Sadova302b50

Sadova302b50

Helena rusovlasá

Česko
Občasník...

1 bod

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Život Briana (1979)

  Můj nejohranější film vůbec. Kdykoli na mě padá splín, naservíruju si tuhle hromadu úžasné satiry, slovního humoru a neskutečných šíleností, včetně mimozemského únosu, ultimativní výuky latiny, nekonečně se usnášejícího místního odboje, bizardního prorockého neštěstí, optimistické písničky a jde-li o jména, popvavdě nekompvomisního Piváta, v originále s původními titulky, abych byla přesná. Jo, tohle miluju.

 • poster

  Rozpuštěný a vypuštěný (1984)

  „Kachny, kachny, kachny...“, „Hledej, šmudlo!“ Geniální film, jenž nepotřebuje většího komentáře.

 • poster

  12 úkolů pro Asterixe (1976)

  --Hláška-- „Jak vypadala Bestie?“ „Chutnala výtečně!“ -- Mezi animovanými Asterixy je u mně právě tenhle na prvním místě, speciálně snaha vyřídit jednu opravdu drobnou úřední formalitku. :-D

 • poster

  Svéráz národního lovu (1995)

  Patřím k těm, kteří viděli jako první Rybolov, který jsem si oblíbila, ale pak se mi dostal do rukou tento první díl a musím si přiznat, že se mi líbí víc – přijde mi, že v absurdnosti to dotáhl přece jenom o nějaký ten chlup dál.

 • poster

  Biriken (1996)

  Má vzpomínka na vůbec první návštěvu v rámci Eigasai festivalů, trochu to trvalo, ale film si získal mou přízeň, především kvůli trochu svébytně ulítlému satirickému tónu; obecně se pak snímek věrně nese v duchu tradice japonského stylu vyprávění, se všemi jeho klady i zápory. Při troše té nepopulární objektivity 80%

 • poster

  Nejistá sezóna (1987)

  Takhle nějak to vypadalo... aneb když se z hrnce výtečného humoru musí nabírat zatraceně hořkou forneflou. Přesto (právě proto) můj velice oblínený film.

 • poster

  Pán času: Nevěsta na útěku (TV film) (2006)

  Když se kousnu a dopustím se trochu té objektivity, za nejvydařenější speciál asi označím Sněhuláky, ovšem nejraději mám právě tento film. Paní Catherine Tateová je jako vždy nesmiřitelně skvělá a chemické reakce s Davidem Tennantem jsou natolik fascinující, že spolehlivě přebijou jakkoli zdřevěnělý scénář.

 • poster

  U pokladny stál... (1939)

  Pro mě nejlepší Burian, jakého jsem viděla, scény jako delirium tremens nebo operace prstu nemají chybu, což mimo jiné znamená, že bez Jaroslava Marvana a Čeňka Šlégla by to jaksi nešlo.

 • poster

  Sluha dvou pánů (divadelní záznam) (2000)

  Hru v tomto obsazení jsem viděla nejprve naživo a byla jsem z ní tehdy nadšená (patřím od té doby k těm, kdo si doma vaří k přesnídávce a do krémů zásadně pudlíky). Pak jsem viděla filmový záznam, nebylo to samozřejmě ono, ale stejně mě to perlení páně Donutila usadilo.

 • poster

  Horší už to nebude (2006)

  Nádhera, na závěr si možná scenárista oddychl tak, že trochu filmu odfouknul tu čerstvou svěžest, která ze snímku po celou dobu vanula, ale film jako takový tím stejně potopit nedokázal.