dr.fish

okres Mělník
geomailer

<< předchozí 1 2 3 4 31 62 92 122
    • 7.9.2018  21:21

Z poměrně nápadité série, která reflektovala stav naší civilizace, házela do placu nenápadná moudra k zamyšlení, nějaké ty obecné pravdy, vzory k následování atd., stala se bezradná efektní sračka. Možná i to je ovšem pouze reflexe stavu civilizace....nevím. Na to už jsem prostě moc starej...30%

• 30.4.2018  21:54
    Dabing Street (TV seriál) (2018)

Zatím čtyři hvězdy a ještě to musím strávit. Martin Myšička byl nejvíc...80%

• 27.6.2018  22:21

Začátek a konec dobrý, prostředek nuda. V rámci žánru asi celkem dobrá práce, obrazově promáknuté na úkor obsahu. jinak je ten film tak nějak podivně studený, na nikom mi tam vlastně nezáleželo....Není nutno asi vidět podruhé. 70%

• 23.4.2018  21:32
    Vzteklina (TV seriál) (2018)

Vlastně jen mi jen líto toho nevyužitého potenciálu. Poměrně silné momenty se tu mísí s občas tupými dialogy a amatérskými výkony mladých herců. Celé to působí spíš jako debut. Bařina prostě neumí ještě pořádné filmy dělat. 60%

• 30.9.2018  19:13
    Železný věk (TV seriál) (2018)

Divák, který nemá potřebné znalosti, se v předkládaném materiálu ztratí. Divák, který má načteno, se většinu času naopak nudí. Takže fakt nevím pro koho to bylo točené. 60%

• 20.2.2018  21:29
    6 Days (2017)

Svým způsobem velmi jednoduše natočené. Bohužel se mi nepodařilo sžít se s někým z té party, takže mi osud těch lidí zůstal lhostejný. Ne, že by nebavilo, ale napjatý jsem fakt nebyl. 60%

• 24.2.2018  13:17
    68 Kill (2017)

Tady máme kluka, co má prostě smůlu na ženský. Je to komedie a měli bychom se tomu smát. Jeho první holka je divoká, je z ní hotovej a nabídne mu výbornej kšeft. Vykradou spolu barák. Pro jistotu si vezmou pistole. Nic se nemůže stát a vydělají 68 tisíc dolarů. Tak to provedou, celý se to zamotá a pak už nějak není cesty zpátky. Omleté téma, kde nejlepší film ze žánru je určitě U-turn Olivera Stonea. Tady je trochu moc násilí, které nemá žádný důvod ani smysl a jednání osob zúčastněných je zcela mimo mísu. Rejža chtěl evidentně zaujmout hlavně ujetostí postav, zapomněl ale, že to celé musí držet pohromadě něčím, anebo někým. Ten kluk je tak neschopnej, že je na politování až zabití. Zbytek postav nestojí za řeč. Kolem a kolem vzato žánrový spletenec jehož výsledkem je blábol. 50%

• 20.2.2018  21:31
    7 životů (2017)

Nevím co ti Američani vidí pořád na těch výkřicích "Pravda vítězí". Pořád se někdo snaží odkrýt pravou tvář něčeho, zveřejnit to, a svět se změní. Nezmění se nic, jelikož ten "odhalený a usvědčený" prostě řekne, že to není pravda. Je nová doba. Navíc tady se odhalením pravdy svět odsoudí ke smrti hladem. Takže vlastně nevím, jestli se tu dá někomu fandit. Ten film sám o sobě je z ranku Divergence a jím podobných. Boj proti systému. Ničím vyjímečný. Snad jen občas jsem měl pocit, že těch sester je moc a to možná pak bylo vlastně dobře. Asi tedy dobrý průměr. 70%

• 26.6.2017  19:55
    All Nighter (2017)

Ale jo....nakonec se znaménko přehouplo do plusu. Je to těžké natočit komedii jak otec a ex-boyfriend hledají po LA dceru respektive ex přítelkyni. Oba chlapi se nijak neměli rádi, ale společný cíl je pomalu dává dohromady. Čím víc spolu prožijí během té divné noci, tím blíž si jsou. Prolézají bary, navštěvují její přátele. Naštěstí oba hlavní herci své role pojali zodpovědně. Nenáročný film na nedělní odpoledne. 60%

