Dámský gambit (2020) (seriál)

Tento strhující seriál pasuju na jeden z nejlepších počinů všech dob! Během prvních čtyř týdnů jej vidělo 62 milionů předplatitelů (domáctností) Netflixu a zřejmě násobně víc "stahovačů" a není divu, je to opravdu úchvatné dílo, které nemusí sledovat pouze šachisté. Snad to může působit jako pohádka, ale cesta na vrchol (i když vydřená) u těch nejlepších tak prostě vypadá. Možná je to tak trochu reklama na americké šachisty (Morphy a Fischer - jsou to jediní dva Američani v této hře, jejichž umění opravdu stálo za to a ve své době byli bezkonkurenčně nejlepší na celém široširém světě), tato série je v určitých aspektech volně inspirována životem právě kontroverzního Bobbyho Fischera, ale kdyby podobný dobový seriál točili Rusové, tak by se zase ohlížel hlavně na Sověty a jsem si jist, že by zde byl v tom nejčistším světle vyobrazen i báťuška Josif, kterého nevím proč i dnes Ivanové považují za národního hrdinu. Nechci se chvástat (ani není čím), ale já jsem taky dřív občas hrál šachy a hodně mě bavilo číst knihy o této královské hře i řešit úlohy, ale pak u mě zaúřadovala jistá nemoc a ze všeho náhle sešlo, bohužel. Nyní už jen občas se pokusím vyřešit nějakou tu úlohu na mobilu... Anya Taylor-Joy zde hraje uchvacujícím a impozantním způsobem. Má v očích takovou zvláštní jiskru přitažlivosti, jeden by řekl, že je tak škaredá, až je zajímavá. Chtěl bych vědět, jaké asi tak má qíqé? Pro potenciální diváky, kteří ještě nejsou rozhodnuti, zda sledovat, či nesledovat, zde uvádím slabé stránky a nedostatky:... hmm

Haló, haló! (1982) (seriál)

Když jsem tento legendární seriál sledoval kdysi, tak mě bavil přece jen o chlup víc, i když jsem ho předtím nesledoval kontinuálně, člověk má i jiné povinnosti: chodit do hospody, do práce, do hospody... Celý jsem ho dal až teď, bohužel však v posledních sériích ztrácel mou pozornost, čili místo čistých 100 jen 90%. Je to sice kultovní seriál s vynikajícím českým dabingem (kde se mu vyrovná snad jen dabing MASHe), ale když to člověk sleduje pořád, tak se to trochu přejí. Nejvíc mě bavila hláška Reného: "Ty ženská jedna hloupá!", případně: "Ty důro všech důr!" :o)

Air Force One (1997)

Jeden z těch nejvlastenečtějších amerických filmů, celkem klišoidní filmik plný patetických hlášek, vždy mě ale pobaví, ideálně s popcornem nebo aspoň s tlačenkou s octem a cibulí. "Sakra, tohle se Spojeným státům nedělá. Prezident dostane svou baseballovou rukavici a zahází si s jeho koulema." :) No ale asi tak nějak to nakonec dopadlo...

Vyjednavač (1998)

Možná tento film byl místy překombinovaný, vyhrocený a i malinko naivní, ale jen trochu, takže jinak musím napsat, že se jedná o špičkový thriller, kde ti dobří i padouchové byli obsazeni bez nejmenších výhrad. Celou dobu jsem si říkal, jaký zvrat ještě přijde a celou dobu jsem byl napnutý jako struna.

Turínský kůň (2011) odpad!

A začíná to tak "úchvatně" dlooouhým záběrem (o mnoho delším než můj pohlavní úd) na tažného koně, hmm no dobrý, stihl jsem aspoň vykouřit cígo. Fajn, uprostřed pohled na starce na posteli a na konci pohled na starce a ženskou u stolu. Tak těmito pár větami by se dal shrnout celý děj neděj, při kterém si člověk připadá jako v němém filmu. Pochopil bych, kdyby to byl krátkometrážní filmik o délce do 1min 2s, ale při neúnosné délce 2h 35min musím napsat, že se jedná o největší totálně ********* ******, která se může líbit jen absolutním *******!!! Pokud si chcete vychutnat stoprocentně erudovanou recenzi tohoto zvratku od jistého Aleše Stuchlého (jenž vypadá na opravdového filmového bukanýra) z ČRo, který tomu dal hodnocení 100%, máte možnost. Ále to je nemilé, celých 208 bukvic adoruje toho homoděje Střevoa Dehetr tak moc, že ho mají ve svých homoblíbených. A nyní citace z MovieZone.cz: "Psát v souvislosti s Tarrem o "rádobyumělecké ubohosti" může buď naprostý křupan nebo člověk, který žádný z jeho filmů neviděl. Chápu, že se někomu nemusí tahle ultranáročná záležitost líbit, ale Tarr si nikdy na umělce nehrál... Je to asi jako o Nietzschem napsat, že to byl "rádobyfilozof". Rozum do hrsti a lépe volit slova - napsat něco takového vypovídá mnohem víc o pisateli než o jeho terči." Že jsem křupan, to o sobě vím, ale určitě radši budu křupanem než bukanýrským pseudofilozofem. Každopádně po shlédnutí celého tohoto "superspektáklu" si říkám, jestli bych spíš neměl kouřit profesionálně na náměstí za bůra, u toho bych se určitě víc pobavil. Jsem opravdu neskonale šťasten, že můj hrdý odpad snížil celkové hodnocení, chacha.

