Anabáze (2015) (TV film)

Pořádný velkofilm o legionářích v Rusku je potřeba jako sůl, jen si nejsem jistý, zda by ho měl točit zrovna Nikolaev. Každopádně, jestli zamýšlený snímek vznikne, tento "cestopis" by byl výborným bonusem na blu- ray. Jak jsem obhlíželi lokace, a zjistili, že to celé natočíme raději někde jinde. Ta betonová obludnost v Uljanovsku, obepínající tři "rodné domky", mě naprosto rozsekala...

Želvy Ninja 2 (2016)

Přestože v konečném součtu hodnotím jako jedničku, trochu mě to zklamalo. Za příšerný dabing tvůrci samozřejmě nemůžou, ale tentokrát působila akce dost odfláknutě, jako by si někdo řekl, že cílovému divákovi (tj. šestiletému chlapečkovi, který během projekce několikrát odběhne na WC) to bude stejně fuk. Ale upřímně: kdybych z kina odešel hned po první scéně s Megan Foxovou (jak se dostat do blízkosti poskoka, který odnáší důležitá data), práskl bych tu trojku tak jako tak.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Když už animovaný film se zvířátky, pak jedině precizní žánrovka se spoustou odkazů pro dospělé. Takový byl naposled westernový Rango a nyní tedy krimikomedie Zootropolis. A lenochodi na dopravním inspektorátu jsou nápadem z rodu těch geniálních.

Já, pomsta (2016)

Nemůžu si pomoct, ale Travolta s vlasy a tím svým obličejem osvíceného vesnického idiota mě tentokrát prostě bavil. Možná ne tak, jak tvůrci zamýšleli, ale jakmile se loktem proboural do zadní stěny šatníku, vytáhl odtamtud čističský kufřík, povolal kámoše a začalo být jasné, že ti zlí jako obvykle naštvali nesprávného chlapíka, užil jsem si přehledně nasnímané akční scény a zároveň trochu žasl, u jakého typu filmů skončil A. Sekula.

Případy 1. oddělení - Důvod k zabití (2014) (epizoda)

Komentuji kvůli herecké účasti Kryštofa Grygara v roli pobodaného mladíka. V našem divadle hostoval loni v Rychlých šípech, letos jako d´Artagnan a od příští sezóny by měl nastoupit do stálého angažmá. Talentovaný mladík se v této epizodě mezi ostřílenými herci rozhodně neztratil. A jeho mladšímu bratrovi dělám třídního. Takže tak.

U strážnýho anděla (2014)

Jak moc je tenhle film působivý lze poznat i z toho, kolik komentátorů pocítilo nutnost vypsat se zde po jeho zhlédnutí ze svého vztahu k alkoholu.

Pět mrtvých psů (2016) (seriál)

O fous lepší než Případ pro exorcistu, ale pořád ani pořádné krimi, ani žádné drama, zase především fraška. Jak jinak si vysvětlit, že kriminalisté místo vyšetřování vysedávají bezúčelně v nemocnici a pak jdou na nudle nebo že v ZOO nechají lva, který se má co nevidět probudit z narkózy, klidně ležet na podlaze ošetřovny.

Dobytí Tygří hory (2014)

Hark Tsui tak trochu povodil čínské soudruhy za nos. Předstíraje, že točí propagandistický válečný velkofilm o jednotce statečných a odhodlaných komunistických vojáků, vyrobil tu nejzábavnější "bondovku" od Jeden svět nestačí. Ještě kdyby se tak dokázal poněkud krotit v používání CGI, bylo by to dokonalé.

Lady Hamiltonová (1941)

Příběh spalující lásky lady Hamiltonové a Horatia Nelsona je podobnou alegorií na tehdejší situaci jako předešlý historický velkofilm dvojice Leighová- Olivier Požár nad Anglií. Až na to, že Hitler se tentokrát neskrývá za postavou španělského krále Filipa II., nýbrž za francouzským císařem Napoleonem. Na akční sekvenci bitvy u Trafalgaru si divák musí počkat do samotného závěru, do té doby se řeší pouze ona "zakázaná" romance narážející na dobové konvence.

Pýcha, předsudek a zombie (2016)

V úvodní titulkové sekvenci je divákovi sympaticky představen fikční svět, čímž veškeré klady filmu končí. Mělo to být sexy, mělo to být gore s pořádně šťavnatými (rozuměj přehnanými) akčními scénami, ale nic z toho se nekoná. Romance nefunguje, akce je pomálu, navíc pojatá tak strašlivě sterilně, až se divák ptá, kdo měl být jako cílovou skupinou. Nudný je snad to nejhorší, co můžu o jakémkoli filmu napsat. A přesně taková tahle slátanina je.