dr.fish

okres Mělník
geomailer

<< předchozí 1 2 3 4 29 56 84 111
    • 19.10.2017  21:50

Je to úplně stejně debilní jako stará Baywatch. Navodit retro-osmdesátky se povedlo, místy až Bláznivou střelu. Tak nějak chápu, že nejdůležitější na tom všem jsou ty plavky zaříznutý do zadku a napůl rozepnutej zip s kozama. Jakákoliv zápletka je už pak zcela nepodstatná. 50%

• 18.10.2017  22:57
    Opory společnosti (TV film) (1972)

Na Ibsena je ta hra vlastně velmi optimistická. Člověk je za život postaven párkrát před nehezkou volbu a cena je v obou případech vysoká. Ovšem vybrat si je kurevsky těžké, zvláště když nevíme, kolik se za kterou volbu nakonec vlastně zaplatí. Úvodní text distributora je trošičku zavádějící, ve skutečnosti jsem se ztotožnil s oběma stranami sporu a neodvažuji se jen tak od boku říct, jak bych v té chvíli volil já. 80%

• 18.10.2017  22:52

Pokud bych byl důsledným a znalým fanouškem jednotlivých detektivů, které tu zdařile parodují, užil bych si sedmkrát. Takto jsem si užil jen jednou, ale i tak to byla docela povedená taškařice. 75%

• 18.10.2017  22:49
    Vyhnanství (TV film) (1982)

Toto je těžká látka. Emigrace, ztráta vlasti. Pro někoho otevření dveří do něčeho nového, pro někoho osobní katastrofa. Film je o tom druhém případě. Odchod z předválečného Německa se nástupem Hitlera stal nutností. Ve Francii němečtí emigranti nachází jen to, co každý uprchlík- přehlížení, odtažitost a jen občasnou pomoc od vyjímečných individualit. Touha po návratu se mísí s tušením, že se všechno změní a návrat už nebude možný. Film je velmi dobrou ilustrací postupného nátlaku německé tajné služby ve všech okolních státech, budování atmosféry strachu, tak jak ji známe i my z Československa té doby. A taky toho, že svoboda může zmizet velmi rychle, aniž si toho lidé stačí všimnout, než se nadějí, řídí jejich osudy někdo cizí....85%

• 15.10.2017  21:40

Krátké poučení: Vše co na společné cestě vztahem jednou ztratíte, nejde už vrátit ani najít nějak znova. Prostě láska je kytka, potřebuje zalévat a hnojit, slunce atd. A všechno jde postupně do kopru. Nedá se s tím nic dělat. Přátelé mohou být s vámi v těžkých i krásných chvílích, to ale v partnerském vztahu stejně nikomu nepomůže. 60%

• 15.10.2017  13:31
    Lupa je tlustý sklo (TV film) (1984)

Příběh o rozmazlené holce, která začíná chápat, že život není fér, a že bez lidí kolem sebe to asi opravdu nezvládne. Reifová se na tu roli výborně hodí. Člověk se na ní nemůže vynadívat a zároveň by jí za to frackovství zabil. 60%

• 15.10.2017  13:29

Britt Robertson je na tuto roli škoda. Ona umí zahrát mnohem barevnější a pestřejší charaktery, než školačku toužící po prvním opravdovém vztahu. V každém případě jde o nenápaditý chatrný příběh, který se v polovině tak zasekne, že už by jim každej rozumnej divák snad i šel pomoct. Rozhodně mi to nepřišlo nějak roztomile neohrabané, ty dialogy byly strašné. I ty reakce, zcela nelogické, a to i na teenagery. Bída a utrpení. 55%

• 15.10.2017  13:25

Do poloviny stopáže je tato karikatura rodiny docela zábavná. Dokonce má příběh pěkný vývoj, matka ztratí paměť, tím se to celé oživí. Hlavně tedy vztah s manželem, který opravdu vyhasl. Děti naprosto postrádají vedení a plácají se v depresích a stavech. Ostatní lidé okolo na tom nejsou o moc líp. Celý příběh bohužel graduje dost nešťastně, závěrečná přestřelka už je jak z Limonádového Joea. 60%

• 15.10.2017  13:20
    Avalonská střední (TV film) (2010)

Nedokázal jsem to dokoukat. Je tam pokus o nějaké mystérium, jakože převtělený král Artuš a Mordred do žáků highschool. Má dojít k nějaké konfrontaci sil Zla a Dobra. Je to tak neobratně natočené, že se pořád čeká na něco, nevíme na co. Dal jsem 40 minut.

