dr.fish

Česko
geomailer

<< předchozí 1 2 3 4 34 67 99 132
    • 31.5.2020  22:10

Nebudu hodnotit zda to či ono je nebo není reálné. Je to prostě pohádka o vítězství pravdy, velmi slušně natočená. Hlavní představitelka se mi jako ženská líbí, její roli jsem jí uvěřil a bál jsem se o její život. To mi stačí k filmovému zážitku, víc v tomto žánru nečekám. 70%

• 31.5.2020  22:08

Ačkoli je hlavní hrdinka poměrně málo přitažlivá náctiletá, svým přístupem k životu mne dost zaujala. Své pátrání po životních hodnotách zahájila přívalem sexu a opiátů, až poté se vlastně propracovala do střízlivého vyklidnění. Vcelku zajímavě napsaný příběh, kde se naštěstí méně mluví a více děje.Nakonec tedy líbilo. 70%

• 28.5.2020  23:02
    12 opic (TV seriál) (2015)

Film nasadil laťku hodně vysoko, seriál téma v podstatě rozvádí do detailů. Na čtyři série ta látka naprosto nestačí, dvě by ho vyčerpaly na velmi slušné úrovni. Přesto seriál nepostrádá silné momenty, první dvě série jsou zábavné a o něčem. Druhé dvě už je nastavovaná kaše. Nakonec se finále dočkáme a není zas tak špatné. Ale cesta k němu byla dlouhá a vyčerpávající. 60%

• 15.5.2020  21:00
    Endeavour (TV seriál) (2012)

Nejsem moc velkým fanouškem detektivek, zejména britských. Vždycky mi to pinožení po anglickém venkově a pátrání po zločincích přišlo docela nudné. Tady ovšem je to asi nějak jinak. Ne, že by ti Angláni nějak ožili a byli najednou méně škrobení, ale podané je to věcně, dialogy jsou smysluplné a postavy mají náležitý a hlavně pochopitelný vývoj. Zkrátka jsem s těmi detektivy srostl a nerad se s nimi loučím. Je to skvěle natočený seriál, takových je na výběr docela malinko...85%

• 4.5.2020  20:44
    Ad Astra (2019)

Myslí, že to chtělo natočit i trochu pro diváka. Obrázky sice dobré, ale cesta za otcem je dlouhá a cesta zpátky to prostě nevytrhne. Nudné dílko, pokud v něm tedy nechceme hledat něco co tam není. 60%

• 2.5.2020  22:10
    Mystérium sexu (TV seriál) (2013)

Od prvního dílu seriál šlapal jak hodinky. Jakmile jsme se seznámili se všemi postavami, začala tak trochu nuda. Oni ti lidi až zas tak zajímaví nejsou a i doktor Masters se vlastně ukáže jako nudný suchar, kterého by nikdo doma mít nechtěl. Tahle lidská komedie je vlastně příběhem pár lidí bojujících o místo na slunci, většinou málo úspěšně a hlavně smutně. Babrání se ve vztazích zabilo zcela druhou půlku první série, takže už jsem na druhou koukat nechtěl. 60%

• 29.4.2020  21:22

Tak tohle není Wind River. Film je přístupný mně jako divákovi. Nechápu motivy jednání těch lidí a tudíž mi smysl celého díla uniká. Film jako takový má sice trochu místy atmošku, ale jako celek mi připadá prázdný. Poučení je asi takové, že mezi lidi kterým nerozumíte se nemá člověk plést. 55%

• 21.4.2020  23:33
    Pán času (TV seriál) (2005)

Prvních šest dílů naprosto tragických, jen síla vůle mne přiměla k sedmému. Tady jakoby se vyměnil tvůrčí tým a vše začalo být zajímavé, vtipné, i když na Trpaslíka nebo Firefly to samozřejmě nemá ani v nejmenším. Ale už se na to dá alespoň koukat. Dvě série jsem tedy viděl a musím říci, že z průměru nevybočily. Pořád jsem doufal, že se to rozjede, ale někdo jakoby pořád tahal za záchrannou brzdu. Škoda, potenciál by tu byl. Ztráta času, nikam mne to neposunulo. Zůstanu u Trpaslíka. 60%

