat Tatem,který je všechny pošle slušně řečeno doprdele.Drogy a drogy a zas jen drogy,nějaká bitka pořádně oslazená v krvavém kabátku a hora masa opět může jít o dům dál a opět někomu rozbít držku.Trochu fetu do nosu,vošukat nějakou děvku a opět někoho zmasit,protože kapitán jsem tu já.Je to celou dobu na jedno brdo,ale nějak to díky Fairbrassovi baví víc než dvojka,která trochu ubrala,tak trojka opět zabrala a čtyřku uvidím,protože nejsou českou titulky,ale je pravda,že v každý druhý větě "cunt" asi nebude tak bolet:)70%

• 22.4.2020  22:35

Malinko jsem doplácel,že jsem jedničku už si nepamatoval,ale Carltona si člověk pamatovat bude vždycky o tom žádná.Jednička vím,že měla pekelný tempo,zde se trochu mělo jít i do hloubky,což by dávalo smysl,když samotný Ricci Harnett si to napsal na tělo a zároveň režíroval.Bohužel nějak se vytratila aura a Carlton už tu více jede do rodinky a hodně se odbíhá se slovníkem na bázi fuck dál.Kšeftík prostě smrdí a občas se dostane i mimo Anglii,ale opět to nepřinese takový dusno.Celkově akce je jen namátkou,kde by to chtělo lepšího mistra,protože sem tam mlátička občas vypadá,že divák nemá ani šanci rozpoznat kdo je kdo.Sice to má pořád silnou postavu,kde pár známých okolo něho je,ale 111 minut je silnej vývar,protože klidně 20 minut mohlo zůstat ve střižně.Hodně se opakující schéma rodiny a jedem někam někoho sejmout je toho důkazem.Carlton Leach zůstane v srdci,mělo to slušný konec,ale jak víme,tak třetí díl jede trochu s někým jiným v zádech,ale o tom se přesvědčím až to zhlídnu.65%

• 19.4.2020  22:06
    Pod vodou (2020)

William Eubank?Tak tohohle režiséra si pamatovat svět vážně nemusí a už vůbec ne filmová studia.Natočit bezduchou a bez nápadu slátaninu to chce kumšt.Začnu tím lepším co ještě z téhle vody drží film nad odpadem a to je světě div se občas fakt dobrá atmosféra.Interiéry jsou fakt prima a Kristen Stewart neurazí,ale to je všechno co film ze sebe vymáčkne.Celou dobu si říkám,že koukám na nějaký pokračování Vetřelce a bohužel či možná bohudík ne.Co naplat,že film od začátku nabere plyn a až do konce chce jet akční notu.Vůbec nevíte o čem je řeč,proč tenhle dělá tohle,proč najednou tahle posádka,kdo jsou,...Prostě nic nevíte a jen se musíte kochat digitálníma trikama a vodníma radovánkama s partou no name pasažérů,který někam plují,chodí a já nevím co ještě,protože díky příšerné kameře a digitálním exteriérům,který jsou absolutně příšerný nemá divák vůbec ponětí co se děje a proč.Tohle režisér fakt posral,protože to je utrpení neskutečný.Tam kde měl film nejspíše dávat ovoce ve stoje,Vám dá leda shnilou zeleninu a ještě to zabalí do vodního světa.Nevím kolik film stál,ale takhle to posrat to dokáže asi jen Eubank. Přitom říkám,interiéry jsou cajk i digitální šrumec by byl cool,nebýt absolutně katastrofického scénáře,protože děj to nemá a jen díky tomu,že nic nevidíte,tak postupujete někam s partičkou o který se dozvíte,že je tam velitel,kterého ještě hraje Vincent Cassel,což nechápu doteď.Pak přijdou na řadu nestvůry a jste zase tam kde byly i bez nich.Konec se dostane do vrtu a blaha jedné královny nestvůry a pak dvakrát zachraň a jednou vystřel.Tady jsem si nemohl pomoct,jak by to byl super film,kdyby to aspoň nemělo takovýho vola v režii,ale měl to někdo,kdo dá tomu řád,ucelenost a hlavně přehlednost.Ono totiž na konci diváka informovat v titulcích,že tohle bylo něco víc,je fakt for na nástěnku.No jedním slovem hrůza,ale díky tomu málu co film nabídne jsou tu titěrné chvilky,kdy i film bavil.35%