• 2.1.2018  17:48

Hvězdička za soundtrack, druhá za vizuál. A třetí za Charlize, která prostě zvládne cokoliv. Film cílený na generaci diváků narozených v sedmdesátých letech. Hudba reprezentuje to nejlepší z doby. kdy ti diváci byli akorát na diskotékách a v klubech. Skvělý soundtrack a vizuál zakryje jednu velkou díru- není to film, je to videoklip. Závěr je vrcholem americké arogance a namyšlenosti v dějinách špionážních filmů. Ten mě tedy nasral vrcholně. A zkazil mi výsledný dojem, takže 50%

• 2.1.2018  22:29
    Baby Driver (2017)

Nepochopil jsem vůbec nic...

• 6.1.2018  22:57
    Babylon Berlín (TV seriál) (2017)

Některé věci jsou zde parádní. Celková atmosféra, hrozba komunismu, špioni, politika, německý militarismus. Ta doba je chycená docela pěkně. Jenže celý film umírá na to, jestli to je detektivka, politika, love story nebo jenom špinavá gangsterka. A celou dobu taky nevíme komu fandit, jelikož hlavní hrdina je ale hodně bezbarvý. K závěru série se to ještě více "rozplizává", takže s velikou lítostí musím dát jen 60%.

• 24.2.2018  14:58
    Band Aid (2017)

Manželská dvojice, totální rozpad. Vyhoření, prázdnota. Zoufalá snaha se sebou něco udělat vede k neustálému zapalování dalších a dalších jointů a nesmyslným nikam nevedoucím dialogům. Ty jsou tak úmorné, že to ani nejde popsat. Načež založí kapelu, dojde k záblesku naděje a pak to jde zase do kytek. Dále jsem již nevydržel. Nevím proč to tvůrci museli vyprávět tak složitě a okecávat všecko stovkami zbytečných slov. 40%

• 8.5.2018  18:44

Film má na můj vkus vražedně pomalé tempo. A to mám pomalé filmy rád. První půlhodina super, pak se film začíná táhnout a finále ne a ne se dočkat. Jinak je to obrazově vycizelované jako jednička, tady ale režisér upřednostnil kvalitu záběrů nad filmem samotným, takže divák ani neví, pro se tam ty obrazy vyskytují. Takže do videotéky si nezakládám, ale ani nezatracuji. 60%

• 23.2.2017  22:47
    Bohéma (TV seriál) (2017)

Hodně jsem se obával, že si Sedláček ukrojí Bohémou příliš veliký krajíc. Když se ale spustila sprcha kritiky ze všech stran, vzklíčila ve mně odvaha a pustil jsem se do toho. První díl toho mnoho nenabídne, je těžké napodobit klasiky českého filmu a nevypadat trapně. Javorský jako Burian se vydařil, je tu ale více dobrých rolí. Plesl jako Havel exceluje. Pohled na Jaroslava Marvana podnítil mou zvědavost a vůbec- hodně věcí jsem vyhledal, doplnil a taky přehodnotil. Závěrečné dva díly jsou pak dokonalou ukázkou praseckosti komunismu, který se dal vydržet jen koupelí v chlastu, jak také řada z hrdinů seriálu učinila. Dcera Zdeňka Štěpánka se možná cítí dehonestována, bulvár má o čem psát, to je ale dobře- diskuze probíhá. Chápu, že to propojení vypravěče s osmašedesátým rokem spousta lidí vidí jen jako laciný kalkul, já ale ne. Nejde jen o osud nějakých celebrit, ale také o historické pozadí doby. Tři až čtyři převraty za jeden lidský život. Doba, která není zase tak daleko, týká se našich rodičů a dědů, potažmo tedy každého z nás. Zcela jistě je tato doba klíčem k pochopení naší současné národní povahy. Sedláček zkrátka zase trefil do černého. Scény z filmu mne pronásledují už týden a to je známka, že seriál je prostě dobrý. 85%

• 4.3.2018  17:02

Komedie tedy rozhodně ne. Ten počáteční defétismus jsem nedal. Otráven tou beznadějí jsem nevydržel sledovat do konce.

