DonBraso

Česko

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
    • 24.4.2018  00:14

Na film jsem se těšil a kupodivu příjemně překvapil.Nebudu říkat,že zrovna na J.Lawrence jsem se těšil.Nééé to opravdu ne.Holka prostě nemá charisma a uměle přehrává až z toho bolí páteř,přesto světe div se,v tomhle filmu pomalu podala to nejlepší.Je pravda,že moc mluvit nemusela a stačilo se dost převlíkat,ukázat svoje tělo a párkrát se nechat udeřit.Jenomže díky skvělému castingu,jsou zde jiné herecké veličiny,který film utáhnou a stačí málo prostoru.Ano,není to nějaká herercká konzenvatoř,ale v tomhle šiponážním thrilleru to ani moc nejde.Je samozřejmě úsměvné,když Jeremy Irons hraje Rusa,s jeho nezaměnitelným hlasem je to spíše komické,ale budiž.Matthias Schoenaerts je přesný ve všech směrech a jeho filmy jsou sázka na jistotu.Svůj part si zde zahrál dokonale.Edgerton klasika.Film má doopravdy dobrý náměť a scénář,který dokáže režisér přesně dávkovat.Někomu se může zdát,že film se trochu táhne jak postřelenej had,ale to je ta mince jak to vzít za ten či onen konec.Pravda je,že více akce by jenom prospělo.Na to jak je dlouhý,jsem ani nepoznal,že se blížím ke konci,protože od půlky filmu už jsem házel tipovací okénko,jak by to mohla dopadnout.A spletl jsem se.Což je vlastně hrozně fajn.Nevím popravdě ani čím se mě film získal,protože v jádru pudla je vcelku jednoduchý.Asi je to tím,že umí slušně sunout informace tak,aby každá postava znejistila a opět šla řešit něco jiného.Chvilku to má i slušnou napínací strunu.Malinko násílí dodává filmu uvěřitelnost,což je zas jen dobře.Pro milovníky Jennifer je tu komplet bez textilu,ale věřím,že už jí viděl stejně každý:)Knížní předlohu jsem nečetl,takže jsem byl osvobozen od nějakých spektakulárních nepřesností.PS:Co má zde pomalu každý komentář co společného s filmem Atomic Blonde?

• 21.4.2018  18:25
    Klukanda (2011)

Scenéř určitě není žádné velké terno a byl to ten největší škraloup celého filmu.Neustále jsem si říkal proč?Proč řekla,že je kluk?Vysvětlení ani v závěru nedostanete a z toho jsem byl fakt hodně zklamán.JInak tenhle typ snímku mám rád a krásný vztah holek byl jedinečný.Vlastně všechny dětska byly suprový a režisérska asi jen točila přímo co udělají děti i mimo plac,což je hodně cítit z filmu.Nenásilný a uklidňující vztah rodiny,jedné holky co chce být klukem a tají to před skupinkou děcek,aby mohla zapadnout.Když Vám tohle bude stačit a nebude se ptát v duchu proč tomu tak musí být,tak je to parádní filmek.

• 21.4.2018  18:01

Zajímavý filmek,který je stále aktuálnější a nejspíš ještě dlouho bude.Co jsem moc nechápal bylo a nejspíš je to i v reálu,že nemusí ty lidi absolutně nic dělat a nakupují,mají byt a můžou si vlastně dělat pomalu co chtějí.Marta si dojde na nákup,jednou máme tohle a pak tohle a nemusí řešit finance.Asi v dalších x filmů by se tohle řešilo a odvíjel se příběh úplně jinak.Pak jsem nepochopil jednání Marty,když byla předávkovaná její dcera a místo aby zavolala zachránku,tak tam řve na celej barák a zavolá svojí kámošce,který se nedovolá.To byl do oka bijící kiks,až se tomu nechce věřit.Jinak samozřejmě to čekání o deportaci,zamilovaný kruh a nejistota bylo zpracováno s noblesou a Poplawska byla skvělá.Máte tu dost sexuálních scén a konec filmu byl sice jasným východiskem,který se prostě stane a víte to,přesto stačilo jen hupsnout do postele za Bengtem,který hrál tak malej part ve filmu výborně.85%

• 17.4.2018  21:36
    Nikdys nebyl (2017)

Bohužel tady není o čem a musím fakt dát nízké hodnocení,protože u tohohle snímku mám snad rekord v usnutí na krátkou minutáž:).Joaquin Phoenix je eso,charismatu má na rozdávání,Lynne Ramsay natočila skvělý film "Musíme si promluvit o Kevinovi ".Přesto tenhle film je něco co není.Bože jak já se nudil a ještě jak se to snažilo za každou cenu bejt ten artovej klidnej filmek,který veme emoce až ke mně domů.Ani náhodou.Vzít si kladívko a odbouchat pár cápků mimo záběry kamer,který se to snaží maskovat asi kvůli ratingu co film dostal.To není umění.Kdyby to byl příběh o něm a jeho matce jak žijou pod jednou střechou,tak to bude o parník lepší podívaná,protože z tohohle tématu jsem viděl lepší filmy.Někdy mně přijde,že chybí tak půlka natočenýho materiálu,nemastná hudba a kamera může zkoušet co chce a stejně to fakt neba.30% za Phoenixe.

