dr.fish

okres Mělník
geomailer

<< předchozí 1 2 3 4 28 55 82 109
    • 23.8.2017  23:28

Možná vtipné pro někoho, ale já jsem na to asi moc velká konzerva. Nebaví mne dívat se, jak se parta upírů motá po městě a snaží se žít jako normální mladí lidi. 50%

• 11.8.2017  22:18
    Admirál (2015)

Naprostá spokojenost. Vynikající záběry na moři, bitvy, manévry. Politika v poměrně surovém hávu v té nejlepší evropské tradici. Výtečná hudba. Film je natočen podle klasické osnovy "amerického akčňáku", jen je to celé naroubované do historického kabátku. Nic nového pod sluncem, ale překvapivě to celé šlape jako hodinky. Chlapi padají jako mouchy, nikdo nehne ani brvou. Přál bych si, abychom něco podobného začali točit i my o svých hrdinech....85%

• 11.8.2017  19:04

Ze začátku mi styl vyprávění trochu vadil, ale nakonec atmosféra zákopů první světové války zvítězila. Člověk se pomalu dostává do děje, ale najednou zjistí, že už v tom jede. Tuneláři tu ještě nebyli, tenhle bojový styl mám zatím načtený jen z knih. Velice zajímavý příběh, i obrazem. 80%

• 11.8.2017  18:43

Takovéto filmy by měli točit režiséři válečných filmů. Ale netočí. Záběry tu jsou jak z reklamních spotů, hory patosu, dlouhé pohledy do zkrvavených tváří, absence jakékoli dějové linky. Zmatek a chaos. Je to škoda, jelikož tu je pár pěkných záběrů zejména útoků letadel. Jenže kromě toho hodinu a půl vaty. Proinvestované peníze a skutek utek. Jeden z nejhorších ruských válečných filmů co jsem viděl. 45%

• 7.8.2017  18:44

Tříhodinový opus, který ukazuje válku spíš v její každodennosti. Každou chvíli zabijí kamaráda, únava, vyčerpanost, nekonečné noční hlídky a útoky nepřítele. Letecká převaha Rusů je psychický teror stejně jako bombardování. Hrdinský odpor malého národa proti veleříši. Velmi slušná výprava. Uteklo to jako voda. 80%

• 4.8.2017  19:09

Film opravdu ze života. Chlapec školou povinný toužící ztratit panictví skolí učitelku, která se nudí se svým manželem alkoholikem. Tahle vztahy splní svůj účel, ale budoucnost nemají, jelikož vývoj obou nakrátko se setkavších lidí postupuje zcela opačnými směry. Ale to setkání je popsané a natočené výborně. I s tím chlastajícím manželem. 75%

• 4.8.2017  19:06

Je dobré, že existují takovéhle filmy. Připomenou nám zapomenuté stránky historie, kdy parta beduínů na koních dokázala trápit dvacet let fašizující se militantní Italy, kteří snili o nové slávě Říma. Nedělám si iluze, že kdyby to nepomáhalo aktivitám Britů v Africe, nikdy by si toho filmaři nevšimli. To už je ale tak, dějiny píší vítězové. V každém případě Libye nebyla země bez obyvatel vhodná k obsazení rozpínající se Itálií, i toto dobrodružství vede k pochopení historie severní Afriky jako celku. 80%

• 1.8.2017  18:43
    Proud času (2003)

Je to vlastně hrozná škoda toho nápadu. Dobře vypravený a obsazený film, který mohl být klidně hitem roku, se bohužel tak nějak rozplizl do ucumlaných scén a klišé. Místy se sice daří nějaké to dramato vytvořit, ale místy je film naopak dosti úsměvný. Zklamán jsem vlastně jenom kvůli promrhanému potenciálu, jinak na pobavení to docela šlo. 60%

• 30.7.2017  19:32

Atmosféra pitevny pěkně tísnivá, řezání do té mrtvé ženské celkem bez skrupulí, nebylo mi úplně příjemně, když jsem u obrazovky popíjel kávičku a jedl koláček. Pitevna je netradiční, krásně vystavěný prostor, s chodbami a zákoutími, ve sklepě soukromého domu. Není kam se moc dovolat. Z obyčejného kriminálního případu se na stole stane osudová záležitost překračující hranice staletí. Hezky natočené.75%

• 30.7.2017  19:28

Film hezky ilustruje život střední třídy v bombardovaném Londýně, kde čas na odpolední čaj byl důležitější než padající pumy. Doby, kdy se ze života vytratili muži na frontu a chlapci vyrůstali na rumištích zřícených domů ve společnosti matek a sester. Film je tedy podivnou sondou provázenou stejně podivným humorem, kterému jsem se nesmál. Uvědomil jsem si jak málo mám s některými vrstvami společného, s těmito lidmi bych fakt do hospody nešel. 60%

• 30.7.2017  19:23
    Fantom operety (TV seriál) (1970)