• 11.3.2018  13:56
    Bullet Head (2017)

Jako je to hodně divný film, ale že by mne nebavil, to nemůžu říct. V hlavní roli Brody a Malkovich, několikero vyprávění životních příběhů, a pak ten pes a Banderas. Zajímavý pohled na věc, s nadhledem. Možná zbytečný film, ale na druhou stranu proč ne? Kolem a kolem vzato, je to slovo do pranice, filmů tohoto ražení je čím dál méně. Něco na tom filmu přeci jen bylo. 70%

• 31.12.2017  14:26
    Bába z ledu (2017)

Pro mne jediný stravitelný a tím pádem zatím i nejlepší film Bohdana Slámy. Zpočátku jsem se hrozil, že se budu muset celý film dívat na tu rozhádanou famílii u oběda. Naštěstí děj uhnul jinam, což bylo šťastné rozhodnutí. Od té chvíle, kdy jsme se dostali mezi otužilce už to nebyla taková beznaděj a snášel jsem to dobře. Závěr vysloveně nezávislý, z mého pohledu výborný. Rozhodně potřebný film, aby bylo vidět, že se něco takového dá i dnes natočit. Bez podbízení se divákovi, bez strkání loga produktů na celé plátno a povinné trapné "legrace", která "musí být", aby byl úspěch. 80%

• 3.1.2018  21:57
    Chatrč (2017)

První půlhodina super, pak vstoupil do Boží zahrádku a začala křesťanská nauka pro základní školy. A šlo všecko do kopru. Takhle tedy nemá umírat filozof...45% za úvod.

• 10.3.2018  18:07
    Dunkerk (2017)

Minimalistický záchvat pana Nolana. Natočil válečný film, který není velký, výpravný, nic se v něm neděje a vlastně je ukrutně nudný. Z té šedi vystupuje několik leteckých soubojů a nějaké to potápění lodí s lidmi, ke kterým nám bohužel režisér nedovolil vybudovat si osobní vztah. Vše je tak neskutečně chladné a odtažité. Jsem...znechucený... to je to slovo...40%

• 31.3.2018  20:46
    Extortion (2017)

Nevinný výlet na člunu se změní v drama boje o přežití. Film nám ukazuje, že se nemáme vzdávat ani ve chvíli, kdy už naděje není a proti nám stojí i oficiální autority. Takže osamělý běžec proti všemi s policií v zádech zachraňuje svou ženu a dítě kdesi zapadlé na pustém ostrově. Chvílemi mne to bavilo a chvílemi naopak iritovalo. Chtělo to trochu ten příběh dotáhnout. 60%

• 23.1.2018  19:22

Děj bychom odbyli v rámci desetiminutového večerníčku, stejná je i úroveň nároků na inteligenci diváka. Film pro děti. Poselství je zcela elementární- bojujme za pravdu ať je jakákoli. Dokoukal jsem, ale nic to ve mně nezanechalo. A bylo mi úplně jedno jak to dopadne. Studené jak psí čumák. 55%

• 2.4.2018  12:49

Ta holka je naprostej lúzr. Vždycky se do někoho zakouká a pak ho pronásleduje. Skončí vždycky sama a vyřízená. Navíc na práškách. Film je dost pomalu a mizerně natočený, hrdince ani nechceme držet palce jelikož je nesympatická. Každý by ji asi nakonec odehnal pryč. Není to hezké koukání, takovéto filmy nemám rád. Depka a nic mi to nedalo. 50%

• 28.8.2017  20:16
    John Wick 2 (2017)

Ještě bezradnější než první díl. Pokusili se rozvinout zcela nezajímavý námět, není divu- nepovedlo se. Žádný vtip, jen obrázky bez ladu a skladu. Smát se tomu nedá a vážně to brát taky ne. Naprosto nechápu, co tím kdo chtěl sdělit. 40%

