dr.fish

geomailer

<< předchozí 1 2 3 4 30 59 87 116
    • 20.2.2018  21:31
    7 životů (2017)

Nevím co ti Američani vidí pořád na těch výkřicích "Pravda vítězí". Pořád se někdo snaží odkrýt pravou tvář něčeho, zveřejnit to, a svět se změní. Nezmění se nic, jelikož ten "odhalený a usvědčený" prostě řekne, že to není pravda. Je nová doba. Navíc tady se odhalením pravdy svět odsoudí ke smrti hladem. Takže vlastně nevím, jestli se tu dá někomu fandit. Ten film sám o sobě je z ranku Divergence a jím podobných. Boj proti systému. Ničím vyjímečný. Snad jen občas jsem měl pocit, že těch sester je moc a to možná pak bylo vlastně dobře. Asi tedy dobrý průměr. 70%

• 20.2.2018  21:29
    6 Days (2017)

Svým způsobem velmi jednoduše natočené. Bohužel se mi nepodařilo sžít se s někým z té party, takže mi osud těch lidí zůstal lhostejný. Ne, že by nebavilo, ale napjatý jsem fakt nebyl. 60%

• 18.2.2018  18:22

Těžké začátky přistěhovalců do NY ve dvacátých letech. Dvě holky z Polska rozdělí hned při imigrační kontrole a pak už se to jen zamotává. Jedna zůstane na Ellis Island zavřená a druhá se jí snaží dostat ven za pomoci prostituce a různých pokusů s muži. Ženská dokáže zamotat hlavu chlapům tak, že si jsou schopni zničit život. Je to ale spíš niterný příběh, velká dramata nečekejme. Též velkou stopu film v divákovi nezanechá, je jako spousty jiných. Špatný ale určitě není. 70%

• 18.2.2018  15:46

Tvůrci evidentně vidí New York jako ráj intelektuálů, nakoukali potřebné filmy, načetli knihy, takže snímek svou atmosférou evokuje všecko to kulturní dědictví metropole. Je to skrz naskrz vykrádačka, ale nevidím na tom nic špatného, vlastně je to "Tribute to New York". Vizuál i hudební doprovod naprosto na výši. Příběh je sice limonáda, ale když to vezme do ruky Brosnan s Bridgesem, těžko to může dopadnout blbě. No a ten mladík byl taky dost v pohodě. Příjemná oddychovka co pohladí po duši, když se zrovna máte chuť nechat houpat. 75%

• 18.2.2018  13:52
    Půldruhé hodiny zpoždění (divadelní záznam) (2009)

Není to zbytečně dlouhé a je to tak univerzální, že každý se v tom najde. Problémy v partnerském vztahu jsou více méně pořád stejné. A když se podají správnou formou, je to pěkná sranda. Lasica s Kolářovou jsou absolutní špička. 90%

• 18.2.2018  13:46
    Taxikář (1976)

Když je člověk noční taxikář, vidí pořád jen to nejhorší a může propadnout pocitu, že svět je zkaženej. A to se Nirovi právě stalo, chtěl by ho spasit klackem, to je to nejhorší co chlapa může potkat. No a tak mu rupne v kouli a začne blbnout. Film má jedinečnou atmosféru, ale to je asi to jediné. Jinak jsem vlastně vůbec nepochopil o co tu šlo. Myslím, že o nic. 60%

• 17.2.2018  19:52

Mladá žena páchá sebevraždu plynem, když tu se u ní objeví chlapík ala Nebe nad Berlínem, drží v ruce její spis. Začne se probírat důvod jejího činu. Láska je tím prokletím. Zamotala se do vztahu se ženatým profesorem ve škole. Vše proniká na veřejnost, štěbetají si o tom všichni, manželka už to taky ví. Všichni jsou pod tlakem. Filmem prostupují různé retrospektivy v časové rovině. Nic není jednoduché. Film docela dobře vymyšlený i na tak vážné téma velmi dobře koukatelný. 75%

• 17.2.2018  17:32
    Přišel na večeři (divadelní záznam) (1981)

Sólo pro misantropa. 880%

• 17.2.2018  17:31

Nějak mne minula ta spousta dialogů.

