Železná srdce (2014)

Těžký šajze nám Ayer připravil to bez debat.Vůbec nevím o čem film byl,přes dvě hodiny bych čekal když už tak drama jako řemen,místo toho jsem se neztotožnil ani s jednou postavou za tu dlouhou dobu.Už začít s klišé,že povoláme z čistajasna mladého zelenáče a nakonec .... je prostě přežitek.Tohle vážně není Bratrstvo neohrožených,jenom tam hraje skvěle Bernthal a Brad Pitt se snaží už i s němčinou ukázat,že na to má,ale i kdyby čuměl z tanku o hodinu víc,tak mě to přišlo přehraný jak kdyby to byla propaganda USA.Akce?Tu jsem neviděl v takové míře,jakou jsem čekal,ještě naprosto zmatená a co ho nejhorší,úplně naprosto blbá a prvoplánová s příměsí Star Wars efektů,kde střela vypadala jak laser?WTF!To jsem si myslel,že si už někdo z někoho střílí,ale věrohodně tohle mělo vypadat a v čem tedy.Poslední akční položka byl další moment,kdy jsem si říkal,proboha proč?Natáhnutá scéna,která by skončila vcelku brzo,ale nějak ty hráče musíme dostat z plátna,takže Němci s jejich Panzerfaustem přijdou na řadu až ke konci,přitom při pochodu jich zrovna neměli málo,ale musíme to dát na oko a ještě ze dne najednou noc,aby světelných prach byl vidět i v naprostý mlze.Čekal jsem doopravdy něco naprosto jinýho,ale dostal jsem suchou nit,kde hraje Pitt,jedna výborná scéna v domě u Němcích na návštěvě a tím to vadlo.Tohle jestli je měl být 100% věrohodný počin,tak věřím,že Bůh kouřil trávu a čuměl na Hitlera v první frontový linii.

Sedm a víc (1973)

K tomuto kousku jsem se dostal náhodou,když jsem si říkal,co si pustím s Roy Scheiderem a padla ruka právě na tento film,který evidentně musel zahřát pánské publikum o síle koní,samozřejmě těch pod kapotou.Musím říct,že je jako Bullit. Ačkoli je Roy dobrý herec,je prostě nevýrazný a charisma ztratí vcelku rychle.Za druhé je tu stejně jako v avizovaném filmu,naprosto dechberoucí honička,ale to ostatní je už o mnoho slabší,kde prostě chybí ten smrad toho všeho okolo.Prostě mě to nedá jako ostatním,ale Francouzská spojka měla prostě tři věci,který ostatní nemají.Nezapomenutelnou postavu Pepka,honičku a skvělého záporáka.Tady se jede opatrně vyšetřovat,má to stále styl té doby,ale ani napínavá hudba v myčce,kterou jsem viděl asi ve třech podobných filmech,neudělá jedna scéna kompletní film o pomstě.70%

Very Good Girls (2013)

Začátek naprostá pohodička a pak zvrat v podobě pohledného klučiny,do kterého se obě dívky zabouchnou. V ten moment naprostá idea končí a bohužel i to příjemné,které se filmařsky dost vedlo.Dakota Fanning je na tyhle dramatický chvíle jak dělaná,ale i nucený pláč je pláčem a trochu zbytečný film tím vůbec nepomůže.Obyčejný film o kamarádství je fajnový,ale tady na mě padala deka čím dál častěji a obě holky tohle nemohli ustát,což je škoda,protože se z toho stala naprostá rutina.50%

Hvězdy nám nepřály (2014)

Říkat si,že je to další romantika,která vsází na nemoc je sice do jisté míry pravda,ale tahle pravda bolí.Perfektně zvládnutý počin,že si určitě pustím od režiséra i jeho prvotinu.Moc hezký romantický film,se skvělou hudbou a doopravdy parádně sladěný hlavní duo,kterým člověk uvěří od první chvíle.Dalo by se říci,že jakmile se natočí tento film s touto tématikou,je to většinou dobrý film.Je to takové poselství,co v člověku vnitru vždycky hne,ale tady mě tvůrci si fakt omotali okolo prstu,kde nějaký úplně zásadní nešvar nebyl,ke konci samozřejmě přišla citová válka na naše duše v podobě kapesníčků a slz,přesto i díky postavě spisovatele ochlasty,to dostalo takový náboj,že je vlastně život v něčem nespravedlivý,v něčem se člověk vypořádá po svém a jenom divák si najde co hledá.Hledat v tomhle žánru vítěze je těžké a říkat,že je stále něco kopií je blbost.U mě o chloupeček horší než 50/50,který mě neskutečně dostal.