• 28.1.2018  13:59

Obraz je skvělý. Vymazlené exteriéry i interiéry. Na děj zřejmě už nezbyla tvůrcům energie. Jediná zábavná pasáž je děj kolem pádu lanovky, kde si to chlapci opravdu pěkně "dali". Jakoby to tu čtvrthodinku točil někdo jiný, pak se to zase vrátilo do podprůměru. Ten nápad s tou Amerikou mi nepřišel nijak šťastný, jelikož právě tím, nažehleností a upjatostí, se Kingsmeni odlišovali od mainstreamu. Statesmen, to už je jiná káva, mně z duše se protivící, pravé rodeo. Snaha tu byla, obsazení dokonalé, ale energie těch herců nula, jakoby to točili jen pro peníze, byli rozhádaní, prostě nic. Vezmu-li to scénu po scéně, většina jich potenciál měla, ale nakonec se nepovedly. Oproti jedničce, která alespoň splňovala nároky slušné zábavy, je toto jen blyštivý vizuál, kde ani akční scény tentokrát nezvládli jak měli. 55%

• 30.7.2017  00:14

Pravý nefalšovaný holywúdský biják. King Kong křížený s Jurským parkem, vše ve správném poměru, protřepané, nemíchané. Chlapi jsou drsní a nezlomní, nicméně umírají ve chvíli, kdy je to bezpodmínečně nutné. Otřepaná klišé jsou přesně tam kde mají být a tvůrci se za ně vůbec nestydí, naopak se k nim hrdě hlásí jako k oborové tradici. Samuel L. Jackson má stále ten ďábelský pohled a neuhne ani o krok. Akce je přímočará a času na emoce je tak akorát. Vizuál i audio jsou na dobré až výtečné úrovni. Takže pátá hvězda chybí jen za to, že už jsme to všechno někde viděli a mnoho objevného v tom není. Ale co na poli akce taky ještě objevovat, že? Pěkných 85%

• 10.9.2017  18:48

Naprosto bezradná věc. Guy Ritchie točí pořád stejným stylem a pořád stejně blbě. Matoucí střih, snaha zpřeházet scény, aby film byl zajímavý. Neumí ale natočit dobrou akční scénu, tak to nahrazuje retrospektivníma prostřihama, aby se tempo zrychlilo. To všechno by se ještě sneslo, ale ono není vlastně ani o čem točit. Když si sednete a na papírek budete chtít napsat osnovu děje, bude mít tři body- úvodní scéna- bloumání na venkově- závěrečná scéna. Bloumání na venkově zabírá těžce přes hodinu. Není o ničem. 45%

• 9.9.2017  21:26

Možná jsem k tomu filmu zbytečně krutý, ale ty písničky bych z toho vypustil úplně. Ve svém životě jsem jako první verzi tohoto příběhu viděl film Panna a netvor Juraje Herze. Nic lepšího už určitě nebude a Disney je ve srovnání s touto klasikou zbytečná ztráta času. 50%

• 9.5.2017  18:13
    Labyrint - Série 2 (série) (2017)

Já musím říct, že mne druhá série vlastně bavila o něco víc než první. Zoufale tu ale chyběla Zuzana Kanócz, která mne v jedničce naprosto dostala. Jinak ovšem velice zapletená zápletka, skládanka, která do sebe velmi velmi pomalu zapadá, to někoho může otrávit. Ne ale mne. Brilantní Jiří Dvořák v roli prchajícího lobisty, spousta vedlejších postav, které mne bavily. Mysteriózno tentokrát upozaděné, za což jsem v podstatě rád. Konec samozřejmě díky velmi složité stavbě příběhu a klopýtání hrdinů spíše zklame, ale to bych zas tak filmu nevyčítal, s tím se podle mne nedalo nic dělat. Strávil jsem zkrátka u obrazovky příjemně čas, slušná televizní zábava. 75%

• 2.4.2018  14:25

Typická telenovela vysílaná v odpoledním čase pro důchodce. Navíc i bez dobrých herců. 40%

<< předchozí 1 2 3 4 31 62 92 122