dr.fish

okres Mělník
geomailer

<< předchozí 1 2 3 4 29 57 85 113
    • 10.12.2017  12:30

Takové obsazení a výpravu aby člověk v jiných filmech pohledal. Hudba jako "z Adély". Zápletka tak zapletená, že ve chvíli, kdy film začne ztrácet tempo, vstoupí na scénu někdo, na koho už bychom málem zapomněli, jenže fraška života běží jako splašená herka...excelentní skvěle vybalancovaná a zahraná záležitost. A tak dlouho mi unikala...85%

• 10.12.2017  12:26
    Strašidlo cantervillské (TV film) (1989)

Jsou tu i chvíle, kdy jsem měl pocit, že se dívám na dobrý film. JInak jsem ale pořád na něco čekal. V druhé půli jsem si uvědomil, že čekám na konec. Tak to nemá být. Takže průměr. 60%

• 10.12.2017  12:23
    Milostivé léto (TV film) (1990)

Možná je tahle zápletka místy příliš chatrná a obehraná, ale herci jako Šulcová, Vránová, Adamová a Preiss to posouvají tvrdě nahoru. Lidi jsou svině zvlášť když mají co závidět. Tady se na ni vrhli všichni, jelikož byla mladá, pěkná a oblíbená u dětí. Učitelský sbor plný žen plus jeden tělocvikář, toť peklo na Zemi. 80%

• 10.12.2017  12:19
    Dlouhé dopoledne (TV film) (1969)

Nepřítel lidu za katrem. Možná nevinně, ale hlavně určitě zaslouženě. Byl sedlák? Byl. Tak stál na druhé straně a i tím je vinen. No a že dostal 15 let? Však on to vydrží, to uteče jako voda...85%

• 9.12.2017  21:57
    Bloudění (1965)

Nějak jsem to nevstřebal. Chce to mít jasné oko a mysl, to jsem tedy neměl. To bloudění bylo zbytečně bezradné. Fragre to vystihl velmi dobře, jen mi přišlo líto toho času. 50%

• 9.12.2017  21:55

Když člověk vidí ve filmu ty rodiče na rodičáku, jeden větší blb než druhý, pak se nelze divit. Děti nebudou jiné. Tenhle film je o tom, že děti jsou jiné než rodiče, mají průsery, ale čistý štít. Dospěláci v socialismu? To byl zvláštní přírodní úkaz. Ta touha mít víc než druzí v beztřídní společnosti dala vzniknout novému společenskému druhu. 80%

• 2.12.2017  18:34
    Z archivu Sherlocka Holmese (TV seriál) (1984)

Je to povedené dílko. Zasloužilo by si určitě zrestaurovat obraz i zvuk. Pak by to bylo úplně ono. Ve verzi, která je dostupná, je to docela rozmazanost a je to škoda. 80%

• 25.11.2017  23:29
    Vzmuž se (2015)

Začátek zcela bezradný, ta holka se pokouší opravdu odpudit každého. Simon Pegg tomu ale nijak zvlášť nepomáhá. Až ujetý Rory Kinnear tomu dodá drive coby bývalý spolužák, který bývalou královnu střední stále zbožňuje, ani mu nevadí, že je z ní životní ztroskotanec. Nakonec docela příjemný, ač jen průměrný film. 60%

• 25.11.2017  23:25

To co Juráček znamenitě podal jako Případ pro začínajícího kata, zkřížilo se tu s Kafkou a jeho Zámkem. Výsledek si asi lze docela dobře představit. Místy až nepříjemně bezvýchodné. 75%

• 25.11.2017  23:23

Osobně v tom nevidím žádný problém. Ostatní asi čekali nějaké drama, odboj, nebo že se prostě něco stane. Film je ale o o tom, že se neděje nic, a většina aktérů si asi i přeje, aby to tak zůstalo. Drobná vyprávěnda z rodinného života za války, kdy tatínci šli do basy a jejich místo zaujal na šest let rodinný přítel. Ve vší slušnosti, pokud možno. 60%

• 24.11.2017  18:38
    Krakatit (1948)

Je to skutečně horečnatý sen. Na tehdejší dobu nepochybně odvážná věc. Na můj vkus možná až moc ponuré, ale rozhodně kvalitní film a námět, který bude aktuální kdykoli a za jakéhokoliv režimu. 80%

• 19.11.2017  18:15
    Doba ledová (2002)

Přestože naprosto nesnáším americké animáky, tady musím udělat vyjímku. Je to vtipné road movie, pohádka jak má být. 80%

• 19.11.2017  14:00

Námět je vynikající a přináší spoustu možností. Oba herci v rámci svých schopností odvádějí maximum. Problém je ale v režisérovi. John Woo sice viděl všecky klasické filmy a vzal si z nich to nejlepší, ale nepochopil to zásadní. Západní kulturu jako celek. On prostě točí obrazy a neví, co mají za význam, nebo mít by alespoň měly. A tak zobrazuje ve filmu prázdná klišé, obrazy a scény zpomalené i zrychlené, vše ale bez hlubšího opodstatnění. Zkrátka jen proto, že se mu to v nějakém filmu, který předtím viděl líbilo. Měl jsem z toho podivný pocit. Všechno jsem už někde viděl, tady to ale nemělo vůbec důvod být. Jinak je vše akční, dobře střižené, výbuchů dost a dost. Ale klasika? Ani náhodou. Ta vypadá jinak. Klasiku poznáte podle toho, že při happy endu místo kroucení nevěřícně hlavou zamačkáváte slzy. Tady je rozčarování a v závěru i nuda moc veliká. 70%