• 19.4.2020  21:09
    Gentlemani (2019)

Čekal jsem velkolepou jízdu a spíš jsem si připadal jak na řetízkáči někde v Horní Dolní.Vůbec bych nebral v potaz,že Guy Ritchie má vynikající Podfu(c)k už 20 let za sebou,ale zde ta jiskra anglického trávníku měla slušný krtince.Ono spíše mě ten film tak vůbec nebral.Občas je to ukecaný neskutečně a kadencí pivního mistra musíte lok co lok hltat,jinak se ztratíte v přemíře hlavně vyprávění,které je tu sice skvěle udělaný,ale vesměs nepřinese úlevu.Co je nejhorší,že jsem se jednou zasmál a tím jsem končil.Hořký to nebylo a jen se drželo různých povah na každodenní situace ve světě.Akční to nebylo vůbec,kromě těch těžký běhů za mladejma,což trochu přípomínalo nejeden film.Takže celý film zachraňují skvělé postavy v podání všech herců,ale příběhově jsem se pomalu až nudil.Na to aby mě McCounaughey tahal za nos jak ty pěstírny má vošefovaný,tak postupem času už jsem byl rád,že druhá strana vyprávění má Hunnama a Hugh Granta,kterýmu už žádný nový film asi nepřiroste jako tenhle .Kromě různorodých postav a dobře napsaných postav,tu mám sucho v puse,ale konec byl fajn.70%

• 19.4.2020  20:55
    Nula nula nula (TV seriál) (2020)

Malinko jako na houpačce co se týče kvality.Nebudu si lhát,ale zbytečný vaty je zde ze začátku doopravdy dost a seriál jde na to trochu jinak,což je osvěžující aspekt,ale vyprávět tři příběhy do 8 dílů je málo a to je zde taky vidět.Nejlepší je epizoda s kartelem,která je nejvíc akčnější a má aspekty aspirovat i na druhou sérii mnohem dál jestli nějaká bude.Za to dva hlavní aktéři brácha a ségra proplouvají řadou náhod. Andrea Riseborough je zjevem Tilda Swinton,ale trochu chybí nějaký drajf,abych téhle postavě věřil samotný konec.Je to vlastně děsně nezajímavá postavička,která jen proplouvá děním a má být vévodkyní po zemřelém tatíkovy(díky bohu - Gabriel Byrne) a bratr,který trpí nemocí,neustále se kroutí a famózně přežije i nemožné,až pak....Celá tahle linka nabírá vatu a snaží se diváka strhnout a né vždycky se to zadaří. Senegal je jedna absolutně zbytečná epizoda,která celkovému ději lautr hovno dá a takhle bych mohl pokračovat.Je to hrozně jen na oko,zalepit něco,sem tam okořenit a čau.Jak jsem říkal,mexická sranda je nejlepší a italská je slabý odvar lepších seriálů,která je jen navíc.Když tak píšu,tak to vlastně vyzní,že seriál je spíše fiasko,ale nevím proč mě díl co díl stále více zajímal jak to celé dopadne.Tady totiž se osvědčilo vše,co už známe třeba s Gomorry. Kamera,hudba a pár herců udělají divy.K tomu nápad ukázat děj,pak hodit zpátečku a ukázat jak k tomu momentu došlo,než přišel střih.Taky díky tomu,že tenhle typ seriálů mě baví a bavit bude je 75% adekvátních k rozpoložení dílů na lepší a horší.

• 13.4.2020  20:29
    L'immortale (2019)

Tak hlavně kdo psal ten obsah zde je nějak mimo,jak předchází?Vždyť navazuje a skvěle pokračuje linkou Cira.Je skvělý,že to vlastně můžete ignorovat nebo se dozvědět co ten Ciro je vlastně zač.V tomhle scénář jde na ruku hodně seriálovým fans,který mají Cira stejně nejradši jako já.Cameo Gennera je jen poctou seriálu a myslím,že celý film je tak situovaný,protože v něm nevidíte absolutně žádný rozdíl.Už v Gomoře byl Ciro jeden díl celý o něm v cizině a zde je v Rize.Opět skvělá hudba od Mokadelic a kamera.Je tu všechno kromě většího rozvětvení postav.Pro někoho to může být pěkná nuda,protože jako malej Ciro jste tu docela často a opět se motiv dost opakuje a může někomu připadat,že film se zbytečně natahuje,což je jeho největší slabina.Jinak Marco´D Amore má pořád stejný ksicht,všude brýle a pár slov a v tom je jeho síla charakteru,který prostě umí prodat neskutečně.85%