• 12.4.2018  19:18
    24 týdnů (2016)

Astrid a Markus jsou manželé a né přátelé,to jen tak na okraj.Mají spolu dceru Nele a čekají další dítě s Downovým syndromem,kde dítě má mít špatné příznaky už v počátku se srdcem a na Astrid a Markusovi je,jestli si dítě nechají či ne.Němci prostě dramata umí a herecky musím říct,že vynikal snad ještě víc Bjarne Mädel.Vůbec nevadí občas delší rozvláčenost snímku,protože víceméně hned od té hrozné zprávy jste jako divák hned na trní a sledujete DRAMA.Příběh pojednává tím před a né až po onom zákroku,což by určitě mohla být taky zajímavá story,ale i to by se vešlo do jednoho filmu.Zas chápu režisérku,že chtěla jít až na samotnou dřeň právě v moment před rozhodnutím.90%

• 7.4.2018  00:06

Po pilotu jsem sakra zvědav,kam tahle posádka se nakonec dostane.Je pravda,že první díl si jede svojí a absolutně není poznat,že by to byl vůbec první díl.Postavy jsou zatím u ledu,výprava zatím cajk,ale popravdě to digitální spektrum nemá moc co nabídnout.Spíš naopak umějí v AMC krásně zakrýt neduhy.Jsem zvědav,co posádku nakonec dostane a to převažuje v plusových hodnotách.Jen doufám,že to nebude zbytečně natahovaná story,kdy v každém díle jeden či dva z posádky záhadně umřou.Trochu tu hrozí stereotyp.

• 6.4.2018  01:35

Liam a Jaume opět spolu ve filmu.Jeden hraje a druhý režíruje.Název filmů jiný,režisérky stejný.Opět Liam má rodinu někde mimo kamery a tak se roztočí hra,která má silný potenciál na začátku,v půlce už pomalu uvadá díky přemíře digitálních fail triků a konec je jednohubka do pekla.Příběh se snaží rotovat se scénářem jak kalhoty s hnědým přelivem,protože jednou to diváka ještě zaujme,ale hrát si tam na babu kdo bude tím tajemným a ještě tajemnějším je hotová slátanina.Lepší rukopis by nebyl vážně na škodu.Liam samozřejmě si hodí pár akčních pasáží,kterýmu už tak člověk něvěří,ale zase víte,že je stejně vše v digi podobě,tak to tak nebolí.Co bolí víc je,na co hrajou ostatní herci zvučných jmen: Vera Farmiga,Wilson či snad Sam Neill?Ty tam bratru vidíte v hotovým filmu 5 minut.Konec je ultimátní krávovina hodná do béčkovýho porna.Přesto by se někdo divil,proč i ty tři hvězdy.Vlastně je to solidní začátek s Liamem,který dávkuje napětí do půlky filmu,že fakt jako mě sakra zajímá co bude dělat.Vlak jako model je určitě osvěžení.Taková Vražda v Orient expresu v akčnějším hávu,kterýmu by klidně slušelo méně digitální akce,více prostřihů i jinam než neustále ve vlaku,protože na to je časová hodnota zbytečně dlouhá a lepší poslední půlka až třetina.Jinak vcelku je to neustále stejná filmařina jako u předešlých společných snímků,který jednou za rok neuškodí.Ale cizinec ve vlaku je zatím z nejslabších společných počinu. 55%

• 2.4.2018  22:08

Nemá cenu si nalhávat,ale ta stopáž je fakt přestřelená,což dakazuje každý druhý komentář.Jelikož už jsem viděl pár těchto orientových filmů,tak bych řekl,že tenhle se snažil jít přes to malinko "italsky" jinak.Italská vesnička s vilkou dávají tomu jiný rozměr a styl snímku je prostě zřetelný,že Guadagnino je doma.Jsou tu delší sekvence,kamera a skvělý soundtrack,který rezonují s poctivým hereckým obsazením.Bohužel snímek vytáhne trumf až posledních 20 minut.Ptát se proč Oliver najednou dorazí právě sem,proč právě u kašny Elie naznačí jen,že smýšlí stejně ve stejné pohlaví atd.Ten zrod je příšerný a to měl režisér 132minut.Hromada scén je abnormálně zbytečných,protože když vidíte po desáté kluky na kole jak jedou od nikud někam,tak to člověka jen štve.Má to svoje melancholické cítění,ale pořád tomu něco chybí.Na jedno letní vzplanutí je to prostě málo.

