Dlouhý Velký pátek (1980)

Nemůžu si pomoct,ale byla to hrozná nuda. Téma sice nastoleno bylo,ale já tohle pomalu nedodival ani na potřetí.Hoskins sice vypadá na tuhle roli skvěle,ale i tak ty scény,kde mohl jeho naturel vybouchnout,tak divák dostal jen zákusek. Příběh je zaseklej,akce jen tak,na drama je to ukecaný až běda a nezáživný.Styl to sice má,hudba a kamera prostě jedou svojí ligu,ale nějak u těchto filmů prostě čekáte nějakou stránku v podobě pořádnýho masa.Místo toho dostanete vlažnej flák klišky.Brosnan udeří dvakrát a sebere si film, že on je víc.Nemám rád tyhle scény a poslední tomu fakt nevytrhla trn z paty.Snad jediná scéna s flaškou v ruce od krve.50%

Mark Cavendish: Nikdy není konec (2023)

CAV je borec 💪.Co se týče dokumentu, hodně mě překvapilo jak začal.Dokument jede hodně vnitřně mezi ním a jeho manželkou.Ta má kupodivu hodně prostoru, což nevím jestli má cílit na tu pospojitost s čím dokument chtěl vyjít.Asi bych jako vždy chtěl toho vidět více, než ten zlomovej pád od Sagana a vzestup v Quick Stepu.Je to silně o emocích, záběrech z Tour a jeho snu nakonec pokořit 35 vítězství, což se jak víme,ani v letošní Tour za tým Astana nepovedlo vlivem pádu.75%

Průsmyk - Série 3 (2023) (série)

Všechno při starém na co je divák zvyknutý. Opět si ústřední dvojice musí najít cestu k sobě a do toho seriový vrah. Seriál ještě více využívá sílu krajiny a pomalých záběrů do lesa, že atmosféru máte hned. Do toho mystično,legendy a dobře zvládnutá pointa, která leckdy nehraje moc do různých stran, ale i tak je skvěle podaná. Minimální mouchy možná najdete, někomu nemusí být po vůni dlouhý scény do flashbacků o jedné legendě, někomu může přijít proč Gedeon se šťourá v minulosti a zbytečně to provází celou sérii. Každá postava vlastně jede svůj příběh a jako celek to zapadne skvěle. Takže není o čem.

Pod zemí (2014)

John Erick Dowdle mě nadchnul u filmu Ďáběl a na tohle čistě náhodou narazil a tak si říkám dlouho neviděl FF tak tomu dám šanci. No to byla obrovská chyba. Takže hrozně uřvaná nesympatická archelogožka Scarlett, která postupem filmu předvádí normální show hodné do zlatého fondu vím kudy mám jít,protože mám mapu a tak jsem si vzala průvodce radši sebou:) No nic začíná film ještě nějak v normě. Prostě musíme najít partu a jdeme pod zem. Kamera po půlce filmu ztratí smysl, protože, když jí nemá kdo jiný držet tak to stejně vidět musíte přeci. Partička hledá, prozkoumává. Do toho díky zvuků trochu atmosféra. Nemrtví čekají a dělají i činy, žel to je asi fikce nebo přelud. Jak se blížíte k nějakému cíly, který film ukopne nějakým kamenem, který jednou vyléčí záhadně, aby vzápětí selhal. Začínají přímo logické machinace s kamerou. Za celou dobu snad třikrát sešup dolů, někdy už bez jištění. Dole je vzduch jak v ráji, každýmu se dýchá jedna dvě a najednou nám zbývá jen tři statečný. Největší majstrštyk nastává na samém závěru, kdy otevřete poklop vzhůru nohama, kde ještě rafinovaně vyndáte kameru také vzhůru nohoma, aby byl divák asi za největšího kreténa. Tohle je tak absurdní, že jsem tohle neviděl sakra dlouho. Prostě nejspíš jste ve vzduchu, otevíráte poklop jako by byl nahoře nad váma,ale reálně není,rukama taháte jak když jste pod ním a najednou voalá jste na rovině u Temže:) Jako sorry, ale tohle byla třešinka do rakve snad nejvíc v epic fail filmovém elementu za desítky let co jsem viděl. 25%

99 domovů (2014)

Film mě upoutal už námětem. Herecky taky fajn a tyhle rádoby šmejdi, i když zde není druhá stránka mince má stále něco do sebe. Zde přihmouřím očka, protože jsem ten závěr tušil a od vystěhování se vždycky dobrák najde, kterýmu peníze kupodivu smrdí. No spíš mu smrdí celý systém, ale když ne ty, tak jiný. Proč nenatočit o zkorumpovaném systému, tentokrát o systému vystěhování a zabavování majetku. Na druhou stranu film se nesnaží pitvořit vůbec o tom, proč ty lidi neplatí za dům a nesplácí úvěry od bank. To je prostě zbytečné kaňka na tomto krásném dortu, že existujou jen ty špatný na druhý straně. Silný námět na zamyšlenou,herecky si to i Andrew dával pěkně.85%

Kolize (2019)

Mehdi Avaz se nechal unést nebo studio mu řeklo, takhle to nedopadne. Příběh o umrtí syna a jeho následků. Opět na jedničkuN.L.Kaas. Severské drama drží, jen někdy přijde, že se to přehrává na míru divákova oka jen tak. Ke konci je to skoro americký spletenec, který sráží hodnocení dolů. Nebýt toho konce už od soudní síně po poslední záběr, možná by si člověk řekl, že tohle zabolelo. Takhle fakt ne. Škoda.70%

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

Jedničku neviděl, ale dvojka se vážně povedla. Tento animák má fakt vše. Stylizaci, humor a akci. Trojka postav se skvěle doplňuje. Je tedy pravda, že jsem si nejvíc oblíbil toho psa. Film stále jede, je tu hromada humoru, který to sází jak v pěti komediích dohromady. Viděno s českým dabingem, který se ohromně povedl. Ač Procházku jako dabéra nemusím, tak na kocoura byl fakt dobrej. Dobrodužství, který jen na chvilku opustí nohu z plynu a trochu se drží při zemi, jinak finálko se smrťákem fajn. 90%

Invalida (2023)

Po traileru jsem čekal větší výzvu.Nakonec to vlastně vůbec ničím nebylo jiné.Námět na kriplkáře a pořád někoho posilat do prdele se vytavil vcelku brzo.Godla v nacistickém obleku kupodivu občas přidal nějaký ten joke,ale jak to bylo ze začátku vcelku trendy,tak to spadlo do rutiny, která mě přestávala čím dál více bavit. Nemělo to koule,ale spíš takovej šourek napůl cesty.50%

Bezva vejška (2006)

Že bych se popadal smíchy to rozhodně ne,ale film přesto bavil a námět byl skvěle uhozenej. 70%

Nenávist (1995)

Čekal jsem větší bombu. Trojka kámošů se poflakuje, hodně vtipně glosuje o všem možným nemožným,do toho jde tam a zpět, někoho okrade, támhle vyfakuje do sraček, chodí se zbraní, pokeca si takhle a pak se začne bít.Vsechno je špatně a nějaký úkol dne moc není.Musim říct, že raketové dialogy nekdy si číst titulky byl oříšek.Cassel jako Vinz dobrej, vlastně ta trojka trochu nesourodá dobrá,ale ten film překvapivě nudil.Předměstí Paříže už znám víc než ty pražský snad.Konec byl vyloženě výstřel do tmy,jakoby dal jasný signál, že těmhle lidem vlastně se máme zbavit,jen nevíme jak padnout do tý tmy a rozbít si hubu.