Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Syn Jason natočil jak chtěl táta poctu a dobrodužnou pouť pro rodiny.Tímto se to celé povedlo a nostalgicky na pár minut přihodíme staré známé a to by nebylo,aby se to těm lidem nelíbilo.Není to skvělé,ale prostě se na to dobře kouká a mladší herci tomu tu hravost jen přihodí.McKenna Grace baví a neotravuje,což je základ.Příběh je taky fajn,ale je až zváštní,že první půlka je lepší,kde je méně akce,natož druhá půlka je jen dobrá.Tam přijde ten precedenc,kdy vlastně stará známá "čtyřka" přiskočí a hned vyskočí gag,který je už bídný.Je to sice ke konci,postavy tu nejsou z říše bůhví co,ale menší maršmelouni potěší.Ale co,čekal jsem stejně pořádně velkýho bílího tlustýho bráchu.75%

Průsmyk - Die rote Jahreszeit (2019) (epizoda)

Po dvou dílech jsem zatím mírně řečeno nadšený.Ta mysteriozní nota tomu dává hodně.Pěkné záběry krajiny,prolínání časových rovin ve flashbacích je TOP.Sice to občas může zmást,ale já si to užívám.To,že je seriál podobný hlavně seriálům ze severu my vůbec nevadí,ba nopak.Jen se tedy bojím,že se v tom tvůrci úplně utopí jen proto,aby to vypadalo pěkně.Někdy tam ty prostřihy na havrana,do oblak a nevím čeho,jsem bohužel jen tak na očíčko.Na to,že od Ofczareka jsem nic neviděl,tak ho poznal hned:)Ta jeho postava už vizuálem je hodně stejná jako v jednom Islandském seriálu Trapped.Inu tvůrci berou vše,ale co už.Když to někde funguje,tak proč to měnit.85%

Přes 110. ulici (1972)

Jedna banda okrade mafiánskou bandu a film může začít.Kromě rasistických keců to velkou odměrou je tak vše,kromě Anthony Quinna,dobrý atmošky té doby a ve výsledku nahánečka obouch táborů po třech hajzlících,kterým se prachy líbí a chtějí si je užít.Úplný závěr nevím jestli měl šokovat,či se měl snad už v té době omlouvat za ty kecy na černochy nebo to byl jen úděl.Ta soulová hudba vlastně seděle pěkně,ale že bych z toho skákal do mdlob a hned si jí musel poslechnout znova to určitě ne.Blaxploitation filmy vůbec nejedu,ale tenhle běžel akorát na ČT a Anthony Quinn je už slušný magnet na to si pustit tuhle lehce surovou "gangsterku".70%

Něžný bar (2021)

Můj pátý kousek z režisérského stolku od George Clooneyho.Něžný bar je tak něžný jako celý film.Dramatickou sondu se snaží tlačit přes tátu,který kašle na svého syna JR,kterýho hraje skvělý Tye Sheridan.Není tajmestvím,že Ben Affleck měl roli přímo ušitou na míru,protože i v reálu jaksi prožil s kamarádama z mokrý čtvrti víc alkoholu než bylo třeba.Role barmana a strejdy tedy byla absolutní sázka na jistotu,která se potvrdila a je to jeden z Benův nejlepší počin za dlouho dobu.Příběh kluka,co bude spisovatelem není vůbec špatná,rodinná idylka taky není úplně růžová a i ta láska se objeví.Jen tomu prostě něco chybí.Na tvrdší drama je to hrozně moc měkké,je to až taková rodinná komedie na kterou se dobře dívá,ale nic moc ve výsledku Vám nedá.Zahrané je to moc pěkně a s JR prostě přehoupnete tuhle story bez problému,jen i náměť bohužel není bůhví co strhujícího a taky z toho nešlo natočit evidetně víc silného.Sice je to bez dojemných na sílu natočených scén,což je jen dobře.Je to spíše jako pohodová oddychovka u které si řeknete,že byla dobrá,ale druhý den už si budete pamatovat jen toho Bena,jako strýčka Charlieho,kterýho by chtěl asi každý kluk.70%

Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021)