• 2.4.2018  21:29
    Braven (2018)

Čistý průstřel do průměru.Začátek se zbytečně loudá a snaží se o koncert rodičovství jak se každej má rád,skvělá rodina a papá je trochu nemocný.Pak střih a najednou drogy v chatě,kdy ve stejnou dobu jak na potvoru jedou pašíci pro ně.Pak vlastně začíná konečně se něco dít až do konce,což je jen plusem.Jason Momoa určitě není špatný,vcelku mu role dost sedne a někdy mu člověk i věří,že tohle může dokázat.Bohužel vše strhává špatná kamera,scénář a střih celkově.Stačí poslední scéna s nástrahou,kdy by se z toho Joe nedostal ani za mák a přijde střih a už je nahoře z útesu.Prostě typický béčko,kdy neumíš režírovat,protože nevíš jak tu danou scénu natočit,tak využiješ střih.Bohužel tohle silně nemusím a proto jen 50%.

• 27.3.2018  23:55
    Náklad 200 (2007)

Jedna z mála filmů o kterým nevím co říct,protože jsem ho absolutně nepochopil,ale přesto jsem byl zvědavej na konec.Nevím jestli to byl ten šlágr hit co jel vždy ve voze či o chlastu na chatě i s lihem či o vietnamocovi,který všechno dokázal udělat či proč holka neutekla v jeden moment pryč a proč a proč.Popravdě v tu noc na chatě to mělo pořádný montérky na sobě a atmosféra jak z nějakýho americkýho slasheru,že jsem čekal,že tam se něco stane.Bohužel občas díky střihu člověk lítal jak blázen bezmyšlenkovitě od jenoho k druhýmu a vcelku to nemělo ducha proč.Hromady věcí,který jsem si říkal,proč jeden bydlí hned vedle toho chlípníka.Proč tam vlastně bydlí,ví o něm?Jsou si ty babky něčím stejný?Co absulutně nechápu pár diváků,který tohle pasují do nějaký morbidní podívané,protože tohle žádná nechuťárna fakt není!Hodit svýho kluka do postele mrtvýho a jednoho holomka co klátí jednu holčinu přivázanou za postel fakt v téhle stopáži nedokáže vůbec syrově říct,že tohle je nechutná šaškárna.Tam byla opět z jedna best scén o mouchách a mamá,která si přišla vyřídit účty.Za těch pár scén to doopravdy stojí,protože to má tu svou hloubku bez příčin,jakoby to Rusko prostě neřešilo.Tím se nakopla ta dramatičnost celého celku,ale bohužel jinak celý snímek vyprchal z mé hlavy jak Arťom ve svým fáru a krásný triko CCCP,který půjde vydělat zas balík....

• 22.3.2018  22:37
    Lucky (2017)

Po prvotním nadšení jsem upadl spíše do deprese.J.CLynch a jeho prvotina,na druhé straně poslední film H.D Stantona před smrtí.Filmově jsem si užíval dialogy,ale tenhle zapadákov mě přestal bavit po půl hodině stejně.Někdy si člověk říkám,proč to chci vůbec dodívat a o čem to vlastně celé jako mělo být.Chodíte do baru,kde je pár karikatur,jdete do jídelny a máte to stejný,jste doma a nudíte se,sem tam někoho potkáte z armády,na všechno máte svůj názor a všechno je to jedno,protože film je bez svěžího vánku,kterýmu vlastně chybí svůj osobitý styl.Stanton sice hraje svoje poslední dobře,ale já se do tohohle nedokázal absolutně vžít.50%

• 22.3.2018  00:16

Sakra po dlouhý době opět na to narazil akorát v bedně a musel to opět dodívat.Zvláštní je,že i po letech to pořád stejně baví.

• 20.3.2018  20:44
    Icarus (2017)

Parádní dokument o dopingu.Začátekt to jsem si pochutnával pomalu na steroidech,který se věnoval cyklistice,kde byl samotný Bryan Fogel,který je amáterským cyklistou a který sám použije zakázané látky.Tohle byla doopravdy paráda,která měla všechno.Osobně musím říct,že dokument je i slušně napínavý,kdy ani nevím co bude hned za pár minut.Pomalu by se s nadsázkou dalo říci,že i akční,jestli tohle či ono nevyplave na povrch.Pak samozřejmě je tu asi jedna z největší postav celého dokumentu a pomalu světa sportu.Samotný doktor Grigory Rodchenkov.Zábava by s níma byla,ale rozehraje se hra,která by ani ve špinoážním dramatu nesahala po kotníky jako zde.Pomáhá tomu i zde velmi skvělý střih,který nepřebíhá od tématu a slušně se drží dokumentární složky.Osobně ke konci už to malinko ztrácí dech v tom celém Ruském spektru,který už malinko hraničí se zpravodajstvím,ale obsahově jsem dostal vcelku mnoho.Občas by jeden kroutil hlavou jestli je to vše možné,otazníků je zde víceméně taky dost,ale jako dokument o dopingové sféře paráda.