Spása (2014)

Vše mohlo vypadat už po traileru krásně,ale jaksi film samotný byl někde na půl plynu.Překvapení je,že i Dánsko zkusilio western,tedy spíš jeho zasazení do dramatu.Karty jsou rozdány,máme tu vlastně od herců co hrají bravurně,tak přeci se to nemůže pokazit.No u westernu jako čistokrevného mám radši přestřelky,větší trochu spád,lechce zapamatovatelnou hudbu.Bohužel ani jedno se zde vůbec nedostavilo.film jede až možná moc zbytečně pomalu a je to takový nůďo,že mě přijde,že i herci si tam skáčou z placu do placu a film vypadá,že byl spíchnut ani ne za měsíc.Což o to,kamera se snaží různě být cool svýma nájezdema na obličej,po vzoru Italských špageťáků, sem tam nahoru a dolů,nějaký vrzání do smyčců a hlemýždím tempem jdeme za pomstou.Moc se tam nemluví,naprosto laciný scénář(což si nedokážu vysvětlit) a Mads je na mě snad i mírně prkenej,že tahle role snad ani neměla být pro něho.J.D.Morgan jako sviňák dobrý,Eva Green je tam jenom na mementum,jestli ukáže prsa či ne a Persbrandt si tam řekne pár slov.Jinak dvě scény snad byly komplet z filmu Gladiátor,až už v tom poli(obilí,ruce) a jeden záběr jak byla černá obloha.Kameramen se prostě snažil stylizací a nějaký facelitem udělat z toho novou záři,bohužel.Je to čistý průměr a věřte,bez Madse,by to bylo ještě špatnější.

Vinou lásky (2011)

Něco na tom je,ale já pořád nevím v čem.Nejhorší spíše je,že jsem moc nepochopil podstatu věci.Od začátku vidíme vraždu a já čekám podle zohavených mrtvol film typu Vraždy podle Jidáše či Sedm,který mi naskočí v milisekundách.No jo,chyba lávky,prostřih dává tušit,že po 15 minutách se jedná o úplně jiné dílko.Film s Šion Sonom vidím prvně,tak jsem mírně hendikepován.Celou dobu sledujeme naprosto jiný příběh a to Izumi,které už nebaví nudný život a dá se na prostituci.V tom jsem stále neviděl nic extra zasádního.Pořád jsem nechápal souvislost vražed a příběhu jako takového,což je bohužel jenom moje vina a nějaký závěr po smrti bábiny jsem si udělal,ale jistý si nejsem stále.Co se mě na snímku líbilo,je jeho šmakózní japonská prozíravost a styl.Prostě je to jiné a hudební motiv,který je tak až naprosto neposlouchatelný je v dialogu klidně i tři minuty.Pak tu máme erotický film či spíše motiv,který má vyvolávat,že je něco více.To mě bohužel až tak nenadchlo,protože stavět stále na tom stejném,do toho řvát,vyprávět si poezie a všechno to natlačit do scény, nebylo zrovna terno dne.Má to svojí auru,film si dokážu vybavit možná,když si pustím japonský porno,ale na drama jako takové s příběhem se moc nechytám,ale párček bych ochutnal od Izumi,kdyby mě pozvala pak na něco klidně ostřejšího :)

Taxidermia (2006)