• 14.4.2020  21:03
    O chytré kmotře lišce (TV seriál) (1983)

Moc hezky udělaná pohádka. Je to zřejmě pro hodně malé děti, možná právě proto to oslovilo i mne. Příběh není nijak komplikovaný, liška se neustále vzdělává a stoupá na společenském žebříčku až na prestižní post hajného. Koneckonců, vrcholem kariéry kozla je zahradník, lišky musí tedy být hajný. 85%

• 12.4.2020  21:26
    Blíženec (2019)

Stačilo by 90 minut a parády by bylo habaděj. Samotný námět na celý film evidentně nestačil, chtělo to ještě trochu rozvinout, dialogy lehce dopracovat. Začátek sliboval mnohem víc než s čím se na konci divák setkal...55%

• 7.4.2020  21:43
    The Little Drummer Girl (TV seriál) (2018)

Typický natahovaný seriál dneška. Všechno hrozně dlouho trvá a motivy jednání jsou nějak nejasné. Holčina nehezká a nesympatická. Sionisté jsou za chudinky, kterým se moc a moc ublížilo. Nesedlo mi to ani trochu. Oldskúlové tedy ani náhodou, alespoň co tedy já pamatuji tak se to takto netočilo nikdy.

• 7.4.2020  21:31

45 minut jsem čekal jestli film začne. Nic se nestalo, tak jsem to vypnul. Július Pántik hraje hrozného dementa...

• 3.4.2020  21:26

V jednotlivostech síla, ovšem jako celek slabota. Akční scény poměrně slušné, některé momenty překvapivě povedené. Sráží to ovšem až patetické scény a ta strašná hudba v těch akčních sekvencích, no děs běs. 55%

• 31.3.2020  21:36

Vlastně vůbec nevím co k tomu říct. Dva kluci jedou v autě a jsou svobodní. Občas někoho potkají, no road movie jak noha. Je to ale trochu odnikud nikam. 55%

• 31.3.2020  20:08
    Fast Girls (2012)

Natočit sportovní film není sranda. Hlavní hrdina musí mít nějaký příběh, táhnout nějakého kostlivce v ruksaku, musíme si ho nějak oblíbit, přirůst k němu. Pak je to trápení završeno sladkou odměnou ve formě vítězství na konci. S tím souvisí i finální závod podepřený kvalitní muzikou a divák tiskne pěsti na gauči až do cílové pásky. Fast girls tyto předpoklady splňují jen z části. Všecko výše uvedené je tu naznačeno, ale nedotaženo, takže se pocit vždycky rozplyne těsně předtím, než ho divák prožije. Navíc se naše hrdinka chová jako trucovitá puberťačka a zavírá dveře i lidem, kteří to s ní myslí dobře. Divákovy sympatie tudíž nemá ani náhodou. Bohužel je stihne získat až úplně na konci snímku a to už je pozdě. Finále je docela dobře natočené, ale na konci filmu převažuje pocit, že většina věcí prostě nebyla dotažena, chybí přesvědčivost. Všecky ty holky ve vedlejších rolích jsou navíc o třídu lepší než Lenora Crichlow. To je další průšvih. Takže zbývá říci, že jde o průměrný televizní film. 55%

• 30.3.2020  22:04

Nejdřív pozitiva: Dokoukal jsem to do konce, Caprio byl vynikající. Negativa: Naprosto jsem se uzíval k smrti v očekávání nějaké pointy. Ta nakonec přišla a byla tak dementní, že jsem už doufám nad režisérem definitivně zlomil hůl. Nechápu to nadšení pro Tarantina, tolik let dělá to samé a vývoj je nulový. 50%