• 15.3.2018  20:16
    Fortapaš (2009)

Trochu z jiného soudku pohled na mafii.V tom by ani nebyl takový háček,ale příběh moc šancí nedává už od samého začátku velkou šanci.Nevím jestli divák měl poznat hned beznaděj,která byla v Neapoli,či se divák měl do příběhu zakousnout do vcelku nevýrazného novináře,který žije novinařinou a odkrývání korupce.Malinko jak na houpačce,kdy se příběh snaží držet vcelku až životopisného snímku,kdy prožíváte s Giancarlo Sianim jeho den v redakci,s přítelkyní řešíte pletky,kamarád si rád přičichne k bílému prášku,líbí se Vám jedna asiatka...Na druhé straně mince je bohužel menší nepořádek,protože zrovna v Neapoli je trochu víc kohoutů na jednom smetišti a máte z toho leda bordel.Takže si nejvíc pamatuju na starostu na golfovým vozíku a starostu.Ostatní postavičky jsou slušně řečeno do prázdna.Zde v případě mafie příběh moc netáhne,sice dojde i na zůčtování či vraždu,spíše to vypadá jak nějaký loutky,aby se opět zamířilo za Giancarlem a jeho novinářskou kachnout:) .70%

• 7.3.2018  23:41
    Pyojeok (2014)

Nemyslím si,že by si někdo pamatoval francouzskou verzi dokonale.Ano, byla to super jízda od začátku do konce,ale tady jihokorejská verze není vůbec špatná.Řekl bych,že určitě i zde se jede vcelku na plný plyn,se kterým se hýbe celý film.S Seung-ryong Ryoo se setkávám prvně a určitě mile upravím na vícero filmů,ale zde hrál možná až moc křečovitě v akčních scénách.Choreografie měla volno a snažila spíše hrát na reálnější pojetí.Nevím jestli je to spíše fyzickým fondem hlavního herce nebo to byl záměr.Sice to má svoje světlé chvilky,stále je divák z Jižní Koree zvyklý na něco víc epicčtějšího.Příběh je tuctový,ale pasuje k danému tématu,aby bylo stále se na co koukat a hlavně furt někam pokud možno co nejvdřív jít,utéct a hlavně bojovat.I zde je policejní satira či spíše ten typický humor,kterého určitě není moc,ale sem tam proklouzne mezi nehty.Zdařilá akčňárna,které chybí kouzlo,který vás absolutně dostane.70%

• 7.3.2018  23:23

Malinko si říkám,že zrovna Umberto Lenzi natočí tohle,když podle jeho filmografie je to samá krimi a thriller.Na druhou stranu,proč si neskočit někam,kde už byly jiný Italové.A to zde ještě hraje Robert Kerman,který erotický filmy točil jak na běžícím pásu.Kupodivu je to snad nejvíc sympatická postavička,protože to někdy připadá jak Rambo v džungli.Druhé překvapení je,že je to lepší než Kanibalové a to si fakt myslím asi jen já.Ale ano.Lenzi totiž používá trochu více scénaristý šust papíru a víceméně se z tohohle filmu stává hotové dobrodužství.Těch pár chuťovek je fakt jen na kuráž,aby to vypadalo,že jsme v kolonce hororu.Je vidět,že kameramen čekal hodně na zvířata,jakoby z cyklu National Geographic.Násilí je zde naprosto nulové a nějaké dvě soulože nejsou vůbec něčím hektickým.Největší limit je samozřejmě ve trikách a gore efektech.Popravdě to stále stačí,protože se zde fakt dost kecá o okultismu,až jsem si připadal,že jsem ve filmu Martina Scorseseho Mlčení.Příběh je doopravdy to nejlepší a slušný Robert Kerman s Janet Agren docela na pohodu v průměrném filmu obstojí.Stačí přihodit pár nahých scének a jste doma:).Brát zde svízel mučení zvířat či spíše zabijení,je jev normální a věřím,že Lenzi chtěl přitvrdit co to šlo,ale samoúčelné zabijení není vše.Želva od Deodata byla větší síla.V tomhle kanibalovém měřítku na slušných 50%.

