Sadova302b50

Občasník...

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 15.12.2016  15:46

Asi nic kultovního, v zápletce, ani postavách se člověk čirého překvapení nedočká. K vysokému hodnocení mě ale přesvědčily tak čtyři věci. Zaprvé samotná postava ducha, Diana měla na to být skvělým monstrem a snad se z ní dalo ve filmu vytřískat ještě více, potenciál na to byl. Za druhé atmosféra, kterou filmaři velmi slušně vybudovali. Za třetí film uběhl dost rychle - možná, že až ku vlastní škodě. A za čtvrté se mi velmi líbila úvodní scéna. Z letošní filmové produkce patřil Zhasni a zemřeš k těm lepším zážitkům. Přikláním se ke čtyřem *.

• 3.5.2016  15:52
    Skypemare (2013)

Kraťas, jehož děj byl předvídatelný, ale svým zpracováním a délkou se mu nepodařilo začít nudit. Lepší 2*.

• 3.5.2016  14:50
    Banshee (2014)

Vzhledem k nízkému rozpočtu byl snímek natočen poměrně slušně, obsahoval několik napínavých míst a dařilo mu udržet atmosféru, herecký výkon hlavní představitelky byl také dobrý. Strašidlo už nikoli, ale to je věc spíše finanční, řekla bych. Zasloužené 3*.

• 2.5.2016  16:13
    Greed (2008)

Pokus o sdělení, že chamtivost je ve svém důsledku zabiják. Animace průměrná.

• 2.5.2016  15:53

Souhlasím se zdejšími uživateli v tom, že začátek opravdu lákal na slušně natočený kraťas se zajímavou pointou. A vznikl z toho... horor určitě ne, spíš nechtěný vtip. Velmi slabé 3*.

• 29.4.2016  22:51

Nedoporučuji. Špatná filmařina, herecké výkony i děj.

• 29.4.2016  21:00
    Dollface (2011)

Obstojná hororová jednohubka se zajímavým námětem, slušnou atmosférou i několika napínavými místy, herecké výkony neurazí. Pointa je však trochu na domyšlení (vymyšlení). Body přidávám za povedenou hudbu.

• 29.4.2016  20:34
    Amy's Torch (2008)

Až moc krátké, odfláknutý konec.

• 29.4.2016  19:48

Výborný vizuál, vybraná místa, práce s barvami, kamerou a hudbou. Na děj se nehraje, stejně jako na logičnost, pokus vystupňovat napětí mi nepřišel tolik zdařilý. V hodnocení ale přidávám hvězdu kvůli závěrečnému pohledu, který opravdu bere dech.

• 29.4.2016  18:58
    Love Hurts (2009)

Krátká chuťovka, která dobře pracuje s atmosférou a napětím a má dobrou kameru. Přikláním se k vyššímu hodnocení.

• 26.4.2016  21:56
    Entity (2012)

Tak na odpad to nevidím, námět velmi dobrý a závěrečná část si dokázala vyrobit alespoň trochu té duchařské atmosféry. Jenže zbytek se neuvěřitelně vlekl, o opravdové lekačky je ve filmu nouze, navíc režie víceméně selhává. Film působí velmi amatérským dojmem. Slabé dvě hvězdy.

• 25.4.2016  00:30
    Halloween (2007)

Film mne spíše zklamal, především jeho druhá polovina, která se doslova utopila v klišé a hororových stereotypech, bez závanu původní atmosféry. Z nadějně vyhlížejícího filmu se vyklubalo podprůměrné béčko.

• 24.4.2016  22:25
    Les sebevrahů (TV film) (2013)

Zvláštní, jedná se o neskutečně nudný film, a to včetně lesní vyvražďovačky i pokusů o lekačky. Přitom mysteriózní les Aokigahara funguje jako skvělý námět, a prostředí okolí hory Fudži jako příležitost pro skvělé záběry. Takže hvězdička za jakž takž udrženou atmosféru. Jinak bohužel nemá toto podprůměrné béčko cokoli dalšího nabídnout.