Nabarvené ptáče (2019) odpad!

Barevné ptáče, cože? Marhoul tak moc prahnul po nějaké té ceně, až natočil tuto nenabarvenou sračku, která se může líbit jen těm největším filozofům zaregistrovaným na ČSFD. Že se čeští akademici (celí vzrušení (po)hlavně z vizuálu) zbláznili, o tom svědčí fakt, že Vašíkovi udělili trojí pomazání, např. i za "Mimořádný počin v oblasti audiovize". Vláčila moc nemusím, ale kdyby viděl, jak se Vašík snaží o kopírování jeho stylu, tak by ho určitě v hrobě lopatou obraceli. Ano, dávám odpad jako protiváhu těm intelektualistům, kteří mají toto veledílo v oblíbených. Aneb trochu negace (jen tak z legrace) "Radek99": Pane Marhoule, díky! Díky za to, že jste nás nevrátil na mapu světové kinematografie. Jako už tolikrát, jsme my Češi nenatočili světový film. Opravdu díky za těch 11 let příprav, filmová adaptace nelegendárního Kosinského románu se vám nepovedla nad očekávání, nestálo to za to. Takový neoriginální mix, trocha ze Spielbergova Schindlerova seznamu, Tarkovského (čili oIIo - pozn. redakce) Ivanova dětství, filmů Pavla Pawlikowského (jehož Ida mě unudila xmrti aneb další oIIo), Tarrova Turínského koně (kterého jsem radši nesledoval na základě erudovaného verbalova komentáře)...jen nejde o snímek spirituální, ani se spiritualitou pracující, ale o snímek ryze protiválečný a hlavně je to sračka na entou. A to, co provádí s kamerou pan Smutný, je nedechberoucí! Mám vlastně jen dvě výhrady - dost přemrštěnou stopáž a ty otřesné české postsynchrony, jinak je to nevycizelovaný klenot! A škoda, že film nebyl ještě syrovější a naturalističtější v duchu své literární předlohy, ten humbuk kolem jeho údajné brutality je umělý a nepochopitelný... Co je nepochopitelné, je tvůj obdiv k takovýmto shitům. Není snad pro někoho zajímavější článek: Jak uvařit těstoviny: 8 chyb které děláme nejčastěji, nebo třeba takový Doom Eternal?

Kokot a perly (2006)

Celkem dobrý dokument o Knížeti pornofolku. Hlavně mě dostalo, když tam kdosi vytáhl ocas z kalhot a začal jím mávat jako ve filmu Bruno.

Lola běží o život (1998)

Františka Potentní zde válí na plný kule. Tento skvjelí film, který mi doporučil můj spolutrpící na vojně, ubíhá ve strhujícím tempu a řekl bych, že je natočen vpravdě novátorsky. Ale jako ženská se mi Františka víc líbila v "Sladkých sedmnáct".

Mirai - Anděl (2017) (hudební videoklip)

Podle Filipa nejsmutnější klip, ale ta nejsmutnější píseň, co znám, je jednoznačně Tears In Heaven od Erica C. (ne není to ta vyžraná koule Eric Cartman). Anděl od Mirai je rozhodně skvělá píseň. Oběma předcházely dost smutné události. A kingik? Evidentně nemá rád japonské zpívající geje, proti gustu žádný dišputát.

V síti 18+ (2020)

Nejdrsnější verze, opravdu jsem viděl tuto 18+ verzi... aneb není radno otevírat premenstruační studánky. Bohužel musím konstatovat, že jsem v této ostré verzi viděl i nějaké ty ztopořené jitrnice chlípných jedinců ready obcovat a vůbec to nebyl hezký pohled. Nejsledovanějši dokument poslední doby o největších úchylech. Mnoho chlapů někdy zatouží třeba po šestnátce, ale toto je už opravdu přes čáru. Ač nerad, musím dát plnou pálku. Každopádně všem doporučuji tuto verzi 18+, kde jsou všechny explicitní záběry... Citace: "Já jsem jako ještě panna, já jsem ještě jako s nikým nespala..." "Přijde ti v pohodě prostě psát, že mě chceš análně znásilnit?" "No tak víte co, pracujete s dětma, připadá vám v pohodě prostě oslovovat mladý holky a posílat jim, to co jim posíláte?" No ty píčo, fakt drsné... P.S : Ti chlapi mají teď úplně zničený život, zvlášť když měli jen trochu rozostřený obličej, správně proti nim policie podniká kroky (i když nevím, jestli proti všem 2458 mužům, kteří oslovili tyto domnělé puberťačky), ale můžou si za to sami...