• 6.3.2018  14:51
    Mayhem (2017)

Proč jezdit výtahem,když to jde pěšky.Viděl jsem Belko,struktura stejná,ale zde je absolutně mimo mísu celej koncept.Kdybych věděl,že Joe Lynch natočil další brak Everly se Salmou Hayek,tak tohle minu sakra velkým obloukem.Přesto Mayhem je o chlup lepší,hlavně dodívaný do konce.Vcelku je zde náměť pro debila,který se ukájí v příšerných dialozích,který jsou jen výplň k dalšímu akčnímu krváku.Ono to chvilku má docela i šťávu,ale hlavní hrdina je tak silně nesympatický,že jediná ženská která má jméno jak známější herec,vypadá jak obal na porno pro nezletilé.Nápady jsou zde vesměs nulové a jen se pořád kecá na pětníku o přístupový kartě.Někdy vykřikne,že toho kápa hraje známej ksicht z toho či onoho seriálu a je to Steven Brand.Vesměs přehrává svůj part,ale asi nejlépe.Jestli někdo fotí s redukcí červených očí,tak zde se jich divák nabaží co jen hrdlo ráčí.Vypadá to luxusně idiotsky.Nejhorší je,když se snímek snaží být i jako komediální.To je takový zvěrstvo,že by to jeden radši vypnul hned.Sám se divím,že jsem tomu dal šanci i na podruhé.Steven Yeun by možná byl dobrej herec v romantický komedii z dílny Jížní Korea.Bohužel masák Joe Lynch chtěl natočit zběsilé inferno a natočil přiměřený škvarek,který neměl ani jednu památnou scénu.A že určitě chtěl.35%

• 6.3.2018  14:36
    Dunkerk (2017)

Je to zvláštní,ale mně se to líbilo.Přitom bych měl dost výhrad,ale jakoby to Nolan uměl zakamuflovat.Pravda je,ž v Imaxu to bude mít úplně jinej level,takhle doma v bedně si užijete hlavně skvělý zvuk,když máte pořádný domácí kino,kde slyšíte každé šplouchnutí vody.Určitě film není ohromná pecka,kterou bych čekal.Vlastně ani není moc akční a co je nejhorší,že je absolutně odevzdaný příběhem,který vlastně nemá.Chci říct,že postavičky ve filmu proplouvají a nevíte o nich vůbec nic.Byl to nejspíš záměr,vykašlat se na nějakou premisu aspoň jedný hlavní postavy.Je to plná palba jen hudby a záběrů.Jednou než se vůbec orientuju,proč je jedna scéna natočená třikrát z jiného pohledu,tak to docela trvá.Bohužel ani tohle nedrží konstantně a někdy to dostanete a někdy vůbec ne.Je pěkný,že Nolan nerad zde používá hromady vizuálních efektů,sem tam prostě spadne loď,vzádu je dým a asi i letecké bitvy budou samozřejmě taky trochu jinačí,ale na oko je to slušně vypadající válečný kus.Bohužel jak jsem říkal,bez příběhu to určitě je,že mluví jen činy,tam snímek malinko pokulhává.Doopravdy to vypadá jak rekonstrukce v Dunkerku a to Nolan nejspíš chtěl.Vzal to absolutně z jiného soudku,což je největší plus,ale taky i mínus.To pusto v koutku duše je znát,kdy Němce tu neuvidíte i kdyby se člověk posral ve stoje.75%

• 4.3.2018  16:23

S režisérem jsem si šel potykat prvně a koukám,že se zrovna strefil film,kterýmu spíše prospěje snímek Anna a vlci,aby člověk byl malinko v obraze zde.Inu stalo se a musím říct,že je těžké k němu přijít na kloub.Je to ten typ filmu,který vyvolává určité nálady a nějaký poselství či jak to nazvat.Dalo by se říci,že film určitě není pro všechny.Je těžce stravitelný,protože zde vlastně máte jeden barák a pár postaviček.Nejlepší z postav je určitě "létající" Fernando v podání F.F Gómeze.Pak je tu pro pány slušný materiál v ženském podání,zajímavý náměť a pak jen zívačka.Story je popsána už v obsahu filmu a je to vše.On už název je dosti neosobní či spíše nerealistický a s tím by se mělo počítat.Mamá věk nevěříte ani za mák,přesto v reálném životě se dožila 90 let.Takže tuhý kořínek měla mamá:)Určitě ještě dám jednu šanci Saurovi v nějakém jiném filmu,má svojí vzešenost,ale obávám se,že můj šálek kávy to nakonec nebude.Tahle maminka jako komedie šla udělat o velký kus práce lépe,protože nedává dívákům pocit jistoty,že v tomhle baráku,kde všude okolo nic není,zrovna tohle je komediální ilustrace,kde se bude každej popadat za břicho.65%

• 4.3.2018  16:08
    Polina (2016)

