Sadova302b50

Občasník...

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 8.3.2020  18:33
    Pán času - Série 12 (série) (2020)

Je mi nesmírně líto, že jsem musela čekat v podstatě jeden a čtvrt série, než se dostavily skutečně dobré díly s novou Doktorkou. V této sezóně mě zamrzelo, jak v úvodních dvou dílech zůstaly možná až trestuhodně nevyužity bytosti a jejich svět z jiné dimenze. Možná se měl trochu jinak koncipovat průběh dílu Can You Hear Me?, ale potenciál měl obrovský. Od dílu Praxeus jsem měla pocit, že už tvůrci konečně využívají společníky tak, jak mají, a počínaje epizodou s Teslou a Edisonem se Doktorka postupně začíná chovat jako Doktor, až mám dojem, že Jodie si poslední díly vysloveně užívá. Výborné díly jsou pro mě Tesla, Villa Diodati a dvouepizoda s Kyberlidmi. Na toto jsem ochotna se podívat i podruhé. Pátý a sedmý díl byly zajímavé (nakonec se ukázalo, že pátý díl měl smysl) a Praxeus, byť ekologická agitka, mi alespoň přišel zábavný. Úvodní dvoudíl zachránil hlavní záporák, jehož představitel byl vybrán na jedničku. A ten scenáristický odpad, pohnojená eko-mršina s názvem Orphan 55 by měla být ze série vyškrtnuta a zapomenuta.

• 8.3.2020  18:16

Stručně - Master jede! Sacha Dhawan byl castingový úspěch číslo jedna. A ano, tvůrci zde různé nitky spojili dohromady a trochu to překombinovali, tedy nejednalo se o absolutně nejlepší finále moderního pána času. Přesto všechno tento dvoudíl považuji za velmi zdařilý a vnímám ho jako dobré zakončení dvanácté série, které se v poslední mintě zároveň snaží navnadit na další epizody. 10. epizoda mezi 4 a 5, přikláním se k vyššímu hodnocení.

• 8.3.2020  18:05

Velmi dobrý díl, který rozehraje více, než jednu příběhovou linii (vyvstává otázka, jak spolu všechno souvisí?), obsahuje pár nečekaných momentů a zároveň spolehlivě navnadí na závěrečnou epizodu. Začínám mít dojem, že se tvůrci už trochu naučilií správně pracovat se společníky. A hlavně, jistou zásadní postavu máme opět zpátky. Za mě 5*

• 27.2.2020  21:33
    Stromae - Ta Fête (hudební videoklip) (2014)

Závěrečný pohled bylo to pravé ořechové, jakmile se člověku podaří utéct od všedních životních obtíží (metaforické bludiště s překážkami, z nichž matka mi přišla nejlepší), dostane se do něčeho mnohem obludnějšího a navíc skončí zcela sám. Silné 3*

• 27.2.2020  21:17
    Stromae - Tous Les Mêmes (hudební videoklip) (2013)

Pokus o zobrazení toho, jak muži vidí ženy a jak ženy vidí muže, podáno doslova v netradičním "hávu".

• 27.2.2020  21:08
    Stromae - Papaoutai (hudební videoklip) (2013)

Myšlenka videoklipu je jasná - děti kopírují své rodiče, tedy syn vyrůstající bez otce bude vyspívat v osobu taktéž v budoucnu nepřítomnou svým dětem. Zpracování je rozhodně zajímavé.

• 27.2.2020  20:53
    Stromae - Alors on danse (hudební videoklip) (2010)

Hudebně tak prosté, jak to jen jde, ale kupodivu píseň není otravná. Stejně tak videoklip, ač nijak složitý, svým zpracováním se trochu vymyká. Dobré 3*

• 27.2.2020  20:27
    M83: Wait (hudební videoklip) (2012)

Lepší závěr si trilogie nemohla přát, nejednoznačné, ale velice působivé video se snovou hudbou, která k němu dokonale pasuje.

• 27.2.2020  20:12
    M83: Reunion (hudební videoklip) (2012)

Po hudební stránce už píseň tolik nevyčnívala, pouze videoklip fungoval jako slušně stylové pokračování. Slabší 4*

• 27.2.2020  20:01
    Midnight City (hudební videoklip) (2011)

Po hudební stránce zajímavé, stejně tak i videoklipově, je to dosti emotivní, ale na plný počet tohle dílo nevidím.

• 23.2.2020  22:57

A kvalitou ještě výše, než minule. Výtečná, zpočátku duchařská atmosféra příběhu, který se stylově dotýká historie hororu a začíná samozřejmě za noční bouřky. A scénář se také pokouší, aby všichni ti společníci nebyli jen tak do počtu. Mám radost, že tahle série je zatím až na jednu výjimku úplně někde jinde, než (marně) se hledající jedenáctka.

