Clavius

okres Praha

<< předchozí 1 2 3
    • 28.11.2018  22:18
    Venom (2018)

Zombieland musel Fleischer točit ještě v dobách kdy ne/byl na práškách, protože ta zručnost, nápady aj. aspekty tady jednoduše nejsou a zbyla jen velká nuda a vlastně se to nedá ani považovat za sterilní film. Je to mnohem, mnohem horší a i ten Cageův první Ghost Rider byl zábavnější než tato blbost. 2/10

• 24.6.2017  14:58

Kdyby se to zkrátilo o tu vatu, tak by to bylo vynikající IMAX demo. Takhle je to vynikající IMAX demo se spoustou vaty. Už to nikdy nechci vidět a už vůbec ne doma, kde by hodnocení šlo výrazně dolů. (5/10)

• 20.8.2016  00:30

Celou cestu z kina jsem si v autě dokola pouštěl Sabotage. Nejlepší letošní popcorn.

• 2.1.2016  16:03
    Ash vs Evil Dead (TV seriál) (2015)

Ash se po těch všech letech vůbec nezměnil. Stále inteligencí neoplývající vidlák s plnou pusou hlášek. Teď jako stárnoucí podivín balí holky historkami o své chybějící ruce a nezodpovědnost u něj hraje naprostý prim. Takřka celou první sezónu se to vedlo v zábavném a zároveň brutálním stylu, kdy jsme si pomalu zvykali na nové posily v týmu - Pabla a Kelly. Závěr série už byl nádhernou nostalgickou tečkou, kdy se celé dění přesunulo do chaty, kde to veškeré zlo začalo. Plno odkazů na předchozí filmy a spousta krve. Evil Dead jsou pro mě klasikou, kde Raimi dal hororu další rozměr. Všichni zúčastnění si zaslouží pochvalu, a že i po té letité pauze se Campbell nebo Raimi rozhodli opět společně nasednout na kolo a vyšlápnout napříc dalšímu krvavému dobrodružství. // 1. série - 90 %

• 28.10.2015  18:51

Dravě natočený snímek, který se stává tou pravou atrakcí pro IMAX plátno. Díky Roberte.

• 29.6.2014  21:52

Nekonečná změť dokonalých triků v naprosto tragickém filmu bez postav, kterým by divák mohl fandit. Přál bych si, aby tuto sérii převzal kdokoliv jiný než vyprahlý packal Bay, který si naivně myslí, že destrukce a triky dělají film. Někomu to snad stačí (tedy asi spoustě lidem, když se člověk podívá na ty nepochopitelné tržby, nuff said). Hodně slabé dvě hvězdy.

• 6.2.2014  23:42
    Robocop (2014)

Překvapení, méně akce a solidní příběh zrovna u Robocopa jsem nečekal a až na pár much to fungovalo skvěle. A jak mě v trailerech iritoval Samuel L. Jackson s tou parukou, tak ve filmu je vše smazáno. Spokojenost za 4* a doufám, že dojde na pokračování.

• 4.2.2014  23:36

"I fucked her brains out... for eleven seconds." Good job Leo!

• 12.12.2011  00:39
    Čelisti 3 (1983)

Dennis Quaid je vážně frajer, když se po takové pohromě dostal do dalšího filmu :)

• 19.11.2011  22:33

Kdyby celý film byl jako prvních 10 minut, kdy na scéně váleli Samuel a Dwayne, tak by to byl neskutečný výplach. Bohužel po přesunu na úhlavní dvojku (Will a Mark) šlo vše do háje. 2* dávám jen za ten akční začátek a skok ze střechy.

• 2.11.2011  21:14
    Futurama (TV seriál) (1999)

Kdo by čekal, že od jednoho tvůrce vzniknou dva tak odlišné seriály. Spousta nových hlášek, spousta nových nápadů a krásně se na to kouká v dospělém věku. Jednoduše seriál podle gusta.