Některé hlášky a výstupy jsou famózní. Místy naopak šité horkou jehlou jakoby jim to měli každou chvíli zakázat točit. Poslední díl je jedinečný. V jednotlivostech geniální, jako celek 75%

• 30.7.2017  00:19

Přehlídka vojenské techniky, která je důležitější než film samotný. Geniální nápad, který zůstal tragicky nevyužit. Tvůrci se zalekli možností námětu a radši zase červí dírou vycouvali zpátky do budoucnosti. Nikdo nám ani pořádně nezafilozofoval ve stylu "co by - kdyby". Takže vznikl jen takový další Top Gun. Smůla. 60%

• 30.7.2017  00:14

Pravý nefalšovaný holywúdský biják. King Kong křížený s Jurským parkem, vše ve správném poměru, protřepané, nemíchané. Chlapi jsou drsní a nezlomní, nicméně umírají ve chvíli, kdy je to bezpodmínečně nutné. Otřepaná klišé jsou přesně tam kde mají být a tvůrci se za ně vůbec nestydí, naopak se k nim hrdě hlásí jako k oborové tradici. Samuel L. Jackson má stále ten ďábelský pohled a neuhne ani o krok. Akce je přímočará a času na emoce je tak akorát. Vizuál i audio jsou na dobré až výtečné úrovni. Takže pátá hvězda chybí jen za to, že už jsme to všechno někde viděli a mnoho objevného v tom není. Ale co na poli akce taky ještě objevovat, že? Pěkných 85%

• 30.7.2017  00:04
    The Stag (2013)

Musím říct, že jsem čekal trochu té chlapské zábavy, ale dostal jen výlet ukňouraných intošů do přírody. Už samotný pobyt v lese měl být ten humor, takže pro mne jako člověka zvyklého spát venku je skok do jezírka či spaní ve stanu normálka. Neplakal jsem dojetím ve chvíli kdy si kluci udělali večer u ohýnku zazpívali si něco lidové tvorby. Tento film je pro městské lidi, kteří si moc přírody neužijí a považují ji za jakýsi magický prostor, který člověka očistí a spasí. Příroda je příroda, je v ní teplo nebo zima, zle anebo fajn. Očistit se v ní musí každý sám. I když o to šlo asi i v tomto snímku. Jen jsem čekal trochu "irštější" pohled na věc. Za ten závěr na svatbě srážím hvězdičku.55%

• 29.7.2017  20:21

Myslím, že tohle se paní režisérce povedlo. Někteří možná budou kritizovat malý spád, málo akce, moc keců atd. Když přijde na akci, je ale syrová a ostrá jak břitva, ta beznaděj té země se povedla navodit moc dobře. Tahle válka se nedá vyhrát, ale odejít z Iráku znamená ještě větší prohru pro ty, kteří tam zbydou. Psychický tlak je ohromný, rizika veliká, ale i to může fungovat jako droga. Dá se ještě vrátit domů do pohody naleštěných ulic a obchoďáků? Těžko...80%

• 29.7.2017  15:49

Je úžasné o čem všem jsou Američani schopní natočit film. Sandlerovina bez Sandlera. Nick Swardson podal výkon, o tom žádná. Celkem zábavné, ale mohlo být propracovanější bez hluchých míst. 60%

• 28.7.2017  23:53

Přestože jsem už holokaustem přesycený, tohle mi vyrazilo dech. Kam se hrabe Schindlerův seznam. Je tam všecko a přitom to nepůsobí nijak pateticky či lacině. A přesto je člověk na konci úplně vyřízenej. Navíc hudební složka filmu včetně písně Hany Hegerové, prostě nádhera. 90%

• 28.7.2017  19:34
    Četníci z Luhačovic (TV seriál) (2017)

Pavel Zedníček mne velmi mile překvapil svým civilním projevem. Největším esem seriálu je ale bezesporu Karel Dobrý. Díly s ním jsou taky nejlepší z celé série. Všichni herci podali dobré výkony, atmosféra ale není srovnatelná s Humoreskami už proto, že tady se jedná o soudničky s nadsázkou a humorem, občas vážno, ale hlavně bez politiky. Některé díly jsou skvělé jiné průměrné. Za výbornou výpravu, výběr lokací 75%.