• 1.4.2020  22:58
    Vlastníci (2019)

I v pandemických časech člověk zabřehne do českých vod.Říkám,že tomu dám šanci,protože náměť mně byl blízký.Malinko jsem si vybavil film Dvanáct rozhněvaných mužů či jemu podobný,který utáhnou na jednom místě celý snímek.Zde bylo něco velmi dobré a něco absolutně zbytečné.Dějová linka Bernášků absolutně nechápu,prostřihy do místností taky ne a střed film se trochu blížil nudě a hlavně jsem to viděl spíš jak divadelní inscenaci,než film.Jinak postavičky byly dobrý a herci taky,tohle se prostě utáhnout dalo,ale opět zbytečné nádechy jako pauza,opět Bernáškovi nepřinesou nic moc.Mělo to být o síle herců a postav.Každý byl vykreslený trochu jinak,což je hrozně fajn.Bohužel kromě Davida Novotnýho,jsem se vůbec nesmál.Úplně moc komedie mně to nepřišlo,na to nějaká pointa,gag či náznak je tohle od Havelky moc málo.Říkám u mě vyhrál obsah vlastníků,protože u nás v paneláku přesně takovýhle vykukové jsou.Je to vlastně ze života a lidech.Bohužel jsem nedostal nic moc navíc co znám,přesto chvála v určitých aspektech.

• 1.4.2020  14:39

Nebudu házet hrách kolem sebe a už vůbec srovnávat něco s Fury,když to ani nejde.Tohle je pěkná ruská pohádka o tanku T-34 v přehledném balení,že mě to kupodivu fakt bavilo.Hned první bitva je skvělá a myslím si,že hráči World of tanks budou jako doma.Zpomalovaček je tu tak akorát,dávají filmu svojí tvář.Ruská triková škola tohle používá už v každým druhým filmu v akčním pojetí a opět nemám problém.Pěkný přejezdy nad bojištěm jsou fakt super.Hercům věříte a fakt to byl Jozef Carda:).Samozřejmě zníčení tanků podléhá divným reálným základům a film je prostě jen na jedné straně,ale největší devizou je,že tu jsou dva velitelé proti sobě a tím film profituje měrou vrchovatou.Žádný debilní odbočky,který trvají třicet minut.Jasně ty lásky s koncetráku už jsou klišé,ale popravdě mě osobně to vůbec neiritovalo.Pěkně víte s kým máte tu čest a to jsou dva velité a jejich tanky.Herecky hlavně Klause Jägere v podání skvělého Vinzenz Kiefera na německé straně.Poslední bitva tlačila na pilu,ale všeho tak akorát.Vlastně by se dalo říci,že v tom nejlepším to akorát skončilo.Podotýkám,že tohle musíte brát dost jako pohádku,protože jsem neviděl ještě,aby obklíčení nepřátelé šli se koupat do rybníka,jak kdyby se vyhrála válka:)

• 1.4.2020  01:35

Stará dobrá dvojka konečně na scéně.Mizerové jednička,to je moje kultovka,kterou jsem sjížděl na VHS ještě nahranou z HBO.Pak přišla dvojka,kterou si vůbec nepamatuju a teďka po dlouhých letech tu přistála konečně trojka.Je vidět,že režiréské duo mělo rádo předchozí snímky a taky je to vidět na scénách,kdy si říkáte...Jóo tohle jsem přesně viděl v jedničce ten přejezd kamerou a "Bayovské"sluníčko nesmí chybět.Což je fajn osvěžení.Akční scény jsou místama ten správný oldies,kdy vidíte jak všichni jedou 10km/h,v předělu je padouch v dálce a na druhou kameru už je sundanej.Bohužel tu není nic moc památnýho a divák si tu nic moc legendárního nezapamatuje.Možná,když Marcus sejme brokovnicí na kilák pilota ve vrtulníku vzdušnou čarou,že ho sejmul do hlavy.Trochu nudnější začátek,kdy Marcus pořád trucuje,že si chce užívat důchodu,tak tu vesměs se aspoň vyplňuje akce na druhé straně barikády a hlavně to vše táhne Mike,ale to vlastně vždycky.Moc srandiček a gagů tu není,nezní to nějak trapně,ale mohlo se klidně přidat.Má to nádech,má to koule,občas je to přepálený a někdy pěkně po staru v Porsche a svítící Miami.Nostalgie zde hraje hodně.Příběh není bůhví co,trochu eso na čtyřku,ale doufám,že nevznikne,protože tady už je fakt konec a Martin Lawrence by to už určitě nehrál,ale známe to.70%