Sice nejsem zrovna Vlasta Harapes,protančil jsem se až do samotného konce.Možná by se dalo přesněji nazvat,docupital.Na drama je to sakra slabý.Příběh jako takový by nebyl určitě špatný,protože z baletních kreacích v Moskvě to má určitý potenciál a hlavní herečce pomalu není co vytknout,ale jakmile příběh začne trhat papír,tak se rozloží do poloh,který nemají potenciál na dokonalý film.Je sice pěkné,že holka hledá sebe samu,ale co je to platný,když jednou je ve Francii a pak z čista jasna v Belgii.Už člověk nepochopí co tam vůbec dělá Juliette Binoche v tomhle filmu.Jasně víme,je tam jen na okrasu.Zamilovaná story je hrůza,kerá má jen potenciál hlavní představitelku táhnout z místa na místa.O jejich rodičích víte slušný prdlajs,jenom to,že táta je asi pěknej gauner a pro svojí dcerušku chce jen to nejlepší.Je to vcelku kýčovitý jak hnědýma spodkama vepředu,ale budiž.Opět příběh,který od půlky byl jasně limitován,že nějak skončí.Malinká naděje byly scény z baru,kdy trochu dostalo ego mantinel,aby se vzápětí roztrhal v poslední scéně.Film vyšuměl parádně a přitom měl nakročeno na pořádnou story.

• 28.2.2018  23:33

Naprosto parádní životopisné drama,které vzdává hold statečným záchranářům.Doopravdy radost se koukat,jak vše zapadá po celou dobu sledování.Herecké výkony a hlavně Josh Brolin,který to snad osobně musel zažít.Celkově casting skvělý a jen víc Jennifer Connelly,která bohužel u režisérů pár let nemá moc filmových příležitostí.Největší potíž asi vidí samotné hrdiny, rodiny mrtvých,kdy z celé party je zde vyobrazeno v hlavní dějové linii na počtu tří záchranářů a ostatní hrajou spíše "křoví".Divák hlavně cítí oheň až v pokoji a podle mě už více realisticky to natočit nešlo.Možná leda bez digitálního ohně,ale nevím jestli by film nakonec byl zdárně natočen do samotného finále.Doopravdy jen titěrné chybky by tu člověk možná hledal,ale já je zde vlastně vůbec nenacházím.Soundtrack hraje nenásilně přesně,skvělé herecké obsazení,skvělý scénář,autentičnost atd.

• 28.2.2018  23:21
    Bomb City (2017)

Potenciál to mělo jako prase,ale jaksi se to zaseklo o pořádnou hřívu na hlavě.Jako pocta je to sice fajn počin,ale chybí tomu emoce a hlavně vyobrazení hlavní postavy.Člověku je fakt pomalu buřt,že hodí záda,když o něm sotva něco víte.Líbila se mně hudba a kamera,kdy ono v nočních scénách nebyla vůbec špatná.Samozřejmě při potyčkách se tím zakreje vše,ale bylo to z toho lepšího ranku.Příběh je sice zajímavý,možná malinko naddimenzovaný,kdy parta frajírků vs punkáči jsou proti sobě.Pravda je,že to diváka i při stopáži nedokáže odradit na první dobrou,ale jaksi stále žádá víc,než jen malinko to stejné.To jestli dělá snímek z punkáčů ty nejjhodnější kluky na světe je věc druhá,ale zase podtrhuje ten balanc v Americkoé rovnoprávnosti,která dostává na prdel.Tím dalším je,že ikdyž se jednou snaží snímek stříhat sekvence a napínat diváka v jedné scéně,tak stejně víte na kterého padne smolná karta.Sice je pravda,že v posledních minutách je snímek logicky nejsilnější,ale na jeden velký moment je to sakra málo.Vcelku škoda.65%

• 28.2.2018  23:03
    Hora (2017)

Hrozně neučesaný dokument co jsem viděl za poslední roky.Váhal jsem normálně i nad jednou hvězdou,protože pět hvězd to bych musel leda zmrznout na ledovci.Tak příšerný orchestriální koncert v dokumentu, to byl pro mě normálně očistec.Ještě den po zhlédnutí dokumentu cítím to příšerný violoncello,který rvalo uši.Celkově zařadit operu do dokumentu je silně smolná,ale pro některý,kterým Vivaldi,Beethoven dělá radost,tak spíš než o hoře,si dá 74 minutový koncert.Ale přejdu k produktu jako celku.Jak jsem říkal na začátku,nechápu tvůrce co vůbec chtěl sdělit či ukázat.Pravda je,že je tu doopravdy pár pěkných scén a po půlce dokumentu,kdy jsem to chtěl už vypnout,přijde svěží vánek z hor.Sice jsou ty záběry k dohlédání všude na netu,což je další aspekt,že je to spíše slepenec stažených záběrů,což dokládají i závěrečný titulky a pár natočených kamerových nádher nad horou.Proč jsme jednu chvilku u všech možných adrealinových sportů nechápu?.Proč je tu neustále zimní čas nad stejnou horou,aby po chvilce keců se z toho stala Redbull či GoPro reklama? Sice to funguje,ale né jako celek.Nejlepší část je,když pět minut jsme konečně na Everestu,Dafoe má tři věty za sebou,což je nevídaný aspekt,hudba konečně hraje,co neskřípe a hlavně k obrazu sedí a ještě se člověk docela podiví,že na Everestu je fronta jak deset deka šunky.Samotný vypravování by nebylo špatné,ale je hrozně suché a hlavně nemá délku.Jedna věta,tři minuty záběry,neustále hudba kroutící můj ušní boltec,pak jedna či dvě věty a zas to stejný.Nebudu se rozepisovat,ale nejhorší dokument co jsem viděl fakt za roky.30%