• 13.10.2017  08:56

Možná ten konec byl zbytečný, ale chápu to. Jinak jde ale o brilantní výkon Britt Robertson. Umí se jako rozpolcený teenager smát i brečet a mne osobně naprosto oslnila. Film není žádná plochá koláž, ale mnohovrstevný obraz světa dospělých, kde vše má svou cenu, za vše se tvrdě platí, nikdo nehraje proti pravidel. To je na dívku s dětskými ideály trochu moc a tak se v tom krutě plácá. Pije, kouří, šuká. Cítí se sama. Maglajz v hlavě. A nikdy toho není dost, aby toho nemohlo bejt trochu víc. Je to depka, ale taky je to sranda. Podobný film je White bird in a blizzard. Zajímavě nastíněná věc ve filmu je, že jakmile ve vztahu vytvoříte jakýkoli volný prostor (třeba nepozorností), hned ho někdo jiný zaplní. A je to jen a jen vaše vina. Na to si musím dát pozor. 85%

• 10.10.2017  22:09
    Cherry (2010)

Všichni jsme asi v určitém věku (asi tak 18-24 let) dospěli do stavu, že jsme měli náhle pocit, že víme o co jako jde. Byl to omyl, byla to momentální slabost, nevěděli jsme samozřejmě nic. Tak jako tenkrát, i dnes jsme pořád stejně v řiti, jako jsme byli vždycky. Ale zase tu máme ty pěkné chvilky, které si pamatujeme, nebo si na ně občas vzpomeneme. Když jsme byli mladí a mysleli, že víme o co jde. Tenhle film je vlastně vzpomínkou na tyhle chvíle, začátek nějaké cesty, sebeuvědomování, důležitost kamarádů, lidí kolem. Je to moc dobře natočené i zahrané, i když je jasné, že to osloví jen ty lidi, kteří to mají stejně jako hlavní hrdina. Ostatní to mají jinak a tak je to bavit moc nebude. Za tu vytrvalou atmosféru rozkolu 85%

• 9.10.2017  19:56

Pokračování filmu Pátek není svátek je velmi podobné, jen se trošku šláplo na plyn směrem do absurdností. Ne náhodou roli podvodníka hraje Nárožný, který tyhle role zvládal dobře. Takovou manželku jakou hraje Jorga bych doma mít nechtěl. Film ovšem nic převratného. 60%

• 9.10.2017  19:54

Film sice není na dnešní poměry celkem vzato komedie, ale zato velmi vzorně ilustruje atmosféru socialismu let osmdesátých. Zoufalé pinožení za věcmi, které jsou luxusní, chaty, auta, vyšší příjem atd. Neuspokojené ambice, touha vyčnívat a být lepší než ostatní, systém tomu ale bránil, tak se kradlo, šulilo a podvádělo. Nikomu to už ani nepřišlo divné a tak se o tom začaly točit komedie. Když bylo něco potřeba na chatu, už vlastně nezáleželo na tom, kde to člověk vzal. Tohle je dobré si občas připomenout, abychom věděli, na jaké startovní čáře jsme vlastně v roce 1989 stáli. 70%

• 8.10.2017  20:20

Když už se jednou stanete fanouškem série Underworld jako já, musela by přijít značná katastrofa, aby se mi nový díl nelíbil. Katastrofa se tedy rozhodně nekonala. Film oplývá novými lokacemi, trošku jiným pojetím, ale celková filozofie (dá-li se to tak nazvat) zůstává pořád stejná. Rubat Lykany až se z nich bude kouřit. Tentokrát je v tom i trochu úskočné politiky a pletichaření. Akce je dost a dost a vizuál je zajímavý. Já jsem tedy rozhodně spokojený, dal jsem si takhle v neděli pěkně všech pět dílů najednou, tenhle se mi líbil úplně stejně jako ty předchozí. Takže 70%

• 7.10.2017  19:23
    O loupežníku Olbramovi (TV film) (1985)

Tak asi celkově nic moc. 60%

• 7.10.2017  19:22

Průměrná televizní pohádka, kde zaujme vtipný šašek Přeučil, Bek v nezvyklé roli senilního krále. Zlo je potrestáno a štěstí se na zámek vrátí. Tak to má být.70%

• 7.10.2017  16:11
    Přítelkyně z domu smutku (TV seriál) (1992)

Ivana Chýlková ve vazbě a na cele se jí střídají různé ženské. Dokonalá herecká příležitost pro většinu žen zúčastněných. Beze zbytku využitá. Růžičková, Bohdalová a další. Trochu holčičí film, ale rozhodně stojí za vidění. Už jen pro přehled. 80%

• 3.10.2017  21:09
    Medailónek (TV film) (1981)