• 31.3.2020  20:24
    Díra (2019)

Tohle si možná nezaslouží jednu hvězdu,ale s tím koncem a poselstvím na 100%.Takže divák na první dobrou vidí film Kostka,která byla mimochodem o tři světelný roky lepší.Film se nesnaží extra vysvětlovat,ale stejně dá čuchnout.Tím pádem pak absolutně můžete vše poslat do kytek i s komunismem.Jste v nějaký díře a promlouvá k Vám postava s jeho nožem plus.Trimagasi jméno mé v podání Zorion Eguileora,který byl nejlepší.Trochu jsem tam viděl už zesnulého Bruno Ganze.Celou dobu jsem si myslel,že číslování pater je vždy od spoda nahorů.Zde je to naopak,takže patro 100 je dole.TVL.Máme tu kuchyň a speciální recepty kdy vždycky v nějakou dobu jede na platformě dlabanec pro lidi,který jsou uvězněni.Čekal jsem psychologickou depku,ale ta se vůbec nedostavila.Místo toho si prostě dáte šlofíka a jedním střihem jste v jiným patře.Tenhle amatérismus nevysvětlený je snad nejhorší zlo ve filmu.Prostě se někde probudíte a neptejte se proč.Pár postaviček a vraždy či spáchání sebevraždy.Takže jediný co tenhle snímek dokáže v tom hovně nabídnout jsou slušný gore prasečinky.Tím film chce etablovat nad obsahem jinak nevím proč to ukazovat.Pak prostě Goreng kápne božskou,že vlastně pojedem až do posledního patra a vyjedem nahoru.Poselství panna cotta mě bude budit ještě dlouho ze spánku.Za vším hledej holku,která asi nepotkala žádný patra,ale na to,že je několik měsíců bez jídla,tak vypadá parádně.WTF moment jak Brno.Tohle jsem měl v úvahu vypnout na první dobrou,ale říkám,však bude konec.HAHA...no ten byl....Takže celý tohle divadlo v sobě mělo skrývat,že ten nahoře má navíc než ty dole či střední vrstva lidí,myšlení či něčeho,co by nám režisér určitě rád objasnil.Je to pod slupkou neskutečný brak,který nemá vůbec scénář,protože je děravej jak moje proprděný slipy.Zvláštní je,že postava projde patrama,ale je to vesměs stejná písnička..Proč se o někom říká šneček,pak na stole má šneky a přenechá je jiným?Bláznivá vražedkyně co hledá svoje dítě,ale prošla všechny patra nejspíš?Náhoda je blbec a film to ukazuje měrou vrchovatou.Ačkoliv jsem to dodíval,mělo to našlápnuto na zajímavou podívanou,tak tomuhle majstrštyku jsem nepodlehnul.Neúcta k dívákům,ale evidentně se dost lidí baví u toho,že je to tak trochu jiný.Vztah lidí a stejný vztah ke žrádlu jako k světu je poselství,který co nejdřív navrhnu,protože tohle je mementum jak prase,který vážně nikdo neviděl,natož neznal:).Když se budu chtít bavit,tak si přeci pustím Kostku bez debilních keců a mudrců na dnešní civilizaci.25%

• 31.3.2020  20:03
    Lov (2020)

