dr.fish

okres Mělník
geomailer

<< předchozí 1 2 3 4 31 62 92 122
    • 7.9.2018  21:21

Z poměrně nápadité série, která reflektovala stav naší civilizace, házela do placu nenápadná moudra k zamyšlení, nějaké ty obecné pravdy, vzory k následování atd., stala se bezradná efektní sračka. Možná i to je ovšem pouze reflexe stavu civilizace....nevím. Na to už jsem prostě moc starej...30%

• 6.9.2018  23:31

Do kina zdá se nakráčela nová generace dětí, a na scénu se vrací disco. Jinak si totiž nedovedu vysvětlit ten zbrusu nový kabátek, do kterého ohákly anše Anengery tentokrát. Lehká nenáročná zábava, vskutku až taneční. Opět tedy překvapení. Nříkám tak ani tak...60%

• 6.9.2018  23:29

Rozvrat Avengers. Politika je sviňa. Překvapila mne depresivnost tohoto dílu, to mladé teenagery v kině asi nebude bavit. Jinak docela dobré...60%

• 28.8.2018  21:04
    Bylo nás pět (TV seriál) (1994)

Celkově pěkně natočené, ale nějak tomu chybí šmrnc či co. Poetické asi ano, vtipné moc ne, Páni kluci to holt nejsou. Nakonec mi nejvíc ze všeho ulpěla v hlavě hudba Petra Hapky. 70%

• 27.7.2018  23:23

Druhý díl zcela odpovídá úrovní předchozímu. Nenáročná kostýmní zábava, kde stačilo jen trochu se posnažit a už z toho mohl být docela dobrý film. 60%

• 17.7.2018  22:49
    Zlatíčko (2004)

Alfie je zajímavý jen první polovinu filmu. Pár teorií je skutečně trefných a Alfie díky svému "děvkařskému nadhledu" dokáže spoustu věcí správně pojmenovat. Bohužel mu velmi brzy dojde střelivo a z poměrně svižné konverzačky se stane ubrečený film o tom, jak není dobře člověku samotnému. Poslední třetina už není moc k vydržení. Přesto chválím alespoň ten nápad a Jaggerovu hudbu. 60%

• 12.7.2018  19:04

12 úkolů pro Asterixe je sice suverénně nejlepší díl, ale i Překvapení pro Cézara je docela vtipné s povedeným dabingem. Nenudil jsem se. 70%

• 8.7.2018  19:58
    Nepřátelé (2017)

Je pravda, že čím se časově naše civilizace vzdaluje od násilí poslední světové války, tím se obrušují hrany a vše se jaksi relativizuje. Zjemňuje se tak pohled na spoustu událostí a humanita se dostává na první místo. Dnes nám zkrátka začíná být občas líto i vrahů. Tohle je zčásti taky ten případ, alespoň tedy na začátku příběhu. Později se nám to trochu komplikuje a to je jenom dobře, postavy ve filmu mají k Dobru nebo Zlu dosti daleko a sami už vlastně nevědí, jak se do toho všeho dostaly. Možná je to trochu pohádka, ale je docela drsná a skvěle řemeslně natočená. Přestřelky jsou naprosto perfektní a já osobně jsem měl po projekci fakt o čem přemýšlet. Na jednu stranu tedy taková humanistická agitka, ale na druhou taky velmi povedený film. 85%

• 8.7.2018  00:56

Těsně před koncem to začalo být dobré a docela rád bych se v té chvíli díval dál. Bohužel se Jan Svěrák celý film vyhýbal jakékoli kontroverzi či konfliktům, vznikla jen vzpomínka na tatínkovo mládí, bez hran a šrámů. Není tu žádné koření, je to dost bez chuti. A to jsem se fakt snažil aby se mi to líbilo. 60%

• 8.7.2018  00:52
    To (2017)

Módní žánr hororu pro dvanáctileté děti má další přírůstek. Tenhle film nemá dobrý scénář, postavy jsou neživotné a celé to vůbec nedává žádný smysl. I Stranger things jsou lepší, toto je jen jejich klon. Nuda to byla veliká. 50%

• 2.7.2018  22:49
    Pštrosí večierok (TV film) (1969)

Setkání absolventů po 25 letech. Takové roky už s leckým zamávají a někdy až k nepoznání. Tady se ale řeší hlavně osud jejich profesora. A všichni si v tom jeho osudu trochu připálili prsty. Hledáme možná viníky, definici viny, motivy atd. Každý z účastníků je skvěle zahrán a má jedinečnou náturu. Koncert...85%

• 2.7.2018  22:45
    Noční let (2005)

Noční let je poctivě udělaná oddychovka, která má vše na svém místě. Rachel McAdams je kupodivu důvěryhodná, svou roli zvládá, takže vše OK. Svých 70% si film rozhodně zaslouží.