• 24.4.2016  02:05
    Show Me (2011)

Hlavním tématem je deprese z těžké ztráty vedoucí ke ztrátě zdravého rozumu. Děj je zasazen do 30. let 20. století, rodiče (oba břichomluvci) se vyrovnávají s úmrtím svého synka. Otec se proto upne na břichomluveckou panenku Joeyho. Herecké výkony jsou velmi dobré. Panenka zde funguje trochu odlišným způsobem, než by se u hororu čekalo - tedy nečekejte Chuckyho, spíše psychologický rozklad nalomené mysli. Což ovšem vidím jako klad. Nakonec se totiž ukáže, že je všechno trochu jinak. Krátká stopáž zamezuje vzniku přebytečné vaty. 80%

• 23.4.2016  23:18
    Treevenge (2008)

Vánoční kraťas aneb pomsta je sladká (zde pořádně krvavá). Nápad zajímavý, stejně tak stromová mluva, první část poněkud rozvleklá a řádění náramně brutální (viz kojenec), které neváhá semlít i domácího mazlíčka. V rámci žánru stojí film nad průměrem. Velmi silné 3* .

• 23.4.2016  22:39

Sled fórků a vtipných scén, kde se na děj příliš nehraje, zato je zde hodně srandy. A také slušná animace.

• 22.4.2016  22:02

Film na jedno zkouknutí. Námět dobrý, hudba též, první část krásně švihlá, ale pak se z originálního filmu postupně stává obyčejná tuctovka. Při rozhodování mezi dvěma a třemi* ale přihazuji za zdařilou animaci.

• 22.4.2016  19:47
    Closet Space (2016)

Spíš humorný, než hororový kraťas, ale bavila jsem se.

• 22.4.2016  19:40
    Coffer (2014)

Lotta má opravdu nevšední domácnost :-) Kraťas se mi hodně líbil, na pět hvězd nemá kvůli konci, ale i tak velmi dobrá atmosféra.

• 22.4.2016  19:32
    Not So Fast (2014)

Dvakrát jsem se zasmála, poprvé absurdní situaci při (zdárném) pokusu budovat napětí, podruhé konečnému rozuzlení.

• 22.4.2016  19:13
    See You Soon (2014)

Sandberg mohl z námětu vytvořit zase svou klasickou, lehce mrazivou jednohubku. Ale řekl si - ne. Na ploše několika sekund žádný zázrak nevykouzlil, závěr zklame.

• 22.4.2016  18:27
    Attic Panic (2015)

Zase povedená jednohubka v šabloně žena-místnost-duch, ze které trochu mrazilo. Sandbergovy kraťasy se mi zamlouvají.

• 22.4.2016  18:19
    Cam Closer (2013)

Ano, tento snímek působil, že má odfláknutý konec. Přesto atmosféra se ze začátku nevyvíjela zle, takže za tři *.

• 22.4.2016  18:13
    Pictured (2014)

Dobře natočené, slušný pokus o atmosféru, která však za Lights Out přeci jenom pokulhává.

• 22.4.2016  16:23

Takovýchhle nevtipných, šablonovítých věcí už vzniklo bezpočet. Proč bych se tedy měla rozplývat zronva nad (hrubě nepovedeným) filmovým přepisem Garfielda? Dvě hvězdičky za technickou stránku a dabing.

• 22.4.2016  15:42

Naprosto špičkové, jak skladby tak provedení!

• 21.4.2016  20:13

Příjemné překvapení, film mi přišel jako solidní parodie s několika hodně dobrými fóry a nápady. Mám z něj na míle lepší pocit, než při následné parodii na (nejen) Star Trek. Tady naprosto v pohodě dávám čtyři*.

• 21.4.2016  14:54
    Mladý Indiana Jones (TV seriál) (1992)

Tak, z těch dílů, které jsem viděla - z hlediska výpravy jsem byla spokojená, za to příběhy se mi nelíbily. Kromě dvou mě nijak nezaujaly, spíše nudily. Ani se nesnažím srovnávat s filmovou předlohou, prostě se ze seriálu dalo vytěžit podstatně více. Z toho důvodu dávám pouhou jednu hvězdu.

• 21.4.2016  14:43

Milý dětský film, kde se na příběh moc nehraje, zato obsahuje známé písničky, hezké dialogy a je neskutečně pohodový.

• 20.4.2016  23:34
    Zvláštní efekty (TV seriál) (1996)

Přiznávám, že kdysi měl pro mě seriál svoje originální kouzlo, které mě donutilo, abych se na něj občas dívala. Takže dávám jasné tři*.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24