Nechal jsem se zlákat hlavním duem a to byla obrovská chyba.Andy Fehu natočil příšernou slátatinu,která vypadá doopravdy jak lepší amatérský film.Dva youtubeři točí pranky a pak chtějí natočit nějakou krvavou nevěstu.Nějaký Devíti kříze,který si hodí ještě cameo Roman Štolpa.WTF.On tam někde hrál Roman Skamene,že je napsaný,že hrají.Nejspíš hrál ducha nebo jsem to nudou přehlídnul.Prý to má být skvělá komedie.Inu asi jo,ale ne v tomhle filmu.Absolutně nulové,kdy aspoň minus padesát kilo Magnusek občas vyperlí něco.Bohužel Kozub nedává a Štáfek přehrává co mu Andy Fehu vlastně řekne za kamerou.Symbióza dvou hlavních herců je spíše hospodského střihu,ale tam by pořád vlastně ještě nebylo to nejhorší,když musíte sledovat to příšerný zpracování,který se snaží být tak cool.To,že trefuješ youtuberskou komunitu,cílíš na tento produkt a pak z toho natočíš absolutní bláto.Hrozně neschopný režisér,když má takovou látku,která přímo křičí po gagech a humoru až by jednomu vyskočil i hrtan na plotnu.Jenom bohužel ne v tomhle filmu.Komu tohle sedne nevím.Fans Tří Tygřů to jen suše nadhodnotí,protože Kozub evidentně si moc neprosadil a vše jede v nějakým řádu dialogů,který i končí úplně do prázdna.Nápad je jedna věc,zpracování a zkloubení druhá.Možná si tam někdo najde gore na konci.Takže nejlepší je ve filmu Magnusek.TVL kam se ta česká tvorba poděla.Radši netočit změnu a hodit tam romantickou komedii třeba s Mádlem,až se přesytíme.15%

Il consigliori (1973)

Don Antonio Vs Garofalo.Tahle povedená gangstarka sází prostě na jednu kartu.Nakonec z obouch  se stanou rivalové,kdy jeden z nich si chce osvojit moc na svou stranu.Do toho Thomas právník a přítel Don Antonia.Určitě to není dechberoucí akce,ani velkolepé honičky,který by byly nějak suprově nasnímány,ale přeci když se jedna odehrává v San Franciscu,tak ten Bullit tam prostě cítit je,když auta skáčou z legendárních uliček.Je tu pohodová hudba a už jen face Martina Balsama.I ta přestřelka se najde samozřejmě a v Sicílii hned dostane divák poutavou scénu,ale díky právě tomu,že oba jdou celý film po sobě,tak to má slušné tempo a diváka to vlastně baví,aniž by zažíval plno mrtvých,honičky,který jsou v jiných poliziotteschi ozdobou na deset minut.Je tu vlastně vše,jen v takovém menším měřítku,kde se spíše hodně vsází na vztah právě Don Antonia a Thomase,který taky žije svůj život,ale nakonec v sobě toho mafiána najde a taky tak dopadne.

Motýl s křídly od krve (1971)

Já byl spokojený.Takový malinko jinačí struna na poli giallo.Vlastně žádná pořádná nohota,gore,ty typické kamerové nájezdy,ale jsou a hlavně jeden se skvěle povedl a samozřejmě skvělá hudba.Tady jsem si pošmáknul,protože tenhle styl už slyšel i ve franouzských dramatech,vlastně i těch italských.Vraha jsem tedy uhádnul,ale zde je to vlastně malinko sofistikovanější a jen dobře.Kriminální složka je vážně skvělá a ještě jako bonbónek krásná Ida Galli.Sice ke konci paradoxně už přichází menší napětí,který slupne závěrečný konec.Ze začátku sice nepochopíš ty řčení a proč jsou postavy napsány jak do telenovel kdo jak se jmenuje,ale jak říkám,je to styl,který spíše připomíná staré dobré kriminálky i ty seriálové.Je to malinko k nevíře,ale vlastně i zde je podmíněn film soudním dramatem,který jsem teďka měl v posledních třech případech.