• 16.2.2018  23:27
    Panna (1940)

Situační komedie z prostředí hotelu. O Ferbasovou se pere pár chlapů, někdo kvůli pozemkům, jiný zase z lásky. A Ferbasová do toho vnáší ten svůj diblíkovský zmatek. Šlégl hraje bankéře-padoucha, vskutku s chutí. Příjemná oddychovka. 80%

• 16.2.2018  23:24

František Krištof Veselý mě začíná opravdu bavit. Nevím na čem ten člověk frčel, ale jeho nálada je fakt nakažlivá. Celkově docela povedená komedie. Vynikající kabaretní scénka Ferbasová- Veselý na oslavě Plachtových padesátin. 80%

• 16.2.2018  19:50

Je to tak blbý až je to dobrý. A to zejména zásluhou všech zúčastněných, kteří to neodflákli a natáčení si náležitě užili. Čiší z toho dobrá nálada a po počátečním kroucení hlavou člověka strhne sebou. 85%

• 16.2.2018  19:48
    Řetěz (1981)

Ta zápletka je hrozně strojená. Všichni sice podali slušné herecké výkony, ale na druhou stranu toho nebylo mnoho na hraní. 60%

• 16.2.2018  19:44

Všecky ty díly s Werichem, když jsou oba na toulkách, jsou skvělé.

• 16.2.2018  19:42

Miloš Kopecký zákeřný vetešník zašantročil pana Tau a sebral mu buřinku.

• 16.2.2018  19:31

Ta Claudie je skvělá. A už se nám to rozjíždí...

• 14.2.2018  21:59

Jedeme na chatu. Nikomu se tam nechce. Jenže jsme chatu chtěli, tak tam musíme. Každý má ale své vlastní představy o strávené neděli. A pan Tau přání plní.

• 14.2.2018  21:58

Ne úplně bavilo, ale invence nechybí...

• 14.2.2018  21:57
    Pan Tau naděluje (TV film) (1970)

Tohle je jedna z nejvtipnějších.

• 14.2.2018  21:57

Zatím to jen nabírá dech.

• 14.2.2018  21:56
    Pan Tau (TV film) (1966)

Je zajímavé, co tomu fenoménu vlastně předcházelo. Bylo to s tou figurkou úplně jinak, nakonec se to vyvinulo tedy zajímavě...

• 13.2.2018  22:44

Odchod naší hrdinky ve velkém stylu. Závěr kariéry, stáří, chlast, ale pořád má má kolty proklatě nízko a sakra rychle tasí. Jenže rána už nejsou tak svěží a kocovina trvá až do hlubokého odpoledne. Navíc se vkrádá pocit osamění, který se stává každodenním parťákem, spolu s lahví whisky, samozřejmě. Poslední případ je obzvláště vysilující, zejména citově. Napadá mne jedna paralela- český film z trochu jiného žánru- Pan Vok odchází...85%

• 12.2.2018  21:49

S naprosto buldočím odhodláním, přes odpor nadřízený, dere se tentokrát naše hrdinka proti proudu. Tady už Tennisonová opravdu riskuje propuštění od policie. Přesto má pořád kolem sebe několik lidí odhodlaných dotáhnout to do konce. 85%

• 12.2.2018  16:36

Tento díl je asi nejakčnější. Je to pěkně zamotané a je taky vidět, že to naši hrdinku pěkně zmáhá. Boj s větrnými mlýny se nedá vyhrát a ona to už ví. Jak dlouho nám ještě vydrží? 85%

• 12.2.2018  16:28

Pokračování prvního dílu. Vrah se vrátil a přitom obviněný a usvědčený vrah sedí v base. Justiční omyl? Jde o kariéru. 85%

• 12.2.2018  16:27

Vlastně obyčejný příběh, ale brilantně natočený. 80%

• 12.2.2018  16:26

Moc pěkně rozehraný bizarní příběh z podsvětí mladých prostitutů. Dnešní filmové hvězdy, tehdy asi málo známé. 85%

• 7.2.2018  21:37

Svět mužů na oddělení vražd náhle rozrazí ženská. Nikdo jí nevěří, všichni se jí smějou. Podráží jí nohy. Postupně se jí daří získávat některé kolegy, pátrání sabotují ti ostatní. Boj je těžký a vrah stále na svobodě. Jde o všechno. Další šance už nebude. Výborná detektivka, stopáž přes tři hodiny uteče jak voda. 80%

• 7.2.2018  00:15
    Očitý svědek (TV seriál) (2014)

K dokonalosti možná kousíček chybí, ale jinak je to přesně to pravé ořechové, co mám v severských detektivkách rád. Šest dílů je asi i moc, čtyři by stačily. Asi proto dávám jen 80%

• 4.2.2018  18:32

Málokdy můžu o filmu říct, že je v něm všecko. Tady teda asi jo...90%