About Cherry (2012)

Chvilkama zajímavý a vzápětí dost nudný.Snímek neví co chce a stavět na tom,že člověk uvidí prsa na plátně,není zrovna terno nějakých pár let už.Angelina je kus a začně s pár fotkama a nakonec skončí u porna a tím vadne celý scenáristycký macho i s James Francem,který tam hraje úplně na nic,jenom aby si cáknul do nosu prášek,rozvinul totálně uhnilou scenáristickou epopej o dvacet minut filmu.Z filmu si člověk fakt nic neveme,konec je trapný a vyšumí naprostě do spoďár.Čekal jsem hodně narvanou dramatickou show,ale dostal jsem jenom ochutnávku.Jak se točí péčko,je toho plný net a víte o tom z 10 minut mnohem víc než celý film,jestli tohle mělo být o tom,tak pomalu na odpad,ale za to,že se fakt i něco vyvíjelo,nebylo to tak strašně natočený,tak do průměru bych to fláknul a ano jsem fanoušek H.Graham..a sakra..50%

ACAB: Všichni policajti jsou parchanti (2012)

Itálie jak se patří,jenom místo talířů tu lítaj kameny.Kluci to nemají lehký,obzvlášt těžkooděnci a tak tu máme jejich osudy,jak žije druhá strana barikády.Velmi zajímavý snímek,který řeší více témat a kouká na Itálii pomalu jako bezmocnou,hlavně tedy policejní složky zrovna jezdí podle filmu tak ve třech vozech a využijí jenom šťít a obušek,žádný děla,projektili.Herecky to bylo supr a každý měl svůj nalajnovaný život,ale byly bratři a táhli za jeden provaz.Konec nebyl moc košér,ale jako celek,kdy nejdřív to vypadá na neprospěch italských policajtů,aspoň mě to tak přišlo se to rázem otočí a i oni jsou nasraný a nejsou z cukru.Snímek se snaží držet nějaký linie,ale odboček je dost,řeší se systém Itálie,rasová nenávist,do toho osudy hlavních herců a už je toho pomalu někdy zbytečně moct,ještě skinheads a jsme komplet.Přesto jsem u filmu držel jako skála a čekal co přide dál a přišla jednotka Cobra:)

A co dál... (1979)

Z celýho filmu si nejvíc pamatuju "Marva".Hold ty filmový začátky z mladých let.Druhá postava je určitě táta v podání Paula Dooleyho,který byl vynikající.Ke kolům mám blízko,tak mě to dokázalo upoutat,bohužel zas ta zbytečná romance.Asi bych chtěl moc,kdyby to bylo čistě o závodění,ale kolo tu hrálo roli jako takový přeliv z jednoho bodu do druhého.Scéna na dálnici či rychlostí silnici za týmem Cinzana bylo určitě hezké.Pak menší válka mezi studentíky,ale jak říkám,všechno přebil vynikající táta,což mě v důsledku hrozně bavilo,na druhou stranu si říkám,že je to vlastně špatně.Film který plyne rovnoměrně,známé mladé postavičky,pro milovníky kol hezké spestření před jarníma klasikama.

A co třeba Adolf? (2018)

Dialogy jednoznačně kvalita.Celá smršť by se dalo říci v tomto filmu,který byl minulý rok na Das Filmfest,kde jsem dal přednost jinému snímku a jsem rád,že jsem náhodou narazil i na tento.Musím pochválit i skvělé české titulky.Filmu vlastně není moc co vytknout.Je to na malém kousku kadence slov a hlavně jmen ze začátku.Tohle se naučit a podat to, čest hercům.Prostě žánrová jednohubka a nemusíte ani přelepovat u filmu etiketu z vína.