Jelikož ženy nejsou geneticky vybaveny k odpouštění, naše hrdinka se jako ohař pustí po stopě medailonku z manželovy pozůstalosti. Její smutek a samota sice na chvíli pomíjí, ale cena za odhalenou pravdu není rozhodně malá. Marie Vášová výborná v roli služebné. 80%

• 25.9.2017  21:22

Niro ve své dokonalé poloze arogantního kripla, Caprio jako svéhlavý fracek. Nelítostný souboj, ego proti egu. Ostatní přihlížejí. Život se scvrkne na jednu jedinou myšlenku- co nejdřív a jakýmkoli způsobem vypadnout z báječného městečka Concrete. 80%

• 24.9.2017  21:51

Klasika první velikosti. Velmi jemný humor linoucí se celým filmem. Nadčasové. 85%

• 24.9.2017  21:49

Je to sice jen obyčejná prázdninová romantika, ale je to docela poctivě natočené. Ač pionýři, v prvé řadě hlavně děti, s touhou po dobrodružství a tak. Místy docela sranda, samozřejmě když se divák primárně hodlá bavit, a ne kritizovat za každou cenu. Takže u mně dobrý. 80%

• 24.9.2017  19:34
    Brontosaurus (1979)

Dana Vávrová je skutečná dětská superstar a Petr Hapka hudebně-filmový génius. Film je v podstatě o ničem, ale ta atmosféra člověka prostě musí strhnout.

• 24.9.2017  17:48
    Elektra Luxx (2010)

Chápu, že se jedná o parodii, ale na můj vkus málo přitažené za vlasy.

• 24.9.2017  17:47

Ukecanej humor, kterej mi nikdy neseděl. Navíc na téma, který už dávno není tabu.

• 24.9.2017  14:32
    Kamenný orchestr (TV film) (1981)

Příběh lidí, kteří mnohé ztratili, mnohé ztratit nechtějí, cítí své poslední šance. Co ještě lze prohrát a neztratit sám sebe? A dá se vlastně ještě něco vůbec prohrát? Nebo i třeba vyhrát? Stáří je zkušenost, ale taky odevzdání. Vinklář i Šimánek tuto rovinu zvládli velmi dobře. 80%

• 24.9.2017  14:29
    Královská hra (TV film) (1980)

Vlastně úplně nevím, jestli v té hře nešlo o něco víc, než o překonání vlastního strachu, ale zahrané to bylo dobře. 80%

• 23.9.2017  22:15

V první řadě je to klasický romantický film pro náctileté. Je potřeba to mít stále na paměti, jelikož se tomu přizpůsobuje ve filmu úplně všecko. Musíte si jako divák vzpomenout, jaký guláš jste měli v hlavě vy, když jste byli ve věku hrdiny filmu. Proto samozřejmě ve filmu nastanou modelové situace, dialogy a vůbec všecko je zcela předvídatelné. Stav beztíže, bezvětří bez děje, nastane ve druhé polovině, kdy je náhle snímek obtížně sledovatelný a nehýbá se z místa, pak se naštěstí zase rozjede. Ve svém žánru je to nadstandard, ovšem ke koukání pouze pokud se vám povede stát se na dvě hodiny adolescentem. Jinak se to určitě zvládnout nedá. 70%

• 23.9.2017  19:10

Závěrečný epilog a zároveň asi úvod k něčemu novému. Dosti smutný příběh o konci X menů, všichni nakonec skončíme v důchoďáku a naše zvláštní schopnosti nám budou na nic. Alespoň ale můžeme něco ještě obětovat pro budoucí generace. Je tam trochu toho ochranitelského Terminátora 2, obětujícího se, aby Connor mohl žít. A vůbec spousta dalších odkazů na staré filmy. Mangold to natočil dobře, ale veselé pokoukání ani odreagování to není. Z kina odcházíte zasmušilí a člověk by šel hned do báru to spláchnout....70%

• 23.9.2017  00:28
    Zlato (2016)

Matthew prostě nedokáže něco zahrát na půl plynu. Tohle si zase dal se vším všudy a nezbývá než smeknout. Toho plešatýho alkoholika s panděrem vystřihl jak z partesu. Film je v podstatě jen o něm, takže na ději ani tolik nezáleží, nic nového pod sluncem to rozhodně není. Ale ostrý obraz a dobrý zvuk a Matthew...80%

• 19.9.2017  22:41

Pokud se tenhle film trefí divákovi do nálady tak si to fakt užije. A mně se to dnes povedlo. Výborné dialogy, suchý humor, všichni herci výborní. Co scéna to perla. Naprosto nadčasové. 85%

<< předchozí 1 2 3 4 29 56 84 111