• 25.2.2018  17:23
    Hladoví (2017)

Tak za prvé znova nechápu kdo dává žánrům podobu.Však je to mysteriózní horor s prvky komedie ve slabším pojetí dramatu.Za druhé nechápu proč je ve třech příspěvkách zde o lese jako u nás v Čechách:).Les jako les.Za třetí je to špatné drama.Nuže a teďka k tomu lepšímu a konkrétnějšímu.Já jsem si říkal,že jsem něco už takového viděl jen bez zombíků.Kdo viděl seriál Les Revenants tak je jako doma,protože je přesně natočený jako zdejší film a přesto není dobrý.Kde je vlastně chyba?Hlavní je,že divák jen kouká a je mu vcelku šumák co zdejší "hrdinové" dělají.Hlavní hrdina je bohužel slušný herecký prkno a po půlce filmu či k závěru klesne na bod mrazu celý snímek.Někdy je to příšerná zívačka,která má docílit pocitu samoty a beznaděje,ale spíše člověk z toho usne.Komediální vložky jsou to nejlepší co tenhle film nabízí.Jsou doopravdy přesně tam,kde bych je chtěl mít a scéna s kysanou okurkou je vlastně nejlepší scéna.Hudební podkres krásně lícuje se statickou kamerou do hromady prázdna.Popravdě mně bylo i jedno,že ten příběh je vlastně načrtnut do velkých otázníků,protože jak jsem psal,má to mysteriózní nádech a tím nás Robin Aubert žene neustále do stavu transu.Běhající koně v lese,všude židle,závodník alá Stig co jede po silnici a dalo by se určitě pokračovat stále a stále,vlastně ještě ty okurky:)Co se týče gore efektů,tak si říkáte,že hned po první krevní transfúzičce to bude spíše do kategorie horor pro batolata.Což je bohužel fakt,naštěstí se najdou dvě tři scény,které se nebojí ukázat fanouškům trochu té šťávy.Je to film,který hraje na všechno,ale v jádru pudla nezaujme po delší časový úsek.Ještě mu vůbec nepomáhá věc,kdy se film špatně zbavuje postaviček či spíše dvouch,který jsou ale příšerně odhozený jak papír od sekaný.Samozřejmě je doba,kdy zombíci běhájí,což by mělo mít akčnější pojetí,ale zde ho nemáte.Film je malinko sterilní,přitom ta atmosféra někde v dálce přímo bouří,ale abych se z toho posadil tvrdě do sedačky?To rozhodně ne.

• 22.2.2018  22:59

Já tyhle snímky ze života prostě můžu a tenhle Floridský dýchánek z fialovýho motelu mě bavil.Bohužel i zde se dalo udělat o mnoho více.Za prvé se klidně mohla zkrátit délka filmu,protože některé scény jsou si stejné jako vejce vejci a jakoby už režisér nevěděl kam odbočit,tak neúprosně se vrátil do pokoje a opět natočil stokrát viděné.Sice to má míru realistického pojetí na vysoké úrovni,tak stejně v koutku duše si říkáte jestli tohle není až moc na škodu.Je to rub a líc.V dnešní době je člověk ve slupce neustále stejného a zde to máte.Samozřejmě takovýhle filmy musí mít hlavně herecké obsazení a to je zde přímo královské a co víc z "neherců".Když pominu za strašně dlouhou dobu skvělého Willem Dafoe,který nevím proč je nominován na různá ocenění,tak konečně hraje smysluplnou postavu,která mu neskutečně sekne a je to vidět.Jako manažer motelu je skvělej.Tohle vše trumfnou dětské postavy a hlavně dvě i s její matkou,který podtrhují třešinku na dortu,kdy hromady záběrů vidíte z dálky,máte mít iluzi bohatství všemožných krámků a vlastně přežíváte ani né tak jedno léto, jako svůj život.Konec je samozřejmě sejmut hrozně a klidně mohl končit už tím během po incidentu,protože zde se na konečné vysvětlování moc nehraje.Vlastně bych se opakoval,ale kdo viděl hromady těch indie dramat z Evropy o životě,tak je doma.Není to sice úplně nejlepší drama,ale aspoň konečně taky něco od Amíků má slinu a zabřehne do sociálního cítění,kdy i kámoška Vás může zradit či vysvobodit ze života jaký žijete.

