Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Dokumentární
  • Krimi

Recenze (571)

plakát

Past na rosomáka (2002) 

Tenhle super film je jeden z mála, které jsem viděl kdysi (asi 2002 - 2006) na ČT v rámci nezávislých snímků a které si mlhavě pamatuju. Ale každopádně jsem rád, že se mi těch pár podařilo znovu objevit a připomenout si, jaké to tenkrát bylo v mém nejšťastnějším období. Řekl bych, že přelom tisíciletí je začátek nejplodnější doby, co se týče kvalitních nezávislých (nejen amerických) filmů. Myslím kvalitních, rozhodně ne pseudodíla od von Triera, kterého vůbec nemusím. To, že mám obzvlášť rád toto období, je určitě způsobeno i tím, že tehdy bylo pro mě sledování kvalitního počinu mnohem větším zážitkem než dnes. Tento film je tak trochu od více žánrů: drama, krimi a trochu romantika. Kočanda Robin si hned získala mé sympatie a celou dobu jsem jí fandil až do konce. Nevím, jestli je příběh pro každého uvěřitelný, i tak má ale určitý spád a závěr mi tak trochu připomněl Lola běží o život. Good

plakát

Tísňové volání (2018) 

Pekelně psycholgický zážitek. Takto na mě zapůsobí málokterý film. Skoro celou dobu jsem užasle sledoval prakticky jediného člověka v jedné místnosti a neskutečně mě to vtáhlo do děje.

plakát

Narcos (2015) (TV seriál) 

Tento seriál mi doporučili mí kamarádi, že prý je to absolutní pecka a na základě zdejšího hodnocení jsem byl opravdu natěšen. Jaké však bylo mé zklamání, když jsem místo úchvatné podívané dostal jen podprůměrný, neúměrně natažený "výtvor". Opravdu, ale opravdu nechápu zdejší hodnocení. Co se na tom všem líbilo? Vždyť je to většinou absolutní NUDA NUDA NUDA. I když Wagner Moura hraje celkem dobře. Ale ani náhodou bych to neviděl jako 3. nejlepší seriál! Absolutní top je pro mě Černobyl a Dámský gambit. Mé hodnocení nemůže být vyšší, bohužel.

plakát

Putin (2020) (TV seriál) 

Čtyřdílný dokument "Svět podle Putina" je určitě natočen lépe a jestli to mohu napsat, tak i "poutavěji" (přece jen Oliver Stone je skvělý filmař). Ale zase zde nezazněla nějaká velká kritika na adresu "hodného báťušky" Putina. Naopak tento dokument BBC z roku 2020 je snad o poznání investigativnější, což je jedině dobře. Člověk, pokud není putinofil, se zde dozví, co je ten Puta zač... Přesto však nemohu jít s hodnocením výš, ne snad kvůli obsahu, jen kvůli formě natočení a rád bych hodnotil obé. P.S.: Copak asi bude Puta dělat v důchodku?

plakát

Slavná alba: Nirvana - Nevermind (2005) 

I já jsem hrdý majitel tohoto alba, které je jedno z nejlepších a nejzásadnějších v historii... Album Nevermind je dost tvrdé a hodně nabušené, je to čistá nefalšovaná energie, proto musím tento hudební dokument hodnotit takto vysoko, dokonce výš než "Slavná alba: Queen - A Night At The Opera". Právě v souvislosti s Queeny a Nirvanou jsem si teď uvědomil, že zřejmě nelze být jednostranně zaměřen na jednu kapelu a absolutně ji adorovat, protože se pak člověku přeposlouchá... V Nevermind snad neexistuje slabé místo, zvlášť se mi líbí nejtvrdší song Territorial Pissings a např. i Smells Like Teen Spirit. No ty brďo, zjistil jsem, že Kurt Cobain dělal řecko-římský zápas stejně jako já a taky byl bezdomovec stejně jako já (já jeden měsíc)... :o)

plakát

Slavná alba: Queen - A Night At The Opera (2006) 

"He's just a poor boy from a poor family..." Jako by to bylo napsáno o mně. Už několikrát jsem psal, že Queen je nejlepší skupina všech dob a Bohemian Rhapsody je samozřejmě nejlepší a nejkomplexnější píseň všech dob, s čímž samozřejmě nemusí každý fylozof souhlasit. Ale je možné, že s časem budu ke Queenům kritičtější, zvlášť když si uvědomím, kolik skvělých interpretů existovalo a existuje. Nirvana, U2 nebo zprofanovaní The Beatles...

plakát

Svět podle Putina (2017) (TV seriál) 