• 12.9.2011  19:33
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

Aneb jak se ze soutěžního pořadu o vaření stane reality show, kde se navzájem cizí lidé svěřují se svýma tajnostma nebo kolikrát brečí nad blbostí. Opět ukázka českého národa, 2% z příhlášených možná předvedla gurmánský zážitek, ostatní jsou individua podobným těm, kteří se příhlásí do Talentu a neumějí vůbec nic. 1* z lítosti.

• 5.11.2010  11:52

Ok, takže rok 2010 se zapíše konečně dokonalým převodem hry na filmové plátno. Díky Edgare.

• 20.7.2010  16:41
    Troja (2004)

Silné 4* po zkouknutí DC verze. Je tomu podobně jako u Království nebeského, kde DC svými doplňky vyplní hluchá místa. Sice to zde není tak drastické jako u výše zmiňovaného Království, kde byly přidány dějové linie. Ale nic nebrání tomu, že Troja je historický (ač historicky nedokonalý) epos, který patří v dnešní filmovou tvorbě mezi vrcholné díla.

• 1.5.2010  23:09
    Kick-Ass (2010)

Kick-Ass mi oficiálně udělil Ass-Kick. Naprosto kulervoucí "originální" zábava, na kterou se bude možné koukat stále dokola. Tak jako tomu je u Stardust. Vaughn je vážně pan režiser, škoda jen, že sequel se asi konat nebude, snad ještě s čísly pohnou prodeje DVD/BR. Ti mladí 15+ by měli chodit na tohle a ne podporovat infantilní Twilight ságu, kde si film užije pouze něžné pohlaví a youtube velryba, která má při každé scénce s Pattinsonem orgasmus, mozkovou příhodu a kdoví co ještě. Snad to bude jen u mně, ale tento film u mně ovládla samotná Hit Girl, naprosto neuvěřitelný výkon od této 11-ti leté holčiny, která zde předvádí snad první nejbrutalnější jízdu, která kdy byla od mladých herců předvedena na filmovém plátně. Musím ocenit, že Cage opět hrál tak, jak ho máme všichni rádi. Shrnuto, tento film nabízí brutální akci, plno hlášek, napětí, skvělé výkony. Tohle zatím nepředvedl dosud v letošním roce skoro žádný film, takže spolu se Shutter Island je Kick-Ass filmem roku. 100%

• 18.2.2010  18:12
    Legie (2010)

Efekty kvalitativně na úrovni Outlandera, za ty peníze se asi nedalo čekat víc a od Stewarta toto beru jako velice pěkné překvapení. Je to klasické oddychové béčko pro nudné večery, kde Bettany hraje padlého anděla, který se vzdá nesmrtelnosti, aby zachránil život nenarozeného dítěte před "nasraným" bohem. nechyběly ani scény, u kterých se člověk zasmál, (spoiler: viz, kde Michael říká, že ať drží správně pistole, jinak jim to ustřelí ruce a všichni hodili pohled na kolegu, který měl jen jednu ruku :) /spoiler). Silné 2* a moc se těším na další počin od Stewarta + Bettany.

• 17.2.2010  15:00

Tak Gibson nám už zešedivěl, ale ukázal, že na věku nezáleží a opět zde předvádí svůj "angry" herecký výkon v rozpačité detektivce. Sám jsem od Gibsona a Campbella čekal něco jiného, ale pointa filmu je na můj vkus příliš jednoduchá, místy i hodně hloupá. Danny Huston v roli šéfa Northmoorské společnosti, který v každé větě používá přívětek : "it's classified" byl na můj pohled hodně nevýrazný a jako záporná postava se moc nepředvedl. Naopak Winstone zde hraje člověka s inteligentními dialogy a z celého filmu se mi líbil právě on nejvíce. Celkově bych Edge of Darkness přirovnal k nadprůměrné detektivce, která bohužel má jen pár napínavých momentů, ale bohužel přebývá těch nudných a nevýrazných. Silnější 3* a bohužel se z tohoto filmu stal jeden z mála filmů s M. Gibsonem, který si znovu dobrovolně pouštět nebudu.