• 20.2.2018  00:01

Vlastně pořád stejná písnička od Murphyho,kdy to chvilku vypadá lahodně a někdy jak v béčkovým seriálu.Nestárnoucí fetišismus prolety kamerou nad scénou jsou hrůza.Nevím proč u všech dílů z dílmy Murphy a televize FX dojdu do půlky seriálu a pak odpadám.Dávám snad poslední šanci dalšímu dílu,jelikož zde je vcelku zajímavé téma a popravdě ač nejsem zrovna v tepelným zdroji jako doma,tak Ricky Martin je docela osvěžující novinka a Penélope to sekne ještě víc než když jindy.Jestli tohle bude stačit či ne,to uvidím co nevidět:)

• 18.2.2018  20:37

Jsem zvědavej v jakých duchu se ponesou další části,zatím to má nakročeno na poctivé drama,který nebude asi seriálem roku,ale vidět opět pohromadě Shannona s Whighamem jak v Boardwalk Empire je pro mé srdéčko slušný potenciál,že tady by se mohlo dít ještě velký dusno.70%

• 18.2.2018  20:27

Bohužel jak jsem očekával,tak mě osobně to prostě nesedlo a v klidu přenáchám jiným:) Ukecaný sci-fi na pětníku,který má potenciál jako kráva,to bohužel v nabité seriálové sezóně nechám plinout,protože on ten Kinnaman stejně ve druhý sérce snad nebudu hrát.

• 18.2.2018  20:24

Že bych se za břicho popadal to určitě ne,ale jednou jsem břečel smíchy.Ona vcelku takhle komedie je docela fakt hovadina,kterou drží hlavně Didier Bourdon,který neskutečně baví.Kupodivu kopie Owen Wilsona Lacheau je docela bída,ale stále to ještě jde,že nějaký skeč či nápad jako režisér má,ale taky jich je dost docela utopie.Je hned poznat pár scén,že budou(pes) a některý vemou i za srdéčko (Assassin's Creed,Krvavý sport).Kolem a kolem je z toho slušná komedie,která zpočátku nevyčnívá ani tím nápadem,jako doopravdy skvělým již avizovaným Bourdonem.Vzato druhá strana mince je nesmyslná postava "zpěvačky" a mohl bych pokračovat.Tu scénu z koupelny si budu pamatovat hodně dlouho:)70%

• 14.2.2018  01:56
    The Ritual (2017)

Já si dovolím přidat taky málo mouky na vál.Ze začátku střelím hned od boku a herecká čtyřka nebyla vážně nic moc.Další bejkárna je poznat,že ve Švédsku nejste ani omylem a to člověk nemusí hltat přirodopis,ale tak budiž,stejně jsme pak v lese.Tady doopravdy snímek exceluje a v tomhle jehličnanu,kde čekáte pěkný suchohříbky se vyklube parádní těsná atmosféra.Má to svůj nádech neviditelného a lechce mysteriozního.Vždycky na hororu mě bavila zvuková tvorba.Něco jako herní Silent Hill,ale tady ač zde přítomní pějí chválu,tak to zas takový terno nebylo.Samozřejmě film na tom stavěl,protože to vysokorozpočtový blockbuster není,tak je lepší radši nevidět.To sice nakonec přišlo a všechno přišlo do háje,ale to je ten úděl.Zde vlastně vyšel ještě suprově,protože to máte zde až na samém konci.Co je fakt na pěst je zpětná vazba.Vysvětlení aby divák pohledal.Si říkáte jakej já vůl a on je to jen takovej špek od tvůrců.Celou dobu se pomalu les kácí a pak vypadne "losák".Je to malinko spíše komické,když né po vzoru Predátora,ale spíše po vzoru Vetřelce,vajíčka,zde nějaké mrtvé duše,se nasere losomák a začne spirutálně se dít mecheche.Atmosféra je bohužel už na dně vody a divák jen čeká co z toho vyleze.No vyleze z toho leda...no však víte:) Řešit mytologické čáry a Odina a tyhle brekule je sice oživení jako bejk,ale zde je tu jen proto,aby někdo natočil přes hodinu svůj majstrštyk v jehličí u stanu,fouknul tam čtyři blbce,který mají sny,který film naprosto ignoruje a tradá.Je pěkný,že si pak diváci budou psát,jak to ten autor myslel,ale taky si bude myslet,že jsem dostal jen prázdný DVDčko,kde měla být nahatá Pamela Anderson:).Popravdě kdyby konec skončil jako v dalších stovkách slasherů,tak budu fakt hodně spokojenej.Nápad dobrej,půl hodiny přímo skvělých,výsledek nula.Na horor slušných 65%.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32