• Krátkometrážní

Star Trek: Discovery - Rezervace (2020) (epizoda)

Vcelku slibný díl, kde se řešila příslušná situace, zpracování nám přineslo několik zajímavých momentů, vše kolem působilo přirozeně, nepřehánělo se to s emocemi, no a konečně (!) více prostoru dostaly i další postavy, jejichž vývoj, jak doufám, nebude v příštích dílech opomenut či přímo zazděn. Jsem spokojená. 4*

Star Trek: Discovery - Sjednocení 3 (2020) (epizoda)

Nebyl to takový otřes, jaký jsem očekávala. S výjimkou minulého dílu, který se mi opravdu hrubě nelíbil, mi přijde, že třetí série začíná stále více a více připomínat Star Trek (asi nejlépe v pátém díle). Na druhou stranu, celý bod a půl srážím jednak za doopravdy neskutečné emoční přehrávání u Michael - většinou ho ingoruju, ale zde to zoufale nebylo možné. A jednak za pro mě naprosto nelogickou Saruovu volbu. Jo, promarněná příležitost konečně poznat lépe někoho dalšího z posády... 45%

Pán času - Série 12 (2020) (série)

Je mi nesmírně líto, že jsem musela čekat v podstatě jeden a čtvrt série, než se dostavily skutečně dobré díly s novou Doktorkou. V této sezóně mě zamrzelo, jak v úvodních dvou dílech zůstaly možná až trestuhodně nevyužity bytosti a jejich svět z jiné dimenze. Možná se měl trochu jinak koncipovat průběh dílu Can You Hear Me?, ale potenciál měl obrovský. Od dílu Praxeus jsem měla pocit, že už tvůrci konečně využívají společníky tak, jak mají, a počínaje epizodou s Teslou a Edisonem se Doktorka postupně začíná chovat jako Doktor, až mám dojem, že Jodie si poslední díly vysloveně užívá. Výborné díly jsou pro mě Tesla, Villa Diodati a dvouepizoda s Kyberlidmi. Na toto jsem ochotna se podívat i podruhé. Pátý a sedmý díl byly zajímavé (nakonec se ukázalo, že pátý díl měl smysl) a Praxeus, byť ekologická agitka, mi alespoň přišel zábavný. Úvodní dvoudíl zachránil hlavní záporák, jehož představitel byl vybrán na jedničku. A ten scenáristický odpad, pohnojená eko-mršina s názvem Orphan 55 by měla být ze série vyškrtnuta a zapomenuta.

Pán času - The Timeless Children (2020) (epizoda)

Stručně - Master jede! Sacha Dhawan byl castingový úspěch číslo jedna. A ano, tvůrci zde různé nitky spojili dohromady a trochu to překombinovali, tedy nejednalo se o absolutně nejlepší finále moderního pána času. Přesto všechno tento dvoudíl považuji za velmi zdařilý a vnímám ho jako dobré zakončení dvanácté série, které se v poslední mintě zároveň snaží navnadit na další epizody. 10. epizoda mezi 4 a 5, přikláním se k vyššímu hodnocení.

Pán času - Ascension of the Cybermen (2020) (epizoda)

Velmi dobrý díl, který rozehraje více, než jednu příběhovou linii (vyvstává otázka, jak spolu všechno souvisí?), obsahuje pár nečekaných momentů a zároveň spolehlivě navnadí na závěrečnou epizodu. Začínám mít dojem, že se tvůrci už trochu naučilií správně pracovat se společníky. A hlavně, jistou zásadní postavu máme opět zpátky. Za mě 5*

Stromae - Ta fête (2014) (hudební videoklip)

Závěrečný pohled bylo to pravé ořechové, jakmile se člověku podaří utéct od všedních životních obtíží (metaforické bludiště s překážkami, z nichž matka mi přišla nejlepší), dostane se do něčeho mnohem obludnějšího a navíc skončí zcela sám. Silné 3*

Stromae - Tous les mêmes (2013) (hudební videoklip)

Pokus o zobrazení toho, jak muži vidí ženy a jak ženy vidí muže, podáno doslova v netradičním "hávu".

Stromae - Papaoutai (2013) (hudební videoklip)

Myšlenka videoklipu je jasná - děti kopírují své rodiče, tedy syn vyrůstající bez otce bude vyspívat v osobu taktéž v budoucnu nepřítomnou svým dětem. Zpracování je rozhodně zajímavé.

Stromae : Alors on danse (2010) (hudební videoklip)

Hudebně tak prosté, jak to jen jde, ale kupodivu píseň není otravná. Stejně tak videoklip, ač nijak složitý, svým zpracováním se trochu vymyká. Dobré 3*

M83: Wait (2012) (hudební videoklip)

Lepší závěr si trilogie nemohla přát, nejednoznačné, ale velice působivé video se snovou hudbou, která k němu dokonale pasuje.