Vizuálně naturalistické ve třech příbězích a pěně po Maďarsku.No perkelt a három deci s krásnou kamerou.Bohužel jsem se zastavil napůl cesty.Říkat si,jestli byl film prvoplánový,tak si myslím,že nepochopil tu podstatu věci.Bohužel já se těšil na ty ohavnosti a různé srdcervoucí účinky nechutností a tam jsem byl zklamán.Ono je to spíše umění v pravém slova smyslu a všechno už bylo i vícekrát viděno.První příběh,co má čobol sny tak erotický,že je to víceméně slušná výplň o prasnici jako takové a jméno Morosgoványi zůstane snad už vždycky v mém srdci.Druhý a třetí příběh je už scenáristicky celkově založen a hlavní příběh je přežírání a být nejlepší,plus narození synka Lajose,který má své záliby taky v merku a stará se už o trochu tunového tátu Kálmána,který už jenom sedí a háže moudra o tom,jak on je šampión.Táta pohrdá svým synem a syn se sám díky stroji amputuje,jelikož jeho tátu jaksi sežrali jeho micinky a skvost se představí na jedné vernisáži,kde je vlastně,Táta,syn a kočky v jedné proporci. Marc Bischoff je prostě Němec jak poleno a mě naháněl snad největší hrůzu už jeho face než co dělal.Celkově zajímavý film,který nutí člověka zamyslet nad společností sobě vlastní,na druhou stranu, ne každého diváka zrovna veme za srdce svou stylizací.

Dřív než půjdu spát (2014)

U tohohle filmu si člověk musí položit otázku.Proč až teď?Osobně mě filmy o prvoplánovosti života moc nevadí,ale tady vcelku tuhle otázku si kladu vícekrát.Prostě jednoho dne se tak stalo,kdy jsem holka začala více vnímat,ale proč najednou až někdo vzal kameru,aby z toho mohl být film,to je ostatním putna.Když půjdeme k filmu,tak tu největší plus,a tím jsou herci. Nicole se na tyhle filmy vážně hodí a Firth jenom drží laťku vysoko.Všechno je moc super od samého začátku,jede se pomalé tempíčko a je tu slušný základ thrillerového nebe.Divák prostě kouká a půlhodinu ho to zajímá,kdo je tím Benem.Pak padne kosa na kámen a začnete jít trochu napřed než filmaři a je to celý špatně.Jakmile použijete mozek,zjistíte,že je pod slupkou béčko jako hrom,který logiku postrádá mírně vrchovatou.Do toho se nebojí ukázat příšerný konec,který volá po lízátku a jste na dně víc ne Christina.Slušný průměr s dobrým hereckým obsazení,něco málo atmosféry a první půl hodina diváka od záhady nutí přemýšlet.

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Začátek bezva a pak rychle šupem do kopru.Film sice jede slušnou dávkou benevolence,má určitý v sobě spád,ale podlamujou mu nohy naprostý kýče a nesmyslné scény,který musí diváka hlavně zaujmout.No co,na poprvé to vypadá oku lahodně,ale v další bitvě,přijde naprosto stejný mechanismus a místo hutného finiše,přijde závěrečný nucený boj o krále stříbrňáka.No utopie příšerná.Poslední půl hodina nejspíš Gary Shore moc pil krev,která mu stoupla do mozku a házel to tam hlava nehlava,jenom,aby to vypadalo na plátně částečně hezky.Vlad nesmrtelný,schopnost,že by v tom filmu vymizel i pásek filmu,se stane ještě psancem,zavolá na Airline Upír do Země,pak přijde pomsta,za tu chuděru co spadla z takový výšky,že si ještě stačila pokecat,aby chudák Vlak to mohl vyposlechnout.Prim hraje dítě a závěrečné story je z říše Hovězí kýty,kterou nejspíš sežral vlkodlak a nechal vyniknout Charlese Dance,aby pronesl ortel nad celým filmem sám."Mám placku!Já placky nemám vůbec rád.PS:Je to naprosto z jiného filmu,ale přesně tento film byl naprosto stejný,který si hrál na něco,co není :)

Kerron sinulle kaiken (2013)

Rozehrané to bylo pěkně,ale jaksi ten příběh nakonec postrádal konec.Sami jako postava mě bavila ještě víc než Maarit,která prostě je transka a tím to vadne.Zbytečně se moc v tom nešťourá a hledá sebe samu.Dva příběhy,plus jeden hodně menší s klukem,který se neumí zaláskovat a nakonec to dopadne tak,co divák víceméně tuší.Občas to bylo vážně zbrklé a trochu místy těžkopádné,nějak se stále odrazit z můstku,aby se děj posunul o kousek dál bylo místama velmi těžké.Si myslím,že příběh měl na víc a nejhorší je,že on doopravdy měl,takže mírné zklamání tam je.