Adamova jablka (2005)

Když čekáš na koláč až na absolutním konci a vlastně ti to vůbec nevadí. Už jen tan nápad je prostě skvělý, jen je škoda, že mě kupodivu i chvilku začal nudit v poslední třetince. Dialogy nemají chybu a dvě postavy jsou prostě zahraný s noblesou, ale třeba takový Gunnar se Sarah my tam přijdou až nějak moc na sílu. Je taky pravda, když tam byly ty neonacisti, tak se určitě dala udělat větší koláž kolem toho, ale asi by to zkazilo spíše duo na Thomsena a Mikkelsena, který prostě mají herecký přednes. Tím neříkám,že Khalid by tam nezapadnul, ono to vlastně i udělá tu úsměvnou tečku do tohoto dortu, ale pořád v koutku duše to bylo na mě stále více slabší do absolutního blaha či boha. Třeba jako scéna s přepadením benzinky nemá vlastně žádnou hodnotu. Prostě se stane a nějak to vybočuje k určité " normálnosti" než se bavit tím, že Ivan má ty smrtelníky všude kolem sebe. Popravdě by naopak nevadila i větší stopáž, když vidíte opět v závěrečný scéně dva frajery, kde by si myslím opět začalo inferno docela až grotesních dialogů.85%

Ad Astra (2019)

Ty dvě hvězdy je možná ještě moc.Tak banální příběh z vesmíru jsem dlouho neviděl.Roy v podání Brada Pitta je to jediné s vizuálem co navnadí,ale po 30 minutách klidně můžete jít spát.Staří matadoři jako T.L. Jones a D. Sutherland spíš uvádí film pro pamětníky,který snímku nedají absolutně nic.Dvě tři akční scénky jsou opět z kapitoly WTF.Ta honička z vozidlem,kdy najednou někdo zaútočí to se směju ještě doteď.Pak fight s gorilou a už jsem si myslel,že sleduji spíše parodii 2001: Vesmírná prda.Ty kecy co promlouvají od Roye ke konci už nedávají stejně snímku ani to málo,přesto jsou ještě menším hybatelem,aby konečně syn našel svého tátu.Tak prostý to celé je,přitom se snímek snaží těžit,že je tuhej:)Nějaká anténa a tajemství?Kdeže.Prostě se ztratil taťka,který ještě v debilnějším pojetí se odpojí ve vesmíru a letí nejspíš na hamburgera,protože konečně za ty léta uviděl syna:)Dvě hodiny silného odvaru doopravdy vytrhává chvilkama sám Brad Pitt a vcelku chillout zóny s hezkým interiérem,ale samotný příběh je vážně katastrofa,protože filozoficky nad smyslem tíhy břemene sobě vlastní,je tento filmek triválnější než přesvědčení.35%

Aféra (2014) (seriál)

1.série. Celý film padá na dvou hercích a jejich psychologickému rozpětí,které 10 dílů jedou jako hodinky.Je to vskutku reálná sonda do života dvou aktérů,který se potkají a nemůžou bez sebe být.Jedna věc je kriminální vložka,která hraje ještě větší roli než oba herci,ale je stále hodně v pozadí,což mě trochu i štve,když má takový dosah a vlastně vliv na celý seriál.Jelikož jsem rád,za každou roličku od Westa,který zde zas předvádí naprosto dokonalou hereckou manéž,tak s Ruth jim to až neskutečně ladí a chemie je cítit míle daleko.Bohužel každý díl není zrovna tak zajímavý jako ten další,je to řekl bych tak půl na půl.Některý sází čistě na sex,kterého je někdy už trochu moc.Dějové dvě linky jsou fajn zpestření a hlavně u pilotu či druhého dílu je naprosto fantazie to sledovat,jak která postava smýšlí či jak to vypadá z každé strany mince.Ale v zápětí přijde díl,který nepohne ani minutu a stojí na místě.Závěrečný rozuzlení je hodně blbý,určitě už tou krimi zvědavostí jednoho policajta,který si jednou řekne,tak konečně sebou pohnu a ukážu prstem.Jsem zvědavý na druhou sérii,jenom se bojím,aby to nebylo pořád stejný a tvůrci od super nápadu přijdou taky se super zaujetím.Je to krásně natočený,nikam se netlačí na pilu,ale přijde mi to stále jako bez případu než s případem.