To byla zase krávovina.Film,který neví čím chce být a půlka tomu skočí na špek.Tohle mělo být tuctový béčko?Spíš je to příšerný áčko,kdy začátek vypadá na pohodovou podívanou.Námět je jednoduchý,bohužel vše je jednoduché až do morku kostí.Hlavní představitelka mě absolutně nebavila a jediný Gary stejně zařve.Vtípky?Příšerný,spíše žádný.Akce se sice rozjede,ale pak se jde plkat třeba o tom rozdílu zajíce s želvou.Tohle doprdele na tempu fakt nepřidá.Přichází nějaký vysvětlení,který je hrozný šajze,jen aby tu Hilary Swank měla co zahrát.Crystal byla vojačka,za tři minuty všechny oddělá v bunkru a pak se sere deset minut ve fightu právě s Hilary.Tyhle debilní momenty fakt nejsou kult či béčko.Příběh je led,který rozteče,takže vše zachraňuje tak gore efekt jedný hlavy mimo tělo,aby vzápětí někdo řekl,že teď ten digi vypnem.Nesmál jsem se,příběh vymyslí i šestiletý dítě,zpracování haprovalo,ale ještě se to dalo,pár odstřelů a zas Gary.Zbytečných 90minut.35%

• 30.3.2020  23:40

Měl jsem chuť na nějaký to dobrodůžo spár dobrýma kecama a padl prst na Jumanji.No s The Rockem už první tažení bylo a vlastně to byl super odpočinkový filmek,který měl přesně tyhle ingredience.Další díl od stejného režiséra dávalo tušit,že film se natočí jako klasická dvojka,když měla úspěch jednička.A vlastně tomu tak je,jen nevím jestli je všeho více.Popravdě už to tak netáhlo jako v jedničce.Jasně Kevin Hart a The Rock to je pořád dvojka špičkujícíc fóry,ale nějak už v těch postavách to místama hapruje.Hlavně dimenzí změnit nadvakrát postavy ve filmu.To osobně považuju za nějvětší blbost a nevím čím to film mělo vylepšit.Digitální triky jedou,dobrodužství tu máme taky,ale nějak celá tahle hra už prostě přijde jako absolutně zbytečná a je vcelku jedno jak dopadne.Taky jak by mohla a fakt to nevytrhne trenky,že Milo zůstal na koni:) Záporák je zde pár minut a tak komplet závěrečná scéna není vůbec nic extra.Přesto dobrá oddechovka,když vymažate pekáč...né...když vymažete,že tohle stejný už jsem viděl.70%

• 29.3.2020  03:20
    Elita - Série 3 (série) (2020)

O jednu hvězdu z pěti musím ubrat.Dalo by se říci,že je vše při starém a všechno tak tomu napovídá,ale některý díly jsou neskutečně zrychlené.Hlavně co se týče lásek.Dvě nové postavy by nebyly špatný,jasně jsou spíše na rozvětvení příběhu někoho jiného,ale přeci Malick tu nehraje zrovna bláhově.Tam,kde Guzmán a Nadia v druhý sérii byly v 8 dílech na budování si dát první pusu,zde je to právě s Malickem za dva díly hotovo.Sice pak jeho příběh jde jinam,ale o těhle "maličkostech" to je celou třetí sérii,která popírá skoro vše ostatní.To,že některý ...no skoro všechny díly končí oblíbeným Cliffhangerem,aby hned v dalším dílu se začlo úplně někde jinde.Neříkám,že to nebylo i minule,ale zde jsem si toho až moc všímal.Jinak je vše při starém a stejně kvalitní jak už byl člověk zvyknutý.Jen se obávám,že u dalších sérií,prý mají být další dvě to spadne někam do typu Beverly Hills 90210,kdy už každý herec či heračka bude chodit s každým a na to se dají vždy další dvě tři nové postavy.Třetí sérka končila pěkně a tak nezbývá,než si zase počkat na čvrtou.

• 21.3.2020  16:00
    Ultras (2020)