Putin studoval práva, aby mohl nastoupit do obávané KGB. V tomto ohledu je to podobné jako u nás, Bureš a Falmer. Ale mít za prezidenta neschopného alkoholika Jelcina, nebo roztahovačného, samolibého Putina? Pro Rusy jasná volba, sice ten druhý. Z mých kamarádů jen dva mají rádi Rusko, jeho politiku a vládu, jeden z nich dokonce obhajuje báťušku Džugašviliho, což už je podle mě extrém. Drtivá většina západního světa prostě nemá ráda Ivany, jednoduše kvůli jejich komoušské minulosti a teď si zase nakáleli do bot oním Krymem atd... Nedokážu posoudit, čím jsou natolik odlišní od zbytku světa, zřejmě "jiný kraj, jiný mrav". Putin sám sebe vnímá jako kladnou postavu, jako někoho, kdo hájí evropské tradiční hodnoty vůči dekadentnímu Západu, jako někoho, kdo bojuje za správnou věc. Stone valil na ruského prezidenta jednu otázku za druhou, ale nemůžu se zbavit dojmu jistého alpinismu, i když to nebylo tak patrné jako v případě českého Stonea s tím jezevcem z Hradu. Asi se nedá Putinovi upřít určitá schopnost řídit svou zemi, zřejmě je i inteligentní, ale jeho zahraniční politika je docela agresivní, podobně jako u všech světových velmocí, východních i západních (samozřejmě hlavně USA). A protože chod světa určují právě tyto velmoci, tak prakticky všechny státy jsou orientovány k jedné z nich. Nebudu tvrdit, že USA jsou lepší než Rusko, ale podle mě jsou demokratičtější. A teď několik poznatků z tohoto dokumentu: 1. Do teď jsem nevěděl, že Stalin dostával od vědců v USA prostřednictvím svých špiónů tajné zprávy o vývoji jaderných zbraní... Ale je fajn, že dnes můžou Stone a Putin v klidu a bez takového napětí jako za studené války sledovat Kubrickova Dr. Divnolásku. 2. Ruský zákon z roku 2013 proti propagaci homosexuality, zakazující zmínky o LGBT ve veškerých médiích i v ordinacích psychologů, je přesným opakem chování v západních zemích. Každopádně oba přístupy jsou dovedeny opravdu ad absurdum. 3. "Anexe Krymu vyvolala velké haló, protože to bylo nelegální podle mezinárodních smluv v poválečném světě." A Putin se tomu nahlas zasmál. To jen ukazuje, jak samolibě jedná při svém vládnutí... Nevím, jak daleko vidí za svá rozhodnutí, ale přes všechny jeho argumenty neměl právo anektovat Krym, prostě neměl. Závěr: Opakuji, Putin je inteligentní, ale přesto ho nemám rád, avšak chtěl jsem si poslechnout i jeho názory. Každopádně tomuto dokumentu nemůžu dát vyšší hodnocení. Slovy Stonea: "Thank you, sir." Zajímavý komentář: Matty (kterého považuju spolu s verbalem za docela chytré uživatele, třebaže jsou absolutní protipóly) a jistě spousta dalších zajímavých komentů...

plakát

7 pádů Honzy Dědka (2012) (TV pořad) 

Tato mluv-šou se mi začíná líbit čím dál víc, i když ji sleduji jen sporadicky. Honzíkova cesta až k vlastnímu pořadu v TV nebyla příliš strmá, o to víc však jeho otázky, dány určitými zkušenostmi, dávají smysl. Dnes 25.4.2021 jsem viděl epizodu s naším uctívaným (hlavně verbalem :o)) stvořitelem Martinem Pomothym a až teď jsem zjistil, že je to vlastně docela obyčejný chalan, tak jako já. I když do oblíbených si tohoto guru zřejmě dávat nebudu, naopak se musím strachovat, aby jednoho krásného dne nesmáznul můj účet, při tom co na něm zvířejňuju. POMO, každopádně mě mrzí, že ti to se žádnou ženskou zatím nevydrželo delší dobu, podobně jako mně, ale to už je jiná pohádka...

plakát

Týden s prezidentem (2017) (TV pořad) 

Očividný alpinismus ze strany "moderátora" vůči staříkovi, který je rád, že ho konečně poslouchá někdo jiný než jeho Ovečka. Tak už víme, co vše tento moudrý pastýř je: 1. Putinofil 2. Li Kche-čchiang-fil a 3. Soukupofil. I když jak to vypadá podle jistého titulku, tak "Prezidentův sen je v troskách". Každopádně brzy si zazpívám: "To všechno vodnés čas..."

plakát

Poslední rozloučení s princem Philipem (2021) (TV pořad) 

Princ Philip proslul mj. svými sarkastickými výroky, ale hlavně byl Jeho královská Výsost, vévoda z Edinburghu, princ řecký a dánský a taky byl rytířem Podvazkového řádu. Dožil se vpravdě velmi požehnaného věku, on i Alžběta zřejmě mají dobrou karmu.

Ovládací panel
4 body

Reklama

Reklama