• 2.7.2018  22:42
    Pavlínka (1974)

Je to taková pocitovka, na pozadí eskaluje ovšem třídní konflikt. Podstatná je ale láska mezi dvěma mladými lidmi. Pointa tu možná trochu uklouzla, ale špatné to nebylo. 60%

• 2.7.2018  22:41

Příběh šel zcela mimo mne. Společnost umělců shromážděná ve filmu mne spíše zneklidňovala. Slečna si vybrala chlapíka, který mi byl zcela nesympatický, ten její druhý byl zase ovšem mnohem větší suchar. Určitě nejsem cílový divák a ke sledování jsem se dostal omylem, takže můj komentář asi netřeba brát tolik vážně. Je to určitě film určený spíše něžnému pohlaví. 60%

• 28.6.2018  20:48

Je dobré si pomocí takovýchto filmů rozšířit trochu obzory. O medvídkovi Pú nevím zhola nic a tak vše vlastně padlo na úrodnou půdu. To jsou ta pozitiva. Jinak film samotný je pomalý, kamera dobrá, emocí dostatek, místy i moc. Myšlenka sama (že se otec má věnovat synovi) ale nezapadla (pro jistotu nám ji na konci ještě zopakovali). Takže docela dobrý, nikoli však nezapomenutelný snímek. 65%

• 27.6.2018  22:21

Začátek a konec dobrý, prostředek nuda. V rámci žánru asi celkem dobrá práce, obrazově promáknuté na úkor obsahu. jinak je ten film tak nějak podivně studený, na nikom mi tam vlastně nezáleželo....Není nutno asi vidět podruhé. 70%

• 27.6.2018  19:42

Tak tady jsem zůstal zcela mimo. Nepochopil jsem. Ty konverzačky se mi zdály prázdné a zbytečné. 40 minut a konec. Nedokoukal jsem.

• 26.6.2018  21:37

Connery tak jak ho máme rádi- švihák, gentleman s nadhledem a vtipem. Navíc Donald Sutherland s obdobným přístupem k věci. Takže tu máme komedii o loupeži ve vlaku. A ta se povedla. 80%

• 25.6.2018  21:54

Ten film je špatně natočený. Dalo se z toho udělat velké téma, ale zbyl jen efektní závěr. Ten jsem musel opravdu ocenit, ale co z toho, když mne celou tu dobu předtím film bytostně otravoval. Je to nezvládnuté, příliš hysterické a přitažené za vlasy. 60%

• 25.6.2018  21:51

Film tak starý a přitom tak pěkně odsýpá. Stopáž velká a přitom maximálně využitá. Myslím, že se film velmi povedl, navíc český dabing perfektní. Jindřich byl zkrátka týpek k pohledání a pro následníka byl schopen udělat cokoli, ještě víc mu ale myslím komplikovalo ale to, že jeho mozek sídlil nikoli v jeho hlavě, ale mnohem mnohem níž....80%

• 24.6.2018  21:22

Jako dítě jsem to hodně prožíval. Jezevec nevyhrál a o tom to je. 75%

• 24.6.2018  21:22

Ty pitoreskní postavičky, které se ve filmu objevují (Heřmánek, Zedníček, Kemr) to příjemně okoření, takže výsledek je ještě lepší než u prvního dílu. Je to sice jen na pomalé ospalé nedělní odpoledne, ale těch je v životě dost a dost...70%

• 24.6.2018  21:20

I třetí díl se povedlo udržet nad vodou. 65%

• 24.6.2018  21:13

Není to tak dobré jako Freaky Friday, ale rozhodně to je slušná zábava na pokleslé úrovni. Svět roztleskávaček a teroru středních škol mne baví čím dál víc. 75%

• 21.6.2018  22:41
    Stará dobrá kapela (divadelní záznam) (1985)

Srovnávám-li s Nezralými malinami, tato verze vychází mi jako lepší. Tak nějak víc lidská, méně ubrečená. Překvapili mne všichni herci v mužských rolích, asi proto, že nemám přehled ve slovenské tvorbě a znám je jen z českých filmů. Dvě hodiny utekly jako voda. 80%

• 21.6.2018  20:05

Ten les, kterým vede tahle filmová cesta, ten je opravdu velmi hluboký. Je tu pár silných míst, ale je to velmi temné, ponuré a pomalé, mnoho se za těch 98 minut nestane. Doba, kdy se štěpily charaktery, otec nechápal syna a bratr bratra. Komunisti stačili dojebat státní hospodářství za tři čtyři roky a pak přišly čistky, jelikož se hledali viníci. A toto ovzduší se už ve filmu vznáší, v podobě ostrého sekáče Kačera a poctivého komunisty staré školy Moučky. To jediné bylo možná na filmu zajímavé. 70%

• 20.6.2018  23:19
    Zámek v Čechách (TV film) (1993)

Je možno mít řadu výhrad, ale jedno nelze upřít- famózní výkon Karla Heřmánka a samozřejmě Jiráskové. Sledovat ty dva bylo opravdu za odměnu. Jinak je film spíše pro starší generaci, nostalgie. Místy jsem ale přeci jen měl pocit, že na pozadí běží ještě jeden film, hlubší a zásadnější. Ale jen místy...75%

• 20.6.2018  23:15
    Návrat (2005)

Ta holka to má těžké. Je v pasti, motá se v kruhu, neví co se sebou. Nějací chlapi, občas šňupnout, úniku není. Matka spáchala sebevraždu, což také nepřidá. Nakonec se vydá navštívit otce, i když rozhodně nečeká, že by si tím nějak pomohla. Jak to ale bývá, to nejméně očekávané se může stát. Návštěva rozkryje spoustu věcí a nebe se vyjasní. Docela povedený nezávislák. 75%

• 19.6.2018  23:15

Parádní ztřeštěnost, která mi teda dost sedla. Povedený dabing, hrozný obraz jediné dostupné verze. Bavilo neskutečně. Tenhle přístup mi v současných filmech strašně chybí. 85%

• 19.6.2018  21:42
    V kómatu (1978)

Je to poctivá a čistá práce. Thriller z nemocnice jak má být. Takhle se to prostě dělávalo tenkrát. Celou dobu si člověk není jistej na čem je. 80%

<< předchozí 1 2 3 4 31 62 92 122