Jak jsme hráli čáru (2014)

Perfektně odvyprávěný příběh. Připomnělo mi to některé klasické filmy od Kachyni. Není to černobílé, člověku se ani nechce věřit, že se něco takové dnes ještě točí. 85%

Surfařská svoboda (2008)

Předesílám, že film bude asi bavit jen ty, kteří mají rádi lidi, trávu a svobodu. Nemá to totiž ani děj, ani smysl. Je to jen nálada, výkřik. Skvělá hudba. Pro mne osobně moc veliké zlepšení dnes mizerné nálady, která se dostala z nuly na desítku během půl hodiny. Už nevidím nic černě, zas mě všecko baví. Někdy se musí holt vydržet čekat na ty správné vlny trochu dýl, ale nakonec se vždycky vyčasí a stojí to zase za život....85%

Vraždy podle předlohy (1995)

Tohle je klasika ve stylu Mlčení jehňátek, Sedm, Zodiac a podobných. Možná tahle krimi není tak propracovaná, ale herci jsou skvělí a zvraty jsou poměrně příjemně překvapivé. Obě ženy v hlavních rolích jsou krásné a charismatické, takže se nebojím dát i plný počet. 85%

Policejní divize Rampart (2011)

Předesílám, že jde o opravdu těžkotonážní kalibr. Film je dlouhý, vleče se, je plný nedotažených rozhovorů, náznaků gest a člověk naprosto neví jak na tom s tím hlavním hrdinou vlastně je. Woody H. je zase naprosto dokonalý, jeho policejní "dinosaurus" zaseklý ve starých metodách a policejních přístupech, s rozvrácenou rodinou i morálními hodnotami, to je krása sledovat. Člověk má o čem přemýšlet, ta americká "multikulturní" společnost, to je lahůdka. Za dobu, co je náš hrdina ve službě, se z barevných lidí stali občané úzkostlivě chránění zákony, rasismus je noční můrou policajtů, těžko se adaptovat na nová pravidla. Jak hájit zákon a nebýt rasista, když člověk nastoupil službu v šedesátých letech? Bránit staré dobré americké ideály starousedlíků, když už vlastně není pro koho? Spousta zajímavých vedlejších rolí. 85%

Naše tradice (2014) (seriál)

Táborský je výborný průvodce a zejména, když se jedná o církevní tradice, svou vlídností a humorem dokáže navodit sváteční atmosféru. Dokument na nás chrlí data, člověk se musí docela soustředit na to, aby všecko pobral. Rozhodně přínosný pořad, který mi konečně vyjasnil spoustu věcí, které jsem si sám z lenosti nebyl schopen vyhledat. Pokud si divák promítne jednotlivé svátky chronologicky za sebou, má před očima církevní rok, se svými slavnostmi a rituály, včetně vysvětlení jejich původu a vývoje. 85%

Olive Kitteridgeová (2014) (seriál)

Tedy není to žádná veselá podívaná, ale opravdový hardcore zvaný "život". Prostor pro herecké výkony bezmezný a taky stoprocentně využitý jak hlavním hereckým tandemem McDormand-Jenkins, tak v závěru Murrayem.Místy velmi silné momenty. První díl by mohl leckoho odradit, ale věřte, že jde jen o úvod, ten druhý už je trefa do černého. Frances McDormand je prostě hvězda... 85%

Křišťálová noc (1966) (TV film)

Začátek je podivný, Václav Voska coby filozofující spisovatel bez invence potácející se v partnerské krizi s Marií Drahokoupilovou. Pak se ale rozjede nefalšované drama jemuž zcela nekompromisně vévodí matka rodu Marie Vášová, která vše ovládá, ničí a tmelí jen aby chránila rodinu, manžela a syny. A z té samé lásky jim zcela zruinovala život a šance žít nějak normálně. Vášová je v mimořádné formě, nevím jestli tak dobře hraje, nebo taková byla, ale já bych jí teda za matku nechtěl. Její synové jsou hluboce milované oběti jejího mateřství. Vynikající a patologické. Bylo mi z toho dosti úzko...90%

Nebeští jezdci (1968)

Obdivuhodný film s Jiřím Hrzánem v hlavní roli. Paradoxně pomník nejen našim letcům, ale i samotnému herectví Hrzánově. Řádí jako černá ruka a hlavně díky němu se ta lidská tragédie našich vojáků v RAF dá vydržet. Jinak je to depka jak prase. Závěr je zcela nekompromisní, film má megasilnou atmosféru, 100%

Motýlek (1973)

Těžkotonážní klasika. Dvě a půl hodiny, které utečou jak voda, brilantní Hoffman a McQueen. 90%

Úplně vyřízený chlap (1965)

Myslím, že se tu jedná nepochybně o nejodvážnější kousek natočený o padesátých letech. Doba vzniku filmu už byla přístupnější kritice kultu osobnosti a byla schopna připustit, že se dělaly i chyby. A že osud člověka byl komunistům vždycky u prdele, i když hlásali, že dělník je vždy na prvním místě. František Peterka se zhostil své role mistrovsky a je to myslím jeho nejlepší výkon, co jsem viděl. Hodně hodně velké překvapení. Je to lidské a to je na tuto budovatelskou dobu velice nezvyklé. 85%