• 18.11.2017  14:21
    Zač jsme bojovali (TV seriál) (1994)

Tohle je famózní dokument, který dvojnásob potěší právě po volbách roku 2017. Století dědkové vyprávějí o svém legionářském dobrodružství v Rusku. Naprosto chápu, proč se je komunisti snažili vymýtit z paměti národa. Nebát se a nekrást. Precizně zpracovaný, vlastenecky orientovaný dokument, který snad jediný (jiný slušný jsem nenašel) zpracovává legendární anabází našich vojáků kolem zeměkoule. Výpověď pamětníků navíc přidává na autenticitě a člověk je zase jednou pyšnej, že je Čech. 100%

• 17.11.2017  19:12
    Bedlam (TV seriál) (2011)

Ve starém baráku byl blázinec. Pak tam udělali byty. No a začli se tam objevovat duchové. Jeden chlapík je schopen je vidět, vidí jak zemřeli. Tak ty jednotlivé zjevení vyřeší tím, že jim dá to co potřebují, aby našli klid. Seriál je na hranici sledovatelnosti.55%

• 17.11.2017  13:15

Jesse ani tímto dílem neskončil. Přestože pořád pije, na síle mu to neubírá. 70%

• 17.11.2017  13:14

Výhodou je, že se na cyklus dívám v kuse pěkně díl po dílu najednou. Srostl jsem s hrdinou a tudíž jsem schopen mu leccos odpustit. Pomalé tempo, jako obvykle. 70%

• 16.11.2017  13:57
    Jesse Stone: Bez výčitek (TV film) (2010)

Tenhle díl by měl být nejnabušenější ze všech, má na to být velmi akční, tvůrci se ale nenechali zlákat. Tempo tudíž pořád stejné. Komu to vyhovuje, ten je spokojený. 70%

• 16.11.2017  13:55
    Jesse Stone: Tenký led (TV film) (2009)

Ty rozhovory s psychologem jsou docela vtipné. Obecně se tam i ty vztahy na pracovišti vydařily, takže s trochou nadsázky přichází i zábavnost. 75%

• 16.11.2017  13:52

Tento díl je slabší, ale stále koukatelný. 60%

• 16.11.2017  13:51
    Jesse Stone: Smrt v jezeře (TV film) (2006)

Na Sellecka jsem si zvykl a už mu fandím. 70%

• 16.11.2017  13:46

Je to hodně televizní, ale v podstatě není co vytknout. Laťka není vysoko a tak se jí dá snadno přeskočit. To se myslím povedlo. 70%

• 16.11.2017  13:45
    Chladnokrevný Stone (TV film) (2005)

Jesse Stone je typ drsného chlapa, který málo mluví, ale má výsledky. Oblíbený mezi lidmi není. Divák si ho oblíbí až po delší době, ta trvá déle než první díl. Řadová detektivka, ale neurazí. 60%

• 12.11.2017  19:04

Opravdu mi bylo líto těch herců. Není tu co hrát, cílová skupina 60+ . 40%

• 12.11.2017  19:02
    Život (2017)

Jen tak tak sledovatelné. Možná jako vetřelec, ale chybí spád, napětí a kromě snad poslední čtvrt hodiny není víceméně o čem vyprávět. Nůďo...55%

• 9.11.2017  20:45
    Ed TV (1999)

Námět je hodně banální a asi proto jsem se taky filmu po léta vyhýbal, i když jsem na něj často narážel na internetu. Nakonec při procházení McConnaugheyho filmografie na něj definitivně došlo. Jenom díky hereckému obsazení. Nelituji. Výtečně napsané a zahrané. Nebudu tady rozpitvávat, jestli je to reálné, naivní nebo geniálně primitivní. Vždyť je to jen obyčejná komedie proboha. Není tu žádné poselství, skrytá filozofie ani objasnění smyslu života. Jen pár postřehů na téma "co s člověkem udělá popularita, ztráta soukromí atd. Scénář je docela vypilovaný a neztrácí příjemné a volné tempo až do konce. Pohodová zábava s přesahem pro přemýšlivé. A výborný Matthew, Woody a další...85%

• 8.11.2017  21:29
    Lemra líná (2006)

Tak nízké hodnocení si tato komedie zase nezaslouží. Jsou tam fajn role pro většinu herců, má to vývoj od začátku do konce a vcelku je to sranda. Úplně v klidu 70% a příjemný relax.

• 8.11.2017  21:27

Párkrát jsem se zasmál. Film je ujetý docela dost, ale nějak mám pocit, že postrádá jakýkoliv směr. I chatrný vývoj děje by byl posilou. Bláznivá střela tím pádem ani náhodou, jelikož tam byla dějová linka. Toto je série skečů a baletních čísel. Spíš tedy ten Kameňák. 55%

• 8.11.2017  21:20

Brilantní úvodní scéna. Pak klesající tendence. Z tohoto námětu se dala vytěžit veliká řachanda. Je to ale nakonec dosti bezradné. 60%

• 8.11.2017  21:19

Na severských filmech mne baví zejména ta syrovost až mrazivost, nekompromisnost ve vyprávění, blízkost našemu vnímání věcí. Tohle všechno tady není. Tady se pokoušejí naopak vyprávět něco, co možná na Severu není běžné, ale ve světě naprosto okoukané. A to mne tedy nebaví. Dvě hvězdy za film plus jednu za kameru. 55%

<< předchozí 1 2 3 4 29 57 85 113