Čáryfuk (1970) (seriál)

Lehce nadprůměrný seriál od našich vzdálených západních sousedů. Čáryfuk byl takové zvláštní stvoření, no... ...takovej milej trhlej pošuk a pošetilej blázen, kterej vypadal jako ta smrtka. :-) "Čaroděj", který neuměl čarovat, většího lempla si stěží představím. A Ferdinand Krůta v českém dabingu se na něj perfektně hodil. R.I.P. Geoffrey Bayldon R.I.P. Touchwood.

Ten nejlepší (2000)

Opravdu nechápu místní "hodnocení". Pokud to není kravina (hodně slušně napsáno) od Triera, tak zkrátka výš nejde, no už jsem si na tento folklór pomalu zvykl. K filmu: země, která se teď snaží být nejrovnoprávnější na světě (viz zavádění "třetího pohlaví", věřím, že těch pohlaví nakonec bude sedm jako v Samotářích. :o))))), byla před několika desetiletími tak rasistická a jestli je tento film z půlky podle skutečnosti, tak to byla fakt síla. Jasně, patosu je zde na tuny, ale trocha toho patosu ještě nikoho nezabila.

Krkonošské pohádky (1974) (seriál)

Nepřekonatelný večerníček!!! A to díky onomu věčnému souboji "dobra" se "zlem". Krakonoš a Trautenberg jsou nejlepší možná kombinace absolutních protikladů. Dobrý a spravedlivý Krakonoš a nenapravitelný a nepoučitelný vyžírka, vychcánek a pacholek (nebo sympaťák? Mé sympatie určitě má. :-)) Trautenberg, který se zřejmě stal předobrazem (nejen) naší politické scény. "Himl hergot donrvetr krucajs element! Holoto líná!"

Proč? (1987)

Velmi negativní film, který je prosycen alkoholem, sexem a násilím! Ne, že bych nikdy nebyl prosycen některými těmito atributy, dokonce mohu prohlásit, že v mých osmnácti jsem byl jakási velmi velmi odlehčená verze těchto pacholků, ale kdo je bez viny, ať první hodí lahví od piva. Tenhle výtvor jsem kdysi sledoval s jakýmsi zájmem, ale dnes už mi přišel spíš odpudivý aneb po každé kalbě přijde vystřízlivění, tak jako ve filmu.

Zuřící býk (1980)

LaMotta byl fest psycho, tedy jestli je v tomto snímku vyobrazen pravdivě. De Niro si zde střihl největšího magora a nejnesympatičtějšího boxera v dějinách, proto jsem byl v nebývalém pokušení dát jen 2*, ale tento film jakous takous kvalitu má (i když to byla nezáživná nuda), takže za mě průměr.

Propast (1989)

Naprosto dokonalý film! Harris je borec, Mary je krásná ženská, která zde ukázala i kozy, což se vždy počítá a Michael Biehn si zde střihl roli záporáka a byl v ní psychopaticky skvělý! Včera jsem viděl special edition a byl jsem naprosto spokojen, až na to, že tam chyběla asi minuta s potápěním myši, zřejmě nějací útlocitní sralbotkové měli potřebu ji vystřihnout! Přesto za mě plná pálka!

Popírání holocaustu (2016)

Popřít holocaust je jako popřít, že slunce svítí! Jen pomatenec a sympatizátor s Hitlerem toto může vypustit z úst. Podle některých duševně chorých jedinců zřejmě Židé vůbec nebyli vražděni v plynových komorách a o tomto je tento film. Někomu může připadat nudný, mě tedy ne, i když se z valné části odehrává v soudní síni. Je o tématu, které by se nemělo zlehčovat a tak jsem k němu i přistoupil. Citace: "Nezapomnělo se na vás. Hlas trpících byl slyšet." Jen verbal ho zřejmě neslyšel.

Peklo (2003)

Zde se belgický bijec JCVD položil do vážnější polohy a musím napsat, že s úspěchem (alespoň pro mě). Tenhle film se mi líbil od prvního zhlédnutí, je to možná jeho poslední dobrý herecký výkon.

Rolling Stone: Kultovní hudební časopis (2017) odpad!

Jsem nepřítel číslo jedna tohoto pseudočasopisu. Ve svých zmrvených "žebříčcích" na nejvyšších příčkách vytrvale ignorují nejlepší skupinu všech dob, totiž Queen!!! Neskutečně mě nadzvedlo to, že takovej zjeb a ***** Prince je před Queeny. Pokud umístí v "žebříčku" "500 Greatest Songs of All Time" jen dva jejich songy (Bohemian Rhapsody 163. a We Will Rock You 338.), tak přesně vím, co si o nich mám myslet. Jediné vysvětlení je, že je tento "žebřík" příliš malý pro skupinu Queen. Na prvním místě je "jakési cosi" od Dylana. Jen čekám, kdy i já dostanu Nobelovu cenu za literaturu, když ji mohl obdržet tento americký Cimrman. Jsem jedině rád, že mám takový vkus, jaký mám!!! Schválně jsem zhlédnul tuto prapodivnou oslavu těch nejimbecilnějších rádoby kritiků a hudby, která mě prakticky nezajímá, nebo nedejbože kritiku politiky (celý poslední díl), abych mohl dát jediné spravedlivé hodnocení!!! Původně jsem napsal: "Tolik jsem chtěl dát odpad, ale 1* za to, že tento seriál jakous takous "kvalitu" má." Avšak po pročtení dalšího totálně zmrveného "žebříku" (100 Greatest Guitarists), kde je ten nej kytarista Brian May až na 27. místě, musím objektivně dát odpad! S Van Halenem bych na 8. příčce souhlasil, vždyť je autorem bez diskuze toho nej kytarového riffu všech dob - v songu "Ain't Talkin 'Bout Love" - a opět jsme u toho, v různých "žebřících" riffů tento riff není vůbec uveden, zajímalo by mě, který ****** ty takzvané žebříky tvoří. A nějakej Hendrix na prvním místě, ARGHUGHKROWGH! Redaktoři tohoto časopisu jsou opravdu "pilné včeličky" a jejich záběr je od hudby až k politice, je jen moje smůla (nebo štěstí?), že to nevidím. P.S.: Koho zajímá Hendrix?

Nebe nad Berlínem (1987) odpad!

Tenhle "film", který je jen a jen pro pozéry, je ještě stupidnější než Rakušani protestující proti Temelínu, to jen tak na úvod! V jistém dokumentu o P. Falkovi (který zde taky hraje) propagovali "nesporné kvality" tohoto "filmu", ale tyto "kvality" může vidět jen ten, kdo skutečně rozumí těm "nejskvělejším" uměleckým dílům! Jsem převelice rád, že takový nejsem, jinak bych totiž byl nucen napsat, že tento přenádherný snímek je jako rozkvetlá květina, voní jako luční kvítí, je lehký jako jitřní vánek a jeho poetika se lehounce roztírá jako Lučina, tohle však přenechám místním expertům. Slovo na závěr: na závěrečné titulky jsem se těšil mnohem víc než kdysi na vojně na KVOPa!!!