• 22.7.2017  20:27
    Zámek (TV film) (1997)

Líbila se mi i tahle verze. Zámek z 1968 je sice temnější a beznadějnější, toto je ovšem zase preciznější a dobrý je ten vypravěč na pozadí vytvářející atmosféru knihy. 80%

• 21.7.2017  23:24

Myslím, že tvůrci vůbec nepochopili o čem ten E A Poe psal. Mystérium pro ně existuje jen jediné - erotické. Shrnul bych to Cimrmanovým pojmem "genitální meliorace". Třetí až čtvrté stádium. Vítejte v Grunbachu....40%

• 21.7.2017  23:20
    Past (1997)

Na jednu stranu ta zápletka smysl moc nedává, ale na tu druhou stranu se zase povedl celý ten vizuál a atmoška vůbec. Ty vlaky na závěr se moc vydařily. Film ze staré školy, kdy chlapi byli ještě tvrdí a ostří jak břitvy. 80%

• 21.7.2017  23:05

Když si vaše dcera, kterou jste si vypiplali, přivede domů úplně vypatlanýho borce a chce si ho vzít, je to zkouška ohněm. O tom je tenhle film, který ani moc vtipný není. Možná mne dovedl k zamyšlení, že dneska už hodně věcem nerozumím a začínám chápat, jak se ten tatík cítil jako úplněj mimoň v tom baráku plným technologií. Že se dneska dá pohádkově vydělávat na něčem co vlastně ani neexistuje je pro starší generace dost málo pochopitelné. Nicméně všichni jsme jednou byli mladí, stačí zavzpomínat. Pak se obvykle podaří najít společnou řeč i s těmi, kteří jsou mnohem mnohem mladší. A o tom tahle komedie asi je...60%

• 19.7.2017  23:27
    Propast (1989)

Je to pohádka, místy připomíná Nekonečný příběh (nevím vlastně proč). Celý projekt je jaksi odtažitý, nevtáhne do děje. Člověk to sleduje jako nějakou malbu na zdi. Místy se povedly některé věci, technicky myslím na tu dobu velmi dobré. Protiválečné poselství, varování před lidskou blbostí, vše co potřebuješ je láska. S tím vším souhlasím a proto mne i závěr rozesmál a potěšil. Fajn retro dvouhodinovka. 70%

• 19.7.2017  23:20
    Klute (1971)

Místy velmi podivně poskládaný film. Co mě ale dostalo je psychický vývoj Jane Fonda. Ta ženská je vlastně průvodcem a vypravěčem zároveň. Takže na jednu stranu detektivka, dosti odfláknutá, na druhou stranu psychologický film, který ale nedbá žádných pravidel. Vzniklý galimatyáš dostává tvar až ve druhé polovině a nádherně krystalizuje do očekávaného závěru. Nebýt těch rozhovorů s psycholožkou, asi bych hodnotil níž. Ten druhý plán byl zábavný a dal tomu koule. 85%

• 18.7.2017  23:24

Komedie to asi není, jelikož hlavní hrdina je takový hrozný lůzr, že ho nejde ani litovat, jen umlátit kladivem. Naštěstí se zjeví brzy Dylan Moran, který ač je to k nevíře, působí ve filmu jako stabilizující prvek. Celý film je vlastně tak trochu parodií na ty hollywoodské hity plné mrtvol, ale místy to zas taková hlína není. Momenty ale stojí za to, zejména závěr s policistkou mne pobavil. 80%

• 18.7.2017  23:20
    Vyjednavač (1998)

Výtečná oldschoolovka. Takhle se to v devadesátkách točilo a tak to mám rád. Excelentní Jackson v roli na tělo. Ačkoliv vlastně celou dobu víte konec, nejzajímavější bude cesta jak se k němu dostat. A ta cesta je dlouhá, nikoli však nudná. Na tenhle žánr velmi povedené. 80%

• 18.7.2017  23:16
    Teleios (2017)

Film není vůbec tak špatný jak to tady vypadá. Je to takové zamyšlení nad tím, čeho jsou lidi schopní, když jde do tuhého. Sebevětší ušlechtilost jde stranou, když jde o krk. A i v té nejdokonalejší populaci jsou vždycky nějací slabší co se snaží přežít. Uznávám, že většina věcí ve filmu zůstala nedořečená, ale to byl myslím záměr tvůrců. Dokonalá posádka ala hololoď z Trpaslíka narazila na své limity. A najednou bylo všecko jinak. 60%

• 18.7.2017  23:08

Já prostě tenhle způsob podání příběhu nedávám. Jako detektivka by to bylo dobré, jako gangsterka taky, ale jako klonovaná Tarantinovka mne to k smrti otravuje. Vadí mi tu prostě zpracování. Ztráta času. 50%

• 18.7.2017  23:05
    Zámek (1968)

Film je temný a beznadějný. A tak to mělo taky být. Kafka se nedá asi natočit, ale toto je alespoň důstojný pokus. 75%

• 18.7.2017  23:04

Tento film jsem odkládal dva roky, přestože mám velmi rád Shailene Woodley. Zpočátku to vypadalo na vcelku zajímavý film, vtipné dialogy, bystrá inteligentní dcera s rakovinou, přesto neztrácející chuť pozorovat okolí. Bohužel setkání s Anselem Elgortem snímku vzalo vítr z plachet. Zpomalení tempa, dialogy už zcela bez nápadu podle scénářů použitých už v mnoha romanťákách předtím. Předlouhá stopáž nemá co nabídnout, herci nemají co hrát. Hrozně rád bych tentokrát hodnotil líp. Je to zklamání. 50%

<< předchozí 1 2 3 4 28 55 82 109