Aftersun (2022)

Jako sorry,ale proč?🤔 Měl jsem v sobě sílu velikou,ale už myslel ,že tohle tak třikrát vypnu.Trpěl jsem víc , než hlavní hrdina,tak jsem si říkal, že konec s tímhle už neudělá vůbec nic.Pak se kouknul, že tohle je debut a celovečerní film, spíš jsem si myslel , že se jedná o krátkometrážní film,jen nataženej jak slipy o hodinu a půl. Tenhle typ filmu beru,ale udělej to nějak líp.Letovisko u bazénu,ta nuda u tý holky přímo řvala,aby se nálada neustále ve filmu paradoxně měnila,tak jako se mění ta infantilní kamera jako záběr na schod od bahna a jemu podobných.Vážně tyhle artovy pozice už někdo musí umět prodat, zde nikoliv.O pochopení a snadného tendenčního filmu, že budete vědět hovno,jen si radši zazpíváme karaoke.To, že jsem pak úplně už nasraností přestával vůbec filmu jít na ruku a hledat v tom větší smysl, mě nabralo na vlnu jako, že si holka navleče žlutý náramek,bez dalších expozic na to,aby její táta mohl reflektovat tuto skutečnost.Nikoho to snad nebaví,titěrno nula,emoce úplně v háji,taky jaký můžou být, když nemáte pro co a hlavně proč? Takový ty domněnky, že tady jsem natočená, nemá ve výsledku vůbec nic proto, proč jsem musel sledovat rutinu někde v Turecku.Za holčin přednes 30%.

Agnes Joy (2019)

Překvapivě svěží vánek z Islandu. Příběh jedné rodiny, bez nějakých velkých haló efektů. Krajina dává snímku všechno co může a herecky je to hrozně moc fajn. Jediný menší zvrat je prostě soused, který natrhne slupku jedné rodiny, která prostě má absolutně zbytečné problémy. Jo, nuda jako prase v jedný prdeli a dcera si prostě dělá co chce, ale to je tak skoro v každé rodině, když tomu chcete dát řád či tomu velet. Manželství na bodu mrazu s neustálým stereotypem. To všechno zde je a mně se to prostě líbí, jakoby to byl Váš soused nebo by se to mělo týkat přímo Vás. Autenticita paráda.85%

Agresivní virus (2014) (seriál)

1.Sezóna je za mnou a musím říct,spíš to bylo peklo dodívat.Je to ten seriál,který sice baví se na něj dívat,horší je mu neustále odpouštět tak příšerný dialogy a chování postav,který je za poslední roky v seriálech co jsem viděl nejhorší smetí pod sluncem.Ve hrách by se řekl stereotyp po dvouch hodinách, tohle stejné zažijete i v The Strain.Po vydařeném pilotu,přišla nucená vysvětlovačka,plus menší boj s charaktery postav.To všechno bohužel jde v ruku ruce naprosto stejným hlemýždím tempem a o postavách si do konce sezóny nebudete dělat vůbec starosti.Ono aby dědek zabil mistra,který má takovou moc ,že by zbavil NY levou zadní a to neříkám o tom příšerným konci,to už nastala blbá sranda.Jediný díl,který je super,je kupodivu zas věrnou kopií The Walking Dead ať už seriálu či více hry,kdy jsem věděl snad co i nastane,ale byl to ten super díl,kde byla cítit konečně atmosféra,strach a správná pachuť,že takhle by to šlo.Bohužel vzápětí po dílu přijde zas klasická bomba v podobě"Tak ty půjdeš,ty zůstaneš,jdeme ve dvouch,pokecáme,podíváme se a zas něco vyšperkujem s upírama a zase se vrátíme ke skupince a přijde jiná z bandy zachránářů" Dva flashbacky ve dvouch dílech snad byly to nejlepší,sice víme proč,ale vzápětí to nejde ani dohromady k ději a naprosto to koriguje s jakým takým příběhem daného dílu.Všechno je nakonec špatně a pořád si kladete otázku,proč tak debilní věci zrovna ty postavy musí dělat.Říkal jsem si to tak časteji,že druhou sezónu shlédnu po prvním dílu a uvidím,ale myslím si,že to bude další rejžování a chodit budem NY jakoby nic,protože moc pohledů na město nebylo a celkově to vyznělo,že jsou tam fakt jenom debilní lidi,který proti upírům se nebrání a radši si zajdu do restaurace na žrádlo a to se neschová ani pod tím,že FX zrovna nemělo moc prachů ukázat víc digitálních triků,než zrovna dvě srandovní masky upíra.Jak by řekl Zákopčaník "Slunce v duši" 50%