• 30.3.2020  18:11

Naprosto o ničem. Tvůrci drželi všechny trumfy v ruce a vyhodili je z okna. Množství výtečných herců nemá co hrát, nulový příběh. Námět připomínající možná Jarmushovy Zlomené květiny je trestuhodně nevyužit. Vilhelmová se neumí chovat přirozeně anebo je to holt taková nepříjemná ženská, která se do filmu tohoto ražení naprosto nehodí. Jednotlivé návštěvy jsou zoufale odbyté. Ztracený čas by se to mohlo jmenovat. 50%

• 29.3.2020  22:16
    MY 2 (2014)

Připomnělo mi to léta devadesátá, kdy podobných filmů bylo jako máku. Už to, že mi tento přístup k látce schází, trochu nezaslouženě přidává bodu tomuto snímku. Jan P. Muchow dodal výtečný hudební doprovod. Film o jedné těžké životní chvilce, opuštění manžela. Dočasný úkryt nalezený u homosexuála - kadeřníka, jediného známého, který ji asi momentálně napadl, u něj zazvonila. To samo o sobě vytváří námět, který sice není beze zbytku vytěžen, ale v jádru jde vlastně o příjemný film o hledání cesty z kola ven...70%

• 29.3.2020  22:10
    Hyena Road (2015)

Kanaďani to pojali trochu jinak než jsme zvyklí. Žádný hrdinský epos, nekonečně vystřílených nábojů a naváděné bombardování, ale nějaké to politikaření, místní potyčky a občasná horká chvilka se střílením. Výsledkem je poměrně lidský vhled do všedního dne základny v kombinaci s akcí mimo ni. Osobně hodnotím poměrně kladně. 75%

• 26.3.2020  19:46
    Rodáci (TV seriál) (1988)

Jedinou chybou, a to velice závažnou, je hlavní hrdina. Jde o namyšleného impulsivního tupce, kterého prostě nelze mít rád. Velmi špatně napsaná nesympatická postava. Díky tomu divák zoufale upírá pozornost k vedlejším rolím. Bohužel Hrušínský brzy umírá a Brzobohatý se Zindulkou mají málo prostoru. Ale nevadí, jsou tu zástupy našich nejlepších herců ve všech možných rolích. V každém případě je tu velmi mnoho politiky na úkor běžného života, jehož popis by byl asi zajímavější než ten třídní boj. To je na škodu věci, ovšem vzhledem k době a účelu vzniku je to pochopitelné. Atmosféra doby je zobrazena tendenčně, ale přefiltrovat se to dá v pohodě, obraz společnosti po odfiltrování je docela jasný. Komunisté měli podporu ulice a zastavit je nešlo. To jsou fakta. Co si národ demokraticky zvolil ve volbách, to pak dostal měrou vrchovatou. Za podpory Sovětů samozřejmě. Je vlastně smutné i směšné zároveň, že protřelí politici ostatních stran neměli šanci. Rozklad společnosti byl dokonalý. Starý řád se zhroutil. Ta vidina, že bude všecko všech byla zkrátka po válce příliš lákavá. Tohle všechno seriál popisuje možná zkresleně, ale to podstatné v něm je. Podle mně je to zajímavé svědectví doby a já jsem rád, že jsem seriál viděl. Druhá polovina řekl bych kvalitnější. To místní hodnocení zde je jen pomsta. Dnes jsou mnohem horší seriály. 70%

• 22.3.2020  18:23

Je to takové Bratrstvo neohrožených ve finském kabátku. To znamená s menšími efekty, zato ale syrovější. Celkově filmu nelze nic vtknout. Postupně ztrácíme většinu našich hrdinů až se nakonec dočkáme příměří. Tak je to správné, pořádek musí být. Mrazivě skutečné, místy až bolestně. 85%

• 22.3.2020  17:02

Telenovela, nic víc. Pomalé tempo, mizerný střih, Horthy vylíčen jako lidumil. Tvrdit, že Maďarsko bylo ve svízelné situaci mezi dvěma Zly je nesmysl. Maďaři si naprosto nadšeně fašismus vybrali, jelikož s ním dlouhodobě sympatizovali. Válka vylíčena jako cosi neurčitého, Němci nikoliv jako vojáci, ale Satanovi zplozenci bez charakteru. Všechno se teď ve válečných filmech sune ke schématům, komiksovému černobílému podání věcí. Snad jen severské filmy se ještě drží. Tento film tedy rozhodně ne.