Režijní debut nedopadl vůbec podle představ.Je to čistá romantika,která má vynikající přednost v tom,že ukazuje v jednom clubu dvě grupy.Mladou nevybouřenou a starý poctivý ultras.Rozepře tu jsou,ale to je tak všechno.Pár chorálů a máme konec.Je vidět,že peněz nebylo moc,protože na stadion jste buď před ním a jednou v něm,ale to je vše jen dobře zkresleno.Takže to ztrácí tu uvěřitelnost a to je si myslím to hlavní co měl tento film ukázat.Film ukazuje,ale vztahy ve vnitřku,ale jen okrajově.Žádnou hloubku nečekejte.Střety s policií jsou na amatérské úrovni a jsou jen na konci filmu.Vypadá to vážně směšně.Takže Vám nezbývá nic jiného,než s jedním chlápkem,který má stop na zápasy trajdat s jednou buchtou,kterou potkal na bazénu si dát výlet do Ischie,nějaký to mazlení v posteli a nazdar bazar.Je možná pěkný,že film jde na to od lesa,že chce ukázat toho více a skloubit ultras s romantikou,ale vážně to nejde.Aniello Arena je sice jako herec na pohodu,ale je zde hodně moc proměných.Mladý kluci discotéky,drogy,sex..ale co dál.Jinak Apache je smyšlená a jen se opírá o skutečný club,což nevím co k tomu vedlo,ale asi jen dobře,protože by to vypadalo jak když jede Plzeň na výjezd s okurkama v autobuse:)55%

• 21.3.2020  15:40
    Outsider (TV seriál) (2020)

Jak pohřbít seriál?Mám tu adepta roku.Po vynikající první půlce se nám dostalo finále hodné někam do páté cenové skupiny.Já si neustále nepřipouštěl,že nějaký El Cuco je a bavil se atmosférou,která byla vynikající,ale do jaké doby.Deset dílů je doopravdy kvanta a někdo kdo na to přišel už od třetího dílu udělal dobře.Natahovaný seriál,který měl plno předností,začal hrát hru,že vlastně ten nejhorší článek ukážema až na konci,protože je to vlastně hrozný blaf.Stephen King je žoviální spisovatel,kdy ten konec podle knihy sejmul takhle bravurně nebo tvůrci?Je defacto jedno!Postavy jsou sice perfektně napsaný,nechtějí stále věřit tomu,že nějaký nadpřirozeno je,ale rozuzlení,že on nějaký frajer je v jeskyni a jeden policajt co se pořád škrábe za hlavou rozjede na konci devítky a začátek desátého dílu inferno.Really?Takže jak vykreslené postavy poslat do kopru,prostě se sejdeme v lese a čau.No tleskám ve stoje.Proč se přestane řešit,že někdo někoho škrábnul a nedostane to taky je záhadou bermudského trojúhelníku.Vlastně už jsem konec vypustil,protože přestal bavit.To co byla rozehraný jak fotbalové utkání za stavu 4:0,nakonec dopadlo 4:5.Zklamání velký,přesto první půlku musím pochválit o tom žádná,ale za jakou cenu?Že dostanu patvar či neuspokojení z hotového?60%

• 8.3.2020  23:17

Za nápad a hlavního herce se kterým tenhle "podvod" dodívate si můžete říct,že "kurwa" dobrý.85%

• 8.3.2020  00:50

Takhle by to vážně šlo.Malinko jsem se bál,že tenhle životopisný film vůbec nic nedá,ale kupodivu Clint se vyšvihnul a natočil to fakt pěkně.Celou dobu čekáte co se stane,jestli přijde zvrat,ale chyba lávky, Clint to vše nechá jen na parádním obsazení a hrajte.Z filmu čiší ta bolest matky a syna,kde to je symbióza radost pohledět v kontrastu FBI a médiích.FBI je tu malinko hozená jako absolutně neschopný článek a média jen masírují z jednoho jména udělat chvilkovou senzaci na úkor člověka,který zachránil lidské životy.Vlastně tohle vše krásně zapadá do reálného života,který člověk vidí každý den a právě proto tenhle film je tak pěkný,přitom vlastně koukáte neustále na to stejné.Vyšetřovácí část,že FBI usoudí,to bude on je pojata sice rychlou jehlou a důkazy žádné,film vůbec o tom nedává znát a jen žijete s Richardem,který to vše musí strpět.Tohle malinko hapruje o celku jako takovém,přesto opět stačí aby Richard v podání Hausera přišel na scénu a jste zase v pohodě.Nakonec pěkný,že vlastně dosáhnul svého,stal se policajtem.Příběh do reálné sondy člověka,který díky tomu,že měl nakonec svého právníka,dokázal i svépomocí vše tohle udělat.Přesto na pětihvězdičkový olymp bych asi se musel víc posadit na prdel.Si říkám s přiděleným právníkem by to možná i prohrál:)

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42