• 5.2.2010  20:49

Nezapomenutelný sniper duel na 8xx metrů, ale jako celek to mělo slabší chvilky. 75 %

• 12.1.2010  14:11

Podlé mého tento dokument chtěl hlavně vydělat, ale pro mě ukázal, že i po mnoha leté absenci Michaela na pódiu svým dovednostem stále kraloval. Zpěv i tanec měl pořád v malíčku a nedošly mu nikdy nápady. Tohle jsem si z toho dokumentu já odnesl, jestli to byl pouze marketingový záměr, vydělat na něčí smrti ještě nějaký ten dolar je věc druhá. 75%

• 4.1.2010  14:57

Myslím, že Van Damme si může oficiálně dát facku za to, že se raději nechopil role v Expendables. Sice v jeho starším kabátu na mě JCVD působí úplně jinak než dřív. Zmizel jeho hůmor a i dost ta jiskra v očích. Velká škoda, mohl mít comeback, ale s tímto US tomu nijak nepomohl. Předtím Van Damme něco cítil (jako US), ale teď mi přišel více mrtvý než Dolph Lundgren (tuším, že Dolph toho ve filmu řekl i víc než Van Damme ,a to byl před kamerou snad 10x kratší dobu). Smutný, smutný. 25%

• 3.1.2010  02:11
    Děsnej doják (2006)

Už při "zvrhlém, dementním paradováním" Hitche v roli mrňavého černocha, který té zrzce vytáhne kus kuřete nití na zuby, tak to bylo přimo vyvolávající po tomto hodnocení. Humus velebnosti, dobré parodie se asi už dotočily (v USA určitě), u angličanů je alespoň Edgar Wright.

• 3.1.2010  02:08

Jedna hvězdička za alespoň krásné záběry přirody. Kdyby to raději sestříhali do dokumentárního filmu National Geographic, možná by to dopadlo líp.

• 30.11.2009  10:15
    Přenašeči (2009)

Pěkný snímek o tom, jak se čtveřice lidí snaží zachránit své zadky, drží se svých pravidel. Velice mě překvapil začátek filmu, který rovnou diváky vtáhne do děje, kde nevíme o co vlastně jde, zda-li už něco vypuklo. Meloni mě vcelku překvapil svou roličkou svérázného otce, ale největší charisma zde je z Chrise Pinea, který zde předvádí neskutečně zběsilého mladíka, který se s ničím "nese*e". (Spoiler: dostalo mě, jak chtěli vyprosit benzín od dvou paní v jiném autě....). Takže ještě jednou zatleskám a doufám, že tato dvojka režisérů bude nadále tvořit v rámci postapokaliptické atmosféry. 80%

• 25.11.2009  23:59

Jestli tohle vážně kopíruje předlohu, tak nechápu, jak se tohle kdy mohlo stát nějakým bestsellerem. Asi devčatům dnešní doby hodně nerozumím..... Kousek od odpadu.

• 17.11.2009  18:29
    2012 (2009)

Demolice světa na jedničku, obsazení herců s ruským přízvukem na jedničku, ale zbylá omáčka jako 7-mi letá holka, co nosí plenky, taková kravina by nenapadla ani mě a tam za to ty scénaristy platí :P 70%

• 2.11.2009  11:14

A Perfect Getaway is outstanding....

• 22.9.2009  22:11
    Gamer (2009)

Ujetost a absurdní vize budoucnosti. Řešení: "Udělejme z trestanců postavy pro FPS" je ale zábavné a v pojetí dvojice Neveldine+Taylor to má slušný drajv. Rozhodně lepší podívaná než Crank 2.

• 11.9.2009  03:09

Další pěkný výkon Rockwella v bohužel nedořešeném filmu. To, co se objevilo ve filmu před závěrečnými titulkami mělo být tak v půlce filmu a pak konečně mohlo začít klasické napětí, jak nikdo nevěří rodičům, aleěžce prolhanému spratkovi. A tchýně v podobě velice pobožné dámy, která nutila víru dítěti byl vcelku vrchol drzosti. Za výkony rodičů 2 hvězdičky,

• 5.9.2009  01:00

Dobrá hororová komedie :) Ty masky vlkodlaků asi vytvářel bývalý hračkář.

• 3.8.2009  01:35

Krásný film ze života, kde člověk chytne otce ne zrovna podle svého gusta. 75 %