• 21.3.2020  23:46

Romantický film, ovšem podepřený dobrými herci. Historicky nesmysl, zápletka banální. Císař Vilém II. byl přeci duchovním otcem německého militarismu, podporovatel antisemitismu a jedním z Hitlerových fandů. Teď ve stáří tedy asi zcela změnil názory, že? Vlastně není o co stát, bereme-li film ale jen jako klasický doják, chvílemi je to přeci jen docela dobré. Na nedělní odpoledne tak akorát. 65%

• 21.3.2020  21:46
    Riphagen (2016)

Nejsilnější příběhy píše sám život. Tenhle "ďáblův advokát" to je teda něco. 85%

• 21.3.2020  19:19
    Overlord (2018)

To se jako všecky válečný filmy budou točit jako komiks nebo počítačová hra? Fuj!

• 21.3.2020  18:44
    Král psanec (2018)

Historie poskládaná do pohádky o Robertu Bruceovi, jak se stal králem. Celý film má seriálovou úroveň jak se na Netflix sluší. Co nejširší obecenstvo. Historicky v rozumné míře zkreslený příběh. Závěrečné matlání se dvou králů v bahně už bylo pro smích. Zklamání. 60% za to, že mne donutili dohledat si data.

• 20.3.2020  20:08
    Gottwald (TV seriál) (1986)

Hodnotím veskrze pozitivně. Je hrozně dobře, že něco takového vzniklo. Vidíme jasně, že nejoblíbenější činností komunistů je tleskání rukama. K práci ty ruce rozhodně nikdy neměli. Ale teď vážně. Je dobré si uvědomit, že tuto seriálem prezentovanou verzi dějin se učila ve škole většina současných občanů naší země. Je zajímavé jak málo stačí přizpůsobit výklad dějin, aby se úplně všecko změnilo. Rozhodně je v seriálu dobře nastíněna atmosféra "třetí republiky", nemožnost demokratických stran cokoliv v rámci Národní fronty dělat. Byla to dobře vymyšlená past. Gottwald nasedl na vlnu populismu a ta ho za podpory Sovětů a voličů vynesla k absolutní moci. Povedená záležitost, pokud má člověk k dispozici skutečná fakta ke srovnání. Komunisté se v tomto seriálu vlastně sami "odkopávají" a přiznávají k rozvracení demokracie, jasným cílům diktovaným Moskvou. Poučný seriál. Závěrečná slova Klementova o stavění chrámu pravdy jen předznamenávají to následné popravování, mučení a vůbec. 85%

• 17.3.2020  21:22
    Osvobození (1969)

Přiznám se, že jsem vydržel pouze první díl. Tento způsob vyprávění je už dávno přežitý. Z vojenské operace vidíme jen útržky, zato drama je to obrovské. Rozervaní bloudící vojáci, oficíři i zdravotní sestry běhají po bojišti, není nikoho, kdo by Němce zastavil. Nakonec to přeci náckové projeli, jen nevím tedy kdo střílel. Ne prostě to nedávám. 40%

• 17.3.2020  21:18
    Kříž cti (2012)

Mám pocit, že tento film byl točen pro co nejširší publikum za účelem získání nějakého ocenění. Takto povrchně to Seveřané obvykle nevyprávějí. Evidentní bezradnost jak zaplnit dlouhé minuty v chatě. Herci selhali taky. Jsem zklamán. 60%

• 16.3.2020  18:10
    Kapitán (2017)

No hnusárna je to docela slušná. Jen tak trochu nechápu proč to vyprávět takovýmto suchopárným způsobem. Tak nějak jsem se od zájmu a zvědavosti přes zhnusení přesunul uprostřed filmu k lhostejnosti. Kvality filmu uznávám, ale nebavilo mne to. 60%

<< předchozí 1 2 3 4 34 67 99 132