• 20.2.2020  21:11
    Láva (2015)

Sympatický nápad s pokusem vyloudit příjemnou náladu, bohužel byl snímek příliš dlouhý na to, abych řekla, že příběh byl vážně o něčem. Slabší 3*

• 20.2.2020  20:57
    Ptáčátko (2016)

Neuvěřitelně roztomilé a zároveň dostatečně krátké, aby se to nerozplizlo do sladké kaše. Výtvarná stránka je výtečná. Silné 4*

• 18.2.2020  21:41

Moc se mi zamlouvala stylová hudba skloubená se stylovou animací, a ten překvapivý zvrat mě vážně usadil... závěr nemohl dopadnout typičtěji, přičemž oceňuji, v jakém duchu vyzní. 5*

• 18.2.2020  21:09
    Nahrávka (2014)

Po stránce animační opravdu nic výjimečného, ale snímek stojí na dobré, neotřelé pointě a nestihne obsahovat dějovou vatu. Je to zajímavý, vtipný a zároveň dost depresivní kousek.

• 17.2.2020  23:21
    Big Bang (1990)

Eko snímek s trefnou pointou, pasující hudbou, dobrými nápady a jednou zatraceně velkou jehlou. Lepší 3*

• 17.2.2020  23:01
    Life (2003)

Dobrá pointa, ale nic jiného na tomto kraťasu nelze vyzdvihnout. Jakýpak je poměr výrobního odpadu k úspěšným produktům?

• 17.2.2020  22:54
    Neuro (2004)

Průběh stupňování hluku a sousedských reakcí se mi náramně líbil, ale ultimátní vyústění mi už tak vtipné nepřišlo. Lepší 3*

• 17.2.2020  22:39
    Adam (2002)

Samota je prevít, ale někdy taky jediný útulek pro přežití. A Adam pěkně ostrouhal. Nápad byl dobrý, ale vtípky mi většinou nepřišly nijak třeskuté. Slabší 3*

• 17.2.2020  22:24
    Olympics (2003)

Sportem ku trvalé invaliditě, ne-li hůře. Pár pěkných fórků a nápadů to obsahovalo, ale rozhodně se nejedná o kraťas nabušený do poslední vteřiny. Trošku lepší průměr.

• 17.2.2020  22:12
    Yes & No (2000)

Vtipný a nápaditý snímek, kde jednoduchá animace vůbec nebyla na škodu. A ta věta úplně na konci neměla chybu.

• 17.2.2020  22:05
    Survival (hudební videoklip) (1999)

Hudba nebyla špatná, kresba si nese tak nějak svou vlastní estetiku a působila poměrně příjemně. Docela by mě zajímalo, jak by příběh pokračoval, kdyby se ho tvůrci rozhodli prodloužit do plnohodnotného filmu. Spíše čtyři, než 3*.

• 16.2.2020  00:22

Kvalitou opět vzhůru, hurá. Od první minuty poutavá epizoda s pomrknutím na původní klasické díly. Má to zajímavý námět, atmosféru, napětí, švih a společníci netvořili pouze jakousi stafáž. K tomu Doktorka měla své pěkné typické momenty (včetně toho při rozhovoru s Grahamem na konci dílu). Takhle nějak vypadá pořádná epizoda.

• 13.2.2020  23:22
    Alien: Alone (2019)

Trochu nová zápletka, ale to je jediné, co lze tomuto snímku přičíst k dobru. Zpracování, absence tísnivé atmosféry (toto už není horor) a přítomnost některých nelogičností mi nedovolí dát filmu lepší hodnocení. Závěrem - nejvíce se mi zamlouval snímek Ore, nejhůře bych to viděla na Night Shift. Toto se kvalitativně blíží spíše druhému zmíněnému.

• 13.2.2020  22:56

jedná se o snímek se zdařilou atmosférou, napětím, slušnými výkony herců a na rozdíl od předešlých kraťasů se tento může pochlubit i trikovou částí. A také já se připojuji s chválou temnosti závěru. Ovšem filmík místy působí trochu zmatečně. A skutečnost, že ani prostředím nám nebylo představeno nic nového pod sluncem, zde na mě působí hůře, než u ostatních dílů.

• 13.2.2020  22:24
    Alien: Ore (2019)

Tenhle díl zatím ve všech aspektech jednoznačně vede - děsivá, klaustrofobická atmosféra, napětí, zvukový doprovod, obsazení i příběh... filmík svou kvalitou dost kontrastuje s předchozím dost nepovedeným snímkem.

• 13.2.2020  22:05

Tento pokus se příliš nepovedl, atmosféra i snaha o napětí jsou podstatně slabší a méně zdařilé, než v předchozích snímcích, po stránce obsazení nic zvláštního, po stránce příběhu rovněž.

• 13.2.2020  21:49

Opět dobře zvládnuté budování atmosféry a využívání prostředí skleníku, k hlavní představitelce také nemám výtku a délka snímku je tak akorát, aby se nestihlo polevit v napětí. Opět mírně nadprůměrné.

• 13.2.2020  21:29

V průběhu snímku se tvůrcům přice jen podařilo vykřesat náležitou atmosféru, herci předvedli solidní výkon a když k tomu přičtu stylový začátek a syrový konec s nápisem, vše vychází na lehký nadprůměr.

• 11.2.2020  21:16

Vzhledem k podmínkám vypadá začátek velmi solidně. Pak přijde žlutá vraždící bestie... a je zle, i po filmové stránce. Ale dobře, vzhledem k podmínkám je nutno přimhouřit obě oči. Mohlo to dopadnout podstatně hůř.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28