Dogani (2011)

Náměť je tak silný,že Vás i občas nudnější pasáže tak neotravují.Chvilku jsem se cítil,že jsem stále na místě,ale to vlastně i příběh těch děcek taky.Doopravdy zde hraje ta skutečnost,že se stala a ještě,že to jsou děti a ještě neslyšící.Tohle kombo už samo o sobě je smrticí a film dokáže rozehrát hodně zajímavou hru.Opět takové lechce šmrncnuté soudní drama s korupční dominantou,která je všude ve Světě.Přesto určitě plný počet nemůžu dát,chvilku jsem si fakt připadal,že příběh se ukončil na dně,jak samotný případ a vcelku jsem tahal čas,aby už byl konec. Yoo Gong občas vypadal jak kdyby mu ulítli včely.Silný zažítek určitě,ale ne zase úplně vyjímečný.

Případ Roubal (2021) (seriál)

Pod značkou Yoyo vyšla první minisérie s režisérkou Terezou Kopáčovou a to už vybičuje nejednoho diváka se na tento případ podívat víc zblízka,když režisérka natočila skvělý seriál Metanol.Ono aby ne,když ještě hraje Roubala Hynek Čermák.Bohužel to je ono.Roubal zde samotný hraje poskvornu,začátek je úplně out a z celého seriálu se stalo jen soudní drama,žel tomu,že u nás absolutně opomíjená disciplína.Díky jen třem dílům má tahle minisérie doopravdy spád,castingově zde vlastně taky nelze moc co vytknout,hlavně Jan Čenský je bravůrní.Vlastně ještě Regina Rázlová tam do toho vlepila svůj um:) Bohužel seriál jede úplně svoje noty a tak sledujeme rekonstrukci v hodně mírném reálu a spíše sledujeme nějaký vnitřní boj Daniely .Koncipientka a studentka práv má svoje neduhy a do tohohle seriálu měla přinést něco navíc či nás jen tímto příběhem provést.Neslyší,bere prášky a má ráda pravdu.Tímhle trvzením postrádá celý koncept největší ránu,protože víte,že takhle do konce seriálu se to celé upeče a taky,že upeklo.Je až tristní kolik dostala prostoru právě postava Daniely v podání Kamily Trnkové.Sice určitě eskaluje do motivy kriminálního případu,jen je bohužel úplně vymyšlený.Díky dramatizaci či příběhu,vlastně absolutně podkope právě Čermáka,jehož tento seriál vlastně ani není.Nejspíš se na zrůdy nemáme koukat a nedostávat tolik prostoru jak by mělo.Buď jak buď i to málo stačilo.Seriál je slabší rekonstrukcí činu,takže kriminální linka je sice zrychlenou,ale o to víc intezivní pátrací relací včele se skvělým Davidem Švehlíkem.Jak jsem předeslal,Kopáčová umí,jen nevím proč musela natočit jen další seriál Ochránce s podobným motivem,jen pro soukromou platformu.Je to trochu zběsile spýchnuté,přesto to funguje právě díky režisérské ruce a dobrému castingu.Pravda,Dáša tedy nic moc nepředvedla,ale její doba herecká už byla.Možná dva díly navíc,ukázat začátek Roubala v jeho biografii by tento seriál vystřelil do oblak.Takhle je bohužel jen dobrým nadprůměrným počinem,který řeší pomalu až romantickou duši a právo jedné holky z práv.Tohle byla chyba.70%

Pozor na nepřítele (1968)

Náhodně narazil na tento snímek na Netflixu a jelikož dlouho neviděl válečný drama a ještě z Beneluxu ,tak to bylo jasná volba. Bohužel herecky my to vůbec nesedlo a tak jedině zabavil Del Negro, který hrál amerického vojáka. Příběh to sotva utáhnul, zpracování se snaží i o nějakou tu akci, ale je to prostě na tu dobu vidět. Vcelku škoda, protože ten kluk co hrál Belgičana mě fakt štval ,takový vlezdoprdelka a ždímat emoce ze sebe mu fakt nešlo. Musíte mít hodně rádi tento typ filmu. Já to bral jako něco nového právě v tom,že to bylo natáčeno pod Belgickou taktovkou. Je to takový dobrý průměr.